Dodaj do ulubionych

Kolejny Prezent Zachodu dla Chin ?

11.05.15, 18:09
w zwiazku z sankcjami wobec Rosji ?
- kazdy by chcial takie cacko za POL CENY:
wyborcza.biz/biznes/1,100896,17898196.html#MTstream
Obserwuj wątek
    • nie-tak Re: Kolejny Prezent Zachodu dla Chin ? 11.05.15, 18:22
      Cacko?
      Przeciez Rosjanie juz maja swoje, teraz chodzi o zwrot pieniedzy i kary za niedostarczenie produktu, o to idzie w sadzie, a nie o to co tu gazecianna propaganda jak zwykle pisze.
      Rosji juz nie idzie o mistrale tylko o kase ktorej Francja nie ma by zwrocic ja Rosji, przez to ta goraczka w Paryzu i latanie jak kot z pechezem. Co sobie unia narobila to ma, tylko ten kielich goryczy nie wypije Tusk czy Juncker, czy Hollande tylko europejski platnik. Eurokraci w kryzysie podwyzszyli sobie diety o 1500 euro miesiecznie i maja europejskie spoleczenstwo tam gdzie slonce nie dochodzi.
      • wojciech.2349 Re: Kolejny Prezent Zachodu dla Chin ? 11.05.15, 18:45
        nie-tak napisała:
        > Cacko?
        > Przeciez Rosjanie juz maja swoje...
        --------------------------------------------
        Kacapia nie potrafi takich łódek skonstruować.
        Nie żartuj.
      • j-k nadal: Kolejny Prezent Zachodu dla Chin ? 11.05.15, 19:07
        nie pisze o rozliczeniach Francji z Rosja - gdyz to sprawy umowy/biznesowe
        (od tego sa Arbitraze)
        - i nie to jest tematem tego watku.

        Mowie o tym, ze sankcje wobec Rosji sa Prezentem Zachodu dla Chin, bo przeciez nikt INNY
        - poza Chinami - takich okretow dzis nie kupi.

        A Chinczykom sie przydadza - np. w czasie inwazji na Tajwan.
        ale wezma najwyzej za pol ceny - gdyz to Francja jest w potrzebie - a nie Chiny

        • nie-tak Re: nadal: Kolejny Prezent Zachodu dla Chin ? 11.05.15, 19:14
          Jasiu nadzieja jest matka najglupszych, poczekaj dowiesz sie na pewno jak Chiny kupia mistrale.
          Chiny produkuja juz swoje lotniskowce wraz z Rosja, na zachodzie mieszkac i byc tak nieoczytanym i ciemnym, jasiu w jakim gecie mieszkasz?
          • wojciech.2349 Re: nadal: Kolejny Prezent Zachodu dla Chin ? 11.05.15, 19:22
            Tik-Taczko,
            gdyby Kacpia umiała taką łódkę skonstruować, to
            by to zrobiła i nie prosiła Żabojadów.

            Poniała kołchoźniczko?
          • j-k belkot propagandowy. 11.05.15, 19:23
            dziewojo, za pol ceny dobry towar kazdy bierze - gdy jest okazja.

            Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
            ekonomista.
    • eva15 Ciekawe czy Chiny i Rosja nie wykręcą FR numeru 11.05.15, 19:22
      Jakby oba kraje były dowcipne i złośliwe, to scenariusz byłby prosty:

      - Francja oddaje Rosji wpłaconą kasę + płaci kary umowne
      - Chiny kupują od Francji Mistrale za pół ceny, Francja godzi się na bardzo niską cenę, bo nie ma wyjścia.
      - Chiny dorzucają do ceny kupna 10% marży handlowej i sprzedają Rosji Mistrale.

      Podsumowanie:
      - Rosja ma zwrot kasy + odszkodowania + Mistrale za pół ceny i 10%.
      - Chiny mają 10% za pośrednictwo
      - Francja ma przerąbane
      • eva15 Re: Ciekawe czy Chiny i Rosja nie wykręcą FR nume 11.05.15, 19:24
        P.S. Rosja mogłaby nawet dać Chinom 20%, a co tam, kasy z tego biznesu miałaby aż nadto !
      • j-k dobre jest wrogiem lepszego... 11.05.15, 19:27
        eva15 napisała:
        > Jakby oba kraje były dowcipne i złośliwe, to scenariusz byłby prosty:
        >
        > - Francja oddaje Rosji wpłaconą kasę + płaci kary umowne
        > - Chiny kupują od Francji Mistrale za pół ceny,
        Francja godzi się na bardzo niską cenę, bo nie ma wyjścia.

        - owszem.

        > - Chiny dorzucają do ceny kupna 10% marży handlowej i sprzedają Rosji Mistrale.

        - NIE.
        Chiny maja mase pieniedzy i stac ich na te okrety
        a przydadza sie na przyszlosc w zwiazku z Tajwanem.

        - nie oddadza ich Rosji

        nu sztoby cziewa-ta nie byla, pazywiom, uwidzim...
        • eva15 Re: dobre jest wrogiem lepszego... 11.05.15, 19:32
          Nie zrozumiałeś mojego tekstu. Tu chodziłoby o tzw. ustawkę i gdyby Chiny zrobiły ją razem z Rosją to na pewno trzymałyby się umowy.
          • j-k Sugar... 11.05.15, 19:40
            Wez Ty mnie nie mencz ;)

            Amerykanie maja jeszcze na tyle wplywu, ze WYMUSZA na Francuzach i Chinczykach
            KLAUZULE - ze okrety te nie moga byc sprzedane Rosji.
            • eva15 Re: Sugar... 11.05.15, 19:47
              Nie pij tyle - na Francuzach Amis już WYMUSILI i dlatego Francuzi nie mogą ich Rosji sprzedać. Oj, biedaku ty nawet tego nie wiesz a dyskutujesz.

              Co do wymuszania czegoś na Chińczykach, to Amis sobie mogą... pomarzyć.
              • nie-tak Re: Sugar... 11.05.15, 19:50
                Umowa jak i przedpalata na mistrale byla podpisana 2001 roku, wiec nie powinny one byc obiete sankcjami.
                _______________________________________________________________
                zeitgeist-online.de/exklusivonline/nachdenkliches-und-schoengeistiges/1026-als-trojanischer-esel-der-nato-in-den-3-weltkrieg.html
                quer-denken.tv/index.php/403-offener-brief-von-juergen-todenhoefer-an-obama
                • eva15 Re: Sugar... 11.05.15, 19:52
                  EU przestała przestrzegać prawa. Jedynym prawem jakie ją obowiązuje jest prawo amerykańskie, czyli bezprawie.
                • nie-tak Re: Sugar... 11.05.15, 20:04
                  Korrekta:
                  jedna jedynka za malo
                  jest:
                  byla podpisana 2001 roku
                  powinno byc:
                  byla podpisana 2011 roku
              • j-k I znowu belkot... 11.05.15, 20:20
                eva15 napisała:
                > Co do wymuszania czegoś na Chińczykach, to Amis sobie mogą... pomarzyć.

                owszem moga.
                Amerykanie na Francuzach,
                a Francuzi - zmusic Chinczykow przy zakupie Mistrali, ze nie moga byc one odsprzedane stronie trzeciej.
                to normalne KLAUSULE przy umowie kupna-sprzedazy.
                • nie-tak Re: I znowu belkot... 11.05.15, 21:09
                  Jasiu bluptasek byl przy umowie ustalal klausure i zma wszystko na pamiec. Jasiu co za durak z ciebie, co za belkot produkujesz? Nie wstydzisz sie tego?
                  • j-k I znowu kolejny belkot... nie-uczki. 11.05.15, 21:55
                    nie-tak napisac chciala:
                    Wielce Szanowny Pan Dr. J.K. ustalal klausule i zna wszystko na pamiec.

                    istotnie.
                    Jestem w koncu ekonomista.
                    • nie-tak Re: I znowu kolejny belkot... nie-uczki. 11.05.15, 22:10
                      j-k napisał:

                      > nie-tak napisac chciala:
                      > Wielce Szanowny Pan Dr. J.K. ustalal klausule i zna wszystko na pamiec.
                      >
                      > istotnie.
                      > Jestem w koncu ekonomista.
                      -----------------------
                      Z koziej wolki.
                      _______________________________________________________________
                      zeitgeist-online.de/exklusivonline/nachdenkliches-und-schoengeistiges/1026-als-trojanischer-esel-der-nato-in-den-3-weltkrieg.html
                      quer-denken.tv/index.php/403-offener-brief-von-juergen-todenhoefer-an-obama
            • 5magna Re: Sugar... 11.05.15, 19:51
              Amerykanie wyruchali Francje. Z tym szankrem to same straty. Czy w Rosji czy w Chinach I tak pozostana w "rodzinie". Chinom sie bardziej przydadza. Te Mistrale nie byly tyle warte co Rosja zaplacila. Jezeli teraz bedzie 50% off to powinno byc OK.To nic innego tylko okret desantowy...
            • nie-tak No War, no Money, VS i wplywy:-)))))))))))))) 11.05.15, 19:55
              Jasiu poczytaj sobie jaki ma VS (USA) wplyw juz w swiecie, poczakajmy jeszcze troche a zobaczymy co bedzie.
              www.schweizmagazin.ch/nachrichten/ausland/23084-Vereinigte-Staaten-War-Money.html
      • wojciech.2349 Re: Ciekawe czy Chiny i Rosja nie wykręcą FR nume 11.05.15, 19:32
        eva15 napisała:
        > Podsumowanie:
        > - Rosja ma zwrot kasy + odszkodowania + Mistrale za pół ceny i 10%.
        > - Chiny mają 10% za pośrednictwo
        > - Francja ma przerąbane
        ----------------------
        Effciu,
        za dużo myślisz.

        To wyraźnie męczy Cię.
        • 5magna Re: Ciekawe czy Chiny i Rosja nie wykręcą FR nume 11.05.15, 19:41
          Zajrzyj do dupy I zobacz jaki kolor ma ten kartofel. To ci wiele powie.....
    • nie-tak Re: Kolejny Prezent Zachodu dla Chin ? 11.05.15, 19:46
      Rosja mowi, cytat:
      Dies würde es Frankreich ermöglichen, sein Gesicht zu wahren, indem es die für ein Schiff geleistete Anzahlung zurückerstattet.
      ---------------------------
      Rosja zaplacila w 2001 roku 1,2 Milliarden Euro i teraz zada jak wyzej w cytacie powiedziala zwrotu pieniedzy za niedostarczony produkt, takze zada odsetek od 2001 roku jak i kar umownych za niewywiazanie sie z umowy. Francje nawet na to nie stac, tu widzi sie dokladnie w jakim finansowym stanie znajduje sie Francja i teraz lata by zbyc sie mistrali gdyz przechowywanie go w docku, przebudowa jak i konserwacja bedzie ja wiecej kosztowac jak sama budowa statku. Hollande jest glupi powinien zobowiazac Polske wraz z jej zaoceanicznym wasalem do zaplacenia calej kwoty jako odszkodowanie za koszty jakie poniosla Francja z glupoty idiotow.
      _______________________________________________________________
      zeitgeist-online.de/exklusivonline/nachdenkliches-und-schoengeistiges/1026-als-trojanischer-esel-der-nato-in-den-3-weltkrieg.html
      quer-denken.tv/index.php/403-offener-brief-von-juergen-todenhoefer-an-obama
      • wojciech.2349 Re: Kolejny Prezent Zachodu dla Chin ? 11.05.15, 19:53
        nie-tak napisała:
        > Rosja zaplacila w 2001 roku 1,2 Milliarden Euro i teraz zada jak wyzej w
        > cytacie powiedziala zwrotu pieniedzy za niedostarczony produkt, takze zada ods
        > etek od 2001 roku jak i kar umownych za niewywiazanie sie z umowy.
        -----------------------
        Jeśli trzeba będzie za to płacić, to zapłaci za to UE.
        Czyli Ty ze swoich podatków.
        • nie-tak Re: Kolejny Prezent Zachodu dla Chin ? 11.05.15, 20:08
          Kartoflany cymbale Europa jest juz tak biedna ze juz euronews sprzedali Arabkom konkretnie Egiptowi, tak doprowadzila Bruksela wraz z rusofobem Tuskiem i jego wasalami Europe do tego stanu.
          Jak powiedzial Bismarck o Polsce?
          Jaki wniosek z tego? Dopusc Polaka do wladzy to zniszczy wszystko.
          • karbat Re: Kolejny Prezent Zachodu dla Chin ? 11.05.15, 20:14
            link poprosze ..
            czyzby ta sensacja nie wyszla spod piora jakiegos
            anonimowego gazetowego pisarza z Tajwanu ...
            • nie-tak Re: Kolejny Prezent Zachodu dla Chin ? 11.05.15, 21:11
              karbat napisał:

              > link poprosze ..
              > czyzby ta sensacja nie wyszla spod piora jakiegos
              > anonimowego gazetowego pisarza z Tajwanu ...
              ---------------------------------
              Najprawdopodobniej gotowiec z centrali Sorosa z Pragi albo Ukrainy. Wlasnie tam sa te centrale ktore wysylaja antyrosyjska propagande w swiat.
              _______________________________________________________________
              zeitgeist-online.de/exklusivonline/nachdenkliches-und-schoengeistiges/1026-als-trojanischer-esel-der-nato-in-den-3-weltkrieg.html
              quer-denken.tv/index.php/403-offener-brief-von-juergen-todenhoefer-an-obama
          • wojciech.2349 Re: Kolejny Prezent Zachodu dla Chin ? 11.05.15, 20:16
            nie-tak napisała:

            > Kartoflany cymbale Europa jest juz tak biedna ze juz euronews sprzedali
            > Arabkom konkretnie Egiptowi, tak doprowadzila Bruksela wraz z rusofobem Tuskiem
            > i jego wasalami Europe do tego stanu.
            > Jak powiedzial Bismarck o Polsce?
            > Jaki wniosek z tego? Dopusc Polaka do wladzy to zniszczy wszystko.
            -----------------
            Może idź do kuchni.
            Zrób pierogi na jutrzejszy obiad.
            • karbat Re: Kolejny Prezent Zachodu dla Chin ? 11.05.15, 20:34
              to sa na razie spekulacje . jak bedzie zobaczymy .
              nie sadze, by Chiny dostaly te okrety . to nieistotne .

              istotnym jest to, ze NATO przeprowadza cwiczenia na Baltyku,
              a ... ruski wspolnie z Chinczykiem ... przeprowadzaja wspolne
              cwiczenia na Morzu Srodziemnym .

              cwiczenia beda sie odbywac przy uzyciu ostrej amunicji .
              okrety rosyjskie przyplyna z ... Krymu ....

              www.t-online.de/nachrichten/ausland/krisen/id_73973404/mittelmeer-russland-und-china-demonstrieren-ihr-maechtiges-buendnis.html
              element cementowania poteznego zwiazku militarnego ?

              kazdy musi przyznac, ze cwiczenia NATO w sadzawce zwanej
              Baltykiem, a cwiczenia na morzu Srodziemnym, to ... roznica
              geostrategiczna i geopolitycza . w sumie inna kategoria .

              • wojciech.2349 Re: Kolejny Prezent Zachodu dla Chin ? 11.05.15, 20:40
                karbat napisał:
                >... przeprowadzaja wspolne
                > cwiczenia na Morzu Srodziemnym .
                >
                > cwiczenia beda sie odbywac przy uzyciu ostrej amunicji .
                > okrety rosyjskie przyplyna z ... Krymu ....
                --------------
                Te okręty są przerdzewiałe.
                Mogą utonąć.
                • j-k Woytek, please... 11.05.15, 20:44
                  moga.
                  za 50 lat - bo tyle wynosi zywotnosc wspolczesnych okretow.
            • 5magna Re: Kolejny Prezent Zachodu dla Chin ? 11.05.15, 20:34
              Wyliz perdziel wojtus. Tylko do tego sie nadajesz....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka