Dodaj do ulubionych

warsztat 37

26.05.08, 09:57
Moja najmłodsza z córek, Iwona, zawsze jak wychodzi z domu, to zabiera z sobą pewien przedmiot. Co to za przedmiot, do czego służy?

Wiadomo, że zawsze wychodząc zabiera się z sobą klucze, jakieś dokumenty, bilety, gotówkę lub kartę, okulary, gdy się używa, komórkę, (a na sobie ubrania, buty...) itp. To nie o takie rzeczy chodzi. Tylko o rzecz raczej nietypową.

Trudno mi powiedzieć od kiedy trwa to „zawsze” z określenia „zawsze jak wychodzi z domu”. Już dość długo. Jest to tak naturalne dla niej, że jak zadzwoniłam do niej i spytałam: „czy mogę na forum zapytać co zawsze bierzesz z sobą jak wychodzisz z domu?”, to odpowiedziała: „o rety, to ja przegrywam, nie wiem co zawsze biorę z sobą.” Hi! hi!

Zaznaczam, że nie jest to żaden sprzęt rehabilitacyjny, bo Iwona, odpukać, jest zdrowa i w pełni sił.

Trochę się obawiam, że pytanie może być zbyt proste... Ale tak jakoś mi to pytanie na dzień dzisiejszy pasuje.
Obserwuj wątek
    • romy_sznajder Re: warsztat 37 28.05.08, 14:56
      Jesli na sie nie zepsuje pogoda, to warsztaty nam oklapnawink
      Odpukac - ze tak nawiaze - do mojej wersji odpowiedzi.
      Mysle, ze chodzi o jakis talizman.

Wyszla mi 8Monet, ale nie-10Monet, na oko -Walet Kijow, caly rozklad:
      -8Monet,
      -10Monet,
      -Walet Kijow
      -Krol Monet
      -Glupiec
      -Krolowa Mieczy

dalej
      -4Kijow
      -5Monet /.../
      kiedys...
      -Moc.

Myslalam, ze chodzi o amulet - monete, taki talizman, ale nie do placenia (nie -
      10Monet, nie - Krol Monet) tylko na szczescie. Jednak wizualnie chodzi o to:
      taroteca.multiply.com/photos/album/84/Rider_Waite#149.jpg
      w rozkladzie jest radosna podparta 4 Kijow, karta od spelniania zyczen i
      przychylnosci losu, potem - 5 Monet, karta z ludzmi idacymi o kulach, no i ten
      Glupiec ("nie obchodzi mnie co ludzie powiedza") i Krolowa Mieczy (odwazna
      prezentacja wlasnego pomyslu).

Wydaje mi sie ze chodzi o jakas ciupage, laseczke, cos wlasnorecznie zrobionego,
      co sluzy nie rehabilitacji (dopiero teraz zwrocilam uwage na ten fragment
      pytania) i nie jest fizyczna proteza, a raczej PODPORą PSYCHICZNA.

Najpierw myslalam, ze talizman w stylu pieniazka, potem ze cos bardziej
      widocznego, odwaznego, podpora, byc mozne wlasnie doslowna: laska, kijek, ciupazkawink
      • kita32 Re: warsztat 37 28.05.08, 15:19
        Cieszę się, Romy, że wróciłaś na warsztaty wink
        I cieszę się, że jest już pierwsza interpretacja - zaglądam tu w każdej przerwie, którą mam w pracy wink
        • kita32 zdjęcie rozkładu Romy_Sznajder 28.05.08, 20:51
          Romy_Szrajder, ułożyłam karty z Twojej talii w rozkład i poniżej podaję link do zdjęcia. (Niestety, mam tę talię słabej jakości, stąd i zdjęcia nie są najlepsze.)

Pierwsze 6 kart wiem jak rozłożyć, 7-ą, 8-mą i 13-ą (kart 9 – 12 nie podałaś lub nie losowałaś) ułożyłam tak, jak myślę, najlepiej pasuje.

1. co to za przedmiot (środek z lewej) – 8 Monet,
          2. czym nie jest ten przedmiot (środek z prawej) – 10 Monet,
          3. w działaniu, „na oko” (ascendent tzn. w środkowym rzędzie z lewej) – Giermek Kijów,
          4. blokady, nawyki (IC tzn. pod 1) – Król Denarów,
          5. ludzie (descendent tzn środkowy rząd z prawej) – 0 Głupiec,
          6. ocena zamiarów, bliska przyszłość (MC czyli nad 1) – Królowa Mieczy,
          7. niespodzianki, coś z zewnątrz (ułożyłam nad 2 obok 6) – 4 Kijów,
          8. oczywiste, niezmienne (ułożyłam pod 2 obok 4) – 5 Denarów,
          9. (karta 13-a) odległa przyszłość (na samej górze) – Siła.

fotoforum.gazeta.pl/3,0,1230934,2,1.html
          Romy, jeżeli coś źle ułożyłam lub źle napisałam pytanie rozkładu "horoskopowego", który używasz, to napisz.
          • romy_sznajder Re: zdjęcie rozkładu Romy_Sznajder 28.05.08, 22:15
            Nie podawalam wszystkich, bo kto by to w glowie ogarnal. Ale prosze, bo mam
            zanotowane:

1. 8 Monet
            2. 10 Monet
            3. Walet Kijow
            4. Krol Monet
            5. Glupiec
            6. Krolowa Mieczy

7. 4 Kijow
            8. 5 Monet
            9. 7 Pucharow
            10. As Pucharow
            11. 7 Monet
            12. Ksiezyc
            13. Moc

CO W ROZKLADZIE WYGLADALOBY TAK:
            -----------[6]-----------
            ------------------------
            -[3]----[1]--[2]------[5]
            ------------------------
            -----------[4]-----------

I dalej: [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13] - juz lineranie. Ja rozkladam na
            dole, pod "kolem", choc (przyznam sie) najczesciej biore karty w reke po prostu,
            bez zabawy w kladzenie, w rytual. Niestetysmile To zly przyklad! Zwlaszcza te
            dodatkowe sprawdzam raczej uzupelniajaco, bez zagleniania sie w ich wymowe.
            Przygladam sie pierwszym szesciu i to one tworza trzon, zawsze. Plus ta
            dwunasta, sciaga do rozkladu.
            Dwie ostatnie, slowo o nich.
            Praktyka mi podpowiada, ze 12 karta mowi o "podtytule", jest dobra wskazowka,
            tu: Ksiezyc - czyli intuicja, instynkt, sluchanie siebie.
            A kiedys...13 karta, kiedys obnejdzie sie bez talizmanow, wiec juz Moc. Ale to
            tylko jesli dobrze czytalabym rozklad. Byc moze pomyslilam sie w ocenie
            pierwszej karty, a wtedy caly rozklad nalezaliby czytac inaczej. Zobaczymysmile

ps. jesli ktos by nie wiedzial, uzywam prawie zawsze rozkladu WJ, i z kazdym
            kolejnym razem zauwazam, ze on (rozklad, nie WJ) nie ma luk, nadaje sie do
            wszystkiego. www.taraka.pl/index.php?id=tarok_wpro.htm
            • romy_sznajder Re: zdjęcie rozkładu Romy_Sznajder 28.05.08, 22:21

> I dalej:/.../ juz lineranie.

...lineARniewink
            • kita32 Re: zdjęcie rozkładu Romy_Sznajder 29.05.08, 19:24
              Romy, dołączyłam zdjęcie Twojego rozkładu uzupełnionego kartami, które podałaś. Rozłożyłam karty tak jak opisałaś, że układasz:

fotoforum.gazeta.pl/3,0,1232750,2,1.html
              Zdjęcie nie jest dobrej jakości, niestety - przepraszam...

> najczesciej biore karty w reke po prostu
              > bez zabawy w kladzenie, w rytual. Niestetysmile To zly przyklad!

......Romy, układanie kart w rozkład, który swoim kształtem związany jest z tematem - naprawdę dodaje dużo informacji. Bo tarot mówi językiem obrazów. Można nie korzystać, oczywiście, z dodatkowych informacji wink

......Antosiu, ale ładnie wygląda Twój rozkład wink Cieszę się, że umieściłaś zdjęcie rozkładu wink
    • antosia5 Re: warsztat 37 28.05.08, 23:32
      Ja już jestem tak ograniczona do jednej odpowiedzi, że nie ma siły,
      bym mogła się powstrzymać od jej podania.
      Pytania:
      1. Jaki nietypowy przedmiot zabiera ze sobą Iwona wychodząc z domu?-
      2 kielichy
      2. Z czego wyniknęła potrzeba posiadania tego przedmiotu przy
      sobie? - 5 buław
      3. Jak czuje się Iwona posiadając go przy sobie?-diabeł
      4. Do czego służy ten przedmiot? - 6 denarów
      5. Gdzie, w jakich warunkach Iwona go wykorzystuje? - 9 denarów
      6. Czy z tego przedmiotu korzystają też inne osoby? - 6 mieczy
      7. Jak wygląda ten przedmiot? - as denarów
      8. Na czym polega nietypowość tego przedmiotu?- as kielichów

rozkład:

fotoforum.gazeta.pl/3,0,1231086,2,1.html
      Zobaczyłam 2 kielichy, pomyślałam, że może to coś podwójnego i
      wyskoczył mi odtwarzacz mp3, zwłaszcza, że kielichy związane są z
      emocjami, a muzyka je wywołuje (ale to faktycznie byłoby zbyt
      proste: ja często traktowałam tę rzecz jako niezbędną podczas
      wszelkich "spacerów")
      5 buław powiązałam z potrzebą rozrywki, diabeł zagrał piekielnie
      głośną muzyką - pewnie wskazuje na uzależnienie Iwony od tego
      przedmiotu? a może w sąsiedztwie 5 buław wiąże się z jakąś potrzebą
      dominacji? - ale łańcuchy ułożyły się w kabelki słuchawek smile
      6 denarów - takie proste wydało się stwierdzenie, że służy dokładnie
      do dzielenia się, ktoś dzieli się swoją muzyką
      9 denarów - na zewnątrz? w momencie odprężenia?
      6 mieczy - raczej nikt inny z tego nie korzysta
      Jak wygląda - as denarów; czy odtwarzacz mp3 może być okrągły nie
      wiem, ale za to może mieć metaliczny kolor smile
      Nietypowość- as kielichów, z którego wypływa muzyka.

Ta dwójka skojarzyła mi się z dwoma słuchawkami, w dodatku cały
      środkowy rząd kart jest podzielony, po każdej stronie: 1 kielich, 3
      miecze, denary po obu stronach, 3 denary.
      • romy_sznajder Re: warsztat 37 29.05.08, 14:54
        > wyskoczył mi odtwarzacz mp3

Ooo, to ja chyba odlecialam za bardzowink)
        No trudnowink
        Grunt to nie obawiac sie obciachu;-D
        • antosia5 Re: warsztat 37 29.05.08, 14:58
          Cichooo... nawet nie chcę wspominać słowa "obciach" smile
          • antosia5 Re: warsztat 37 29.05.08, 15:00
            wolę "ciach-o" smile
    • canada53 Re: warsztat 37 29.05.08, 19:52
      Oto mój rozkład:
      fotoforum.gazeta.pl/3,0,1232840,2,1.html
      Karty w pierwszym rzędzie (Królowa Buław, XXI Świat) = opisują sam przedmiot,
      katy w środkowym rzędzie (Rycerz Mieczy, Król Buław, XV Diabeł, 5 Denarów) =
      opisują Iwonę z tym przedmiotem, jak się ona z nim prezentuje, co z nim robi,
      karty w dolnym rzędzie (10 Kielichów, XiX Słońce) = opisują samą Iwonę i jej
      motywy zabierania tego przedmiotu ze sobą.
      Wydaje mi się, że sama rzecz jest niewielka, mieszcząca się w dłoni, którą się w
      ręce trzyma (królowa buław), przedmiot jest twardy, z czymś ruszającym się w
      środku (kulka czy coś w tym rodzaju) (XXI Świat).Iwona zabiera go ze sobą na
      szczęście (10 Kielichów), żeby poprawić sobie samopoczucie lub aby się tym czymś
      bawić (XIX Słońce). To coś wydaje z siebie dźwięki (Rycerz Mieczy), można
      dzięki temu zwrócić na siebie uwagę w razie jakiegoś niebezpieczeństwa, Iwona
      mając to przy sobie czuje się pewniej (Król Buław). Jednak nie używa ona tego do
      obrony, raczej dla przyjemności, żartów, do zaakcentowania swojej obecności i
      swojej osobowości. Jest to zawieszone na jakimś sznurku, to coś w rodzaju
      breloczka, który można sobie gdzieś przypiąć (XV Diabeł). Można tym machać i
      wywijać, zająć sobie ręce, kiedy nie wiadomo co z nimi zrobić. Nie ma to
      większej wartości, nie jest to rzecz zbytku ani luksusu, jest to bardzo prosty
      sposób pozwalający na przyciągnięcie uwagi kogoś innego do siebie (5 Denarów).
      Można dzięki temu zrobić komuś żart, albo go nastraszyć.
      Stawiam na gwizdek albo dzwoneczek.
      • kita32 łamię regulamin 31.05.08, 10:10
        O rety, jeszcze nigdy nie byłam w takiej sytuacji...

Muszę złamać milczący regulamin i przedwcześnie troszeczkę skomentować Wasze interpretacje, bo jak nic się nie zmieni, to ja nie będę w stanie wybrać zwycięzcy. Po prostu nie będę w stanie!!!

Dopiszcie coś jeszcze lub niech jeszcze ktoś dołączy, bo na razie są 3 pierwsze miejsca.

Każda z Was, Romy, Antosiu, Canado - ma bardzo dużo trafień. I każda z Was zauważyła coś bardzo istotnego. Jesteście o krok, o pół kroku nawet, do zauważenia co to za przedmiot!!! Ja to widzę w Waszych interpretacjach. Ale tego nie zauważyłyście - być może Wasze myśli kierują się skojarzeniami co Wy lub Wasze dzieci nosiły by z sobą. To przeszkadza.

Może jeszcze coś...
        Może jeszcze ktoś...
        • antosia5 Re: łamię regulamin 31.05.08, 15:26
          Ja już jestem tak ogłupiała, że wymyśliłam nawet kajdanki smile))
          pozdrawiam słonecznie!
        • kita32 przepraszam 31.05.08, 16:11
          Och, przepraszam Was, niepotrzebnie narobiłam zamieszania...

Po napisaniu komentarzy do Waszych interpretacji (czekają napisane) wszystkie trzy interpretacje wydawały mi się równoważne i takie na wyciągnięcie ręki do zobaczenia pełnej odpowiedzi. Spanikowałam, że nie dam rady wybrać zwycięzcy. Każda z Was zauważyła coś bardzo ważnego, albo powiedziała coś ważnego, a nie zauważyła, że to istotne.

Jednak jak po przerwie od pisania komentarzy jeszcze raz przeczytałam to co napisałyście, to widzę która z Was napisała najlepszą interpretację.

Przepraszam za zamieszanie wink

Nadal zachęcam forumowiczów do wzięcia udziału w warsztatach wink
          • antosia5 Re: przepraszam 31.05.08, 17:44
            Mam nowy strzał: lusterko.
      • canada53 Re: warsztat 37 31.05.08, 12:02
        Spojrzałam dziś jeszcze świeżym okiem na mój rozkład i jeślibym miała coś
        dopisać, to poszłabym również w kierunku czegoś słodkiego, np. pudełeczko z
        landrynkami albo innymi tik-takami. Czymś takim można sobie pogrzechotać, można
        też podzielić się z potrzebującymi (5 Denarów), a w razie dołka energetycznego
        można zjadając takiego cukierka szybciutko podnieść sobie poziom cukru i dodać
        sił (XV Diabeł).
        Więcej już nie napiszę, bo właśnie wyjeżdżam na weekend; jak wrócę o ludzkiej
        godzinie i coś nowego wymyślę, to może jeszcze coś dopiszę w niedzielę wieczorem.
    • anuszzka Re: warsztat 37 01.06.08, 11:54
      Witamwink
      jaki to przedmiot?4mieczy,3kielichy
      do czego sluzy?krolowa mieczy,6kielichow
      jak wyglada?kaplan,smierc
      co mozna z nim zrobic?9monet,kochankowie
      jak sie Iwona czuje majac go?krolowa kielichow,kaplan
      czy zwraca uwage?9bulaw
      jaka ma uzytecznosc?4monet,krol bulaw

Przedmiot ten chyba jest nieduzy,nie zwraca az tak uwagi ludzi.Zwiazany jest z
      wypoczynkiem i radosna zabawa Iwony.Przypomina jej wczesniejsze dziecinstwo,a
      moze przypomina jej osobe,od ktorej dostala ten przedmiot.Mozliwe ze przedmiot
      ten jest w ksztalcie jakiejs postaci typu czlowiek lub zwierzatko.Mysle,ze Iwona
      wykorzystuje ten przedmiot na rozne sposoby,moze sie do niego przytulic albo
      przebrac(jesli to lalka),na pewno moze sie z nim bawic na wiele sposobow..
      Majac ze soba ten przedmiot Iwona czuje sie jego pania,zaspokaja jej
      wrazliwosc,zmyslowosc,czuje sie przy nim bezpieczniej,traktuje go jak talizman.
      Tak mi z kart wychodzi,ze to lalka albo jakis pluszak...
      • kita32 Re: warsztat 37 01.06.08, 12:12
        Witaj Anuszzko wink
        • kita32 Re: warsztat 37 01.06.08, 19:06
          Chyba jak zwykle podam odpowiedź krótko przed 22...
    • eleonora32 Re: warsztat 37 01.06.08, 20:00
      Witajcie, jeszcze ja na szybkosmile

Wymyśliłam na szybko taki rozkład:
      4
      2 1 3
      5

1 co to jest (podsumowanie) (umiarkowanie)
      2 gdzie Iwona to trzyma (Rycerz buław)
      3 dlaczego to zabiera ze sobą (6 monet)
      4 z czego to jest wykonane (5 kielichów)
      5 czym to jest dla Iwony (diabeł)

Pierwsze skojarzenie to jakiś amulet, coś co ją chroni.
      Iwona trzyma to chyba gdzieś blisko ciała, tak mi się skojarzył rycerz buław,
      albo w ręku, lub na ręku. Może to pierścionek?
      Zabiera to ze sobą dla ochrony, czuje się z tym bezpieczniej, pewniej. (6 monet)
      Monety oznaczają też jakieś wartości materialne, ale wydaje mi się że w tym
      wypadku bardziej chodzi o wartości duchowe.
      jest to wykonane z jakiegoś materiału (jak stal,mosiądz, złoto) karta ta jest
      również związana z wodą, więc albo ma to kolor niebieski lub jakiś niebieski
      błękitny akcent albo to coś składa się w jakiś sposób z wody. Ale bardziej
      kojarzy mi się to z czymś artystycznym, może jakiś pierścionek od prababci, albo
      coś ręcznej roboty. Jakieś rękodzieło. I chyba jest to biżuteria.
      Diabeł czym to jest dla Iwony - uważam że amuletem, tak to traktuje. Coś co
      łączy ją z przeszłością tradycją.
      Umiarkowanie - znów dwa kielichy i woda, a na głowie anioła jakaś okrągła
      biżuteria. Myślę wieć że jest bo biżuteria.
      • kita32 Re: warsztat 37 01.06.08, 21:39
        Witaj Eleonoro,
        Cieszę się, że zdążyłaś napisać interpretację wink
        • kita32 odpowiedź 01.06.08, 21:42
          Tym przedmiotem, który Iwona zawsze bierze z sobą, gdy wychodzi z domu, jest aparat cyfrowy.

Lubi utrwalać aparatem cyfrowym najróżniejsze rzeczy: piękne dziury w tynku na starym murze, dziwny niebieskawy cień na ścianie, lubi uchwycić wyglądające śmiesznie małe dziecko pod wielkim parasolem, potrafi zanurzyć bose stopy w lodowatej wodzie stawu, bo świetnie wtedy wyglądają zdjęcia stóp itd., itd.

Jak specjalnie wybiera się na spacer, aby robić zdjęcia, to robi z 500 zdjęć. A ogólnie zawsze ma aparat z sobą, bo może trafić na ciekawą sytuację lub piękne miejsce lub kolory. Trzeba przyznać, że Iwona potrafi odkryć piękno w brzydocie. Na jej obrazach i zdjęciach rzeczy stare, brzydkie i zepsute wyglądają urzekająco i tajemniczo, tak jakby miały duszę.

Teraz wykorzystuje zdjęcia do przygotowywania różnych projektów na zajęcia, bo studiuje grafikę (I-y rok) na Akademii Sztuk Pięknych. Ale zawsze lubiła robić zdjęcia. Pierwszy aparat (jeszcze nie cyfrowy, a dość dobry fotograficzny) kupiła (dla siebie) jak uczęszczała do gimnazjum (chyba już w I-ej klasie). Potem, jak kupiłam aparat cyfrowy, to „przejęła” go. Od niedawna ma nowy Olympus FE-270 kupiony w promocji w Media Markt. Olympus ma 7 mln pikseli, pamięć (dokupioną) 1 GB, i świetnie robi zdjęcia. I nie tylko zdjęcia. Można nim nagrywać półgodzinne video z dźwiękiem. Można zmieniać kolorystykę zdjęcia. Iwona ciągle odkrywa jego możliwości.
          Ma jednakże jedną wadę – czasami nie chce się włączyć podając informację, że bateria jest pusta. (Już jeden aparat wymieniliśmy na drugi, ale ma tę samą wadę.) Wtedy Iwona wyłącza aparat i włącza ponownie naciskając na pojemnik z bateriami - akumulatorami. Za którymś razem zwykle, chociaż nie zawsze, aparat się włącza.
          To właśnie problemy z tym aparatem, o których mi opowiada („wiesz, była taka świetna scena, a aparat nie chciał się włączyć!”wink uświadomiły mi, że ona bez aparatu cyfrowego nigdzie nie wychodzi, no bo mogłaby jej przepaść jakieś świetne ujęcie...
          • kita32 romy_sznajder 01.06.08, 21:45
            romy_sznajder:
            Mysle, ze chodzi o jakis talizman.

Wyszla mi 8Monet, ale nie-10Monet, na oko -Walet Kijow, caly rozklad według
            www.taraka.pl/index.php?id=tarok_wpro.htm

1. 8 Monet
            2. 10 Monet
            3. Walet Kijow
            4. Krol Monet
            5. Glupiec
            6. Krolowa Mieczy

7. 4 Kijow
            8. 5 Monet
            9. 7 Pucharow
            10. As Pucharow
            11. 7 Monet
            12. Ksiezyc
            13. Moc

Myslalam, ze chodzi o amulet - monete, taki talizman, ale nie do placenia (nie -
            10Monet, nie - Krol Monet) tylko na szczescie.
            ............To taki łapacz szczęścia, chwytania i utrwalania tego, co piękne.

Jednak wizualnie chodzi o to:
            taroteca.multiply.com/photos/album/84/Rider_Waite#149.jpg
            w rozkladzie jest radosna podparta 4 Kijow, karta od spelniania zyczen i
            przychylnosci losu,
            .............Tak, wykorzystuje często zdjęcia do różnych projektów (do zajęć w
            ASP), często jakieś scenki czy widoki są dla niej „natchnieniem” do projektów, a
            natrafienie na ciekawą, piękną lub zabawną scenę z życia traktuje jak
            przychylność losu wink

potem - 5 Monet, karta z ludzmi idacymi o kulach,
            ...........Ta karta kojarzy mi się na dwa sposoby. Jednym skojarzeniem jest to,
            że Iwona potrafi wydobywać piękno z brzydoty. A drugim jej ciągłe problemy z
            aparatami, z komputerem na którym zdjęcia przetwarza itp. Te problemy wynikają
            z tego, że nie stać nas na sprzęt dobrej jakości... 5 Monet bez dwóch zdań.

no i ten Glupiec ("nie obchodzi mnie co ludzie powiedza")
            ............Tak, z takim robieniem zdjęć wszystkim i wszystkiemu po drodze
            trzeba mieć takie podejście. Jest w tej karcie również korzystanie z chwili i
            łapanie okazji.

i Krolowa Mieczy (odwazna prezentacja wlasnego pomyslu).
            .............Tak, potem pokazuje koleżankom/ kolegom ciekawe sceny, piękne
            kolory – to co ją zachwyca, ale również i przede wszystkim ona te zdjęcia
            przekształca w PhotoShopie i tworzy różne projekty na zajęcia.

Wydaje mi sie ze chodzi o jakas ciupage, laseczke, cos wlasnorecznie zrobionego,
            ...........Podobnie – narzędzie do własnoręcznego robienia wink

co sluzy nie rehabilitacji (dopiero teraz zwrocilam uwage na ten fragment
            pytania) i nie jest fizyczna proteza, a raczej PODPORą PSYCHICZNA.
            ...........Bardzo dobre określenie.

Najpierw myslalam, ze talizman w stylu pieniazka,
            ...........tak, tak, to okrągły obiektyw- sedno aparatu cyfrowego.

potem ze cos bardziej widocznego, odwaznego, podpora, byc mozne wlasnie
            doslowna: laska, kijek, ciupazkawink
            ............tak, aparat jest bardziej widoczny, gdy pstryka się zdjęcia, niż
            talizman.

Praktyka mi podpowiada, ze 12 karta mowi o "podtytule", jest dobra wskazowka,
            tu: Ksiezyc - czyli intuicja, instynkt, sluchanie siebie.
            ........... wychwytuje obrazy, sceny i kolory, które w jakiś sposób wyrażają to
            co jej w duszy gra, które oddziaływają na nią emocjonalnie.

A kiedys...13 karta, kiedys obnejdzie sie bez talizmanow, wiec juz Moc. Ale to
            tylko jesli dobrze czytalabym rozklad.
            .............Moc kojarzy mi się z tym, że zostanie fachowcem w swojej
            artystycznej dziedzinie.

Bardzo dobra interpretacja! Gratuluję! Byłaś bardzo bliska domyśleniu się czym
            jest ten przedmiot – przez skojarzenia z „własnoręcznością wykonania” (chociaż
            to nie on jest własnoręcznie wykonany, ale jest narzędziem), i przez skojarzenie
            z „prezentacją własnego pomysłu”. Przedmiot będący narzędziem, związany z
            pewnego rodzaju twórczością – stąd już jest blisko do trafienia w aparat cyfrowy.

Romy, dopiszę jeszcze swoje (dodatkowe) skojarzenia z Twoim rozkładem.

Przedmiot – 8 Monet – narzędzie stale używane.
            Nie jest – 10 Monet – przedmiotem luksusowym.
            Pięć kart Monet i okrągły kształt Księżyca wskazuje, jak podejrzewałaś, że
            najważniejszą częścią tego przedmiotu jest coś okrągłego (obiektyw).

Karta działania – Walet Kijów – jest poprzez ten sam kolor (żywioł) połączona z
            kartą 7-ą (niespodzianki) 4 Kijów (jak określiłaś - karta od spelniania zyczen
            i przychylnosci losu)
            - kojarzą mi się z aktywnym korzystaniem ze szczęśliwego trafu, łapaniem
            okazji. Wzmacnia to Głupiec (kontakty), który również wskazuje na łapanie
            okazji, wykorzystywanie chwili, trafu, szczęścia. Potem, tak jak
            zinterpretowałaś Królową Mieczy z MC – następuje odważna prezentacja własnego
            pomysłu, bo Iwona często zdjęcia wykorzystuje do projektów na zajęciach.

Karta położona w IC rozkładu horoskopowego – Król Monet – wskazuje na wewnętrzną
            przyczynę zainteresowania robieniem zdjęć – to chęć (artystycznego) panowania
            nad materią.
            Karta mistrzostwa (tzn. do czego się dąży) – 7 Pucharów- wskazuje, że marzenia
            i wyobraźnia są głównym motorem jej zainteresowań. Uzupełnieniem informacji o
            przedmiocie jest karta 12-a – Księżyc. Te trzy karty razem mówią o pewnym
            rodzaju utrwalaniu (Król Monet) artystycznej (Księżyc) wyobraźni (7 Pucharów).
            Na zdjęciach się nie kończy. Iwona często przetwarza je (Giermek Kijów) na
            kiepskawym sprzęcie komputerowym (5 Monet), a właściwie dopiero się tego
            przetwarzania uczy (Giermek).

Wpływ na innych ludzi (karta 10-a) – As Pucharów – wskazuje na emocje – jej
            zdjęcia potrafią zachwycić lub rozbawić.

To co zniechęca (karta 11-a) – 7 Monet - razem z 5 Monet (to, co oczywiste) – to
            problemy z aparatem (nie zawsze chce się włączyć, trzeba długo próbować, czyli 7
            Monet) oraz również problemy z komputerem (i tu brakuje praktyki, czyli też 7
            Monet).

Bardzo się cieszę, że 13-ą kartą (będzie kiedyś) jest Moc wink

Romy, rozkład 13-o kartowy, który zwykle stosujesz pokazał dużo więcej niż tylko
            krótki opis przedmiotu. Pokazał również wiele spraw związanych z używaniem przez
            Iwonę aparatu cyfrowego.
            • kita32 antosia 01.06.08, 21:49
              antosia:
              Ja już jestem tak ograniczona do jednej odpowiedzi, że nie ma siły,
              bym mogła się powstrzymać od jej podania.
              Pytania:
              1. Jaki nietypowy przedmiot zabiera ze sobą Iwona wychodząc z domu?-
              2 kielichy
              2. Z czego wyniknęła potrzeba posiadania tego przedmiotu przy
              sobie? - 5 buław
              3. Jak czuje się Iwona posiadając go przy sobie? - diabeł
              4. Do czego służy ten przedmiot? - 6 denarów
              5. Gdzie, w jakich warunkach Iwona go wykorzystuje? - 9 denarów
              6. Czy z tego przedmiotu korzystają też inne osoby? - 6 mieczy
              7. Jak wygląda ten przedmiot? - as denarów
              8. Na czym polega nietypowość tego przedmiotu?- as kielichów

rozkład:

fotoforum.gazeta.pl/3,0,1231086,2,1.html
              Zobaczyłam 2 kielichy, pomyślałam, że może to coś podwójnego i
              wyskoczył mi odtwarzacz mp3, zwłaszcza, że kielichy związane są z
              emocjami, a muzyka je wywołuje (ale to faktycznie byłoby zbyt
              proste: ja często traktowałam tę rzecz jako niezbędną podczas
              wszelkich "spacerów")

.........Podwójność kojarzy mi się z parą akumulatorków, które są ważną częścią aparatu cyfrowego. Iwona oprócz akumulatorków w aparacie nosi z sobą zapasową parę (lub parę par) akumulatorków. W jej obecnym aparacie cyfrowym ma najwięcej problemów właśnie z powodu akumulatorków tzn. z powodu tego, że aparat często nie odczytuje, że ma naładowane baterie.

kielichy związane są z emocjami, a muzyka je wywołuje
              .........Emocje, tak, jak najbardziej. Z tym, że Iwonie emocji dostarczają obrazy, kolory, światło, sceny z życia...

5 buław powiązałam z potrzebą rozrywki,
              .......... Wyłapywanie ciekawych scen, obrazów i kolorów, to dla niej wielka frajda i przygoda.

diabeł zagrał piekielnie głośną muzyką - pewnie wskazuje na uzależnienie Iwony od tego
              przedmiotu?
              ..........Uzależnienie – można tak powiedzieć wink Ale myślę, że Diabeł pokazuje tu przede wszystkim jej pasję. (Astrologicznie – koniunkcja Plutona z Wenus na ascendencie.)

a może w sąsiedztwie 5 buław wiąże się z jakąś potrzebą
              dominacji? - ale łańcuchy ułożyły się w kabelki słuchawek smile
              .........Potrzeba późniejszego przetwarzania zdjęć programami graficznymi na komputerze. A kabelek jest potrzebny koniecznie – do przegrania zdjęć z aparatu do komputera.

6 denarów - takie proste wydało się stwierdzenie, że służy dokładnie
              do dzielenia się, ktoś dzieli się swoją muzyką
              ...........Dokładnie, do dzielenia się, ale nie muzyką, tylko obrazami. Oraz do zbierania obrazów utrwalonych zdjęciem.

9 denarów - na zewnątrz? w momencie odprężenia?
              ...........Właściwie wykorzystuje je wszędzie, przede wszystkim na zewnątrz. Myślę, że ta piękna karta pokazuje, że wykorzystuje aparat to utrwalania piękna.

6 mieczy - raczej nikt inny z tego nie korzysta
              ..........Tak, jeszcze kiedyś mogłam zabrać aparat na jakieś swoje wyjazdy, ale potem i to się skończyło wink Teraz odzyskałam stary aparat, bo Iwona ma nowy.

Jak wygląda - as denarów; czy odtwarzacz mp3 może być okrągły nie
              wiem, ale za to może mieć metaliczny kolor smile
              ............Tak! Okrągły obiektyw, metaliczny (srebrny) kolor obecnego aparatu. I jeszcze jedno pokazuje As denarów – utrwalanie czegoś, co zwykle jest ulotne i przemijające (kolory zależą od światła).

Nietypowość- as kielichów, z którego wypływa muzyka.
              ............Mnie te dwa Asy razem kojarzą się z utrwalaniem (denary) piękna (kielichy). Kielichy to emocje. Piękno wzbudza emocje również wink

Ta dwójka skojarzyła mi się z dwoma słuchawkami, w dodatku cały
              środkowy rząd kart jest podzielony, po każdej stronie: 1 kielich, 3
              miecze, denary po obu stronach, 3 denary.
              .............Ta podwójność i symetria, którą zauważyłaś, też musi coś oznaczać. Zdjęcie jest odbiciem rzeczywistości. To chyba to chciał pokazać Twój rozkład. Świetnie, że zwróciłaś na to uwagę wink Gdybyś w tym miejscu nie pomyślała o wyglądzie przedmiotu, tylko o charakterze przedmiotu – lustrzanym odbijaniu, to trafiłabyś w aparat cyfrowy!

.............Antosiu, trochę Ci przeszkodziło to, że sama masz taki ulubiony przedmiot, który zabierasz z sobą, ale ogólnie super! Świetnie!

Mam nowy strzał: lusterko.
              ...........Lustro z powodu lustrzanego odbicia – bardzo dobrze – to krok we właściwą stronę wink
              Myślę, Antosiu, że gdybyś wysłowiła powód skojarzenia z lusterkiem, to uświadomiłabyś sobie, że to może być aparat cyfrowy lub fotograficzny...
              • kita32 canada 01.06.08, 21:52

canada:
                Oto mój rozkład:
                fotoforum.gazeta.pl/3,0,1232840,2,1.html
                Karty w pierwszym rzędzie (Królowa Buław, XXI Świat) = opisują sam przedmiot,
                karty w środkowym rzędzie (Rycerz Mieczy, Król Buław, XV Diabeł, 5 Denarów) =
                opisują Iwonę z tym przedmiotem, jak się ona z nim prezentuje, co z nim robi,
                karty w dolnym rzędzie (10 Kielichów, XiX Słońce) = opisują samą Iwonę i jej
                motywy zabierania tego przedmiotu ze sobą.

Wydaje mi się, że sama rzecz jest niewielka, mieszcząca się w dłoni, którą się w
                ręce trzyma (królowa buław), przedmiot jest twardy, z czymś ruszającym się w
                środku (kulka czy coś w tym rodzaju) (XXI Świat).
                .............Genialnie!!! Jak bym widziała jej mały aparat cyfrowy! Nie tylko mieści się w ręce, ale i trzyma się go w ręce robiąc zdjęcia. Twardy – tak. A w środku jest jego najważniejsza część - okrągły obiektyw, który wysuwa się przy włączaniu aparatu, a cofa przy wyłączaniu. Ten opis, Canado, jest niesamowicie trafny!

Iwona zabiera go ze sobą na szczęście (10 Kielichów), żeby poprawić sobie samopoczucie lub aby się tym czymś bawić (XIX Słońce).
                ..............Na szczęście i żeby nie przegapić szczęśliwego trafu wink Bawi ją robienie zdjęć. Na przykład czekając, aż załaduje się program w komputerze – porobi z bliska zdjęcia myszce (optycznej) i potem zachwyca się zdjęciami na których zwykła myszka wygląda jak intrygująca rozświetlona budowla wink

To coś wydaje z siebie dźwięki (Rycerz Mieczy), można
                dzięki temu zwrócić na siebie uwagę w razie jakiegoś niebezpieczeństwa, Iwona
                mając to przy sobie czuje się pewniej (Król Buław).

.............Dźwięki można nim nagrać, ale to chyba nie jest ważne. Myślę, że Rycerz Mieczy może oznaczać błysk światła, chociaż ona wyłącza lampę błyskową. Może promienie światła? A może szybkie włączenie aparatu – z niepokojem, czy się włączy?
                Mając to czuje się pewniej – tak jak rzemieślnikowi dobre narzędzie pracy dodaje pewności.

Jednak nie używa ona tego do obrony, raczej dla przyjemności, żartów, do zaakcentowania swojej obecności i swojej osobowości.
                ............Tak! Dla przyjemności, świetnie się przy tym bawi, mimo, że również wykorzystuje do projektów na zajęcia. Akcentowanie swojej osobowości – zdecydowanie tak.

Jest to zawieszone na jakimś sznurku, to coś w rodzaju breloczka, który można sobie gdzieś przypiąć (XV Diabeł). Można tym machać i wywijać, zająć sobie ręce, kiedy nie wiadomo co z nimi zrobić.
                ............Jest do aparatu dołączony specjalny sznureczek – coś w rodzaju małej smyczy, ale nie wiem, czy Iwona to używa. Natomiast kabel do komputera jest ważnym elementem zestawu. (Antosia też wylosowała na podobne pytanie Diabła – i też miała podobne skojarzenie wink)

Nie ma to większej wartości, nie jest to rzecz zbytku ani luksusu, jest to bardzo prosty
                sposób pozwalający na przyciągnięcie uwagi kogoś innego do siebie (5 Denarów).
                ...........Jak na aparat cyfrowy tej jakości jest bardzo tani, bo razem z dokupioną kartą pamięci kosztował około 320 zł. 5 Denarów może oznaczać tu zakup z promocji (jak również pewien feler aparatów z tej promocji).

przyciągnięcie uwagi kogoś innego do siebie
                .............Słowo „do siebie” jest bardzo trafne. Iwona zabiera z sobą piękne obrazy, które napotka.

Można dzięki temu zrobić komuś żart, albo go nastraszyć.
                ...........Można zaskoczyć wink

Stawiam na gwizdek albo dzwoneczek.
                ...........To akurat nie, ale ogólnie świetną interpretację zrobiłaś, Canado wink A opis przedmiotu – po prostu super! Masz dobrą nie tylko intuicję, ale i dobrą rękę do kart. Bo przecież XXI Świat wygląda wypisz wymaluj jak aparat cyfrowy/ fotograficzny! I jeszcze uchwyciłaś to, że to kółko w środku (obiektyw) się rusza – wysuwa/ cofa. Duże brawa!

Spojrzałam dziś jeszcze świeżym okiem na mój rozkład i jeślibym miała coś
                dopisać, to poszłabym również w kierunku czegoś słodkiego, np. pudełeczko z
                landrynkami albo innymi tik-takami. Czymś takim można sobie pogrzechotać, można
                też podzielić się z potrzebującymi (5 Denarów), a w razie dołka energetycznego
                można zjadając takiego cukierka szybciutko podnieść sobie poziom cukru i dodać
                sił (XV Diabeł).
                ............W tym pomyśle też jest dobry trop. Natrafienie na ciekawą scenę lub interesującą kolorystykę i utrwalenie tego aparatem – zdecydowanie poprawia Iwonie samopoczucie i dodaje sił i energii.
                • kita32 anuszzka 01.06.08, 21:55
                  anuszzka:
                  jaki to przedmiot? 4mieczy, 3kielichy
                  do czego sluzy? krolowa mieczy, 6kielichow
                  jak wyglada? kaplan, smierc
                  co mozna z nim zrobic? 9monet, kochankowie
                  jak sie Iwona czuje majac go? krolowa kielichow, kaplan
                  czy zwraca uwage? 9bulaw
                  jaka ma uzytecznosc? 4monet, krol bulaw

Przedmiot ten chyba jest nieduzy,nie zwraca az tak uwagi ludzi.Zwiazany jest z
                  wypoczynkiem i radosna zabawa Iwony.Przypomina jej wczesniejsze dziecinstwo,a
                  moze przypomina jej osobe,od ktorej dostala ten przedmiot.Mozliwe ze przedmiot
                  ten jest w ksztalcie jakiejs postaci typu czlowiek lub zwierzatko.Mysle,ze Iwona
                  wykorzystuje ten przedmiot na rozne sposoby,moze sie do niego przytulic albo
                  przebrac(jesli to lalka),na pewno moze sie z nim bawic na wiele sposobow..
                  Majac ze soba ten przedmiot Iwona czuje sie jego pania,zaspokaja jej
                  wrazliwosc,zmyslowosc,czuje sie przy nim bezpieczniej,traktuje go jak talizman.
                  Tak mi z kart wychodzi,ze to lalka albo jakis pluszak...

Przedmiot ten chyba jest nieduzy, nie zwraca az tak uwagi ludzi.
                  .......Tak, jest nieduży.

Zwiazany jest z wypoczynkiem i radosna zabawa Iwony.
                  .......Od tego się zaczęło, ale teraz bardzo często używa go przygotowując jakieś projekty na zajęcia.

Przypomina jej wczesniejsze dziecinstwo, a moze przypomina jej osobe, od ktorej dostala ten przedmiot.
                  ..........Kiedyś fotografowanie dzieci było naszą pasją. Ze względów oszczędnościowych mąż wywoływał (oraz powiększał) zdjęcia sam (ale kliszy nie, bo zepsuliśmy dwie klisze z wyjazdu nad morze – i już więcej nie ryzykowaliśmy wywoływania klisz).

Mozliwe ze przedmiot ten jest w ksztalcie jakiejs postaci typu czlowiek lub zwierzatko.
                  ..........Przedmiotem tym Iwona „łapie” postacie, sceny z ludźmi, wychwytuje piękno przyrody, miasta,...

Mysle, ze Iwona wykorzystuje ten przedmiot na rozne sposoby, moze sie do niego przytulic albo przebrac (jesli to lalka),na pewno moze sie z nim bawic na wiele sposobow..
                  ...........Wykorzystuje i bawi się na różne sposoby. Zdjęcia bardzo często przetwarza programami graficznymi, najczęściej PhotoShopem. Komponuje z nich obrazy, zmienia kolory itp. Teraz (jak ma Olympusa) jeszcze filmuje sceny z nagrywaniem dźwięków włącznie.

Majac ze soba ten przedmiot Iwona czuje sie jego pania,
                  ..........Tak, bo nim włada i potrafi dobrze się nim posługiwać.

zaspokaja jej wrazliwosc, zmyslowosc, czuje sie przy nim bezpieczniej, traktuje go jak talizman.
                  ...........Tak, w jakiś sposób służy do zaspokajania jej wrażliwości na piękno otaczającego ją świata.

Tak mi z kart wychodzi, ze to lalka albo jakis pluszak...
                  ...........Wprawdzie to nie to, ale ogólnie opis jest bardzo dobry wink

Dużo zobaczyłaś w swoich kartach. Dopiszę jeszcze trochę komentując Twoje karty, Anuszzko – z perspektywy osoby znającej odpowiedź.

jaki to przedmiot? 4mieczy,3kielichy – zatrzymuje nieruchomy obraz czegoś, co przedstawia radość i piękno;
                  do czego sluzy? krolowa mieczy, 6kielichow – twórczy wypoczynek;
                  jak wyglada? kaplan, smierc – te dwie karty kojarzą mi się już z aparatem podłączonym do komputera – przekazuje (kapłan) obrazy z przeszłości, utrwaloną chwilę, która już minęła (śmierć);
                  co mozna z nim zrobic? 9monet, kochankowie – dzielić się z ludźmi (kochankowie) uchwyconym pięknem (9 monet);
                  jak sie Iwona czuje majac go? krolowa kielichow, kaplan – ma możliwość przekazania (kopłan) tego co rozbudza w niej emocje, uczucia, fantazję (królowa kielichów);
                  czy zwraca uwage? 9bulaw - Ta karta kojarzy mi się z jej stanem napięcia i czujności, żeby nie przegapić niczego;
                  jaka ma uzytecznosc? 4monet, krol bulaw – aktywne panowanie (król buław) nad materią (monety) i korzystanie ze swoich zasobów (4 monet) prezentując projekty profesorom/ asystentom (krol buław).
                  • kita32 eleonoro 01.06.08, 22:01
                    Eleonoro, komentarz do Twojej interpretacji napiszę za chwilę, ale najpierw
                    podam kto wygrał ten warsztat.
                    • eleonora32 Re: eleonoro 01.06.08, 22:05
                      oczywiście, przepraszam, że w ostatniej chwili dołączyłam smile
                      • kita32 Re: eleonoro 01.06.08, 22:08
                        Eleonoro, za co przepraszasz?
                        Bardzo się cieszę, że dołączyłaś wink))
                        • kita32 Diabeł i 6 Monet oraz talizman 01.06.08, 22:23
                          Niesamowite, jeszcze chyba wcześniej w warsztatach nie zdarzyło się tak, żeby jakieś konkretne karty dominowały w rozkładach.

Większość miała w rozkładzie diabła i 6 monet...

Diabeł w Waszych rozkładach kojarzył mi się z pasją, a 6 Monet z dzieleniem się, ale żeby tulu uczestnikom wyszły takie same karty, to zdumiewające, nieprawdaż....

W interpretacjach najczęściej pisałyście o talizmanie. Coś w tym jest. Aparat chroni ją przed strachem, że ciekawy obraz jej zniknie jak nie będzie mogła go utrwalić.
                    • kita32 zwycięzca 01.06.08, 22:07
                      Wiecie, że było mi trudno wybrać zwycięzcę. Mówiąc obrazowo - widziałam półprzymknięte drzwi, które wystarczyłoby jeszcze troszeczkę uchylić, aby zobaczyć pełną odpowiedź. Widziałam jak byłyście blisko wink
                      Gratuluję wszystkim!

Najlepszą interpretację napisała Canada wink

Gratulacje!!! Canado, wygrałaś te warsztaty!!!

A Twój opis przedmiotu - po prostu bomba!
                      • antosia5 Re: zwycięzca 01.06.08, 22:27
                        Gratulacje Canado!!!
                      • canada53 Re: zwycięzca 01.06.08, 22:52
                        Och, Dziękuję, dziękuję! A wiecie co, to jest niesamowite z tą synchronizacją...
                        W zeszłym tygodniu kupiłam sobie właśnie aparat cyfrowy i nawet myślałam czy w
                        związku z tym by jakiego tematu warsztatu nie wymyślić z tym związanego.
                        Rozkładając karty na pytanie Kity położyłam ten właśnie aparat tuż obok, żeby
                        nie zapomnieć zrobić zdjęcia rozkładu (to właściwie jedno z pierwszych zdjęć,
                        które zrobiłam tym aparatem). I cały czas interpretując karty myślałam o tym,
                        czy aby na pewno dam radę dobrze je sfotografować. Może dlatego w tym rozkładzie
                        tak dobrze aparat fotograficzny widać? Bo przyznam, że rzeczywiście, karta XXI
                        Świat to wypisz-wymaluj obiektyw aparatu w którym nawet odbija się mała postać
                        ludzka. Z błyskiem flesza mogą się kojarzyć również postaci Królowej i Króla
                        buław - w końcu Buławy są symbolem ognia. 5 Denarów, to będzie jak już to
                        wcześniej pięknie wytłumaczyłaś znajdywanie piękna w brzydocie. Mówisz, że
                        aparat Iwony dźwięków nie wydaje, mój jednakże robi to charakterystyczne
                        klik-klik kiedy naciśnie się na guzik, skojarzenie Rycerza Mieczy z dźwiękami
                        jest więc nie takie głupie.
                        • kita32 Re: zwycięzca 01.06.08, 23:01
                          > i nawet myślałam czy w
                          > związku z tym by jakiego tematu warsztatu nie wymyślić z tym związanego.

......synchronizacja niesamowita wink

> Mówisz, że aparat Iwony dźwięków nie wydaje, mój jednakże robi to charakterystyczne klik-klik kiedy naciśnie się na guzik, skojarzenie Rycerza Mieczy z dźwiękami jest więc nie takie głupie.

......Jest bardzo dobre, tym bardziej, że poprzez swój aparat miałaś doświadczenie z klikającym aparatem.
                          Aparat Iwony dźwięków nie wydaje, ale nagrywa przy filmowaniu (video) i w komputerze można odsłuchać - to drugi argument za dobrym skojarzeniem z dźwiękami.
                        • canada53 Re: zwycięzca 01.06.08, 23:07
                          Zauważyłam jeszcze jedną ciekawą rzecz, we wszystkich naszych rozkładach wyszły
                          nam dosyć jasne karty. A przecież światło to niezbędna rzecz do robienia zdjęć.
                          Nie wiem czy zwróciłyście uwagę, ale na karcie Diabła w rozkładzie Antosi,
                          postument na którym Diabeł siedzi wygląda dokładnie jak... no jak aparat
                          fotograficzny właśnie, z czarnym, okrągłym obiektywem pośrodku.
                          • kita32 Re: zwycięzca 01.06.08, 23:18
                            > Nie wiem czy zwróciłyście uwagę, ale na karcie Diabła w rozkładzie Antosi,
                            postument na którym Diabeł siedzi wygląda dokładnie jak... no jak aparat
                            fotograficzny właśnie, z czarnym, okrągłym obiektywem pośrodku.

......O rety! Faktycznie!
                            • kita32 eleonora 01.06.08, 23:20
                              eleonora:
                              Wymyśliłam na szybko taki rozkład:
                              4
                              2 1 3
                              5

1 co to jest (podsumowanie) (umiarkowanie)
                              2 gdzie Iwona to trzyma (Rycerz buław)
                              3 dlaczego to zabiera ze sobą (6 monet)
                              4 z czego to jest wykonane (5 kielichów)
                              5 czym to jest dla Iwony (diabeł)

Pierwsze skojarzenie to jakiś amulet, coś co ją chroni.
                              ..........Coś w tym jest;

Iwona trzyma to chyba gdzieś blisko ciała, tak mi się skojarzył rycerz buław,
                              albo w ręku, lub na ręku. Może to pierścionek?
                              ..........Trzyma w jednej z wielu kieszeni spodni lub w ręku – masz dobre skojarzenie.

Zabiera to ze sobą dla ochrony, czuje się z tym bezpieczniej, pewniej. (6 monet)
                              ...........To może to jest właśnie tą właściwą interpretacją powtarzającej się 6 Monet? Jakiś rodzaj poczucia bezpieczeństwa, wiara, że natrafi na coś, co jej się przyda do projektów, że uchwyci coś, materialne lub niematerialne – np. inspiracje. A może 6 Monet to wyłapywanie okazji? O, to by pasowało!

Monety oznaczają też jakieś wartości materialne, ale wydaje mi się że w tym
                              wypadku bardziej chodzi o wartości duchowe.
                              ............tak, a właściwie coś pośredniego – utrwalanie wartości w pewnym sensie duchowych.

jest to wykonane z jakiegoś materiału (jak stal, mosiądz, złoto) karta ta jest
                              również związana z wodą, więc albo ma to kolor niebieski lub jakiś niebieski
                              błękitny akcent albo to coś składa się w jakiś sposób z wody.
                              ...........Trafiłaś z materiałem – jest stalowy (chyba że imituje stal), a w każdym razie ma stalowy kolor.

Ale bardziej kojarzy mi się to z czymś artystycznym, może jakiś pierścionek od prababci, albo coś ręcznej roboty. Jakieś rękodzieło. I chyba jest to biżuteria.
                              ............To bardzo dobre skojarzenia – zarówno skojarzenie z czymś artystycznym jak i z ręczną robotą.

Diabeł czym to jest dla Iwony - uważam że amuletem, tak to traktuje.
                              ..........Muszę ją spytać czy traktuje aparat jak amulet. Bardzo możliwe. Jutro będę się z nią widzieć, to spytam.

Coś co łączy ją z przeszłością tradycją.
                              ..........To też - pisałam o tym odpowiadając (chyba) Anuszzce.

Umiarkowanie - znów dwa kielichy i woda, a na głowie anioła jakaś okrągła
                              biżuteria. Myślę więc że jest bo biżuteria.
                              ...........Ta karta kojarzy mi się najbardziej ze zgodnością z własną drogą życiową, z powołaniem, ale skojarzenie z biżuterią jest dobre bo wskazuje na powiązanie z pięknem.

Eleonoro, bardzo dobrą interpretację napisałaś wink
                            • canada53 Re: zwycięzca 01.06.08, 23:34
                              Jeszcze odnośnie karty XV Diabeł, który często się w naszych rozkładach
                              pojawiał. Interpretowałyśmy tę kartę jako pasję, kabelek czy sznurek łączący
                              aparat z człowiekiem, ale może warto by było tutaj jeszcze wspomnieć o jednej
                              rzeczy. Otóż bardzo często jasnowidze albo bioenergoterapeuci wchodzą w kontakt
                              energetyczny z człowiekiem za pomocą zdjęcia. Tak więc robiąc zdjęcie jakiemuś
                              przedmiotowi lub osobie fotograf łączy się z fotografowanym obiektem
                              niewidzialnym połączeniem, po którym zawsze już poprzez zdjęcie będzie można do
                              tej rzeczy trafić.
                              Zdarzało się też ponoć wśród ludów, które nie miały wcześniej styczności z
                              cywilizacją, że ich przedstawiciele nie pozwalali się fotografować - mówiąc, że
                              w ten sposób fotografujący chce odebrać im duszę. Czyż nie kojarzy się to z Diabłem?
                              • eleonora32 Re: zwycięzca 02.06.08, 12:16
                                Gratulacje dla zwycięscysmile
                                Ja mam takie skojarzenia odnośnie moich kart. Tego diabła to faktycznie bym pod
                                pasję podciągnęła. 6 monet, jak zostało to już tu powiedziane to łapanie okazji.
                                Najbardziej mi pasuje do tego właśnie.
                                Ale też niesamowicie wyszło u mnie to umiarkowanie (anioł który na głowie ma
                                takie świecidełko, które promienieje blaskiem) to mogłoby się kojarzyć z
                                błyskiem flesha.
                                Zauważyłam, że robię ostatnio jeden błąd. Jak pada pytanie na nowy warsztat, to
                                ja z góry znajdę sobie odpowiedź, że to może być np. to albo to. I potem
                                niepotrzebnie doszukuję się tej odpowiedzi w kartach. Nie jest to dobre,
                                postaram się bardziej popracować nad tym aby się jednak nie sugerować jakimiś
                                swoimi wymysłami smile
                                • antosia5 Re: zwycięzca 03.06.08, 08:49
                                  Ja mam tak samo Eleonoro :\ Postaram się w ogóle nie strzelać,tylko
                                  interpretować ogólniej.
                                  • romy_sznajder Re: zwycięzca 03.06.08, 09:52
                                    No, strzelac sie nie oplaca.
                                    Choc moim zdaniem swiadczy to o odwadze i pokazuje, czy wrozacy mysli.

Gratulacje dla Zwyciezczyni.
                                    • kita32 Re: zwycięzca 03.06.08, 18:12
                                      A ja lubię pozwalać sobie na fantazjowanie wink To cała przyjemność w interpretacjach - pozwolić sobie na swobodne skojarzenia.
                              • kita32 Diabeł 02.06.08, 21:19
                                > Otóż bardzo często jasnowidze albo bioenergoterapeuci wchodzą w kontakt
                                > energetyczny z człowiekiem za pomocą zdjęcia. Tak więc robiąc zdjęcie jakiemuś
                                > przedmiotowi lub osobie fotograf łączy się z fotografowanym obiektem
                                > niewidzialnym połączeniem, po którym zawsze już poprzez zdjęcie będzie można do
                                > tej rzeczy trafić.

Canado, to bardzo trafne spostrzeżenie.
                            • antosia5 Re: zwycięzca 02.06.08, 08:54
                              A to bies, pokazał, ale powiedzieć to już mu się nie chciało,
                              no smile))
              • antosia5 Re: antosia na tropie:) 01.06.08, 22:18
                Kito, no właśnie!!! Jaka jestem z siebie dumna smile)) Chodziło mi z
                tym lusterkiem o to, że coś się odbija! O wyglądzie mówił as, więc
                pojedyncza rzecz, ale w tym środkowym rzędzie było wszystko odbite
                jak w lusterku! Wpadłam na trop, juhu!!!
                • kita32 Re: antosia na tropie:) 01.06.08, 22:25
                  No właśnie, Antosiu, dokładną odpowiedź miałaś niemal w ręku wink
                  • antosia5 Re: antosia na tropie:) 01.06.08, 22:37
                    Ych, ucieszyłam się bardzo, a wygląda jak autopromocja:\ Właściwie
                    nie chodzi o trafienie odpowiedzi, bo to trochę na zasadzie zgaduj-
                    zgadula mi wychodzi, ale coś tam udało mi się pokojarzyć! Zresztą
                    amulet i biżuteria też przychodziły mi do głowy - kolczyki, bo
                    podwójne, albo bransoleta, bo na ręce. Na dziś już milknę,
                    dobranoc smile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka