Dodaj do ulubionych

O co chodzi temu Putinowi?

14.11.14, 20:59
Wpis z Onetu za "ee"
Wielu ludzi na świecie nie zna przemówienia Putina wygłoszonego na Konferencji Wałdajskiej w Soczi. Deprecjonować ją i udawać że jest ono nieistotne mogą tylko ignoranci. Ci co nie doceniają swego rywala zwykle kończą marnie.

Powtarzam ten wpis bo jakoś przeszedł bokiem a informacja jest bardzo ważna bowiem określa kierunek w jakim będzie w najbliższym czasie podążał świat. Byc może nawet do III światowej.

Zachodnie media a ślad za nimi polskie dołożyły starań by zignorować zmanipulować wypowiedź Władimira Putina w Soczi pod koniec października. W tym roku w konferencji wzięło udział 108 ekspertów, historyków i politologów z 25 krajów, w tym 62 zagranicznych. Niezależnie od tego co kto myśli lub sądzi na temat Putina jest jasne jak słońce że było to chyba najważniejsza mowa polityczna od 5 marca 1946 roku, czyli zawieszenia przez Churchilla „Żelaznej kurtyny”.

W tej wypowiedzi Putin nagle zmienia zasady gry a może nawet samą grę. Dotychczas politycy grali w polityce międzynarodowej w salonowca. Swoje publiczne wypowiedzi starali się trzymać w sferze przyjemnej fikcji, prowadząc zakulisowe tajne negocjacje o przywracaniu pokoju. Jednakże skąd brały się wojny, skoro wszyscy wiecznie bredzili o pokojowej koegzystencji NWO.

Oficjalne mowy były tylko na pokaz ,choć od czasu do czasu udawało się wypracować jakieś porozumienie które zazwyczaj tylko odwlekało egzekucje skazanego lub zmieniało rodzaj kary.

Dotychczas Putin także próbował tej gry, oczekując, że Rosja jest traktowane poważnie zgodnie z zasadą, że negocjuje równy z równym. Ale te nadzieje zostały pogrzebane, szczególnie po tym jak jednostronnie nałożono na Rosję sankcje i zaczęto ją strofować mówiąc co wolno, czego nie.

Na wspomnianej konferencji, Putin oświadczył, że gra się skończyła. Wypowiedź stanowiła jakby naruszenie tabu gdy przywódcom politycznym Zachodu nowe zasady gry podano prosto w oczy.

Wypowiedź Putina da się ująć w 10 punktach:

1. Rosja nie będzie już brać udziału w gierkach i negocjacjach „du pereli” na zapleczu.. Ale Rosja jest przygotowana do poważnych rozmów i zawierania porozumień, jeśli są oparte na uczciwości, sprzyjają zbiorowemu bezpieczeństwu i biorą pod uwagę interesy obu stron.

2. Wszystkie systemy globalnego bezpieczeństwa zbiorowego leżą obecnie w gruzach. Nie ma już żadnych gwarancji bezpieczeństwa międzynarodowego. Podmiot, który to wszystko zniszczył nosi nazwę: Stany Zjednoczone Ameryki.

3 Budowniczowie New World Order zawiedli, budując zamek z piasku. To czy nowy porządek światowy w jakiejkolwiek formie ma być budowany czy nie, nie zależy od decyzji Rosji. Ale żadna decyzja w tych sprawach nie może zapaść bez Rosji.

4. Rosja preferuje konserwatywne podejście do wprowadzenia innowacji do ładu społecznego, ale nie jest przeciwna badaniu i omawianiu takich innowacji, aby upewnić się, czy ich wprowadzenie może być uzasadnione.

5. Rosja nie ma zamiaru łowić ryb w mętnej wodzie, zmąconej przez Amerykę która buduje coraz większe „Imperium chaosu” i nie ma interesu w budowaniu nowego własnego Imperium, które nie jest Rosji potrzebne, gdyż ma wystarczająco dużo swoich własnych wyzwań w rozwijaniu swego ogromnego terytorium. Rosja nie ma chęci do działania jako Zbawiciel świata, tak jak to miała w przeszłości.

6. Rosja nie będzie próbować reformować świata według własnego wizerunku, ale też nie pozwoli nikomu kształtować siebie według czyjejś wyobraźni. Rosja nie będzie zamykać się przed światem, ale też każdy, kto spróbuje odcinać ją od świata, może siejąc wiatr zebrać burzę.

7. Rosja nie życzy sobie rozprzestrzeniania chaosu, nie prowadzi żadnej wojny i ma zamiaru żadnej wojny rozpoczynać. Jednak dzisiaj Rosja widzi możliwość wybuchu wojny światowej jako wydarzenie prawie nieuniknione, jest na to przygotowana i nadal się do niej przygotowuje. Rosja nie prowadzi wojny, ale się jej nie boi.

8. Rosja nie zamierza blokować tych, którzy wciąż próbują skonstruować nowy porządek świata (NWO) ani tych prób udaremniać. New World Order może powstawać, o ile nie będzie rzutować na kluczowe interesy Rosji. Rosja wolałaby stać z boku i przyglądać się, przyjmując na swą głowę tyle guzów ile można wytrzymać. Ale ci, którzy usiłują wciągnąć Rosję w ten proces, lekceważąc przy tym jej interesy, mogą poznać na czym polega prawdziwe znaczenie słowa ból.

9. W zewnętrznej ale bardziej wewnętrznej polityce, siła Rosji będzie polegać nie na elitach i ich salonowych knowaniach na zapleczu domu, ale na woli narodu.

10. Jest jeszcze szansa skonstruowania nowego porządku świata, który pozwoli uniknąć wojny światowej.Ten nowy porządek świata z konieczności musi obejmować Stany Zjednoczone – ale musi ich dotyczyć na takich samych zasadach, jak wszystkich innych: przy pełnym przestrzeganiu prawa międzynarodowego i umów międzynarodowych; powstrzymaniu się od wszystkich działań jednostronnych; przy pełnym poszanowaniu suwerenności innych narodów.

Podsumowując to wszystko: czas zabawy się skończył. Dzieci, odłóżcie swoje zabawki. Teraz jest czas dla dorosłych do podejmowania decyzji. Rosja jest na to gotowa – a świat? zwiń
Obserwuj wątek
    • polski_francuz Dla doroslych 14.11.14, 21:07
      Putin chce restauracji szacunku dla Rosji. W dzisiejszym swiecie szanuje sie osiagniecia ekonomiczne i gospodarcze. Rosja nie ma zadnych takich osiagniec.

      Zagraza sasiadom swoja armia.

      Moja rada, dla waszego lidera jest taka by wyrzucil ksiazki historyczne i zaczal czytac wspolczesne gazety. Na przyklad "Der Spiegel" bo on po niemiecku troche duka.

      Chetnie mu wysle kilka przeczytanych numerow Spiegla w ramach rozwoju przyjazni polsko-rosyjskiej.

      PF
      • jankowski1960 Re: Dla doroslych 14.11.14, 22:45
        Pefik. Nie pieprz. On lepiej mowi po niemiecku niz ty po francusku. No i brak osiagniec ekonomicznych Rosji widac zwlaszcza w ciagu ostatnich 10 lat...
        • polski_francuz Re: Dla doroslych 15.11.14, 08:33
          Jankiel, patriotyzm to cenna rzecz. Jeszcze cenniejsza jest obiektywna ocena.Osiagniecia ekonomiczne Rosji i sprzedz gazu i ropy.

          Jej struktura ekonomii jest podobna jak Arabii Saudyjskiej i polega na eksporcie surowcow naturalnych i na imporcie tego co inni z nich lub z nimi zrobia.

          Sadze, ze Arabia jest troche lepsza od was w dziedzinie alkoholizmu i korupcji.

          Wiec juz lepiej siedz cicho.

          PF
    • weteramus Nie mam ochoty na ad vocem 14.11.14, 21:10
      ale tylko jedna uwaga.
      Prezydent FR niech nie pokrzykuje bo sobie może zedrzeć gardło.
      Przy okazji niech dobrze przeanalizuje te dane
      ->Tekst linka
    • wiarusik Re: O co chodzi temu Putinowi? 14.11.14, 21:13
      stek bzdur wykluczających się wzajemnie.
      raz mowa o pokoju i zajęcie się własnymi sprawami w swoich granicach, innym razem mącenie u sąsiadów i grożenie pełnoskalowym konfliktem.
      konkluzja-wujku samie czyń swoją powinność.
    • antyk-acap Re: O co chodzi temu Putinowi? 14.11.14, 23:06
      W przytoczonym tekście pełno jest wyrażeń typu chaos, nowy porządek... Tylko co one znaczą? To dość proste. To demokratyzacja takich państw jak Polska, Litwa, Łotwa, Estonia a teraz Ukraina. Czyli dawnej strefy wpływu ZSRR. Ale także chodzi o państwa w których doszło do tzw "arabskiej wiosny". Czego chciałby Putin? Odpowiedź jest jedna: utopienia "arabskich wiosen" we krwi. I powrotu Rosji do europy środkowej - głównie pod postacią wpływów ekonomicznych ale nie wykluczone że i militarnych i politycznych. Jaka powinna być nasz odpowiedź? Taka jak dla Hitlera i jego kamaryli. Rosję trzeba zaorać i zacząć od nowa. Powinna zostać poddana desowietyzacji. Ludzie popierający poprzedni ustrój powinni trafić do więzień do końca życia. I tak się stanie jeśli Rosja nie będzie umiała odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Mieczem wojujesz od miecza giniesz!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka