kozmarzena 09.08.07, 12:32 Pytanie do wszystkich, którzy mieli tam swój ślub lub będą mieli. Wiem, że organista bierze 150zł, wystrój kościoła - 50zł, kościelnemu 50 lub 100zł, a ile płaciliście/płacicie księdzu? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
tuaneczka1 Re: Ile księdzu za ślub w Garnizonowym? 10.08.07, 10:32 no właśnie. a jak załatwic organistę? czy konieczny jest ten koscielny? czy wybierałyście jakieś utwory do zagrania przez organiste? Odpowiedz Link
callja Re: Ile księdzu za ślub w Garnizonowym? 10.08.07, 14:06 Mogę się wypowiedzieć, bom muzyk zawodowy znający sytuację z autopsji... We wroclawskim kościele garnizonowym "produkowałam się" muzycznie nie raz i nie dwa. Organista z kościoła garnizonowego jest profesjonalistą w pełnym tego słowa znaczeniu - absolwent Akademii Muzycznej, z dużą wiedzą liturgiczną, kompetentny, konkretny i kontaktowy. W dodatku jest młody i pełen energii, LUBI swoją pracę i gra z autentyczną radością. Co do ustalania indywidualnego zestawu utworów na ślub - nie ma sprawy, wszystko do ustalenia i zaakceptowania. Muzyk po prostu wysłucha Waszych sugestii, i nowe utwory wyćwiczy specjalnie na okazję Waszej ceremonii. No chyba że wymyślicie jakieś koszmarki w stylu Rubika albo fałszujących gitarek oazowych ;) W przypadku profesjonalnego muzyka-liturgisty tego typu pomysły na 100% nie przejdą - to lojalnie uprzedzam... PS. Od razu wyjasnię sprawę honorariów organistowskich, bo często ten temat wzbudza kontrowersje... W zakres obowiązków organisty, za które otrzymuje pensję, wchodzi granie na mszach (w dni powszednie, niedziele i święta) oraz stałych nabożeństwach (majowe, czerwcowe, różańcowe, etc.). Śluby i pogrzeby w ten "pensjowy" zakres obowiązków NIE WCHODZĄ, i organista ma pełne prawo nawet nie pojawić się na chórze i nie zagrać, bo wówczas w gruncie rzeczy staje się wolontariuszem. Tymczasem większość ludzi o tego typu zwyczajach nie wie, ergo - uważa, że muzyka na ślubie należy im się z definicji i bezpłatnie, niczym przysłowiowa "psu zupa". I gdy muzyk sugeruje uiszczenie honorarium, reakcją jest oburzenie albo wręczenie - 10 zł!!! (byłam świadkiem takiej sytuacji... żenua). Odpowiedz Link
tuaneczka1 Re: Ile księdzu za ślub w Garnizonowym? 14.08.07, 14:18 podaję cennik w granizonowym: ksiądz: 300 zł plus 50 zł na kwiaty kościelny: 50 zł organista: 150 zł Zastanawialiśmy się, po co ten kościelny, więc sie spytałam księdza. Koscielny przygotowuje siedzenia dla nas, dba o dokumenty (to akurat ważne), służy do mszy i czyta czytania, podaje obrączki. generalnie gość pilnuje wszystkiego, w dodatku jest to jego jedyne źródło utrzymania ( w sensie to, co my mu damy) PS trzymajcie kciuki za mnie 18.08, godz. 16. umieram ze stresu!!! Odpowiedz Link
mkamilla do Tuaneczki1 21.09.07, 22:05 Hej. I jak tam Twoj slub w Garnizonowym? Też zdecydowałam się na ten Kościół więc proszę o wszelkie informacje. Pozdrawiam. Odpowiedz Link
callja garnizonowy etc... 22.09.07, 21:42 W moim powyższym poście jest już kilka informacji, choc raczej na tematy okołomuzyczno-kościelno-garnizonowe ;)... Sporo dziewczyn z forum brało ślub właśnie w kościele garnizonowym (oprócz kozmarzeny jeszcze jannik, medea, chyba abkasia) - myślę, że nie będzie problemu z uzyskaniem od nich informacji. Powodzenia!!! Odpowiedz Link
mkamilla do callja 23.09.07, 21:04 Super że akurat Ty się odezwalaś gdyż wiele dziewczyn Cię poleca i chciałabym żebyś zaśpiewała na moim ślubie. Tremin to 28 czerwca 2008r. o 16 w Garnizonowym. Mam nadzieje że się dogadamy jeśli będziesz miała ten termin jeszcze wolny.Możesz mi wysłać jakąś swoją ofertę? Z gory dziękuję i pozdrawiam. Odpowiedz Link
callja Re: do callja 23.09.07, 22:13 Dziękuję za zaufanie - piszę już do Ciebie na maila gazetowego :)) Odpowiedz Link
abkasia Re: do callja 25.09.07, 19:43 dziewczyny, przebieg mszy w kosciele garnizonowym nie budzi najmniejszych zastrzerzen:) organista gra pieknie( poleca rowniez skrzypaczki, spiewaczki itd)koscielny przygotowuje kosciol do mszy jak nalezy a kazanie przynajmniej u nas bylo zachwycajace!!! wszyscy goscie byli oczarowani.wiec uwazam ze zaplata za ich uslugi nie jest za duza i w pelni zasluzona:) pozdrawiam:) Odpowiedz Link