Dodaj do ulubionych

Rosjanie dokoncza gazoport w Swinoujsciu

04.08.14, 15:04
Włoskie Eni wystawia na sprzedaż pakiet kontrolny w spółce Saipem realizującej m.in. budowę gazoportu w Świnoujściu. Czy wzbudzi on zainteresowanie rosyjskich firm? To niewykluczone, tym bardziej że dalsze opóźnienia w oddaniu do użytku polskiego terminalu LNG mogą spowodować, że „katarski” gaz nad Wisłę popłynie z Rosji...
Obserwuj wątek
    • polski_francuz Sarkazm 04.08.14, 15:09
      Wyraznie Ci sie poprawilo poczucie humoru. Jedz czesciej do Polski...

      PF
      • melord Re: Sarkazm 04.08.14, 15:13
        polski_francuz napisał:

        > Wyraznie Ci sie poprawilo poczucie humoru. Jedz czesciej do Polski...
        >
        > PF

        wrecz odwrotnie
        to pokazuje jedynie,ze Polska rzadzi qrfa i zlodziej...
    • wojciech.2349 Re: Rosjanie dokoncza gazoport w Swinoujsciu 04.08.14, 15:10
      Melord,
      kapitał rosyjski poniósł duże straty po hecy krymskiej.
      Rosjanie mają na to pieniądze?
      • melord kto podpisywal ten kontrakt na budowe?? 04.08.14, 15:17
        powinni go za jaja powiesic
        rosjanie maja dostarczac katarski gaz...smiac sie czy plakac?
        • wojciech.2349 Re: kto podpisywal ten kontrakt na budowe?? 04.08.14, 15:26
          Ważne gdzie ustala się cenę.
          Byle nie na Kremlu.

          Mnie wsio rawno czy gaz przytragają wielbłądy, czy renifery.
      • romrus A po co, Wojteczku?:-) 04.08.14, 15:22
        wojciech.2349 napisał(a):
        > Melord,
        > kapitał rosyjski poniósł duże straty po hecy krymskiej.
        > Rosjanie mają na to pieniądze?

        Nie, nie maja. Straty sa koszmarny.
        Ale za gazoport chyba ktos ma zaplacic, czy ja sie myle?
        • wojciech.2349 Re: A po co, Wojteczku?:-) 04.08.14, 15:27
          Gazoport będzie i to się liczy.
          Reszta to bla, bla, bla.
    • jk2007 temat ciekawy 04.08.14, 15:24
      politykawschodnia.pl/index.php/2014/06/17/problemy-z-realizacja-kontraktu-katarskiego/
    • przyjacielameryki Re: Rosjanie dokoncza gazoport w Swinoujsciu 04.08.14, 16:04
      Owszem, są opóznienia w budowie gazoportu, jest kłopot z renegocjacją kontraktu katarskiego. Ale po pierwsze, budowa gazoportu to niezwykle skomplikowana technologia i pośpiech nie jest wskazany a po drugie ten gazoport pomimo tych wszystkich niedociągnięć jednak będzie wkrótce funkcjonował i to jest najważniejsze a import gazu z Rosji będzie się sukcesywnie już tylko zmniejszał a to istota tego przedsięwzięcia - żeby zmniejszać zakupy ważnego surowca od nieprzewidywalnego państwa bandyckiego nakładającego polityczne embarga tak ni z gruszki ni z pietruszki.
      A po wyciu i radości kacapstwa z tych kłopotów widać jak "mało ważne" to dla Rosji zagadnienie.
      Wyjcie dalej!
    • emeliusz Rosja sprzedaż gazu Polsce przegrała. 04.08.14, 17:17
      Polska nigdy nie zalegała z płatnościami i wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań.
      Pewnego odbiorcę gazu trzeba traktować z szacunkiem.
      Odpowiedzią na chamstwo Gazpromu (4,5% udziału w tej firmie ma prywatnie Putin, to tak nawiasem) jest dywersyfikacja dostaw. Syberii też znudziła się podległość Kremlowi i świetnie może poradzić sobie bez Rosji.
      • emeliusz Re: Rosja sprzedaż gazu Polsce przegrała. 04.08.14, 17:18
        Pisząc bardziej zrozumiale to
        Rosja sprzedaż gazu Polsce przejebała!
        • melord Re: Rosja sprzedaż gazu Polsce przegrała. 04.08.14, 17:43
          mowiac szczerze....za cholere nie kapuje o co biega
          z tekstu wynika ,ze Rosja bedzie sprzedawala zakontraktowany przez Polske w Katarze gaz.
          jakim cudem?....cena jest wyzsza niz z rury
          wiec po ile?


          "Gazprom dostarczy Polsce gaz zakontraktowany w Katarze?

          Przy okazji coraz większego opóźnienia terminu oddania do użytku gazoportu w Świnoujściu oraz nieprzychylnej postawy Kataru w kontekście renegocjacji umowy na dostawy LNG do Polski wzmaga się rosyjski lobbing, którego celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której to Gazprom dostarczy nad Wisłę gaz zakontraktowane przez Warszawę w Zatoce Perskiej."
          • wojciech.2349 Re: Rosja sprzedaż gazu Polsce przegrała. 04.08.14, 17:50
            melord napisał:
            > ....cena jest wyzsza niz z rury wiec po ile?
            --------------
            Cenę LNG trzeba podzielić przez 1,375 i masz cenę z gazu rury.
            Policz.
    • aktualizowany Rosjanie nic nie będą kończyć w Świnoujściu. 04.08.14, 23:57
      Mają szlaban na inwestycje w Polsce.
      • 5magna Re: Rosjanie nic nie będą kończyć w Świnoujściu. 05.08.14, 01:54
        Czy Rosja pieniadze ma to wyglada ze tak....
        www.bloomberg.com/news/2014-08-04/zimbabwe-sees-1-6-billion-platinum-pact-with-russia.html
        Pisalem dawno ze nie brac sie za skomplikowane technologie, zbierac chrust a gaz wydobywac z gazowni wojtusia tam gdzie wedzi te kartofle....Trzymajmy kciuki ze ten gazport nigdy nie ruszy. Jak by ruszyl kiedy to tak pier dolnie ze nie zostanie nic ze Swinoujscia I Szczecina....
        • 5magna Re: Rosjanie nic nie będą kończyć w Świnoujściu. 05.08.14, 02:27
          Jest mozliwosc ze makaroniarze spartolili ta robote I teraz na wszelki wypadek chca dac dyla od tego gazportu. Jak to walnie to wielu odda gazy po raz ostatni......

          www.google.ca/search?q=lng+explosion&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=PSPgU7OMHIeIjAKV0IHIDQ&sqi=2&ved=0CCIQsAQ&biw=1024&bih=623
    • yurek11111 Re: Rosjanie dokoncza gazoport w Swinoujsciu 06.08.14, 03:43
      Pewnie ze dokoncza,pod warunkiem ze wszystkie polskie jablka zjedza.... :-))))

      melord napisał:
      Rosjanie dokoncza gazoport w Swinoujsciu...bla,bla,bla....
      • 5magna Re: Rosjanie dokoncza gazoport w Swinoujsciu 06.08.14, 04:04
        Zamiast chodowac jablka to budujcie gazportki.....A jak nie wychodzi to zbierac krowie kupy na opal....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka