Dodaj do ulubionych

system DAMOND-prosze o fotki

24.11.07, 14:41
Jezeli ktos nosi tego typu aparat prosilabym bardzo o zamieszczenie
fotek i opinie o tym aparacie.
Obserwuj wątek
      • aanka88 Re: system DAMOND-prosze o fotki 24.11.07, 15:15
        chodzi mi dokladnie o DAMOND3, mam miec taki zalozony w
        styczniu...przed tym czeka mnie wyrwanie dwoch dolnych 8 crying

cena tego aparatu 2500 jeden luk..
        i wydaje mi sie ze bedzie on mocno widocznysad
        nie wiem czy nie lepiej bylo by sie zdecydowac na aparat estetyczny
        porcelanowy - no ale chyba jest duzo drozszy ??
        • aaa9941 Re: system DAMOND-prosze o fotki 24.11.07, 16:23
          Po pierwsze nie DAMOND tylko damon - jeżeli już. Mam odpowiednik
          damona tylko innego producenta. Też chciałam damona z racji na małe
          siły działania ale również zalezało mi na tym aby aparat nie był
          widoczny. Po długich poszukiwaniach mam moje cudo-jestem bardzo
          zadowolona, nic mnie nie boli i aparat jest kosmetyczny
          (niewidoczny). Bardzo polecam- na samego damona jednak nie
          zdecydowałam się bo zamki sa srebrne i to odpada. Chociaż teraz
          wypuścili chyba jakieś nowe zamki opal czy coś takiego które są
          przeźroczyste.
        • ortodonta Re: system DAMOND-prosze o fotki 23.12.07, 12:51
          Rozumiem, że uwaga dot. nieznajomości systemu to do mnie?

Zdanie na temat damona mam wyrobione od dawna, byłem na kilku kursach by pogłębić swoją wiedzę i zdania nie zmieniam.

Zamki, jak każde inne, mają wady i zalety. Mówienie o systemie to propagandowa papka robiąca wodę z mózgu lekarzom.

O tym najdobitniej świadczy popularność D2, które, jak pisałem , wypadają najsłabiej spośród najpopularniejszych zamków samoligaturujących -SF.

Przykro to stwierdzić, ale ortodonci bezkrytycznie podeszli do zapewnien firm o cudownym systemie, który leczy bez ekstrakcyjnie i skraca czas leczenia o połowę. Nie najlepiej to o nich świadczy, jesteśmy podatni na reklamę jak każda inna grupa społeczna. Choć wydawało by się,że lekarzowi powinna się zaświecić czerwona lampka, na widok magicznych zamków. Krytyczne podejście to podstawa w nauce.

Dajesz linki do strony importera, co miał napisać poza pochwałami?

Być może, za 10 lat wszyscy bedziemy pracować na zamkach SF. I nie dla tego, że są w czymś lepsze dla pacjenta. Są lepsze dla lekarza. Skracają czas wizyty kontrolnej do 2 min. I to podstawowy zysk z tych zamków i pewnie ich jedyna zaleta.
          • aaa9941 Re: system DAMOND-prosze o fotki 24.12.07, 08:30
            Tak się zastanawiam Panie Ortodonto o co Panu chodzi. Czytając to
            forum daje sie zauważyć dwie rzeczy: po pierwsze pańską wielką
            miłość do aparatu lingwalnego, po drugie dziwną wrogość do systemu
            damon. Wypowiada sie Pan bardzo napastliwie w każdym wątku gdzie
            ktoś zapyta o damona, cieszy się Pan zawsze gdy ktoś na damona
            narzeka- czyżby konflikt z przedstawicielem firmy? smile
            Swoją drogą pańskie argumenty nie przemawiają do mnie choć jestem
            tylko laikiem. Twierdzi Pan, że damon to nabijanie pacjenta w
            butelkę i wygórowana cena. W moim gabinecie cena damona nie
            przekracza ceny innych systemów a ortodonta z powodzeniem łaczy
            różne rozwiązania w trakcie leczenia - zamki z jednych systemów,
            łuki inne- wszystko w odpoiednim etapie leczenia. Sama mam system
            odpowiadajacy damonowi i sądzę że to był dobry wybór-pod względem
            estetyki i skuteczności. Natomiast aparat lingwalny jest porazka juz
            w samym załozeniu wg mnie- powtarzam laika. Nie mówiąc już o cenie,
            która jest zabójcza.
            • ortodonta Re: system DAMOND-prosze o fotki 24.12.07, 09:16
              Z jednym się mogę zgodzić, jest Pani laikiem. Poza tym, co zdanie, to nieprawda, która pewnie wynika z nieuważnego czytania.
              Po pierwsze, nie darzę miłością żadnego systemu. Zawsze podkreślam, że system zamków, to drugo-,trzeciorzędna sprawa.

Nie leczą zamki a lekarz i ważne aby ten znał się na rzeczy.
              Stosowanie najlepszych zamków, choć by to były incognito, czy zmki samoligaturujące nie jest gwarantem sukcesu.

I z tego wynika mój stosunek do Damona. Nie jest to ani dobry ani zły system. Tyle ,że twórcy, tak nakręcili marketing, że wmówili pacjentom i lekarzom, ze to właśnie zamki są najważniejsze i że to one są gwarantem sukcesu. (potem jest wielkie zdziwienie jak pęknie łuk w Damonie!!, tymczasem jest to dokładnie ten sam łuk co w zamkach tradycyjnych ,więc czemu miał by nie pękać, skoro tam też to się zdarza?)

Jeśli z czymś polemizuję, to z nieprawdziwością tej tezy!!!

Nie mam żadnego konfliktu z firmą, jestem jej dobrym klientem, mającym jeden z wyższych rabatów- co świadczy o wysokości obrotów.

Nigdzie też nie piszę,że damon to nabijanie w butelkę. Nic mi do tego, ile kto bierze za aparat. Ceny ustala rynek i na tematy finansowe się nie wypowiadam, to nie moja sprawa.

Polemizuję z tezą, że damon leczy bezekstrakcyjnie, niesamowicie szybko i precyzyjnie ustawia zęby. Badania potwierdzają ,że tak nie jest.

Do tego sądzę, ża za 10 lat wszyscy będziemy stosować zamki samoligaturujące (Damona lub inne) z jednego podstawowego powodu.
              Taki aparat pozwala skrócić wizytę kontrolną do 2 minut.

Tak więc największy zysk, w sensie dosłownym i w przenośni ma lekarz, nie pacjent. Zamki samoligaturujące,w tym Damona, to doskonałe roziązanie dla obleganych przez pacjentów lekarzy.

Dzięki nim mogą przyjąć 2x,3x więcej pacjentów. Tyle ,że o tej korzyści z posiadania zamków SF, nikt nie mówi, bo przyzna Pani, co pacjenta obchodzi wygoda lekarza?

Pozdrawiam świątecznie.
              • damon3mx Re: system DAMOND-prosze o fotki 27.12.07, 09:56
                Mam kilka uwag. Twierdzenie, że zamki są nieważne, to brzmi
                przynajmniej dziwnie. Oczywiście, można, patrząc na przykład na
                motoryzację, założyć, że Trabant, tak jak i Mercedes, to też
                samochód i wszędzie szybciej lub później nim dojadę. To po co
                przepłacać? Widzi Pan fałszywość tego twierdzenia? A tak na
                marginesie..Wolałby Pan jeździć Trabantem? Dlaczego korzysta Pan z
                nowoczesnych rozwiązań w swoim samochodzie, jak ABS, poduszka,
                strefy, komfort, wygoda? Przeciez idea auta nie zmieniła się od
                stuleci? To samo jest z KAŻDĄ dziedziną życia, nie wyłączając
                ortodoncji. I ja chcę korzystac z nowoczesnych rozwiązań. A to, że
                część z tego co jest napisane na temat zamków (KAŻDYCH zamków,
                również INCOGNITO - może przede wszystkim o nichwink ) to marketing?
                W obecnych czasach żaden produkt, nawet dobry, nie sprzeda się bez
                wsparcia marketingu. To chyba wiemy, więc dość na ten temat. A co do
                wyższości sytemu SL nad tradycyjnym. Komfort lekarza to najmniejsza
                wartość dodana do zamków SL. Krótki czas wymiany łuków, czy
                zakładania samego aparatu, to również komfort pacjenta! Czy nie tak?
                Bo chyba pacjenci nie przychodzą chętnie na 30 min posiedzenia, aby
                ktoś pogrzebał im w buzi? A co z czasem? Czas to pieniądz. Ja
                wolałem zapłacić więcej za aparat na pierwszej wizycie. Zwróciło mi
                się to w rzadszych i krótszych wizytach, większym komforcie,
                mniejszym bólu. Ja byłem leczony półtora roku. Teraz jestem w
                okresie retencji. Owszem..Mój lekarz mógłby przedłużać w
                nieskończonośc leczenie, bo każda wizyta to pieniądze! smile Ale jest
                dobrym lekarzem. A zamki SL.? O tarciu, siłach i innych składowych
                nie bede pisał. Wiem, że ma Pan zdanie na ten temat, a ja patykiem
                rzeki nie mam zamiaru zawracać. Mam jeszcze tylko dwie uwagi.
                Reklamuje Pan gabinet P. Piskorskiego (a może to Pan, nie wiem)i pod
                tym właśnie linkiem widziałem fotografie takie same jak na stronach
                importera Damona. Ktoś używa wizerunków drugiego. Jest w tym jakiś
                cel? A druga sprawa...Często pisze Pan, że "badanie wykazały".... Ja
                jestem osobą ciekawską i chętnie poczytam o tych badaniach. Można
                jakieś konkrety? Jest coś w sieci na ten temat?
                Serdecznie pozdrawiam.
                • ortodonta Re: system DAMOND-prosze o fotki 27.12.07, 12:27
                  Twoje porównanie (trabant - mercedes, zamki tradycyjne - zamki SL) jest tak naciągane jak marketing D.

Różnica między zamkami SL a zwykłymi jest taka jak między mercedesem a BMW. Tu można się mocno spierać , który lepszy a i tak o sukcesie zadecyduje ten, kogo posadzisz za kierownicą. I tyle na ten temat.

Czas zakładania zamków SL jest dokładnie taki zam jak nieSL, co więcej zamki SL nie wybaczają błędów krzywego przyklejenia, co się zdarza każdemu, stąd zalecane jest klejenie techniką pośrednią (tak jak incognito) - kto tak robi? nie słyszałem o takim.

Rzadsze wizyty to nie do końca załuga zamków a łuków typu HANT. To kolejne przekłamamie. Łuki typu HANT - heat activated NiTi - stosuje się z powodzeniem w każdym typie zamków.

NIskie tarcie jest zaletą w pierwszych miesiącach leczeniach. Ale to co jest zaletą na początku pod koniec jest wadą ,czyli na etapie precyzyjnego ustawiania zębów, w ostatnich miesiącach leczenia .

Stąd pomysł na zamki SL pasywno - aktywne, - są już takie na rynku, one eliminują wady zamków D.

Z importerem D. prowadzę owocną współpracę, co w tym dziwnego?

Jak wszystko tak i nauka, szczególnie w medycynie, kosztuje i poza jednym periodykiem ortodontycznym, wszystkie inne są płatne. Ostatnio świetny włoski ortodonta dr Mauro Cozzani, prezentował wyniki badń porównawczych zamków SL. Damon wypadł najsłabiej.

Robiono badania, gdzie zakładano na połowę zębów zamki zwykłe i na drugą SL. Różnic statystycznie istotnych w czasie przesuwania się zebów, nie było.

Co więcej, są badania, gdzie wykazano, że zamki SL działają wolniej w przyladku dużych stłoczeń. To nie dziwi, bo to konsekwencja niskiego tarcia.

Ale wszystko to nie ma większego znaczenia, bo czynikiem najbardziej wpływającym na czas leczenia, jest nie zamek, nie łuk a lekarz. Podobnie jak w sporcie. Najwięcej zależy od sportowca. Sprzęt różnych firm jest podonej klasy, gdyby jakiś był faktycznie najlepszy, to wszyscy skakali by na Ellanach, albo biegali w nike'ach.
                  • aaa9941 Re: system DAMOND-prosze o fotki 27.12.07, 20:41
                    Oczywiście wszystko zależy od dobrego ortodonty a takowy jest jeden
                    w kraju Pan Piskorski- tylko on wyprostuje wasze zęby, on wszystko
                    wie, zna sie na wszystkim i wogóle jest de best. Ponadto
                    współpracuje z najlepszymi firmami i dystrybutorami, ma duze upusty
                    bo wogóle jest śiwtnym klientem. Co wy tu będziecie z jakimiś
                    damonami wyjeżdżać- szkoda gadać i tyle...
                    a zapomniałabym-jeździ na różne wazne szkolenia i ma swoje zdanie!
                    jedyne właściwe oczywiscie.
                    • ewelinka_1986 Re: system DAMOND-prosze o fotki 28.01.08, 21:23
                      Nie lubię jak ktoś pisze, że jest tylko jeden idealny lekarz, to mi
                      śmierdzi pronowaniem i zdobywaniem klientów dla tego lekarza. Ja nie
                      leczę się u Pana X a mimo wszystko uważam, że mój orto to bardzo
                      dobry specjalista, z którego jestem w 100% zadowolona i nie
                      zamieniłabym go na innego, jednak nie obrażam w koło innych!
                  • damon3mx Re: system DAMOND-prosze o fotki 28.12.07, 01:04
                    Uwaga! Będę punktował!
                    1.Sprzęt nieistotny? Hmm..ciekawe czy kierowcy F1 z Ferrari
                    zamienili by się na bolidy F1 BMW w tym sezoniesmile Odpowiedz zna
                    średnio inteligentny kibic.
                    2.Chce mi Pan wmówić, że ligaturowanie 20 zamków trwa tyle samo co
                    zamykanie 20 klapek? Tylko u Stevie Wondera. Jesli SL nie wybaczają
                    błędow naklejania, to tym bardziej nie czynią tego zamki
                    tradycyjne.
                    3.Na temat łuków termoaktywowanych się nie wypowiadam, ale wiem, że
                    w Damonie stosuje się TYLKO takie łuki i to najlepszej jakości.
                    4.Czyż nie zmienia się łuków w końcowej fazie leczenia na łuki o
                    większym przekroju, ktore wypełniają szczeliny zamka? Nie wydaje się
                    Panu, że wówczas tarcie jest ZDECYDOWANIE większe?
                    5.Zamki interaktywne? Oczywiście, np. In-Ovation. Widziałem,
                    zastanawiałem się równiez nad nimi. Ale u mnie chodziło o
                    rozklinowanie zębów, a to podobno w wiekszym stopniu gwarantuje
                    system Damona. U mnie zadziałał.
                    6.Badania, badania, badania..Ich wynik często zależy od celu jaki
                    chcemy osiągnąć/przedstawić. Warto użyć własnego rozumu w ich ocenie
                    bez wzgledu na opisywany wynik (tak na marginesie, jedna z firm
                    oferujących zamki SL z dziwnym zamknięciem wymyśliła łuki hybrydowe
                    (?) o zaokrąglonych krawędziach sugerując, że ułatwia to ich
                    wprowadzanie w zamek i rozwodzą sie nad ich atutami. A ja uważam, że
                    próbują one tylko i wyłącznie usprawnić wadliwy sposób zamykania ich
                    własnych zamków, do których włożenie łuku jest problemem, a wyjęcie-
                    utrapieniem - do obejrzenia w sieci).
                    7.Jeśli największy wpływ na czas leczenia ma lekarz, to co z tak
                    nieważnymi czynnikami jak wiek pacjenta, stan kości, rodzaj kości,
                    stan zdrowia, higiena..no i oczywiście łuki, zamki, wyciągi etc.? To
                    tylko marketing?...
                    .....
                    Zrobiło się późno. Chyba dokończę w innym terminie. Pozdrawiam.

P.S. Nawet nie zauważyłem, kiedy przeszlismy na 'Ty'smile)
                    • ortodonta Re: system DAMOND-prosze o fotki 28.12.07, 10:24
                      odpowiadam aaa:
                      dobrych ortodontów jest naprawdę sporo, a moje wywody nt zamków SL mają na celu zwrócić Państwu uwagę, na to co istotne. A istotny jest czynik ludzki. Ważne jest kto leczy a nie czym. To drugie też istotne ale w dużo mniejszym stopniu. Takie mamy czasy,że marketing przysłania istotę rzeczy. Wmówiono nam, że najlepsze zamki, łuki i inne urządzenia to gwarncja sukcesu. Ta fałszywa teza przysłania rzeczywistość. A ta jest taka,że dalej o jakość leczenia decyduje lekarz.

I to dzięki jego wiedzy i doświadczeniu jest szansa na osiągnięcie celu.

Tych dobrych naprawdę nie brakuje i sam szukając takiego nie sugerował bym się czym on leczy. Jeśli jest dobry, a nie leczy zamkami naszych marzeń został bym u niego. Szukanie doktora pod kątem zamków to droga na manowce.

Do damona.
                      1. jak każde porównanie, niesie za sobą ryzyko uogólnień. Gdyby jakieś zamki były faktycznie najlepsze, to tylko takie by stosowano. Mnogosć systemów mówi sama za siebie, nie ma idealnego.

2.chcę powiedzieć, że przyklejenie każdego typu zamków trwa tyle samo. wizyty z SL są zdecydowanie krótsze.

3.ze stosowaniem łuków bywa różnie, miałem ostatnio kilku nie swoich pacjentów z SL i wszyscy mieli zwykłe łuki NiTi.
                      Powód jest pewne banalny, kosztują 3xmniej. Wszyscy pragną zamków SL, mało kto jest świadomy,że sekret leży w łukach.
                      Nie posiadam łuków NiTi, wyłącznie HANT i z powodzeniem stosuję je w zamkach nonSL i SL

4.zmenia się ,tyle,że aby wypełnić slot w D trzeba naprawdę grubych łuków, ma to swoje wady.
                      5. ta idea jest mi najbliższa:solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_US/Clarity/braces/product-info/choice/

6. jak badania finansuje producent, to wynik jest znany, kto finansował te badania?:
                      www.ormco.com/index/damon-publications-clinicalabstracts
                      Bez przesady z tymi trudnościami. To problem lekarza nie pacjenta. Wyjmuję zwykłe krawężne łuki w 15 sek. Może jest nieco trudniej, ale coś za coś. Dzięki aktywnemu ligaturowaniu mamy większą kontrolę nad ustawieniem zębów.

7. lekarz jest od tego, aby te czyniki umiał ocenić. zamki tego za niego nie zrobią.

Na koniec uwaga natury ogólnej. Te wszystkie wady i zalety, to czyniki wpływające na leczenie w umiarkowanym stopniu.
                      Niewypełnienie slotu, problemy z wyjmowaniem, mogą się przyczynić do niepowodzenia ale skala tegoż będzie na poziomie 1%, a może 0.005%, czyli niezauważalna. Błędny plan leczenia gwarantuje katastrofę w 100%, czyli dalej czynik ludzki jest najważnieszy.

PS widziałem,że Małysz przesiadł się na Fishery, czyli tak jak sądziłem, narty, zamki, bolidy, to drugorzędna sprawa.

PS zdaje sie,że w F1 dobrze zgrany team obsługujący bolid na zjazdach jest rzeczą równie wazna jak sam kierowca? czyli dalej czynik ludzki...

PS za kilka lat nie bedzie na rynku innych zamkow niz SL, ortodontow jest tak malo,ze nie bedzie czasu na 20min wizyty...i to jest glowny powod dla ktorego stosuje SL
    • sisigma Re: system DAMOND-prosze o fotki 02.01.08, 12:18
      Moja orto jest podobnego zdania jak tutejszy ortodonta, może są w zmowie, ale ja
      po roku leczenia cieszę się, że zostało mi w kieszeni 2,700 które musiałabym
      dopłacić do damona, jeśli na niego bym się zdecydowała.
      Na początku leczenia miałam te termiczne łuki (?) które są w damonie.
      Sprawdziłam raz na necie - cena takiego drutu za metr to 80 złotych, na jedego
      pacjenta trzeba chyba ze 60 cm. Zyski są oczywiste, bez względu na rodzaj
      aparatu, jednak przy damonie jakies 3x większe niż przy zwykłym. Ot i cały sekret.
      Znam osobe leczoną odkrywczą metodą łuków fragmentaryczych - nie wiem jak to się
      dzieje że uważa ona, że ma te zęby wyleczone. Ja ortodontą nie jestem ale widze
      że zgryz ma dalej krzywy chociaż inaczej niż przed założeniem. Każdy wierzy w to
      co chce wierzyć. Fajnie, że są lekarze, którzy maja odwagę mieć własne zdanie i
      iść wbrew nachalnym reklamom i propagandzie marketingowej, nawet czasem mniej
      zarobić ale nie naciągać pacjenta na niepotrzebne wydatki.
      Damon może oszczędzać czas tak lekarza jak i pacjenta, jak komuś tak strasznie
      się spieszy, że 30 minut miesięcznie jest dla niego wartych 300 złotych, to
      czemuż mu bronić je wydać?
      Jest też łatwiejszy w higienie bo mniej zakamarków do zapychania resztkami
      jedzenia i mniej elementów które mogą kaleczyć śluzówkę.
      Zawsze to jakieś plusy.
      • ortodonta Re: system DAMOND-prosze o fotki 02.01.08, 15:49
        dzięki za ten głos rozsądku. absolutnie nie uważam lekarzy stosujących damona za naciągaczy. zamki są droższe od tradycyjnych, to i cena finalna wyższa.
        w kwestie finansowe , nie wchodzę, to reguluje rynek i nie jest to temat do dyskusji.
        • martunia60 Re: system DAMOND-prosze o fotki 06.01.08, 11:11
          ja tak czytam i czytam te opinie na temat juz nie damona ale tego co ludzie tu
          wypisuja i jak pana atakuja wedlug mnie oni chyba nie rozumieja co pan w ogole
          pisze bo gdyby rozumieli to wiedzieliby ze pan to pisze dla dobra pacjentow ale
          ....podziwiam pana cierpliwosc w odpisywaniu im na te glupie zarzuty na prawde
          moja orto tez jes tego samego zdania co pan...ja jak do niej szlam to chcialam
          damona bo wyczytalam na stronie producenta ze to taki super aparat ze tak szybko
          i fajnie bedzie... filmik nawet widzialam ze tak "cudownie"dziala moja orto
          bardzo szybko mnie z bledu (za co jej bardzo dziekuje!!!)wyprowadzila!!! a i w
          ogole podziwiam osoby ktorym zalezy aby nie bylo widac aparatu a zakladaja
          damona przeciez to jest duze jak cholera ja mam na razie aparat na dole bo u
          gory mam tego mojego nieznosnego hyraxa i te zameczki na dole sa malusie ze
          wcale ich nie widac a jak mi orto pokazala "zameczki" od damona to stwierdzam ze
          one w ogole by mi sie do mojej buzki nie zmiescily smile)
          pozdrawiam .....
          • marickenn Re: system DAMOND-prosze o fotki 06.01.08, 12:39
            Popieram przedmówczynię, bo zauważyłam dokładnie to samo. Jedno co widać to brak szacunku dla kogoś kto *nadal* ma ochotę zbijać argumenty na temat Damona. I czy on wychodzi taniej niż zwykły bo wizyty rzadziej? Skądże, orto która namawiała mnie na ten system przyznała, że wcale tak nie wychodzi. I ja również od kilku niezależnych od siebie lekarzy orto wiem, że zwykły aparat potrafi to samo co Damon. I tego będę się trzymać i jestem niezmiernie zadowolona z faktu, że mam zwykły metalowy aparat za przyzwoitą cenę. Krew mnie zalewa, jak ktoś przychodzi od orto ze słowami, że na jego wadę tylko Damon - to jest niemoralne stwierdzam. I podziwiam cierpliwość Pana Ortodonty z jaką rzeczowo odpowiada na pytania. W końcu to jego dobra wola bo małe są szanse że dzięki temu forum nagle zjadą do niego pacjenci, za to wyjasnia wiele spraw pacjentom innych orto. I bardzo dobrze że ma swoje zdanie, w końcu lekarz powinien podejmować decyzje i umieć je argumentować - przy czym nie zauważam tutaj elementu "jestem the best". Pozdrawiam wszystkich uczestników tej dyskusji.
            • heca5 Re: system DAMOND-prosze o fotki 13.01.08, 15:37
              Ja nosilam Damon3. Generalnie polecam, choc nie mam porownania z innymi aparatami. Nie musialam miec separatorow, pierscieni, hyraxow i innych rzeczy, absolutnie nic poza zameczkami i drutem. Wiec sa duuuze plusy jesli o to chodzi. Zamki niby wieksze od innych mini metalowych, ale nie obcierały (zaokrąglone końcówki) i latwo sie je mylo. Wiec nie widze powodow do narzekania smile. Pozdrawiam i polecam!
                • heca5 Re: system DAMOND-prosze o fotki 14.01.08, 16:43
                  no to widac ze dodatkowe elementy w zwyklym aparacie zaleza od wady. ale trudno porownywac nasze wady, skoro ja nie wiem jaka mialas. ja mialam stloczenie nazwalabym to sredniomocne ("wampirze zeby"). jak sie zbiore to wstawie fotki porownawcze. Jak masz jakies to zapodaj prosze smile sprzed i po zdjeciu aparatu
        • sonajda Re: system DAMOND-prosze o fotki 14.01.08, 22:12
          Te ataki na Pana Ortodontę są skutkiem - jak się to fachowo nazywa - dysonansu
          poznawczego. Otóż osoby, które zapłaciły drożej za damona, odczuwają
          nieprzyjemne napięcie psychiczne słysząc, ze niczym nie różni się on od zwykłych
          aparatów (to by oznaczało, ze na darmo wydały te pieniądze). Dlatego też za
          wszelką cenę starają się udowodnić, że jednak damon jest lepszy - takie
          zachowanie obniża ich napięcie. Dlatego...może nie warto ich wyprowadzać z błędu big_grin
          Tak sobie dla żartu to napisałam. Teorię dysonansu poznawczego można znaleźć w
          pierwszej lepszej książce do psychologii społecznej...hi hi teraz to będzie
          takie interdyscyplinarne forum...hihihi big_grin
          • damon3mx Re: system DAMOND-prosze o fotki 15.01.08, 01:33
            Dysonansu poznawczego? Hihi. Obniża napięcie? Twoje? Hihi.
            Teorię: "Nie stać mnie na Mercedesa to mówię, że kierowcy Mercedesów
            to geje" też można znależć w pierwszej lepszej gazecie darmowej ze
            skrzyżowania. Brak wiedzy merytorycznej można tuszować
            takim..hihi..nerwowym śmiechem, prawda?big_grin
            Hi.
            Hi.
            Idę spać bo szkoda czasu.
            • ortodonta Re: system DAMOND-prosze o fotki 15.01.08, 11:32
              o jakim braku wiedzy merytorecznej mówisz? chyba swoim?

dysonans poznawczy to jedna z podstawowych teorii w psychologii, w pełni tu realizowana przez Ciebie.

możesz podejśc do zagadnienia z punktu widzenia ekonomii. stosunek ceny do jakości.
              czy płacąc za leczenie 50-100% więcej będzie ono o 50-100% efektywniejsze?

jeśli wzrost kosztów wynika tylko z rodzaju zamków, to nie będzie ono lepsze o 50-100%, może o 1%, a może wcale, a może gorsze.

stąd wskaźnik cena/jakość nie jest pomyślny dla drogich systemów.

a czemu pisałem już wiele razy. typ zamków na 3 rzędne znaczenie dla jakości leczenia.

PS stosowałem wiele róznych typów zamków w tym SL, lekko liczyć w ostatnich latach testowałem z 10 różnych systemów w różnych kombinacjach slotów i technik leczenia.

i wnioski są takie, kazdym można wyleczyć dobrze i kazdym można wyleczyć źle, a największe różnice między nimi to różnice w komforcie pracy lekarza, ale i te nie są na tyle duże by warto było o tym dyskutować. NIe ma na rynku złych zamków i nie ma idealnych - gdyby były to tylko one by się ostały.
              • damon3mx Re: system DAMOND-prosze o fotki 15.01.08, 13:00
                Zaczynasz mnie Pan wkurzać panie doktór. Wiem, że tylko krowa nie
                zmienia poglądow..a teraz doszedł jeszcze jeden pan smile Jeśli jest
                tak jak mówisz, to dlaczego wciskasz ludziom aparaty po 7 tyś za
                łuk? Przecież można ich wyleczyć za 1/5 tej ceny? Czyżbyś przeczył
                sam sobie? Rozdwojenie jaźni? Czy zwykła ludzka zachłanność? Nieee..
                Pan Piskorski leczy, bo czuje POWOŁANIE! Żenujące.smile Zaraz odpowie,
                że to dla ludzi, którzy tak wybrali, bo chca mieć niewidoczny
                aparat. Taaaaa .... Proporcje kosztu materiałów do wyniku leczenia?
                W przypadku zwykłych zamków te proporcje są jeszcze wyższe(w % zysk
                lekarza jest jeszcze wyższy- i to byc może cała tajemnica
                zaangażowania twojego w tę dyskusję) A co do ceny.. proszę
                powiedzieć, jakie są koszty zamków, łuków itd. Chetnie posłucham o
                zysku.. bez podatku oczywiście, bo kasy fiskalne nie obowiązują
                panów doktorów. Ale juz niedługo. Chcą lekarze podwyżek? Będą mieli
                za swoje własne pieniądze z podatków. I nie mów mi proszę o
                realizowaniu przeze mnie teorii dysonansu.. Leczę się systemem, na
                jaki mnie stać i do jakiego mam zaufanie a tobie nic do tego. Nie
                odpowiadałem w pierwszym wątku na twoje magiczne wywody, a na
                pytania osób zainteresowanych tym systemem. Więc nie wiem, po co ta
                cała dyskusja. W twoim przypadku ma zastosowanie toria chińskiego
                przysłowia, które mówi: Jeśli nie masz nic do powiedzenia, powiedz
                chińskie przysłowie. Dla ciebie tym przysłowiem jest obrzucanie
                błotem wszystkiego co nie wyszło spod twoich rąk. Zmień proszę swoja
                sygnaturę na: "Nie używam, więc nie przyznam się, że nie potrafię,
                ale powiem, że to jest be"

Choć muszę przyznać jak obserwuję pierwsze twoje posty na temat
                Damona i teraz to widzę postepy w świadomości. Tak trzymać!
                Najgorsze jest pierwsze 10 lat nieprzyznawania sie do braku wiedzy
                na jakis temat..potem się człowiek oswaja.
                • ortodonta Re: system DAMOND-prosze o fotki 15.01.08, 13:48
                  po co te nerwy?

Pacjenci decydujący się na aparat lingwalny decydują się na niego, bo ten jest niewidoczny. I to jest jedyna motywacja i jedyna słuszna.

Każdym aparatem wyleczę podobnie i nigdy nie mówię, że tę wadę to można wyłącznie językowym, bo wargowy sobie nie poradzi - gdybym tak twierdził to byłoby to nieuczciwe.

Natomiast językowy standardowy jest dużo gorszy od incognito i to mówię zawsze.

Tymczasem Ty twierdzisz (za firmą), że D wyleczy Cię lepiej jak zwykły. Tu jest punkt sporu, bo takie stwierdzenie jest nie do końca uczciwe. Zauważ to wreszcie.

Sygnaturę mi kiepską wymyśliłeś, bo pisałem,że stosuję zamki SL (samo ligaturujące - nie Damona ale inej firmy).
                  Efektywność nie wzrasta o tyle, by było warto płacić o 2000zł więcej.

Co do rachunków, to każdy pacjent dostaje rachunek za aparat, czy chce czy nie. Taką mam zasadę.

Kas fiskalnych nie wprowadzą, bo prawnie jest to bez sensu. Wielu dentystów jest na ryczałcie lub karcie podatkowej i kasa dla nich nie ma sensu.
                  Zresztą mogą wprowadzać, absolutnie mnie i moich kolegów to nie martwi.
              • damon3mx Re: system DAMOND-prosze o fotki 15.01.08, 13:44
                A to jeszcze na zakończenie tej dyskusji. Czytałem WSZYSTKIE wątki,
                reposty odnośnie aparatu Incognito. I co? Żadnych złych opini! Aż
                dziwne. Więc zaczałem szukać nie na forum, gdzie założycielem i
                moderatorm jest pan Piskorski, ale na innych forach. I proszę..
                cytat:

aparat lingwalny INCOGNITO kak, 10-08-2007 10:50

Mam aparat lingwalny i nieprawdą jest, że nie utrudnia jedzenia -
                utrudnia i to bardzo! Żucie posiłków jest prawie niemożliwe, a nawet
                jeśli się uda, to i tak prawie wszystko zostaje m-dzy zamkami
                aparatu. Jem same papki oraz płyny i wygląda na to, że tak będzie
                przez ponad rok!! I mimo, że mam aparat INCOGNITO, język mam
                pocharatany i pocięty, tak że obawiam się, że mogą być to
                uszkodzenia stałe. Wydałam ponad 20tys. zł, więc go nie zdejmę, ale
                nie polecam. Gdybym dziś miała wybrać aparat tradycyjny czy
                Incognito, wybrałabym tradycyjny bez chwili zastanowienia.
                Przemyślcie zakup dwa razy!

link: www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/zeby/proste-zeby-sa-
                modne,945_416.htm

Mam szukać dalej?
            • sonajda Re: system DAMOND-prosze o fotki 15.01.08, 14:12
              O! Przepraszam! Nie wiedziałam, że mam do czynienia z autorem podręczników
              akademickich i licznych - zapewne - publikacji naukowych! Szkoda, że nie
              zaprezentowałeś/aś nam swojej "wiedzy merytorycznej" na tym forum sad A może
              takowej nie posiadasz...?
              Swoja drogą widzę, że mój post odniósł skutek...sobie pozwolę użyć
              kolokwializmu: uderz w stół nożyce się odezwą.
      • damon3mx Re: system DAMOND-prosze o fotki 16.01.08, 01:23
        Nie mogłem się oprzeć..jeśli mówisz o drutach na metry, to chyba do
        szydełkowania...A propos-jak się teraz sprzedają te stringi z
        Koniakowej (czy jakoś tak, jeśli się mylę to sprostuj)? Po drugie:
        nie 30 minut co miesiąc, ale w tym właśnie tkwi różnica, że niemal
        co TRZY miesiące. A poza tym nie lubię jak ktoś liczy moje
        pieniądze big_grin
        • marickenn Re: system DAMOND-prosze o fotki 16.01.08, 06:34
          Mam dziwne wrażenie że chyba nie byłeś nawet w gabinecie ortodontycznym - tak druty są na metry i osobiście to widziałam suspicious
          Nie lubisz jak ktoś liczy twoje pieniądze? Ciekawe dlaczego tak się wyrywasz do liczenia cudzych zysków. Twoja osoba w tej dyskusji pełni rolę "pieniacza" a reszta forumowiczów próbuje cie sprowadzic na ziemie, ale sie nie dajesz. Zauwaz ze tutejszy ortodonta przedstawia sie z imienia i nazwiska a Ty sobie anonimowo wypisujesz bzdury i chwalisz sie Bog wie jaka to "wiedza merytoryczna"...smieszne.
          • damon3mx Re: system DAMOND-prosze o fotki 16.01.08, 10:39
            Patelnie na wagę też widziałem. Jeśli jeszcze tego nie zauważyłaś
            mówię o systemie DAMONA. Tamte łuki nie są na metry..zaufaj mi i nie
            pleć bzdur. Coś widziałaś, ale do końca nie wiesz co. Sprowadzaniem
            na ziemię nazywasz równanie mentalności wszystkich osób do jedynie
            słusznego stanowiska pana P.? No to nie dam się sprowadzić. Mam
            właśne zdanie. Jeśli nie interesuje cię co mam do powiedzenia to po
            co to czytasz? Wolny kraj, wolna wola. Chyba że stanowisz zbrojne
            ramię pana P? Taka młodzież wszechpolska?smile) A mówisz o
            anonimowości? W twoim nicku też nie widze imienia i nazwiska. Dziwne
            zarzuty. A jakie śmieszne!
            • martunia60 Re: system DAMOND-prosze o fotki 16.01.08, 13:44
              dziwie sie tobie o twojemu uporowi na serio ja nie znam pana P. i nigdy sie u
              niego nie leczylam jestem z torunia i tu sie lecze i tez mam fantastyczna pania
              orto ktora podobnie jak pan P.twierdzi ze system damona to system jak kazdy inny
              i szkoda na to pieniedzy wydawac bo kazdy dobry ortodonta potrafi uzyskac takie
              same efekty leczenia jak zwyklymi aparatami! dlaczego mi to mowila bo ja tez
              poszlam z nastawieniem ze ja sobie tez zaloze taki aparat bedzie szybciej i
              mniej bolalo tak sobie myslalam ale zrezygnowalam i bynajmniej nie z powodu ceny!!!
              a pana doktora popieram i jeszcze raz powtarzam ze podziwiam ze z tak stoickim
              spokojem odpowiada ci ne te twoje PIERDOLY!!!
              proponuje tobie o twojemy bratu jescze raz z uwaga przeczytac jego odpowedzi
              MOZE W KONCU ZROZUMIECIE CO ON PISZE!!!i przyznacie mu racje CHOCIAZ BARDZO W TO
              WATPIE!!!!
              z powazaniem Marta Nałęcz .
              • damon3mx Re: system DAMOND-prosze o fotki 16.01.08, 14:06
                PAN PISKORSKI MA RACJĘ ! Lepiej Ci? smile) Ale mój brat tak nie
                uważa.tongue_out A twoja pani ortodontka pewnie nigdy nie pracowała innym
                systemem więc co ma ci powiedzieć? Nie stać ja na zakup tych zamków,
                woli kleić zamki po dwa razy, wypiaskowane, a Ty się cieszysz jak
                głupi bateryjką. Dobrze Ci z tym? Oczywiście nie twierdzę, że tak
                jest, ale tak może być.

A co do Pana Piskorskiego... Nie czytałaś jego wypowiedzi na innych
                forach, więc pewnie nie wiesz, ze pan ten kłóci się równiez i
                wymądrza w stosunku do innych ortodontów. Po drugie napisał, że w
                ciągu kilku lat wypróbował wiele zamków..Hmm, nie wiem, jak to
                możliwe, skoro cykl leczenia trwa około 1,5 - 2 lata, a aby
                cokolwiek powiedzieć o zamkach trzeba wyleczyc pewnie wielu
                pacjentów z różnymi wadami. A tu proszę..geniusz!

I przestańcie pisać to i ja przestanę.

Tadeusz Kościuszko tongue_out
                • ortodonta Re: system DAMOND-prosze o fotki 16.01.08, 16:50
                  z forum ortodontyczego z USA:

Self-ligating vs conventional brackets in the treatment of mandibular crowding: A prospective clinical trial of treatment duration and dental effects
                  Pages 208-215
                  Nikolaos Pandis, Argy Polychronopoulou and Theodore Eliades

I like this paragraph from it's discussion section

"It is strikingly surprising that self-ligating brackets
                  have been advocated and marketed long before the
                  publication of any clinical trials investigating their
                  effciency by independent sources. Anecdotal evidence
                  and case series exhibitions do not substantiate the
                  effectiveness of a biomedical material or a new tech-
                  nique, and it seems that more clinical studies are
                  required in the mainly laboratory-based assessments of
                  orthodontic materials and techniques."

Incidentally, that paper found no significant difference in tx time to align mandibular crowding between the 2 bracket types..

setaylor
                  Official Member

As usual, I agree with you Andy. I never understood why people were converting to self ligating brackets so quickly without much research to back it up. Seems like the orthodontic companies have just marketed the brackets so hard that a lot of people jumped in with both feet. I guess I am too "old fashioned". But I am still not convinced that they work any better than a traditional bracket.
                  • damon3mx Re: system DAMOND-prosze o fotki 17.01.08, 13:20
                    No to mnie pan doktor teraz załatwił.. W jakimś obcym języku mi
                    napisał...

No cóż. Dobrze, że chociaż autor przyznaje, że jest tradycjonalistą,
                    a raczej "starej szkoły". To tłumaczy jego opinie na temat
                    nowości. "Kto chce psa uderzyć ten kija zawsze znajdzie". To tyle
                    jako komentarz. Zawsze można znależć dwie skrajne opinie na KAŻDY
                    temat. Weźmy np. Radio Maryja smile))
                  • o00o_o00o Re: system DAMOND-prosze o fotki 19.01.08, 10:57
                    Ale są też takie opinie. Też z USA. Zacytuję fragment wywiadu.
                    Całość do wglądu w kwartalniku ortodontycznym "Moja praktyka"

Alan Bagden, DMD, Springfield, Wirginia
                    Dr Alan Bagden jest od 2000 roku zaangażowany w poszukiwanie
                    najlepszych rozwiązań dla sytemu Damon™, jest współautorem
                    Podręcznika Damona, a ponadto prowadził liczne wykłady dla lekarzy
                    na seminariach w USA. Klinicyści stosujący ten system, jak również
                    osoby rozważające jego stosowanie, doceniają wiedzę na temat
                    mechaniki leczenia, jaką prezentuje. Wywiad przeprowadził dr Larry
                    White.
                    Dr Alan Bagden prowadzi prywatną praktykę ortodontyczną w Północnej
                    Wirginii od 20 lat. Jest zwolennikiem leczenia klinicznego
                    opłacalnego z punktu widzenia ekonomicznego, a jednocześnie
                    efektywnego, dlatego też często gościł na łamach Clinical
                    Impressions, w wyniku czego zaangażował się aktywnie na rzecz
                    rozwoju systemu Damona. Wspólnie z dr Damonem opracował Podręcznik
                    Systemu Damona i wygłaszał wykłady na jego temat w całej Północnej i
                    Południowej Ameryce, w Europie, Azji i Australii. Obecnie jest
                    zaangażowany w liczne badania kliniczne związane z systemem Damona i
                    podzieli się z Państwem częścią swojej obszernej wiedzy na temat
                    najistotniejszych elementów tego systemu.

Dr White: Co spowodowało, że zdecydował się Pan na stosowanie
                    Systemu Damona?
                    Dr Bagden: Gdy po raz pierwszy zobaczyłem zdjęcia przypadków
                    leczonych przez dr Dwighta Damona, pomyślałem, że wygląda to zbyt
                    dobrze, żeby mogło być prawdziwe. Byłem sceptyczny co do tego, czy
                    naprawdę możliwe jest leczenie pacjentów tak szybkie, z tak
                    niewielką liczbą ekstrakcji oraz bez stosowania aparatów do
                    rozrywania szwu podniebiennego. Pragnąc porównać wyniki leczenia
                    systemem Damona z systemem opartym na tradycyjnych zamkach,
                    przeprowadziłem starannie kontrolowane badanie typu „split mouth” u
                    dziesięciu osób, u których po jednej stronie jamy ustnej
                    zastosowałem zamki Damona, a po drugiej zamki tradycyjne. Efekty
                    całkowicie rozwiały mój sceptycyzm. Zęby po stronie z zamkami Damona
                    przesuwały się dwa razy szybciej niż po stronie z zamkami
                    tradycyjnymi. Podjąłem decyzję, że zaangażuję się całkowicie w jak
                    najlepsze poznanie tego systemu oraz że zacznę go stosować u coraz
                    większej liczby pacjentów. Wyniki osiągnięte w ciągu zaledwie kilku
                    miesięcy przekonały mnie do podjęcia ostatecznej decyzji. Upewniłem
                    się, że to jest po prostu lepszy sposób leczenia ortodontycznego.

System nie wymusza na zębach przemieszczania się do nowej pozycji,
                    lecz raczej umożliwia im naturalną, fizjologiczną adaptację.

..................
                • martunia60 Re: system DAMOND-prosze o fotki 16.01.08, 20:43

PAN PISKORSKI MA RACJĘ ! Lepiej Ci? smile) Ale mój brat tak nie
                  uważa.tongue_out A twoja pani ortodontka pewnie nigdy nie pracowała innym
                  systemem więc co ma ci powiedzieć? Nie stać ja na zakup tych zamków,
                  woli kleić zamki po dwa razy, wypiaskowane, a Ty się cieszysz jak
                  głupi bateryjką. Dobrze Ci z tym? Oczywiście nie twierdzę, że tak
                  jest, ale tak może być.
                  moja orto pracowala na tych zamkach i sie zna i wie co mowi!!!!w przecwienstwie
                  do ciebie! jest najlepsza orto nawet lepsza od pana P. tyle ci powiem !!!
                  i tak ciesze sie ze mam taka orto co zna sie na rzeczy i na tym co robi!!! a
                  tobie wspolczuje na prawde! ignorancji !!!!
                  KONIEC TEMATU!!! nie wysilaj sie aby odpisywac !
                  • damon3mx Re: system DAMOND-prosze o fotki 17.01.08, 12:39
                    heeej..spokojnie, nie zachowuj się jak mała dziewczynka! Twardym
                    trza być nie miętkim wink Po co te krzyki? A ja nie muszę się wysilać
                    aby coś odpisać. Całkiem lekko mi to przychodzi. Tylko czasu mi
                    szkoda na argumenty dla ciebie. Miłego dnia.
                    • aaa9941 Re: system DAMOND-prosze o fotki 21.01.08, 11:42
                      Najważniejsza rzecz jest taka, ze Damon wcale nie jest droższy od
                      tradycyjnego aparatu kosmetycznego wiec o co ta batalia. Owszem
                      jeśli rozpatrujemy ceny aparatu zwykłego-metalowego to jak
                      najbardziej damon czy inny aparat z zamkami sl wychodzi drożej ale
                      np. w gabinecie gdzie sie leczę koszt apataru kosmetycznego=koszt
                      damona=koszt innego aparatu kosmetycznego działąjącego jak damon.
                      Wiec argument o rzekomum "przepałacaniu" za zamki sl odpada.
                      • dociekliwy123 Re: system DAMOND-prosze o fotki 21.01.08, 11:55
                        Chyba nic nie zrozumiałaś z dyskusji. W przypadku Kosmetycznego płacisz więcej za to, że jest mniej widoczny a nie za to że lepiej leczy. W przypadku Damona za co płacisz więcej???? skoro leczy tak samo jak zwykły metalowy za 1400??? Więc jak najbardziej przepłacasz.
                        • aaa9941 Re: system DAMOND-prosze o fotki 21.01.08, 12:36
                          Ależ wszystko rozumiem. Płacę wiecej (niewiele) za to że mój aparat
                          jest mniej widoczny, za to ze używa sił małego tarcia przez to nie
                          muszę łykać ton leków przeciwbólowych i żywić się papkami jak
                          niektórzy, nie biegam co miesiac na wymianę ligatur (a uwierz mi mój
                          czas jest cenny). Czemu narzekacie że macie szeroki wybór: jednemu
                          pasuje apatart yradycyjny innemu damon innemu lingwalny. NIe ma
                          ideału! U mnie różnica w cenie była nieznaczna - NAPRAWDE! Lekarz
                          przedyskutował ze mna plusy i minusy każdego rozwiązania w stosunku
                          do mojej wady i wybraliśmy najbardziej optymalne. Nie czuje że za
                          aparat przepłacam, bo nie przepłacam, bo tardycyjny aparat w wersji
                          kosmetycznej kosztowałby tyle samo +częstsze wizyty i mniejszy
                          komfort. Mi nie podoba się jedno- nie lubię skrajności i
                          megakrytykanctwa jakie rozkwitło w tym wątku.
                          • dociekliwy123 Re: system DAMOND-prosze o fotki 21.01.08, 13:45
                            Dalej nic nie rozumiesz. Stosując "zwykłe" aparty nie musiałabyś brać leków , chodzić częściej na wizyty, jeść papek itd, itd. To,że myślisz,że tego wszystkiego unikasz to zabieg marketingowy, wmówiono to tobie, by sprzedać ten a nie inny produkt.

I nigdy się nie przekonasz, że ze zwykłym byłoby podobnie, bo niby jak? Ale skoro wielu lekarzy sądzi, że nie ma różnicy czy ten czy inny aparat to cos w tym jest?

Można wierzyć jednym bądź drugim, ale warto mieć wątpliwości i bezkrytycznie nie podchodzić do ...reklamy.

Dla mnie lek. który mówi, ze wyleczy mnie aparatem za 1400 jest bardziej przekonujący od tego, który twierdzi że musi być aparat za 2400, bo nie boli, szybciej, bez papek itd. Jedyne co jest pewne w tej sytuacji to to ,że drugi aparat jest droższy. Reszta to gdybanie.
                            • aaa9941 Re: system DAMOND-prosze o fotki 21.01.08, 14:30
                              Tak, masz racje-wszystkie nowe techologie są do bani i to tylko
                              marketing i naciągactwo a lekarze, któzy je stosuja to oszuści i
                              patałachy! Zostańmy wiec przy tym co było za króla ćwieczka i tych
                              medyków sie trzymajmy. Ustaliliśmy już że cena jest porównywalna
                              tak? Zamki są wygodniejsze bo bo koneiczności zmiany ligatur, tak?
                              Siła zależy od łuków wiec do takich zamków mozna założyć różne
                              łuki,i działać dużymi lub małymi siłam. Ktoś jeszce napisał akoby te
                              zamki bez ligatur nie owodowałay gromadzenia sie jedzenia wiec też
                              jakiś plus. Co do bólu przy zwykłym aparacie - porównania nie mam bo
                              mnie nic absolutnie nie boli ani nie bolało, wiem za to że osoby,
                              które mają tradycyjne aaraty w moim otoczeniu w wiekszości narzekają
                              na ból i problemy z jedeniem ale nie upieram, sie bo to może być
                              ocena subiektywna. Podsumowując: kazdy niech wybiera co chce, a jak
                              chce sie spierać na forum to niech postawi argument naprawdę solidy
                              niepodważalny a nie taki, że dla jednego ładniejsze jest białe dla
                              drugiego niebieskie bo to bez sensu.
                              • dociekliwy123 Re: system DAMOND-prosze o fotki 21.01.08, 15:30
                                Ale ja nie mam ochoty ciebie do niczego przekonywać, wyluzuj. czytam sobie i analizuję. I coś jest z tym dysonansem poznawczym, bo walczysz jak lew o swoje, tylko po co?

Wyciągasz błędne wnioski, bo na podstawie swojego przypadku próbujesz generalizować.

Skoro Ciebie nie boli w tym, to wcale nie znaczy ,że w innym będzie bolało?

Skoro zęby prostują łuki, to raczej zależy wszystko od nich. Bo to one działają siłą na zęby, nie zamki.
                                Czyli jak w zwykłym dasz słabe łuki, to też nie będzie bolało. Przestan więc gadać o tym bólu.

A co do lekarzy, to zastanów się. Gdyby ten co leczy aparatem za 1400, leciał tylko na kasę to by proponował aparat za 2500 i wciskał ciemnotę o braku bólu, szybszym leczeniu itp.

Dlaczego on tego nie robi? Może dlatego,że jest uczciwy?Etyka mu nie pozwala? Nie wiem jak jest, ale takie mam przemyślenia po tym co tu czytam.

W każdym razie, jak czytam Twoje opowieści o bólu, to widzę że więcj w tym ściemy, niż solidnych argumentów.

Bo argumenty o "nowych technologiach" to pic na wodę, wciskany przy sprzedaży dokadnie wszystkiego, więc tym bardziej nie ufał bym.
        • ortodonta Re: system DAMOND-prosze o fotki 28.01.08, 10:03
          ten filmik to napuszony do bólu marketing, jakby pokazali, że słonia do karafki zmieszczą , to naiwni też by uwierzyli.

tyle,że te sztuczki z zębami można wykonac każdym aparatem, kwestia zastosowania odpowiednich łuków, które posiada praktycznie każdy ortodonta, dziś już nikt nie pracuje dużymi siłami.

a najlepszy jest ten fragment, że po zastosowaniu damona, dziewczynie lepiej się do pokoju wchodzi, rewelacja.

Tymczasem, badania mówią, że jeśli prostowanie zębów ma być receptą na wyjście z kompleksów, to na 100% nie będzie, a na pewno nie w spodziewanym stopniu. NIska samoocena pozostanie, bo nie zalezy ona od zębów. Tymczasem ta reklama sugeruje coś dokładnie przeciwnego. No ale taka jest rola reklamy.
          • o00o_o00o Re: system DAMOND-prosze o fotki 28.01.08, 20:46
            Pan Panie Pisiorski..przepraszam..Piskorski, to potrafi mnie
            rozbawić do łez. Oczywistym jest, że pacjenci nie przychodza po to,
            aby czuć się lepiej z prostymi zębami i lepiej wyglądać (= czuć się
            pewniej), ALE PO TO ABY LEPIEJ IM SIE GRYZŁO CHLEB ZE SMALCEM!!! smile
            No i nazwanie leczenia ortodontycznego 'sztuczkami z zamkami'
            zasługuje na nadanie Panu imienia Coperfield II.
            Uszanowanie.
            • ortodonta Re: system DAMOND-prosze o fotki 29.01.08, 10:36
              fajny jest internet, bo można nawrzucać zostając anonimowym- takie współczesne bohaterstwo.

szkoda bohaterze zero, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem, bo czym innym jest motywacja pacjentów rozpoczynających leczenie - ta zawsze jest związana z checią poprawy wyglądu,co jest zupełnie zrozumiałe a czym innym są wyniki obiektywnych badań psychologicznych, które mówią, że jeśli komuś się wydaje, że po wyprostowaniu zębów pozbędzie się niskiej samooceny a życie zmieni się diametralnie, to może się rozczarować. NIska samooocena, to rzecz która tkwi w mózgu a nie w zębach i jej przyczyny są dużo bardziej złożone.
              • o00o_o00o Re: system DAMOND-prosze o fotki 29.01.08, 21:09
                W moim nicku są cztery zera i czery literki 'o' - sponsorzy
                dzisiejszego odcinka. Pan doktor sie uniósł ...Pan uważa, bo
                lewitacja kiedyś groziła stosem, a Pan chyba gdzieś z tamtej
                właśnie epoki pochodzi z tymi swoimi poglądami. Średniowiecze rulez!
                • ortodonta Re: system DAMOND-prosze o fotki 30.01.08, 10:46
                  Jeśli nasz spór dotyczy tego co uważa się za nowoczesne w ortodoncji i górną półkę w znaczeniu wysokospecjalistycznych procedur, to spieszę wyjaśnić, że nie jest nią taki czy inny zamek, nawet bezligaturowy.

Górną półką, IMHO, w ortodoncji, to posługiwanie się takimi procedurami leczniczymi jak:
                  1.Accelerated Osteogenic Othrodontics
                  2. lingual technik
                  3. technika łuków segmentowych...

O ile zamki, w tym bezligaturowe, jest w stanie zamówić każdy, a przykleić prawie każdy stomatolog, o tyle stosowanie w/w procedur medycznych, wymaga sporej wiedzy, umiejętności i zaznajomienia z tym co najnowsze w medycynie.

Twoje ulubione zamki uważasz za szczyt techniki tylko dlatego, że marketngowcy tak chcą byś w to wierzył. Cytowane przez Ciebie artykuły pisane są na zamówienie firmy produkującej zamki a wymieniony periodyk wydaje importer zamków D. Miałbym ograniczone zaufanie do tego co tam piszą, bo nie piszą i nie wydają bezinteresownie.

Jeszcze raz podkreślam, zamki D nie są ani złe ani dobre, za kilka lat będą bardziej popularne, bo skracają czas przebywania pacjenta na fotelu, tym samym pozwalają przyjąc więcej pacjentów / godzinę. To ich główna zaleta, reszta to reklama - i to jest wg mnie nieetyczne.
    • allstarss Re: system DAMOND-prosze o fotki 27.01.09, 15:07
      a ja mam pytanie do pana ortodonoty: czy przy stosowaniu Damona
      rzeczywiscie nie tzreba wyrywać zębów? Jest to dla mnie kluczowy
      czynnik przy wyborze aparatu. Nie chcę wyrywać zdrowych zebow ( bo i
      tak nie mam już kilku) a poszerzanie szczęki ( ekspander, hyrax
      etc.) tez nie wchodzi w grę bo studiuję anglistykę i wymowa jest dla
      mnie bardzo ważna i bardzo istotna na egzaminach ustnych.
      Zastanawiam sie więc jak to możliwe, że przy Damonie nie trzeba
      wyrywac zębów...?
      • robak.rawback ---- moze ktos to podsumowac ? 25.07.09, 21:33

przebrnelam przez ten watek i nadal nie wiem co jest zlego/dobrego w
        damonie. czy moze ktos porownac przecietny aparat zwykly z damonem?

z tego co bylam w stanie zrozumiec to to ze damon ma niby skracac
        czas noszenia aparatu i sprawiac ze nie musze chodzic do lekarza co
        4-5 tygodni na wizyte, ale powiedzmy co 7 tygodni.
        ewentualnie damon sprawia ze jest wieksza szansa na NIE wyrywanie
        zebow?

przecietnie prawdopodobnie nosi sie aparat okolo 2 lat. czyli zwykly
        aparat nosilabym okolo 2 lat z wizytami co 5 tygodni a damona 1-2
        lata z wizytami co 7 tygodni?

tak? czy nie?

czy jesli krocej bede nosic damona to czy zeby mi sie nie pokrzywia
        znowu jak zdejme aparat?

oraz czy jesli nie wyrwe paru zebow tylko bede scisniete zeby
        damonem rozszerzac zeby wsZtkie sie zmiescily - to czy nie
        poskutkuje to tym, ze twarz sie szersza zrobi jak te wszystkie zeby
        sie rozlozy rowno w szczece?

na tym filmiku na youtube mam wrazenie ze zeby PO korekcji u
        niektorych wygladaly jakby wystawaly z twarzy za mocno - takie jak u
        konia. wiec nieciekawie to wygladalo
        (sam filmik musze sie zgodzic - niemalze hollywoodzki blockbuster ze
        zmiana makijazu i fryzury zeby dodac urody koncowemy wynikowi)
        • ortodonta Re: ---- moze ktos to podsumowac ? 26.07.09, 20:45
          z tego co bylam w stanie zrozumiec to to ze damon ma niby skracac
          > czas noszenia aparatu i sprawiac ze nie musze chodzic do lekarza co
          > 4-5 tygodni na wizyte, ale powiedzmy co 7 tygodni.

ze "zwykłym" aparatem tez mozna przyjmowac co 7 tyg.

damon sprawia ze jest wieksza szansa na NIE wyrywanie
          > zebow?

nie jest to prawdą, zdaje się,ze nawet sam producent już tak nie twierdzi. kwestia wyrywac czy nie nie zalezy od zastosowanych zamków, a od konkretnego przypadku.
          nie ma czegoś takiego: "muszę Pani wyrwać cztery zęby, chyba,ze zdecyduje się Pani na zamki D, to bedzie bez wyrywania".
          jesli mozna zamkami D bez wyrywania, to znaczy, ze "zwykłymi" tez mozna.

jest za to tak, że zamki D w przypadkach ekstrakcyjnych kiepsko się sprawdzają.
          przecietnie prawdopodobnie nosi sie aparat okolo 2 lat. czyli zwykly
          > aparat nosilabym okolo 2 lat z wizytami co 5 tygodni a damona 1-2
          > lata z wizytami co 7 tygodni?

jeśli ten sama lekarz, bedzie leczył ciebie i twoją siostrę blizniaczkę z identyczną wadą, przy czym ciebie zamkami D a siostrę tradycyjnymi, to obie skonczycie leczenie w podobnym czasie.

> czy jesli krocej bede nosic damona to czy zeby mi sie nie pokrzywia
          > znowu jak zdejme aparat?
          >

zbyt szybkie zdjecie aparatu niesie spore ryzyko nawrotu , niezalezenie od zamków. dla przecietnej wady, 1,5roku - 2 lata, to optymalny czas. mozna skrocic, ale z uzyciem technik chirurgicznych (piezosurgery, AOO)

oraz czy jesli nie wyrwe paru zebow tylko bede scisniete zeby
          > damonem rozszerzac zeby wsZtkie sie zmiescily - to czy nie
          > poskutkuje to tym, ze twarz sie szersza zrobi jak te wszystkie zeby
          > sie rozlozy rowno w szczece?
          >

zawsze trzeba brac pod uwage zmiany w rysach twarzy. w leczeniu ekstrakcyjnym i nieekstrakcyjnym beda takie zmiany. u jednych beda korzystne w przypadku leczenia nieekstrakcyjnego u innych ekstrakcyjnego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka