Dodaj do ulubionych

Punkty za pochodzenie

17.01.21, 11:08
Swego czasu w PRL próbowano wyrównać szanse na studiowanie młodzieży pochodzenia chłopskiego i robotniczego dając dodatkowe punkty. Prowadziło to czasami do absurdów, bo dzieci robotnika z Warszawy czy Krakowa dostawały te punkty, a dzieci np. nauczyciela ze wsi lub małego miasteczka nie dostawały, chociaż miały trudniejszy start.

Z podobną sytuacją spotkamy się wkrótce w Berlinie, gdzie tamtejszy Senat podjął decyzję, że po najbliższych wyborach (wrzesień b.r.) w całej służbie publicznej musi być zatrudnionych 35% ludzi imigracyjnego pochodzenia. Taki jest procentowy udział imigrantów w landzie Berlin.
Tylko życzyć im sukcesu. Odgermanić i odprusaczyć to miasto!;)

www.zeit.de/politik/deutschland/2021-01/migration-migrantenquote-oeffentlicher-dienst-gesetzesentwurf
Obserwuj wątek
  • polski_francuz Kreatywnosc i improwizacja 17.01.21, 11:18
   lubat napisał:

   "Z podobną sytuacją spotkamy się wkrótce w Berlinie, gdzie tamtejszy Senat podjął decyzję, że po najbliższych wyborach (wrzesień b.r.) w całej służbie publicznej musi być zatrudnionych 35% ludzi imigracyjnego pochodzenia. Taki jest procentowy udział imigrantów w landzie Berlin."

   I podobne bedzie z prawami dla kobiet. W moich oczach nieglupio. Dlaczego? Ano biali, mezczyzni i wyksztalceni (akademicy z niemiecka), ktorzy maja wladze dochodza do swych granic. Np. przespali rozwoj napedu elektrycznego, ktorym pobil ich Tusk (oh pardon Musk). Pierwszym start-upem od 40 lata czy cos po SAP-pie jest turecki BioNTech itp, itd.

   Idee przyszlosci trzeba szukac u tych, ktorzy sa kreatywni i zdolni do impromwizacji. A nie u straznikow obozow koncentracyjnych jak jorl i jemu podobni.

   PF
    • polski_francuz Re: Kreatywnosc i improwizacja 17.01.21, 17:06
     kylax4 napisał:

     Musk też jest biały, a startupów w Niemczech są tysiące.

     Ale Musk to Poludniowy Afrykaniec:)

     BionTech jest drugim po SAP znanym na calym swiecie start-upem. Jego wartosc gieldowa jest 17,4 mld €. I bedzie rosla, bo tureckie szefostwo atakuje teraz szczepionke przeciwko rakowi. Mozna tylko sciskac za nich kciuki.

     PF
     • eva15 Re: Kreatywnosc i improwizacja 17.01.21, 17:23
      polski_francuz napisał:

      > BionTech jest drugim po SAP znanym na calym swiecie start-upem. Jego war
      > tosc gieldowa jest 17,4 mld €. I bedzie rosla, bo tureckie szefostwo atakuje te
      > raz szczepionke przeciwko rakowi. Mozna tylko sciskac za nich kciuki.

      Zebyś nawet stanął na głowie, nie zrobisz z BioNtech tureckiego przedsiębiorstwa . Firmę stworzyli bracia Strüngmann i mają po dziś dzień ponad 50 % udziałów.

      de.wikipedia.org/wiki/Andreas_und_Thomas_Str%C3%BCngmann
      • polski_francuz Re: Kreatywnosc i improwizacja 17.01.21, 18:09
       eva15 napisała:

       " Zebyś nawet stanął na głowie, nie zrobisz z BioNtech tureckiego przedsiębiorstwa . Firmę stworzyli bracia Strüngmann i mają po dziś dzień ponad 50 % udziałów

       Gimnastyka robie w niedziele rano a nie wieczorem. A Strüngmanowie zainwestowali w BioNtech duzo (180 mln Us$) pieniedzy, ale tworcami szczepionki i chwaly firmy jest pani Türeci i pan Sahin. Dodam jeszcze bom swiezo po lekturze artykulu o nich, ze jezdza na rowerach do pracy i mieszkaja w "normalnym" mieszkaniu niedaleko firmy w Mainz.

       Do sukcesu przedsiebiorstwa potrzebne sa srodki i pomysl. Niemieccy inwestorzy dali srodki a Turcy dali pomysl, pracowitosc i sukces.

       PF
       • eva15 Re: Kreatywnosc i improwizacja 17.01.21, 23:07
        polski_francuz napisał:

        > Do sukcesu przedsiebiorstwa potrzebne sa srodki i pomysl. Niemieccy inwestorzy
        > dali srodki a Turcy dali pomysl, pracowitosc i sukces.


        Nie, tam byli w zespole również Austriacy, Szwajcarzy i Niemcy. To jest naprawdę międzynarodowy naukowo projekt. Lansowanie tylko Turków wynika z narracji politycznej.
       • felusiak1 Re: Kreatywnosc i improwizacja 17.01.21, 23:12
        Bullshit. Nie wiesz kto prowadzi research. Türeci i Sahin to odpowiednio Chief medical officer i Chief Executive officer. Sahin tym kieruje wraz z wieloma niemcami i jednym amerykaninem.
        Szefem Pfizera jest grek zatem szczepionka to sukces greckiej firmy.
        Derszpigiel ostro jedzie po faldach.
        • polski_francuz Wziac byka za rogi 18.01.21, 08:01
         felusiak1 napisał:

         "Nie wiesz kto prowadzi research. Türeci i Sahin to odpowiednio Chief medical officer i Chief Executive officer. Sahin tym kieruje wraz z wieloma niemcami i jednym amerykaninem."

         Firma powstala w 2008 roku, jako start-up, pozwalajacy rozwinac idee naukowe tureckich (pewnie maja juz niemiecki paszport) naukowcow. Idee udalo sie rozwinac. W kazdym odkryciu naukowym jest wielu autorow. pamietam z "Podwojnej Spirali", ze pominieto kiedys wklad Brytyjki w odkrycie struktury ADN (czy DNA jak kto woli). Ale, w wypadku szczepionki BioNtech, wklad Türeci'ego i Sahin jest bezsporny.

         A ze znam eve, to wiem, ze ma zab na muzulmanow. I pisze to co pisze. Spiegel stara sie zlagodzic ostre katy i w numerze w ktorym opisuje obydwoje Turkow, pisze tez o call-center tureckich gangsterow, ktorzy okradali starszych Niemcow i o adiunkcie arabskim z Saksonii, ktory dostal ponad 140 tys. € odszkodowania bo go wywalili z pracy przez podejrzenie o islamizm. Moge evie tylko poradzic, ze jakos trzeba bedzie zyc z szczepionkowcami, call-centrami i adiunktami skadinand. I jak sie zawalczy to i Polacy moze to i owo wygraja.

         Dodam, ze Niemcy maja odwage by brac byka za rogi. I bardzo dobrze bo odwaga jest nezbedna by swiat sie do przodu posuwal.

         PF
         • felusiak1 Re: Wziac byka za rogi 18.01.21, 08:45
          polski francuz napisał: Ale, w wypadku szczepionki BioNtech, wklad Türeci'ego i Sahin jest bezsporny.

          Przecież tego nie wiesz. Nie wiesz, ze od czwartego roku zycia wychowywal się w Niemczech. Dlaczego zatem piszesz z autorytatywną ignorancją.
          A wiesz, ze ta "pani Türeci" to jego zona i że urodziła się w Niemczech? Oboje wykształcili się w Niemczech. Taki turecki jak Turecki

          • polski_francuz Re: Wziac byka za rogi 18.01.21, 09:15
           felusiak1 napisał:


           "A wiesz, ze ta "pani Türeci" to jego zona i że urodziła się w Niemczech? Oboje wykształcili się w Niemczech. Taki turecki jak Turecki"

           Toz Ci pisze, ze przeczytalem kilkustronicowy artykul na ich temat. I maja tez dziecko ale nie znam jego plci. Spotkali sie na uwiwerku chbya w Sarlandii i na ich naukowy Werdegang wplynal niemiecki opiekun ich habilitacji (his name slips my mind). Zrobili doktoraty w wieku 27 lat troche (1 year) pozniej niz ja. Ale siem habilitowali trochem szybciej (skurczybyki tureckie jedne a i w ogole habilitacje w naukach medycznych...).

           No to ide popracowac, wenn ich bitten darf?

           PF
         • petronella.kozlowska Re: Wziac byka za rogi 18.01.21, 11:56
          polski_francuz napisał:

          Firma powstala w 2008 roku, jako start-up, pozwalajacy rozwinac idee naukowe tureckich (pewnie maja juz niemiecki paszport) naukowcow.


          Firma powstała jak start-up Uniwersytetu w Moguncji (medycyna eksperymentalna), potem szukała inwestorów.
  • eva15 Re: Punkty za pochodzenie 17.01.21, 17:12
   lubat napisał:

   > Swego czasu w PRL próbowano wyrównać szanse na studiowanie młodzieży pochodzeni
   > a chłopskiego i robotniczego dając dodatkowe punkty. Prowadziło to czasami do a
   > bsurdów, bo dzieci robotnika z Warszawy czy Krakowa dostawały te punkty, a dzie
   > ci np. nauczyciela ze wsi lub małego miasteczka nie dostawały, chociaż miały tr
   > udniejszy start.
   >
   > Z podobną sytuacją spotkamy się wkrótce w Berlinie, gdzie tamtejszy Senat podją
   > ł decyzję, że po najbliższych wyborach (wrzesień b.r.) w całej służbie publiczn
   > ej musi być zatrudnionych 35% ludzi imigracyjnego pochodzenia. Taki jest procen
   > towy udział imigrantów w landzie Berlin.
   > Tylko życzyć im sukcesu. Odgermanić i odprusaczyć to miasto!;)
   >
   > www.zeit.de/politik/deutschland/2021-01/migration-migrantenquote-oeffentlicher-dienst-gesetzesentwurf

   Tja, kiedyś było: "Nur für Deutsche" teraz ma być odnośnie tych 35 % "nur für nicht-Deutsche".
  • yurek_1111 Re: Punkty za pochodzenie 17.01.21, 17:56
   "
   tamtejszy Senat podjął decyzję, że po najbliższych wyborach (wrzesień b.r.) w całej służbie publicznej musi być zatrudnionych 35% ludzi imigracyjnego pochodzenia."

   Kazde "musi" wprowadzane przepisami administracyjnymi czyli biurokracja, jest niczym innym jak zaprzeczeniem zdrowej rywalizacji, stanowiacej podstawe prawidlowego rozwoju spoleczenstwa, gdyz tylko rywalizacja zapewnia ze kluczowe stanowiska beda zajmowali najlepsi...
  • felusiak1 Ministerstwo Równosci 17.01.21, 18:38
   Ministerstwo Rowności.
   Musi być 50% kobiet.
   A nie moga to być tylko biale kobiety. Zatem 7% murzynek, 3% skośnookich azjatek, 9% arabek,
   Ministerstwo kwalifikuje kobiety ras mieszanych. Pełnokrwista murzynka czy mulatka? A ta azjatka to chinka czy filipinka? A ta arabka to muzułmanka czy chrześcijanka. Turczynka to nie arabka. No dobrze, to 9% turczynek.
   A polki? Sroce spod ogona wypadły. Dobrze to jeszcze dodamy 5% polek. I w tym momencie chorwatki, slowenki i serbki zazadaly reprezentacji. Rosjanki podnosza rwetes. Te 9% arabek to sciema, tyule ich nie ma. Arabki traca reprezentacje na rzecz greczynek.
   Specjalna komisja zostaje powołana do obsadzenia stanowisk w Ministrstwie Równości, ktore bylo obsadzone nieprawomyslnie. Okazuje się, że komisja nie odzwierciedla pełnego spektrum i zostaje powolana nadzwyczjna komisja do obsadzenia specjalnej komisji. Okazalo się, ze nadzwyczajna komisja nie byla obsadzona zgodnie z prawem. Sprawą zajął sie najwyższy sad. Ale sąd też nie jest proporcjonalnie obsadzony.
   Wreszcie po jakimś czasie przepychanek doszlo do kompromisu. Podzielono kobiety na 3 grupy. Waga, wzrost i rozmiar buta ze wzgledu na opozycję tych z malym biustem. Potem sie pokoloruje.
  • kylax4 Re: Punkty za pochodzenie 18.01.21, 10:40
   Ludziom z mniejszości jest znacznie ciężej osiągnąć sukces, gdyż system jest zorganizowany w taki sposób, że najłatwiej przebić się białym.
   Weźmy choćby obrazki z USA. Gdy protestowali czarni to byli aresztowani i strzelano do nich, tymczasem z białymi szturmującymi kongres policja robiła sobie selfie i nawet usuwała barierki. Dopiero potem troszeczkę ich przycisnęli, ale to już było w momencie, gdy bezpośrednio zarozili członkom Kongresu.
   • felusiak1 Re: Punkty za pochodzenie 18.01.21, 19:00
    Pi3rdolisz farmazony. Czarni i antifa przez cale lato aż do późnej jesieni palili i rabowali. Policja ich nie bila a aresztowanych po kilku godzinach wypuszczala. Prokurator nie wnosil oskarzeń do sadow.
    I komu latwiej? Bialym wlochom, bialym irlandczykom czy bialym zydom. A co z bialymi chińczykami i koreańczykami?
  • caesar_pl Re: Punkty za pochodzenie 18.01.21, 16:48
   www.tagesspiegel.de/berlin/ahmad-patron-miri-berliner-clan-groesse-erhaelt-die-27-duldung/26782284.html?utm_source=pocket-newtab-global-de-DE
   Bandzior arabski mieszkajacy w Berlinie otrzymal po niezliczonych rozbojach 27 raz warunkowe pozwolenie na pobyt w Niemczech.Czerwono czerwono zielone wladze tlumacza to tym,ze facet nie ma paszportu libanskiego,bo Libanczyk.Okazuje sie ze w innych Landach ambasada niemiecka zalatwia delikwentowi w Libanie paszport,przesyla do Niemiec,pakuja Araba do samolotu i baj,baj.Ciekawe sa wpisy pod artykulem.Jeden Niemiec napisal - wsadzic do samolotu i zrzucina nad Libanem na spadochronie.Inny napisal - Klan grozi sedziemu rozpatrujacemu sprawe i jego rodzinie,inny pisze ze moze Klan przekupuje sedziego,a jeszcze inny,chyba Nachodzca pisze,ze takie dzialanie rzadu w Berlinie szkodzi porzadnym Muslimom.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka