Dodaj do ulubionych

Most Nad Kerczem.

18.08.22, 09:24
Coraz bardziej Ukraińcy oswajają świat koniecznością jego zniszczenia. Ja mam jednak sporo wątpliwości.

Jest po prostu zbyt piękny. Nie wiem jak z jego wewnętrzną jakością materii, ale projekt przypomina mosty nad nad Bosforem, przeprawy skandynawskie, japońskie, nawet te w USA.

Oczywiście, był to projekt stricte militarny. Budżet bez granic, dlatego sądzę. że rosyjska fuszerka tam nie miała miejsca. Budowlańcy ryzykowali własnym życiem. Tak go traktują Ukraińcy.

Ja bym się zawahał i przemyślał sprawę. Bo łatwiej jest zamiast mostu niszczyć drogi i tory prowadzące. Mają już stosowne środki Made in USA.
Ten most może jeszcze posłużyć ludziom jadącym na Krym dla świeżego powietrza, czystego morza, plaż i ogólnie komfortu wypoczynku. Za dziesięć lat. A może wcześniej.

Obserwuj wątek
    • stavros2002 Re: Most Nad Kerczem. 18.08.22, 09:36
      Ten most może jeszcze posłużyć ludziom jadącym na Krym

Skąd jadącym na Krym?
    • borrrka A ile kwiatków podeptali żołnierze Azowa! 18.08.22, 10:27
      Bzdury wypisujesz - wojna, to wojna.
      • haen2010 Re: A ile kwiatków podeptali żołnierze Azowa! 18.08.22, 10:46
        Dlaczego bzdury? Przegrana, post putinowska Rosja będzie musiała zgodzić się na demilitaryzację Morza Czarnego. Łącznie z Krymem. Wróci do normalności dzięki biznesowi turystycznemu.
        • borrrka Dowódcy wojskowi myślą o celach 18.08.22, 10:52
          Strategicznych i taktycznych.
          Nie są wizjonerami.
          Przynajmniej oficjalnie artykułowanym celem Ukrainy jest "odbicie" Krymu.
          I wszystko jest podporządkowane temu zadaniu.
        • j-k belkot. i Morza Bialego ! 18.08.22, 13:47
          haen2010 napisał:

> Przegrana, post putinowska Rosja będzie musiała zgodzić się na
          > demilitaryzację Morza Czarnego. Łącznie z Krymem.

I Morza Bialego. Eskimosi tez chca miec spokoj od Russkich.
    • buldog2 Re: Most Nad Kerczem. 18.08.22, 10:44
      Można zniszczyć kawałki najłatwiejsze do odbudowy. Drogi dojazdowe itp. - to prawie nic nie da.
      Wojna, konieczność obrony i jak się da odzyskiwanie terytoriów to priorytet.
      • haen2010 Re: Most Nad Kerczem. 23.08.22, 15:27
        Jak oglądam zdjęcia, to jest tam dużo przęseł lądowych. To nie jest klasyczny most nad cieśniną.
    • stasi1 Re: Most Nad Kerczem. 18.08.22, 13:41
      A czemu chcesz ułatwiać życie Rosjanom po wojnie? A nawet jak już się go uda zniszczyć to ulegnie zniszczeniu jedno przęsło. Odbudują w trzy miesiące.
      Ogólnie nie sądzę żeby Ukrainie udało się go zniszczyć
      • kobalt_x Re: Most Nad Kerczem. 19.08.22, 10:18
        Jest na pewno bardziej strzeżony niż inne cele. Przydałby się pseudo atak, żeby się na moście jeszcze bardziej skupili a walnąć można by było gdzie indziej.
        • buldog2 Re: Most Nad Kerczem. 19.08.22, 15:31
          Jest strzeżony, w necie można znaleźć opisy, pewnie niekompletne, czym. Ale na pewno nie jest strzeżony bardziej, niż Moskwa (okręt) czy lotniska na Krymie. I na pewno da się go uszkodzić, tu cienia wątpliwości nie ma. Ale żeby uszkodzić poważnie, trzeba by użyć większych bomb, takich Ukraińcy chyba nie mają. A tak, że nie dało się jeździć, to chyba uszkodzą niedługo.
        • stasi1 Re: Most Nad Kerczem. 22.08.22, 20:58
          On ma kilka km długości. Czy da się to strzec na całej długości? Pewnie ciężko Najlepszą jego ochroną jest odległość
          • buldog2 Re: Most Nad Kerczem. 23.08.22, 10:04
            Ma 18 km.
    • yabbaryt Re: Most Nad Kerczem. 19.08.22, 17:12
      ten most ma duże znaczenie symboliczne dla Rosjan i dlatego Rosjanie angażują duże siły na jego pilnowanie. OPL straże etc. I o to chodzi Ukraińcom. Siły i sprzęt zaangażowane do pilnowania mostu nie są wykorzystywane na froncie. Jak się most zniszczy to systemy OPL pójdą na linie frontu a przecież nie o to chodzi.
      • buldog2 Re: Most Nad Kerczem. 20.08.22, 15:16
        Jestem przekonany, że w razie częściowego zniszczenia mostu będą robić wszystko co możliwe, żeby odbudować, a zatem i bronić go. To dla nich krytycznie ważne dla zaopatrzenia garnizonu na Krymie, jeśli połączenie wzdłuż brzegu zostanie przerwane. Możliwości transportowe mostu to 40 tys. samochodów dziennie w obie strony przy szybkości 120 km/h plus 47 par pociągów (osobowy + towarowy) dziennie. W przypadku pojazdów wojskowych pewnie 2 razy mniej, ale i to wystarczy.
        • haen2010 Re: Most Nad Kerczem. 23.08.22, 10:30
          Oj, buldog. Napisz jeszcze, jak te potężne zaopatrzenie via Krym ma się wydostać na Ukrainę. Przesmyk z Krymu ma 15 km. W całości kontrolowany przez ich artylerię. To jakby drugi most.

Mnie bardziej niepokoi niechęć Ukraińców do zwycięstwa w ich " Wojnie Ojczyźnianej".

• borrrka A znasz choć jednego Ukraińca? 23.08.22, 15:38
            Ja znam wielu i trudno spotkać ludzi bardziej przekonanych do "swej sprawy".
          • stasi1 Re: Most Nad Kerczem. 25.08.22, 11:28
            Z tą kontrolą tego przesmyku poleciales. Najbliższe stanowiska Ukrainy są ponad donośność himarsa. Jakby nie patrzył największe sukcesy rosji w tej wojnie przypadły wojsku co nacieralo z Krymu

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka