Dodaj do ulubionych

Masaż statystyczny

18.05.20, 20:35
No i wyszlo szydlo z worka. Okazuje się, ze w USA do śmiertelnych ofiar coronavirusa zaliczają wszystkich zarazonych. Statystyki są zawyzone o okoolo 25%. Stan Colorado jako pierwszy zaczął podawać dwie liczby. Tych co zmarli z powodu virusa i tych co zmarli z innych przyczyn bedac zarazonymi. Męzczyzna spadl ze schodów, doznal urazu glowy i zmarl. Ale mial tez wirusa. No to doliczyli go. Inny przedawkowal heroinę i też go doliczyli. I takich przykladow jest mnostwo. A wzieło sie to z blednie sformulowanej dyrektywy CDC, która nakazywala zaliczanie do ofiar wszystkich zarazonych niezależnie od faktycznej przyczyny smierci. Do tego dochodzą setki jesli nie tysiące osób, które zmarły w domu a ktorych nigdy nie zbadano i zaliczono do ofiar bo to prawdopodobne. To można przesledzić w dziennych raportach WHO. Kazdego dnia pojawiaja sie liczby takie jak 1276 albo 2059 aż tu jednego dnia pojawia się liczba 5000.
Nie podają natomiast ile osob zmarlo gdyż nie moglo otrzymać koniecznej terapii lub zabiegu. Szpitale staly puste i zwalniano personel.
Obserwuj wątek
    • engine8 Re: Masaż statystyczny 18.05.20, 20:44
      Ubezpieczenia palca wiecej szpitalom i lekarzom za korone wiec wszycy maj przykazane ze jesli tylko mozna to nalezy pisac ze to korona bo za korone nawet 3x tyle placa.
      www.usatoday.com/story/news/factcheck/2020/04/24/fact-check-medicare-hospitals-paid-more-covid-19-patients-coronavirus/3000638001/
    • monalisa2016 Re: Masaż statystyczny 18.05.20, 21:13
      Znaczy wszedzie ten sam scenariusz, w Niemczech 560 euro dziennie za kazde wolne lozko w szpitalu, 50 tys premii za wolne miejsca na intensywnej terapii. Z tym 50 tys euro nie jestem pewna czy jednorazowo, czy miesiecznie, nie chce mi sie wchodzic na strone RKI i dokladnie sprawdzic.

--
      Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
      www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
    • eva15 Re: Masaż statystyczny 18.05.20, 21:42
      Jedynie rzetelną diagnozą jest obdukcja zwłok. No ale tylko zacofana Rosja to robi (co nawet niechętnie przyznali Niemcy). W postępowym świecie szkoda na to kasy. Niemcy dopiero od niedawna zaczęli przeprowadzać obdukcje aktualnie zmarłych zarażonych, ale zdaje się , że tylko punktowo, bodaj w Hamburgu.

No ale łatwiej i taniej jest powiedzieć, że Rosja ma dlatego niskie przypadki śmiertelności wskutek wirusa, bo fałszuje statystyki.. Nasi forumowi Polacy mieszkający w Rosji w to wierzą.
      • eva15 Re: Masaż statystyczny 18.05.20, 21:46
        Medykiem nie jestem, więc wypowiadam się ostrożnie na podstawie tego, co czytałam. Otóż podobno patolog jest w stanie odróżnić, czy dany organ "wysiadł" z powodu wirusa, czy z innej przyczyny. W przypadlku płuc pisano, że płuca zaatakowane wirusem są praktycznie bez mała zwęglone i twarde jak kamień.
        • felusiak1 Re: Masaż statystyczny 18.05.20, 22:20
          Covid 19 to nazwa medialna aby uniknac nazwy Wuhan Virus. Naukowa nazwa to SARS CoV-2.
          SARS -Severe Acute Respiratory Syndrome - Zespół ostrej niewydolności oddechowej. Z tego wynika, ze pacjent zarazony powinien umrzeć na pluca a nie z przedawkowania lub wylewu albo rozbitej glowy.
          Mamy też doniesienia od lekarzy ktorych naklaniano do wpisania wirusa jako dodatkowej przyczyny smierci.
          Ponad miesiac temu rozgorzala dyskusja na temat kwalifikowania i postanowiono odrożniać "smierć od wirusa" od "śmierć z wirusem". Ale dopiero teraz wyszły na jak masaże. No ale u nas to jest element walki politycznej. Opozycja chce pakować kogo sie da aby pokazać, że Orange Man Bad. Wczoraj zaczęli mówić "Trump virus" a dzisiaj oskarżyli go o zniszczenie gospodarki. To bedzie trwalo do stycznia przyszlego roku jesli wygra Biden albo do stycznia 2025 jesli wygra Trump.
          • eva15 Re: Masaż statystyczny 18.05.20, 23:40
            Nazwa wirusa nie ma znaczenia, jeśli oczywiście pominąć manipulacje polityczne.
            Sęk w tym, że ten wirus powoduje niewydolność nie tylko płuc, ale także innych organów - serca, nerek, układu krążenia etc.
            Jedynie badania obdukcyjne są w stanie stwierdzić, czy śmierć nastąpiła skutkiem ataku wirusa na dany organ, czy mimo zarażeniem wirusem z innych przyczyn.
            Jak dlugo Zachód nie jest zainteresowany badaniem zwłok osób zmarłych z obecnością wirusa, tak długo mamy tu pole do politycznych manipulacji, czego chyba najlepszym przykładem są właśnie USA i walka wyborcza. Tu masz rację.
            • eva15 Re: Masaż statystyczny 18.05.20, 23:47
              Jakby dla Zachodu śmiesznie to nie brzmiało - w Rosji jest skutkiem obdukcji mniej miejsca do politycznych machinacji.
              No ale od czego są media zachodnie sugerujące rosyjskie naginanie statystyk. Wszyscy gubernatorzy fałszują dane ze strachu przed Putinem. Dziwnym trafem w kolgromeracjach miejskich nikt się Putina nie boi... Tak więc tam zarażonych jest od cholery i trup ściele się znacznie gęściej niż w rubieżach.
              • denirus Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 07:52
                Po ostatniej naradzie Pu z gubernatorami Sobianin dostal dyrektywe: ilosc zachorowan ma sie zmniejszac - inaczej stracisz prace! Sobianin zbladla, ale widac ze statystyk ze polecenie wykonuje. Rosjanie sia na granicy wybuchu socjalnego i trzeba pilnie wyslac ich do pracy, a dlatego potrzebna jest pozytywna statystyka. Ja czekam na otwarcie salonu fryzjerskiego bo obroslem jak neandertalczyk. Wiec moje cele pasuja do obecnej polityki Pu :-)

--
                Amicus Plato, sed magis amica veritas
                Arystoteles
                "Do tego ja sadze ze Putin to taki co zadnych przyjaciol nie ma. ZERO. Sa tacy ludzie, ja na przyklad jestem taki."
                (c) jorl
    • monalisa2016 Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 00:31
      Powiedzmy tak, ten virus jak widać jest sezonowym, jak człowiek się przyjrzy wachadłowym wykresom, znaczy jednego dnia lekko wzrasta drugiego spada. Jak weźniemy pod uwagę przeprowadzanie obecnie masowych testów widzi się dokłanie co się dzieje z tym uwzglednieniem że przy uprawomocnionych (Valiedierung) testach mamy 3 do 5% kwotę błędu. Jak wiemy test na SARS CoV-2 (czyli Covid19) był w bardzo szybkim tempie uprawomocniny, więc jaki jest procent błędu, dokładnie nie wiemy. Gdzieś tam (KRI???) czytałam że przeszło 50 chyba 51%, to kwota błędu, czy to właściwa liczba, żaden nie wie. Jaki wniosek? Covit19 znika, ktoś już kiedyś przepowiedział, że z promykiem słonca zatraci się choroba. Kto, nie muszę pisać.:-)

--
      www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
      • swiblowo Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 00:38
        monalisa2016 napisala:
        > Covit19 znika, ktoś już kiedyś przepowiedział, że z promykiem słonca zatraci się choroba. Kto, nie muszę pisać.:-) <

To bardzo ciekawe, bo dzis slyszalam, ze go zmyje z deszczem i powinnismy sie cieszyc, ze pada.
        Wiec sie ciesze !! Malo tego, dzis grad byl. Alleluja!

--
        Walesajacym sie psom, syjonistom, liberalom i demokratom wstep wzbroniony!
        • monalisa2016 Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 00:47
          U nas piekna, ciepla, sloneczna pogoda Swiblowo, przez to zdazylam pomyc okna na dole, jutro taka sama wiec czeka na nas gora (pietro) z dachowymi bardzo duzymi oknami. :-)

--
              • monalisa2016 Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 01:06
                Dlaczego odwazna? Ja na przyklad nie nosze zadnej maski na ulicy, zakladam ja przed wejsciem do sklepu by nie placic kary i nie miec cyrku z niektorymi "zaczadzonymi" ludzmi, wychodze zdejmuje.

--
                • swiblowo Dziewczyny, 19.05.20, 01:19
                  monalisa2016 napisał(a):

> Dlaczego odwazna? Ja na przyklad nie nosze zadnej maski na ulicy, zakladam ja p
                  > rzed wejsciem do sklepu by nie placic kary i nie miec cyrku z niektorymi "zacza
                  > dzonymi" ludzmi, wychodze zdejmuje.
                  >

W tym nie ma zadnej odwagi, trzeba troche sprytu. Powiem wam w czym rzecz:
                  Na sasiednim watko, o JP II, jk dal zsylke na ciekawy artykul o wlasciwosciach narkotycznych ladanu - takie sztuczki, ktorymi sie kosciol okadza. Tytul wpisu jest "religia opium dla narodu".
                  Wiec od razu wyciagnelam flakon Serge noire - Lutensa, ktory ma w skladzie labdanum i caly jutrzejszy rejs odbede w cudownym niebycie i na...haju :)
                  - goraco polecam !!! :)

--
                  Rabinowicz sie zgodzil, zostalo tylko namowic krolowa.
              • swiblowo Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 01:08
                eva15
                > Brawo ! Jesteś odważna! <

Hahahaaa! Czasem to slysze. Pierwszy raz, po oswiadczeniu, ze wyjezdzam do Rosji.

--
                Walesajacym sie psom, syjonistom, liberalom i demokratom wstep wzbroniony!
                • monalisa2016 Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 01:20
                  swiblowo napisała:

> eva15
                  > > Brawo ! Jesteś odważna! <
                  >
                  > Hahahaaa! Czasem to slysze. Pierwszy raz, po oswiadczeniu, ze wyjezdzam do Rosj
                  > i.
                  >
                  Aaaa, z Moskwy do Rosji? :-)

--
                    • vermieter Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 01:48
                      w 1973 miałem możliwość wyjazdu na studia w MGIMO. Ktoś mnie uprzedził, że to szkoła szpiegów i się wystraszyłem i nie pojechałem.
                      W 2003 pod wpływem reportaży w niemieckiej tv zapragnąłem wyjechać na Syberię jako nauczyciel j.niemieckiego. Okazałem się być za stary na lektora w Goethe Institut :(
                      • denirus Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 07:58
                        Byl by pan kolega Pu, po fachu :-)

--
                        Amicus Plato, sed magis amica veritas
                        Arystoteles
                        "Do tego ja sadze ze Putin to taki co zadnych przyjaciol nie ma. ZERO. Sa tacy ludzie, ja na przyklad jestem taki."
                        (c) jorl
      • eva15 Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 00:53
        monalisa2016 napisał(a):

> Jaki wniosek? Covit19 znika, ktoś już kiedy ś przepowiedział, że z promykiem słonca zatraci się choroba. Kto, nie muszę pisać.:-)

No szkoda, że nie piszesz, nie podajesz nazwiska - to musiał być prawdziwy geniusz!
    • obcy8 Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 00:49
      śmiertelność spowodowaną koronawirusem będzie można osądzić dopiero za jakiś czas porównując ilość zgonów w tym roku z analogicznym okresem w latach poprzednich
      • monalisa2016 Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 00:52
        Obcy8 jak porownamy wykres z lat 2017/2018 z dotychczasowym wykresem zgonow widzi sie dokladnie ze w mienionych latach (wymienionych) zmarlo wiecej ludzi na grype jak teraz.

--
            • monalisa2016 Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 01:00
              Gdzies ktoregos dnia widzialam tytul wiec zainteresowal mnie i przeczytalam, co wyczytalam? Ano ze tego roku zmarlo u nas przeszlo 400 (chyba 401 albo 411, nie bede juz artylulu szukac) osob na grype.

--
        • obcy8 Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 00:59
          monalisa2016 napisał(a):

> Obcy8 jak porownamy wykres z lat 2017/2018 z dotychczasowym wykresem zgonow wid
          > zi sie dokladnie ze w mienionych latach (wymienionych) zmarlo wiecej ludzi na g
          > rype jak teraz.
          >
          mnie nie chodzi o klasyfikowanie powodu zgonów tylko porównanie samej liczby z tego roku z latami poprzednimi wtedy zobaczymy czy jest jakiś znaczący wzrost
          • monalisa2016 Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 01:02
            Zgony dopiero wzrosna z uwagi na przesuniecie wielu milionow terminow z powodu trzymania wolnych lozek w szpitalach.

--
            • obcy8 Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 01:06
              monalisa2016 napisał(a):

> Zgony dopiero wzrosna z uwagi na przesuniecie wielu milionow terminow z powodu
              > trzymania wolnych lozek w szpitalach.
              >
              to też jest bardzo prawdopodobne w sumie masz rację że to będzie jednak nieporównywalne bo i zachowanie ludzi się całkiem zmieniło czyli mniejszy ruch na drogach itd.
              • monalisa2016 Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 01:10
                Obcy8 to co nas czeka to nas nie obejdzie, kazdy z nas ma swoja swieczke tak dluga, tak uksztaltowana jakie jest jego zycie, wiec?

--
                • obcy8 Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 01:17
                  monalisa2016 napisał(a):

> Obcy8 to co nas czeka to nas nie obejdzie, kazdy z nas ma swoja swieczke tak dl
                  > uga, tak uksztaltowana jakie jest jego zycie, wiec?
                  >
                  chodzi mi o to że te dane będą jednak nieporównywalne z wielu powodów bo w tym roku z powodu obostrzeń świat inaczej funkcjonuje niż w latach poprzednich rozumiesz?
                  • monalisa2016 Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 01:22
                    Tak to fakt Obcy8 ale nie z naszej przyczyny i nie na nasze zyczenie. :-)

--
                    • obcy8 Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 01:30
                      monalisa2016 napisał(a):

> Tak to fakt Obcy8 ale nie z naszej przyczyny i nie na nasze zyczenie. :-)
                      >
                      więc nigdy nie będzie wiadome jaka była rzeczywista śmiertelność z powodu koronawirusa
    • boomerang Masaż, a może masarz 19.05.20, 01:35
      bo wydaje mi się że gdy medycyna i statystyka nie dają rady to powinien do akcji wkroczyć masarz

--
      jestem zabanowany, a fachowcy z Czerskiej twierdzą że nie jestem
      "Logowanie chwilowo niedostępne. Blokada antyspamowa"
    • czizus Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 10:48
      to w USA to nic. W Rosji zakazano umierać na koronawirusa:

wyborcza.pl/7,75399,25953181,w-rosji-na-covid-19-umierac-zakazano-statystyki-zgonow-na-koronawirusa.html

Widać, że w Rosji rządzi silny człowiek, . . . . nie to co ten zesklerociały "zachód".
    • monalisa2016 Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 15:57
      Powoli zaczynają pisać oficjalne media, że przy cornie a nie na coronę zmarło w Niemczech ca. 97%.
      Co to oznacza, znaczy, że 97% zmarłych zmarło na inną, cieżką chorobę ale nie na coronę.
      Wystarczy poszukać sobie artykuł z Der Tagesspiegel "Neue Daten zu Coronavirus-Toten Etwa 97 Prozent der an Covid19 Verstorbenen hatten Vorerkrankungen"

Czy w innych panstwach było inaczej?

--
    • monalisa2016 Re: Masaż statystyczny 19.05.20, 20:15
      Masaż statystyczny zaczyna odbywać się powoli wszędzie, znaczy w tych krajach których zarządzono lockdown, a tym, znaczy w następstwie zubożenie społeczenstw. Nawet w pięknej Szwajcarii za rządów socjalistów idzie niezwykła przekomarzanka między głównym urzędem statystycznym a Bundesrat. Główny urząd statystyczny Szwajcarii wchodząc w konflikt z rządzącymi twierdzi że nie było żadnych przekonujących faktów by wprowadzić w całym kraju lockdown z powodu pandemii. Poczekajmy na epilog.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka