Dodaj do ulubionych

antyjaponska heca w Chinach

17.09.12, 22:00
sklania do postawienia pytania: co sie wlasciwie za nia kryje?
Zezwala sie na demonstracje, aby odwrocic uwage od walki o wladze na najwyzszym szczeblu?
Demonstruje sie wobec Japonii sile, podobnie jak wczesniej w stosunku do Wietnamu, Filipin czy Birmy i Laosu ( na ladzie)?
Obserwuj wątek
    • igor_uk A czemu heca? 17.09.12, 22:02
      Chinczycy uwazaja to za swoje.
      • mara571 Jak Rosjanie inne wyspy w tej okolicy? 17.09.12, 22:22
        znalazlam jeszcze inna ciekawa informacje o niedoszlym nowym ambasadorze Japonii w Chinach:

        wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,12497957,W_tajemniczych_okolicznosciach_zmarl_japonski_ambasador.html-----
        Feudalizmu nie zniszczyli lennicy, a komunizmu zaś nie zburzyli sekretarze. Podobnie panowania [finansowych] spekulantów nie wyeliminują spekulanci lub biurokraci i to nie oni wyciągną później z rowu wykolejony wóz pogruchotanej Europy.
        V.Orban
        • igor_uk mara,znow twoj link.... 17.09.12, 22:34
          Nie dziala.

          Nie znaleziono strony o podanym adresie.

          Przepraszamy. Strona, której szukasz nie została odnaleziona. Prawdopodobnie została skasowana, zmieniono jej nazwę albo została czasowo usunięta. Sprawdź poprawność adresu lub zajrzyj na stronę startową naszego serwisu www.gazeta.pl
          • igor_uk to poprawny link. 17.09.12, 22:39

            wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12497957,W_tajemniczych_okolicznosciach_zmarl_japonski_ambasador.html
          • mara571 Re: mara,znow twoj link.... 17.09.12, 22:55
            kprzeprasza, kreski (!!) z nastepnej linijki weszly na koniec linka...
      • felusiak1 Re: A czemu heca? 17.09.12, 22:35
        będziesz inaczej śpiewał kiedy zaczną uważać za swoje to co ty uwazasz za twoje.
        • igor_uk felus. 17.09.12, 22:36
          Chinczykow rowniez nie lubisz?
          • felusiak1 Re: felus. 17.09.12, 22:45
            igor to tylko kwestia czasu kiedy rosja znajdzie się na chińskim celowniku.
            wtedy bedziecie nas potrzebować jak ryba wody.
            • igor_uk Re: felus. 17.09.12, 22:49
              felus,nie obawiam sie tego.
              • eva15 Igor, pomyśl, powiąż fakty 17.09.12, 23:39
                Sam kilka dni temu stworzyłeś wątek o odejściu Chin od dolara w rozliczeniach za ropę:

                forum.gazeta.pl/forum/w,50,138895137,138895137,Czy_to_koniec_USD_.html

                I co? Myślisz, że takie pomysły można mieć za frico, bez żadnych kłopotów?
                Japonia jest w swoich decyzjach mniej więcej tak samo wolna i niezależna jak Niemcy....

            • jk2007 Re: felus. 17.09.12, 22:52
              felusiak1 napisał:
              > igor to tylko kwestia czasu kiedy rosja znajdzie się na chińskim celowniku.

              Rosja dobrowolnie oddaje ziemie Chinom
            • eva15 Re: felus. 17.09.12, 23:09
              felusiak1 napisał:

              > igor to tylko kwestia czasu kiedy rosja znajdzie się na chińskim celowniku.
              > wtedy bedziecie nas potrzebować jak ryba wody.

              Może, może, ale narazie to Chińczycy mają USA na celowniku, przynajmniej jeśli chodzi o dolara. A to gorsze niż wojna.

              • felusiak1 Re: felus. 18.09.12, 00:13
                nie ulega wątpliwości, że chny chcą wyrzucić usa a tzw. pacific rim ale działają pośrednio.
                prowokują japonię, wietnam, filipiny, laos, birmę i kogo jeszcze sie da. ale kiedy osiagną cel wezmą się za rosję. a zatem w interesie rosji bedzie zaniedługo pokumać się z amerykanami.
                geopolityka.....
                • eva15 Japońskie prawo do spornych wysp 18.09.12, 00:38
                  Pisałam do mary, że zadam sobie trud sprawdzenia praw do tych wysp. Po (przyznaję pobieżnej) lekturze po nocy wyszło na to, że wyspy były pod Chińczykami już za dynastii Ming, to bodaj XiV w. Dopiero w obliczu 1. przegranej przez Chiny wojny chińsko- japońskiej Japonia zajęła, jak to określiła ODKRYŁA te dziewicze ponoć wyspy w XIX w.
                  Skoro Zydzi mają prawo do powrotu na swe ziemie po 2 tys,. lat, trudno chyba odmówić Chinom prawa do powrotu po ca 150 latach. Czyż nie? Więc po co te japońskie prowokacje i to akurat teraz?
                • eva15 Re: felus. 18.09.12, 00:40
                  Liczenie Anlosasów i ich kumpli na to, że Chiny wezmą się za Rosję przypomina liczenie na to, że Hilter ją załatwi.
    • polski_francuz Spiegel 17.09.12, 22:51
      doniosl, ze Chiny chca kontrolowac poludniowe morze chinskie. I stad te konflikty. A nawet przewidzial, zanim sie wydarzyl, konflikt z Japonia.

      Spiegelleser wissen mehr:)

      PF
      • eva15 Spiegel donosi, to dobre określenie 17.09.12, 23:43
        Spiegel jest tak genialny jak ty. Oboje świetnie, mądrze wyjaśniacie, o co rzeczywiście chodzi. Z tym, że jest podział ról - Spiegel wali prawdy dla wykształconych z dużych miast, a ty klepiesz za nim jak za panią matką.... W ten sposób czujesz się wykształcony i dowartościowany.
      • felusiak1 Re: Spiegel 18.09.12, 00:23
        pisałem o tym w czerwcu. dałem ci link do rzeczowego artykułu ale niestety ty nie zrozumiałeś i rzekłeś, że na ulicy w szanghaju nie zauważyłeś aby tłum był arogancki.
        a teraz ci szpigiel donosi. jak szpigiel ci nie wytłumaczy to nie rozumiesz.
        • eva15 Kwadratura Spiegele 18.09.12, 00:29
          A jak Spiegel mu wyłtumaczy, to tym bardziej NIC nie zrozumie z tego, co się naprawdę dzieje.
        • polski_francuz Re: Spiegel 18.09.12, 08:49
          Dyskusje pamietam byla o Wietnamie vs. Chiny. Linku nie czytalem tylko prosilem o Twoje streszczenie. Widac nie dalo mi satysfakcji.

          Satysfakcji, jaka daje mi od lat Spiegel.

          PF
    • eva15 Myśleć, myśleć trzeba 17.09.12, 23:31
      Mara, ja bym się raczej zastanowiła, czemu Japończycy wyskoczyli z tym teraz i przeanalizowałabym, kto pierwotnie zasiedlał/zdobywał te wyspy - Japonia czy może jednak Chiny? Nie wiem i sądzę, że wszyscy piszący też nie.
      Zadałam sobie swego czasu trud przeanalizowania historii wysp Kurylskich (zdziwiłabyś się, kto je odkrył i zasiedlał, jest tam nawet wątek polski) i pewnie zadam sobie też trud sprawdzenia historii tych spornych japońsko- chińskich wysp. Każdemu innemu też to radzę, zanim zacznie serwować swe sądy.
      • mara571 dlaczego Japonczycy? 18.09.12, 20:35
        bylo wiele incydentow w ostatnich 5 latach. Ale takiej eskalacji nie bylo..
        • eva15 Re: dlaczego Japonczycy? 18.09.12, 22:04
          mara571 napisała:

          > bylo wiele incydentow w ostatnich 5 latach. Ale takiej eskalacji nie bylo..

          Cóż... 5 lat temu Chiny były jednak odrobinkę słabsze, nie zgromadziły tyle złota co teraz i nie ogłosiły, że wprowadzają petro- yuana...
          Chiny szykują się najwyraźniej do zrobienia z yuana waluty światowej opartej na złocie i ropie.
          Jeśli USA nie wezmą się za to teraz, to wkrótce bądzie za późno.

          A Japonia? Japonia ma tyle do gadania co Niemcy.
    • zlotamajka a moze to amerkanska heca 18.09.12, 01:15
      Do calej tej afery z wyspami dochodzi sprawa tarczy amerykanskiej. USA podpisalo umowe o tarcze z Japonia. Czyli Chiny maja prawo czuc sie zaszczuci jak i Rosja zreszta. A jak dwoch czuje sie zaszczutych to i razem sie skumaja. Takze te marzenia ze Chiny i Rosja wezma sie za lby szlak trafi. Niby US tego by chcial ale robi wszystko by wyszlo odwrotnie. A jak Romney dojdzie do wladzy sytuacji nie polepszy.
      • eva15 Re: a moze to amerkanska heca 18.09.12, 01:21
        USA miały już bazy na tych wyspachw latach 70. ub.w. A teraz mogą się one znów okazać przydatne....
        Poza tym Chiny podskakują odchodząc w rozlczeniach za ropę od dolara.
        • zlotamajka Re: a moze to amerkanska heca 18.09.12, 01:35
          To tez. Ale ta tarcza to taki wielki kolec u boku. Tak samo jak dla Rosji. Im wiecej takich kolcow tym bardziej Chiny beda sie oddalac i przyblizac Rosji. A dla USA to tragedia. Zdaje mi sie anglosasi sie spiesza i przycisneli gazu. To jeden z powodow dla ktorego promoja Romney.
          • eva15 Re: a moze to amerkanska heca 18.09.12, 01:37
            Tarcza to tylko przedłużone, zbrojne ramię finansiery.
            • zlotamajka Re: a moze to amerkanska heca 18.09.12, 01:45
              Nie tylko ale az. Jedno wspiera drugie.
    • melord Walka(checa) o sporne tereny na swiecie trwa... 18.09.12, 04:21
      Kanada,Norwegia Rosja inni walcza o Antarktyde(podzial),podobna walka o Arktyke i wiele innych miejsc na swiecie - na razie pokojowo w miare
      Walczy sie dzisiaj o kawalek skaly wystajacej z morza/oceanu,panstwa powiekszaja strefy ekonomiczne by zapewnic sobie pierwszenstwo do aneksji.

      Wspomniane w poczatkowym watku tereny w zasadzie naleza do Chin choc prawo uzurpuje sobie wielu....dlaczego maja ustapic?
      Japonskie bestialstwo/zniszczenia w Mandzurii i innych terenach Chin nie poszlo kompletnie w zapomnienie choc Japonia to juz inny (pozornie) kraj, choc wiadomo,ze nacjonalizm a zarazem fanatyzm latwo jest nakrecic odpowiednia propaganda.
      To,ze wykorzystuje sie ten incydent w sprawach wewnetrzych Chin nie jest nowoscia, na swiecie robi to wielu
      • zeitgeist2010 strategiczne sfery wplywow 18.09.12, 11:11
        melord napisał:

        Kanada,Norwegia Rosja inni walcza o Antarktyde(podzial),podobna walka o Arktyke i wiele innych miejsc na swiecie - na razie pokojowo w miare (...)

        Chiny sa jednym z 2 supermocartstw i zapewniaja sobie strategiczne sfery wplywow na calym swiecie.

        O afryce byla juz mowa. Teraz wkupuja sie w interesy w Kanadzie, europie i wszedzie gdzie jest cos do wziecia.

        China construction bank, drugi co do wielkosci bank kraju, jest na „zakupach” w europie.
        Szczegolne zainteresowanie bankami z panstwowymi gwarancjami, najlepiej brytyjskie i niemieckie.

        Morze poludniowo-chinskie sa wewnetrznymi wodami Chin. Pod dnem zloza ropy i gazu. W wodach ryby. Tysiace chinskich lodzi plynie na ryby pod wyspy. Oslaniane przez chinska flote.


        • melord Taiwan wlacza sie do gry 18.09.12, 11:19
          tez uzurpuja sobie prawo do tych wysepek
          • zeitgeist2010 Re: Taiwan wlacza sie do gry 18.09.12, 11:40
            melord napisał:

            tez uzurpuja sobie prawo do tych wysepek

            Or, to put it differently - rowniez zachowuja sie jak spadkobiercy ineresow niebianskiego imperium podobnie jak zachowali tradycyjny chinski alfabet :)
    • przyjacielameryki Re: antyjaponska heca w Chinach 18.09.12, 08:48
      Wokół tych wysp są ponoć wielkie złoża gazu i to może być przyczyną konfliktu. Same wyspy nie przedstawiają żadnej wartości.
      Chiny pozwalają sobie na coraz więcej. Mam nadzieję, że Japonia już odeszła od filozofii demilitaryzacji i jest przygotowana na ewentualne starcie.
      I niech ktoś powie, że słabe siły zbrojne są gwarancją zachowania pokoju!!!!
    • zeitgeist2010 wiele pieczeni na jednym ogniu 18.09.12, 11:03
      mara571 napisała:

      sklania do postawienia pytania: co sie wlasciwie za nia kryje?
      Zezwala sie na demonstracje, aby odwrocic uwage od walki o wladze na najwyzszym
      szczeblu? Demonstruje sie wobec Japonii sile, podobnie jak wczesniej w stosunku do Wietna
      mu, Filipin czy Birmy i Laosu ( na ladzie)?


      Incydenty wokol spornych wysp zdarzaly sie wczesniej. Skoncertowane ataki na establiszmenty odwiecznego wroga w 50 miastach bylyby epidemia spontanicznosci :)

      Partia woli miec wrzęszczace masy przed konsulatami niz komitetami partyjnymi. Strach partii widac golym okiem. Urzędy panstwowe przypominaja forty. Juz o zmierzchu ustawiają sie pod nimi policyjne „suki”.

      Dochodzi wygodne odciągniecie uwagi od podchodow wewnątrz partii i skandali na miesiąc przed kongresem.

      Pod dnem morza pld-chinskiego są zloza ropy i gazu. I są to wewnetrzne wody Chin wedlug ich doktryny. Czasami trzeba takiej jednej Japonii albo drugim Filipinom dobitnie o tym przypomniec. Chiny sa swiadome swojej potegi jak nigdy przedtem i bezlitosnie konfrontuja sąsiadów i USA na kazdym polu.

      • mara571 Re: wiele pieczeni na jednym ogniu 18.09.12, 20:56
        wszystko zmierza w kierunku wojny handlowej.
        Tzw. rynki widza Japonczykow jako przegranych w tym przypadku, bo CDS na japonskie obligacje wzrosly.
        Ale Chinczycy tez moga sporo przegrac: od kogo beda krasc najnowsze technologie, jak sie japonskie koncerny wyniosa?
        Skad ten strach chinskich wladz? Rosna ceny? Bezrobocie?
        • zeitgeist2010 wojna handlowa z kim? 19.09.12, 14:42
          mara571 napisała:

          > wszystko zmierza w kierunku wojny handlowej.
          > Tzw. rynki widza Japonczykow jako przegranych w tym przypadku, bo CDS na japonskie obligacje wzrosly. Ale Chinczycy tez moga sporo przegrac: od kogo beda krasc najnowsze technologie, jak sie japonskie koncerny wyniosa?


          Te atakowane "japonskie" zaklady, produkty, restauracjie, samochody w 99% wytwarzane sa w Chinach rekami Chinczyków. Chincy prowadzilyby zatem wojne handlowa z soba samym :)

          To sie uspokoi. Chiny prowadza juz od lat goraca wojne handlowa ze swoim wspolczesnym antagonista - stanami zjednoczonymi. Partia sama zostala zaskoczona nadgorliwoscia antyjaponskich rozruchów. Nie ma sie co dziwic, w ostatnim roku oficjalna telewizja i prasa urabiala narod w duchu nacjonalistycznym skierowanym przeciwko Japonii i FIlipinom.

          Ale tlum ma swoja wlasna nieprzewidywalna dynamike. Dolaczaja sie do niego przypadkowi mlodzi ludzie, frustraci. Nie zapomnijmy tych 30 000 000 nadwyzkowych facetów tid.

          Gazety z HK i Taiwanu donosily o sloganach anty-partyjnych tu i ówdzie. Nawet jesli to nieprawda, to partia teraz chce tylko zamknac ta puszke pandory.

          Skad ten strach chinskich wladz? Rosna ceny? Bezrobocie?

          Ochrona wlasnych przywilejow i strach przed ich utrata. Nomenklatura jest przerosla korupcja - od soltysa wsi, poprzez Bo Xilaia , ktory doslownie bije po mordzie nieposlusznego szefa policja, jego zony, ktora morduje niewygodnego kumpana w interesach, po dyskretnego prezydenta.
          Jak sa znienawidzeni, wiedza dzieki internetowi.
    • zeitgeist2010 Miami w celowniku 18.09.12, 11:49
      Wojskowy wyslannik El Jefe - Joaquin Quintas, viceMinister kubanskich rewolucyjnych sil zbrojnych byl na rozmowach w Pekinie.

      USA osadza sie w Wietnamie no to Pekin stosuje „containment” po chinsku.

      Miami na celownik.
      A jak bedzie silny wiatr to szrapnel moze pieprznąc i w przyczepe campingową, w ktorej polskojezyczny łysielec wypisuje cos nocami na komputerze :)

      A swoją drogą milszy bylby mi Obama w oval office niz Romney, gdyby przyszlo do nowego kryzysu kubanskiego

      • melord Re: Miami w celowniku 18.09.12, 12:03
        zeitgeist2010 napisał:

        > Wojskowy wyslannik El Jefe - Joaquin Quintas, viceMinister kubanskich rewolucy
        > jnych sil zbrojnych byl na rozmowach w Pekinie.

        > A swoją drogą milszy bylby mi Obama w oval office niz Romney, gdyby przyszlo d
        > o nowego kryzysu kubanskiego
        >
        Chruszczow byl prostakiem,dzialal "na chama",Chinczycy posuwaja sie malymi kroczkami i sa b.cierpliwi ,wiec b. skuteczni
        masz racje Obama wydaje sie byc bardziej tolerancyjny/ugodowy,ale....tam rzadzi establiszment ,zbyt mocno naciagnieta struna znow moze peknac i Obama(jak wygra) rowniez temu nie bedzie mogl zapobiec.

        ps.na razie udaje mu sie trzymac Izraela na smyczy w sprawie Iranu,kto wie jak dlugo
        • zeitgeist2010 Miami w celowniku i Iran 18.09.12, 12:12
          melord napisał:

          > ps.na razie udaje mu sie trzymac Izraela na smyczy w sprawie Iranu,kto wie jak
          > dlugo


          W tym aspekcie Obama wykazal sensacyjna wrecz u am prezydenta autonomie, odwage i sile charakteru.

          • melord Re: Miami w celowniku i Iran 18.09.12, 12:22
            zeitgeist2010 napisał:

            > W tym aspekcie Obama wykazal sensacyjna wrecz u am prezydenta autonomie, odwage
            > i sile charakteru.
            >
            wielu piszacym na tym forum bardzo sie to nie podoba,zadaja zmiany prezydenta i krwi...
            • edek_vilola Chiny:USA = Polska:Szwecja:) 18.09.12, 13:50
              Podobne proporcje ludnosciowe (1,3 mld : 300 mln i 38 mln : 8 mln) i obszarowe (choc Szwecja jest nieco wieksza od Polski, a USA nieco mniejsze od Chin). Czy Polsce udalaby sie inwazja na Szwecje? Bylaby to "przygoda" bardzo ryzykowna, znacznie bardziej niz inwazja ZSRR na Finlandie w 1940, ktora sie przeciez nie calkiem udala. Szwecja - kraj germanski, a wiec bardzo dobrze zorganizowany. USA to rowniez kraj germanski, no przynajmniej taki byl w przewazajacej wiekszosci za Roosevelta. A dzis? Pelno tam Latynosow i Azjatow (takze Chinczykow). Nastapila zatem znaczna "brazylizacja" USA. Tym niemniej Chiny powinny sie dobrze zastanowic zanim zaczna sie na Ameryke "rzucac".
              • zeitgeist2010 Ostatni krol Rzeczpospolitej ze szwedzkiej 18.09.12, 14:52
                edek_vilola napisał(a):

                > Podobne proporcje ludnosciowe (1,3 mld : 300 mln i 38 mln : 8 mln) i obszarowe
                > (choc Szwecja jest nieco wieksza od Polski, a USA nieco mniejsze od Chin). Czy
                > Polsce udalaby sie inwazja na Szwecje? Bylaby to "przygoda" bardzo ryzykowna (...)


                dynastii Wazów, Wladyslaw IV zostawil Polske jako regionalne mocarstwo 970.000 km kv. Od Baltyku po Morze Czarne.

                Wspolpraca ze Szwecja jest wiec bsrdziej oplacalna niz wojny. Uczy tego historia.



                • mara571 Re: Ostatni krol Rzeczpospolitej ze szwedzkiej 18.09.12, 21:02
                  a wiesz, ze taka szansa istnieje?
                  "Wielka czworka" unijna planuje podzielic UE na dwie czesci: z euro i bez.
              • zeitgeist2010 Re: Chiny:USA 18.09.12, 15:05
                edek_vilola napisał(a):

                (...) Tym niemniej Chiny powinny sie dobrze z astanowic zanim zaczna sie na Ameryke "rzucac".

                Co planuje scisle kierownictwo Chin nikt nie wie, bo sa bardzo skryci i schowani za wyjatkowo trudnym pismem i jezykiem, ktorego fonetyka jest jescze bardziej nieprzepuszczalna niz pismo.

                Jedyna mozliwoscia byloby ulokowanie szpiega w poblizu wladzy.

                Musialaby to byc kobieta: konkubina, tlumaczka, kucharka, cos w tym stylu. Albo sleeper.

                USA ma z czego czerpac. Mniejszosc chinska jest dosyc pokazna.

                Pod wzgledem militarnym obydwa kraje dysponuja straszakiem atomowym.


            • zeitgeist2010 Dla scislosci rozwine mysl 18.09.12, 14:44
              melord napisał:

              > zeitgeist2010 napisał:
              >
              > > W tym aspekcie Obama wykazal sensacyjna wrecz u am prezydenta autonomie,
              odwage i sile charakteru.
              > >
              > wielu piszacym na tym forum bardzo sie to nie podoba,zadaja zmiany prezydenta
              > i krwi...


              aby zostac prawidlowo zrozumianym w tej waznej kwestii.

              Obama wykazal autonomie, wladze i samodzielnosc wobec Izraela w wielu innych punktach podzas calej swojej kadencji i calosciowej polityki wobec Bl. Wsch.

              Jezeli mozliwe byloby chirurgiczne zniszczenie potencjalu atomowego Iranu bez colateral damage, to o.k. Republika islamska nie jest obliczalna i godna zaufania.

              Jakas awanturnicza akcja militarna w Iranie – wykluczone.

              • br0fl0vski Re: Dla scislosci rozwine mysl 18.09.12, 14:54
                jak to obama wykazal autonomie wobec izraela?

                kiedy ostatnio iran zaatakowal kogokolwiek i na czym polrga ta nieobliczalnosc i brak zaufania iranu?

                porosze o cos od siebie a nie przedruk naglowkow gazecianych.
                • przyjacielameryki Re: Dla scislosci rozwine mysl 18.09.12, 16:11
                  br0fl0vski napisał:

                  > jak to obama wykazal autonomie wobec izraela?
                  >
                  > kiedy ostatnio iran zaatakowal kogokolwiek i na czym polrga ta nieobliczalnosc
                  > i brak zaufania iranu?
                  >
                  > porosze o cos od siebie a nie przedruk naglowkow gazecianych.


                  Przecież Iran od zawsze wpiera Hezbollah, organizację terrorystyczną atakującą niewinnych ludzi w Izraelu. A skąd pewność, ze Hezbollah któreś pięknego poranka nie zostanie wyposażony w broń atomową w jakiejś walizeczce.?
                  Jakie są przesłanki żeby ufać obecnym przywódcom irańskim - fundamentalistom islamskim, skoro wspierają terroryzm już dzisiaj?
                  A co będzie jutro??? Co im Allah powie w czasie snu i jakie im wyda rozkazy, tego nikt nie może wiedzieć!
                  W takich przypadkach lepiej chuchać na zimne jak mówi mądre przysłowie.

                  Chciałbym zaznaczyć i podkreślić, że powyższe nie zostało zaczerpnięte z nagłówków gazet!!!!
                  • elka-sulzer Re: Dla scislosci rozwine mysl 18.09.12, 16:44
                    przyjacielameryki napisał:

                    > Przecież Iran od zawsze wpiera Hezbollah, organizację terrorystyczną atakującą
                    > niewinnych ludzi w Izraelu.

                    Doskanly przyklad tego jak mozna doroslym ludziom zrobic wode z umyslu.
                    A moze ty nie jestes dorosly? Albo ... eee, powstrzymam sie z inna ewentualnoscia.

                    >A skąd pewność, ze Hezbollah któreś pięknego poranka nie zostanie wyposażony w broń >atomową w jakiejś walizeczce.?

                    Bron atomowa w walizeczce to TYLKO dla takich jak ty p.a. postrachem jest ... z woda zamiast umyslu, hahaha.

                    > Jakie są przesłanki żeby ufać obecnym przywódcom irańskim - fundamentalistom
                    > islamskim, skoro wspierają terroryzm już dzisiaj?

                    W przeciwienstwie do izraelskich przywodcow nie, p.a, terroryzujacych Bliski Wschod i nie tylko od kiedy? Potrzebne ci daty, linki?
                    Ile to panstw ci iranscy fundamentalisci zbombardowali od czasow uzyskania wladzy a ile panstw i ile razy IDF bombardowal sasiedztwo od czasow swojego "zaistnienia"?
                    Miedzy bogiem a prawda to panstwo izraelskie zrodzilo sie na terrorze i z niego zyje!
                    Jeszcze niedawno sama Cipi L. chwalila sie jak to jej rodzice wysadzali Brytyjczykow.

                    Moze na przyszlosc uprzedz swoich rozmowcow, p.a., ze ty nie masz nic przeciwko terrorowi i terrorystom pod warunkiem ze sa to IZRAELSCY TERRORYSCI, co?


                    > A co będzie jutro???

                    Tego nikt nie wie. p.a

                    >Co im Allah powie w czasie snu i jakie im wyda rozkazy, te
                    > go nikt nie może wiedzieć!

                    Wiesz, wiekszosc ludzi mysli to samo gdy ma za sasiada "narod wybrany".

    • br0fl0vski teatr medialny 18.09.12, 13:46
      po co zawracac sobie tym glowe. przeciez media sa pelne innych hec. aktualnie grane sa takze hece:
      iranska
      syryjska
      filmowo/arabska
      libijska
      afganska (moja ulubiona w ktorej najpierw sie bombie a pozniej przesyla kondolencje)
      • mlody774 Re: teatr medialny 18.09.12, 20:17
        China zaczęły sprzedawać ropę nie za dolara amerykańskiego. Na dodatek uruchomiły walutę, która ma pokrycie w zlocie. Czyli jest dokładnie w opozycji do zachodnich banków centralnych, jak była: Libia, Irak itd. Jak było by tego mało, to USA ma straszne zadłużenie do Chin. Żeby to zadłużenie automatycznie wyczyścić i wprowadzić tam zachodnie banki centralne, prowokują wojnę z Chinami. Japonia jest po stronie zachodniej oczywiście i ona ma problemy ekonomiczne, wiec co za okazja....................
        • br0fl0vski Re: teatr medialny 18.09.12, 20:36
          www.free-press-release.com/news-bank-of-international-settlements-is-considering-reclassifying-gold-as-tier-1-capital-1341751542.html
          decyzje o swiatowej walucie zapadaja na najwyzszych szczeblach (BIS, IMF itp). dolar jest dobijany jako swiatowa waluta i wyglada na to ze nastapi powrot do zlota w jakiejs formie. proces zabierze troche czasu bo znowyu trzeba bedzie wydymac sporo ludzi.
          • mlody774 Re: teatr medialny 18.09.12, 20:59
            Wydymać, oczywiście jak zawsze, wszytko "się należy dla paru" (nie myśleć, ze oczekuje się czegoś za nic od państwa-pastwo mogło by się nie wtrącać do naszego życia, dla naszego dobra), a reszta ma pracować aby ich utrzymać. No i oczywiście żadnej reformy systemu centralnych banków nie biedzie. Złoto to już maja ci banksterzy s powrotem i teraz może już kilka set razy zdrożeć, aby z balansować ich zadłużenie z nielegalnych machlojek itd.
            • br0fl0vski Re: teatr medialny 18.09.12, 21:02
              ale po co reformowac centralne banki przeciez one doskonale spelniaja swoja funkcje
              • mlody774 Re: teatr medialny 18.09.12, 21:11
                Piszesz ironicznie oczywiście. Dla elit są super i nic nie chcą słyszeć o ODIUS DEBT. O zgrozo, pomyśleć, ze są "lizaje", którzy nie nalezą do elit (nawet nie są blisko) ale ich popierają. Np. twierdza, ze wyzysk banksterow jest czymś normalnym ja:k deszcz, czy wschodzące słońce. Wiesz kogo się spotyka oczywiście.
                • br0fl0vski Re: teatr medialny 18.09.12, 21:13
                  oczywiscie ze pisze ironicznie. stado stracilo zdolnosc samodzielnego myslenia i powtarza wyuczone kawalki
      • mara571 teatr medialny? 18.09.12, 21:04
        pewnie tak pisano w pozoklych gazetach na poczatku XX wieku.
        A potem z drobnych konflikow i wojen handlowych zrobila sie pierwsza wojna swiatowa.
        • br0fl0vski Re: teatr medialny? 18.09.12, 21:11
          widzisz mara wepchniecie duzej liczby panstw we wzajemne mordowanie wymaga dlugiego planowania. tak jest z kazda wojna . one nie powstaja przypadkowo. podrzucilem nawet dzis link o reakcji ambasadora polskiego w londynie na inwazje sowiecka 17 wrzesnia 1939 roku radze poszukac odpowiedzi angielskiej. bez wspolnej granicy niemiecko - sowieckiej zaczecie wojny miedzy nimi bylo niemozliwe. a wtedy inwestycje w niemczech i sowietach z lat 30 bylyby bez sensu.
        • mlody774 Re: teatr medialny? 18.09.12, 21:17
          Wojny są przygotowywane i nie wybuchają tak sobie (zawsze okłamuje się społeczeństwa). IWS wybuchał z powodu paniki przygotowanej przez banksterow z 1907, następnie utworzenie prywatnego FED w 1913.
          • mara571 Re: teatr medialny? 18.09.12, 21:48
            zbyt proste, mlody.
            Byly jeszcze wojny handlowe, zadania Niemiec w sprawie kolonii, konflikty narodowosciowe i socjalne.
            Demonizujesz FED. Zanim powstal Niemcy byly uzbrojone po zeby: na wodzie, ladzie i probowaly sie w powietrzu. Rosje oslabila przgrana wojna z Japonia, gnila Turcja, itd, itd...
            • br0fl0vski Re: teatr medialny? 18.09.12, 21:54
              co mnie dziwi ze samo otworzylas post o Barosso i planach na przyszlosc a jakos kropek polaczyc nie mozewsz.
            • mlody774 Prusy uzbrojone po cemby? 18.09.12, 22:29
              Naprawdę Mara, Niemcy były uzbrojone po zęby przed IWS? A może jesteś zaślepiona jak prawie każda Polak, będąc wychowana na anty niemieckiej propagandzie? Nigdy nie słyszałaś, ze te niby silne Niemcy nie miały amunicji w ilościach aby prowadzić wojnę. Amunicja była szmuglowana za pomocą czerwonego krzyża z USA przez Belgię z przyzwoleniem rządu USA, czyli banksterow. Ci sami banksterzy również działali w rządzie niemieckim. Jak wiesz, ostatnio nie chce już prawie nikt pożyczać, wiec wywołując wojnę (obecnie z Iranem) banksterzy mogą pożyczać obu walczącym strona itd. Po wojnie będą oddawać prze dziesiątki lat i na dodatek zapytają o kredyt na odbudowę. W tedy było tak samo. Nie chciano pożyczać tych nowych USD z nowych FED, bo tak naprawdę nie maja/nie miały pokrycia w zlocie. Widzisz alchemicy przez wieki myśleli jak zrobić złoto z ołowiu a tu banksterzy wymyślili jak zrobić złoto z papieru(zamieniają papierki z centralnych banków, które mogą produkować na złoto). Ciekawe?
              • mara571 Re: Prusy uzbrojone po zęby? 18.09.12, 22:48
                mlody, troche zyje w tym kraju, jego historie znam, powiem ci wiecej odwiedzilam niejedno muzeum, zyje w NRW, gdzie byly najwazniejsze firmy zbrojeniowe i mohge czytac artykuly po niemiecku.
                Historyjke z amunicja przyjmuje do wiadomosci.
                Poczytaj troche o Traktacie Wersalskim.
                PS. Rewanzuje sie historyjka o niemieckiej flocie.
                W roku 1902 Reichstag wprowadzil podatek od win musujacych , podatek szampanowy. Wpywy z tego podatku przeznaczone byly na budowe floty cesarza. Podniol wtedy cene butelki szampana z 2,5 marki na 3 marki.
                Zniosl go Adolf H. w 1933 i ponownie wprowdzil w 1939: przeznaczenie finasowanie budowy u-bootow.
                Podatek obowiazuje do dzisiaj, idzie do ministerstwa finansow Bundu. Rocznie Vaterstaat kasuje ponad 400 mln euro.
    • kylax1 Chiny bez Japonii sobie poradzą, Japonia bez Chin 18.09.12, 18:32
      nie.

      Chiny mają znacznie większą gospodarkę (a gdyby uwolniły kursy RMB, to przewaga była by jeszcze znaczniejsza, bo chiński PKB zwiększyłby się o jakieś 20%-30%).

      PKB Japonii, to circa $5.8 bilionów

      PKB Chin, to circa $8 bilionów (przy zaniżonym kursie, przy rynkowym wyniósłby jakieś $9.6 biliona do $10.4 biliona).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka