Dodaj do ulubionych

Odchudzanie

04.03.21, 09:08
Hello!
W listopadzie zapisalam sie od programu odchudzajacego i zrzucilam 10kg. Program juz sie skonczyl, chce zrzucic nastepne 10kg i osiagnac swoja idealna wage, wiec sie zapisalam na nowy program. Zadalam pytanie: czy osiagne swoja idealna wage w czasie programu? Karty: Wisielec, szostka monet, paz pucharow, wszystkie w prostej pozycji. Nie moglam zrozumiec przekazu, wiec wycianelam dodatkowa karte: odwrocone 10 mieczy. I rozumiem jeszcze mniej. Mysle, ze jesli bede przestrzegac zalecen programu (szostka monet), z czym mam trudnosci (Wisielec), to osiagane sukces, lub bede bardzo blisko (paz pucharow jest dla mnie karta umiarkowanie pozytywna, sukces, nie jakis spektakularny, ale sukces). Odwrocona dziesiatka mieczy: przestrzeganie przed efektem jojo? Schudnac to raz, ale potem nalezy wage utrzymac, wiec to nie koniec pracy? Prosze o komentarze.
Obserwuj wątek
    • magdalena.1230 Re: Odchudzanie 04.03.21, 11:33
      Karty: Wisielec, szostka monet, paz pucharow

Andgie Wisielec może ta kurację wyhamować .
      Paż kielichów - fajna karta , z 6 monet = Chcesz swoje zrzucenie kg komuś ofiarować? Tzn. Robisz to nie w 100% dla siebie- tylko dla kogoś dla jakiegoś mężczyzny?
      • andgie Re: Odchudzanie 04.03.21, 11:54
        Zdecydowanie nie smile Robie to wylacznie dla siebie. Zaczelam tez cwiczenia z ciezarkami. Teraz bola mnie okrutnie uda. Po prostu chce osiagnac swoja idealna wage. I zeby nie bylo watpliwosci : to nie znaczy, ze bede wygladaja jak listek. Jestem rozsadna w swoich oczekowaniach.
    • aprepopa Re: Odchudzanie 04.03.21, 13:37
      Karty: Wisielec, szostka monet, paz pucharow odwrocone 10 mieczy.

Wisielec może "radzić" spojrzenie na sprawę z innej strony i przestrzega tu przed jakimiś długofalowymi konsekwencjami zdrowotnymi. 6 monet pośrodku, a na końcu Pazik "wodny", dołożone odwrócone 10 mieczy... Cofnij się i przemyślij, czy te kolejne 10 kg, to cel, który nie jest już problematyczny - na zasadzie schudłaś 10 i chce 10, a nie np. 6. To nie tylko kg na wadze, ale też struktura Twojego ciała. Może mniej ważne jest kolejne 10, co np. gospodarka wodna, hormonalna, zdrowa skóra, sylwetka, masa mięśniowa. Jakby zdobycie kolejnych 10 w założonym terminie mogło Cię czegoś pozbawić, zostawić ślad (może nawet na psychice, bo dla organizmu to wysiłek, a tu jest i XII Wisielec, a 6 monet pośrodku ze względu na pytanie o wagę odczytuję jako ryzyko zachwiania równowagi organizmu i ta odw. 10 mieczy, jako powielone założenie jest błędne).
      • andgie Re: Odchudzanie 04.03.21, 14:28
        Aprepopa, Dzieki za wpis. Osiagnelam teraz wlasciwe BMI, ale ledwo gorne, wazylam znacznie mniej i utrata kolejnych 10kg nie zrobi ze mnie szczapy. Mialam nadwage , choc nie ogromna, przez ladne kilka lat. Teraz chce osiagnac te wlasciwa dla zdrowia i urody. Moze powinnam przyjrzec sie diecie, moze jest zbyt ostra? Ale dziala. W listopadzie postawilam karty na pierwsza runde odchudzania i karta finalna byla Smierc w prostej pozycji. Faktycznie kosztowalo mnie to duzo wyrzeczen, ale cel zostal osiagniety, wielka zmiana. Czy to nie jest Tak, ze przez pare lat sie przyzwyczailam do swojej sylwetki i sie nie uwazam za osobe gruba ?
        • magdalena.1230 Re: Odchudzanie 04.03.21, 15:30
          Andgie najważniejszejest jak się czujesz w swoim ciele smile Bo może uważasz że trzeba coś poprawić - a tak naprawdę wyglądasz ślicznie .
          10 kg o których piszesz to jest dużo i już jesteś na pozycji wygranej !!! Teraz może spróbuj innej metody aby i tutaj przyszło mi olśnienie :: Wisielec - utrzymaj ten stan , nie zamęczaj się , nie dołuj , korzystaj z powietrza , spaceruj , biegaj, rower wprowadz jedzonko zdrowe - więcej sałatek i np.mięsa : ryb .
          Dużo więcej pij 2litry codziennie wypijaj , woda zapycha brzuszek i czujemy się syci .
          • magdalena.1230 Re: Odchudzanie 04.03.21, 15:34
            Wisielec to okres zawieszenia - Po schudnięciu warto zahartować organizm- wzmocnić go .
            To też wysiłek dla ciała , serca, mięsni ...itd - ono też potrzebuje odpocząć , relaksu ...Jak to mówią Relaks dla ducha i ciała .
            Wisielec skojarzył mi sie z suchą i parową sauną - Ostanio pokazał mi taki relaks.
            Spróbuj na to z tej strony spojrzeć - można schudnąć nie wysilając się -
        • aprepopa Re: Odchudzanie 06.03.21, 00:29
          Andgie napisała: Czy to nie jest Tak, ze przez pare lat sie przyzwyczailam do swojej sylwetki i sie nie uwazam za osobe gruba ?

Andgie, jeśli Twoja waga mieści się w normie, a do tego Twoja nadwaga nie była przecież ogromna, to słusznie nie uważasz się za osobę "grubą".... Nie ma innej opcji.
          • andgie Re: Odchudzanie 11.04.21, 03:36
            Miesiac pozniej, maly update. Waze ciut mniej, mniej niz zakladalam. Podjadam I trace motywacje. Wyciagnelam jeszcze raz karty na nastepne osiem tygodni diety.
            1. Cala sytuacja. Glupiec. Po glupiemu sabotuje wlasne osiagniecia, podjadam.
            2. Dobre wplywy. Kaplanka. Mam dobrze zbalansowany projekt diety i grupe wsparcia. Tutaj nie ma zagrozen.
            3. Zle wplywy. Dziesiatka pucharow. Znowu, podjadanie daje mi zludne poczucie szczescia.
            4. Karta-rada. Odwrocona siodemka mieczy. Przestan oszukiwac sama siebie i uczciwie trzymaj sie diety.
            5. Rozwiazanie , co dalej. Osemka pucharow. Przestrzega mnie przed odejsciem od celu. Porzuceniem diety, poniewaz to tylko stworzy Moja wieksza frustracje. Dobralam karte, Sad. Jesli wytrzymam, czeka mnie piekna nagroda w postaci zgrabnej sylwetki.
            Przekaz jasny, z realizacja trudniej. Odwrocona siodemka mieczy wzywa mnie do zaprzestania postawy : “Tak, ale...”.
            • czarnula46 Re: Odchudzanie 11.04.21, 10:40
              Karty mówią same za siebie. Jesteś na dobrej drodze do przytycia. Może za bardzo sie katowałaś dietą. Zbilansuj odpowiednio diete i małymi kroczkami do przodu. Odchudzanie to zmiana nawyków na całe życie niestety.Ale warto
              • andgie Re: Odchudzanie 11.04.21, 11:28
                Czarnula46, dzieki za wpis. Przestrzegalam diety i byly rezultaty. Teraz brakuje mi innych smakow i podjadam. Nie chce stracic tego, co juz osiagnelam. Odwrocona siodemka mieczy -przestan sie oszukiwac- i Sad sugeruja, ze ciagle moga osiagnac cel.
                  • magdalena.1230 Re: Odchudzanie 11.04.21, 23:36
                    Cala sytuacja. Glupiec. Po glupiemu sabotuje wlasne osiagniecia, podjadam.

- Jest to nowa droga , to jest nowy etap!.
                    To tak jakby miec możliwosc wyboru drogi tą nową z fajnym harmonogramem Papieżyca+ Głupiec lub Głupiec lekkomyślnie teraz zaprzepascić to na co zapracowałaś .

2. Dobre wplywy. Kaplanka. Mam dobrze zbalansowany projekt diety i grupe wsparcia. Tutaj nie ma zagrozen.

- Tak Papiezyca jest dobra kartą , nie ma co tutaj pisać. Jest dobra opieka, kontrolujesz to wszystko i masz dobrze dobranego dietetyka lub specjalistę.

3. Zle wplywy. Dziesiatka pucharow. Znowu, podjadanie daje mi zludne poczucie szczescia.

- 10 to pełnia szcżęscia . Uważaj aby w tej radości nie zaprzepascić tej ciężkiej pracy nad sobą.
                    Bo naprawdę wierzę że dużo kosztuje dieta i prqca nad sobą - Trzeba byc zdeterminowanym i cierpliwym bo sama próbuje biegać i praca nad sobą ,nad własnym pokonaniem siebie -słabości ...różnie z tym bywa.

4. Karta-rada. Odwrocona siodemka mieczy. Przestan oszukiwac sama siebie i uczciwie trzymaj sie diety.

- No no wink

5. Rozwiazanie , co dalej. Osemka pucharow. Przestrzega mnie przed odejsciem od celu. Porzuceniem diety, poniewaz to tylko stworzy Moja wieksza frustracje. Dobralam karte, Sad. Jesli wytrzymam, czeka mnie piekna nagroda w postaci zgrabnej sylwetki.
                    Przekaz jasny, z realizacja trudniej.

Emocje i zniechęcenie i wkurzenie i radość to wszystko będzie się przelewać . Panuj nad sobą i słabościami .
                    8 - ki to karty przejscia . Popatrz jak daleko zaszłaś ,popatrz ile cie to kosztowało a lato już prawie za rogiem smile
                    Nie poddawaj sie i wytrzymaj choć wiem że ciastka kuszą wink

🏖

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka