Dodaj do ulubionych

Krym i Karabach

19.10.20, 18:08
Teraz na terenie okupowanego Krymu prowadzone są akcje poszukiwania wolontariuszy do udziału w działaniach wojennych na terenie Górskiego Karabachu. Bezpośredniej pomocy udzielają okupacyjne władze Krymu oraz osobiście „przewodniczący Krymu” Siergiej Aksyonow.
Inicjatorem czynnego poszukiwania źródeł uzupełnienia środków mobilizacyjnych Armeńskich Sił Zbrojnych był były „premier” Górskiego Karabachu Anushavan Danielyan. Danielyan, który posiada obywatelstwo ukraińskie, ormiańskie i rosyjskie, mieszkał na Krymie w latach 1983-1998, a od lipca 1995 do kwietnia 1998 był wiceprzewodniczącym Rady Najwyższej Autonomicznej Republiki Krym i był szefem Krymskiego Towarzystwa Ormiańskiego.
Po skandalach korupcyjnych i oskarżeniach go o działalność zorganizowanych grup przestępczych kontrolowanych przez rosyjskie służby specjalne, wraz z liderem grupy „Sejlem” Władimirem Szewiewym, Danielyan uciekł do Republiki Armenii.
Od czasu swojej kadencji we władzach Krymu Danielyan utrzymuje kontakty biznesowe z Serhijem Aksonowym i przedstawicielami gangu „Sejlem”.
Danielyan lobbował interesy przywódców ormiańskiej diaspory na Krymie, pod kontrolą służb specjalnych Federacji Rosyjskiej wykorzystywał możliwości diaspory w wydarzeniach „Krymskiej Wiosny” w 2014 roku, a także armeńskich najemników z Karabachu w konflikcie na wschodniej Ukrainie.
Od początku października 2020 r. ormiańska społeczność Krymu wraz z ormiańskimi postaciami religijnymi i kulturalnymi przy wsparciu rosyjskich władz okupacyjnych na Krymie, przede wszystkim członków grupy "Sejlem" i przy osobistym wsparciu Aksjonowa, zorganizowała na Krymie zbiórkę pieniędzy dla ofiar "Agresja Azerbejdżanu”, która w pierwszym tygodniu wyniosła około 10 mln rubli.
Gmina, przy wsparciu Aksonowa, zorganizowała akcję zbierania wolontariuszy, której głównymi lokalizacjami były ormiańskie instytucje religijne i kulturalne w miastach Symferopol, Jewpatoria, Teodozja, Jałta i Sewastopol.
Od 5 października 2020 r. ponad 150 „wolontariuszy” z Krymu z lotniska w Symferopolu z przesiadkami przez Rostów nad Donem, Moskwę, Krasnodar i Soczi zaczęło przemieszczać się na lotnisko w Erywaniu, część z nich brała już udział w działaniach wojennych. Straty będą liczone.
Warto zauważyć, że w samej Armenii pan Danielyan jest związany z działalnością Nairi Unanyana, ormianina, który mieszkał w Jewpatorii w latach 90 i był ściśle związany z przestępczością zorganizowaną i rosyjskimi służbami specjalnymi. Nairi Unanyan i Karen Unanyan odsiadują obecnie wyroki dożywocia w Armenii za zamach terrorystyczny z 27 września 1999 r. w ormiańskim parlamencie, w którym zginęło osiem osób, w tym premier Armenii Wazgen Sargsyan i przewodnicząca parlamentu Karen Demirchyan
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka