29.04.06, 09:16
Pociągnę tu sobie wątek z Resursy dotyczący językowej poprawności. Nie
rozumiem zupełnie, dlaczego zdaniem niektórych, poprawianie innych względem
ortografii miałoby być przejawem złego wychowania. Przecież to chyba
oczywiste, że powinno się dbać o własny język. Mnie też się zdarza strzelać
byki i zawsze jestem wdzięczna za poprawki. Pomijając już czatową nowomowę,
która może być irytująca, zupełnie nieznośne jest łamanie podstaw ortografii.
No i taki Romirez na przykład, gdyby zwrócono mu uwagę, zbanowałby
prawdopodobnie w ułamek sekundy jako powód podając tradycyjne już
"zachowanie". I kaleczyłby swobodnie dalej, a kaleczenie jest "zachowaniem"
jak najbardziej na miejscu przecież... To chamstwo, które ośmiela się udzielać
rad dotyczących języka, należy po prostu wychować jakoś, żeby przestało
pyszczyć, albo wywalić z czatów. Bo do czego to podobne, żeby dorosłych ludzi
pouczać! W myśl maksymy : zachowuj się! Byle jak, ale się zachowuj!
Obserwuj wątek
    • justysbytomianka Re: Korekty 29.04.06, 09:35
      Muszę bardzo głęboki ukłon oddać Szarmowi .Szarm mi uświadomił jak bardzo
      moja "pisanina" jest niechlujna . Ten okropny styl , w którym nie ma
      interpunkcji , "ogonków " , kreseczek , składni ( masz Madziu rację i zawsze tu
      spotkasz się z moją pokorą , bo wiem jak bardzo jestem w tym niedoskonała)
      wypracowuje pisanie na czatach, gdzie liczy się pośpiech .
      Kiedy założyłam blog , na początku myśłam ,że to będzie taka łatwa , miła
      bazgraninka ;)Po czasie wiem jak trudno napisać by było poprawnie
      stylistycznie , ortograficznie a jeszcze by zawierało treści , które chcę
      przekazać .Pisanie to naprawdę wielka umiejętność , wymagająca talentu , pracy
      i wiedzy. Język polski to nie "bułka z masłem" ;)
    • ruda_strzyga Re: Korekty 29.04.06, 09:46
      Ja już się wypisałam na ten temat, podtrzymuję moją opinię.
      szarm.art.superhost.pl/blogowisko/?p=389
      Należy dbać o język swój ojczysty, jeśli nie ze względów estetycznych to choćby
      dlatego, żeby nie utracić sensu wypowiedzi. Choć czasem brak interpunkcji na
      przykład może stać się powodem śmiesznych nieporozumień:)
      szarm.art.superhost.pl/blogowisko/?p=438
      • miia1 Re: Korekty 29.04.06, 09:53
        No tak, oczywiście, pamiętam Twoje słowa strzygo, ale chodziło mi o to zwracanie
        uwagi, jako przejaw buractwa pierwszej wody.
        • ruda_strzyga Re: Korekty 29.04.06, 10:02
          W sprawie zwracania uwagi miiu, zmieniło mi się zdanie odkąd buraki pokroju
          Romireza ostro protestowały przeciwko tym praktykom. Stwierdziłam, że za
          Bozowską nie warto robić na czacie, bo skoro takie głąby nie chcą się niczego
          nauczyć, to nic na siłę. Zresztą zauważyłam, że to daremny trud a postrzegany
          jest jako wrogość, wymądrzanie się, okazywanie wyższości. Inaczej ma się sprawa
          z kimś, kto CHCE się uczyć i doskonalić. Ale takich osób jest garstka i co
          ciekawe, te osoby akurat rzadko kaleczą język nasz ojczysty:)
          Tak więc pozwólmy głąbom zostać głąbami! A reszta do roboty!:)
    • sprawa7 Re: Korekty 29.04.06, 11:33
      Jestem za tym, żeby poprawiać i nie oczekiwać wdzięczności;). Mnie też proszę
      korygować.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka