Dodaj do ulubionych

W_Rosji_panika

21.08.10, 19:24
wyborcza.biz/biznes/1,101562,8278621,W_Rosji_panika__Drozeje_zywnosc__produkty_znikaja.html
Obserwuj wątek
    • amuga Re: W_Rosji_panika 21.08.10, 19:57
      Nastepny prowokator GW-ej gazety?
      Tracicie chetnych co chca was czytac a i prowokacja przeciwko Rosji
      jakos nie chce sie rozkrecac jakbyscie sie tego spodziewali.
      Zebys jeszcze lepiej sie nauczyl polskiego to moze ktos by cie
      traktowal powazniej.
      Nie mecz sie.
      • dawaj_czasy Re: W_Rosji_panika 21.08.10, 21:16
        Powinno sie wprowadzic embargo na mieso i warzywa tak jak nam zrobili moSSkale
        na rozkaz fiutina ktorego rozwscieczylo ze kumlujemy sie z Gruzja i Ukraina i
        tego ZBIR nam niewybaczy nigdy ...

        A zapewne zywnosc znowu do SSojuza sprzedadza Amerykanie bo maja wyjatkowy
        urodzaj i na nich zarobia oddadza troche dolarow ktore zagarneli na zwyzce ropy
        • l-oxo-l Re: W_Rosji_panika 21.08.10, 21:27
          dawaj_czasy napisał:





          "Powinno sie wprowadzic embargo na mieso i warzywa tak jak nam zrobili moSSkale
          na rozkaz fiutina ktorego rozwscieczylo ze kumlujemy sie z Gruzja i Ukraina i
          tego ZBIR nam niewybaczy nigdy ...

          A zapewne zywnosc znowu do SSojuza sprzedadza Amerykanie bo maja wyjatkowy
          urodzaj i na nich zarobia oddadza troche dolarow ktore zagarneli na zwyzce ropy"

          "kumlujemy sie z Gruzja i Ukraina" - co to znaczy powiedz , bo nie rozumiem?
        • walter622 Re: W_Rosji_panika 22.08.10, 20:52
          dawaj_czasy napisał:

          > sprzedadza Amerykanie
          Nazłość tobie i twojemu "przyjacielowi" szybciej sprzedadzą Ukraińcy. Na
          Ukrainie elewatory są zawalone zbożem z ubiegłych
          lat (mogą wyeksportować ca. 15 mln. ton).
          A jak się nudzisz to sprawdź jakie rezerwy są w Polsce (zwłaszcza pszenicy
          konsumpcyjnej), a następnie zapoznaj się z międzynarodowymi notowaniami giełdowymi.
      • taziuta Re: W_Rosji_panika 24.06.26, 07:01
        amuga napisała:

        > Nastepny prowokator GW-ej gazety?
        /.../

        To nie prowokator z gazety lecz z Moskwy. Sprowokował Ukraińców i dostał na odlew. :)
    • peczeneg Re: W_Rosji_panika 22.08.10, 11:07
      "Управление Федеральной антимонопольной службы по Московской области
      готовит материалы для возбуждения дел в отношении продовольственных
      предприятий, которые необоснованно завышают цены на свою продукцию в
      августе в Подмосковье."

      www.newsru.com/finance/18aug2010/afas.html
      И так по всей России.
    • walter622 Panika? 22.08.10, 20:16
      Najwidoczniej wiecznie "dający ..." był autorem przez siebie wskazanego artykuliku.

      wyborcza.biz/biznes/1,101562,8278621,W_Rosji_panika__Drozeje_zywnosc__produkty_znikaja.html
      Po kolei:
      1. "Jednocześnie moskiewskie piekarnie podwyższyły o jedną piątą ceny na
      pieczywo."
      Podwyżkę (od 10 do 15 %) wprowadziły dwie piekarnie, przy tym
      nie na wszystkie gatunki pieczywa - cena podstawowych gatunków pieczywa się nie
      zmieniła.

      2. "Już na początku sierpnia ogień strawił 10 mln lektarów zasiewów"
      Szacuje się, że straty spowodowane przez suszę (w tym również pożary) dotknęły
      łącznie 11 mln hektarów.

      3. "zbierzemy 70, może 75 mln ton zbóż"
      Informacja z przed miesiąca i nie aktualna - wg. danych Min. Rolnictwa - w tym
      roku zbiorą od 60 do 66 mln ton. Roczne zapotrzebowanie wynosi 78 mln ton.
      Obecne zapasy wynoszą
      30,5 mln ton.
      4. "w tym roku nie wyeksportuje być może nic, bo premier Władimir Putin na
      początku miesiąca wydał zakaz eksportu zbóż"
      Podpisane kontrakty eksportowe (np. do Egiptu) są nadal realizowane. W tym roku
      Rosja już wyeksportowała ca. 10 mln. ton
      (planowano ca. 21 mln. ton).
      5. "Z podobnymi jak Rosja problemami boryka się Ukraina"
      Na Ukrainie nie jest aż tak źle - tegoroczne zbiory na Ukrainie szacowane są na
      42 mln. ton, Ukraina ma rezerwy na poziomie ca. 15 mln. ton, które może w każdej
      chwili przeznaczyć na eksport.
      6. "marża w sklepach nie przekraczała 25 procent. Obecnie wynosi
      od 30 do 300 procent".
      Marża wynosząca 300 % - ciekawe, coś takiego pojawia się w dziale
      "biznes".

      W poprzednich latach zbiory zbóż w Świecie były rekordowe, obecnie są
      nagromadzone duże zapasy, tak więc niczym nie jest
      uzasadniona obecna zwyżka cen zbóż na międzynarodowych giełdach.
      No chyba tylko takimi artykulikami.

      www.newsru.com/finance/13aug2010/zerna.html
      www.newsru.com/finance/11aug2010/skrynnik.html
      • opa34 Re: No, początki... ;-> 23.06.26, 23:00
        Upssss

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka