Dodaj do ulubionych

Co najmniej 19 Palestyńczyków zginęło w Strefie...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.04, 17:18
władze Izraela lubią wkładać kij w mrowisko, Szaron powinien zostać drwalem
bo tyle już nawet nie kijków ale kłód władował że niedługo to powstanie w
Strefie Gazy palistrada - grunt to chronić swoich, nawet kosztem ograniczania
praw innych, nie Szarik?
Obserwuj wątek
    • Gość: Alf hitlerowcy tez burzyli IP: *.nyc.gov 18.05.04, 17:43
      tylko ze hitlerowcow powstrzymala Ameryka i Rosja, tych mordercow Ameryka
      wspomaga a Rosja cicho siedzi.
    • marcus_crassus [...] 18.05.04, 17:45
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: Lysy [...] IP: 207.181.167.* 18.05.04, 17:47
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • marcus_crassus [...] 18.05.04, 17:48
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: Gosc Re: dobra akcja IDF- mam nadzieje ze podwoja IP: *.bb.telus.com 18.05.04, 17:48
        To juz nie zyd ale zyd Hitlerowski. Hitler tez pochodzil z rodziny zydowskiej
        to czego sie tu innego nie mozna spodziewac. Ameryka tez lubiala Hitlera ale
        pozniej zmienila zdanie.
        • marcus_crassus [...] 18.05.04, 17:49
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: BB ANTYSEMICI SA SLABI W SEKSIE IP: 5.5R* / *.inter.net.il 18.05.04, 20:29
          Jestes populista i idiota. Kit ci w antysemicki slip. Tylko na to mozesz liczyc.
          • Gość: KK Re: A ZYDZI TO TERRORYŚCI (np. bolszewicy) IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 18.05.04, 23:38
            Cała ich historia pokazuje, że gdziekolwiek byli rozsadzali społeczeństwa od
            środka. Jeśli sie nie udawało powoli, robili rewolucje będące krwawymi jatkami.
            Tych, którzy się przeciwstawiali żydowskiemu ludobójstwu nazywali oczerniali
            jak tylko mogli. Teraz to samo robią w Palestynie. Kto stara się krytykować
            izraelskie ludobójstwo - ten jest antysemitą.
            Jeśli taka jest definicja antysemity, to życzę sobia, aby jak najwięcej było
            takich porządnych i uczciwych ludzi.
        • Gość: obserwator Re: dobra akcja IDF- mam nadzieje ze podwoja IP: *.rasserver.net 19.05.04, 00:34
          No coz jestesmy swiadkami , czego zaoszczedzil nam Hitler.
        • esther-leah Re: dobra akcja IDF- mam nadzieje ze podwoja 19.05.04, 19:20
          Gość portalu: Gosc napisał(a):

          Hitler tez pochodzil z rodziny zydowskiej


          Bzdura. Zarowno Mamuska jak i Tatus byli chrzescijanami. Babcia natomiast (od
          strony ojca), chrzescijanka, miala przypadkowego kochanka Zyda, i zaszla z nim
          w ciaze, po czym zostala wykleta przez wlasna rodzine. Nie trzeba bylo sie
          puszczac...
    • neutrum1 Szaron to izraelski terrysta 18.05.04, 17:51
      Szarona można porówanć jedynie zHitlerem lub Bin Ladenem. Swoją drogą Izrael
      bezkranie moduje ludzi, łamie prawa człowieka. A Niemców to się czepiali za to
      samo.


      Gość portalu: greg napisał(a):

      > władze Izraela lubią wkładać kij w mrowisko, Szaron powinien zostać drwalem
      > bo tyle już nawet nie kijków ale kłód władował że niedługo to powstanie w
      > Strefie Gazy palistrada - grunt to chronić swoich, nawet kosztem ograniczania
      > praw innych, nie Szarik?
      • mirmilek Re: Szaron to izraelski terrysta 18.05.04, 18:01
        ciekawe, kiedy rzad izrael zacznie byc traktowany podobnie jak sie traktuje
        innych terrorystow.

        nikt nie uwierzy w demokratyczna krucjate usa, jesli jednosczesnie popierac beda
        to barbarzynstwo.
        • Gość: bb TERRORYSCI BARBARZYNCY IP: *.inter.net.il 18.05.04, 20:42
          Co ty naztwasz barbarzynstwem? Bronienie swoich ludzi mieszkajacych w Gazie?
          Szukanie zwlok swoich wojakow, ktorych ciala rozdarte na strzepy barbarzyncy
          palestynscy rozniesli po calej Gazie? Moze barbarzynstwem bylo modlenie sie
          Zydow na drodze, na ktorej zabito kobiete w 8 miesiacu ciazy i jej trojke
          dzieci, modlacych sie ostrzelali palestynscy snajperzy. Nowina? A moze nie
          slyszales o strzelaniu dzieciom zydowskim w jedno oko, z bliska, z zimna krwia.
          Przeczytasz raz jakies scierwo w gazetce i od razu myslisz, ze masz prawo
          wkladac Zydowski narod do wora barbarzyncow. Nie wiesz nic!
          • Gość: POKOJ Re: TERRORYSCI BARBARZYNCY IP: *.nycap.rr.com 19.05.04, 04:04
            I. Niektóre masakry Palestyńczyków od 1947.
            Masakra w Jehida - 13.12.1947 - ludzie z arabskiej wioski położonej w pobliżu
            Petah Tekva (pierwszej syjonistycznej kolonii) siedzieli w miejscowym lokalu,
            gdy zobaczyli, iż do wioski zbliżają się kolumny wyglądające na brytyjskie
            patrole. Nie byli zbyt podejrzliwi, gdyż Brytyjczycy zapewniali im
            bezpieczeństwo. Szczególnie, że poprzedniego dnia żydowscy terroryści
            wymordowali 12 Palestyńczyków. Cztery samochody zatrzymały się przed kawiarenką
            i wysiedli z nich mężczyźni ubrani w uniforny khaki i hełmy. Szybko okazało
            się, że nie przybyli ochraniać wieśniaków. Zaczęli strzelać w tłum wypełniający
            kawiarenkę. Kilku Żydów zaczęło podkładanie bomb pod domami, podczas gdy inni
            rzucali granatami. Przez chwilę wydawało się, że bandyci wymordują całą wioskę,
            jednak nadjechał prawdziwy patrol i przerwał masakrę. Zginęło 7 Arabów.
            Wcześniej, jednego tylko dnia, 6 Palestyńczyków zostało zabitych, 23 rannych,
            kiedy wybuchła bomba w tłumie zebranym blisko Bramy Damasceńskiej w
            Jerozolimie. W Jaffie bomba zabiła 6 Arabów, raniła 40.
            Masakra w Kiszas - 18.12.1947 - 2 samochody z terrorystami Hagany otwierającymi
            ogień i rzucającymi granatami przejechały przez wioskę, zabijając 10 osób.
            Masakra w Qazaza - 19.12.1947 - 5 dzieci zginęło w wysadzonym budynku muktara
            ("sołtysa").
            Masakra w Al-Szejk - 1.01.1948 - tej nocy około 200 uzbrojonych żydowskich
            morderców Podeszło pod małą wioskę 5km na południowy wschód od Hajfy. Bandyci
            wrzucali do domów granaty i wykańczali niedobitki ogniem karabinów. Zginęło
            ponad 40 osób.
            Masakra w Deir Jassin - 9-10.04.1948 - najlepszy przykład żydowskiego
            bestialstwa i neohitlerowskiego zdziczenia. Muktar wioski zgodził się
            dostarczyć syjonistom pewnych informacji. W operacji nazwanej "Jedność" Hagana
            współpracowała z Irgunem i Gangiem Sterna. O godz. 4:30 w nocy 9.04. syjoniści
            otoczyli wioskę, która była położona między żydowskimi osadami Givat Shaul i
            Montefiore. Przez dwa dni żydowscy kaci mordowali mężczyzn, kobiety i dzieci,
            bez względu na wiek. Gwałcili kobiety i rabowali domy. Mężczyznom odcinano
            genitalia. Relacja z eksterminacji pochodzi od doktora z Czerwonego Krzyża,
            który przybył na miejsce następnego dnia. Masakra została dokonana różnymi
            sposobami. Rozstrzeliwano, rzucano w ludzi granatami, zażynano nożami.
            Rozcinano brzuchy ciężarnych kobiet. Szczególną przyjemność sprawiało oprawcom
            zabijanie dzieci na rękach matek. Ok. 25 kobiet w ciąży zostało zakłutych
            bagnetami w brzuch. 52 dzieci okrutnie okaleczono i obcięto głowy na oczach
            rodziców. Agencja Żydowska i władze brytyjskie wiedziały o trwającej masakrze.
            Odpowiedzialnym za akcję był Menachem Begin, późniejszy laureat pokojowej
            nagrody Nobla. Pochodził z Polski. Hagana organizowała w 1946 zamach na hotel
            jerozolimski King David, w którym z rąk żydowskich kolonistów padło 500 osób.
            Masakra w Naser Al-Din - 13-14.04.1948 - oddział Irgunu wszedł do tej wsi
            (blisko Tyberiady) w nocy 13.04. przebrany za partyzantów. Mieszkańcy wyszli
            ich powitać i zaczęli ginąć pod żydowskim ogniem. Na kilkaset osób przeżyło 40.
            Wszystkie domy zrównano z ziemią.
            Masakra w Beit Daras - 21.05.1948 - po licznych nieudanych próbach zajęcia tej
            wsi bandyci zorganizowali większy oddział i otoczyli ją. Mężczyźni zdecydowali,
            że kobiety i dzieci powinny opuścić wieś. Jak tylko opuściły wieś, wpadły w
            zasadzkę i zostały wymordowane.
            Masakra w meczecie Dahmash - 11.07.1948 - po zajęciu przez żydowski 89 batalion
            komandosów Mosze Dajana Liddy, Żydzi powiedzieli Arabom, przez głośniki, że
            będą bezpieczni jak wejdą do meczetu. W odwecie za śmierć kilku żołnieży Żydzi
            wymordowali ponad 100 Palestyńczyków w meczecie, a ich ciała rozkładały się
            przez 10 dni w upale. Meczet jest pusty do dzisiaj. Masakra ta wywołała panikę
            między mieszkańcami Liddy i Ramle, którym rozkazano opuścić te miasta.
            Większość z 60 tys. mieszkańców tych miast przybyło do obozów uchodźców blisko
            Ramallah. Około 350 zginęło z odwodnienia i upałów. Wielu przeżyło dzięki piciu
            własnej uryny. Warunki w obozie pochłonęły dalsze ofiary.
            Masakra w Dawajme - 29.10.1948 - z zeznań żołnierza biorącego udział w okupacji
            wioski w okręgu Hajfy wiemy, że kaci wymordowali od 80 do 100 mężczyzn, kobiet
            i dzieci. Zabijali dzieci bijąc je pałkami po głowach. Jeden z oficerów
            rozkazał wprowadzić dwie kobiety do budynku, który miał zamiar wysadzić.
            Zeznający żołnierz mówił, jak jeden z morderców chwlił się zrabowaną biżuterią
            kobiety, którą zabił. Masakra została przeprowadona przez ludobójców z Liddy.
            Masakra w Szarafat - 7.02.1951 - regularne oddziały przekroczyły linię
            zawieszenia broni i wkroczyły do wioski położonej 5km od Jerozolimy. Wysadzono
            dom muktara i jego sąsiadów. 10 osób zginęło (2 mężczyzn, 3 kobiety, 5 dzieci),
            8 było rannych.
            Masakra w Kibja - 14.10.1953 - 21:30, około 700 żydowskich żołnierzy
            zaatakowało przygraniczną wioskę w Jordanii, na północny zachód od Jerozolimy.
            Używając moździeży, karabinów i materiałów wybuchowych wysadzili 42 domy,
            szkołę i meczet. Każdy znaleziony mieszkaniec został zamordowany. 75 wieśniaków
            zginęło, ich ciała wrzucono do studni. Rozkaz akcji wydał rzeźnik Arabów -
            Ariel Szaron.
            Masakra Kafr Qasem - 29.10.1956 - izraelska straż graniczna zaczęła akcję
            nazwaną Trójkąt Wsi o 16:00. Powiedzieli muktarom tych wsi, że godzina
            policyjna tego dnia aczęła się od 17:00 zamiast jak zwykle od 18:00. Muktarzy
            protestowali, iż poza wioską jest 400 pracujących i nie ma czasu, by ich
            powiadomić o zmianach. Oficer zapewnił, że się nimi zajmą. Mordercy czekali na
            powracających u wejścia do wsi. Wymordowano 43 osoby. Przy północnym wejściu do
            wsi zabito jeszcze 3, a 2 w samej wsi. Porucznik Dajan, kierował masakrami,
            objeżdżając teren jeepem.
            Masakra w Al-Sammou - 13.11.1966 - armia przeprowadziła rajd na wioskę,
            niszcząc 125 domów, wiejską klinikę i szkołę. 18 osób zginęło, 54 zostało
            rannych.
            Masakra w obozach Sabra i Szatila - 15-18.09.1982 - wymordowanie przez
            marionetkową Falangę Libańską i żydowskich żołnierzy przebranych za Libańczyków
            ponad 3000 Palestyńczyków. Żydowska armia dostarczyła buldożerów i reflektorów
            oświetlających w nocy teren obozów. Liban znajdował się pod okupacją Izraela.
            Operacja zaplanowana i kierowana przez ministra obrony Szarona i Menachema
            Begina.
            Masakra w Ojon Qara - 20.05.1990 - żydowski żołnierz ustawił w szeregu ponad 20
            ludzi i zastrzelił 7. 13 osób zginęło podczas protestów przeciw zbrodni na
            innych terenach.
            Masakra w meczecie Al-Aqsa w Jerozolimie - 8.10.1990 - policja otworzyła ogień
            do modlących się, zabijając 22 wiernych.
            Masakra w meczecie Ibrahima - 25.02.1994 - żydowski terrorysta z Kiriat Arba
            wymordował 61 osób w meczecie hebrońskim, ranił 200. Póżniejsze manifestacje
            krwawo zgniecione przez Żydów. 23 ofiary i setki rannych.
            Masakra w Jabalii - 28.03.1994 - żydowski bezpieczniak otwiera ogień zabijając
            6 i raniąc 49 palestyńskich aktywistów. Ranni byli wyciągani z samochodów i
            zabijani strzałem w głowę.
            Masakra na punkcie kontrolnym Erec - 17.07.1994 - 11 Palestyńczyków zbitych,
            200 rannych.
            "Żydowska egzekucja" - październik 2000 - jeden z tysięcy, lecz wyjątkowo
            tragiczny i charakterystyczny obrazek. Żydowscy snajperzy namierzają 12-
            letniego chłopca Muhhamada al.-Durraha. Bawią się swoją ofiarą przez 45 minut!!
            Chłopca swym ciałem chroni ojciec Dżamal, obaj chowają się przy jakiejś
            kamiennej bryle. Dżamal błaga po hebrajsku żydowskich bandytów, by wstrzymali
            ogień. Chłopiec umiera na rękach ojca po trafieniu 4 kulami, ten zostaje ciężko
            ranny. Gdybym miał to nazwać, obraziłbym niektórych SS-manów. Aha, snajper
            zdjął jeszcze kierowcę ambulansu chcącego uratować ojca i syna.
          • Gość: Ari Re: TERRORYSCI BARBARZYNCY IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.05.04, 10:15
            A co mają ludzie Szarona do mieszkania w Gazie? Zostali tam zaproszeni?
      • Gość: BB SZARON TO CZLOWIEK BRONIACY NARODU IP: 5.5R* / *.inter.net.il 18.05.04, 20:36
        moze wam bokiem wyjdzie, ale chce jeszcze raz podkreslic, ze to co czytacie na
        necie to Palestynska propaganda. Czy macie w ogole pojecie, ze sa Palestynscy
        Polacy? Studiowali u nas po paru latach na moskiewskiej Lumumbie. Nie ma to jak
        przyjazn Polsko-Arabska poblogoslawiona przez czerwonego brata.
        Jestescie wszyscy idioci, skoro Szarona porownujecie do Hitlerow i BinLadenow.
        Ten czlowiek walczyl w wielu wojnach i powinien byc w swiecie uznany za
        bohatera. Tak oczywiscie nie bedzie dopuki fanatyczni muzlumanie nie zaczna sie
        zrywac w europejskich autobusach. Oczywiscie, wtedy to tez nie bedzie wina
        Arabow, tylko Zydow, no nie antysemito?
        • Gość: P Re: SZARON TO ZYDOWSKI MORDERCA IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 18.05.04, 22:47
        • Gość: POKOJ Re: SZARON TO CZLOWIEK BRONIACY NARODU IP: *.nycap.rr.com 19.05.04, 04:02
          I znowu swiom SYJONSKIM zwyczajem chcesz nam Polakom wmowic ze biale to jest
          czarne.
    • Gość: Katolik Polski Ludobojstwo w Izraelu IP: *.dip.t-dialin.net 18.05.04, 17:59
      Jakie to ciekawe.W Strefie Gazy odbywa sie ludobojstwo na oczach calego swiata,
      swiat protestuje i nic nie czyni.Amnesty International zarzuca Izraelowi
      otwarcie zbrodnie wojenne.A Wyborcza milczy.Wazniejszy jest udzial
      homoseksualistow w olimpiadzie.Ciekawe w jakiej dyscyplinie???

      • marcus_crassus [...] 18.05.04, 18:04
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • kamentz ty człowieku musisz być psychik 18.05.04, 18:09
          jan ie rozumiem jak mozna być taką szują pro izraelską jak ty? cieszyć sie jak
          izrelski bandysko-terrorystyczny rząd morduje okupowanych i biednych ludzi? czy
          człowieku nie rozumiesz, że Izrael to bardbarzuński reżim który okrada
          Palestyńczyków, z wolności? pewnie jesteś fanatykiem pro izraleskim lub jakimś
          faszystowsko nastawionym Żydem. Na pewno cierpisz na fobię anty arabsk. Ale
          twoja schzofremia chyba jest jeszcze uleczalna? Nie pisz bzdur człowieku.

          marcus_crassus napisał:

          > i wsrod ofiar jest tylko dwoje cywlili.
          >
          > doskonala akcja.przywalic im jeszcze bardziej az sie wszyscy zesraja ze
          > strachu :)))
          >
          > brawo szaron :)
          • marcus_crassus [...] 18.05.04, 18:14
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • kamentz Re: a ja otwieram wlasnie zimnego zywczyka :))))) 18.05.04, 18:18
              mam nadzieję, że predzej czy póxniej powstanie niepodłegła palestyna a ci
              bamndziorzy z IDF i szaron będzie miał za zbrodnie przeciwko ludzkości swoją
              Norymberge. Ale pewnie taka faszystowska świnia będzie krzyczła
              o "antysemityźmie"


              marcus_crassus napisał:

              > za porzadna akcje wyslania bandziorow do allacha :))))
              >
              > za chlopakow z IDF :))
              • Gość: maruda Re: a ja otwieram wlasnie zimnego zywczyka :))))) IP: *.gdynia.mm.pl 18.05.04, 18:33
                kamentz napisał:

                > mam nadzieję, że predzej czy póxniej powstanie niepodłegła palestyna a ci
                > bamndziorzy z IDF i szaron będzie miał za zbrodnie przeciwko ludzkości swoją
                > Norymberge.
                **********************

                Po następnych wyborach do Knesetu. 70% Izraelczyków popiera plan oddania Gazy
                Palestyńczykom. Nawet koszerne, zimne piwo nie pomoże.



            • sredni Re: a ja otwieram wlasnie zimnego zywczyka :))))) 18.05.04, 21:50
              na zdrowie, wypiję z tobą.
              wreszcie jakiś konsekwentny rząd w Izraelu
              pozdrawiam
          • sredni Re: ty człowieku musisz być psychik 18.05.04, 21:49
            sam jesteś bardbarzuński i cierpisz naq fobię.
            ślepote taką jak twoja to może dopiero rozjasni jakis "rozrywkowy" arab w
            autobusie.
            Poczytaj sobie co z arabami palestyńskimi zrobili ich pobratymcy w jordanii :)
            20 000 do piachu, i mają spokój. I nikt im złego słowa nie powiedział.
            a szkoda do ciebie pisać...
        • Gość: Katolik Polski Re: jakie ludobojstwo pajacu??zarabano bandytow IP: *.dip.t-dialin.net 18.05.04, 18:22
          Takiego debila juz dawno nie spotkalem na Forum.Gdzies ty sie wychowal,
          ty buraku?Jaka szkole skonczyles?Jaki masz zawod? Ile zarabiasz?Masz ojca
          i matke,czy tylko wegetujesz ty hieno!!!
          • marcus_crassus [...] 18.05.04, 18:26
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • kamentz Re: jakie ludobojstwo pajacu??zarabano bandytow 18.05.04, 18:29
            Nie przejmuj sie tym schozofremikiem i brydnym pro izraleskim faszystą. To
            chory z nienawiści do Arabów i Polaków amerykański przydupas. Zauważyłem że
            wszyscy z niego na tym forum szydzą i nim gardzą. Bo nie jest człowiekiem kto
            opowiada sie za zbrodnia , tylko dlatego że jego Pan Irzel lub USA sie jej
            dopuszcza. To taki amerykański przydupas.

            Gość portalu: Katolik Polski napisał(a):

            > Takiego debila juz dawno nie spotkalem na Forum.Gdzies ty sie wychowal,
            > ty buraku?Jaka szkole skonczyles?Jaki masz zawod? Ile zarabiasz?Masz ojca
            > i matke,czy tylko wegetujesz ty hieno!!!
            • marcus_crassus widzisz pajacu :)) ty masz forum i swoje glupoty 18.05.04, 18:35
              a IDF ma merkavy,najnowsze lasery i f-16 :)))

              i kto ma sie zalosny ludziku nie przejmowac??

              a to cos o nowych zabawkach IDF

              www.haaretz.com/hasen/spages/427784.html
              buahahaha - a co masz ty???swoje jakania sie na forum gazety wyborczej?? :DDD

            • Gość: dana33 Re: jakie ludobojstwo pajacu??zarabano bandytow IP: *.broadband.actcom.net.il 18.05.04, 19:30
              drogi kamentz. nie bede komentowac twojego jezyka polskiego, bo nie chce cie
              urazic. ale chcialabym wyjasnic, ze nie wszyscy na tym forum szydza i gardza
              marcussem.
              • Gość: maruda Re: jakie ludobojstwo pajacu??zarabano bandytow IP: *.gdynia.mm.pl 18.05.04, 20:06
                Gość portalu: dana33 napisał(a):

                > drogi kamentz. nie bede komentowac twojego jezyka polskiego, bo nie chce cie
                > urazic. ale chcialabym wyjasnic, ze nie wszyscy na tym forum szydza i gardza
                > marcussem.

                *******************

                Nie dziwię się. To faszysta.

          • Gość: dana33 Re: jakie ludobojstwo pajacu??zarabano bandytow IP: *.broadband.actcom.net.il 18.05.04, 19:28
            pobozny katoliku. chcialabym wiedziec, a jaka szkole ty skonczyles? uniwersytet
            w el bire?
      • alba500 Re: Ludobojstwo w Izraelu 18.05.04, 18:29
        Jakie ludobojstwo? Arabowie zrobili sobie tam kanal przerzutowy broni. Izrael
        wkroczyl aby to przeciac. Zaczela sie walka. Cywile uciekli. To wina arabskich
        militarystow ze w srodku miasta zrobili sobie baze przerzutowa broni i
        magazyny. Izrael tam atakuje gdzie arabowie organizuja sobie bazy. Nic w tym
        dziwnego. Co to ma wspolnego z ludobojswem. Izrael nie zabronil cywilom aby sie
        ewakuowali ze strefy walk. A miejsce tej strefy wyznaczyl Hamas swoimi
        dzialaniami.
        • neutrum1 Re: Ludobojstwo w Izraelu 18.05.04, 18:39
          jasne, wszystko wina zamordowanych palestyńskich dzieci. zabitych ojców i
          braci! lecz sie pro izraelki oszołomie!ty chociaż wiesz o czym mówisz? Baranie,
          przecież Pallestyńczycy są bestialsko okupowani. Nie mają wyjścia jak kiedyś
          Polacy, muszą walczyć o godność i niepodległość. A ty takie pierdoły żywcem z
          ministerstwa Izraela ds. Propagandy piszesz.


          alba500 napisał:

          > Jakie ludobojstwo? Arabowie zrobili sobie tam kanal przerzutowy broni. Izrael
          > wkroczyl aby to przeciac. Zaczela sie walka. Cywile uciekli. To wina
          arabskich
          > militarystow ze w srodku miasta zrobili sobie baze przerzutowa broni i
          > magazyny. Izrael tam atakuje gdzie arabowie organizuja sobie bazy. Nic w tym
          > dziwnego. Co to ma wspolnego z ludobojswem. Izrael nie zabronil cywilom aby
          sie
          >
          > ewakuowali ze strefy walk. A miejsce tej strefy wyznaczyl Hamas swoimi
          > dzialaniami.
          • alba500 Re: Ludobojstwo w Izraelu 18.05.04, 18:45
            Ja nie cytuje "pierdolow" tylko podaje fakty i geneze konfliktu. TO ty
            operujesz shematami podawanymi przez Arabow i lewice. Izrael wcale nie chce
            nikogo okupowac, i nie chce tych ziem przylaczac do Izraela, mimo ze
            historycznie nie sa to ziemie arabskie tylko zydowskie. Arabowie nie mieszkali
            tam przed 18tym wiekiem i sa ludnoscia naplywowa. Tak zwana okupacja to jest po
            prostu proba odpowiedzi na ciagle ataki Arabow i akcje terrorystyczne.
            Posprawdzaj fakty zanim sie wdasz w polemike i rzucanie inwektyw.
            • neutrum1 Re: Ludobojstwo w Izraelu 18.05.04, 18:56
              przestań człwieku uprawiać pro izraelską propagandę! te bajki że to "zydowskie"
              a winny te araby to znamy. wiesz dobrze jak i ja, że Irael jest krwawym
              okupantem to fajkty kolego, a nie jakieś propagandowe pogadanki. zachowaj je na
              zebranie kólka militarystów izraelskich. jan ie jestem pro arabski, ani anty
              izraelski. historię znam dość dobrze. i opowiadanie sobie bajek sprzed tysięcy
              lat...wybacz. to żart. nie popieram też pogadanek tych arabów, którzy chcieliby
              zetrzeć z mamy Izrael, Dla mnie to taki szarony_arabskie. fanatycznie i
              faszystowsko nastwieni są po obu stronach. Ale Izrael jest odpowiedzialny za to
              co robi. A co robi to każdy widzi. Więc nie opowiadaj mi bajek
              usprawiedliwaijących terroryzm izraelski.


              alba500 napisał:

              > Ja nie cytuje "pierdolow" tylko podaje fakty i geneze konfliktu. TO ty
              > operujesz shematami podawanymi przez Arabow i lewice. Izrael wcale nie chce
              > nikogo okupowac, i nie chce tych ziem przylaczac do Izraela, mimo ze
              > historycznie nie sa to ziemie arabskie tylko zydowskie. Arabowie nie
              mieszkali
              > tam przed 18tym wiekiem i sa ludnoscia naplywowa. Tak zwana okupacja to jest
              po
              >
              > prostu proba odpowiedzi na ciagle ataki Arabow i akcje terrorystyczne.
              > Posprawdzaj fakty zanim sie wdasz w polemike i rzucanie inwektyw.
            • Gość: POKOJ Re: Ludobojstwo w Izraelu IP: *.nycap.rr.com 19.05.04, 04:12
              Prezentację zbrodni żydowskiego szowinizmu na Bliskim Wschodzie zacząć należy
              od wstępu historycznego, który jest w tej sytuacji niezbędny. Syjonizm bowiem,
              jak każda ludobójcza ideologia żywi się kłamstwem i niewiedzą. Obecna sytuacja
              ma swoje korzenie w czasach starożytnych, kiedy to żydzowscy najeźdżcy
              opanowali tereny Palestyny, przyznając sobie do niej arbitralne prawo.
              Obiektywnie biorąc nie byli przecież jedynym ludem napadającym na innych. W
              porządku. Pierwszym jednak kłamstwem jest utożsamienie początków Palestyny z
              Żydami, jakby tam nikt przedtem nie istniał. Otóż Żydzi byli zwykłymi i
              prymitywnymi nomadami stojącymi pod względem kulturalnym o wiele niżej od
              Egipcjan czy osiadłych ludów kananejskich zamieszkujących tereny Palestyny
              (Moabici, Amoryci, Ammonici, Amalekici, Jubuzyjczycy, Madianici) czy
              Filistynów. Po osiedleniu się (XIII w. p.n.e.) stworzyli w XI w. p.n.e.
              królestwo Izraela, które swój rozwój zawdzięczało królom Dawidowi oraz
              Salomonowi (zbudował w Jerozolimie Świątynię), po którego śmierci (ok. 922
              p.n.e.) konflikty międzyplemienne doprowadziły do rozpadu królestwa na część
              pn. (Izrael) i pd. (Juda). W VIII w. p.n.e. Izrael został podbity przez Asyrię,
              natomiast Judę w VI w. p.n.e. zniszczyła Babilonia, a ludność wysiedlono. Po
              upadku państwa babilońskiego Palestyna weszła w skład imperium perskiego, a w
              IV w. p.n.e. - monarchii Aleksandra III Wielkiego. W II w. p.n.e. zamieszkane
              przez Żydów obszary Palestyny uzyskały niepodległość (rządy Machabeuszy), od 63
              r. p.n.e. podlegały Rzymowi jako państwo sprzymierzone, zaś w 6 r. n.e. stały
              się rzymską prowincją (Judea); w tym okresie w Palestynie żyło ok. 2,5 mln
              Żydów, w innych krajach ok. 5,5 mln. Panowanie Rzymian wywoływało protesty
              ludności żydowskiej, która dwukrotnie wystąpiła przeciw obcej władzy.
              Rzymianie, tłumiąc powstanie 66-73, zburzyli Świątynię, a po klęsce kolejnego
              powstania 132-135 prawie całą ludność żydowską wygnali z Judei. Rozpoczęło to
              okres diaspory, czyli, obiektywnie mówiąc, powrót do stanu przedpalestyńskiego.
              I tutaj trzeba zaznaczć, że Żydzi (poza maleńką liczbą) od tej pory nie
              zamieszkiwali tej ziemi przez 1800 lat! Natomiast jej ludność tworzyli
              potomkowie starożytnych Kananejczyków i Filistynów (od nich nazwa krainy!),
              czyli dzisiejsi prawowici właściciele tej ziemi - Palestyńczycy. Zamieszkiwali
              oni tu nieprzerwanie, lecz nigdy nie udało im się uzyskać niepodległego bytu
              państwowego. Syjonizm, na podobieństwo hitleryzmu, tworzy własną historię
              zrabowanej ziemi i rości prawa do terytorium, na którym przez 18 wieków nie
              było Żydów. Według niej ziemie palestyńskie były do ponownego zajęcia
              przez "rasę panów" leżącym odłogiem terenem, na którym nie było takiego narodu
              jak Palestyńczycy !!! Nie wiem w takim razie, kim są ci Arabowie. Nawet
              w "polskiej" Encyklopedii Multimedialnej PWN są określeni jako "arabscy
              mieszkańcy byłego brytyjskiego terytorium mandatowego Palestyny i ich
              potomkowie". Co za parch to napisał?!! O narodzie, który już na początku XX
              wieku stworzył narodowy ruch niepodległościowy. Czym innym jak nie czystym
              semifaszyzmem jest twierdzenie o "historycznym(?)", "boskim(?)" czy "moralnym
              (?)", "naturalnym(?)" prawie do odtworzenia starożytnego państwa, które
              istniało 3 tys. lat temu! Od końca XIX wieku rozpocząła się, zgodnie z ideą
              syjonistycznego lebensraumu, kolonizacja Palestyny, co wzbudziło oczywisty
              sprzeciw Palestyńczyków. Chylące się ku upadkowi Imperium Osmańskie (w
              przeszłości przychylne dla Żydów) nie reagowało. W okresie I wojny Najwyższa
              Rada Aliancka przyznając W. Brytanii mandat zobowiązała rząd brytyjski do
              stworzenia warunków powstania w Palestynie "żydowskiej siedziby narodowej"
              (1917 tzw. deklaracja Balfoura) przy zapewnieniu praw cywilnych i wyznaniowych
              ludności nieżydowskiej. To wszystko mimo,że naród palestyński stanowił wówczas
              92% mieszkańców terytorium mandatowego a Żydzi zdołali wykupić tylko 2%
              ziemi !!! W okresie międzywojennym Palestyńczycy występowali przeciw
              kolonizowaniu ich kraju w 1920, 1921, 1929 i w wielkim powstaniu 1936-39. Po
              wojnie napływ obcych wzmógł się, a Wielka Brytania zwróciła się do ONZ. I
              organizacja ta, wysmarowana prawami człowieka, miast bronić prawowitych
              właścicieli podjęła 29 listopada 1947 pod naciskiem USA decyzję o podziale
              Palestyny na państwo palestyńskie i żydowskie. Żydzi uzyskali 56% ziemi
              Palestyńczyków (i to najżyźniejszej), choć dotąd zdołali jej wydzeć tylko 6% i
              było ich 500 tys., gdy autochtonów 1130 tys. Państwo żydowskie miało mieć 1100
              tys. mieszkańców, w tym 600 tys. Palestyńczyków. Zbrodnia przeciw ludzkości. I
              tak się stało. Tymczasem Wielka Brytania zapowiedziała wycofanie wojsk i
              administracji z Palestyny na 14 V 1948, dzień wcześniej Tymczasowa Rada
              Narodowa w Tel Awiwie proklamowała utworzenie Państwa Izrael. Spowodowało to
              wkroczenie oddziałów armii egipskiej, irackiej, syryjskiej, libańskiej,
              jordańskiej, jemeńskiej i Arabii Saudyjskiej dla obrony swych braci. Działania
              wojenne trwały do 1949. Żydowscy agresorzy posiadali wsparcie zamożnej diaspory
              i braci z ZSRR (np. czołgi z Czechosłowacji), którzy liczył na stworzenie
              bliskowschodniego ośrodka komunistycznego. Izrael zwyciężył i pod jego kontrolą
              znalazło się 6,6 tys. km2, czyli znacznie więcej niż to wynikało z
              wcześniejszego podziału Palestyny przez ONZ. 726 tys. Palestyńczyków zostało
              wysiedlonych lub uciekło przed ludobójstwem syjonistów. Żydzi opanowali część
              obszaru przyznanego Arabom, powiększając terytorium swego państwa do ok. 20
              tys. km2 (z 14 tys. km2 przyznanych przez ONZ). Po klęsce rządy państw arab.
              zostały zmuszone do podpisania między II a VII 1949 zawieszenia broni z
              Izraelem (Arabia Saudyjska wycofała swe wojska bez podpisania zawieszenia),
              akceptującego tymczasową granicę na linii przerwania ognia. Pozostała część
              kraju weszła w skład Jordanii. W 1964 powstała Organizacja Wyzwolenia
              Palestyny. W 1967 podczas tzw. wojnie sześciodniowej agresor zajął syryjskie
              Wzgórza Golan, jordański Zachodni Brzeg Jordanu i wschodnią Jerozolimę, egipski
              Synaj i Okręg Gazy. Po wojnie Jom Kipur 1973 Egipt zdołał odebrać Kanał Sueski,
              a Syria część Wzgórz. Synaj powrócił do Egiptu na mocy pokoju w 1979. 6 czerwca
              1982 miała miejsce żydowska agresja na Liban w celu likwidacji ruchu oporu OWP.
              Okupant wycofał się dopiero w 1985, a ze strefy bezpieczeństwa w południowym
              Libanie w 2000. Tak w zarysie przedstawiają się ramy historyczne zbrodni i
              agresji żydowskich na Bliskim Wschodzie.
            • Gość: Ari Alba, a Zydzi mieszkali tam ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.05.04, 10:27
              ... w czasie, o którym mówisz? Chyba, że dojedziemy do Abrahama - ale i wtedy
              j a c y ś Palestyńczycy tam mieszkali, bo z kim wojowałby Mojżesz?
          • Gość: dana33 Re: Ludobojstwo w Izraelu IP: *.broadband.actcom.net.il 18.05.04, 19:31
            akurat alba wie o czym mowi.
      • Gość: BB HOMOSEKSUALIZM A RASIZM IP: 5.5R* / *.inter.net.il 18.05.04, 20:45
        Dobrze ze jestes katolikiem. Badz poslozny papierzowi i wyslij homoseksualistow
        na Sybir, wtedy swiat bedzie piekniejszy. Dobrze ze masz e-mail, to chociaz
        masz wrazenie ze ktos ciebie slucha.
    • Gość: koko Re: Co najmniej 19 Palestyńczyków zginęło w Stref IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.04, 18:10
      żydoskie mordercy mordują za przyzwoleniem możnych tego świata
      • kamentz Re: Co najmniej 19 Palestyńczyków zginęło w Stref 18.05.04, 18:12
        niestety masz rację. tak jest. ale to smutne, że Irael bezkarnie morduje tylu
        ludzi

        Gość portalu: koko napisał(a):

        > żydoskie mordercy mordują za przyzwoleniem możnych tego świata
        • alba500 Re: Co najmniej 19 Palestyńczyków zginęło w Stref 18.05.04, 18:47
          kamentz napisał:

          > niestety masz rację. tak jest. ale to smutne, że Irael bezkarnie morduje tylu
          > ludzi
          >
          > Gość portalu: koko napisał(a):
          >
          > > żydoskie mordercy mordują za przyzwoleniem możnych tego świata

          co do mordowania cywilow to cytuje urywek z prasy po angielsku. Glwonie gina
          zolnierze Hamasu w walce a nie cywile.

          "Sixteen Palestinian combatants were killed, according to CNN, and over 30
          wounded in battles with IDF troops. Some of the Palestinian casualties were
          caused when IAF helicopters fired missiles at two groups of armed Palestinians
          attempting to place bombs in the area, and others were killed in firefights
          with IDF ground forces. There are no casualties to the IDF troops.

          At least nine of the Palestinians killed were known fugitives, according to IDF
          Chief of General Staff
          "
          • losiu4 Re: Co najmniej 19 Palestyńczyków zginęło w Stref 19.05.04, 06:52
            alba500 napisał:

            > co do mordowania cywilow to cytuje urywek z prasy po angielsku. Glwonie gina
            > zolnierze Hamasu w walce a nie cywile.

            > "Sixteen Palestinian combatants were killed, according to CNN, and over 30
            > wounded in battles with IDF troops. Some of the Palestinian casualties were
            > caused when IAF helicopters fired missiles at two groups of armed
            > Palestinians attempting to place bombs in the area, and others were killed in
            > firefights with IDF ground forces. There are no casualties to the IDF troops.

            a ile rafiło w nieuzbrojonych? I znów ci "combatants". Może by napisali, kto to
            w końcu jest, bo czasem interpretacją można się mocno człowieka zdziwić.

            > At least nine of the Palestinians killed were known fugitives, according to
            IDF
            > Chief of General Staff
            > "

            no tak... szef IDF powiedział... może z taką samą wiarą słowa Palestyńczyków
            będziemy przyjmować, bo niby czemu nie?

            Losiu
    • tees1 GW w bialych rekawiczkach 18.05.04, 18:18
      Zawsze mnie zadziwia jak GW delikatnie, oglednie i bezosobowo nazywa to co
      robia Izraelczycy:

      jest: Izraelczycy zabili co najmniej 19 Palestynczykow
      GW : Co najmniej 19 Palestyńczyków zginęło

      jest: Izraelczycy zaatakowali miasto
      GW : miasto jest oblężone przez izraelskie wojsko

      jest : Izraelczycy zrzucaja bomby na miasto, zabijajac cywilow
      GW: Zdaniem Palestyńczyków wśród śmiertelnych ofiar są również cywile
      niezaangażowani w intifadę, którzy giną głównie podczas izraelskich ataków
      rakietowych.

      jest: Izraelczycy burza domy Palestynczykom
      GW : trwa burzenie palestyńskich domów

      (NB, czy zburzenie 2 wiez po 100 pieter to tyle samo szkody co zburzenie 200
      domow parterowych?)

      Jesli naprawde musza burzyc te domy ze wzgledow bezpieczenstwa, to powinni ich
      mieszkancom zapewnic domy gdzie indziej. Tak byloby cywilizowanie i bez
      wiekszych niesnasek. Inaczej to jest barbarzynstwo i robienie sobie wrogow ze
      zwyklych ludzi - potem trzeba bedzie tych wszystkich ludzi ze zburzonych domow
      sterroryzowac lub zabic.
      • kamentz Re: GW w bialych rekawiczkach 18.05.04, 18:26
        masz całkowią rację. GW jest pro izraelska. Co do tego nie ma wątpliwości. Co
        tu pokazałeś tuszuje każdą izrelską zbrodnię. Ale wypociny czołowego
        propagandzisty Dawida Warszawskiego zieją jadem. Jego anty palestyńskie, anty
        arabskie pogadanki mają na celu zasiać nienawiść wo arabów. Jendoczesnie
        usptrawiedliwić ludobójstwo i zwykły terroryzm uprawiany przez rezim szarona.
        jak ktoś próbuje polemizować to natychmiast plują na niego starająć się
        przykleić mu łatkę "antysemity". Tylko dlatego, żem iał odwagę mówic na głos o
        zbrodniach terorrystów izraelskich. Śmieszą mnie wyzwiska tych pro izraelsko
        nastwionych faszytów wobec ludzoi którzy mają odwagę pisać prawde. Zaraz
        wyzywają ich od "lewaków" "arabusów" itp. Ale ten proizraleski faszystowski
        ściek inaczej nie potrafi. W końcu iprzywódca coedziennie morduje niewinnych
        ludzi w Palestynie.

        tees1 napisał:

        > Zawsze mnie zadziwia jak GW delikatnie, oglednie i bezosobowo nazywa to co
        > robia Izraelczycy:
        >
        > jest: Izraelczycy zabili co najmniej 19 Palestynczykow
        > GW : Co najmniej 19 Palestyńczyków zginęło
        >
        > jest: Izraelczycy zaatakowali miasto
        > GW : miasto jest oblężone przez izraelskie wojsko
        >
        > jest : Izraelczycy zrzucaja bomby na miasto, zabijajac cywilow
        > GW: Zdaniem Palestyńczyków wśród śmiertelnych ofiar są również cywile
        > niezaangażowani w intifadę, którzy giną głównie podczas izraelskich ataków
        > rakietowych.
        >
        > jest: Izraelczycy burza domy Palestynczykom
        > GW : trwa burzenie palestyńskich domów
        >
        > (NB, czy zburzenie 2 wiez po 100 pieter to tyle samo szkody co zburzenie 200
        > domow parterowych?)
        >
        > Jesli naprawde musza burzyc te domy ze wzgledow bezpieczenstwa, to powinni
        ich
        > mieszkancom zapewnic domy gdzie indziej. Tak byloby cywilizowanie i bez
        > wiekszych niesnasek. Inaczej to jest barbarzynstwo i robienie sobie wrogow ze
        > zwyklych ludzi - potem trzeba bedzie tych wszystkich ludzi ze zburzonych
        domow
        > sterroryzowac lub zabic.
        • alba500 Re: GW w bialych rekawiczkach 18.05.04, 18:36
          To ty jestes po prostu pro-arabski i ziejesz jadem do wszystkiego co robi
          Izrael. Izrael chce pokoju i broni sie przed ciaglymi atakami arabow. Gdy tylko
          Izrael wychodzi z danego terytorium to natychmiast arabowie przeksztalcaja ten
          teren w oboz wojskowy i baze wypadowa do dalszych atakow. W odpowiedzi Izrael
          atakuje dany teren i cykl sie powtarza. Ale Arafat i Arabowie nie chca sie
          dogadac i wysuwaja nierealne zadania zlikwidowania Izraela (sprawa powrotu tak
          zwaniych wypedzonych czyli potomkow Arabow sprzed roku 1948 ktorzy mieszkali w
          Izraelu i ktorych jest jakoby 4 miliony). A bez dogadania sie, wojna bedzie
          trwala i Arabowie beda bez konca atakowac i plakac do calego swiata ze w Izrael
          do nich strzela w odpowiedzi na ich ataki.
          Rozwiazanie konfliktu jest tylko po stronie Arabow. Izrael chce sie dogadac ale
          Arabowie uznali ze lepiej isc na wyniszczenie bo ich jest wiecej i nie ma co
          sie ukladac.
          • neutrum1 Re: GW w bialych rekawiczkach 18.05.04, 18:41
            człlwieku tyu nie masz pojęcia o czym móisz. a do tego zioniesz nienawiścią do
            Arabów. Oni maja prawo do niepodległości i póki co co zbrodniczy i
            terrorystyczny Izrael dopuszcza sie wobec nich ludobójstwa. Poucz sie najpierw
            człowieku zamist takie bzdety wypisywać.

            alba500 napisał:

            > To ty jestes po prostu pro-arabski i ziejesz jadem do wszystkiego co robi
            > Izrael. Izrael chce pokoju i broni sie przed ciaglymi atakami arabow. Gdy
            tylko
            >
            > Izrael wychodzi z danego terytorium to natychmiast arabowie przeksztalcaja
            ten
            > teren w oboz wojskowy i baze wypadowa do dalszych atakow. W odpowiedzi Izrael
            > atakuje dany teren i cykl sie powtarza. Ale Arafat i Arabowie nie chca sie
            > dogadac i wysuwaja nierealne zadania zlikwidowania Izraela (sprawa powrotu
            tak
            > zwaniych wypedzonych czyli potomkow Arabow sprzed roku 1948 ktorzy mieszkali
            w
            > Izraelu i ktorych jest jakoby 4 miliony). A bez dogadania sie, wojna bedzie
            > trwala i Arabowie beda bez konca atakowac i plakac do calego swiata ze w
            Izrael
            >
            > do nich strzela w odpowiedzi na ich ataki.
            > Rozwiazanie konfliktu jest tylko po stronie Arabow. Izrael chce sie dogadac
            ale
            >
            > Arabowie uznali ze lepiej isc na wyniszczenie bo ich jest wiecej i nie ma co
            > sie ukladac.
            • marcus_crassus [...] 18.05.04, 18:44
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • neutrum1 [...] 18.05.04, 18:47
                Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                • marcus_crassus no i ten okupant ma naprawde w dupie 18.05.04, 18:49
                  opinie takiej zalosnej ofiary jak ty i grzmoci terrorystow czy ci sie to podoba
                  czy nie :))

                  i ty nie masz ofiaro losu nic do gadania...i to jest pikne :)))

                  ps-mam nadzieje ze do wieczorka liczba dojdzie do jakis 30 ubitych bandytow :)
                  • neutrum1 Re: no i ten okupant ma naprawde w dupie 18.05.04, 18:59
                    ja mam nadzieję ,że ktoś taką mednę ludzką jak ty też ubije. jesteś kanalio
                    faszystowska pro iaraelski przydupasie wrakiem morlanym człowieka. Bo mnie
                    nawet nie cieszy jak ginie jakiś morderca z izraelskiej armii, czy inny
                    izraelski terorrysta. Bo to mimo wszystko człowiek. a taka kanalia jak ty
                    cieszy się ze smierci ofiar i ludzi okupowanych walczących o wolnmośc i
                    godmność. Jesteś człowieku zerem i nic więcej., Alke czego można sie spodziewać
                    po faszystowskiej pro izraelslkiej gnidzie?

                    marcus_crassus napisał:

                    > opinie takiej zalosnej ofiary jak ty i grzmoci terrorystow czy ci sie to
                    podoba
                    >
                    > czy nie :))
                    >
                    > i ty nie masz ofiaro losu nic do gadania...i to jest pikne :)))
                    >
                    > ps-mam nadzieje ze do wieczorka liczba dojdzie do jakis 30 ubitych bandytow :)
                  • Gość: POKOJ Re: no i ten okupant ma naprawde w dupie IP: *.nycap.rr.com 19.05.04, 04:24
                    KIEDYS ZA WSZYSTKO PRZYJDZIE ZAPLACIC. AROGANCJA MA KROTKIE NOGI.
          • Gość: maruda Re: GW w bialych rekawiczkach IP: *.gdynia.mm.pl 18.05.04, 18:42
            alba500 napisał:
            > Rozwiazanie konfliktu jest tylko po stronie Arabow. Izrael chce sie dogadac ale
            >
            > Arabowie uznali ze lepiej isc na wyniszczenie bo ich jest wiecej i nie ma co
            > sie ukladac.

            **********************8

            A zechciałbys zerknąć do tej historii Izreala, na która się powołujesz i nie
            pieprzyć głupot?

            • alba500 Re: GW w bialych rekawiczkach 18.05.04, 19:04
              Gość portalu: maruda napisał(a):

              > alba500 napisał:
              > > Rozwiazanie konfliktu jest tylko po stronie Arabow. Izrael chce sie dogada
              > c ale

              > "A zechciałbys zerknąć do tej historii Izreala, na która się powołujesz i nie
              > pieprzyć głupot?"
              Moze mi podpowiedz o jakie wydarzenie z historii ci chodzi. Ja operuje
              konkretami a Ty ciagle ogolniki w typie "pieprzyć głupot". Jaki okres historii
              Izraela i Arabow kwestionujesz? Czy wiesz ze Arabowie prawie nigdy nie wladali
              tymi terenami? Za Saladyna (ktory nie byl Arabem) zdobyli Palestyne. Potem byla
              tam Turcja przez dlugie wieki, potem Anglicy do 48go roku.

              • Gość: maruda Re: GW w bialych rekawiczkach IP: *.gdynia.mm.pl 18.05.04, 19:20
                IZRAEL. HISTORIA. Po zburzeniu Świątyni Jerozolimskiej i rozproszeniu Żydów w
                diasporze utrzymywała się wiara w przyjście mesjasza, który odbuduje Królestwo
                Izraela. W XIX w. pojawili się myśliciele, którzy dowodzili, że przyspieszyć to
                może osadnictwo żyd. w Palestynie; w połowie stulecia ideę utworzenia państwa
                żyd. sformułował M. Hess. Nasilenie antysemityzmu w Rosji na początku lat 80.
                XIX w. spowodowało falę wychodźstwa Żydów do Palestyny (tzw. pierwsza alija), a
                wkrótce T. Herzl, m.in. pod wpływem fali antysemityzmu we Francji (sprawa
                Dreyfusa) i Austrii, sformułował program budowy państwa Żydów w Palestynie; na
                tej podstawie rozwinął się syjonizm. Starania działaczy syjonistycznych (m.in.
                Ch. Weizmanna) doprowadziły 1917 do deklaracji A.J. Balfoura, zapowiadającej
                utworzenie „żydowskiej siedziby narodowej” w Palestynie. Po 1918 rozwinęła się
                rosnąca szybko imigracja Żydów (zwł. z Europy Środk.-Wsch.) do administrowanej
                przez W. Brytanię Palestyny. Wzrost liczby Żydów w Palestynie przy rozbudzonych
                aspiracjach polit. miejscowych Arabów oraz zatargach na tle społ. doprowadził do
                konfliktów zbrojnych; władze bryt. ograniczały imigrację żyd., co wywołało
                protesty organizacji syjonistycznych. Pod koniec lat 30. powstały bryt. projekty
                podziału Palestyny na 2 państwa. Po 1945, wraz z zaostrzeniem się konfliktów, W.
                Brytania wniosła sprawę przyszłości Palestyny do ONZ. Rezolucja 1947
                (akceptowana przez wszystkie mocarstwa) postanowiła podział kraju na 2 państwa
                złączone unią gospodarczą. W. Brytania zapowiedziała wycofanie wojsk i
                administracji z Palestyny na 14 V 1948; dzień wcześniej Tymczasowa Rada Nar. w
                Tel Awiwie proklamowała utworzenie Państwa Izrael. Spowodowało to wkroczenie
                oddziałów armii egip., irackiej, syr., libańskiej, jordańskiej, jemeńskiej i
                Arabii Saudyjskiej. Działania wojenne (w Izraelu określane jako wojna o
                niepodległość) trwały do 1949; zginęło ok. 6–7 tys. Żydów. Izrael wyszedł z tej
                wojny zwycięsko: pod jego kontrolą znalazło się 6,6 tys. km2, czyli znacznie
                więcej niż to wynikało z wcześniejszego podziału Palestyny przez ONZ. Duża część
                ludności arab. (726 tys.) opuściła zdobyte tereny, uchodząc do krajów ościennych
                (Palestyńczycy).
                Mimo podpisania rozejmu z każdym państwem arab. oddzielnie, gł. zagrożeniem dla
                Izraela pozostał konflikt z sąsiadami, bo żaden z nich nie uznał prawa Izraela
                do istnienia. Palestyńczycy atakowali terytorium Izraela z państw sąsiednich,
                korzystając z tolerancji lub wsparcia ich rządów. Artyleria syr. ze Wzgórz Golan
                ostrzeliwała osiedla izrael. w Galilei. Ograniczanie przez Egipt izrael. żeglugi
                przez Kanał Sueski spowodowało uchwalenie 1951 rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ
                wzywającej Egipt do odwołania zakazu przepływu statków izrael.; Egipt nie
                zastosował się do niej i 1954 zatrzymał izrael. frachtowiec, a 1956 zamknął
                Kanał Sueski dla Izraela 29 X 1956 wojska izrael. uderzyły na Egipt, który w
                ciągu kilku godzin utracił płw. Synaj i Okręg Gazy. W wyniku jednolitego
                stanowiska ZSRR, USA i ONZ Izrael został zmuszony 1957 do wycofania się z
                Synaju. W VI 1967 Izrael w odpowiedzi na zamknięcie zat. Akaba dla izrael.
                żeglugi zaatakował Egipt, Syrię i Jordanię (tzw. wojna sześciodniowa), zajmując
                ponad 60 tys. km2 ziem arabskich. Rada Bezpieczeństwa ONZ 22 XI 1967 przyjęła
                rezolucję 242, wzywającą Izrael do wycofania się z ziem zagarniętych w czasie
                ostatniej wojny. Reakcją na opanowanie przez Izrael ziem arab. było zerwanie
                przez komunist. państwa Europy Wsch. (z wyjątkiem Rumunii) stosunków
                dyplomatycznych z Izraelem. W wyniku wojny zwiększyła się liczba uchodźców
                palest.; zasilali oni w dużym stopniu szeregi powstałej 1964 Organizacji
                Wyzwolenia Palestyny (OWP). W 1973 wojska egip. i syr. próbowały odzyskać
                utracone ziemie, podejmując atak podczas najważniejszego święta judaizmu Jom
                Kipur, lecz — mimo zaskoczenia — zwycięstwo odniósł Izrael; 1974 OWP uzyskała
                status obserwatora w ONZ, która odtąd corocznie podejmuje rezolucje
                potwierdzające prawo Palestyńczyków do własnego państwa. Przy pośrednictwie USA
                prowadzono w Camp David rozmowy w celu unormowania stosunków między Egiptem a
                Izraelem, zakończone 1979 podpisaniem izrael.-egip. traktatu, w którym m.in.
                Izrael zobowiązał się do stopniowego oddania Synaju (realizowane do 1982).
                Powtarzające się napaści terrorystyczne i ostrzeliwanie terytorium Izraela przez
                Palestyńczyków znajdujących się w Libanie skłoniły Izrael 1982 do ataku na ten
                kraj, w celu zniszczenia baz palestyńskich. W ciągu kilku dni armia izrael.
                opanowała pd. Liban i w połowie czerwca dotarła do Bejrutu. We wrześniu oddziały
                Falangi Libańskiej dokonały masakry w obozach palest. Sabra i Szatila, do
                którego dostęp kontrolowała armia izrael.; w opinii świat. odpowiedzialność za
                masakrę Palestyńczyków ponosił Izraelo W VI 1985 Izrael wycofał wojska z Libanu,
                pozostawiając pod kontrolą swoją i sprzymierzonych oddziałów Armii Południowego
                Libanu tereny przygraniczne w pd. części Libanu.
                Wojna z Libanem wywołała protesty w Izraelu i przyspieszyła powstanie ruchu
                Szalom Achszaw [‘pokój teraz’], mobilizującego opinię publ. na rzecz polit.
                rozwiązania kwestii palestyńskiej. Ze strony palestyńskiej istotną formą nacisku
                był wybuch 1987 na terenach okupowanych intifady, swoistego ruchu powstańczego,
                początkowo deklarującego pokojowy charakter oporu. W 1989 stosunki dyplomatyczne
                z Izraelaem wznowiły Węgry, 1990 Polska (po kilku latach od ustanowienia tzw.
                przedstawicielstw interesów, czyli nieformalnych placówek
                quasi-dyplomatycznych), 1991 także ZSRR (od 1992 po rozpadzie ZSRR stosunki te
                zachowały m.in. Federacja Ros. i Ukraina). W latach 90. nasiliła się emigracja
                Żydów z byłego ZSRR, jej rozmiary są przewidywane na ok. 1 mln osób (1990 do
                izraela wyemigrowało z ZSRR ok. 330 tys. Żydów). Wraz z rozpadem ZSRR ustały
                dostawy broni sowieckiej do Syrii. Utrata polit. poparcia ZSRR i finansowego
                arab. krajów naft. (Syria jako jedyny kraj arab. udzieliła poparcia Iranowi w
                wojnie z Irakiem) zmusiła Syrię do zrezygnowania (przynajmniej przejściowo) z
                myśli o zbrojnym odzyskaniu utraconych terenów lub zniszczeniu Izraela oraz do
                przyłączenia się do tzw. procesu pokojowego, zainicjowanego 1991 konferencją
                madrycką. Punktem zwrotnym w stosunkach izrael.-arab. była napaść Iraku na
                Kuwejt 1991 i związana z nią wspólna akcja USA oraz części państw arab. przeciw
                agresorowi; celem ataku rakiet irackich stał się również Izrael, który
                powstrzymał się wówczas od zbrojnego odwetu. Skutkiem tej wojny było m.in.
                osłabienie OWP, której przywódca, J. Arafat, poparł Syrię; OWP utraciła wówczas
                pomoc finansową otrzymywaną dotąd m.in. od Kuwejtu i Arabii Saudyjskiej. Nadal
                jednak Palestyńczycy zamieszkali na terenach okupowanych domagają się własnego
                państwa. Trwająca od 1991 bliskowschodnia konferencja pokojowa nie dała żadnych
                rezultatów, dlatego szczególnego znaczenia nabrały tajne rokowania 1993 Izraela
                i OWP w Norwegii. Już w I 1992 parlament izrael. zniósł ustawę uznającą za czyn
                przestępczy kontakty obywateli izrael. z czł. OWP (która 1988 uznała prawo do
                istnienia państwa izrael), zaś w XI 1992 Izrael i Jordania zawarły pakt o
                nieagresji. We IX 1993 J. Arafat potwierdził swoje wcześniejsze zobowiązania, że
                OWP uznaje prawo Izraela do istnienia w pokoju i bezpieczeństwie, oraz że będzie
                uczestniczyć w normowaniu stosunków na Bliskim Wschodzie poprzez negocjacje, bez
                użycia przemocy. Oświadczył także, iż paragrafy Karty Palestyńskiej, które
                zaprzeczają prawu Izraela do istnienia, zostają unieważnione. W odpowiedzi rząd
                Izraela uznał OWP za przedstawiciela narodu palest. i 13 IX 1993 podpisano w
                Waszyngtonie porozumienie między Izraelem a OWP o autonomii Okręgu Gazy i
                Jerycha, które przewiduje: stopniowe wycofanie wojsk izrael. z Okręgu Gazy i m.
                Jerycho, przejęcie przez policję palest. odpowiedzialności za bezpieczeństwo
                wewn. i ład publ., kontrolę bezpieczeństwa z
                • Gość: maruda Re: GW w bialych rekawiczkach IP: *.gdynia.mm.pl 18.05.04, 19:23
                  Jerycho, przejęcie przez policję palest. odpowiedzialności za bezpieczeństwo
                  wewn. i ład publ., kontrolę bezpieczeństwa zewn. przez izrael oraz opiekę nad 5
                  tys. osadników żyd., przejęcie przez samorząd palest. spraw oświaty, opieki med.
                  i zbierania podatków, rozpoczęcie 30 IV 1996 rokowań w sprawie statusu ziem
                  okupowanych przez Izrael.
                  Wstępne porozumienie wywołało sprzeciw radykalnych nurtów wśród Palestyńczyków
                  oraz skrajnie nacjonalistycznych ugrupowań izrael., wpływowych wśród mieszkańców
                  osiedli zakładanych na terenach okupowanych. Terrorystyczne akcje podejmowane
                  zwł. przez fundamentalistów palest. (m.in. przez organizację Hamas) wywołały
                  reakcje izrael.; tragicznym wydarzeniem było zamordowanie 1994 kilkudziesięciu
                  Palestyńczyków modlących się w meczecie w Hebronie przez osadnika żyd.;
                  spowodowało to falę demonstracji Palestyńczyków i napady na Żydów oraz
                  skierowane przeciw temu działania armii izraelskiej. Zbrodnia w Hebronie
                  postawiła pod znakiem zapytania losy procesu pokojowego i osłabiła pozycję
                  negocjatorów izraelskich.
                  Od proklamowania niepodległości do pierwszych wyborów (25 I 1949 władzę w
                  Izraelu sprawowała Tymczasowa Rada Państwa, złożona z 38 przedstawicieli 12
                  wówczas działających partii politycznych. Wybory do parlamentu (Kneset) nie dały
                  żadnej partii większości; od tego czasu ukształtował się system rządów
                  koalicyjnych, o których składzie najczęściej przesądzają małe partie rel.,
                  uzyskujące za udział w koalicji koncesje dotyczące roli prawa rel. w życiu
                  publicznym. Najwięcej mandatów uzyskała Robotn. Partia Izraela (Mapai), o
                  programie socjalist., z upływem czasu odrzucająca marksizm; do 1977 partia ta
                  oraz jej spadkobierczyni, Izraelska Partia Pracy (powstała 1968), tworzyły
                  podstawę wszystkich koalicji. Premierem został D. Ben Gurion (do 1963, następnie
                  L. Eshkol i G. Meir), a prez. — Ch. Weizman (poprzednio prez. Tymczasowej Rady
                  Państwa). W 1949 Izrael stał się czł. ONZ. Parlament uchwalił zespół tzw. praw
                  podstawowych, które w nieokreślonej przyszłości mają wejść w skład konstytucji.
                  Najważniejszymi problemami nowego państwa były: odbudowa i rozbudowa gospodarki
                  oraz integracja licznych imigrantów, przybywających początkowo ze środk. Europy
                  (zwł. ocaleni z Szoah), następnie (po 1950) gł. z krajów arabskich. Podstawą
                  gospodarki były początkowo rozmaite formy własności społ. (kibuce,
                  przedsiębiorstwa należące do Histadrut oraz partii polit.; ich rozwój był
                  wówczas warunkiem powodzenia budowy państwa, lecz po kilkunastu latach wzrosła
                  liczba przeciwników własności społ., utożsamianej z socjalizmem. Część
                  imigrantów znalazła pracę w istniejących przedsiębiorstwach, innych zatrudniano
                  przy zalesianiu nieużytków, budowie dróg, domów itp. Istotnej pomocy finansowej
                  udzielały żyd. organizacje zagr. (zwł. z USA). Źródłem finansowania inwestycji
                  stały się także środki otrzymywane z RFN na podstawie układu z 1953, uznającego
                  niem. odpowiedzialność za Szoah (podpisanie tego układu wywołało ostre
                  konstrowersje). Skomplikowanym zagadnieniem było zintegrowanie przybyszów z
                  różnych krajów, o odmiennej cywilizacji, różnych językach i obyczajach. System
                  partyjny Izraela wywodził się z tradycji środk. Europy, lecz wkrótce uległ
                  ewolucji w rezultacie rozłamów, fuzji i powstawania nowych partii. Osobliwością
                  sceny polit. jest istnienie niewielkiego ugrupowania rel., które nie uznaje
                  istnienia państwa Izrael, oczekując nadejścia mesjasza.
                  Momentem zwrotnym stała się wojna 1956. Zwycięstwo przełamało przekonanie, że
                  Izrael jest oblężonym obozem, dowiodło możliwości przetrwania i rozwoju,
                  spowodowało nową falę imigracji, gł. z pn. Afryki. Duże znaczenie dla rolnictwa
                  oraz eksportu miała realizacja programu nawodnień; podjęto prace nad
                  zagospodarowaniem Negewu. Otwarcie żeglugi przez zat. Akaba umożliwiło
                  nawiązanie kontaktów z wieloma krajami Afryki i Azji. Ponowne zamknięcie tej
                  drogi wodnej przez Egipt i przecięcie handlu Izraela stało się bezpośrednią
                  przyczyną wojny 1967. Po zwycięstwie Kneset uchwalił ustawę o zjednoczeniu
                  Jerozolimy (do której przeniesiono siedziby organów władzy i urzędów centr.),
                  czego nie uznały inne państwa. Pozostałe ziemie zajęte podczas wojny traktowano
                  jako terytoria okupowane. Ich przyszłość wywołała różnice poglądów w Izraelu;
                  ugrupowania prawicy inicjował budowę na tych ziemiach osiedli izrael., lewica
                  wkrótce sformułowała program „ziemia za pokój” — w nadziei, że jest możliwe
                  uzyskanie trwałego pokoju z sąsiadami w zamian za zwrot terytoriów okupowanych.
                  Wielkim problemem polit. stała się kwestia ludności palest. na terenach
                  okupowanych, wśród której byli uchodźcy z terenów Izraela po 1948. Stopniowo
                  mieszkańcy ziem okupowanych integrowali się z gospodarką izrael., gdyż znaczna
                  część znajdowała tam pracę (m.in. w budownictwie). Wielu jednak zachowało
                  postawę niezłomną, a znaczne bezrobocie (zwł. w obozach dla uchodźców) stało się
                  społ. źródłem rozwoju palest. ugrupowań terrorystycznych. Wojna 1974 przyczyniła
                  się do narastania wewn. kryzysu; ustąpiła G. Meir, a stanowisko premiera objął
                  1974 I. Rabin. Wybory 1977 przyniosły zwycięstwo prawicowemu blokowi Likud;
                  premierem został M. Begin. Znaczne wydatki wojsk., pomimo pomocy USA,
                  przyczyniły się do wzrostu inflacji, cen i nasilenia konfliktów społ.;
                  popieranie przez rząd osadnictwa na terenach okupowanych, wojna libańska,
                  wywoływały protesty i doprowadziły 1983 do ustąpienia M. Begina; premierem
                  został I. Szamir. Nie wzmocniło to jednak pozycji Likudu; niekonsekwentna
                  polityka rządu (podjęcie inicjatywy pokojowej i równoczesna kontynuacja
                  osadnictwa) wywoływała protesty. Wpływowe organizacje żyd. w USA (dostarczające
                  funduszów do Izraela) odnosiły się do niej coraz bardziej krytycznie. Wprawdzie
                  zahamowano inflację (1985 plan stabilizacji gosp.), podjęto prywatyzację
                  przedsiębiorstw, lecz nieuniknione reformy i oszczędności powodowały obniżenie
                  stopy życiowej. Program oszczędnościowy odbił się ujemnie na położeniu
                  zadłużonych kibuców, które odczuwały też spadek cen eksportowanych produktów
                  rolnych. Wybory 1992 przyniosły przewagę Izrael. Partii Pracy; premierem
                  koalicyjnego rządu został I. Rabin, który wstrzymał budowę osiedli i dokonał
                  zwrotu w negocjacjach z Palestyńczykami; w 1993 Izrael i Organizacja Wyzwolenia
                  Palestyny zawarły porozumienie o ustanowieniu Autonomii Palest. w Okręgu Gazy i
                  m. Jerycho. Wzrost wpływów radykalnej organizacji Hamas i akty terroru, obawy
                  osadników przed autonomią Palestyńczyków i możliwością powstania ich państwa
                  zaostrzały podziały polit. w społeczeństwie. Skrajne ugrupowania (Kach, Kachane
                  Hai) postulowały usunięcie Palestyńczyków z ziem okupowanych; zbrodnia w
                  Hebronie spowodowała nasilenie konfliktów; VII 1994 Izrael i Jordania podpisały
                  deklarację o zakończeniu stanu wojny między obu państwami; XI 1995 zabójstwo I.
                  Rabina, zastrzelonego przez izrael. ekstermistę; 1996 zwycięstwo w wyborach
                  parlamentarnych bloku partii prawicowych Likud, premierem B. Netanjahu; X 1998
                  kolejne porozumienie przewidujące rozszerzenie Autonomii o 13% w zamian za m.in.
                  obietnicę podjęcia przez Palestyńczyków walki z terroryzmem i usunięcia z
                  Palestyńskiej karty narodowej zapisu o zniszczeniu państwa Izrael. 1999 wyborcze
                  zwycięstwo Partii Pracy, jej przywódca E. Barak sformował centrolewicowy rząd.
                  • alba500 Re: GW w bialych rekawiczkach 18.05.04, 19:42
                    Gość portalu: maruda napisał(a):

                    > Jerycho, przejęcie przez ...
                    Maruda: Zacytowales caly rozdzial ksiazki ale nie widze tu zadnej wzmianki o
                    tym ze Arabowie wladali tymi ziemiami kiedykolwiek. Wrecz przeciwnie,
                    przeczytaj co cytujesz to zobaczysz ze historia Palestyny to jest glownie
                    historia Izraela. Te cytaty zaprzeczaja temu co piszesz w swoich wlasnych
                    postach. Sprawdz w bibliografii ilu Arabow mieszkalo w Palestynie w 18tym wieku
                    i w 19tym wieku. Jak wygladala ich emigracja na te tereny. Troche zbiegla sie w
                    czasie z re-emigracja Zydowska w tym samym okresie. Mowienie ze Zydzi zabrali
                    Arabom ich ojczyste tereny jest bzdura.

                    • Gość: maruda Re: GW w bialych rekawiczkach IP: *.gdynia.mm.pl 18.05.04, 19:53
                      alba500 napisał:

                      > Gość portalu: maruda napisał(a):
                      >
                      > > Jerycho, przejęcie przez ...
                      > Maruda: Zacytowales caly rozdzial ksiazki ale nie widze tu zadnej wzmianki o
                      > tym ze Arabowie wladali tymi ziemiami kiedykolwiek.

                      ************************

                      Zauważyłes diasporę? Moge Ci zacytować kilka rodziałów, ale i tak ich nie
                      czytasz zbyt starannie. Więc może ten:

                      **************
                      PALESTYŃCZYCY, Arabowie palestyńscy, arab. mieszkańcy byłego bryt. terytorium
                      mandatowego (1922–48) Palestyny i ich potomkowie; Najwyższa Rada Aliancka
                      przyznając W. Brytanii mandat zobowiązała rząd bryt. do stworzenia warunków
                      powstania w Palestynie żyd. siedziby nar. (1917 tzw. deklaracja Balfoura) przy
                      zapewnieniu praw cyw. i wyznaniowych ludności nieżyd. (ludność arab. stanowiła
                      wówczas 9/10 mieszk. terytorium mandatowego).
                      **************

                      90% trudno pominąć. Powtarzałem nie raz: skoro Żydzi zasługują na własne
                      państwo, to również Arabowie Palestyńscy, którzy tam mieszkali przed powtórnym
                      zasiedleniem tych terytoriów przez Żydów.

                    • Gość: Obiektywny Re: GW w bialych rekawiczkach IP: *.mia.bellsouth.net 19.05.04, 02:10
                      Kim są Palestyńczycy. W wywiadzie dla "Sunday Times" dnia 15-06-1969 r. Golda
                      Meir, ówczesny premier Izraela, oświadczyła: "Nie było nigdy czegoś takiego,
                      jak Palestyńczycy. Nie było wcale tak, że istniał sobie jakiś naród
                      palestyński, a my przyszliśmy l zabraliśmy mu ziemię. Takiego narodu w ogóle
                      nie było".
                      Istnieje mit, który mówi, że Palestyna była niezamieszkałą, leżącą odłogiem
                      ziemią, którą dopiero syjoniści przekształcili cudem w nowoczesne państwo
                      sprawiający że "pustynia zakwitła". Jednakże Sir Moses Montefiore, żydowski
                      podróżnik z Wielkiej Brytanii, który w ubiegłym stuleciu często odwiedzał
                      Palestynę, pisał 24 maja 1839 r. w swoim dzienniku: "Są tan gaje oliwne, które,
                      jak mi się zdaje, mają ponad 500 lat. Są winnice, pastwiska, dużo studni, rosną
                      drzewa owocowe, są urodzajne pola pszenicy, jęczmienia i soczewicy. Wielu Żydów
                      emigruje do Nowej Południowej Walii czy Kanady, podczas gdy w Ziemi świętej
                      powiodłoby la się o wiele lepiej, znaleźliby tam gotówe studnie l już zasadzone
                      oliwki i winorośl".
                      Dzisiaj szacuje się, że Palestyńczyków jest około pięciu milionów a Ponad
                      połowa żyje na wygnaniu, w kilkudziesięciu różnych krajach, a reszta pod
                      okupacją izraelską. 590 tysięcy mieszka w państwie Izrael, a 900 tysięcy na
                      Zachodnia Brzegu i 500 tysięcy w strefie Gazy - na terenach znajdujących ale od
                      1967 roku pod izraelską okupacją. Inne, największe skupiska Palestyńczyków to
                      Jordania (150 tysięcy), Liban (490 tysięcy), Kuwejt (300 tysięcy), Syria (230
                      tysięcy).
                      Historyczne korzenie narodu palestyńskiego sięgają w bardzo odległą przeszłość.
                      Nazwa "Palestyna" pochodzi od biblijnych Filistynów czyli Ludów Morza, które w
                      XII w. p.n.e. zajęły rejony w południowej części palestyńskiego wybrzeża. Od
                      czwartego tysiąclecia przed naszą erą do 900 r. p.n.e. w kraju przeważała
                      rdzenna ludność kananejska. Takie miasta, jak Jerycho, Megiddo l Beth-Shean
                      były ośrodkami cywilizacji w Palestynie już na początku epoki brązu.
                      Historia Palestyny jest długa i pełna wojen i konfliktów. Geograficzne
                      położenie kraju sprawiło, że padał ofiarą nieustannych najazdów i podbojów.
                      Jednymi z wielu najeźdźców byli Hebrajczycy. Założone przez nich Królestwo
                      Izraela nie przetrwało w sumie dłużej niż 200 lat.
                      W całej historii Palestyny społeczność hebrajska (zwana także Izraelską lub
                      żydowska) nie była przeważająca liczebnie. Od czasu pierwszego osiedlenia się
                      Hebrajczyków nieprzerwanie żyła w kraju grupa wyznawców judaizmu. Cywilizacja
                      islamu, która zapanowała w Palestynie od VII wieku n.e. zagwarantowała Żydom i
                      chrześcijanom prawa religijne.
                      Przeważająca większość współczesnych Żydów wywodzi ale jednak nie od biblijnych
                      Hebrajczyków, ale od ludzi nawróconych w różnych epokach na judaizm, których
                      przodkowie nigdy nie mieszkali w Palestynie. Należy do nich na przykład lud
                      Chazarów, który przyjął judaizm w VIII wieku n.e.
                      Palestyna przez całe swoje dzieje była nie tylko nieprzerwanie zamieszkana,
                      lecz także uprawiana. Kraj leży w rejonie tzw. Żyznego Półksiężyca - już sama
                      ta nazwa wskazuje, że trudno byłoby udowodnić słuszność syjonistycznego mitu,
                      jakoby Palestyna była pustynią. Dzięki handlowi z innymi krajami powstały na
                      wybrzeżu Morza śródziemnego porty - Hajfa i Jafa. Opisy z czasów wypraw
                      krzyżowych potwierdzają wysoki poziom rozwoju rolnictwa w Palestynie.
                      W XIX wieku l na początku XX w, kraj zaczął się szybko rozwijać dzięki
                      wzrostowi obrotów handlowych. Powstawały szkoły l szpitale. Większość
                      Palestyńczyków zajmowała się jednak nadal uprawą roli l rzemiosłem.
                      Walka Palestyńczyków o suwerenność l niepodległość trwała od dawna l mylne
                      byłoby przekonanie, że rewolucja palestyńska jest jakimś nowym zjawiskiem.
                      Przez całe wieki Palestyną rządzili obcy, a Izraelska okupacja jest tylko
                      ostatnim tego etapem. Ruch narodowy w Palestynie pojawił się na początku
                      naszego stulecia, W l9l6 r, rząd brytyjski przyrzekł niepodległość większości
                      wschodnich rejonów świata arabskiego z Palestyną włącznie wzamian za poparcie w
                      I wojnie światowej. Arabowie wnieśli bowiem duży wkład w wysiłek wojenny
                      Wielkiej Brytanii pomagając pokonać Turcję Osmańską - sojusznika Niemiec.
                      Jednakże przyrzeczenie dane Arabom zostało po roku złamane. Rząd brytyjski
                      wydał 2 listopada 1917 r. Deklarację Balfoura, przyrzekając europejskiemu
                      ruchowi syjonistycznemu "żydowską siedzibę narodową" w Palestynie. Miejsce
                      okupacji tureckiej zajęła w Palestynie okupacja brytyjska, określana
                      eufemistycznie jako "mandat".
                      W momencie ogłoszenia Deklaracji Balfoura żydowska społeczność w Palestynie
                      stanowiła najwyżej 8% ludności kraju. Palestyna liczyła wtedy 700 000
                      mieszkańców, w przeważającej większości Arabów. Muzułmanów było 574 tysiące,
                      chrześcijan 70 tysięcy, a Żydów 56 tysięcy.
                      Spis ludności z 1922 r. wykazał, że liczba ludności żydowskiej wzrosła do 83
                      794 osób, w porównaniu z 590 tysiącami muzułmanów i 73 tysiącami chrześcijan.
                      Następny spis przeprowadzony w 1931 r. pokazał, że liczba Żydów w Palestynie
                      podwoiła się w ciągu niespełna dziesięciu lat l wynosiła już 174 616 osób.
                      Palestyńczycy ogłaszali apele i protesty, argumentowali i demonstrowali,
                      wzywając rząd brytyjski do respektowania praw rdzennej ludności arabskiej.
                      Ponieważ jednak rząd brytyjski był pod wpływem europejskich syjonistów i mało
                      sobie z tych apeli robił, gniew Palestyńczyków przybrał postać burzliwych
                      wystąpień, które w kwietniu 1920 r. ogarnęły cały kraj. Następne miały miejsce
                      w maju 1921 r., potem w sierpniu 1929 r. W latach 1936 - 1939 kraj ogarnęło
                      powstanie poprzedzone sześciomiesięcznym strajkiem, który sparaliżował
                      gospodarkę. Wysiłki rządu brytyjskiego zmierzające do zdławienia strajku
                      wzmogły tylko determinację Palestyńczyków.
                      Stanowisko władz brytyjskich wobec Palestyńczyków l syjonistów było zmienne.
                      Wahało się - od otwartego poparcia i ścisłej współpracy z syjonistami do prób
                      udaremnienia niektórych ich poczynań, kiedy narastał konflikt interesów.
                      Ponieważ na początku naszego stulecia podniósł się w Palestynie poziom oświaty,
                      a jednocześnie narastało zagrożenie ze strony kolonizacji syjonistycznej, wśród
                      palestyńskich Arabów rozwinęła się świadomość narodowa. Znalazła ona odbicie w
                      działalności kulturalnej. W okresie mandatu brytyjskiego powstało wiele klubów
                      literackich - pierwszy z nich założono na początku lat dwudziestych. Pod koniec
                      mandatu (lata czterdzieste) w każdym większym mieście działał taki klub,
                      skupiający zazwyczaj kilkuset członkówn W warunkach ograniczania przez władze
                      brytyjskie działalności politycznej rozwijała się ona w ramach tych klubów.
                      W latach trzydziestych i czterdziestych znaczenia nabrała prasa palestyńska
                      jako narzędzie publicystyki politycznej. Należy podkreślić, że pierwsze gazety
                      arabskie w Palestynie zaczęły się ukazwać około 1908 roku. Na początku lat
                      dwudziestych zaczął wychodzić organ Komunistycznej Partii Palestyny "Al-
                      Munabbih" przekształcony następnie w miesięcznik "Ila al-Amam" ("Naprzód").
                      Domagał się utworzenia niepodległego państwa palestyńskiego którym Żydzi
                      odgrywaliby rolę proporcjonalną do ich liczby w kraju. Najważniejsza gazeta
                      komunistyczna "Al.-Ittihad'' została założona w 1934 r. i ukazuje się do dziś
                      jako organ Komunistycznej Partii Izraela. Poszczególne gazety, jak "Filastin",
                      Al-Quds", "Jerusalem Heylew", były powiązane z różnymi prądami politycznymi.
                      Łączyło je to, że reprezentowały patriotyczny kierunek, domagając się
                      niepodległości i samostanowienia dla Palestyny. Warto jeszcze dodać, że w 1946
                      r. gazeta "Filastin" miała nakład 9 tysięcy egzemplarzy, przy liczbie ludności
                      kraju wynoszącej 200 tysięcy. Odpowiada to proporcjonalnie
                      nakładowi "Guardiana" w dzisiejszej Wielkiej Brytanii.
                      Kiedy w latach czterdziestych w planie podziału Palestyny w Organizacji Narodów
                      Zjednoczonych wysunięto projekt utworzenia państwa żydowskiego, nie było w
                      Palestynie żydowskiej w
            • Gość: dana33 Re: GW w bialych rekawiczkach IP: *.broadband.actcom.net.il 18.05.04, 19:36
              zastosowales ta rade tez do siebie, marudnik?
          • tees1 tam nikt sie nie chce dogadac, a cywile cierpia 18.05.04, 18:50
            Problem w tym, ze po obu stronach u wladzy stoja jacys generalowie, dla ktorych
            wojna to zycie - jedyne co umieja.
            Jedni i drudzy mowia swoim cywilom, ze zabijaja cywilow drugiej strony dla
            osiagniacia pokoju.
            Jak to bylo z Schulzem w Drohobyczu?
            "- Ty jesteś Żyd Landaua - krzyczy kapitan Günther. - On zabił mojego Żyda,
            więc ja zabijam jego Żyda."
            • Gość: dana33 Re: tam nikt sie nie chce dogadac, a cywile cierp IP: *.broadband.actcom.net.il 18.05.04, 20:36
              chcialam ci zwrocic uwage, szanowny teesie, ze nasi generalowie maja swoje
              dzieci w wojsku, ktore rowniez gina na wojnie. natomiast przywodcy terrorystow
              posylaja na pierwsza linie do umierania cudze dzieci, nie swoje. tak ze dla
              naszych generalow wojna to nie to samo, co dla "generalow" terrorystow.
              moze pomyslisz nad tym?
              • Gość: cvc Tam DANA33 sie chce dogadac, a cywile cierpia IP: *.tnt9.nyc9.da.uu.net 19.05.04, 01:15
                Taaa, mowisz o tych generalach ktorych dzieci odmowily latania i bombardowania
                palestynskich cywili, co?


                Gość portalu: dana33 napisał(a):

                > chcialam ci zwrocic uwage, szanowny teesie, ze nasi generalowie maja swoje
                > dzieci w wojsku, ktore rowniez gina na wojnie. natomiast przywodcy
                terrorystow
                > posylaja na pierwsza linie do umierania cudze dzieci, nie swoje. tak ze dla
                > naszych generalow wojna to nie to samo, co dla "generalow" terrorystow.
                > moze pomyslisz nad tym?
                • Gość: dana33 Re: Tam DANA33 sie chce dogadac, a cywile cierpia IP: *.broadband.actcom.net.il 19.05.04, 08:57
                  nie, synowie generalow nie naleza do tej malej grupki ktora odmawia sluzby.
                  mowie o dzieciach, bo sa i synowie i corki generalow w wojsku, generalow, ktore
                  sluza czynnie w wojsku israelskim i sa narazone na takie samo
                  niebezpieczenstwo, jak dzieci urzednikow, sprzedawcow i sprzataczek israelskich.
                  jednym z zabitych w ostatnim tygodniu w gazie byl sen znanej pary aktorow
                  israelskich.
                  mysle, ze nie wszedzie wasza slepa ironia jest na miejscu.
          • Gość: POKOJ Re: GW w bialych rekawiczkach IP: *.nycap.rr.com 19.05.04, 04:20
            Napis w budynku Knesetu : "Od Eufratu aż do Nilu, oto wasza ziemia, o synowie
            Izraela"
            Norman Bantophen, radca prawny byłej Komisji Mandatowej w
            Palestynie: "Palestyna przyszłości nie ograniczy się do obecnego obszaru. Może
            i powinna rozszerzyć swe terytorium w głąb na sąsiednie kraje, od
            M.Śródziemnego do Eufratu, od Libanu do Nilu. Gdyż są to ziemie, które przez
            Boga wybranemu narodowi zostały obiecane"
            Dawid Ben Gurion do studentów: "Musicie walczyć z entuzjazmem drogą
            dyplomatyczną i podboju celem utworzenia imperium izraelskiego, obejmującego
            wszystkie ziemie między Nilem a Eufratem" i "Ta mapa (Palestyny) nie jest mapą
            naszego narodu. My posiadamy inną mapę, którą wy, studenci, oraz młodzież szkół
            żydowskich winniście wprowadzać w życie. Naród izraelski powinien poszerzać
            swoje terytorium od Eufratu aż do Nilu"
            Mosze Dajan: "Obowiązek przygotowania się do wojny spoczywa na armii
            izraelskiej. Celem ostatecznym jest utworzenie imperium izraelskiego".
            Menachem Begin: "Patrząc na północ widzimy żyzne niziny Syrii i Libanu, na
            wschodzie bogate doliny nad Eufratem i Tygrysem, naftę Iraku, na zachodzie kraj
            Egipcjan. Nie będziemy mieli możliwości rozwoju, dopóki z pozycji siły nie
            uregulujemy tych problemów. Zmusimy Arabów do całkowitego poddaństwa" (3
            stycznia 1956) i "Wy, Izraelici, nie powinniście być łagodni, gdy zabijacie
            swego wroga. Nie powinniście mu współczuć dotąd, dopóki nie zniszczymy tak
            zwanej kultury arabskiej, a na jej gruzach nie zbudujemy naszej własnej
            cywilizacji".


            • Gość: Ojejku68 Re: GW w bialych rekawiczkach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.04, 07:16
              Mala zagadka dla Ciebie.Jakiego kraju dotyczy znany zwrot:"......od morza do
              morza"?
              • Gość: MG Re: GW w bialych rekawiczkach IP: *.nycap.rr.com 20.05.04, 05:09




                wg. S. Dider, "Rola neofitów w dziejach Polski," s. 111
                Cytat za ksiazka dr Andrzeja Leszka Szcześniaka "Judeopolonia - żydowskie
                państwo w państwie polskim", Radom, 2001. Autor oryginalu do sprawdzenia w
                ksiazce S. Dider, "Rola neofitów w dziejach Polski," s. 111
                "W każdym narodzie musi się wyrobić ponad masy jakaś inteligencja i rodzaj
                arystokracji. My jesteśmy materiałem gotowym, my zawładniemy krajem, opanujemy
                już przez giełdy i przez wielką część prasy nad polową Europy. Ale naszym
                właściwym królestwem, naszą stolicą, naszym Jeruzalem będzie Polska. My
                będziemy jej arystokracją, my tu rządzić będziemy. Kraj ten należy do nas, jest
                nasz"
                * * *


                "Okólnik kierowników politycznych kół żydowskich z XI 1898 r. do Żydów
                polskich" , Polska
                Cytat wg ksiazki dr Andrzeja Leszka Szcześniaka "Judeopolonia - żydowskie
                państwo w państwie polskim" (por. J. Polak, op. cit. , s.28; S. Wysocki, "Żydzi
                w dziejach Polski," s. 89).
                "Bracia i Współwyznawcy! Trzeba aby kraj został naszym królestwem (...).
                Starajcię się po trochu usunąć Polaków ze wszystkich ważniejszych stanowisk i
                skupić w naszych rękach wszystkie nici władzy społecznej. Wszystko, co do
                chrześcijan należy, powinno stać się waszą własnością, związek izralski
                dostarczy wam potrzebnych do tego środków. Już zaczęto na ten cel zbierać
                potrzebne fundusze, a udaje się lepiej, niż przypuścić by można. Dla
                doprowadzenia do skutku planu wyrwania stanowczo Galicji chrześcijanom, wszyscy
                nasi wielcy bogaci zapisali się na znaczne sumy. Da baron Hirsch, dadzą
                Rotschyldzi, Bleichrederowie i Mendelsonowie i inni dadzą (...). Bracia i
                współwyznawcy! Dołóżcie wszelkich usiłowań, ażeby doprowadzić do skutku to, co
                zamierzamy"
                * * *


                Rachel Erthel, profesor Uniwersytetu Paryskiego , Polska
                fragment wypowiedzi ze spotkania, jakie odbyło się w połowie maja 1987 w
                Instytucie Francuskim w Warszawie zamieszczony w książce dr Andrzeja Leszka
                Szcześniaka "Judeopolonia - żydowskie państwo w państwie polskim" za książka
                B.Mieszkiewicza "Antysemityzm?"
                Żydzi żyli w Polsce od niepamiętnych czasów, zaś większy napływ na skutek
                prześladowań w innych krajach nastąpił w XII wieku, a nazwa Polska pochodzi wg
                żydowskiej legendy ('legende', a nie 'conte', co byłoby
                synonimem 'podania', 'opowieści') od hebrajskiej nazwy 'po lin', która jest
                synonimem drugiej Ziemi Obiecanej, a która zniekształcona przez Niemców na
                Polen dała nazwę kraju.
                * * *


                Jewish Museum w Nowym Jorku, przy Fifftest Avenue , USA, Jewish Museum w Nowym
                Jorku, przy Fifftest Avenue
                za "Judeopolonia - żydowskie państwo w państwie polskim" dr Andrzej Leszek
                Szcześniak (wg. Mieszkiewicz B., "Antysemityzm?", Kraków)
                W Jewish Museum w Nowym Jorku, przy Fifftest Avenue, w dziale poświęconym Żydom
                z ziem polskich, znajduje się informacja, że Żydzi wypędzeni z Hiszpanii i
                tułający się po Europie zatrzymali się w miejscu, które uznali za właściwe, aby
                spocząć ("Po-lin"); i stąd pochodzi nazwa Polska
            • Gość: dana33 Re: GW w bialych rekawiczkach IP: *.broadband.actcom.net.il 19.05.04, 09:01
              nu, cytatow jest masa po obu stronach. powtarzam tu swietny cytat generalissimo:

              "Abu Ammar, you always invoke the the unity of the Arab world. But you know
              quite well that not all the Arab states are willing to go to war for Palestine
              and that, for those already at war, a peace accord is possible, even desirable.
              Even Nasser said so. If such an accord comes about, as even Russia hopes, what
              will you do?

              We will not accept it. Never! We will continue to wage war against Israel
              alone, until we reacquire Palestine. The end of Israel is the goal of our
              struggle, and it permits neither compromises nor mediation. The points of this
              struggle, whether our friends like it or not, will remain fixed in the
              principles that we enumerated in 1965 with the creation of Al Fatah. First:
              revolutionary violence is the only system for liberating the land of our
              fathers; second: the goal of this violence is to liquidate Zionism in all of
              its forms, political, economic, and military, and to chase it away from
              Palestine forever; third: our revolutionary action must be independent of any
              control by party or state; fourth: this action will be of long duration. We
              know the intentions of some Arab leaders: to resolve the conflict with a peace
              accord. When this happens, we will oppose it.

              Conclusion: you don't want at all the peace that everyone hopes for.

              No! We don't want peace! We want war, victory. Peace for us means the
              destruction of Israel and nothing else. That which you call peace, is peace for
              Israel and the imperialists. For us it is injustice and shame. We will fight
              until we achieve victory. Decades if necessary, generations."

              moze tak zamiast cytowac w kolko to samo i tym samym "udawadniac" nam nie wiem
              dokladnie co, to tak poinformujcie sie lepiej o tym, jak to wyglada dzisiaj,
              jak wygldala sytuacja przed intifada. co mysla arabowie mieszkajacy tutaj. nie
              myslisz, ze to wam moze dodac troche do waszej praktycznie biorac zerowej
              wiedzy o dzisiejszej sytuacji w israelu i na terenach?
      • Gość: dana33 Re: GW w bialych rekawiczkach IP: *.broadband.actcom.net.il 18.05.04, 19:35
        drogi tees1. masz swietny plan ("potem trzeba bedzie tych wszystkich ludzi ze
        zburzonych domow sterroryzowac lub zabic"). niestety, rozni sie on co nieco od
        planow idf.
    • Gość: Katolik Polski DO IDIOTY ZYDKA IP: *.dip.t-dialin.net 18.05.04, 18:34
      Nazywasz sie jakims starorzymskim imieniem,a zalatujesz czosnkiem.
      Glupim sie urodziles,glupim jestes i glupim zostaniesz.Jak to trudno
      dla Zyda zrozumiec,ze Jezus Chrystus jest Mesjaszem!
      • marcus_crassus ty sie jakasz pajacu na forum a IDF wprowadza 18.05.04, 18:36
        takie cudenka :))

        i zgadniej sie kto kogo ma w dupie??:)))

        www.haaretz.com/hasen/spages/427784.html
        • neutrum1 [...] 18.05.04, 18:45
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • marcus_crassus czego sie mozna spodziewac?? 18.05.04, 18:45
            lania takich jak ty po lbie :DDDD
      • Gość: Katolik Polski Re: DO IDIOTY ZYDKA IP: *.dip.t-dialin.net 18.05.04, 18:45
        Ja proponuje,ty sie nauczysz szybko jezyka polskiego,odpiszesz
        mi o co ci chodzi i mozemy dalej dyskutowac!OK.Jak cie Mossad oplaca,
        nie z nami te numery Mosiek!!!
        • tarekk zbrodniarz Szaron. gdzie jest swiat? 18.05.04, 19:02
          zbrodniarz Szaron i jego faszystowska armia od kilku dni prowdzą zbrodnią
          przeciew ludzkości w palestynie.. bochaterski narod palestynski mimo brak
          samalotów ,,człogow walczy i przeciwstawia zacięty opor..zbrodniarz i tchurze
          mimo przewaga nie są w stanie załamac tego oporu..gdzie jest wolny świat?
          wszysce melczą
          • Gość: dana33 Re: zbrodniarz Szaron. gdzie jest swiat? IP: *.broadband.actcom.net.il 18.05.04, 20:16
            a, witam tareczku, widze, ze jako zwolennik terrorystow arabskich znalazlaes
            przyjaciela w poboznym katoliku..... a czy powiedziales mu, ze w waszych
            planach, po wykonczeniu zydow, macie zamiar wykonczyc chrzescijan?
            • Gość: Ojejku68 Re: zbrodniarz Szaron. gdzie jest swiat? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.04, 07:26
              Juz ich niemal wykonczyli w wielu miastach w Judei i Samarii nie wspominajac o
              ich poczynaniach poza Bliskim Wschodem.
        • Gość: "PAPIERZ"!!!!!!!!! DO IDIOTY" KATOLIKA POLSKIEGO " IP: *.dynamic.mts.net 19.05.04, 02:37
          Moze ty tez jestes "polak patriota"
          • Gość: "PAPIERZ"wstyd!!! Re: DO IDIOTY" KATOLIKA POLSKIEGO "wstyd! wstyd! IP: *.dynamic.mts.net 19.05.04, 05:45
            Teraz wiem napewno, ty po prostu jestes katolikiem w turbanie.
      • Gość: dana33 Re: DO IDIOTY ZYDKA IP: *.broadband.actcom.net.il 18.05.04, 20:14
        drogi pobozny katoliku. twoje wartosci chrzescijanskie sa godne podziwu.
        zgadzam sie z toba, ze my zydki smierdzimy czosnkiem. jest bardzo zdrowy i
        doskonale wplywa na szare komorki, dlatego pewnie jestesmy tacy madrzy.
        ale mysle, czy to dobry argument w dyskusji? bo jesli tak uwazasz, to wtedy
        mozna tez uzyc argumentu, ze ty smierdzisz wodka, prawda? serdecznie pozdrawiam.
        • Gość: Katolik Polski Re: DO IDIOTY ZYDKA IP: *.dip.t-dialin.net 18.05.04, 20:27
          Trudno mi powiedziec czy od czosnku jestescie tacy madrzy.Ja preferuje raczej
          piwo.Dana Ciucius udowodnij mi prosze ze jestes kobieta!!!
          • Gość: p... Re: DO IDIOTY ZYDKA IP: *.utc.com 18.05.04, 20:48
            Nu dalej dana33..daj mu cyckiem w gebe i tylko go przy tym nie zabij..:-)
            • Gość: dana33 Re: DO IDIOTY ZYDKA IP: *.broadband.actcom.net.il 18.05.04, 22:27
              zabic jak zabic ale zeby by mu poszly.....
      • Gość: Ojejku68 Re: Do niezorientowanego katolika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.04, 07:23
        Dla chrzescijan katoliku polski.Dla Zydow byl schizmatykiem, a z takimi
        wiekszosc religii - na czele z chrzescijanstwem - rozprawiala sie
        dosc "zdecydowanie". Czego dowodem chocby dzieje i poczynania Swietego
        Officium.
    • Gość: maruda Co powiedział Yonatan Shapira? IP: *.gdynia.mm.pl 18.05.04, 18:59
      Odwaga sprzeciwu

      Yonatan Shapira

      pilot izraelskiego śmigłowca bojowego, który odmówił służby na Terytoriach
      Okupowanych

      Przemówienie wygłoszone 26 kwietnia 2004 na alternatywnej uroczystości zapalenia
      znicza w dniu Niepodległości Izraela


      Wszystko co powiem wynika z mego pragnienia ochrony Izraela i jego ludu. Nazywam
      się Yonatan Shapira, uczestniczyłem w Okupacji od dziesięciu lat jako
      oficer-pilot śmigłowca bojowego Armii Obrony Izraela.

      Trzeba mi było zbyt długiego czasu, żeby zdać sobie sprawę, że wielkie
      przywiązanie do lotnictwa i serdecznej rodziny Armii Lotniczej Izraela - która
      tak mnie rozpieszczała – przeszkadza mi zrozumieć otaczającą mnie rzeczywistość.

      Oślepłem od bardzo tendencyjnego uczenia historii w szkole, pełnego jałowych
      słów, od lekcji o czystości broni i ludzkiej godności, od piosenek o pokoju i
      żałobie, które tak lubiłem. Oślepiła mnie też uparta wiara rządzących, tych na
      szczycie, którzy tyle moralizują na temat pokoju. Prawdę powiedziawszy nie byłem
      w stanie zrozumieć prostego przecież faktu, że już prawie od 40 lat okupujemy
      terytorium należące do milionów ludzi, i że to my, rasa panów, ich kontrolujemy.
      W ciągu tych lat, wykonując setki lotów, mogłem zobaczyć jak zmienia się ziemia
      apartheidu, szara, z czerwonymi plamami to tu to tam.

      Obozy uchodźców. Ściśnięte, zduszone, strzeżone przez bazy wojskowe a pośrodku
      skupienie promieniujących pięknem czerwonych dachów: to kolonie narodu
      wybranego. I choć niesprawiedliwość była i jest krzycząca moje uświadomienie jej
      sobie było trudne i trwało długo. Często potrzebowałem szczególnie głębokiej i
      zdecydowanej refleksji by przezwyciężyć dochodzące do głosu zwątpienie. Muszę za
      to podziękować pewnemu człowiekowi, kiedyś dowódcy, dziś kandydatowi na szefa
      sztabu, stanowisko zarezerwowane dla zbrodniarzy.

      Siedem miesięcy temu, w wieczór Yom Kippur, wezwał mnie dowódca wojsk lotniczych
      ponieważ, tak jak moi koledzy, którzy podpisali List Pilotów, wyraziłem swoją
      odmowę wykonywania nielegalnych i niemoralnych rozkazów. W czasie rozmowy z
      generałem Danem Halutzem zapytałem czy strzał rakietą z Apacza w samochód z
      podejrzanymi, którzy jadą ulicami Tel Avivu byłby dozwolony, skoro taka akcja
      naraża licznych, niewinnych przechodniów na śmierć i rany.

      Zamiast odpowiedzi generał przedstawił mi swoją skalę wartości narodów, według
      której Żydzi to nadludzie, a Arabowie to podludzie. Takie to proste. I kiedy
      taka zgnilizna dosięga najwyższe szczeble hierarchii, nie ma co się dziwić, że
      jest na dole. Kiedyś mówiło się, że „najlepsi wybierają lotnictwo”, dziś mówię,
      że najlepsi będą sądzeni za odmowę w służbie Okupacji, że pójdą do więzienia
      zamiast do wojska.

      Przyjaciołom z wojsk lotniczych mówię: przez lata uczyliśmy elewów szkoły
      lotniczej, że muszą samodzielnie analizować i myśleć. Mówiliśmy im, że na tym
      polega przewaga naszych żołnierzy, że taka zdolność do analizy różni nas od
      innych armii.

      Dzisiaj proszę Ilana, Tomera, Uriego, Yoava, Assafa, Yaira, Alona, Eitana,
      Zviki, Sharona, Abnera, Amita, Nira, Ehuda, Raza…: pomyślcie co powiecie
      dzieciom za dwadzieścia lat. Nie o tym co dzisiaj ludzie powiedzą. Nie
      pogrążajcie się w wyrzekaniu się swego człowieczeństwa, nie zamykajcie serca.
      Trzeba tylko użyć gigantycznej mocy malutkiego słowa: NIE.

      Zapalam ten znicz bo chcę wyrazić solidarność z okrutną tragedią palestyńskich
      rodzin w żałobie, matek w żałobie, z tymi wszystkimi, którzy stracili swoich
      bliskich i tych, którzy dopiero ich stracą, zabitych za nic, zamordowanych w
      imię głupoty, która każe uświęcać wartość podbitej ziemi i pogardzać wartością
      ludzkiej krwi.

      Jonatan Shapira

      www.seruv.org.il (13/05/2004)
      tłum: j.s.a

      • Gość: Palestynka Re: Appel do Papierza IP: 5.3.1R* / *.terra.net.lb 18.05.04, 19:48
        Od Kilku dni wojsk izraela Pierwsza oaza demokracji na bliskiem wschodzie
        pombarduje palestynski uchodzcy ktorzy w 1948 roku zoztali wykorzeniony ze
        swych wiosek i miast palestynski na oczach calego swieata ,dziszaj historia
        sie powtarza cie ludzie zeznaja na nowo wykorzenia ich z opozow ,w tak brutalny
        sposob na oczach calego swieata i nikt nie kiwa palcem, gdyby setuacja byla
        odwrocona to cale swiat by stal na nogach.
        Apeluje do naszego Papierza zeby gloszno potepel te parbarzenski postepowania
        Szarona i jego wojsk .Boze drogi to sa dziecie ,kobiety i starcy ,to sa niewini
        ludzie ,ich wylaczna wina jest ze sa palestynczykami,
        Jak swiat moze spaczac spokojne jak tysiacy nie wini ludzie zostana w ciagu
        kilku dni bez dachu nad glowe ,jak dlugo narod palestynski ma cierpic ,jakiem
        prawem ludzkiem.
        • Gość: Katolik Polski Re: Appel do Papierza IP: *.dip.t-dialin.net 18.05.04, 20:18
          Masz calkowita racje.Narod palestynski,cierpi niewypowiedziane meki.
          To jest wstyd dla calego swiata,ze w takim malym zakatku, ludzie nie
          potrafia stworzyc pokoju!Jestescie juz przez caly swiat potepiani.Myslicie
          ze jeszcze mozna dalej pale przeginac!kiedys przyjdzie koniec!!!Czy sie myle?
          • Gość: pacyfista KATOLIK POLSKI I "PAPIERZ" RANY BOSKIE PARANOJA!!! IP: *.dynamic.mts.net 19.05.04, 02:23
            Wiecej wiadomosco o "papierzu" www. radiomarrryja
          • Gość: Ojejku68 Re: Appel do Papierza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.04, 07:35
            Co sadzisz katoliku o ostatnim poslaniu Wojtyly w ktorym ostrzega i przestrzega
            przed malzenstwami mieszanymi ze szczegolnym wskazaniem na malzenstwa
            chrzescijansko-muzulmanskie? Jakos dziwnie biskup Rzymu ostatnio dystansuje sie
            od islamu z ktorym do niedawna uprawial nieskrywany flirt. Jak sadzisz, czego
            to jest efekt? Moze jest on kryptozydem, bo i z takim absurdem sie juz
            spotkalem na necie? A moze w koncu dostrzegl istote ekspansjonistycznego islamu
            i plynace stad zagrozenia juz nie tylko dla Izarela ale juz dla calej
            cywilizacji Zachodu?
        • Gość: pac do Palestynki Masz racje - to hanba dl Swiata ! IP: *.69.202.62.cust.bluewin.ch 18.05.04, 22:58
          • Gość: "PAPIERZ"!!!!!!!! Masz racje "KATOLIK POLSKI"- to hanba dl Swiata ! IP: *.dynamic.mts.net 19.05.04, 05:38
            Katolik w turbanie to moze tak.
    • Gość: Katolik Polski [...] IP: *.dip.t-dialin.net 18.05.04, 19:58
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: gosc Re: TYPOWY ZYCIORYS POLAKA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.04, 21:58
        panie katoliku polski sluchaczu radia maryja ojca Rydzyka plujacego na USA i
        Izraela a nic nie mówiacego na temat Rosji oraz faszyzmu islamskiego. jak tak
        nienawidzisz Zydów tak jak wiekszosc peudo katolików w tym kraju to dlaczego
        wiezysz Matke Boska która jest Królowa Polski i która jest jednoczesnie
        Zydówka, a moze wg ciebie MB jest Palsetynka?? To sie nazywa hipokryzja.
    • Gość: mefet Brawo SSzaron najkrwwszy z semitów IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 18.05.04, 20:16
      - uwzględniając Bin Ladena. Ilu jeszcze zabiją SSzaronowi siepacze ?
    • Gość: bb PALESTYNCZYCY TO TERRORYSCI IP: 5.5R* / *.inter.net.il 18.05.04, 20:24
      GDYBY POD KIELCAMI JAKIS ARAB ZABIL KOBIETE W 8 MIESIACU CIAZY I JEJ TROJE
      DZIECI, POLACY JAK DZIKUSY ZABIJALIBY NA ULICACH KAZDEGO KTO WYGLADA NA ARABA.
      Latwo siedziec sobie w fotelu i bronic "slabszego". Gaza to dzielnica, ktora
      zadzi mafia, zdziczala organizacja namawiajaca swoje dzieci do smierci za
      wolnosc. Kultura tych ludzi oparta jest na smierci, na zlozeniu swego zycia, by
      zabic kilku Zydow.
      Nie macie pojecia jakiego monstrum bronicie. Jestescie adwokatem diabla, jesli
      sprawiedliwosc widzicie w postepowaniu tych terrorystow. Tam gdzie strzelaja,
      tam kule leca. Dzieci reka w reke z terrorystami atakuja kamieniami wozy
      Izraelskie. Jak matka zatrzymalaby bachora przy sobie, to nie umarlby przy boku
      ojca.
      Otworzcie oczy, bo i dla was bdzie za pozno. Myslicie, ze to wojna o ziemie??
      Mylicie sie bardzo, jest to wojna z cywilizacja zachodu, wszyscy ktorzy nie sa
      muzlumanami dostana w koncu po gebach. Ty tez.
      Przykre.
      • Gość: Katolik Polski Re: PALESTYNCZYCY TO TERRORYSCI IP: *.dip.t-dialin.net 18.05.04, 20:38
        Ty gorylu! Jak my Polacy szmuglowalismy wam bron do ghetta w Warszawie ,
        to bylo w w porzadku.Amerykanie, Anglicy olali was!!! Ciekawe czemu teraz
        tam Niemcom
        • Gość: Katolik Polski Re: PALESTYNCZYCY TO TERRORYSCI IP: *.dip.t-dialin.net 18.05.04, 20:45
          Chcialem po prostu powiedziec,czemu wchodzicie im po palcu do dupy?Mam
          podejrzenie, ONI maja kase!
          • Gość: BB Re: PALESTYNCZYCY TO TERRORYSCI IP: 5.5R* / *.inter.net.il 18.05.04, 20:51
            Ty katoliku (mozesz czytac gorylu jak do tego slownictwa lepiej przywykles),
            kto powiedzial ze jestem zydem? nie moge trzymac z narodem ktorego historia ma
            ponad 5000 lat bez przynaleznosci do niej. Nauczyles sie czytac swiat przez
            perspektywe stereotypow. Uwazaj, zgubisz sie. Lepiej idz do kosciola i pomodl
            sie, aby Bog zlitowal sie nad Twoja pycha i ignorancja.
            Jestes strasznie brzydki, no nie?
      • Gość: Zdzich [...] IP: *.ip.tor.radiant.net 18.05.04, 21:18
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: Adam Re: Co najmniej 19 Palestyńczyków zginęło w Stref IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.04, 20:54
      Nie chciał bym aby Bliski Wschód nagle i niespodziewanie "stał się" nad Wisłą .
      Nie wiem czemu nagle przypomniała mi się książka " Judeopolonia "
    • Gość: JA [...] IP: *.swipnet.se 18.05.04, 21:20
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: pacyfista SZARON MA NOWA LASKE Z ALASKI ALE SIE NIE PRZENOSI IP: *.dynamic.mts.net 19.05.04, 02:29
        wiecej wiadomosci wwwradiomarrryja
    • Gość: pacyfista przeniesc Izrael na Alaske! -Szaron & Co pod Sad IP: *.69.202.62.cust.bluewin.ch 18.05.04, 21:28
      Szaron winien juz dawno siedziec w Hadze, razem lub na miejscu Milosevica. Jest
      100% zbrodniarzem wojennym .. odpowiedzialnym juz przed ponad 20 laty za
      masakre 1200 Palestynczykow w obozach Szabra & Szatija..A potem za kolejne
      tysiace /dziesiatki tysiecy Palestynczykow /byl scigany w Belgii ale
      nieskutecznie/. Izrael od lat nie stosuje sie do rezolucji ONZ (ponad 50),
      potepiajacych jego polityke.. Poniewaz USA raczej go nie zbombarduja jak Irak
      (podobno Irak nie zastosowal sie do kilku rezolucji..i dlatego zostal
      zaatakowany..!)- nie ma innej rady, trzeba przeniesc Izrael na Alaske
      • Gość: __________________ ...na Alaske nieeee.. w USA jest ich pod dostatkim IP: *.tnt9.nyc9.da.uu.net 19.05.04, 00:57
        Lepiej po sasiedzku, do Afryki. Miejsca tam pelno a i beda mogli spokojnie sie
        rozwijac.
      • Gość: PP Re: na Alasce wybuchną krwawe starcia. IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 19.05.04, 01:29
        To biedni Izraelczycy będą bronić sie przed śmiertelnym wrogiem. Ludzie
        zamieszkujący obecnie Alaskę okażą się okrutnymi, bezwzględnymi terrorystami.
        Ich dzieci już od dawna ssały z krwią matek nienawiść do wszystkiego co
        żydowskie, dobre i służace pokojowi. Izrael w obronie swojej ludności - i aby
        unicestwić okrutnych terrorystów z Alaski - użyje przeciwko cywlom czołgów,
        helikopterów i transporterów opancerzonych. Jeśli to nie pomoże Izrael w
        obronie swojej ludności biorąc pod uwagę rozległość terenów i trudną dostępnośc
        terrorystów nie zawaha się użyć również broni chemicznej i biologicznej.
        W sporze z Kanadą, która miesza się w nie swoje sprawy, utrudnia walkę z
        terroryzmem i poprzez to popiera mordy na Izraelczykach oraz nie chce oddać
        graniczących z Alaską prastarych ziem żydowskich - zostanie użyty argument
        broni atomowej posiadanej na szczęście przez Izrael.
        Bohaterscy żołnierze izraelscy mordować będą czołowych przywódców kanadyjskich -
        zwolenników terroryzmu.....
        itd.
        Gdziekolwiek pojawiali się Żydzi występowały podone problemy...

        • Gość: <><><> Re: na Alasce wybuchną krwawe starcia. IP: *.tnt9.nyc9.da.uu.net 19.05.04, 01:51
          Taaaa, i wybudowanie 1000km muru ze sniegu nic juz nie pomoze. Potrzeba bedzie
          mur przykryc duuuuzym dachem. I zrobi sie iglo. Zeby tylko "dzielna armia" nie
          rozwalala eskimosow za rzucanie do nich kulkami ze sniegu. Oby...
    • Gość: lolo LUDOBÓJSTWO IP: *.rozanka.wroc.pl 18.05.04, 21:30
      dlaczego Gazeta Wyborcza ukrywa takie wiadomosci pod innymi?
      Gdzie jest informacja o potepieniu przez AMNESTY INTERNATIONAL zburzenia ponad
      tysiaca domow? Gazeta Wybiórcza... albo koszerna... tak sie na was mowi i cos w
      tym musi byc
      • Gość: Kanadol Michnik opowiedzial sie IP: *.tkg.bc.tac.net 18.05.04, 22:29
        .....po stronie okupanta i agresora.
        Wielki Humanista.....ha, ha, ha
        Mozna mu teraz pluc w morde.
        • Gość: Piotr Re: Prawda, Michnik to kanalia !!! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 18.05.04, 23:29
          Uważa się za humanistę, rozdaje tytuły "człowieka honoru" a sam jest zwykłą
          kanalią. O zdrodniach Zydów w Palestynie - prawie nic nie pisze, o wszelkich
          wyrazach potępienie Izraela za ludobójstwo - to antysemityzm. Atakować Irak,
          poniżać naród iracki, mordować dziesiątki tysięcy Irakijczyków - michnik jako
          wybitny intelektualista jest oczywiście za.
          Michnik to zwykła kanalia, człowiek cyniczny i perfidny.
      • Gość: !!!! Re: LOLOBOJSTWO IP: *.dynamic.mts.net 19.05.04, 02:32
    • Gość: Ham Antys Gdyby zginęło 20 Izraelczyków byłaby 1 strona. IP: *.stk.pl / 193.19.104.* 18.05.04, 21:35
      A tak Palestyńczycy niech się cieszą, że w ogóle ktoś o nich napisał. A na
      zdjęciu (jeżeli będzie zdjęcie) będzie pewnie żołnierz, czołg i brudny
      palestyńczyk. Nie bedzie nawet karetki.
      Jak myslicie zgadłem?
      • Gość: l0l0 DWIE MIARY SMIERCI IP: *.rozanka.wroc.pl 19.05.04, 01:35
        Gdy zginie 4 Zydow w zamachu - Michnik daje na pierwsza strone... gdy zginie 20
        Palestynczykow... coz... to tylko Palestynczycy nie sa warci tego... lepiej
        napisac o premierze Indii...

        Nigdy w zyciu nie kupie juz wiecej panskiej gazety. Bede nawial znajomych by
        robili to samo. Kiedys mialem szacunek a teraz nie
      • Gość: l0l0... DWIE MIARY SMIERCI IP: *.rozanka.wroc.pl 19.05.04, 01:35
        Gdy zginie 4 Zydow w zamachu - Michnik daje na pierwsza strone... gdy zginie 20
        Palestynczykow... coz... to tylko Palestynczycy nie sa warci tego... lepiej
        napisac o premierze Indii...

        Nigdy w zyciu nie kupie juz wiecej panskiej gazety. Bede nawial znajomych by
        robili to samo. Kiedys mialem szacunek a teraz nie!!!
    • Gość: Karol ŻYDY, PRZEŚCIGNELIŚCIE HITLERA !!! IP: *.acn.waw.pl 18.05.04, 21:50
      żydy- nienawidzę was, bo jesteście wrogiem całej ludzkości, a to, co robicie z
      tymi Bogu ducha winnymi Palestyńczykami najlepiej dowodzi, kim jesteście-
      MORDERCAMI i nikim więcej !!!
      • Gość: PP Re: To Hitler chciał ich dogonić i IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 18.05.04, 23:23
        uniemożliwić zniszczenie przez Żydów i ich bolszewizm całej Europy. Przegrał,
        ale Europę obronił, chociaż bolszewikom pomagali zidiociałe i zbrodnicze
        anglosasy.
        • Gość: __________________ ...nieprzegonil. Uczen przerosl mistrza... IP: *.tnt9.nyc9.da.uu.net 19.05.04, 00:53
    • Gość: mogę byc antysemit Re: Co najmniej 19 Palestyńczyków zginęło w Stref IP: *.acn.pl 18.05.04, 21:56
      nienawidze zydostwa niech zyje Palestyna
      • Gość: dana33 Re: Co najmniej 19 Palestyńczyków zginęło w Stref IP: *.broadband.actcom.net.il 18.05.04, 22:31
        cep, to ty? ulzyles sobie? :)
        • Gość: Harry Re: Co najmniej 19 Palestyńczykó odp DANA 33 IP: *.telia.com 18.05.04, 22:58
          Dana ty uwazsz sie za bardzo madra i wszechwiedzaca kobiete, ale to jest tylko
          Twoja urazona ambicja.Czy religja Judizmu naucza nienawisci, msciwosci, pychy,
          klamstwa i uzywania najnowoczesniejszej broni w zabijaniu ludzi?Skad u Ciebie
          tyle msciwosci, nieludzkosci i klamstwa i obludy??? Powodzenia w zrozumieniu i
          dyskusji w stosunku do innych ludzi.Idz w szabat do synagogi i pros Boga o inny
          rozum.
          • Gość: dana33 Re: Co najmniej 19 Palestyńczykó odp DANA 33 IP: *.broadband.actcom.net.il 18.05.04, 23:22
            drogi harry. dzieki za dokladne zanalizowanie mojej osobowosci. nareszcie
            zrozumialam swoja postawe. jak przezylam pol zycia bez ciebie?
            twoja, zdziwiona bardzo dana
            • Gość: Harry Re: Co najmniej 19 Palestyńczykó odp DANA 33 IP: *.telia.com 18.05.04, 23:29
              Dana dlaczego nie odpowiadasz na pytanie Czy jestes wierzaca Zydowka?Mylisz sie
              grubo, bo ze mna nie moglabys przezyc polskiego zycia, a dlaczego , to powinnas
              sie zorjentowac. Pozdrawiam
              • Gość: dana33 Re: Co najmniej 19 Palestyńczykó odp DANA 33 IP: *.broadband.actcom.net.il 19.05.04, 00:15
                nie, nie jesgtem wierzaca. a ty jak wierzacy, to popros pana boga, zeby ci
                dodal troche humoru. mozgu tez by sie jeszcze ciut przydalo. to moze tak za
                jednym razem dolozy ci i mozgu i humoru.
                • Gość: xzxzxzxzxzxxzxzxzx 19 Palestyńczyków dopadlo BRLMAME DANE 33 IP: *.tnt9.nyc9.da.uu.net 19.05.04, 01:13
                  A ty brlmamo popros swego boga aby ci dal miotle to latania i rogi.
                  Hahaha!!! Wreszcie wesolo!!! :)
    • Gość: ANDRZEJ [...] IP: *.swipnet.se 18.05.04, 22:18
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: Cc Postawy na forum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.04, 22:51
        Czytając tak sobie z boczku te soczyste posty i oceniając je tylko na podtsawie treści i intelektu
        dyskutantów stwierdzić należy, że to Żydzi mają zdecydowaną przewagę: w argumentach, stylu i
        formie. Strona przeciwna przeważa za to ilościowo - ale w jaki sposób. Nasi rodzimi arabofile są
        wulgarni, miejscami głupawi do bólu, bezmyślni. To takie ...katolickie.
        • Gość: dana33 Re: Postawy na forum IP: *.broadband.actcom.net.il 18.05.04, 22:56
          :)
          • Gość: Max Dobra analiza postaw na forum... IP: 202.129.78.* 19.05.04, 01:02
            Chamstwo - pierwsza cecha arabofilow polaczkowatych...
        • Gość: Harry Re: Postawy na forum odp Cc Napisal IP: *.telia.com 18.05.04, 23:20
          "...Strona przeciwna przewaza za to ilosciowo-ale w jaki sposob. Nasi rodzimi
          arabofile sa wulgarni, miejscami glupawi do bolu, bezmyslni. To
          takie...katolickie"Zdecydowanie nie zgadzam sie z Twoim stwierdzeniem, za Zydzi
          maja zdecydowana przewage:w argumentach, stylu i formie, bo nie wiesz ile jest
          zydowskich postow, a ile arabskich czy chrzescijanskich.Twierdzac, ze wulgarne,
          glupie i bezmyslne posty - to tylko pisali katolicy??to jest niesamowita
          pomylka z Twojej strony. Chcac ocenic posty, to musisz wiedziec na 100%, kto to
          pisze.Ty nie masz prawa wysmiewac sie z wierzen religijnych, dowodem tego jest-
          "To takie ....katolickie, nie potrzebujesz uznawac wiary chrzescijanskiej, ale
          rownoczesnie nie mozesz jej osmieszac. Rownie dobrze moge napisac, ze Twoje
          stwirdzenie "To takie...zydowskie". Pozdrawiam
        • Gość: zxzxzxzxzxzxzxzxzx DANA33 to nie BRLMAMA IP: *.tnt9.nyc9.da.uu.net 19.05.04, 01:01
          Taaa, nie dopieszczaj sie tak polski zydku. DANA33 stoi z boku i usmiecha sie
          ponetnie widzac pederaste takiego jak ty. Cicho sza!!!

          Gość portalu: Cc napisał(a):

          > Czytając tak sobie z boczku te soczyste posty i oceniając je tylko na
          podtsawie
          > treści i intelektu
          > dyskutantów stwierdzić należy, że to Żydzi mają zdecydowaną przewagę: w
          argumen
          > tach, stylu i
          > formie. Strona przeciwna przeważa za to ilościowo - ale w jaki sposób. Nasi
          rod
          > zimi arabofile są
          > wulgarni, miejscami głupawi do bólu, bezmyślni. To takie ...zydowskie.



        • Gość: Ojejku68 Re: Postawy na forum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.04, 07:45
          Ilosc nie zawsze przeradza sie w jakosc.:)Czego dowodem wpisy, jak to
          okresliles, arabofilow.Ich rzekome arabofilstwo nie wynika jednak z umilowania
          Arabow lecz z nienawisci do Zydow. I jednych i drugich nienawidza rownie mocno.
      • ela.jot [...] 18.05.04, 23:11
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: lukas Re: Co najmniej 19 Palestyńczyków zginęło w Stref IP: *.cm-upc.chello.se 18.05.04, 23:15
      panowie!dobra robota!
      • Gość: miecz [...] IP: *.sympatico.ca 18.05.04, 23:39
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: Harry Re: Co najmniej 19 Palestyńczyków odp MIECZ IP: *.telia.com 18.05.04, 23:46
          Wlacz sie do akcji, to "WYTEPISZ PALESTYNSKI TERRPRZM" predzej. Powodzenia w
          mordowaniu.
          • grunwald11 Re: Co najmniej 19 Palestyńczyków odp MIECZ 19.05.04, 00:01
            Izraelczycy mszcza sie na Palestynczykach za smierc Jezusa.
            To Palestynczycy przy pomocy Rzymian zabili Pana Jezusa
            Grunwald
            • Gość: OKO Re: Co najmniej 19 Palestyńczyków odp MIECZ IP: *.nycap.rr.com 19.05.04, 04:37
              NIE MIESZAJ ZYDZIE, I ZOSTAW CHRYSTUSA W SPOKOJU,LEPIEJ BYS ZROBIL ABYS NAUCZYL
              SIE OD NIEGO MILOSCI DO BLIZNIEGO.
          • grunwald11 Re: Co najmniej 19 Palestyńczyków odp MIECZ 19.05.04, 00:09
            Hara,
            zobaczysz, jak sie jeszcze Izraelczycy dobrze rozkreca, to po wypedzeniu
            Palestynczykow z Izraela, wypedza wszystkich Zydow.
            Bedziemy mieli wolny kraj, tylko dla nas katolikow.
            Sukcesow IDF
            Grunwald
            • Gość: IZA Re: Co najmniej 19 Palestyńczyków odp MIECZ IP: *.nycap.rr.com 19.05.04, 04:39
              GRUNWALD, IDIOT TO TY A NIE MY.
    • Gość: Wojtek DO MARCUSS_CRASSUS@POCZTA.GAZETA.PL IP: *.dsl.mtry01.pacbell.net 19.05.04, 00:32
      Marcuss, zawiodlem sie na Tobie. Jak mozna byc takim ignorantem. Zadnego
      wyczucia smaku.
      Zgadzam sie z Toba w 100%-tach jezeli chodzi o tzw. "konflikt
      bliskowschodni",ale zeby dla wyrazenia radosci z /nareszcie/ konsekwentnej
      polityki Izraela odnosnie tepienia palestynskiej terrorystycznej mafii,wyciagac
      z lodowki zywieckie?
      A potem sie dziwisz, ze tak cie ocenzurowali.
      Nastepnym razem zdrowie pana Szarona uczcij wyjmujac z lodowki Pilzner.
    • Gość: sam Antysemityzm = antyfaszyzm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.04, 00:36
      • Gość: xxx AANTYFASZYZM <=> AANTYSEMITYZM <=> AANTYSADYZM IP: *.tnt9.nyc9.da.uu.net 19.05.04, 01:18
    • Gość: Krzych Re: Co najmniej 19 Palestyńczyków zginęło w Stref IP: *.adsl.highway.telekom.at 19.05.04, 00:58
      Krotko- mordercy. Pozostaje tylko mniec nadzieje ze kiedys ich sprawiedliwosc
      dosiegnie, A na razie przynajmniej nie kupuj u Zyda.
      • Gość: l0l0 kiedys nad Telavivem zapali sie nowe slonce IP: *.rozanka.wroc.pl 19.05.04, 01:37
        na chwilke... potem wszystko zgasnie...
    • Gość: Wojtek Re: Co najmniej 19 Palestyńczyków zginęło w Stref IP: *.dsl.mtry01.pacbell.net 19.05.04, 01:35
      marcus_crassus nie ma racji. Zdrowie Premiera Szarona przepijam wyjmujac z
      lodowki Pilzner, a nie nedzne zywieckie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka