Dodaj do ulubionych

Ile księdzu za ślub w Garnizonowym?

09.08.07, 12:32
Pytanie do wszystkich, którzy mieli tam swój ślub lub będą mieli.
Wiem, że organista bierze 150zł, wystrój kościoła - 50zł,
kościelnemu 50 lub 100zł, a ile płaciliście/płacicie księdzu?
Obserwuj wątek
    • tuaneczka1 Re: Ile księdzu za ślub w Garnizonowym? 10.08.07, 10:32
      no właśnie. a jak załatwic organistę? czy konieczny jest ten
      koscielny? czy wybierałyście jakieś utwory do zagrania przez
      organiste?
      • callja Re: Ile księdzu za ślub w Garnizonowym? 10.08.07, 14:06
        Mogę się wypowiedzieć, bom muzyk zawodowy znający sytuację z
        autopsji... We wroclawskim kościele garnizonowym "produkowałam się"
        muzycznie nie raz i nie dwa.

        Organista z kościoła garnizonowego jest profesjonalistą w pełnym
        tego słowa znaczeniu - absolwent Akademii Muzycznej, z dużą wiedzą
        liturgiczną, kompetentny, konkretny i kontaktowy. W dodatku jest
        młody i pełen energii, LUBI swoją pracę i gra z autentyczną
        radością. Co do ustalania indywidualnego zestawu utworów na ślub -
        nie ma sprawy, wszystko do ustalenia i zaakceptowania. Muzyk po
        prostu wysłucha Waszych sugestii, i nowe utwory wyćwiczy specjalnie
        na okazję Waszej ceremonii. No chyba że wymyślicie jakieś koszmarki
        w stylu Rubika albo fałszujących gitarek oazowych ;) W przypadku
        profesjonalnego muzyka-liturgisty tego typu pomysły na 100% nie
        przejdą - to lojalnie uprzedzam...

        PS. Od razu wyjasnię sprawę honorariów organistowskich, bo często
        ten temat wzbudza kontrowersje... W zakres obowiązków organisty, za
        które otrzymuje pensję, wchodzi granie na mszach (w dni powszednie,
        niedziele i święta) oraz stałych nabożeństwach (majowe, czerwcowe,
        różańcowe, etc.). Śluby i pogrzeby w ten "pensjowy" zakres
        obowiązków NIE WCHODZĄ, i organista ma pełne prawo nawet nie pojawić
        się na chórze i nie zagrać, bo wówczas w gruncie rzeczy staje się
        wolontariuszem. Tymczasem większość ludzi o tego typu zwyczajach nie
        wie, ergo - uważa, że muzyka na ślubie należy im się z definicji i
        bezpłatnie, niczym przysłowiowa "psu zupa". I gdy muzyk sugeruje
        uiszczenie honorarium, reakcją jest oburzenie albo wręczenie - 10
        zł!!! (byłam świadkiem takiej sytuacji... żenua).
    • tuaneczka1 Re: Ile księdzu za ślub w Garnizonowym? 14.08.07, 14:18
      podaję cennik w granizonowym:
      ksiądz: 300 zł plus 50 zł na kwiaty
      kościelny: 50 zł
      organista: 150 zł
      Zastanawialiśmy się, po co ten kościelny, więc sie spytałam księdza.
      Koscielny przygotowuje siedzenia dla nas, dba o dokumenty (to akurat
      ważne), służy do mszy i czyta czytania, podaje obrączki. generalnie
      gość pilnuje wszystkiego, w dodatku jest to jego jedyne źródło
      utrzymania ( w sensie to, co my mu damy)
      PS trzymajcie kciuki za mnie 18.08, godz. 16. umieram ze stresu!!!
      • mkamilla do Tuaneczki1 21.09.07, 22:05
        Hej. I jak tam Twoj slub w Garnizonowym? Też zdecydowałam się na ten
        Kościół więc proszę o wszelkie informacje.
        Pozdrawiam.
    • callja garnizonowy etc... 22.09.07, 21:42
      W moim powyższym poście jest już kilka informacji, choc raczej na tematy
      okołomuzyczno-kościelno-garnizonowe ;)... Sporo dziewczyn z forum brało ślub
      właśnie w kościele garnizonowym (oprócz kozmarzeny jeszcze jannik, medea, chyba
      abkasia) - myślę, że nie będzie problemu z uzyskaniem od nich informacji.

      Powodzenia!!!
      • mkamilla do callja 23.09.07, 21:04
        Super że akurat Ty się odezwalaś gdyż wiele dziewczyn Cię poleca i
        chciałabym żebyś zaśpiewała na moim ślubie. Tremin to 28 czerwca
        2008r. o 16 w Garnizonowym. Mam nadzieje że się dogadamy jeśli
        będziesz miała ten termin jeszcze wolny.Możesz mi wysłać jakąś swoją
        ofertę?
        Z gory dziękuję i pozdrawiam.
        • callja Re: do callja 23.09.07, 22:13
          Dziękuję za zaufanie - piszę już do Ciebie na maila gazetowego :))
          • abkasia Re: do callja 25.09.07, 19:43
            dziewczyny, przebieg mszy w kosciele garnizonowym nie budzi najmniejszych
            zastrzerzen:) organista gra pieknie( poleca rowniez skrzypaczki, spiewaczki
            itd)koscielny przygotowuje kosciol do mszy jak nalezy a kazanie przynajmniej u
            nas bylo zachwycajace!!! wszyscy goscie byli oczarowani.wiec uwazam ze zaplata
            za ich uslugi nie jest za duza i w pelni zasluzona:)
            pozdrawiam:)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka