Dodaj do ulubionych

Pamietacie Tiananmen masakra i naglowki gazet:

03.06.14, 16:27
Masakra na Tiananmen Placu w Pekinie - 25 lat temu.

Czy tam naprawde miala miejsce jakakolwiek masakra ?? W masakrze giana ludzie a tam na Tiananmen placu zginal ktokolwiek ?? Tego nie jestem pewien. Slawne jest tez zdjecie czolgu przed ktorym stoi demonstrant, ale ten czolg nawet tego demonstranta chyba nie dotknal.
Obserwuj wątek
    • pijatyka A ty to z jakiej... 03.06.14, 17:02
      ...choinki się urwałeś?...

      Według oficjalnych danych rządu chińskiego, podczas protestów zginęło 241 osób, w tym żołnierze, a 7000 osób zostało rannych.
      Liczba zabitych różni się w zależności od źródła: Chiński Czerwony Krzyż szacuje ją na 2600 osób


      pl.wikipedia.org/wiki/Protesty_na_placu_Tian%E2%80%99anmen_w_1989
      • kzet69 Re: A ty to z jakiej... 03.06.14, 18:20
        Raczej z której ambasady? Stawiam na chińską, ale koreańska też może być, jak na rosyjską, za dobrą polszczyzną pisze...
    • marsaqua to sie nazywa goebbelsizm prima sort 03.06.14, 18:41
      klamstwo, klamstwem pogania.
      • amg10 Re: to sie nazywa goebbelsizm prima sort 03.06.14, 19:00
        marsaqua napisał(a):

        > klamstwo, klamstwem pogania.

        Chcesz powiedziec, ze tam nie bylo zadnych ofiar ??
        • ubiquitousghost88 Tiananmen to pierwsze zwycięstwo ChRL nad USA... 03.06.14, 22:18
          Ilość ofiar nieproporcjonalnie niższa od ilości ofiar którejkolwiek z kolorowych rewolucji made in USA.
          Chiny pokazały cwaniakom gest Kozakiewicza.
      • pijatyka Re: goebbelsizm prima sort 07.06.14, 12:54
        O, solaqua/marsaqua z pewnością dużo o tym wie ;->

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka