Dodaj do ulubionych

Mam problem z tą kartą

12.04.08, 12:47
Jakbyście interpretowały tą kartę 7 mieczy
czaszka00.republika.pl/7mieczy.htm
w pozycji prostej i odwróconej
ja nie wiem czy dobrze ją interpretuję ....

Osoba tworzy jakiś plan działania , coś zapisuje w oknie jest księżyc
więc może jakieś przykre złudne wydarzenia , obok świeci lampka czyli nadzieja
na lepsze ...
Osoba na tej karcie wydaje mi się być bardzo dojrzała i mądra może ma kontakt
z wyższym ja
3 miecze leżą na stole - czyli może będą jeszcze potrzebne by zadać komuś ból
;/...lub były użyte ....i osoba to zapisuje do czego były używane.
4 mecze stoją przy stole więc też może oznaczać że jest się gotowym by uniknąć
nieprzyjemności , lub też gotowym by zamknąć się w sobie i odpocząć od ran ...
sama nie wiem co jeszcze mogę wymyślić ...

jak ją głownie interpretować na miłość ??
jak na finanse hmmm w pozycji prostej i odwróconej ??


Obserwuj wątek
    • angelbell Re: Mam problem z tą kartą 12.04.08, 13:00
      U mnie 7 mieczy to postanowienia nie realizowane, obietnice, slowo
      nie dotrzymywane, wielkie plany a potem wielkie nic albo male cos,
      bicie piany, przegadywanie problemow zamiast sie za nie energicznie
      brac, slowem czysta mrzonka, teoria, glowa pelna mysli lub usta
      pelne slow a potem....no wlasnie tongue_out Czasem to takze celowe
      markowanie dzialania czy nieskonczone zbieranie sie zeby wykonac
      jeden zdecydowany ruch.
      • angelbell Re: Mam problem z tą kartą 12.04.08, 13:03
        Odwrocona zas 7 mieczy u mnie oznacza albo jedno wielkie
        nieporozumienie albo szereg nieporozumien pomiedzy ludzmi albo
        wyrazny rozdzwiek pomieddzy tym co sie mowi a co sie robi i
        wykazywanie niezrozumienia dla osoby wytykajacej to wlasnie. Czasem
        nieumiejetnosc sluchania , sluchania siebie nawzajem- ten o chlebie,
        tamten o niebie....
        • 11kami Re: Mam problem z tą kartą 12.04.08, 13:22
          Moja siódemka mieczy(Tarot Egorov) mówi o chłodnym analitycznym podejściu do
          sprawy, nie poddawaniu się emocjom, niedopuszczaniu ich do siebie, po prostu
          staranie się wziąśc wszystko na rozum. U ciebie na karcie widzę starca, który
          myśli, analizuje i stąd moje skojarzenie z moją kartą. W pozycji negatywnej u
          mnie może oznaczac nieliczenie się z cudzymi uczuciami pt. "mówie co myślę i
          nieważne że mogę kogoś przy tym zranic"
          • czaszka00 Re: Mam problem z tą kartą 12.04.08, 13:27
            wiecie ułożyłam sobie 3 karty żeby mniej więcej stworzyć historyjkę (taką
            skrótowa )

            5 mieczy
            6 mieczy
            7 mieczy
            8 mieczy

            i wiecie co lepiej już to widzę
            6 ucieczka po 5 mieczy ....osoba natrafia na 7 mieczy tu analizuje
            zastanawia się czy zranić , czy odrzucić , i może własnie zostaje to tylko na
            zastanawianiu się , robieniu planów , ale na tym to pozostaje i w końcu wpada w
            sidła 8 mieczy ....

            hmm wink
      • flosruberum Re: Mam problem z tą kartą 12.04.08, 13:22
        Według mojej książki Jodorowskyego siódemki odpowiadają akcji w
        świecie (3 duchowe łączy się z 4 materialnym), która to w różny
        sposób w zależności od żywiołu się przejawia. To taka receptywność,
        przekształcana na działanie. Najlepiej jest to pokazane w siódemce
        monet (bazuje na tarocie marsylskim) gdzie 3 duchowa w centrum
        wykluwa się powoli w czwórce na zewnątrz, która ją otacza. 7 oznacza
        spełnienie, totalność, doskonałość, aktywność (np aktywność 7 buław
        to pełne działanie, tworzenie, spotkanie tego co w środku z tym co
        na zewnątrz), w mieczach oznacza to receptywność, narodziny idei,
        medytacja, która później aktywnie jest przetwarzana przez umysł.
        Myślę, że to właśnie jest pokazane na Twojej karcie, gdzie starzec,
        nocną porą w świetle księzyca, który z pewnością jest dla niego
        inspiracją, przelewa swoje idee lub to do czego jego umysł doszedł
        na papier. I wiadomo jak pisze Angelbell nie chodzi tu o działanie,
        bo od działania mamy buławy a miecze to umysł, słowa, czyli
        działanie aktywne tego żywiołu, dużo myślenia, dużo pomysłow, dużo
        gadania, rozważania wszystkiego.

        Mam nadzieję, że to nie zbyt "filozoficzne" tongue_out

        pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka