borrrka
20.03.22, 09:07
www.gazeta.pl/0,0.html
Bardzo znamienny filmik.
Jeśli ktoś zna język radziecki, warto odsłuchać.
Uzurpuję sobie pewną znajomość tego narodu i uważam, że robią to w znacznym stopniu ze strachu .
To kod rabstwa wbity przez setki lat i jak śpiewał doktor Sienkiewicz Kuba
" może czasem trochę mniejszy, ale potem jeszcze większy".
A teraz jesteśmy na etapie jeszcze większy.
Ludzie szmacący się ze strachu przed "wadzą" maskują uczucie wstydu patriotycznym entuzjazmem.
Setki lat treningu - zesłań, gułagów, ochrany, czy innej opryczniny robią swoje.