Dodaj do ulubionych

USA bez cenzury

07.10.14, 20:58
Jednak od lat 80. XX wieku, wraz z przyspieszeniem procesu globalizacji, nierówności zaczęły rosnąć z ogromną szybkością.
wyborcza.biz/biznes/1,100896,16761396,OECD__Przepasc_w_dochodach_najwieksza_od_rewolucji.html
Obserwuj wątek
    • felusiak1 Bzdura. Widzą drzewo a nie widzą lasu. 08.10.14, 03:10
      W 1980 roku przecietny chińczyk marzył o rowerze a dzisia?
      Równość na poziomie miski ryżu i nierówność na poziomie samochodu. Co wolisz?

      W 1980 roku chińczyk (w cenach stałych) wytwarzał 205 dolarów a dziś wytwarza 8,5 tysiąca dolarów. Wtedy wszyscyklepali biedę i wszyscy byli równi. Dziś nie klepią biedy i są 40 razy bogatszi z nirównościami.
      A jak jest w kraju równości? W 1980 kubańczyk wytwarzał 2000 dolarów (10 razy wiecej niż chińczyk a dzisiaj wytwarza 6000.
      • boavista4 Re felus n 08.10.14, 04:31
        Felus mnie przekonal , podziwim ! Polska ma w tym roku dwfa razy wiecej jablek niz w poprzednim do zjedzenia. Czy felus dostanie ogryzek ?
      • kaszebe12 Re: Bzdura. Widzą drzewo a nie widzą lasu. 08.10.14, 06:39
        -Felusiak , ty jetes....hmmm...szkoda ,ze nie zdajesz sobie sprawy z bzdur , ktore wypisujesz.."Chinczyk wytwarza x dolarow , Kubanczyk wytwarza y dolarow".
        • felusiak1 Re: Bzdura. Widzą drzewo a nie widzą lasu. 08.10.14, 13:36
          kaszeb jak nie wiesz co to jest wskaźnik gini to zapytaj a ja ci wytłumaczę.
          to wtedy nie bedziesz wypisywał bzdetów.
      • vladexpat Re: Bzdura. Widzą drzewo a nie widzą lasu. 08.10.14, 09:55
        felusiak1 napisał:

        > W 1980 roku przecietny chińczyk marzył o rowerze a dzisia?
        > Równość na poziomie miski ryżu i nierówność na poziomie samochodu. Co wolisz?
        >
        > W 1980 roku chińczyk (w cenach stałych) wytwarzał 205 dolarów a dziś wytwarza 8
        > ,5 tysiąca dolarów. Wtedy wszyscyklepali biedę i wszyscy byli równi. Dziś nie k
        > lepią biedy i są 40 razy bogatszi z nirównościami.
        > A jak jest w kraju równości? W 1980 kubańczyk wytwarzał 2000 dolarów (10 razy w
        > iecej niż chińczyk a dzisiaj wytwarza 6000.
        >
        Wcale to nie jest takie proste. Natknąłem się gdzieś, szkoda, że nie pamiętam gdzie, na wyniki badań dobrostanu społecznego w powiązaniu z poziomem dochodu na statystyczną głowę ale także z poziomem zróżnicowania dochodów. Dobrostan był mierzony nie czynnikami czysto materialnymi a takimi jak np. ilość samobójstw czy poziom przestępczości. Tzn. im poziom tych negatywnych czynników wyższy tym dobrostan niższy. Okazało się, że nie ma bezpośredniego związku pomiędzy poziomem zamożności społeczeństwa i tak zdefiniowanym dobrostanem, natomiast jest wyraźnie widoczna odwrotna korelacja z poziomem dywersyfikacji dochodów.
        Okazuje się, że czasem biedniejsze, ale bardziej egalitarne środowisko jest korzystniejsze społecznie.
    • kstmrv Hong Kong bez cenzury 13.10.14, 16:26
      W Hongkongu trwa eskalacja konfliktu klasowego. Ponad połowa mieszkańców tego regionu zarabia poniżej 1676 dol. miesięcznie
      forsal.pl/artykuly/828022,hongkong-w-ogniu-protestow-na-naszych-oczach-odradza-sie-walka-klas.html
      • 5magna Re: Hong Kong bez cenzury 14.10.14, 04:34
        www.informationclearinghouse.info/article39950.htm
    • kstmrv Re: USA bez cenzury 15.10.14, 18:09
      Z raportu opracowanego przez szwajcarski bank Credit Suisse wynika również, że ponad 48 proc. światowego bogactwa jest w rękach 1 proc. populacji, a 94,5 proc. światowego bogactwa w posiadaniu 20 proc. dorosłej populacji.
      tvn24bis.pl/informacje,187/co-trzeba-miec-by-byc-wsrod-10-proc-najbogatszych-wystarczy-mieszkanie-w-warszawie,478220.html
      • 5magna Re: USA bez cenzury 15.10.14, 18:16
        www.veteransnewsnow.com/2014/08/02/509085-western-plutocracy-goes-bear-hunting/
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka