dawaj_czasy 21.08.10, 19:24 wyborcza.biz/biznes/1,101562,8278621,W_Rosji_panika__Drozeje_zywnosc__produkty_znikaja.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
amuga Re: W_Rosji_panika 21.08.10, 19:57 Nastepny prowokator GW-ej gazety? Tracicie chetnych co chca was czytac a i prowokacja przeciwko Rosji jakos nie chce sie rozkrecac jakbyscie sie tego spodziewali. Zebys jeszcze lepiej sie nauczyl polskiego to moze ktos by cie traktowal powazniej. Nie mecz sie. Odpowiedz Link Zgłoś
dawaj_czasy Re: W_Rosji_panika 21.08.10, 21:16 Powinno sie wprowadzic embargo na mieso i warzywa tak jak nam zrobili moSSkale na rozkaz fiutina ktorego rozwscieczylo ze kumlujemy sie z Gruzja i Ukraina i tego ZBIR nam niewybaczy nigdy ... A zapewne zywnosc znowu do SSojuza sprzedadza Amerykanie bo maja wyjatkowy urodzaj i na nich zarobia oddadza troche dolarow ktore zagarneli na zwyzce ropy Odpowiedz Link Zgłoś
l-oxo-l Re: W_Rosji_panika 21.08.10, 21:27 dawaj_czasy napisał: "Powinno sie wprowadzic embargo na mieso i warzywa tak jak nam zrobili moSSkale na rozkaz fiutina ktorego rozwscieczylo ze kumlujemy sie z Gruzja i Ukraina i tego ZBIR nam niewybaczy nigdy ... A zapewne zywnosc znowu do SSojuza sprzedadza Amerykanie bo maja wyjatkowy urodzaj i na nich zarobia oddadza troche dolarow ktore zagarneli na zwyzce ropy" "kumlujemy sie z Gruzja i Ukraina" - co to znaczy powiedz , bo nie rozumiem? Odpowiedz Link Zgłoś
walter622 Re: W_Rosji_panika 22.08.10, 20:52 dawaj_czasy napisał: > sprzedadza Amerykanie Nazłość tobie i twojemu "przyjacielowi" szybciej sprzedadzą Ukraińcy. Na Ukrainie elewatory są zawalone zbożem z ubiegłych lat (mogą wyeksportować ca. 15 mln. ton). A jak się nudzisz to sprawdź jakie rezerwy są w Polsce (zwłaszcza pszenicy konsumpcyjnej), a następnie zapoznaj się z międzynarodowymi notowaniami giełdowymi. Odpowiedz Link Zgłoś
taziuta Re: W_Rosji_panika 24.06.26, 07:01 amuga napisała: > Nastepny prowokator GW-ej gazety? /.../ To nie prowokator z gazety lecz z Moskwy. Sprowokował Ukraińców i dostał na odlew. :) Odpowiedz Link Zgłoś
peczeneg Re: W_Rosji_panika 22.08.10, 11:07 "Управление Федеральной антимонопольной службы по Московской области готовит материалы для возбуждения дел в отношении продовольственных предприятий, которые необоснованно завышают цены на свою продукцию в августе в Подмосковье." www.newsru.com/finance/18aug2010/afas.html И так по всей России. Odpowiedz Link Zgłoś
walter622 Panika? 22.08.10, 20:16 Najwidoczniej wiecznie "dający ..." był autorem przez siebie wskazanego artykuliku. wyborcza.biz/biznes/1,101562,8278621,W_Rosji_panika__Drozeje_zywnosc__produkty_znikaja.html Po kolei: 1. "Jednocześnie moskiewskie piekarnie podwyższyły o jedną piątą ceny na pieczywo." Podwyżkę (od 10 do 15 %) wprowadziły dwie piekarnie, przy tym nie na wszystkie gatunki pieczywa - cena podstawowych gatunków pieczywa się nie zmieniła. 2. "Już na początku sierpnia ogień strawił 10 mln lektarów zasiewów" Szacuje się, że straty spowodowane przez suszę (w tym również pożary) dotknęły łącznie 11 mln hektarów. 3. "zbierzemy 70, może 75 mln ton zbóż" Informacja z przed miesiąca i nie aktualna - wg. danych Min. Rolnictwa - w tym roku zbiorą od 60 do 66 mln ton. Roczne zapotrzebowanie wynosi 78 mln ton. Obecne zapasy wynoszą 30,5 mln ton. 4. "w tym roku nie wyeksportuje być może nic, bo premier Władimir Putin na początku miesiąca wydał zakaz eksportu zbóż" Podpisane kontrakty eksportowe (np. do Egiptu) są nadal realizowane. W tym roku Rosja już wyeksportowała ca. 10 mln. ton (planowano ca. 21 mln. ton). 5. "Z podobnymi jak Rosja problemami boryka się Ukraina" Na Ukrainie nie jest aż tak źle - tegoroczne zbiory na Ukrainie szacowane są na 42 mln. ton, Ukraina ma rezerwy na poziomie ca. 15 mln. ton, które może w każdej chwili przeznaczyć na eksport. 6. "marża w sklepach nie przekraczała 25 procent. Obecnie wynosi od 30 do 300 procent". Marża wynosząca 300 % - ciekawe, coś takiego pojawia się w dziale "biznes". W poprzednich latach zbiory zbóż w Świecie były rekordowe, obecnie są nagromadzone duże zapasy, tak więc niczym nie jest uzasadniona obecna zwyżka cen zbóż na międzynarodowych giełdach. No chyba tylko takimi artykulikami. www.newsru.com/finance/13aug2010/zerna.html www.newsru.com/finance/11aug2010/skrynnik.html Odpowiedz Link Zgłoś
pijatyka No, początki... ;-> 23.06.26, 22:40 Russians are suddenly not laughing anymore | Break the Fake Odpowiedz Link Zgłoś