IP: *.dialup.online.no 28.07.03, 22:54
Czy ktoras z pan rodzila za granica, bedac akurat na wakacjach.Chodzi mi o
porod przed wyznaczonym terminem.
Obserwuj wątek
    • Gość: mamusia Re: porod IP: *.proxy.aol.com 29.07.03, 18:22
      nie rodzilam, ale poniewaz czesto mnie odwiedzaja goscie z polski to wiem
      troche o polisach ubezpieczeniowych: wiekszosc z nich wyklucza zwrot kosztow
      porodu za granica, wiele nawet opieke lekarska w przypadku klopotow z mniej
      zaawansowana ciaza, ale to juz zalezy od polisy. ale za porod nie placi nikt.
    • Gość: Iza Re: porod IP: *.introl.pl 30.07.03, 11:06
      Nie rodziłam za granicą, ale dowiedz się dokładnie u ubezpieczyciela czy
      polisa obejmuje zwrot kosztów ewentualnego porodu. Wyjeżdżałam w ciąży za
      granicę w początkowych miesiącach i wtedy (4 lata temu) wszystkie towarzystwa
      które o to pytałam nie obejmowały ubezpieczeniem kobiet ciężarnych już dwa
      miesiące przed terminem porodu. Dodatkowe ubezpieczenie kobiety ciężarnej
      można było wykupić do 6 miesiąca ciąży.
    • fasolka3 Re: porod 03.08.03, 09:57
      Hej,

      jak rodzilam moja coreczke w Niemczech, to przywiezli
      dziewczyne (Polke), ktora po calodziennej jezdzie autem
      zaczela rodzic (koniec 7 miesiaca). Niestety poniewaz
      porod nie przebiegal prawidlowo (staly skurcz macicy, bez
      rozkurczu) musieli jej zrobic cesarke, dzieciak wyladowal
      w inkubatorze. Dziewczyna dostala rachunek na 50 000 DM.
      No i miala spore klopoty z biurokracja. Teraz sie
      przepisy zmienily, wtedy dziecko nie dostawalo
      automatycznie niemieckiego obywatelstwa. Trzeba bylo
      wyrobic w konsulacie tymczasowy paszport polski itp. Nie
      wiem jak to sie skonczylo, ale naprawde jej wspolczulam,
      choc nie da sie ukryc, ze za madra to ona nie bylo.


      FFF

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka