Gość: sylwia IP: *.dialup.online.no 28.07.03, 22:54 Czy ktoras z pan rodzila za granica, bedac akurat na wakacjach.Chodzi mi o porod przed wyznaczonym terminem. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: mamusia Re: porod IP: *.proxy.aol.com 29.07.03, 18:22 nie rodzilam, ale poniewaz czesto mnie odwiedzaja goscie z polski to wiem troche o polisach ubezpieczeniowych: wiekszosc z nich wyklucza zwrot kosztow porodu za granica, wiele nawet opieke lekarska w przypadku klopotow z mniej zaawansowana ciaza, ale to juz zalezy od polisy. ale za porod nie placi nikt. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iza Re: porod IP: *.introl.pl 30.07.03, 11:06 Nie rodziłam za granicą, ale dowiedz się dokładnie u ubezpieczyciela czy polisa obejmuje zwrot kosztów ewentualnego porodu. Wyjeżdżałam w ciąży za granicę w początkowych miesiącach i wtedy (4 lata temu) wszystkie towarzystwa które o to pytałam nie obejmowały ubezpieczeniem kobiet ciężarnych już dwa miesiące przed terminem porodu. Dodatkowe ubezpieczenie kobiety ciężarnej można było wykupić do 6 miesiąca ciąży. Odpowiedz Link Zgłoś
fasolka3 Re: porod 03.08.03, 09:57 Hej, jak rodzilam moja coreczke w Niemczech, to przywiezli dziewczyne (Polke), ktora po calodziennej jezdzie autem zaczela rodzic (koniec 7 miesiaca). Niestety poniewaz porod nie przebiegal prawidlowo (staly skurcz macicy, bez rozkurczu) musieli jej zrobic cesarke, dzieciak wyladowal w inkubatorze. Dziewczyna dostala rachunek na 50 000 DM. No i miala spore klopoty z biurokracja. Teraz sie przepisy zmienily, wtedy dziecko nie dostawalo automatycznie niemieckiego obywatelstwa. Trzeba bylo wyrobic w konsulacie tymczasowy paszport polski itp. Nie wiem jak to sie skonczylo, ale naprawde jej wspolczulam, choc nie da sie ukryc, ze za madra to ona nie bylo. FFF Odpowiedz Link Zgłoś