Dodaj do ulubionych

Dofinansowanie z PCPR lub MOPR na komputer?

25.08.08, 19:40
Witam! Chcialabym sie dowiedziec czy mozna sie starac o
dofinansowanie na komputer z PCPR lub MOPR? Nie chodzi mi o program
PEGAZ w PFRON-ie. Podobno jest jakis termin 3-letni? Jak to jest?
Obserwuj wątek
    • niepelnosprawni.info Re: Dofinansowanie z PCPR lub MOPR na komputer? 28.08.08, 13:16
      Bariery w komunikowaniu się to ograniczenia uniemożliwiające lub utrudniające
      osobie niepełnosprawnej swobodne porozumiewanie się i/lub przekazywanie informacji.

O dofinansowanie w ramach likwidacji barier w komunikowaniu się mogą się starać
      osoby niepełnosprawne, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami wynikającymi z
      niepełnosprawności.
      Dofinansowanie w ramach tego zadania może dotyczyć tylko tych przedmiotów lub
      urządzeń, które mają za zadanie ułatwić wykonywanie podstawowych, codziennych
      kontaktów z otoczeniem.

Wysokość dofinansowania likwidacji barier w komunikowaniu się wynosi do 80%
      kosztów przedsięwzięcia, nie więcej jednak niż do 15-krotnego przeciętnego
      wynagrodzenia. Pozostałe 20% pokrywa Wnioskodawca (tzw. udział własny).

Pisemny wniosek o przyznanie dofinansowania, wraz z niezbędnymi dokumentami,
      należy złożyć w powiatowym centrum pomocy rodzinie właściwym ze względu na
      miejsce zamieszkania wnioskodawcy.
      Kompletny wniosek jest rozpatrywany w ciągu 30 dni. O sposobie jego rozpatrzenia
      wnioskodawca jest informowany na piśmie. Informacja o przyznaniu bądź odmowie
      przyznania dofinansowania nie jest decyzją administracyjną, w związku z tym nie
      możliwości odwołania się od niej.

Na podstawie pozytywnie rozpatrzonego wniosku jest sporządzana umowa, która
      określa termin realizacji zadania, kwotę dofinansowania oraz kwotę udziału
      własnego wnioskodawcy, a także sposób rozliczenia się przez wnioskodawcę.
      Dopiero po podpisaniu umowy, możliwa jest realizacja zadania.

Dofinansowanie likwidacji barier w komunikowaniu się nie przysługuje osobom
      niepełnosprawnym, które w ciągu trzech lat przed złożeniem wniosku uzyskały
      odpowiednio na te cele dofinansowanie ze środków Funduszu.

Podstawa prawna:
      1. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki społecznej z dnia 25 czerwca 2002 r.
      w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze
      środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 96,
      poz. 861 z późn. zm.).

• ak-69 Re: Dofinansowanie z PCPR lub MOPR na komputer? 08.12.08, 09:51
      Choruję na epilepsję. Uczę się zaocznie w studium informatycznym i
      pracuję przez internet. Czy mam jakieś szanse na dofinansowanie
      zakupu nowego sprzętu? Może ktoś miał podobną sytuację? Z tego co
      sie zorientowałem na pomoc mogą liczyć np. osoby niepełnosprawne
      ruchowo, a ja w takiej sytuacji nie jestem.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka