Dodaj do ulubionych

2 polskie dywizje walczyły po boku hitlerowców ---

29.05.06, 19:13
twierdzi amerykański badacz Gelbman. Wprowadzając porządek do chaotycznej dyskusji przebiegającej w Yedioth Achronoth w związku z haniebnym atakiem na głównego rabina Polski, Gelbman zamieścił dłuższą, naukową wypowiedź. Czytamy w niej m.in.:

"In Poland, yes there was a conspicious cadre of collaborators (including 2 divisions which fought for Germany, the 1st Armored in the East and the 22nd Grenadier in the West)".



Całość wypowiedzi pod adresem:


www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3255898,00.html

Talkbacks, no 31.


Widać, że Holocaust Education czyni w USA zadziwiające postępy.
Obserwuj wątek
    • i-love-2-bike Re: 2 polskie dywizje walczyły po boku hitlerowcó 29.05.06, 19:57
      tylko 2? ciekawe ile jeszcze tych fascynujacych nowych faktow na temat polakow
      walczacych z niemcami opublikuja te zydowskie gadzinowki w 60 lat po zakonczeniu
      wojny? ciekawe kiedy zajma sie wojnami napoleonskimi,bo jak wiadomo one tez
      niedokladnie zostaly zbadane pod katem strasznego antysemityzmu tego zabojada.
      bo to,ze druga wojne swiatowa rozpoczela Polska tylko po to aby wybic zydow juz
      i tak wszyscy wiemy,nic nowego te ynewsy nie oglosily.
      • itp432 Re: 2 polskie dywizje walczyły po boku hitlerowcó 29.05.06, 20:07
        Ta Pierwsza Dywizja Pancerna (Panzerdivision) szczególnie ciekawa. Czy to nie jej - przez wzgląd na polskie doświadczenia w wojnach z Rosjanami - nie wyznaczono pierwotnie zaszczytnego zadania dotarcia do Moskwy, przełamania obrony i zdobycia Kremla?

        Wygląda na to, że niepotrzebnie zastąpiono ją mniej bitnymi niemieckimi jednostkami.

        Czyżby to jakiś ślad dotąd historycznie nie udokumentowanych napięć w łonie połączonych sztabów Reichswehry i WP?

      • tornson A ty co rowerzystka, przecież te dywizje walczyły 29.05.06, 22:15
        przeciw Armii Czerwonej, powinnaś się cieszyć.
    • von_thusk Ciekawe co jeszcze wymyślą nasi "przyjaciele" 29.05.06, 20:15
      • itp432 Re: Ciekawe co jeszcze wymyślą nasi "przyjaciele" 29.05.06, 20:58
        To chyba chodzi o dywizję gen. Maczka. To ona walczyła na froncie wschodnim z Ruskimi.


        www.answers.com/topic/polish-1st-armoured-division
        • polski_francuz Re: Ciekawe co jeszcze wymyślą nasi "przyjaciele" 29.05.06, 20:59
          ?????

          PF
          • itp432 Re: Ciekawe co jeszcze wymyślą nasi "przyjaciele" 29.05.06, 21:19
            Nie ma co stawiać antysemickich znaków zapytania.

            Jak specjaliści mówią, że Maczek walczył z Ruskimi na wschodnim froncie, to walczył.

            Polska kolaboracja musi być. Paniatno?
            • polski_francuz Re: Ciekawe co jeszcze wymyślą nasi "przyjaciele" 29.05.06, 21:27
              1 dywizja pancerna brala udzial w natarciu 2 korpusu kanadyjskiego na fronie
              zachodnim.

              Gen Stanislaw Maczek (ur. 1892 r.) byl dowodca 10 zmotoryzowanej brygady
              kawalerii (1938-1939) a po wojnie dowica 1 Korpusu Polskiego w Szkocji.

              Za W. Kowalski, Wielka Koalicja, t.III, MON, W-wa, 1977.

              Nie pisz glupstw zatem.

              PF
              • krystian71 a film Wajdy "Kanal" mowi o Powstaniu warszawskim 29.05.06, 21:42
                Tymczasem agenci donosza mi, ze jest wykorzystywany w israelu i okolicach jako
                tzw dokument z Powstania w getcie
                Dawno nie mialem takiej radochy
                • itp432 Re: a film Wajdy "Kanal" mowi o Powstaniu warszaw 29.05.06, 21:45
                  Daj jakiś link
              • itp432 Re: Ciekawe co jeszcze wymyślą nasi "przyjaciele" 29.05.06, 21:45
                nie przejmuj się aż tak bardzo rolą.

                Maczek walczył na froncie wschodnim i basta.

                Kolaborant jeden.

                Tylko ciekawe, czy ta jego 1-wsza Pancerna była podporządkowana SS czy Wehrmachtowi. Stawiam na SS.
                • polski_francuz Re: Ciekawe co jeszcze wymyślą nasi "przyjaciele" 29.05.06, 21:48
                  "nie przejmuj się aż tak bardzo rolą"

                  Dobrze, ale odczep sie od Maczka. To porzadny czlowiek i uczciwy general.

                  PF
                  • itp432 Re: Ciekawe co jeszcze wymyślą nasi "przyjaciele" 29.05.06, 21:53
                    A co mam robić, jak to własnie jego dywizji pancernej przedstawiciele nowej historii wyznaczyli rolę na froncie wschodnim?


                    A co tam ci pancerniacy wyrabiali, to wiadomo.
      • i-love-2-bike Re: Ciekawe co jeszcze wymyślą nasi "przyjaciele" 30.05.06, 00:58
        na pewno cos ciekawego jeszcze wymysla,na razie zajmuja sie sprawa pobicia
        rabina,pewnie tez jakas dywizja to zrobila,pewnie potomkowe tych kolaborantow
        niemieckich,ktorych waleczni zydzi nie wytlukli walczac o niepodleglosc polski.
        dana ma linki,tylko nie poda,bo cierpi na bezsennosc po glodowce forumowej.
    • remekk Każda okazja jest dla nich dobra zeby napluć na .. 29.05.06, 21:25
      ...tych , którym do piet nawet nie dorastają ... .
      • tornson Jakie napluć? A o brygadzie świętokrzyskiej 29.05.06, 22:13
        słyszałeś?
        • remekk Kłamstwa o Brygadzie pokutują wśród adeptów ... 30.05.06, 07:48
          ...komunistycznej wresji "historii" ... .
          Brygada Swietokrzyska NSZ stoczyła kilka bitew z Niemcami kiedy tacy jka ty
          poganiali swoich do gazu z gorliwością , która zaskoczyła nawet Niemców .
          Potem wykorzytsując słąbośc Niemców - dowódca Brygady uratował kilka tysięcy
          żołnierzy przed niehybna śmiercią z rąk moreli , bermanów i reszty dziczy ...
          • tornson Nie ośmieszaj się! 30.05.06, 12:09
            Jedyne bitwy jakie stoczyły te zdradzieckie świnie, to walka z lewicową
            partyzantką. Gdy nadeszła Armia Czerwona, gacie zrobiły się pełne stracu i
            błagali swoich sojuszników - Niemców - o pozwolenie na ucieczkę do Niemiec i
            sojusznik wyraził zgodę.
            • remekk Nie ośmieszaj się - nie wiesz o bitwach Brygady .. 01.06.06, 09:05
              ...z Niemcami -"poziom" podobny jak u innych opluwaczy NSZ ... .
    • remik.bz Super-Naukowcowi pomyliło się z odsieczą wiedeńską 29.05.06, 22:05
      Wielki Autorytet W Dziedzinie Nuk Historycznych Mr Gelbman ma rację prawie w
      100 %.
      A "prawie" jak wszyscy wiemy robi duzą różnice.
      Dlatego też pozwolę sobie sprostować niektóre drobne niescisłości w wypowiedzi
      szanownego Naukowca.
      Po pierwsze- nie było to w czasie II wojny swiatowej tylko w 1683 roku w czasie
      tzw "odsieczy wiedeńskiej"
      Po drugie - nie dwie dywizje tylko dwie armie ( nazwijmy je
      umownie "austriacka" i "niemiecka")
      Po trzecie- to nie Polacy walczyli u boku "niemieckojezycznych" tylko oni u
      boku Polaków.
      I tylko nie wiem co to wszystko ma wspólnego z "polskim antysemityzmem"?
      • gdotb :))) 30.05.06, 02:05

    • tornson Jakby zsumować bandyckie bojówki NSZ, 29.05.06, 22:12
      to by się spokojnie z dwie dywizje uzbierały.
      • remekk NSZ-przyczyna kompleksów potomków judenratowych 30.05.06, 07:45
        kolaborantów
        Brygada Swietokrzyska NSZ stoczyła kilka bitew z Niemcami kiedy tacy jka ty
        poganiali swoich do gazu z gorliwością , która zaskoczyła nawet Niemców .
        Potem wykorzytsując słąbośc Niemców - dowódca Brygady uratował kilka tysięcy
        żołnierzy przed niehybna śmiercią z rąk moreli , bermanów i reszty dziczy ... .
        Nsz walczyli z obydwoma okupantami kiedy oszczrcy z obydwoma kolaborowali na
        potege ... .
        • tornson Kolaboranci mieli na ogół oriętację prawicową, 30.05.06, 12:11
          prawoskręcie.
          • remekk Kolaboranci mieli na ogół "oriętację" antypolską 01.06.06, 09:09
            Lewicowość nie wyklucza myslenia - pomyśl Koleżko ... .
    • dana33 oj wej, cepek....... 29.05.06, 22:48
      jak zawsze....... ciuteczko prowokacyjki, manipulacyjki i no typowe:
      wyciagniecie jednego zdania z calego tekstu i walkowanie to z najlepszymi
      przyjaciolmi, ktorzy sa i za leniwi i za glupi, zeby przeczytac cala wypowiedz
      gelbmana...... bo facet nawet dal niezla odpowiedz, nie uwazasz, cepek?
      napisal o zlych stronach polakow w czasie wojny, ale rowniez i o tym dobrych,
      wyjatkowych, tylko ze tego to ty juz nie zacytujesz, bo by ci prowokacyjka nie
      bardzo wyszla:

      "On the one hand Poland had fewer collaborators than any occupied nation save
      Denmark. The Dutch and French were far more willing to aid the Germans kill
      Jews than the Poles."
      "...tens of thousands of Poles took great risks to aid their Jewish neighbors
      as well."
      "Poland DOES have a shameful history of anti-Semitism but she ALSO has a
      history of friendship toward the Jews she can be rightly proud of."

      cepek jak zawsze, lubi pokazac tylko jedna strone medalu, ta druga, ktora mu
      nie pasuje w koncept, tej juz nie pokazuje.... a przeciez tak sie bije o prawde
      i tylko prawde, i tak bardzo chce poznac i zrozumiec.....
      a moze ty po prostu psychopata, cepek?
      • ben_shaprut Ale dywizji nie było, Danuś... 29.05.06, 23:23
        Ani pułku... ani nawet kompanii...
        Jesteś nikczemna...
        • dana33 Re: Ale dywizji nie było, Danuś... 29.05.06, 23:37
          nu, wqrwielszczak...... jasne ze ja nikczemna, tell me something new, ok?
          i nie chodzi o to czy dywizje byly czy nie, czy ten gelbman dokladnie zna
          historie czy nie. chodzi o to zdanko, komentarzyk cepowski:
          "Widać, że Holocaust Education czyni w USA zadziwiające postępy."

          to wlasnie co cepek tak lubi, rzucic jakies zdanko z jakims linkiem, wiedzac ze
          nie kazdy go przeczyta w calosci, tylko ze wlasnie ta zgraja rzuci sie tylko i
          wylacznie na to zacytowane zdanko i ten komentarzyk i watek prowokacyjny gotowy.
          a potem sie znika cepowska metoda i bye bye do nastepnego razu...
          a ta nikczemna cholercia, czeka za rogiem i dokopuje nikczemnie... nu, taka
          moja zydowska natura, wqrwielszczak.... nikczemna wlasnie...
          • ben_shaprut Polskie dywizje - były? Jak nie, to won, kłamcy! 29.05.06, 23:47
            Polska Walcząca jako pierwsza wyeliminowałaby kolaborantów, którzy zdradzili
            Naszych Rodaków Wyznania Mojżeszowego...
            Zapytaj Pana Marka Edelmanna...
            • dana33 Re: Polskie dywizje - były? Jak nie, to won, kłam 29.05.06, 23:55
              Polnisches Schutzmannschaftsbataillon der SiPo und SS - Schuma - formacja
              kolaboracyjna, do której należały trzy bataliony o charakterze policyjnym w
              służbie (Schutzpolizei) i (SS), oznaczone nr 202, 107, 108 (?), składające się
              w większości z Polaków z Generalnego Gubernatorstwa oraz z niewielkiej liczby
              Litwinów i Rosjan, operująca na Wołyniu i Podolu.
              www.encyklopedia.naukowy.pl/art/Polnisches_Schutzmannschaftsbataillon

              wykosztuj sie, wqrwielszczak, i poczytaj sobie tutaj, jak masz watpliwosci...
              katalog.czasopism.pl/pismo.php?id_pisma=231
              • ben_shaprut Podaj wiarygodne linki. My nigdy nie zapisywaliśmy 30.05.06, 00:01
                się do "SS_Galizien" czy "Handschaar".
                Zacytuj jeszcze oszołoma Wiesenthala (wiem, że nie żyje)...
                Kto ma najwięcej drzewek w Yad Vashem, obłąkana szowinistko:?
                • dana33 Re: Podaj wiarygodne linki. My nigdy nie zapisywa 30.05.06, 00:09
                  oczywiscie, ze polacy. przeciez wqrwielszczak wlasnie wyzej napisalam, ze
                  gelbman przestawia te piekne strony polakow, a cepek je ukrywa, prowokujac...
                  nie umiesz czytac, czy co?
                  ty jak cepek. o pieknych stronach narodu polskiego nie zapominasz, o nie takich
                  pieknych nie mowisz. i na odwrot: o nie takich pieknych stronach narodu
                  zydowkiego to ty zawsze gotow napisac, jak cepek, o pieknych stronach nigdy.,
                  spadaj, ciuciek... glupis....
                  • ben_shaprut A ty napisałaś kiedyś o ciemnych stronach Izraela? 30.05.06, 00:10
                    O ludobójstwie, gwałtach i wyrzucaniu z ziemi?\
              • remik.bz Problemem jest tendencyjność wypowiedzi 30.05.06, 09:26
                Z wypowiedzi Pana Gelbmana mozna niestety wysnuć fałszywy wniosek ,że w czasie
                II wojny swiatowej po stronie Hitlera walczyły dwie "czysto wojskowe" dywizje,
                w domyśle zaakceptowane przez jakoś półoficjany "organ "polskiej władzy (
                pewnie kolaboracyjnej) , oraz za aprobatą społeczeństwa lub jego znaczącej
                części.
                Natomiast prawda jest taka ,że były to formacje "policyjne" ( nie wojskowe)
                zkupiające różnego rodzaju "wyrzutków".Potępiane zarówno przez Polskę Podziemną
                jak i zwykłych szarych ludzi.
                I należało to jasno i wyraźnie napisać.
                Równie dobrze Pan Gelbman mógł "napiętnować" tysiące obywateli Polski , którzy
                podpisali volkslistę.
                Oczywiście , gdyby był przyzwoitym człowiekiem to by napisał m.in o AK-
                owskiej "Żegocie", o wyrokach i karach śmiercia wykonywanych przez Państwo
                Podziemne na ludziach , którzy "wydawali" opbywateli polskich narodowości
                żydowskiej Niemcom.
                Mógłby również napisać o szkoleniu wojskowym , które zorganizowało AK przed
                wybuchem powstania w gettcie dla ŻOB-u ( i nie tylko, były tam również inne
                organizacje).
                • itp432 Re: Problemem jest tendencyjność wypowiedzi 30.05.06, 09:37
                  > Natomiast prawda jest taka ,że były to formacje "policyjne" ( nie wojskowe)

                  Niepotrzebnie mącisz.

                  Gelbman mówi o 1 dywizji pancernej na wschodzie i 22 dywizji grenadierów na zachodzie jako o jednostakch polskich. Nie było takich formacji policyjnych, ani polskich, ani niemieckich.

                  Chodzi o zwykłe pieprzenie w bambus.

                  Informacje z kapelusza. Jak króliki.

                  A Gelbman napisał to, co mu się w naukowo zmąconej głowie zaplęgło. Tylko tyle, nic więcej.
          • gdotb Re: Ale dywizji nie było, Danuś... 30.05.06, 02:07
            'wqrwielszczak' he he, tobie Dana pada na ten koszerny leb...
          • gdotb Re: Ale dywizji nie było, Danuś... 30.05.06, 02:15
            A ja sobie przeczytalem cala wypowiedz, i widnieje tam, czarne na niebieskim, ze
            dwie polskie dywizje walczyly reka w reke z Niemcami.

            I jaki 'prowokacyjny watek'? Odnosimy sie do 'faktow', ktore twoj prowokacyny
            hero Gelbman zamiescil na koszernej stronie.

            ~G.


            > to wlasnie co cepek tak lubi, rzucic jakies zdanko z jakims linkiem, wiedzac ze
            >
            > nie kazdy go przeczyta w calosci, tylko ze wlasnie ta zgraja rzuci sie tylko i
            > wylacznie na to zacytowane zdanko i ten komentarzyk i watek prowokacyjny gotowy
    • tornson Szmalcowników nie brakowało nawet wśród 29.05.06, 22:57
      Żydów. Była jedna żydowska bojówka w Palestynie, która nie zrezygnowała z aktów
      terroru przeciw Brytyjczykom, nawet po tym jak przystąpili oni do wojny z Rzeszą.
      • hans2 Re: Szmalcowników nie brakowało nawet wśród 29.05.06, 23:25
        tornson napisał:

        > Żydów. Była jedna żydowska bojówka w Palestynie, która nie zrezygnowała z aktów
        > terroru przeciw Brytyjczykom, nawet po tym jak przystąpili oni do wojny z Rzesz
        > ą.

        Akurat to to nie prawda , na czas wojny zawiesili dzialania o
        wyzwolenie Palestyny spod Angli i arabskich bandytow.
        • ben_shaprut Mylisz się. Hagana i Grupa Sterna nadal działały - 29.05.06, 23:27
          ale nie przeciw sprzymierzonym.
          • hans2 Re: Mylisz się. Hagana i Grupa Sterna nadal dział 29.05.06, 23:27
            ben_shaprut napisał:

            > ale nie przeciw sprzymierzonym.
            Wiec przeciw Angli nie dzialaly i o to chodzi
            • ben_shaprut Jeśli o to chodzi, to prawda. Działały natomiast 29.05.06, 23:29
              przeciw Palestyńczykom.
              • dana33 Re: Jeśli o to chodzi, to prawda. Działały natomi 29.05.06, 23:40
                nu, jak tys taki znawca sytuacji, wqrwielszczak, to wiesz dobrze, ze wtedy
                zadnych palestynczykow nie bylo. a jak juz sie chces strasznie uprzec, znawco
                historii israela dla biednych, to jesli juz sie zgodze z nazwa palestynczycy w
                owych czasach, to nalezeli do tych palestynczykow i arabowie i zydzi.
                demagogie to ty uprawiaj wsrod twoich sluchaczy, jesli ci sie udaje.....
                • ben_shaprut Kłamiesz - jak zawsze. Po I Wojnie nie było 29.05.06, 23:44
                  Palestyńczyków, ale w przedzień II wojny byli, szowinistyczna kłamczucho...
                  I twoi mordowali ich za winy III Rzeszy oraz GB...
                  • dana33 Re: Kłamiesz - jak zawsze. Po I Wojnie nie było 29.05.06, 23:59
                    pewno ze byli.... moj kuzyn ma napisane w swojej id miejsce urodzenia:
                    palestyna. tez byl palestynczyk, nie? a ze jeszcze zyje, to i dzisiaj jest
                    palestynczyk, nie wqrwielszczak? i to do tego taki 100 procentowy zyd, z matki,
                    babki, prababki i praprababki zyd, a nie tyaki wybrakowany, podszywajacy sie
                    jak ty, co to zapewnia wszystkich, ze ma 1/16 krwi zydowskiej.... :)))))

                    ty wqrwielszczak, mozesz krzyczec ile chcesz ze ja klamie. narod "palestynski"
                    wymyslil jego excelencja monsieru le general arafat nawet nie 20 lat temu.
                    idz i doucz sie, fizniety ojf de gance kopp....
                    • dana33 Re: Kłamiesz - jak zawsze. Po I Wojnie nie było 30.05.06, 00:01
                      p.s. do wqreilszczaka: dobrze przynajmniej ze napisales w ostatnich
                      zdaniu "twoi", czyli zydzi, to zawsze dobrze, ze w koncu rozumiesz sedno sprawy
                      i ze oni, ci co mordowali, to nie twoi, bo ty nie zyd....
                      • ben_shaprut A ty masz wyznanie w du..e - a ja nie - a innego 30.05.06, 00:03
                        kryterium bycia Narodem Wybranym nie ma, czerwona aktywistko...
                    • ben_shaprut Zabilało, królowo manipulacji? Przed II wojną miał 30.05.06, 00:02
                      guzik, nie prawo...
        • tornson To żydowski bandytyzm i izraelski zamordyzm 29.05.06, 23:40
          zrobiły bandytów z Palestyńczyków.

          hans2 napisał:

          > Akurat to to nie prawda , na czas wojny zawiesili dzialania o
          > wyzwolenie Palestyny spod Angli i arabskich bandytow.
          Przed i w czasie IIWŚ, to Żydzi byli w Palestynie bandytami a nie Arabowie.
          • ben_shaprut Sio, oszołomie... 29.05.06, 23:45
            • tornson A co może zaprzeczysz że wasze bojówki 29.05.06, 23:56
              siały terror w Palestynie?
              • ben_shaprut Sio, oszołomie - Stalin kazał takim, jak ty... 29.05.06, 23:58
                • tornson Lubicie Stalina co? 30.05.06, 00:00
                  Zawdzięczanie mu życie i własne państwie, więc nie ma się co dziwić.
                  • ben_shaprut Ty mu liżesz... 30.05.06, 00:04
                    • tornson A ty jesteś zboczek. 30.05.06, 00:59
                      • ben_shaprut Nie podniecaj się, lewaku... nie dla ciebie... 30.05.06, 01:00
                        • tornson Mnie, w przeciwieństwie do ciebie, nie rajcują 30.05.06, 01:02
                          takie pedalskie teksty.
                          • ben_shaprut Kup se świeczkę i won do Człuchowa całować 30.05.06, 01:04
                            cegły dziadka-sprzedawczyka..,.
                            • dana33 Re: Kup se świeczkę i won do Człuchowa całować 30.05.06, 01:19
                              nu, wqrwielszczak, brakuje tylko cos o obrzezanych kutasach i robieniu mydla z
                              tlustej mamy i znow bedziesz soba....
                              tak to zawsze ta prawdziwa natura wylazi z wqrwielszczakow....
                              • ben_shaprut lewackie ścierwa zawsze trzymają sztamę? 30.05.06, 20:02
                                • dana33 Re: lewackie ścierwa zawsze trzymają sztamę? 30.05.06, 20:35
                                  ty juz wiesz ze ja lewackie scierwo? a skad wiesz?
                                  wprawdzie nie lewackie, ale wole juz lewackie od scierwa antysemickiego...
                                  • ben_shaprut Wierzysz w Adonai? Bo nas to zobowiązuje 30.05.06, 20:52
                                    Innego Imienia nie wymienię, co powinnaś pojąć.
                                    To jest jedno z kryteriów...
                                    • dana33 Re: Wierzysz w Adonai? Bo nas to zobowiązuje 30.05.06, 21:15
                                      ale sie pajacu wyglupiasz z tym adonai...., nu, granic hucpy u ciebie nie ma,
                                      to jest juz dawno jasne...
                                      • ben_shaprut Wierzysz czy nie? To najważniejsze - dla wybranych 30.05.06, 21:18
                                        Wierzysz w Jedynego?
                                        • dana33 Re: Wierzysz czy nie? To najważniejsze - dla wybr 30.05.06, 21:27
                                          po pierwsze to co to ma do rzeczy
                                          po drugie to twoj pieski interes, wqrwielszczak,czy wierze czy nie
                                          po trzecie to nie wierze i dawno juz o tym wszyscy wiedza. wiec o co ci idzie?
                                          bo ty niby wierzysz jako zyd i jako arab i jako wqrwielszczak to uwazasz sie
                                          ponad? tys sie spil znow czy co? moze ty jednak idz sie lecz.....
                                          • itp432 Re: Wierzysz czy nie? To najważniejsze - dla wybr 30.05.06, 21:29
                                            ale sie miotasz,

                                            fajnie
                                            • dana33 Re: Wierzysz czy nie? To najważniejsze - dla wybr 30.05.06, 23:05
                                              cepek, ja sie nie miotam. napewno nie tutaj na tym forum z toba i
                                              wqrwielszczakiem w roli glownej. czasem mam zabawe, czasem mysle, ile wam
                                              brakuje, ile wam nie dano. ale to juz nie moj problem tylko wasz. biedne
                                              ludziki jestescie, cepek....
                                          • ben_shaprut Bo My jesteśmy Żydami wskutek decyzji Jego 30.05.06, 21:31
                                            • dana33 Re: Bo My jesteśmy Żydami wskutek decyzji Jego 30.05.06, 23:07
                                              rozumiem, wqrwielszczak, ze uwazasz, ze jak powtorzysz tysiac razy "my zydzi",
                                              to w koncu ktos uwierzy. wiec nie ludz sie. nikt nie uwierzy. zyd to ty tylko w
                                              swojej wyobrazni, juz ci napisalam... ani nie wg halachy, ani nie wg religii,
                                              ani nie wg pochodzenia, ani nie wg wychowania. ty taki sobie arabista,
                                              nienawidzacy zydow do glebi. do tego cham nieprzecietny.
                                              • itp432 Re: Bo My jesteśmy Żydami wskutek decyzji Jego 31.05.06, 05:49
                                                A co - cham już nie może być Żydem?

                                                A Żyd już nie może być chamem? Co to za dyskryminacja?
    • i-love-2-bike Re: 2 polskie dywizje walczyły po boku hitlerowcó 29.05.06, 23:39
      he,he ciekawe dlaczego "poland for poles' jest takie straszne,skoro KAZDY zyd na
      tym forum wrzeszczy,ze izrael jest dla zydow tylko? to ci nowosc,ze innym nie
      wolno tego samego mowic co kazdy z nich nawija 24/7 od lat?
      • dana33 Re: 2 polskie dywizje walczyły po boku hitlerowcó 29.05.06, 23:46
        ja ci to wyjasnie, pustemo, chociaz mam swoje watpliwosci, czy zrozumiesz, bo
        ciezko u ciebie z pojmowaniem....
        nam wolno tego, czego innym nie wolno, bo my narod wybrany. poniala?
        np nas wolno ostrzeliwac od tak bez powodu, a innych nie wolno. nasze autobusy
        wolno wysadzac w powietrze, a autobusy innych nie wolno. itd itd itd. poniala,
        czy mam jeszcze troche dac dowodow? my narod wybrany. dla bycia punching bag...
        ty farsztejst? nie? nu, nie jestem zdziwiona...
        • ben_shaprut Zapisano... I rozesłano na tysiąc serwerów, idiotk 29.05.06, 23:55
          • dana33 Re: Zapisano... I rozesłano na tysiąc serwerów, i 30.05.06, 00:04
            dzieki ci wqrwielszczak.... zawsze chcialam byc znana i slynna na tysiace
            serwerow.....
            na moj serwer tez dotrze? bo byloby fajnie, jakby mnie 5 milionow israelczykow
            znalo.... szalenie mi sie ten pomysl podoba...
            badz tak mily i napisz mi jak to sie robi.... moge sie wprawdzie dowiedziec u
            kogos innego, ale wole u ciebie... wtedy pomoge ci tez byc znanym na wszystkich
            serwerach, co ty na to? wyjdziesz w koncu z tej krakowskiej anonimowosci
            uniwersyteckiej....
            • ben_shaprut Rozesłano... 30.05.06, 00:05
              • dana33 Re: Rozesłano... 30.05.06, 00:12
                Jesteś nikczemna...
                obłąkana szowinistko..
                szowinistyczna kłamczucho...
                czerwona aktywistko...
                idiotko....

                nie ma co, wqrwielszczak, slownictwo polskie masz dobrze opanowane... :)))
                git, to byloby na dzisiaj.
                • ben_shaprut Cytuj siebie - ja tego nie napisałem, nikczemna 30.05.06, 00:19
                  Ile ci za to płacą?
                  • dana33 Re: Cytuj siebie - ja tego nie napisałem, nikczem 30.05.06, 00:32
                    po co maja placic? przeciez czarno na bialym.... ty jeszcze nie nauczyles sie,
                    ze ja nie klamie? prosze, tutaj twoje wypowiedzi, gdzie uzyles tych slow:

                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=42668914&a=42685543
                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=42668914&a=42687578
                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=42668914&a=42686791
                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=42668914&a=42687668
                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=42668914&a=42687329
                    napisales? napisales.... nu, wqrwielszczak.... jak juz powiedzialam, glupis,
                    nienawisc cie zaslepia...
                    • ben_shaprut Nadal nie podajesz argumentów, gospodyni domowa... 30.05.06, 00:34
                      to nie serial dla spasionych frustratek...
                      • dana33 Re: Nadal nie podajesz argumentów, gospodyni domo 30.05.06, 00:37
                        argumentow na co, wqrwielszczak? na spasiona frustratke? nu, spasiona jak
                        spasiona, ale dlaczego uwazasz ze frustratka?
                        napisales, czy nie napisales?
                        ale ubaw mam dzisiaj z toba, magisterku.... :))))
                        • ben_shaprut Gdzie te polskie dywizje SS, szumowino Wiesenthala 30.05.06, 00:38
                          • dana33 Re: Gdzie te polskie dywizje SS, szumowino Wiesen 30.05.06, 00:48
                            szumowina wiesenthala? to cus nowego, wqrwielszczak.....
                            zaczynasz sie pienic.. :))))

                            poszukaj sobie sam, nie mam zamiaru dawac cie wiecej linkow...
                            • ben_shaprut Nie umiesz, Danuś? Za głupia czy nie uczciwa? 30.05.06, 00:49
                              • dana33 Re: Nie umiesz, Danuś? Za głupia czy nie uczciwa? 30.05.06, 00:54
                                jak ty sie wqrwielszczak utrzymujesz na twojej pozycji akademickiej z takim
                                slabym zrozumieniem pisanego slowa?
                                napisalam cos ze nie umiem? napisalam wyraznie, ze NIE MAM ZAMIARU dac ci
                                linkow, poszukaj sobie sam....
                                linki mam. nawet pod reka. popracuj sobie sam nad wlasna wiedza.
                                • ben_shaprut Znaczy: nie masz i uciekasz, nieuczciwy demagogu.. 30.05.06, 00:55
                                  • dana33 Re: Znaczy: nie masz i uciekasz, nieuczciwy demag 30.05.06, 01:01
                                    nu, ide juz spac, wqrwielszczak.....
                                    o uciekaniu nie ma mowy, jeszcze nigdy tego nie zrobilam i juz napewno nie
                                    przed takim typem jak ty.
                                    dam ci wskazowke, gdzie masz szukac: grzegorz motyka, m. wierzbicki: "polski
                                    policjant na wolyniu"
                                    link sobie znajdz sam, leniu.... :)))))
                                    • ben_shaprut Jak zwykle uciekasz. Honor to nie dla ciebie. 30.05.06, 01:02
                                      Ile ci płacą, stara kobieto...?
                                      • dana33 Re: Jak zwykle uciekasz. Honor to nie dla ciebie. 30.05.06, 01:17
                                        hihihi..... nie nazwiska ci nic nie mowia, wqrwielszczak???? bylo do
                                        przewidzenia... tylko pokazujesz, jakis niegramotny... :))))
                                        • ben_shaprut No więc ile bierzesz za brukanie kraju, w którym 30.05.06, 01:25
                                          jest najwięcej ludzi z drzewkami w Yad Vashem?
                                          • dana33 Re: No więc ile bierzesz za brukanie kraju, w któ 30.05.06, 01:36
                                            w stosunku do 3,5 miliona zydow - polacy maja 5400 drzewek....
                                            belgowie na 200 tysiecy zydow maja 1500 drzewek....
                                            holendrzy na 300 tysiecy zydow maja ponad 2500 drzewek....

                                            przestan idioto licytowac, nigdy wam to antysemitom na dobrze nie wychodzi....

                                            nie brukam polski nigdy. tylko nie toleruje waszego zaklamania, waszego mam na
                                            mysli ciebie i ta cala zgraje antysemicka.
                                            • ben_shaprut Jak nie da się opluć, to antysemita? Epatujesz się 30.05.06, 20:04
                                              Niemcami, pomagającymi Żydom - oni mogli dostać więzienie - nas rozstrzeliwano
                                              wraz z rodziną, szowinistko i złodziejko ziemi...
                                              • dana33 Re: Jak nie da się opluć, to antysemita? Epatujes 30.05.06, 20:42
                                                widzisz, wqrwielszczak, jakbym chciala, to moglabym sie opluc, ale szkoda nawet
                                                sliny dla ciebie. antysemita ty zawsze byles, wiec to nie nowosc, ani dla
                                                ciebie, ani dla mnie ani dla forum. wiesz przeciez, ze skrzetnie notowalam
                                                wszystkie twoje cudowne wypowiedzi, wiec wszystko udokumentowane. ty sie tylko
                                                osmieszasz ciagle tymi probami wybielenia sie, zrobienia z siebie zyda,
                                                oskarzeniami zupelnie bezpodstawnymi o kradziez i grabiez, podkreslajac ciagle
                                                jaki ty to szlachetny i prawowity. widzisz wqrwielszczak, ten arabista wylazi z
                                                ciebie ciagle i ta nienawisc do zydow tez. wiec przynajmniej miej jaja
                                                powiedziec uczciwie, ze nienawidzisz zydow.... tylko ze arabistom i antysemitom
                                                brakuje jaj.
                                                jak kogos oskarzasz o kradziez, ziemi czy czegokolwiek innego, to lepiej miej
                                                dowody na to, bo inaczej znow dowiedziesz, zes klamca z kafejki lewantynsko-
                                                krakowskiej....
                                                wiec dawaj tutaj te twoje dowody na to, ze komukolwiek cokolwiek kiedykolwiek
                                                ukradlam.... czekam....
                                                • itp432 Temat jest inny 30.05.06, 20:47
                                                  1 dywizja pancerna (polska) walcząca po boku Niemców na froncie wschodnim i
                                                  22 dywizja grenadierów (polska) walcząca po boku Niemców na froncie zachodnim.

                                                  To jest niesamowity przelom. Historia II Wojny Światowej już nigdy nie będzie taka jak jeszcze rok temu.
                                                  • dana33 Re: Temat jest inny 30.05.06, 20:53
                                                    ale sie cepek wyzywasz..... podoba mi sie, ile energii zuzywasz na zydow....
                                                    kind of schadenfreude... :))))
                                                  • itp432 Re: Temat jest inny 30.05.06, 21:01
                                                    Znowu pudełko.

                                                    Miotasz się. A tu całe dwie dywizje. Jedna pancerna, druga grenadierów.

                                                    Powinnaś podziwiać narracyjną fantazję własnych ziomków a nie tu międolić.

                                                    Ale nie powiesz, że to jakiś kretyn, który swoją fachową wiedzę zaczerpnął z jakichś kretyńskich publikacji. O nie. Będziesz się miotać do usranej śmierci - ale nie powiesz, nie?
                                                  • dana33 Re: Temat jest inny 30.05.06, 21:21
                                                    nic sie nie miotam, cepek... to ty.... tym razem mieszanina cepka z vlinem...
                                                    vlinocep, albo cepowlin, w skrocie itp432. musisz sie bardziej wyslic, zeby nie
                                                    bylo tak latwo poznac... cepek nie bluzgal, vline owszem... i tak sie
                                                    polaczylo.... ulga, ze nie trzeba ciagle udawac, prawda cepku? :))))
                                                  • i-love-2-bike Re: Temat jest inny 30.05.06, 21:23
                                                    dana33 napisała:

                                                    >
                                                    ulga, ze nie trzeba ciagle udawac, prawda cepku? :))))


                                                    prawda dupiasta,swieta prawda,ale malo oryginalnie jak to zresza na dupiasta
                                                    przystalo. czy chociaz na diecie i poniewierce schudlas 3 gramy?
                                                  • dana33 Re: Temat jest inny 30.05.06, 21:30
                                                    3,5 grama pustemo, 3,5 grama.
                                                  • itp432 Re: Temat jest inny 30.05.06, 21:24
                                                    UdawaC czego?

                                                    Co tu udawać, jak się widzi takie kretyństwa?

                                                    Mnie to bawi. Zupełnie jakbym był w cyrku i widział klaunów.
                                                  • dana33 Re: Temat jest inny 30.05.06, 21:33
                                                    jak to czego? eleganckiego z dobra kinderstube.... teraz mozna nieuprzejmie do
                                                    woli jak itp... :))))
                                                    smiszny jestes, cepek...
                                                  • ben_shaprut A argumenty? Ja może maruda jestem, ale ludzie 30.05.06, 21:35
                                                    w rodzaju Baniamina z Tudeli do innych argumentów mnie przyzwyczaili...
                                                    Tale Your time, kid...
                                                  • dana33 Re: A argumenty? Ja może maruda jestem, ale ludzi 30.05.06, 23:09
                                                    nu, rzuc jeszcze paroma zydowskimi nazwiskami...
                                                    jako magister arabistyki to przeciez wiadomo, ze encyklopedia poslugiwac sie
                                                    umiesz. ale to jeszcze dlugo nie robi z ciebie zyda.
                                                    nigdy, wqrwielszczak, zydem nie bedziesz. to nie dla kazdego, mozesz byc pewien.
                                                  • itp432 Re: Temat jest inny 30.05.06, 21:36
                                                    No klaunada. hehe

                                                    A dywizje polskie nadal walczą na froncie wsch. i zach.

                                                    Widzę że wynalazczość nie ginie. Jedni wynajdują nowe techniczne reozwiązania, a drudzy wynajdują rzeczy, których nie ma.

                                                    To wszystko przez nadmiar studiów nad talmudem.
                                                  • dana33 Re: Temat jest inny 30.05.06, 23:39
                                                    swieta racja, cepek, klaunada (to ta czysta polska pisowania, przy ktorej sie
                                                    tak upierasz ciagle, nie?).... z twojej strony przede wszystkim. cytujez tu
                                                    niejakiego gelbcustam strasznie ci przeszkadza jego przekrecanie historii...
                                                    ty mnie powiedz, hipokrycie pierwszej klasy.... jak twoj przyjaciel remekk,
                                                    split czy goldbaum przekrecaja historie, jak zerowiec tutaj gada brednie o
                                                    kastnerze i zydach, ktorzy sami sobie stworzyli zaglada, to to ci nie
                                                    przeszkadza? tys taki szukajacy prawdy tylko w pewnym kierunku, nie?
                                                    glupio wygladasz, cepku, glupio.... nie elegancko, nie uczciwie, ot
                                                    prowokatorek antysemicki i to glupi do tego....
                                                  • itp432 Re: Temat jest inny 31.05.06, 05:08
                                                    Pudełeczko. Nietrafioneczko.


                                                    Cytuję, bo mi się chce. Hehe. Kogo chcę.

                                                    Lubię rzeczy śmieszne. Wynalazczośc tego rodzaju zawsze mnie bawiła.

                                                    Czysta klaunada. Przebija wszystko.

                                                    Pudełeczko. Nietrafioneczko.

                                                  • itp432 Narrenturm 31.05.06, 05:57
                                                    Trza odnotować postep. Kredą w kominie.

                                                    Nareszcie wykrztusiła: Gelbcuśtam przekręca historię... No nie - to jednak są takie przekręty.

                                                    To teraz drugi etap: remki et al. odpowiadają kretynizmami na przekręty a la Gelbcuśtam.

                                                    W sumie jeden wielki Narrenturm. Nie wiadomo, kto doktor a kto wariat.
                                                  • dana33 Re: Narrenturm 31.05.06, 07:53
                                                    nic takiego nie napisalam, napisalam, ze tobie przeszkadza jego przekrecanie
                                                    historii bo tak to nazwales. widzisz cepek, on nie zaden historyk tylko
                                                    najprawdopodobniej jakis tam forumowicz, nie ma pewnie dokladnej wiedzy co to
                                                    dywizja i co to brygada i myla mu sie rozne pojecia. ale w sumie to wie co
                                                    pisze. tobie przeszkadza, nu, tobie wszystko przeszkadza, co pokazuje na to, co
                                                    robili polacy w czasie wojny, bo dla ciebie to zyd czarny a polak bialy.

                                                    aaaa, te godziny twojego pisania to tez cepowskie dokladnie....
                                                    nawet manipulacyjki twoje, ale juz mniej finezyjne, bo pod nowym nikiem....
                                                    po wielkich pozegnaniach i likwidowaniach skrzynek pocztowych, jak to ladnie
                                                    nam tu napisales, wygladasz cepek nie powaznie.... nie ze nie wiedzialam, ze
                                                    zostaniesz tutaj pod nowym nikiem.... masz kupe w rezerwie i kupe za soba....
                                                    odwagi cywilnej za grosz, ale innych oskarzac to ty pierwszy.....
                                                • ben_shaprut Ad personam... znaczy kryształowa noc... 30.05.06, 20:54
                                                  a ad rem?
                                                • ben_shaprut Kto miszkał na twojej ziemi przed II Wojną? Dostał 01.06.06, 18:30
                                                  odszkodowanie?
                                                  Nie!
    • sanitarny Re: 2 polskie dywizje 30.05.06, 00:44
      Miedzy batalionem a dywizja jest tak wielka roznica jak miedzy moim a pana
      Slonia.
      • ben_shaprut Co prawda, to prawda... 30.05.06, 00:45
    • itp432 Re: 2 polskie dywizje walczyły po boku hitlerowcó 30.05.06, 05:08
      Z powodu nierzetelności warsztatowej i metodologicznej pewnej dość licznej grupy ludzi zajmujących się w USA historią II wojny światowej, nierzetelności ujawniającej się głównie w budowaniu obrazu wojny na podstawie niepoddawanych żadnej krytyce i traktowanych jak świętość wypowiedzi świadków (oral testimonies), w środowiskach czytelniczych i systemie edukacji powszechnej utrwala się karykaturalny obraz Polski podczas okupacji.

      Dwie polskie dywizje walczące po boku hitlerowców to tylko jeden element bardzo złozonej mozaiki.

      Mr. Gelbman oczywiście żadnym badaczem nie jest. On po prostu już wie, wie ściśle, łącznie z technicznie poprawnie brzmiącymi nazwami jednostek, i upowszechnia tę swoją wiedzę dalej. Najprawdopopodobniej - gdzie tylko się da. Jeśli jest - nie daj Boże - jednym z Survivors, plecie te nonsensy podczas prelekcji wygłaszanych w szkołach.

      Rzecz zastanawiająca. Żaden z żydowskich uczestników dyskusji w Yedioth Achronoth nie zaprotestował. Wygląda na to, że już samo hasło "Polska" wywiera na tych ludzi jakiś ogłupiający wpływ. Uznają, że jeśli o Polsce mowa, wszystko jest możliwe i mądrze i ze smutkiem kiwają głowami, dodając po kwiatuszku dalszych polskich niegodziwości z własnego ogródka stereotypów.

      No - i tak to sobie przebiega. Powolutku, powolutku. Aby systematycznie. A kto zwróci uwagę na jakość twierdzeń, tego w łeb, od razu. Antysemitą go, i antysemitą, i jeszcze poprawić, też antysemitą.
    • itp432 Nawiasowo 30.05.06, 05:31
      Artykuł o ataku na p. Schudricha zilustrowano w Yedioth Achronoth fotografią żydowskiego kamienia nagrobnego z pomalowaną sprayem swastyką.

      Czytelnik powinien odnieść wrażenie, że atak nie był czymś wyjątkowym. Bo jesli bezcześci się nagrobki, maluje na nich swastyki?

      Nawiasowo - czy ktoś wie, która neo-faszystowska organizacja używa znaku swastyki połączonej od dołu ze znakiem miecza?

      www.ynetnews.com/PicServer2/01082004/556188/kever_a.jpg
      W tejże gazecie artykuł pt. "Pope pays tribute to Warsaw ghetto uprising" został zilustrowany zdjęciem pomnika Bohaterów Powstania Warszawskiego. List do redakcji w tej sprawie pozostał bez odpowiedzi. Najprawdopodobniej uznano, że to własnie zdjęcie lepiej ilustruje dramatyzm Powstania w Getcie. Ale może nie skorygowano zdjęcia z czystego lenistwa. Stawiam na to drugie, jednak.


      www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3255321,00.html

      www.ynetnews.com/PicServer2/01082004/405069/E7A11B_a.jpg
      www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3255321,00.html

      Tak oto rodzi się mentalna jajecznica. Łagodnie rzecz ujmując.
      • dana33 Re: Nawiasowo 30.05.06, 07:34
        dzien dobry cepku....
        pracowicie zaczynasz dzionek... :)))
        • itp432 Re: Nawiasowo 30.05.06, 07:43
          dana33 napisała:

          > dzien dobry cepku....
          > pracowicie zaczynasz dzionek... :)))

          ?
          • dana33 Re: Nawiasowo 30.05.06, 09:44
            nu, cepek..... znamy sie nie od dzisiaj, prawda?
            • itp432 Re: Nawiasowo 30.05.06, 10:00
              hehe

              kula w płot

              próbuj dalej
        • remekk Re: Nawiasowo 30.05.06, 07:52
          dana33 napisała:

          > dzien dobry cepku....
          > pracowicie zaczynasz dzionek... :)))
          A ty dana cosik ostatnio się "opuściłaś" .
          Wykaż troche więcej zaangażowania - twoje "dzieła" sa materiałem , który
          przekonuje nawet wytresowanych przez gazwyb do poznawania waszego prawdziwego
          oblicza (to chyba sformułowanie , którego baaardzo nie lubisz) ... .
          • dana33 Re: Nawiasowo 30.05.06, 12:25
            ja sie nic nie opuscilam remekkkkk, to ty jakis taki tepawy, bo od miesiecy
            poznajesz nasze prawdziwe oblicze i ciagle jeszcze go nie znasz....
            nu, poznawaj dalej....
            napisalam ci juz, ze my juz dawno poznalismy prawdziwe oblicza remkow,
            krystianow, cepkow, pustem i reszty tych tzw. polakow? sam widzisz, zesmy
            zdolniejsi i bardziej inteligentni, bo nam tyle czasu na was nie potrzeba
            bylo...
            • remekk Re: Nawiasowo 01.06.06, 09:11
              Ja wasze oblicze poznałem juz dawno - natomiast nie wszyscy Polacy zdali sobie
              trud zaponznania się z np twoimi dziełami . Dlatego mówiąc iz poznjemy wasze
              oblicze mam na mysli swoich rodaków . Aczkolwiek - szczególnie w twoim wypadku -
              twoja głupoą oraz ignorancja czasem udaje ci się zaskoczyć nawet moja skromna
              osobe ... .
    • krystian71 tez mi odkrycie, fredzio szeli tak pisalod zawsze! 30.05.06, 11:39

    • wujcio44 Re: 2 polskie dywizje walczyły po boku hitlerowcó 30.05.06, 13:09
      1.SS-Pz.Div. "Leibstandarte Adolf Hitler" (Polnische).

      Brzmi nieźle.
      • itp432 Re: 2 polskie dywizje walczyły po boku hitlerowcó 30.05.06, 16:33
        wymyśl, żeby miała w nazwie Białego Orła
        • wujcio44 Re: 2 polskie dywizje walczyły po boku hitlerowcó 30.05.06, 16:39
          itp432 napisał:

          > wymyśl, żeby miała w nazwie Białego Orła

          Nie da rady. Tak się nazywała 1 DPanc SS. Jeśli dywizja SS była złożona z
          obcokrajowców do nazwy dodawano w nawiasie informację o narodowości jaką
          reprezentowała jednostka.
          • itp432 Re: 2 polskie dywizje walczyły po boku hitlerowcó 30.05.06, 16:41
            To utwórz nie SS a Wehrmachtu, i koniecznie Orła białego.
            • wujcio44 Re: 2 polskie dywizje walczyły po boku hitlerowcó 30.05.06, 16:57
              itp432 napisał:

              > To utwórz nie SS a Wehrmachtu, i koniecznie Orła białego.

              To nie takie łatwe. W Wehrmachcie, zresztą w SS także, nie było 22 Dywizji
              Grenadierów. Zarówno w SS jak i w Wehrmachcie była 1 DPanc. W SS była to 1.SS
              Pz.Div "LSAH". Oto szlak bojowy 1 DPanc:
              # Poland 1939
              # Western Campaign 1940
              # Eastern Front 1941-1942
              # France 1943
              # Balkans 1943
              # Eastern Front 1943-1945
              The 1.Panzer-Division was created in 1935 from parts of the old
              3.Kavallerie-Division. The Division took part in the Invasion of Poland in
              September, 1939 and fought with distinction in that Campaign.

              Wychodzi na to, że sami żeśmy na siebie napadli. I jeszcze się wyróżniliśmy.
              • i-love-2-bike Re: 2 polskie dywizje walczyły po boku hitlerowcó 30.05.06, 17:17
                wujcio44 napisał:

                >
                > Wychodzi na to, że sami żeśmy na siebie napadli. I jeszcze się wyróżniliśmy.

                no przeciez juz od dawna to mowie,ze polska rozpoczela II wojne swiatowa,zeby
                wytluc zydow. dany matce udalo sie dwa razy z polskiego 0obozu ucic tylko
                dlatego,ze jej niemcy,zyczliwi zawsze zydom ,pomogli. ja mysle,ze bylo znacznie
                wiecej niz 2 dywizje walczace u boku przterzebionych przez polakow
                niemcow,poczekamy na opinie z forum zydowskiego,aby doglebniej poznac szczegoly.

                ps. rzeczywiscie szalenczo malo polakow pomagalo zydom w czasie II wojny
                swiatowej,wiekszosc ich tlukla albo wydawala ich za sloik marmelady. czy ktos
                zna moze odwrotne statystyki tzn.ilu zydow ukrywalo polakow i walczylo ramie w
                ramie z wojskiem polskim o wyzwolenie miejsca ich tymczasowego pobytu? sadzac po
                tym jak dzielnie walcza z 4 letnimi terrorystami pewnie byly ich setki tysiecy.
    • stopzionism żydzi nie maja prawa do robniena takie hałasu jak 30.05.06, 16:44
      stado słoni w składzie porcelany. jest tych zydów w polsce mniej niz 1/10000
      w skali ludności a w skali świata jest ich mniej od 1/100000
      a robia hałas i wiekie aj waj . nie sa peepkiem świata ze swojimi urojeniami
      swoista zbiorową paranoja syjonistyczna powinni sie udac do iaranu na leczenie
      zakłamuja historię , szkaluja polske gdzie jest polski rząd?!
      dlaczeo syjoności nie oddaja polsce naleznych odszkodowań za zabitych polskich
      obywateli w obozach zagłady. w samym oswiecimiu zginęło ponad 900 tys polskich
      obywateli a nie obywateli jakiejśc zydowskiej administracji.
      gdzie jest ta wielka kasa zabrana przez syjonistyczne organizacje z new yorku.
      a kiedy syjoniści zwrócą polsce kase za pomoc jaka władze zydo-komuny polskiej
      udzieliły syjonistom w okupowanej palestynie w latach 1945-1953???
      kiedy polski rząd stanowczo przeciwstawi sie ludobójstwu dokonywanemu przez
      syjonistów na anrodzie arabów palestyńskich od ponad 60 lat.
      te czyny żydów-syjonistów i ich przywódców sa tej samej kategorii jak osądzone
      w norymberdze!!!!
      • itp432 Ale pieknie dziś 30.05.06, 17:02
        pierdzielisz!
    • grzegorzlubomirski A ja ostatni w Tyg Powsz i wyborcczej czytalem 30.05.06, 19:15
      ze zolnierze Wehrmachtu jadac na wojne w pociagach spiewali "jeszcze Polska nie
      zginela", bo diadek Tuska byl miedzy nimi. W Wehrmachcie bylo okolo 220 tys
      Polakow. to duzo wiecej niz dwie dywizje - to cala armia.
    • eres2 Re: 2 polskie dywizje walczyły po boku hitlerowcó 31.05.06, 00:47
      itp.432: twierdzi amerykański badacz Gelbman. Wprowadzając porządek do
      chaotycznej dyskusji przebiegającej w Yedioth Achronoth w związku z haniebnym
      atakiem na głównego rabina Polski, Gelbman zamieścił dłuższą, naukową
      wypowiedź.

      eres: Samodzielnych dywizji złożonych z Polaków w formacjach niemieckich
      oczywiście nie było i wszelka dyskusja o takich dywizjach pozbawiona jest
      sensu. Nie ma też większego sensu, aby polemizować o intencjach, jakie
      przyświecały owemu Gelbmanowi do wypisywania nonsensów.
      Nie znam się na wojskowości, nie wiem z ilu żołnierzy wchodzi w skład dywizji.
      Jak natomiast wiadomo, w niemieckich formacjach militarnych, głównie w
      Wehrmachcie służyło wielu Polaków. Na obszarach Polski inkorporowanych do
      Rzeszy było ok. 3.5 mil nowo-kreowanych Niemców polskiego pochodzenia
      (Volksdeutsche i Eingedeutschte zaszeregowanych do czterech grup Volkslisty),
      Spośród zniemczonych Polaków do niemieckiego wojska wcielono praktycznie całą
      męską populację w wieku poborowym (Wehrpflichtige). Wg historyków niemieckich w
      niemieckich formacjach militarnych w czasie II w. św. służyło ok. 250 tys.
      Polaków (ci z listy II. grupy - Volksdeutsche i z listy III. grupy -
      Eingedeutschte). Polaków w mundurach Wehrmachtu przydzielano do rozmaitych
      jednostek na różnych frontach, głównie jednak na frontach zachodnim i
      południowym; jednolitych jednostek złożonych z polskich żołnierzy Wehrmachtu
      Niemcy nie tworzyli. Dywagując: gdyby Niemcy postąpili inaczej, to ile dywizji
      mogliby z tej liczby żołnierzy - etnicznych Polaków utworzyć?
      Dodam jeszcze, że żołnierze niemieccy określali owych swoich polskich Kameraden
      pogardliwie "Beutekameraden" (zdobyczni towarzysze broni).
      Hitler osobiście zabraniał werbowania Polaków do jakichkolwiek niemieckich
      formacji militarnych. Zmiana tego stanowiska nastąpiła dopiero tuż przed klęską
      Niemiec. Niżej historia jednego przypadku utworzenia jednolicie polskiej
      jednostki w służbie Wehrmachtu: Jerzy Kochanowski pisze: „Hans Frank znowu
      przekonywał Berlin o pożytkach płynących z werbunku Polaków. Tym razem nie
      natrafił na opór. 24 października 1944 r. – na dwa dni przed uroczystościami
      pięciolecia GG – Naczelne Dowództwo Wojsk Lądowych ogłosiło, że Hitler zgodził
      się na użycie Polaków w oddziałach pomocniczych Wehrmachtu. Polscy ochotnicy
      mieli nosić mundury niemieckie, wyróżniając się opaską na ramieniu z napisem
      >>Im Dienst der deutschen Wehrmacht<<. W dzień po ukazaniu się pierwszej
      wzmianki o naborze, 18 listopada 1944 r. sfilmowano przemarsz ulicami Krakowa
      oddziału 30 mężczyzn i 15 kobiet ubranych w niemieckie mundury i śpiewających
      polskie piosenki wojskowe”.
      Niemcom udało się pozyskać w wyniku wyżej opisanej akcji raptem 471 polskich
      ochotników.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka