marcus_crassus
25.12.05, 13:28
Nie wydaje sie wam to nieco podejrzane? Syn Pana Boga? Potomstwo jest raczej
w celu przedluzenia gatunku. Niby jaki gatunek mialby przedluzac Bog??
Poza tym jaki bylby sens tego ze Bog (przepraszam - jego syn - a zreszta to
chyba to samo) mialby umrzec za czlowieka?? Przeciez to historia wzieta
zywcem z historii o Prometeuszu - cierpienia za rodzaj ludzki.
Baal-ze-Bul oraz reszta obecnych diablow to zas lokalne bostwa
bliskowschodnie (co ciekawe o ile dobrze pamietam Baal-ze-bul (znany chyba
rowniez jako Baal) ktory obecnie pod postacia Belzebuba jest uznawany za
diabla byl Bogiem swiata podziemnego (tyle ze wtedy oznaczalo to cos dobrego
bo Bog swiata podziemnego to rowniez Bog zrodel wody a wiec zycia)
Trojca o ile sie nie myle pojawila sie w ktoryms momencie historii Egiptu.
Reszta obecnej doktryny kosciola to zas doktryna ktora zostala wprowadzona
przez podejrzanego Pawla (bardzo niejasna postac - istnieja podejrzenia ze
byl to zwykly rzymski szpicel ktory mial za zadanie przeksztalcic rodzace sie
chrzescijanstwo w prorzymska religie antyzydowska - co sie zreszta udalo bo
Rzymianie przedstawieni sa w Nowym Testamencie jak kochane pokorne owieczki
wobec ryczacych Zydow - raczej malo realne aby urzednicy rzymscy UGIELI) sie
przed jakims tlumem..
Co prawda nie lubie islamu ale musze przyznac ze to oprocz judaizmu jedyna
duza religia monoteistyczna. Chrzescijanstwo raczej monoteistyczne nie jest.
Bog Ojciec - Syn Bozy - i Duch Swiety (co to jest Duch Swiety to chyba tylko
poprzednia dwojka raczy wiedziec bo to ani osoba ani konkretny byt)
Bez zbednego wdawania sie w szczegoly wychodzi jakos ze Duch Swiety to super-
byt ponadosobowy stojacy obok albo nad Bogiem Ojcem i synem a Ojciec i syn to
klasyczne dwa rozne bostwa (probuje sie to jakos laczyc ze to jeden byt ale
ciezko to wychodzi)