liberum_veto
10.12.07, 17:46
Powitanie „Mordo Ty moja” króluje od pewnego czasu nie tylko w
półświatku, ale i na salonach. Weszło do kanonu powitań za sprawą
trzech spotów reklamowych przygotowanych w ostatniej kampanii
wyborczej przez Prawo i Sprawiedliwość i jednego przez PO. W czasie
kampanii wyborczej biło rekordy popularności, wdzierając się do
różnych dziedzin życia.
Co prawda pierwszą osobą, która użyła tego zwrotu był Janusz
Rewiński, kabareciarz, satyryk, aktor i założyciel Polskiej Partii
Przyjaciół Piwa, która w wyborach parlamentarnych w 1991 roku
zdobyła 16 mandatów. Jednak dopiero za sprawą ekipy przygotowującej
kampanię PiS rozpoczęło ono swój nowy, niezależny byt.
wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9466266&rfbawp=1197305036.108&ticaid=14f92