marcus_crassus 10.05.05, 17:12 mogli go poobwozic po kraju i pokazywac.na miejscu jaruzela bym sie wstydzil Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
homophob_and_racist Re: Rosja patrzy na Jaruzelskiego 10.05.05, 17:16 Hitler tez obwozilby po Reichu Patain'a Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Rosja patrzy na Jaruzelskiego a widzi szubrawca! 10.05.05, 17:23 ( bokacapy nie maja szacunku, dla tyych ktorzy sie im wysluguja!) Prawidlowa pisownia, - Petain, choc ja osobiscie wole- putain! :-))) P.S. Jaruzel, to ten, ktory jako JEYDNY z mlodych wyzszych oficerow wojska polskiego domagal sie w l956tym, ze by pozostawic marszala Rokossowskiego na stanowisku ministra obrony PRL -ktore ow otrzymal w nagrode za pomoc udzielona walczacej Warszawie!;-))) General Stanislaw Poplawski zalecil wowczas marszalkowi Spychalskiemu przed odjazdem do Moskwy: "To bardzo zdolny oficer. Nie zmarnujcie go!" I odtad, pod auspicjami Kremla, postepowala szybko kariera "polskiego patrioty"! :-((( Odpowiedz Link Zgłoś
janmucha Niewolnik 11.05.05, 08:17 Jaruzelski przez cały czas wolnej Polski usiłował przekonać Polaków, że jest polskim patriotą, że stan wojenny, był „mniejszym złem”, że właśnie w ten sposób uchronił Polskę przed sowiecką agresją. Malował autoportret człowieka tragicznego, który kochając bez granic Ojczyznę musiał dla jej ratowania przeciwstawić się własnemu narodowi. Nie żałował przy tym kiczowato – sentymentalnych wynurzeń, o „dłoni spoczywającej na zimnej rękojeści pistoletu”, gdy ponoć rozmyśliwał o samobójstwie. I oto przed 9 maja, przed urągającym przedstawieniem, jaki całemu światu zgotował w Moskwie Putin, miał Jaruzelski jedyną w swoim rodzaju okazję, by czynem potwierdzić to, do czego z takim mozołem usiłował przekonać Polaków. Wystarczyło odmówić wyjazdu do Moskwy, napisać list do Putina o kłamstwach Kremla, o fałszowaniu historii, o wrogich Polsce zachowaniach rosyjskiego prezydenta i jego świty. No i odpowiednio ten list nagłośnić. Sądzę, że taką postawą, opowiedzenia się po stronie własnej ojczyzny Jaruzelski miał niepowtarzalną szansę dania świadectwa prawdzie a jednocześnie uwiarygodnić z takim samozaparciem malowany autoportret. Jaruzelski do Moskwy pojechał odebrać od Putina wyprodukowaną dla kombatantów na tę okazję blaszkę. Tym jednym gestem udowodnił po raz kolejny, że jest nikim innym, tylko złamanym przed laty w syberyjskich tajgach moskiewskim niewolnikiem. Odpowiedz Link Zgłoś
1b1r1m1t.von1ungern_1sternberg Proponuje obwozic go w klatce bilety za 1rubla... 10.05.05, 17:23 A przy okazji wyszla kompromitacja i kompletna niekompetencja Putina w polityce zagranicznej...NAGRADZAJAC JARUZELA NIEOCZEKIWANIE OBRAZILI CZECHOW :o)))).Pomagierzy Putina kompletni duracy nie doczytali ze Jaruzel tlumil zryw Czechow i popsuli sobie stosunki z tym panstwem ktore siedzialo cicho...:O))))Ot Putin budzi nienawisc juz chyba wszedzie na swiecie...Nawet Szirak ze Szrederem sa u siebie krytykowani za konszachty z nim...Putin kompletnie zniszczyl wizerunek Rosji a te obchody w zamierzeniu majace dac sukces przez niekompetencje i nieudolnosc spowodowaly kolejna kompromitajcje Putinowcow...Po prostu DO RZADZENIA TRZEBA MIEC TALENT WIEKSZY NIZ DO CZEGOKOLWIEK...A tego Putinowcy nie maja...To nie rzemieslnicy a nedzni partacze...Ich usuniecie jest potrzeba chwili...Putin prowadzi Rosje do totalnej izolacji swiatowej opinii publicznej a w konsekwencji do chaosu i rozpadu...A NIKT KTO MA SUMIENIE NIE ZYCZY BLIZNIM ZLE...A wiec i my nie mozemy zyczyc Rosji dalszych rzadow Putina... Odpowiedz Link Zgłoś
dziadek_piaskowy Re: a ja proponuje 10.05.05, 17:39 pojsc za pomyslem premier Timoszenko i przyznac bandytom z UPA status kombatanta,brawo ukraincy,tego by nie wymyslil sam tow.Stalin! Odpowiedz Link Zgłoś
fartur78 Re: a ja proponuje 11.05.05, 13:18 hmmm... jesli chodzi o UPA to jest to rzecz podobna jak z AK niektórzy też nazywali ich bandytami - zresztą mam wrażenie że ta opinia została wykreowana w podobnych kręgach. Momo wszystko chwała tym którzy walczą o niepodległość swojej ojczyzny Odpowiedz Link Zgłoś
gieeflo Re: a ja proponuje 11.05.05, 14:48 szczególnie dobrze wychodziło rezunom z UPA mordowanie, jasne, niech będą kombatantami, a jeszcze lepiej postawmy im pomnik za to że mordowali nie tylko Polaków ale także ruskich :-) Odpowiedz Link Zgłoś
zaba29 Re: a ja proponuje 14.05.05, 19:44 Nasza Armia Krajowa mordowala rowniez Ukraincow.I chociaz usilnie bronimy sie przed prawda i nie chcemy tego przed soba przyznac nie bylismy w niczym lepsi. Jestesmy ksenofobami usilnie kreujacymi sie na meczennikow. I tylko nam sie ta rola nalezy. Odpowiedz Link Zgłoś
jankowski1960 Re: Proponuje obwozic go w klatce bilety za 1rubl 10.05.05, 17:40 niech zyje przyjazn polsko-rosyjska! Rece precz od generala! Odpowiedz Link Zgłoś
juszczenko1 Rosja wszystkich dmucha 10.05.05, 18:00 a Schreader, Chirac i Berlusconi sie ciesza Odpowiedz Link Zgłoś
faklapolis Re: Rosja wszystkich WYRUCHA 10.05.05, 18:25 juszczenko1 napisał: > a Schreader, Chirac i Berlusconi sie ciesza taaaa... a co maja sie nie cieszyc, jak ta cala Jewropa tyle warta co to towarzystwo co sie tam zebralo!!! jeden gadal glupoty reszta sluchala, poklepali sie, powreczali sobie medale za zaslugi dawniejsze i wczesniejsze, a spoleczenstwa niech dalej zyja w zludzeniach ze kiedykolwiek ktokolwiek wypowie slowa na ktore czeka kazda ze stron! jedno co warto to upic sie warto! i olac to cale towarzycho !a przy glosowaniu na euro konstytucje powiedziec "nie" tylko w ten sposob tym eurokratom mozna utrudnic zycie!! ehhhhhh Odpowiedz Link Zgłoś
canadol Oczywiscie, ze UPA to weterani 10.05.05, 18:40 Jak kazdy inny mieli prawo walczyc o swoj narod i ojczyzne. Inaczej to by zalezalo od punktu odniesienia: hitlerowcy przeciez nazywali naszych partyzantow bandytami..... Odpowiedz Link Zgłoś
pomanorder od kiedy ludobójcy sa weteranami? 11.05.05, 12:04 takie punkty odniesienia to se w d.. wsadź buraku.UPA zabiła 5 razy więcej polskich dzieci,starców i kobiet niż żołnierzy armii czerwonej. Odpowiedz Link Zgłoś
pinia1a Re: od kiedy ludobójcy sa weteranami? 11.05.05, 12:54 O tym jak Ukraińcy traktowali Polaków i jakie trwały tam rozgrywki,wiedzą najlepiej kresowiacy. Jak chcemy prawdy w/s Katynia to i wyjaśnijmy z Juszczenką sprawę UPA i mordów na Wołyniu, zanim zaczniemy się z nim całować. Czy ta przyjaźń z Ukrainą nie za wcześnie? Czepiamy się Rosjan a z Ukrainą też nie mamy wyjaśnionych ciemnych kart. A Lwów i cmentarz Orląt Lwowskich? Każdy prawie naród w Europie ma swoje ciemne karty historii i bardzo trudno będzie wyjaśnić wszystko do końca. Każdy tą wojnę widział inaczej w zależności od miejsca pobytu w danym momencie. Jeśli chcemy całkowitego pojednania to musimy się nauczyć wybaczania. Nie mamy wpływu na to co Putin będzie mówił o nas. Zachód co chce przemilczeć też ukrywa.Mocarstwa będą zawsze górą. Historycy są tendencyjni,póki żyją świadkowie wydarzeń trzeba dochodzić prawdy ale nie konfliktowo tylko konsekwentnie, nie szkalując ludzi po drodze. Gdyby prez.Kwaśniewski nie pojechał do Moskwy na obchody zakończenia II WS, nic by to nie zmieniło w wypowiedziach Putina, a tak swoją obecnością podkreslił udział Polski w koalicji antyhitlerowskiej.Putin jest jaki jest i wątpię,żeby Polska kiedy kolwiek doczekała się przeprosin. Musimy prowadzić mądrą politykę zewnętrzna i gospodarczą ale nie możemy całkiem ignorować Rosji, bo nie jesteśmy dość silni. Służalczość wobec Ameryki nie wyjdzie nam też na dobre. Jesteśmy mięsem armatnim w Iraku i też należałoby z tym skończyć i mieć odwagę się wycofać z tego też wątpliwego "sojuszu". Odpowiedz Link Zgłoś
pinia1a Re: od kiedy ludobójcy sa weteranami? 11.05.05, 13:43 O tym jak Polacy ucierpieli od Ukraińców, jakie tam były konflikty, wiedzą tylko kresowiacy. UPA dała sie mocno we znaki.Mordowano też na Wołyniu. Musimy dążyc do wyjaśnienia tych spraw także z Ukrainą i Juszczenką zanim zaczniemy się z nim całować. Czy ta przyjaźń z Ukrainą nie za wcześnie. Czepiamy się Rosji a tym czasem jeszcze tyle do wyjasnienia z Ukrainą. A Lwów i sprawa cmentarza Orląt? Putin i tak będzie prowadził swoją politykę jak chce i mówił co chce. Nie mamy na to wpływu.Wszystkiego i tak się nie da wyjasnić, bo z Putinem będzie to trudne. Rosja jest mocarstwem i układac się będzie z wielkimi.Polska nie jest dość silna. Tak naprawdę każdy naród Europy ma swoje ciemne karty historii. Zachód tez ukrywa to co chce przemilczeć. Musimy nie konfliktowo ale konsekwentnie dochodzić prawdy póki żyją świadkowie wydarzeń,nie szkalując ludzi ale do końca i tak chyba nie da się wszystkiego wyjaśnić,trzeba nauczyć się też wybaczać.Gdyby prez. Kwaśniewski nie pojechał do Moskwy na obchody rocznicy zakończenia II WS,nic by to nie zmieniło w postępowaniu Putina a tak przynajmniej podkreslił udział Polski w koalicji antyhitlerowskiej.Musimy prowadzić mądra politykę zewnętrzną z Europą, Ameryka, także z Rosją, bo gospodarczo jest nam potrzebna.Nie możemy sie ciągle obrażać i izolować.Wydarzenia II WS, kazdy widział inaczej w zależności od miejsca pobytu w danym momencie dziejowym.Historycy są też tendencyjni ale ich rola, wyjasniać zakręty historii.Teraz też dla Ameryki jesteśmy "mięsem armatnim" w Iraku i też czas byłoby wreszcie z tym skończyć, a nie prowadzić służalczą politykę pro- amerykańską. Ameryka też się na nas wypnie jak uzna, że wygodniej jej np. z Rosją. I zostaniemy znowu z "reką w nocniku".Czas skończyć z wątpliwym bezwarunkowym sojuszem i się wycofać z Iraku. Odpowiedz Link Zgłoś
itakinie Re: od kiedy ludobójcy sa weteranami? 16.05.05, 12:00 Jakie masz na to dowody i dokumenty? itakinie Odpowiedz Link Zgłoś
canadol Re: Rosja patrzy na Jaru...skiego 10.05.05, 18:52 Tak, Jaruzel moglby byc bohaterem. Byc moze stan wojenny byl nie do uniknienia. Bylby bohaterem, gdyby np. zawiesil tez dzialalnosc partii i zaczal wspolnie z opozycja budowac nowa Polske. A tak to co zrobil - gnoj i beznadzieja po tym tzw. stanie wojennym. Prawie 10 lat stracone. I tylko szczescie, ze nastal Gorbi, bo jakby jesczcze wybrali jakiego starego safandule, toby ten stan jeszce potrwal ze 20 lat. To po prostu zwykly pacholek. Odpowiedz Link Zgłoś
revoy Re: Rosja patrzy na Jaruzelskiego 10.05.05, 23:23 Polacy, od ponad trzech stuleci dążyliśmy do układania stosunków z Rosją w sposób podobny do tych po 1944 r. Inaczej z pozycji nieszanującego się "kundla". Zaczęło się od "kameleona", hulaki i opoja Augusta II, który dla zdobycia korony królewskiej(...)Wyrzekł się protestantyzmu i złożył katolickie śluby na naszą katolicką wiarę. Na drugi dzień przyozdobił szyję ulubionego ogara( nie podają rasy)różańcem.( Jakie pararelne są ukłony "prezia" przed Papieżem i klęknięcia " matki Jolanty" a następnie na lotnisku w Kaliszu-(...)szyderstwa wobec " dworu nihilistów" z guru- Siwcem w roli głównej końca XX wieku). Początek XVIII w zaczęła się epoka takich nihilistów, o jakich od zmierzchu Cesarstwa Rzymskiego nikt nie słyszał. Ci mieniący się Polakami pod egidą szelmy-Jana Przebendowskiego w ciągu jednej nocy (z 26 na 27 czerwca)spoili szlachtę i skorumpowali ich, za co uzyskali głosy elekcyjne na Wettina-Sasa- Augusta II. Od trzech stuleci nasi rodzice i nauczyciele ucząc nas o tamtej epoce powtarzają najbardziej trafne z określeń podsumujące " gnój moralny epoki sasów": " za króla Sasa, jedz, pij i popuszczaj pasa". Dla konkluzji tamtej epoki-Sasów posłużę się słowami NAUCZYCIELA J. P. Jasienicy: "Tonąca w gnoju moralnym elekcja rozstrzygała kwestię władzy państwowej, miała powierzyć określonemu człowiekowi możność i prawo podejmowania decyzji ważnych dla losu milionów". Jakie były losy naszych przodków od epoki Wettinów do 9 maja 2005 r? Upadek państwowości ziścił się od " zarzewia wewnętrznego", zamętu pomiędzy Litwą a Koroną, którego" ojcem" był August II. Postanowienia wileńskie z 24 XI 1700 r były ...prowokacją polityczną. Została zerwana na zawsze( z wyjątkiem czasu insurekcji) wspólnota obojga narodów zawiązana podczas Unii Lubelskiej 1569 r. Spoiwo fundamentu " dzieła Jagiellonów" zostało rozmyte poprzez "zarzewie postanowień litewskich". Potem były Olkienniki( brrrrrrrrrrr), wojna północna, Sejm Niemy, protektorat Rosji, elekcja "pod ruskimi bagnetami" KUKŁY WOSKOWEJ S. A. Poniatowskiego, służalczość wobec "kasi II" rozbiory, wojna bolszewicka, traktat Ribentropp - Mołotow, Manifest Lipcowy, PRL, i Wojciech Jaruzelski, dekorowany ORDEREM 60 LECIA POKONANIA WSPÓLNEGO WROGA??? Te ponad 300 lat naszych tragicznych losów i roli różnych służalczych person na szczytach władzy (- takim wiernym kontynuatorem jest generał Jaruzelski) najwierniej oddają słowa carycy Katarzyny II('grabarza" Rzeczpospolitej Obojga Narodów ) do (...) S. A. Poniatowskiego, " Najzdrowsza część ( to o "targowiczanach")tego narodu( to o nas-Polakach) zawiązała konfederację, aby dopomnieć się o niesłusznie wydarte mu prawa. Obiecałam im wsparcie i udzielę go z całą skutecznością, na jaką moje środki pozwolą. Pochlebiam sobie, że nie będziesz czekał ostatecznej ostateczności, aby skłonić się do moich życzeń, tak stanowczo wypowiedzianych i przystąpisz do konfederacji zawiązanej pod moją opieką". Czy wyjazd Prezydenta ( dwu kadencji z woli narodu) nie wieńczy kolejnego " upodlenia moralnego" wobec świata, jakiego udzielił Nam-CAR WŁADIMIR PUTIN??? Do kogo możemy tym razem mieć pretensje? Kto za nas decydował? Nie ma Repnina w Warszawie ani Suworowa na Pradze a nasi przywódcy oddają się "masochistycznym rozkoszom" KATOWANIA MORALNEGO na oczach Świata. HISTORIĘ TRZEBA ZNAĆ I ROZUMIEĆ, BO ONA JEST MATKĄ NAUK. My uważamy się za najlepszych lekarzy, polityków i historyków. Jesteśmy niestety jako; " karzeł- i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi". C.K. Norwid Odpowiedz Link Zgłoś
18261826www Uwazam Jaruzelskiego za patriote. 11.05.05, 04:52 Pomimo roznic swiatopogladow potrafie docenic fakt ,ze sluzyl ojczyznie tak jak umial w jednym z najtrudniejszych i skomplikowanych politycznie okresow naszej polskiej historii.Za zdrajcow ojczyzny uwazam Rydzyka,Jankowskiego i wszystkie inne kreatury ,ktore staraja sie zepchnac nasz kraj z drogi niepodleglosci i demokracji. Odpowiedz Link Zgłoś
janmucha Re: Uwazam Jaruzelskiego za patriote. 11.05.05, 08:22 18261826www napisał: > Pomimo roznic swiatopogladow potrafie docenic fakt ,ze sluzyl ojczyznie tak jak umial Jak sluzyl (i sluzy Ojczyznie) Twoj general - masz przyklad z ostatniego dnia - o czym napisala "Rzeczpospolita", natomiast cala sprawe pominela "GW"- prawdopodobnie w mysl slynnego powiedzenia Adama Michnika "odp... sie od generala". Oto notatka z "Rzeczpospolitej" z komentarzem historyka prof. Paczkowskiego. Generał Wojciech Jaruzelski, który w poniedziałek odebrał w Moskwie medal od prezydenta Putina, udzielił kontrowersyjnej wypowiedzi mediom rosyjskim. Agencja RIA-Nowosti spytała go o "okupację Ukrainy Zachodniej i Białorusi Zachodniej przez Polskę w 1920 roku, a zwłaszcza o [ówczesną] egzekucję dziesiątek tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej". - W historii każdego narodu są tak czarne, jak i jasne punkty. Najważniejsze oceniać je we właściwych proporcjach - odpowiedział generał. Strona rosyjska często podnosi kwestię rzekomych egzekucji żołnierzy Armii Czerwonej, których miała się dopuścić Polska, i porównuje to do późniejszego mordu w Katyniu. Wczoraj generał Jaruzelski pojechał do Kraju Ałtajskiego, gdzie jego rodzina "jako element niepewny" w czasie wojny została deportowana z Litwy przez władze radzieckie, i gdzie jest pochowany jego ojciec. Powiedział tam, że jest rad, że może być w Rosji "w te święte dni". - Pamiętam ciepło syberyjskich serc i ciepło tej ziemi, która nas przyjęła - mówił. d.z. -------------------------------------------------------------------------------- Dla "Rzeczpospolitej" Profesor Andrzej Paczkowski historyk Nie mogę uwierzyć, żeby Jaruzelski mógł coś takiego powiedzieć. Polska nie okupowała od 1920 roku żadnych terytoriów. Granica została wytyczona na podstawie traktatu polsko-sowieckiego z Rygi. To nieporównywalne z tym, że w 1939 roku Związek Sowiecki napadł na Polskę i wcielił jej część. Jeżeli zaś chodzi o "egzekucje", to jest to również nieprawdą. Po wojnie 1920 roku w polskich rękach znalazło się 80 - 100 tys. jeńców z Armii Czerwonej. Kilkanaście tysięcy z nich faktycznie zmarło, ale z przyczyn naturalnych. Panował tyfus, kończyła się epidemia hiszpanki. Rosjanie już wiele lat temu otrzymali na ten temat pełną dokumentację. not. p.z. Odpowiedz Link Zgłoś
18261826www Re: Uwazam Jaruzelskiego za patriote. 11.05.05, 12:38 Potrafie zrozumiec , ze byl przywodca kraju zniewolonego, najpodlejsza i najbardziej niewdzieczna to rola, kiedy inni trzymaja noz na gardle, a wokol pelno zdrajcow i szpicli.Zycze mu aby dozyl konca swoich dni w spokoju, bo z pewnoscia tego brakowalo mu przez cale zycie.Co bylo zle ,staram sie wybaczyc, choc to trudne.Jeszcze raz pragne podkreslic,ze za zdrajcow ojczyzny uwazam takich jak rydzyk czy jankowski, ktorzy osmieszaja nas w oczach swiata,czynia wszystko aby wpedzic nas z powrotem w niewole.Nie narzucam nikomu moich pogladow, pisze po prostu to co czuje. Odpowiedz Link Zgłoś
che.guewara Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości jaką nazi-szmatą 11.05.05, 08:39 jest Juszczenko i jego UPA'owsko-banderowska junta? Odpowiedz Link Zgłoś
18261826www Re: Czy ktos´ ma jeszcze wa˛tpliwos´ci jaka˛ nazi- 11.05.05, 12:43 Ty bracie jeszcze wiele musisz sie w zyciu nauczyc i zrozumiec.Twoje poglady mi nie przeszkadzaja, ale brak podstawowej wiedzy.Ucz sie,czytaj, rozmawiaj z ludzmi i wyciagaj wnioski. Swiat nie jest bialy i czarny, pelno w nim odcieni. Zycze przyjemnego dnia. Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: Rosja patrzy na Jaruzelskiego 11.05.05, 09:28 "BARANul" to autor tego artykulu... Miasto, gdzie spotkali bohatera II WS Woicecha Jaruzelskiego, ktory poszedl do walki z faszyzmem z Altajskiego kraju - BARNAUL! Odpowiedz Link Zgłoś
1ja Re: Rosja patrzy na Jaruzelskiego + 11.05.05, 10:02 ><<<< Re: a ja proponuje Przeczytaj komentowany artykuł » dziadek_piaskowy 10.05.2005 17:39 + odpowiedz pojsc za pomyslem premier Timoszenko i przyznac bandytom z UPA status kombatanta,brawo ukraincy,tego by nie wymyslil sam tow.Stalin!>>>>>>>>>>>> Baltykom wolno,a Ukraincom-nie? Odpowiedz Link Zgłoś
kortez1 Re: Rosja patrzy na Jaruzelskiego 11.05.05, 11:57 Postac gen. Jaruzelskiego jest dla czymś ogromnie niezrozumiałym. Przecież jest to szlachcic z zasłużonej od pokoleń , bardzo patriotycznej rodziny. Pobierał nauki u Ojców Marianów a zatem nieskażone czerwoną ideolagią. Był przedwojennym harcerzem a zatem wychowany patriotycznie. Został przymusowo wywieziony na Sybir, gdzie jego ojciec zmarł(pewnie nie z dobrobytu) a on sam jako nastolatek pracował ponad siły, tracąc zdrowie(uszkodzenie wzroku). Już wtedy przeciez musiał widzieć okrucieństwo systemu (nie tylko przecież samych dobrych Rosjan). Wstąpił do armii, która wyzwalała Polskę, dawiadując się zapewne po jakimś czasie o rzeczywistych intencjach Sowietów. Po wyzwoleniu w całosci oddał się sprawie komunizmu (nie wyliczam tutaj jego wszystkich stanowisk). Piastując ważne stanowiska wojskowe i państwowe nie mógł nie wiedzieć prawdy o Katyniu, zniewoleniu politycznemu Polski, biedzie i upokorzeniu ludności. Nie dorobił sie jak sadzę żadnych specjalnych majątków, jak inni dobrzy komuniści. Teraz mając okazję powiedzieć prawdę i zająć stanowisko, jakie przystoi Polakowi, odrzucił tę możliwość. Nie mogę zrozumieć, że ten człowiek (skądinąd mądry i inteligentny)może nie widzieć żałosności sprawy, której całe życie służył. Czy ktoś mi to wyjasni? Odpowiedz Link Zgłoś
lew_konia Spiesze z wyjasnieniami kortez :) 11.05.05, 12:09 Jaruzelski nie jest idiota, zeby nie wiedziec jakie bledy w zyciu popelnil, jakim byl serwilista, jakim byl janczarem. Dlatego, ze naplul na swoj zyciorys, bedzie do grobowej deski trzymal sie swojej wersji o rzekomym "patriotyzmie". Do konca i do krwi ostatniej bedzie utrzymywal, ze wybierajac droge kariery w LWP (calkowicie zaleznym od ZSRR), mial racje. Ze mial racje wprowadzajac stan wojenny, wkraczajac w '68 do Pragi i "interweniujac" w '70 w Gdansku, nie mowiac juz o "81 i Wujku. Niby general, ale brak mu honoru i odwagi. Bo w LWP nie obowiazywal Kodeks Bohdziewicza! Jaruzelski to czerwony general i dlatego dostal medalik od Putina "za wiernosc". Pokazywano natomiast jego wczorajszy przylot do Kraju Ałtajskiego, do którego podczas wojny Jaruzelskiego deportowano wraz z rodziną. <<Na lotnisku w Baranule, stolicy Kraju Ałtajskiego, generała witały miejscowe władze. Rosyjskie media relacjonowały też jego wizytę w domu, gdzie mieszkał w latach 40., oraz na mogile ojca w Bijsku. >> - a ojciec sie w grobie przewraca, ze syn zostal sowieckim janczarem. Coz: Wierny jak pies Szarik odebral medalik. Sowiecka obroze na szyi bedzie z duma nosil do konca zycia. Amen Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Jaruzelski- wielki SOWIECKI patriota! 11.05.05, 12:20 Jaruzel, to ten, ktory jako JEYDNY z mlodych wyzszych oficerow wojska polskiego domagal sie w l956tym, ze by pozostawic marszala Rokossowskiego na stanowisku ministra obrony PRL -ktore ow otrzymal w nagrode za pomoc udzielona walczacej Warszawie!;-))) General Stanislaw Poplawski zalecil wowczas marszalkowi Spychalskiemu przed odjazdem do Moskwy: "To bardzo zdolny oficer. Nie zmarnujcie go!" I odtad, pod auspicjami Kremla, postepowala szybko kariera "polskiego patrioty"! :-((( Odpowiedz Link Zgłoś
lew_konia Re: Jaruzelski- wielki SOWIECKI patriota! 11.05.05, 12:37 Kochani - przychodzi mi na mysl jedyne, niestety straszne, wyjasnienie. Poniewaz moje wychowanie nie pozwoliloby zaprzec sie rodziny zameczonej przez sowietow - to nie rozumiem, jak ktos wychowany w tradycji szlacheckiej, czyli traktujacy sprawy honoru bardzo wysoko, ktos noszacy szlacheckie nazwisko - herbu Slepowron, moglby sie zaprzec swojego dziedzictwa przez sluzbe sowietom. Wniosek jedyny i straszny - moze syna Panstwa Jaruzelskich tez pochowano w tajdze, a do Polski dotarl jedynie enkawudzista, ktory do dzisiaj trzyma sie roli! Bo kurcze inaczej ten serwilizm i janczarstwo nie daja mi spokoju. Odpowiedz Link Zgłoś
lew_konia Re: Jaruzelski- wielki SOWIECKI patriota! 11.05.05, 12:37 Kochani - przychodzi mi na mysl jedyne, niestety straszne, wyjasnienie. Poniewaz moje wychowanie nie pozwoliloby zaprzec sie rodziny zameczonej przez sowietow - to nie rozumiem, jak ktos wychowany w tradycji szlacheckiej, czyli traktujacy sprawy honoru bardzo wysoko, ktos noszacy szlacheckie nazwisko - herbu Slepowron, moglby sie zaprzec swojego dziedzictwa przez sluzbe sowietom. Wniosek jedyny i straszny - moze syna Panstwa Jaruzelskich tez pochowano w tajdze, a do Polski dotarl jedynie enkawudzista, ktory do dzisiaj trzyma sie roli! Bo kurcze inaczej ten serwilizm i janczarstwo nie daja mi spokoju. Odpowiedz Link Zgłoś
lew_konia Re: Jaruzelski- wielki SOWIECKI patriota! 11.05.05, 12:38 Sorry kliknelo mi sie 2 razy. Odpowiedz Link Zgłoś
opt Re: Spiesze z wyjasnieniami kortez :) 11.05.05, 17:54 Jak się komuś uczyć nie chciało to teraz nosi najbardziej uciążliwą obrożę - obrożę głupoty,która nie pozwala wyść poza własny horyzont myślowy ukszałtowany przed półwiekiem. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Polski mąż stanu i bohater narodowy, bardziej 11.05.05, 12:02 doceniany w Rosji niż w ojczyźnie i to nawet za rządów postkomunistycznej lewicy... Oj stoczyła sie ta Polska, stoczyła na samo dno. A jeszcze parę lat temu myślałem że nigdy nie przejdzie mi przez gardło zdanie "wstyd mi że jestem Polakiem", teraz powoli staje się to moim kredo. Odpowiedz Link Zgłoś
jahortus Re: Polski mąż stanu i bohater narodowy, bardziej 11.05.05, 16:13 p.tornson słusznie powinien się wstydzić,że jest Polakiem skoro wzorem patrioty jest sowiecki namiestnik Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Wstydzę się bo moi rodacy są debilami jak ty. 11.05.05, 22:31 jahortus napisał: > p.tornson słusznie powinien się wstydzić,że jest Polakiem skoro wzorem patrioty > > jest sowiecki namiestnik Odpowiedz Link Zgłoś
mario884 Re: Rosja patrzy na Jaruzelskiego 11.05.05, 12:44 Przecież musiał Jaruzelski uzgadniać swoje harce po Rosji z polskim MSZem. Co na to Cimoszewicz? Odpowiedz Link Zgłoś
a-cha Re: Rosja patrzy na Jaruzelskiego 11.05.05, 13:30 Ja nie mam nic przeciwko temu, zeby Rosjanie sobie naszego generala zostawili na stale i wpatrywali w niego do konca jego dni. Odpowiedz Link Zgłoś
opt ODCZEPCIE SIĘ OD BOHATERÓW 11.05.05, 13:59 Odwalcie się od polskich patroiotów.Czy powrót do kraju z myślą o jego odzyskaniu jest czymś nagannym?Czy był to czas zastanawiania się z kim wracać? Wracali z nadzieją na wolną Polskę, narażając życie dla Ojczyzny ,a przecież można było wyemigrować i udawać zabawę w rządzenie na emigracji i gdy inni rodacy przeleją krew wrócić w chwale do kraju.Również należy pamiętać,że Polacy zawsze byli wykorzystywani jako mięso armatnie i pod Monte Casino i pod Lenino.Jedni i drudzy dla mnie sa bohaterami,w odróznieniu od obecnych krzykaczy,którzy zaledwie posiedli umiejętność machania flagami rzucania jajhami i śrubami. Odpowiedz Link Zgłoś
gieeflo Re: ODCZEPCIE SIĘ OD BOHATERÓW 11.05.05, 14:54 Pod Monte Casino wystarczyło poczekać, aż Niemcy sami się wycofają a później "zdobyć" klasztor.Niestety nasze (tradycyjnie) głupie wojskowe barany postanowiły (najpewniej z powodu braku opadów) nieco zwilżyć glebę pod makami. Odpowiedz Link Zgłoś
turb Re: ODCZEPCIE SIĘ OD BOHATERÓW 11.05.05, 17:20 tradycja jest ze gupki nie znaja historii i swoja nieznajomosc oglaszaja swiatu Odpowiedz Link Zgłoś
efg Niech więc powie Rosji co myślą Polacy ! 11.05.05, 14:13 Ma znakomita okazję aby zdjąć z siebie choć część tego odium za zło które wyrzadził. Gdyby im powiedział że sie z nimi nie zgadza, to moze by choć troseczke pomyśleli. Bo chyba tak nie mysli jak oni - to wiem napewno, to po co sie upaja tymi kazdzidłami ? Oportuniasta jest i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
anders76 Re: Rosja patrzy na Jaruzelskiego 11.05.05, 14:22 Panie, Panowie i inni "dyskutanci" ! Może ktos by sie wreszcie wysilił i napisał co jego zdaniem powinien uczynić Generał na rozmaitych elapach PRL-u i jaki byłyby tego konsekwencje dla Kraju ? A rosyjskie media kolejny raz przypomniały o zsyłkach na Syberię i losach zesłanych, Rosjanie przecież wiedzą co to znaczy, takie odwiedziny po latach. Tutaj gaspada Putin popełnił jednak pewien błąd propagandowy. Odpowiedz Link Zgłoś
lew_konia Jejku! anders (andres - to niemozliwe!) to proste 11.05.05, 14:34 To proste - nikt nikogo nie zmuszal, zeby byc czerwonym generalem. Jaruzelski nim zostal - bo chcial. Chcial i to tak bardzo, ze do dzisiaj chce. Wierny jak pis Szarik odebral medalik. Odpowiedz Link Zgłoś
anders76 Re: Jejku! anders (andres - to niemozliwe!) to pr 11.05.05, 14:54 Nie zadałeś sobie jednak trudu aby odpowiedzieć na moje pytanie, może nie rozumiesz ? lew_konia napisała: > To proste - nikt nikogo nie zmuszal, zeby byc czerwonym generalem. Jaruzelski > nim zostal - bo chcial. Chcial i to tak bardzo, ze do dzisiaj chce. > > > Wierny jak pis Szarik > odebral medalik. Odpowiedz Link Zgłoś
lew_konia Re: Jejku! anders (andres - to niemozliwe!) to pr 11.05.05, 15:06 Przykro mi, ze nie zrozumales odpowiedzi. To proste - nikt nie byl zmuszony zostac generalem. Czerwonym generalem. Jaruzelski po zakonczonej kampanii wojennej mogl zlozyc bron i zostac przyzwoitym Polakiem. Nie zostal - jego tragiczny w skutkach wybor. Wybral kariere w armii zaleznej w 100% od ZSRR. Nikt w PRLu nie musial byc milicjantem, ORMOwcem czy ubekiem. Jesli ktos byl - to jego osobisty wybor. To smutne, ze w PRL Polacy Polakom zgotowali pieklo komuny. Odpowiedz Link Zgłoś
gieroy_asfalta Re: Jejku! anders (andres - to niemozliwe!) to pr 11.05.05, 15:39 wielu przyzwoitych wojskowych z Dywizji Kościuszkowskiej odeszło z wojska w chwili mianowania Rokossowskiego ministrem obrony. Jeruzelski tego nie zrobił, dla kariery służył wiernie Sowietom, a musiał być dobry w tej służbie skoro tak daleko zaszedł. Predatiel, eto wsio! Odpowiedz Link Zgłoś
anders76 Re: Jejku! anders (andres - to niemozliwe!) to pr 11.05.05, 15:50 Nikt nie był zadowolony z sytuacji w 1945, nawet ci przywiezieni do Lublina. Mieli do wyboru, i wybrali, bo wybiera sie często tylko po to, aby jescze gorsi nie zajeli tego stanowiska. Naturalnie, gdyby wszystcy odmówili jakiejkolwiek współpracy ? To pewnie Stalin by sie obraził i dał Polsce spokój ? Dlatego powtarzam pytanie , co powinien Twoim zdaniem zobić na różnych etapach "kariery" ? Dla ułatwienia, nie znajdujesz się w świecie wirtualnym, masz jedno życie, wszystkie bonusy odebrali Ci "przyjaciele z zachodu" , jesteś na planecie Ziemia, rok 45-ty, kraj - Polska . Nie siedzisz wygodnie przy komputerze i nie dane Ci było studiować łaciny, filozofi itp. Naturalnie, możesz zdezerterować. Skutki dla Ciebie oczywiste, a miejsce zapełnione następnym, jak sie kończyli polskojęzyczni to powoływano innych. Wyobraźni Ci nie starczy, brak danych z realu. Teoretyzować siedząc w miarę wygodnie mozna długo i niepotrzebnie. Pomyśł raz jeszcze , rok 45, poczytaj jak wtedy było. Następne lata, pomyśl jak wtedy było. A " Polacy Polakom zgotowali pieklo " świetnie oddaje sytuację na dzisiaj, rok 2005, 20% bez pracy, rzesze ludzi na głodowych pensjach. Władza demokratycznie wybrana puchnie i wypływa z odzieży. Kradzieże i korupcja. Przecież nie muszą. Jest wolnośc, mogą się zachowywać jak ludzie. Ale wracając do podstawowego pytania, czy odmowa współpracy byłaby dobra i dla kogo ? I co zrobił by wtedy najbliższy sąsiad ? Odpowiedz Link Zgłoś
lew_konia Re: Jejku! anders (andres - to niemozliwe!) to pr 11.05.05, 16:08 >>" Polacy Polakom zgotowali pieklo " świetnie oddaje sytuację na dzisiaj, rok 2005, 20% bez pracy, rzesze ludzi na głodowych pensjach. Władza demokratycznie wybrana puchnie i wypływa z odzieży. Kradzieże i korupcja. Przecież nie muszą. Jest wolnośc, mogą się zachowywać jak ludzie.>> Slaba masz pamiec, albo byles wtedy zbyt mlody. Glodowe pensje mielismy w PRL. Moi rodzice zarabiali po ok. 20-25 dolarow miesiecznie. Moze dlatego, ze dokonali dobrego wyboru i nie byli ubekami, milicjantami, zolnierzami armii podleglej sowietom. Nie byli sedziami zabijajacymi wyrokami AKowcow. A co do wladzy, ktora puchnie i wyplywa z odziezy - wroc pamiecia do Cyrankiewicza - pierwszego balangowicza czasow gomulkowskich, wroc do szlejacego synalka Jaroszewicza, do wyfiokowanej Stasi Gierkowej. Przeraza mnie, ze pamiec ludzka jest taka krotka. <<Ale wracając do podstawowego pytania, czy odmowa współpracy byłaby dobra i dla kogo ? I co zrobił by wtedy najbliższy sąsiad ?>> Po czesci dostales odpowiedz powyzej. Mozna bylo nie uczestniczyc w tym chocholim tancu i dzieki temu zyc - choc ciezko - to honorowo. Jesli honor nie jest dla ciebie wartoscia - to i Polska nie bedzie. Smutne. Odpowiedz Link Zgłoś
arnie-tore Re: Jejku! anders (andres - to niemozliwe!) to pr 11.05.05, 16:30 "Mozna bylo nie uczestniczyc w tym > chocholim tancu i dzieki temu zyc - choc ciezko - to honorowo" Chyba sam(a) nie wiesz, co działo się z ludźmi, którzy najpierw zsłużyli władzy (jak Jaruzel,będąc oficerem WP), a później rezygnowali z tego? Odpowiedź jest prosta: takich, którym się odyśliło władza ludowa szczególnie "upiększała życie", dając nauczkę, że to ona (władza) rezygnuje z ludzi, a nie na odwrót. Odpowiedz Link Zgłoś
gieroy_asfalta Re: Jejku! anders (andres - to niemozliwe!) to pr 11.05.05, 16:34 bzdurzysz- wystarczyło się nie udzielać z bardzo, nawet w wojsku można było zachować się przyzwoicie. Ale on zrobił zawrotną karierę. To o czymś świadczy. Odpowiedz Link Zgłoś
piotrpsp Re: Jejku! anders (andres - to niemozliwe!) to pr 11.05.05, 18:19 gieroy_asfalta napisał wiele razy: "by człowiek był człowieka bratem, trzeba go wpierw oćwiczyć batem" Otoz mysle ze to sa barbarzynskie slowa. Ludzi nie mozna przymusic do szacunku lub przyjazni. Brutalnosc doswiadczona bywa potem przezyta - to znaczy oddana innym - gdy nie mozna oddac jej tym co ja zadali. Budowanie przyjazni na gruzach osobowosci zniszczonych brutalnoscia jest beznadziejnym przedsiewzieciem. Bardzo znany przyklad podobnej opinii to "Romeo i Julia" - gdzie milosc nie mogla sie przebic przez nienawisc ludzi bliskich zakochanym. Odpowiedz Link Zgłoś
lew_konia Re: Jejku! anders (andres - to niemozliwe!) to pr 11.05.05, 17:03 Czlowieku, forum nie sluzy rozdzieraniu szat, ale czlonkowie mojej rodziny (i to kobiety) siedzialy za PRLu w wiezieniu. Jedna - dlatego, ze w jej majatku dawala schronienie zolnierzom AK, druga - dlatego, ze byla oficerem AK. Nikt z mojej rodziny nie siegal po czerwone zaszczyty. Syn tej pierwszej studiowal w szkole rolniczej - bo tylko tam udalo mu sie zagubic ogon ubeckich sledczych! Bycie czlonkiem PZPR bylo i jest w mojej rodzinie obelga. Moze tez dlatego, ze uciekali przez armia czerwona do Polski i znali smak wladzy radzieckiej. A na pewno dlatego, ze to ludzie honoru. Odpowiedz Link Zgłoś
borrka1 Re: Jejku! anders (andres - to niemozliwe!) to pr 11.05.05, 20:42 lew_konia napisała: > >>" Polacy Polakom zgotowali pieklo " świetnie oddaje sytuację na dzisi > aj, rok > 2005, 20% bez pracy, rzesze ludzi na głodowych pensjach. Władza demokratycznie > wybrana puchnie i wypływa z odzieży. Kradzieże i korupcja. Przecież nie muszą. > Jest wolnośc, mogą się zachowywać jak ludzie.>> > > Slaba masz pamiec, albo byles wtedy zbyt mlody. Glodowe pensje mielismy w PRL. > Moi rodzice zarabiali po ok. 20-25 dolarow miesiecznie. A spytalas sie rodzicow jaka wartosc nabywcza mial ten dolar?Zreszta to zalezy od okresu,ale zawsze na dolara trzeba bylo dluuugo pracowac.Za dolara mozna bylo smialo dzien przezyc,sprobuj dzisiaj ! Odpowiedz Link Zgłoś
gieroy_asfalta Re: Jejku! anders (andres - to niemozliwe!) to pr 11.05.05, 16:09 typowe tłumaczenie renegatów: współpracowałem, bo gdyby nie ja to przyszedłby ktoś gorszy. A to wszystko dla ojczyzny, jakże inaczej. Przypomina to szczere wyznanie pewnego złodzieja: "Okradłem go, ale nie pobiłem. Gdybym nie ja, to kto inny też by okradł i w mordę jeszcze dał." Może i miał rację, co nie zmienia faktu , ze jest złodziejem. Odpowiedz Link Zgłoś
turb Re: Jejku! anders (andres - to niemozliwe!) to pr 11.05.05, 17:26 Mieli do wyboru, i wybrali, bo wybiera sie często tylko po to, aby jescze gorsi nie zajeli tego stanowiska. twoja logika mnie zabija, dobrze ze to ty napisales bo mogl ktos gorszy Odpowiedz Link Zgłoś
borrka1 Re: Jejku! anders (andres - to niemozliwe!) to pr 11.05.05, 20:34 lew_konia napisała: > To proste - nikt nikogo nie zmuszal, zeby byc czerwonym generalem. Jaruzelski > nim zostal - bo chcial. Chcial i to tak bardzo, ze do dzisiaj chce. > To nawet zbyt proste!Nie znalazoloby sie Polakow na generalow,I sekretarzy,zaden problem,byliby z importu,czy tego bys chciala? Przyklad,Rokosowski !Lepszy swoj niz obcy! Odpowiedz Link Zgłoś
lew_konia Wole jednak obcego bandyte niz bandyte w rodzinie! 11.05.05, 21:49 Nie jest mi obojetne, ze Polacy za komuny oddali dusze czerwonemu diablu. Nieliczni niestety piszczeli pod butem tych, ktorzy z wlasnej woli zostali niewolnikami obcego rezimu. Nie jestem w stanie usprawiedliwiac tzw. "mniejszego zla". Zlo jest zlem. A zdrada interesow Polski w przypadku Jaruzelskiego jest tak gleboka, ze trwa do dzis. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Mylisz sie borrka! 11.05.05, 22:00 Rokosskowskiego, Poplawskiego, Czujkowa i innych latwiej bylo Polakom zniesc, bo to byly KACAPY i niczego dobrego dla Polski sie po nich nie spodziewano. Jaruzelski, Moczar, Kiszczak, itp., byli Polakami, i dlatego ich postepkow lojalnoscia wobec obecego mocarstwa i systemu usprawiedliwic sie juz nie da! Odpowiedz Link Zgłoś
norrys Re: Mylisz sie borrka! 11.05.05, 22:21 Łatwo mówić ludziom młodym, którzy nie wiedzą jak to wyglądało. Jeszcze łatwiej zagorzałym oszołomom. Jaruzelski zrobił to, co musiało być zrobione (stan wojenny). Alternatywą była walka zbrojna narodu przeciwko bratniej pomocy. Sam w tv w USA (byłem tam wtedy) widziałem radzieckie (to polskie tłumaczenie rosyjskiego słowa sovietskije) armie zgromadzone za Bugiem. Niemcy Honeckera też bardzo chcieli 'pomóc' Polsce, a Czesi oddaliby nam naszą 'pomoc' dla nich z 1968 roku. Nastroje w kraju były wówczas takie, że z obcą interwencją walczyłaby zbrojnie taże milicja i służba bezpieczeństwa. Ofiary najmniej w setkach tysięcy ! Ilu ludzi straciło życie w stanie wojennym ? Porównywalnie dużo ? Churchil powiedział, że Polacy są narodem warchołów; Wielopolski, że można wiele zrobic dla Polaków, ale nic z Polakami, kilku innych, że Polacy nie potrafią się rządzić sami. Smutna to prawda i to jest praprzyczyną tego, że 60% młodych ludzi chce z tego cyrku emigrować. Oszołomstwo, złodziejstwo, chamstwo ... często wstydzę się, że jestem Polskiem. Odpowiedz Link Zgłoś
borrka Re: Mylisz sie borrka! 15.05.05, 22:13 Moczar, plus sfora antysemickich psow, nie sa dla mnie Polakami. To gnoje zwykle z PZPR, czy jak temu bylo. Odpowiedz Link Zgłoś
borrka Re: Jejku! anders (andres - to niemozliwe!) to pr 15.05.05, 22:00 Rokossowski byl takim Polakiem, jak Ty, mily Gnojku. I przestan urzywac mojego nicka. Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: Rosja patrzy na Jaruzelskiego 11.05.05, 15:51 DO ANDERSA: Nie ma zadnego propagandowego bledu Putina w tym, ze wizyta Jaruzelskiego na Altaj mowi o losu zeslanych w czasy stalinskich represji. To jest "propagandowe" powodzenie. Los Jaruzelskiego, jak zreszta i los innego znanego w Rosji Polaka - Rokossowskiego, a takze milionow drugich mieszkancow kraju, mowi o tym, ze mimo to, ze ludzie, unizone rezymem, przed wiecej groznym wrogiem, ktory niosl za soba wieksza nieszczescie, kiedy stawala kwescia zycia i smierci calych narodow, poszedly walczyc z tym wrogiem i zwyciezyli jego. Temu poswiecone byle swieto 9 maja. Dlatego na nim Jaruzelski byl nie cydzym, ale swoim. O tym zawsze mowil i Putin. O represjach i trudnym losu zeslanych Stalinym do Syberii, Rosjanie wiedza i bez spotkania Jaruzelskiego w Barnaulie. Odpowiedz Link Zgłoś
j-k Los Polakow i los gen. Jaruzelskiego 11.05.05, 16:46 bedac dzialaczem Solidarnosci w roku 1981 - doskonale rozumialem gen. Jaruzelskiego i jego decyzje o wprowadzeniu stanu wojennego - zamiast rosyjskiej interwencji. I nie mam do gen. Jaruzelskiego o nic zalu. To w koncu Rosjanie zeslali go na Sybir, a nie on sam. I dobrze, ze odznaczacie Jaruzelskiego. Zasluzyl sie Rosji, ale i Polsce. To ze nie wspominacie o 600 TYSIACACH Polakow walczacych w roku 1945 przeciw Niemcom (sily znacznie wieksze, niz francuskie) uwazam za wasze czyste Qurestwo. Odpowiedz Link Zgłoś
gieroy_asfalta naiwniaku... 11.05.05, 16:53 Stan Wojenny to pomysł Łubianki. Jaruzelski realizował wytyczne Andropowa i tyle. Sowieci nie chcieli interweniować w Polsce (akurat siedzieli w Afganistanie) i nie musieli- mieli tu swojego wiernego sługę który zrealizował to za nich. Spacyfikował Polaków na rozkaz z Moskwy, a nie w obronie przed Moskwą. Odpowiedz Link Zgłoś
adrem63 Re: Rosja patrzy na Jaruzelskiego 11.05.05, 17:01 Z przyjemnością patrzyłem jak Putin uhonorował gen. Jaruzelskiego. Mam głębokie przekonanie, że generałowi należy się dużo uznania, a traktowanie go w kraju jest skandaliczne. Odpowiedz Link Zgłoś
gieroy_asfalta ot, kagiebista uhonorował 11.05.05, 17:08 ot, kagiebista uhonorował swego człowieka. Nie watpię, że inni kagiebiści patrzyli na to z przyjemnością. Odpowiedz Link Zgłoś
lew_konia Traktowanie w kraju jest skandaliczne? 11.05.05, 17:09 Jaruzelski sam wybral sobie ojczyzne - Zwiazek Radziecki. Jest patriota - ZSRR. Z Polska ma tyle wspolnego co Rokossowski, moze z tym jednym wyjatkiem, ze mowil po polsku, a Rokossowski ledwo dukal. Odpowiedz Link Zgłoś
j-k nie smec, dziecie 11.05.05, 21:59 gieroy_asfalta napisał: > Stan Wojenny to pomysł Łubianki. Jaruzelski realizował wytyczne Andropowa i > tyle. Sowieci nie chcieli interweniować w Polsce (akurat siedzieli w > Afganistanie) i nie musieli- mieli tu swojego wiernego sługę który zrealizował > to za nich. Spacyfikował Polaków na rozkaz z Moskwy, a nie w obronie przed > Moskwą. <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< ze stan wojenny, to pomysl ruskich, to raczej oczywiste. siedzialem w 1981 w srodku tego i wiem to doskonale. ciesze sie , ze robil to gen. Jaruzelski i zrobil to dosc "delikatnie" a nie Grabski, czy Olszowski... stan wojenny byl zlem, ale mniejszym zlem , niz interwencja radziecka i wbij sobie to do glowy.. Dr. J.K. Odpowiedz Link Zgłoś
gru645 Ludzie, zobaczcie, Rokossowskij Polakiem ! 1954 r? 11.05.05, 18:02 nikola_piterski2 napisał: Los Jaruzelskiego, jak zreszta i los innego > znanego w Rosji Polaka - Rokossowskiego, a takze milionow drugich mieszkancow > kraju, mowi o tym, ze mimo to, ze ludzie, unizone rezymem, przed wiecej groznym Rokossowski nigdy nie był Polakiem, wie to kazde dziecko w gimnazjum. Co ty pleciesz ? To jest dowód na to JAKIEJ HISTORII u was uczą. Odpowiedz Link Zgłoś
ubu66 Synem kolejarza z Wwy.... ha ha ciemnota z lat 50 11.05.05, 18:09 Tez sie uczyłem takij zafałszowanej historii. Niłołka, on był rdzenny Rosjanin tak jak i ty, nie mówili wam ? Ile lat temu uczyłes sie historii ? Radio oczywiscie wynalazł Popow, drut kolczasty Miczurin(skrzyzował ogórek z kaktusem). I wy nas chcecie "prostowć" odpuśćcie to sobie mizeroty. Odpowiedz Link Zgłoś
curious2003 Jaruzela juz nie wroci, tak mu sie spodobalo haha 11.05.05, 18:11 jest lasy na ruskie medale bolszoj malcik Odpowiedz Link Zgłoś
lew_konia Jaruzelski juz nie wroci, tak mu sie spodobalo 11.05.05, 18:31 On rzeczywiscie lepiej, zeby nie wracal, bo tam jego ojczyzna. Albo prawdziwa, albo przybrana. Wierny jak pies Szarik odebral medalik Sowieckiej obrozy nie zdejmie do grobowej deski. Amen Odpowiedz Link Zgłoś
terra0 Re: Rosja patrzy na Jaruzelskiego 15.05.05, 21:28 Przeciez w Polsce prawie nie ma nikogo innego z prawdziwych politykow na kogo mozna patrzyc.... Odpowiedz Link Zgłoś
borrka Re: Rosja patrzy na Jaruzelskiego 15.05.05, 21:58 Nie boj...sa. I wlasnie na jesieni dojda do wladzy. I skonczy sie wlazenie w ruska sempiternie kwasnego. Odpowiedz Link Zgłoś