Dodaj do ulubionych

Palestynczycy nie chca pokoju, chca mordowac

IP: 213.8.97.* 18.05.03, 10:32
Zaczely sie rozmowy pokojowe Izrael-Palestynczycy i jak bylo do
przewidzenia, Arabowie tak bardzo chca pokoju, ze nasilily sie akty terroru
w Izraelu.
Im bedzie blizej pokoju tym wiecej Izraelczykow zginie z rak "pokojowo"
nastawionych palestynczykow.
Obserwuj wątek
    • Gość: lampart Bardzo prosto mozna zlikwidowac terroryzm.. IP: 62.233.173.* 18.05.03, 10:44
      .. wystarczy dozbroić Palestyńczyków w taką broń jaką maja Izraelczycy - a
      wtedy gwarantuję, że żadnych ataków terrorystycznych nie będzię, żadnego ataku
      samobójczego i nikt juz nie bedzie narzekał na Palestyńczyków, że to terroryści
      a na Izraelczyków, że sami prowokują terrorystów swoimi działaniami.
      • Gość: Tomek44 Re: Bardzo prosto mozna zlikwidowac terroryzm.. IP: 213.8.97.* 18.05.03, 11:16
        No pewnie, bo wtedy Palestynczycy zlikwiduja Izrael i problemu nie bedzie.
        To sa zwykli mordercy i jak juz nie bedzie Izraela, pojda mordowac dalej.
        We wszystkich sasiednich krajach maja z nimi klopoty. Nawet ich wspolwyznawcy.
        Poczytaj o Jordanii n.p.
        Dlaczego ich tak nie kochaja?
        • Gość: A.D. Hmmm.... IP: *.mco.bellsouth.net 18.05.03, 15:59
          Gość portalu: Tomek44 napisał(a):

          > No pewnie, bo wtedy Palestynczycy zlikwiduja Izrael i problemu nie bedzie.
          > To sa zwykli mordercy i jak juz nie bedzie Izraela, pojda mordowac dalej.
          > We wszystkich sasiednich krajach maja z nimi klopoty. Nawet ich
          wspolwyznawcy.
          > Poczytaj o Jordanii n.p.
          > Dlaczego ich tak nie kochaja?

          >>>To zaciecie do mordowania w/g Ciebie, czy tez w/g izraelskiej propagandy,
          to nabyte ostatnio, czy tez takie maja...geny?
        • Gość: lampart Re: Bardzo prosto mozna zlikwidowac terroryzm.. IP: 62.233.173.* 18.05.03, 16:35
          Gość portalu: Tomek44 napisał(a):

          > No pewnie, bo wtedy Palestynczycy zlikwiduja Izrael i problemu nie bedzie.

          To nie jest wcale takie oczywiste - tak jak w przypadku zimnej wojny i
          rownowagi sil zadnej ze stron nie oplacalo sie zaatakowac jako pierwszej,
          poniewaz w przypadku takiego potencjalu atomowego jakma obecnie Izrael (ok 400
          glowic) zniszczenie bylyby totalne. Wiec obie strony mialyby do wyboru albo
          siebie nawzajem zniszczyc albo wybrac kompromis, negocjacje i wreszcie pokoj.
          Jak myslisz, co by wybraly?
    • Gość: Dawid Re: Palestynczycy nie chca pokoju, chca mordowac IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 18.05.03, 11:15
      A najciekawsze jest to ,że jak podał rmf.fm jedynym aktem odwetu będzie godzina
      policyjna w Ramallah. To zaiste niezwykła łagodność wobec tej bandy
      śmierdzących, arabskich morderców, choć może lepiej czasami odpuścić tym
      biednym idiotom.
    • Gość: skromny szczeze piszac.... IP: *.vline.pl 18.05.03, 11:37
      ....Arabowie nie sa wstanie zbudowac Panstwa wolnosci i dobrobytu.
      Widac to po ich niepodleglych panstwach. A lagodna i ugodowa polityka Sharona
      jest przez Palestynczykow odbierana jako slabosc i zachete do atakow terroru.
      To,ze w tym konflikcie strona agresywna sa Palestynczycy to oczywiste.
      • puls Re: szczeze piszac.... 18.05.03, 11:55
        Gość portalu: skromny napisał(a):

        > ....Arabowie nie sa wstanie zbudowac Panstwa wolnosci i
        dobrobytu.
        > Widac to po ich niepodleglych panstwach. A lagodna i ugodowa polityka
        Sharona
        > jest przez Palestynczykow odbierana jako slabosc i zachete do atakow
        terroru.
        > To,ze w tym konflikcie strona agresywna sa Palestynczycy to oczywiste.
      • Gość: Lukas Re: szczeze piszac.... IP: *.lublin.mm.pl 18.05.03, 12:08
        Gość portalu: skromny napisał(a):

        > ....Arabowie nie sa wstanie zbudowac Panstwa wolnosci i
        dobrobytu.
        > Widac to po ich niepodleglych panstwach.

        Izrael też nie jest w stanie być samodzielnym państwem, samemu się utrzymać z
        pracy rąk - USA dotują to sztuczne państwo (sztuczne pod względem
        samoutrzymania się).
        • Gość: Tomek44 Re: szczeze piszac.... IP: 213.8.97.* 18.05.03, 12:30
          Izrael wbrew mitom nie dostaje tak wielkiej pomocy, a gdyby otrzymal choc
          czesc tego co wlozono w pomoc Palestynczykom bylby jednym z najbogatrzych na
          swiecie.
          Popatrz na zdjecia satelitarne. My jestesmy zielona plamka na zoltym tle.
          Dlaczego zielona? Bo umiemy pracowac.
          • Gość: CCCP Zielone i żółte IP: *.acn.waw.pl 18.05.03, 12:49
            Gość portalu: Tomek44 napisał(a):

            > Izrael wbrew mitom nie dostaje tak wielkiej pomocy, a gdyby otrzymal choc
            > czesc tego co wlozono w pomoc Palestynczykom bylby jednym z najbogatrzych na
            > swiecie.
            > Popatrz na zdjecia satelitarne. My jestesmy zielona plamka na zoltym tle.
            > Dlaczego zielona? Bo umiemy pracowac.


            Tomku,

            czy mógłbyś przytoczyć jakieś liczby na poparcie swego stwierdzenia?

            Osobiście byłbym wdzięczny.


            C.
            • Gość: Tomek Re: do CCCP IP: 213.8.97.* 18.05.03, 13:07
              Gość portalu: CCCP napisał(a):

              > Gość portalu: Tomek44 napisał(a):
              >
              > > Izrael wbrew mitom nie dostaje tak wielkiej pomocy, a gdyby otrzymal choc
              > > czesc tego co wlozono w pomoc Palestynczykom bylby jednym z najbogatrzych
              > na
              > > swiecie.
              > > Popatrz na zdjecia satelitarne. My jestesmy zielona plamka na zoltym tle.
              > > Dlaczego zielona? Bo umiemy pracowac.
              >
              >
              > Tomku,
              >
              > czy mógłbyś przytoczyć jakieś liczby na poparcie swego stwierdzenia?
              >
              > Osobiście byłbym wdzięczny.
              >
              >
              > C.

              Nie, poniewaz juz byly na tym forum nie jeden raz przytaczane i zawsze przeciw
              przedstawiano kontry. Nie mam zamiaru sie angazowac w tlumaczenia.
              Jedno jest jasne, ze my pracujemy, a oni nie.
              Sam dobrze wiesz co sie stalo z pieniedzmi Uni Europejskiej. To bylo glosne w
              prasie bynajmniej nie proizraelskiej.
              Dlaczego Arafat jest taki bogaty? Ma prywatne pola naftowe?
              Skad i za jakie pieniadze Palestynczycy maja bron?
              Nawet ich obecny premier Mahmud Abbas stwierdzil, ze przyczyna dzisiejszych
              wybuchow jest chec storpedowania przez organizacje terrorystyczne procesu
              pokojowego.
              Najwiecej zamachow bylo w okresie podpisywania umow w Oslo. Ty wiesz ile
              ciezarowek jechalo dziennie do Gazy? Drogi byly zablokowane. Wszyscy chcieli
              im pomoc. My tez. Tylko oni tego nie chcieli.
              Teraz placza, ale te lzy to taki nedzny teatr.
              Oni nie znaja pojecia praworzadnosc, demokracja i nie potrafia pracowac. Za to
              doskonale bawia sie bronia. Nawet na weselach i innych waznych uroczystosciach
              (pogrzebach rowniez), lepiej byc daleko, bo tez strzelaja. Wiesz ilu swoich
              przy okazji zabijaja. Tak sobie, w trakcie postrzeliwania w ekstazie.
              Zobacz jaka to dzicz i jesli ci sie to podoba to przyjedz w odwiedziny.
              Umozliwie ci wejscie do tego gniazda os.
              • Gość: CCCP Re: żółte i zielone IP: *.acn.waw.pl 18.05.03, 14:02
                Gość portalu: Tomek napisał(a):

                > Gość portalu: CCCP napisał(a):
                >
                > > Gość portalu: Tomek44 napisał(a):
                > >
                > > > Izrael wbrew mitom nie dostaje tak wielkiej pomocy, a gdyby otrzymal
                > choc
                > > > czesc tego co wlozono w pomoc Palestynczykom bylby jednym z najbogatr
                > zych
                > > na
                > > > swiecie.
                > > > Popatrz na zdjecia satelitarne. My jestesmy zielona plamka na zoltym
                > tle.
                > > > Dlaczego zielona? Bo umiemy pracowac.
                > >
                > >
                > > Tomku,
                > >
                > > czy mógłbyś przytoczyć jakieś liczby na poparcie swego stwierdzenia?
                > >
                > > Osobiście byłbym wdzięczny.
                > >
                > >
                > > C.
                >
                > Nie, poniewaz juz byly na tym forum nie jeden raz przytaczane i zawsze przeciw
                > przedstawiano kontry. Nie mam zamiaru sie angazowac w tlumaczenia.
                > Jedno jest jasne, ze my pracujemy, a oni nie.


                Nigdy się na nie nie natknąłem. Mnie wystarczy link do statystyk opublikowanych
                przez w miarę niezależną instytucję. Jakiś uniwersytet, coś takiego. Nalegam.


                > Sam dobrze wiesz co sie stalo z pieniedzmi Uni Europejskiej. To bylo glosne w
                > prasie bynajmniej nie proizraelskiej.
                > Dlaczego Arafat jest taki bogaty? Ma prywatne pola naftowe?
                > Skad i za jakie pieniadze Palestynczycy maja bron?


                Nic nie wiem o pieniądzach Arafata; pogłoski raczej mnie nie przekonują,
                jestem zwolennikiem twardych faktów.

                Interesujące jest natomiast to, że porównujesz koszty kałasznikowów z
                kosztami samolotów/helikopterów najnowszej generacji, nie wspominając
                głowic atomowych. I nie wspominając ogromnych kosztów związanych z akomodacją
                wciąż nowych grup imigrantów.


                > Nawet ich obecny premier Mahmud Abbas stwierdzil, ze przyczyna dzisiejszych
                > wybuchow jest chec storpedowania przez organizacje terrorystyczne procesu
                > pokojowego.

                I najprawdopodobniej ma rację. W końcu z funkcjonowania tych organizacji
                utrzymują się jacyś ludzie. Pozostaje problem rekrutacji narybku, a to się
                wiąże z nośnością haseł. Dopóki te hasła będą budzić oddźwięk, dopóty
                "biznesmeni konfliktu" mogą liczyć na narybek, a spirala przemocy będzie
                się kręcić.

                Czy chcesz tego, Tomku, czy nie chcesz, stanowicie wraz z Palestyńczykami
                jedność; każda amputacja okaleczy ciężko również was.


                > Najwiecej
                >sytuacji.


                Napisałem trochę więcej, ale zdecydowałem się wyciąć. Nie chcę tworzyć karmy
                do następnych niekończących się sporów.

                C.
                • Gość: skromny semicka wojna IP: *.vline.pl 18.05.03, 14:09
                  Europejczycy ogolnie nic sie w niej naprawde nie orientuja.
                  Zwlaszcza,ze sa urobieni przez soc-liberalne media rodem z UE.
                  Wogole ocenianie swiata semickiego przez Europejczykow jest w mniejszym lub
                  wiekszym stopniu zdegenerowane nalecialosciami historycznymi oraz
                  ideologicznymi.
                  To tak jakby Indianie kanadyjscy oceniali historie Francji lub Angli )))))
                • barnaba7 Obie strony warte siebie? 18.05.03, 14:10
                  kim byliby Zydzi (Izrael) bez konfliktu z Palestynczykami.?

                  Zapewne, milym , ladnym, przyjemnym krajem do zycia.

                  Kim byliby Palestynczycy bez konfliktu z Zydami?

                  W najlepszym razie, krajem gdzie da sie zyc, gdyz mozna dorobic na bialo,
                  lub czarno w Izraelu.

                  w najgorszym (bez kontaktu z Zydami) byliby tym, kim sa Jordanczycy.
                  Pojedz i zobacz , jak zyje sie w Ammanie.


                  Zatem pisanie, ze obie strony sa siebie warte, jest drobna przesada.
                • werw Re: żółte i zielone 18.05.03, 15:52
                  Od biedy mogę zrozumieć że manipulujesz, ale musisz wiedzieć, że przy okazji
                  kompromitujesz sam siebie. Poza tymi arabami którzy korzystaja z: nawet nie z
                  eksploatacji tylko ze sprzedaży prawa do ekspoloatacji kopalin arabstwo żyje -
                  na własne zyczenie - w syfie i ciemnocie. To nie wymaga udowadniania.
                  A to ze Arafat ukradł miliardy dolarów to powszechnie znany fakt a nie pogłoska
                  (w Polsce pisał o tym chociażby "Wprost").
                  • Gość: CCCP Re: żółte i zielone IP: *.acn.waw.pl 18.05.03, 16:04
                    werw napisała:

                    > Od biedy mogę zrozumieć że manipulujesz,

                    A w czym to droga werw manipuluję? Chcę tylko zachować odrobinę zdrowego
                    rozsądku.


                    ale musisz wiedzieć, że przy okazji
                    > kompromitujesz sam siebie.

                    Wal śmiało, chętnie się dowiem, czym się kompromituję.


                    Poza tymi arabami którzy korzystaja z: nawet nie z
                    > eksploatacji tylko ze sprzedaży prawa do ekspoloatacji kopalin arabstwo żyje -
                    >
                    > na własne zyczenie - w syfie i ciemnocie.

                    A Ty, droga werw, ustalasz oczywiście standard syfa i ciemnoty?

                    To nie wymaga udowadniania.
                    > A to ze Arafat ukradł miliardy dolarów to powszechnie znany fakt a nie pogłoska
                    >
                    > (w Polsce pisał o tym chociażby "Wprost").


                    Fajnie. Wprost pisało o wielu rzeczach. Nawet o porwaniu red. Maca.

                    Inne gazety też o wielu innych.

                    Miliardy?

                    Że ukradł, to jestem pewien. Ale żeby zaraz miliardy?

                    Jesteś zwolennikiem literatury typu Fantasy?


                    • werw Re: żółte i zielone 18.05.03, 16:24
                      Kompromitujesz się niewiedzą. Nawet przy braku innych źródeł jesteś
                      dostatecznie długo na tym forum by wiedzieć, czym jest mafia Arafata.

                      Zdrowy rozsądek polega jak mniemam m.in. na oddzieleniu faktów od poboznych
                      zyczeń. Fakty są zaś takie, że we krajach zarządzanych przez arabów (oraz
                      negrów) panuje mniejszy lub większy syf/ciemnota/zamordyzm. Identyczna sytuacja
                      panuje w ich "wspólnotach" a właściwie gettach, jakie tworzą na Zachodzie. I to
                      są fakty.

                      Faktem jest także, że dotacje EU dla mafii Arafata ida w setki milionów euro
                      COROCZNIE. Do tego dochodzą fundusze ONZ , sponsoring terroryzmu ze strony
                      braci arabskich oraz haracze ściągane z własnych przedsiębiorców (handlarzy).
                      To i tak pewnie część dochodów.


                      • Gość: CCCP Re: żółte i zielone IP: *.acn.waw.pl 18.05.03, 16:42
                        werw napisała:

                        > Kompromitujesz się niewiedzą. Nawet przy braku innych źródeł jesteś
                        > dostatecznie długo na tym forum by wiedzieć, czym jest > mafia Arafata.

                        Wystarczająco długo, by zauważyć, że to raczej bazar opinii niż faktów.

                        Opinie bywają niekiedy ciekawe. Dlatego nieraz tu zaglądam.


                        >
                        > Zdrowy rozsądek polega jak mniemam m.in. na oddzieleniu faktów od poboznych
                        > zyczeń. Fakty są zaś takie, że we krajach zarządzanych przez arabów (oraz
                        > negrów) panuje mniejszy lub większy syf/ciemnota/zamordyzm. Identyczna sytuacja
                        >
                        > panuje w ich "wspólnotach" a właściwie gettach, jakie tworzą na Zachodzie.

                        Wracamy do pewnej wczesniejszej wymiany zdań. Nie zaszkodzi trochę pokory. To nie gdzie indziej,
                        tylko u nas, ludzie trzymali w beczkach trupy własnych pomordowanych dzieci. Nie tam, tylko w naszej
                        częsci świata noworodki lądują na smietnikach. Możesz stwierdzić autorytatywnie, że te noworodki
                        to dzieci Arabów, żyjących w Polsce w, jak to nazywasz, <<"wspólnotach", a właściwie gettach>>?

                        Do cholery, to nie u nich jakiś ibn-Hitler zrobił Holokaust, tylko u nas. To nie był jakiś Umm-Auschwitz,
                        tylko Auschwitz, nie Al-Katyń, tylko Katyń, nie Deir-Jedwabne, tylko Jedwabne. To nie oni
                        wymordowali dziesiątki milionów ludzi po róznych gułagach. Oni (ci arabowie i negry, jak to elegencko
                        ujmujesz), jeszcze nawet nam do pięt nie dorośli, choć trzeba przyznać, że się ostatnio starają.


                        Standardy?


                        I to
                        >
                        > są fakty.
                        >
                        > Faktem jest także, że dotacje EU dla mafii Arafata ida w setki milionów euro
                        > COROCZNIE. Do tego dochodzą fundusze ONZ , sponsoring terroryzmu ze strony
                        > braci arabskich oraz haracze ściągane z własnych przedsiębiorców (handlarzy).
                        > To i tak pewnie część dochodów.


                        "Pewnie" - to tutaj słowo kluczowe. Domniemanie. Ja o domniemaniach nie chcę gadać.
                        • werw Re: żółte i zielone 18.05.03, 17:06
                          Drogi CCCP,

                          Jeśli nie chcesz uznać faktów (nt. złodziejstwa Arafata i jego bandy) nazywając
                          je domniemaniami - nie zamierzam walczyc z wiatrakami i ciebie przekonywać.
                          Wiedz jednak, że zaprzeczając FAKTOM ty tracisz najwięcej.
                          PS. Po stronie wpływów Arafata dodac należy jeszcze fundusze jakie mu wypłacaja
                          kraje członkowskie UE niezaleznie od Brukseli: tu prym wiedzie Szwecja no i
                          oczywiście arabska prostytutka Francja.

                          Cokolwiek powiesz nt. zbrodni wyrosłych na Zachodzie: od dzieci w beczkach
                          (tandetna demagogia) po Auschwitz - u nas są to zawsze aberracje i co do tego
                          nikt nie ma watpliwości. Wszyscy zgadzamy się, że są to rzeczy złe i haniebne,
                          potepiamy je i staramy się życ inaczej. Natomiast u arabów takie pewne
                          zachowania są normą: i nie zaprzeczaj, tylko popatrz na de demonstarcje
                          palestyńskie i wiwaty z okazji zamachów, na demonstarcje poparcia dla ibn
                          Ladena w kazdym arabskim i muzułmańkim kraju.
                          To jest podstawowa (w tym kontekście) różnica między dziczą arabską a
                          cywilizowanymi ludźmi Zachodu. Niewartościowanie kultur uważam za wyraz
                          zaślepienia.




                          • Gość: A.D. O dziczy... IP: *.mco.bellsouth.net 18.05.03, 17:23
                            werw napisała:

                            > Drogi CCCP,
                            >
                            > Jeśli nie chcesz uznać faktów (nt. złodziejstwa Arafata i jego bandy)
                            nazywając
                            >
                            > je domniemaniami - nie zamierzam walczyc z wiatrakami i ciebie przekonywać.
                            > Wiedz jednak, że zaprzeczając FAKTOM ty tracisz najwięcej.
                            > PS. Po stronie wpływów Arafata dodac należy jeszcze fundusze jakie mu
                            wypłacaja
                            >
                            > kraje członkowskie UE niezaleznie od Brukseli: tu prym wiedzie Szwecja no i
                            > oczywiście arabska prostytutka Francja.
                            >
                            > Cokolwiek powiesz nt. zbrodni wyrosłych na Zachodzie: od dzieci w beczkach
                            > (tandetna demagogia) po Auschwitz - u nas są to zawsze aberracje i co do
                            tego
                            > nikt nie ma watpliwości. Wszyscy zgadzamy się, że są to rzeczy złe i
                            haniebne,
                            > potepiamy je i staramy się życ inaczej. Natomiast u arabów takie pewne
                            > zachowania są normą: i nie zaprzeczaj, tylko popatrz na de demonstarcje
                            > palestyńskie i wiwaty z okazji zamachów, na demonstarcje poparcia dla ibn
                            > Ladena w kazdym arabskim i muzułmańkim kraju.
                            > To jest podstawowa (w tym kontekście) różnica między dziczą arabską a
                            > cywilizowanymi ludźmi Zachodu. Niewartościowanie kultur uważam za wyraz
                            > zaślepienia.
                            >
                            >
                            >>> O dziczy najlepiej swiadcza
                            fakty:www.haaretz.com/hasen/pages/ShArt.jhtml?
                            itemNo=291269&contrassID=2&subContrassID=14&sbSubContrassID=0&listSrc=Y
                            >
                          • Gość: CCCP Re: żółte i zielone IP: *.acn.waw.pl 18.05.03, 17:23
                            werw napisała:

                            > Drogi CCCP,
                            >
                            > Jeśli nie chcesz uznać faktów (nt. złodziejstwa Arafata i jego bandy) nazywając
                            >
                            > je domniemaniami - nie zamierzam walczyc z wiatrakami i ciebie przekonywać.
                            > Wiedz jednak, że zaprzeczając FAKTOM ty tracisz najwięcej.
                            > PS. Po stronie wpływów Arafata dodac należy jeszcze fundusze jakie mu wypłacaja
                            >
                            > kraje członkowskie UE niezaleznie od Brukseli: tu prym wiedzie Szwecja no i
                            > oczywiście arabska prostytutka Francja.
                            >
                            > Cokolwiek powiesz nt. zbrodni wyrosłych na Zachodzie: od dzieci w beczkach
                            > (tandetna demagogia)

                            Demagogia? Chciałbym, żeby tak było.


                            po Auschwitz - u nas są to zawsze aberracje i co do tego
                            > nikt nie ma watpliwości.

                            Ładne mi aberracje. Powiedz to ocalonym z Holokaustu.


                            Wszyscy zgadzamy się, że są to rzeczy złe i haniebne,
                            > potepiamy je i staramy się życ inaczej. Natomiast u arabów takie pewne
                            > zachowania są normą:


                            Te "aberracje" to u nich norma?

                            Mordowanie noworodków, obozy koncentracyjne, wywoływanie sztucznej klęski głodu
                            i 8 do 12 milionów ofiar?

                            Norma? Wybacz, że uzyję tego słowa: chrzanisz werw.


                            i nie zaprzeczaj, tylko popatrz na de demonstarcje
                            > palestyńskie i wiwaty z okazji zamachów, na demonstarcje poparcia dla ibn
                            > Ladena w kazdym arabskim i muzułmańkim kraju.

                            Wiwaty na cześć Stalina czy Hitlera (nie wspominam o Mao) to też tylko aberracja? Bin Laden groźniejszy?

                            Szkoda, ze nie mozesz zapytać o zdanie mojego stryja, co myślał, kiedy go wsadzano w zimie do bydlecego wagonu
                            • didjeridu A czasem brunatne 18.05.03, 17:58
                              Gość portalu: CCCP napisał(a):

                              > werw napisała:
                              >
                              > > Drogi CCCP,
                              > >
                              > > Jeśli nie chcesz uznać faktów (nt. złodziejstwa Arafata i jego bandy) nazy
                              > wając
                              > >
                              > > je domniemaniami - nie zamierzam walczyc z wiatrakami i ciebie przekonywać
                              > .
                              > > Wiedz jednak, że zaprzeczając FAKTOM ty tracisz najwięcej.
                              > > PS. Po stronie wpływów Arafata dodac należy jeszcze fundusze jakie mu wypł
                              > acaja
                              > >
                              > > kraje członkowskie UE niezaleznie od Brukseli: tu prym wiedzie Szwecja no
                              > i
                              > > oczywiście arabska prostytutka Francja.
                              > >
                              > > Cokolwiek powiesz nt. zbrodni wyrosłych na Zachodzie: od dzieci w beczkach
                              >
                              > > (tandetna demagogia)
                              >
                              > Demagogia? Chciałbym, żeby tak było.
                              >
                              >
                              > po Auschwitz - u nas są to zawsze aberracje i co do tego
                              > > nikt nie ma watpliwości.
                              >
                              > Ładne mi aberracje. Powiedz to ocalonym z Holokaustu.
                              >
                              >
                              > Wszyscy zgadzamy się, że są to rzeczy złe i haniebne,
                              > > potepiamy je i staramy się życ inaczej. Natomiast u arabów takie pewne
                              > > zachowania są normą:
                              >
                              >
                              > Te "aberracje" to u nich norma?
                              >
                              > Mordowanie noworodków, obozy koncentracyjne, wywoływanie sztucznej klęski
                              głodu
                              > i 8 do 12 milionów ofiar?
                              >
                              > Norma? Wybacz, że uzyję tego słowa: chrzanisz werw.
                              >
                              >
                              > i nie zaprzeczaj, tylko popatrz na de demonstarcje
                              > > palestyńskie i wiwaty z okazji zamachów, na demonstarcje poparcia dla ibn
                              > > Ladena w kazdym arabskim i muzułmańkim kraju.
                              >
                              > Wiwaty na cześć Stalina czy Hitlera (nie wspominam o Mao) to też tylko
                              aberracj
                              > a? Bin Laden groźniejszy?
                              >
                              > Szkoda, ze nie mozesz zapytać o zdanie mojego stryja, co myślał, kiedy go
                              wsadz
                              > ano w zimie do bydlecego wagonu
                              • Gość: CCCP Oliwkowo-khaki IP: *.acn.waw.pl 18.05.03, 18:08
                                Właśnie przeczytałem:

                                www.haaretz.com/hasen/pages/ShArt.jhtml?itemNo=293802&contrassID=2&subContrassID=15&sbSubContrassID=0&listSrc=Y

                                Recenzja z książki "Geografia okupacji".

                                No nic.
                                • Gość: A.D. Re: Oliwkowo-khaki IP: *.mco.bellsouth.net 18.05.03, 18:30
                                  Gość portalu: CCCP napisał(a):

                                  > Właśnie przeczytałem:
                                  >
                                  > www.haaretz.com/hasen/pages/ShArt.jhtml?itemNo=293802&contrassID=2&subContrassID=15&sbSubContrassID=0&listSrc=Y
                                  >
                                  > Recenzja z książki "Geografia okupacji".
                                  >
                                  > No nic.

                                  >> Czytalem to wczoraj wieczorem, ale nie bylem pewien gdzie to zacytowac.
                              • werw Re: A czasem brunatne 18.05.03, 18:18
                                Didjeridu, kochanie, to że (w pewnych sytuacjach) nie mam wątpliwości że zło
                                jest złem nie oznacza że jestem faszystą. Wbrew pozorom, oznacza to coś
                                przeciwnego.
                                • didjeridu Re: A czasem brunatne 18.05.03, 18:21
                                  werw napisała:

                                  > Didjeridu, kochanie, to że (w pewnych sytuacjach) nie mam wątpliwości że zło
                                  > jest złem nie oznacza że jestem faszystą. Wbrew pozorom, oznacza to coś
                                  > przeciwnego.

                                  Zauwazyles chyba, ze nawet nomenklatura jest ta sama.
                                  • werw Re: A czasem brunatne 18.05.03, 18:29
                                    Na to niestety nie mam wpływu. Nie nawołuję też do eksterminacji nikogo. Czy
                                    nie uważasz jednak że byłoby lepiej gdyby arabowie po prostu siedzieli u siebie
                                    i nie zatruwali nam zycia swoimi obłędnymi pomysłami na urządzenie świata i
                                    swoim terroryzmem? U siebie mogliby się do woli mordować i żaden rasista by ich
                                    nie dyskryminował.
                                    • Gość: A.D. Ku pamieci... IP: *.mco.bellsouth.net 18.05.03, 18:36
                                      werw napisała:

                                      > Na to niestety nie mam wpływu. Nie nawołuję też do eksterminacji nikogo. Czy
                                      > nie uważasz jednak że byłoby lepiej gdyby arabowie po prostu siedzieli u
                                      siebie
                                      >
                                      > i nie zatruwali nam zycia swoimi obłędnymi pomysłami na urządzenie świata i
                                      > swoim terroryzmem? U siebie mogliby się do woli mordować i żaden rasista by
                                      ich
                                      >
                                      > nie dyskryminował.

                                      >> Zgadzam sie !!! Tylko jak przywrocic ten stan rzeczy, ktory to sugerujesz
                                      zapominajac wygodnie ze ci Arabowie zyli u siebie doputy komus sie zachcialo
                                      nieomal dwa tysiace lat historii postawic nogami do gory. To byla zbrodnia,
                                      sama musisz przyznac, prawda?!
                                    • didjeridu Re: A czasem brunatne 18.05.03, 18:41
                                      werw napisała:

                                      > Na to niestety nie mam wpływu. Nie nawołuję też do eksterminacji nikogo. Czy
                                      > nie uważasz jednak że byłoby lepiej gdyby arabowie po prostu siedzieli u
                                      siebie
                                      >
                                      > i nie zatruwali nam zycia swoimi obłędnymi pomysłami na urządzenie świata i
                                      > swoim terroryzmem? U siebie mogliby się do woli mordować i żaden rasista by
                                      ich
                                      >
                                      > nie dyskryminował.



                                      Jak najbardziej.
                                      Roznimy sie tylko w spojrzeniu na to, jakimi srodkami mozna to osiagnac.
                                      Twoje przypominaja jako zywo czas, do ktorego nikt nie chce wracac.

                                      Wplyw masz na wszystko co ciebie dotyczy. Musisz sobie tylko chciec z tego zdac
                                      sprawe.
                            • werw Re: żółte i zielone 18.05.03, 18:11
                              For the last time:

                              Trzeba naprawdę złej woli żeby nie dostrzegać, że w rozwoju moralnym arabowie
                              stoją o wiele niżej niz ludzie zachodu. Rzeczy tam akceptowane i pochwalane
                              nie są takimi u nas. A zbrodnie jakie lęgną się i na Zachodzie są bądź co bądź
                              aberracją, o czym najlepiej wiedzą ocaleni z holokaustu. Na co dzień tak nie
                              zyjemy. Oni natomiast na co dzień stosują przemoc, terror i morderstwa -
                              wszystkie te społeczeństwa oparte są na przemocy.

                              Pozwolisz, ze argument o psychopatkach-morderczyniach pominę, jako wyjątkowo
                              głupi.

                              Co to znaczy że dyktujemy im jak mają żyć? Że nie pozwalamy (też w ograniczonym
                              zakresie) się zabijać, o to ci chodzi?

                              A kolonializm w istocie był dobrodziejstwem dla kolonizowanych. Gdyby nie
                              kontakty z naszą cywilizacją, jak myslisz jak wyglądałyby ich kraje? Byłoby tam
                              coś oprócz piasku? Murzyni zeszliby już z drzew?
                              Zresztą, takie wtedy były czasy: Rosja kolonizowała Polskę, Niemcy Francję a
                              arabowie murzynów - co zresztą robią po dziś dzień, w przeciwieństwie do nas.


                              Skoro wartościujesz - jak twierdzisz - i jednocześnie piszesz to co piszesz to
                              może warto być konsekwentnym i założyć w końcu obrus na głowę i ringo? Jeśli
                              uważasz, że ich porzadki są takie same jak nasze to dlaczego na Boga nie chcesz
                              sprawdzić tego naocznie i nie pojedziesz np. do Gazy? Znasz może odpowiedz,
                              dlaczego arab może wjechac do Izraela i wyjechać a Żyd zostałby u arabów
                              rozerwany na strzępy?


                              Pyt. quasi osobiste: czy ty przypadkiem nie pracujesz na uczelni?
                              • Gość: A.D. Hmmm.... IP: *.mco.bellsouth.net 18.05.03, 18:26
                                werw napisała:

                                > For the last time:
                                >
                                > Trzeba naprawdę złej woli żeby nie dostrzegać, że w rozwoju moralnym
                                arabowie
                                > stoją o wiele niżej niz ludzie zachodu. Rzeczy tam akceptowane i pochwalane
                                > nie są takimi u nas. A zbrodnie jakie lęgną się i na Zachodzie są bądź co
                                bądź
                                > aberracją, o czym najlepiej wiedzą ocaleni z holokaustu. Na co dzień tak nie
                                > zyjemy. Oni natomiast na co dzień stosują przemoc, terror i morderstwa -
                                > wszystkie te społeczeństwa oparte są na przemocy.
                                >
                                > Pozwolisz, ze argument o psychopatkach-morderczyniach pominę, jako wyjątkowo
                                > głupi.
                                >
                                > Co to znaczy że dyktujemy im jak mają żyć? Że nie pozwalamy (też w
                                ograniczonym
                                >
                                > zakresie) się zabijać, o to ci chodzi?
                                >
                                > A kolonializm w istocie był dobrodziejstwem dla kolonizowanych. Gdyby nie
                                > kontakty z naszą cywilizacją, jak myslisz jak wyglądałyby ich kraje? Byłoby
                                tam
                                >
                                > coś oprócz piasku? Murzyni zeszliby już z drzew?
                                > Zresztą, takie wtedy były czasy: Rosja kolonizowała Polskę, Niemcy Francję
                                a
                                > arabowie murzynów - co zresztą robią po dziś dzień, w przeciwieństwie do nas.
                                >
                                >
                                > Skoro wartościujesz - jak twierdzisz - i jednocześnie piszesz to co piszesz
                                to
                                > może warto być konsekwentnym i założyć w końcu obrus na głowę i ringo? Jeśli
                                > uważasz, że ich porzadki są takie same jak nasze to dlaczego na Boga nie
                                chcesz
                                >
                                > sprawdzić tego naocznie i nie pojedziesz np. do Gazy? Znasz może odpowiedz,
                                > dlaczego arab może wjechac do Izraela i wyjechać a Żyd zostałby u arabów
                                > rozerwany na strzępy?
                                >
                                >
                                > Pyt. quasi osobiste: czy ty przypadkiem nie pracujesz na uczelni?

                                >> Welcome to Israel!!! Gdzie duch Adolfa Hitlera powrocil w ramach syonizmu.
                                No i ma sie wspaniale. Co demonstruja na tym Forum liczni zydzi, jego
                                wielbiciele i wyznawcy...
                              • Gość: CCCP Re: żółte i zielone IP: *.acn.waw.pl 18.05.03, 18:37
                                werw napisała:

                                > For the last time:
                                >
                                > Trzeba naprawdę złej woli żeby nie dostrzegać, że w rozwoju moralnym arabowie
                                > stoją o wiele niżej niz ludzie zachodu.


                                Trzeba naprawdę niezłego zaćmienia kiepełe, żeby formułować takie
                                (pseudo)ewolucjonistyczne tezy o postępie w rozwoju moralnym.

                                Czy o sensie kolonializmu. Bo wtedy, oczywiście, brzemię Białego Człowieka.

                                Na tym kończę. Nie cenię rozmów, z których nic nie wynika.

                                Cześć. Człowieku Zachodu.

                                • werw Re: żółte i zielone 18.05.03, 18:46
                                  Nic nie wynika, bo albo nie chcesz przyjąć do wiadomości faktów albo je
                                  relatywizujesz.
                                  Można się z tym spierać, ale dla mnie nie ulega wątpliwości, że i świadomość i
                                  moralność ewoluują.
                                  Szkoda, ze nie odpowiedziałeś nt. uczelni, bo aż mnie korci by podrzucić ci
                                  link o palestyńskich akademikach.

                                  Cześć. Pamiętaj o obrusie.
                                  • Gość: CCCP Re: żółte i zielone IP: *.acn.waw.pl 18.05.03, 19:17
                                    werw napisała:

                                    > Nic nie wynika, bo albo nie chcesz przyjąć do wiadomości faktów albo je
                                    > relatywizujesz.
                                    > Można się z tym spierać, ale dla mnie nie ulega wątpliwości, że i świadomość i
                                    > moralność ewoluują.
                                    > Szkoda, ze nie odpowiedziałeś nt. uczelni, bo aż mnie korci by podrzucić ci
                                    > link o palestyńskich akademikach.
                                    >
                                    > Cześć. Pamiętaj o obrusie.


                                    Co do świadomości. Był jeden taki, ktory powiedział, że stan ludzkiej świadomosci nie pozostaje
                                    w bezpośredniej relacji z poziomem życia gospodarczego itd danej grupy. Coś jakby Levi-Strauss.
                                    Więc zanim nie wiesz, nie gadaj o negrach skaczących po drzewach, OK? Bo to nie tylko głupie, ale
                                    też wredne, wstrętne.

                                    Co do ewolucji moralności. Przełom XIX/XX wieku, absolutna pewność, że Zachód znalazł się
                                    na szczycie człowieczeństwa i że ma prawo dyktować wszystkim swój ład. Potem I WŚw. Wątpliwosci.
                                    Konstatacja, że jednak to nie to. Naprawiacze. Faszyści, komuniści. Jedyna właściwa droga.
                                    Potem II WŚw. Wątpliwości. Konstatacja, że jednak nie tędy. Następne 50 lat eksperymentowania.
                                    Wyścig zbrojeń, drenaż zasobów ludzkości. Nie tędy.

                                    Nieufność jest uzasadniona.

                                    Ale Ty masz pewność, że wszystko wiadomo - tak my jesteśmy lepsi.

                                    A ja tej pewności nie mam. Osobiście odnoszę coraz mocniej (z wiekiem, kolego, z wiekiem!)
                                    wrażenie, że od tej "wyższej świadomosci i moralności" lepsze jest być moze przyzwoite zacofanie.

                                    Mój zdecydowany sprzeciw budzą symbole odczłowieczania. Te wszystkie "dzicze", "bydła" i "motłochy".
                                    Odczłowieczony przeciwnik staje się wrogiem, z wrogiem się nie rozmawia. Ale problem polega
                                    na tym, że odczłowieczani odpowiadają swoim przeciwnikom tym samym. I wtedy nie ma szansy
                                    na rozmowę. Zostaje tylko ślepa nienawiść i niekończące się listy wzajemnych krzywd.
                                    Spirala odwetu.

                                    Język, którym się posługujesz, napędza tę spiralę.

                                    I tyle.
                                    • werw Re: żółte i zielone 18.05.03, 20:02
                                      Przekonania, że świadomość ewoluuje nie wywodzę z poziomu gospodarczego, choć
                                      myslę, że LS się mylił i dostarczył niechcący dowodu na coś wręcz przeciwnego:
                                      jeśli przyjmiemy niezbyt przeciez kontrowersyjne założenie, że w każdej
                                      kulturze ludzie dążą do bogacenia się oraz drugie, że świadomośc oznacza
                                      większe mozliwości to uprawniony jest wniosek, że nie tylko jedno z
                                      drugim "pozostaje w relacji" lecz w ścisłym związku przyczynowo-skutkowym.

                                      "Przyzwoite zacofanie" miałoby być czymś lepszym? Czas tak rozumianego
                                      romantyzmu dawno minął, CCCP, przynajmniej 200 lat temu. I skąd w ogóle
                                      założenie że zacofanie miałoby byc "przyzwoite" lub bardziej przyzwoite niż
                                      niezacofanie? Z kolei z mojego doświadczenia wynika że mnóstwo konfliktów rodzi
                                      się właśnie z niewiedzy lub z nieporozumień a jeśli natomiast spojrzysz na
                                      kraje arabskie, bez trudu dostrzeżesz, że ciemnota daleko ich nie zaprowadziła
                                      i szczęścia też im nie przyniosła.
                                      "Szlachetny dzikus" nie istnieje - i bardzo dobrze. A ludzie prości są dobrzy
                                      jedynie w prostych i jasnych sytuacjach. Obyś nie doswiadczył na własnej skórze
                                      jakimi mogą być gdy sytuacja ich przerasta.

                                      Symbole odczłowieczania. Oczywiście masz (częściową) rację. Nie wiem czy wiesz,
                                      ale np. w izraelskim zyciu publicznym wielokrotnie podnoszono tą kwestię.
                                      Alarmowano. Ostrzegano. Problem w tym, że w tym samym czasie arabowie doskonalą
                                      się w swej nienawiści. I mordują. Wiedz, ze tam codziennie próbują kogoś - z
                                      powodów rasowych właśnie - zamordować. W naszej telewizji jest tylko
                                      wierzchołek tego. I co wtedy? Kiedy brak odzewu z drugiej strony? W jaki sposób
                                      określić człowieka który świętuje tragedie innych - z powodów rasowych właśnie?
                                      Który włóczy trupa swoich przeciwników na sznurze za samochodem, następnie go
                                      wiesza na latarni i dźga nożem? Dana dobrze to ujęła: jak się obronić i zostać
                                      przy tym człowiekiem. Not easy indeed.
                                      • Gość: CCCP Re: żółte i zielone IP: *.acn.waw.pl 18.05.03, 20:15
                                        werw napisała:

                                        >
                                        > Symbole odczłowieczania. Oczywiście masz (częściową) rację. Nie wiem czy wiesz,
                                        >
                                        > ale np. w izraelskim zyciu publicznym wielokrotnie podnoszono tą kwestię.
                                        > Alarmowano. Ostrzegano. Problem w tym, że w tym samym czasie arabowie doskonalą
                                        >
                                        > się w swej nienawiści. I mordują. Wiedz, ze tam codziennie próbują kogoś - z
                                        > powodów rasowych właśnie - zamordować. W naszej telewizji jest tylko
                                        > wierzchołek tego. I co wtedy? Kiedy brak odzewu z drugiej strony? W jaki sposób
                                        >
                                        > określić człowieka który świętuje tragedie innych - z powodów rasowych właśnie?


                                        Jesteś pewien, że z powodów rasowych? Uważasz, że istnieje coś takiego jak żydowska czy izraelska rasa?

                                        Retoryki bywaja różne. A pod nimi kryją się najczęściej prozaiczne sprawy. W tamtej części świata
                                        ziemia i woda.

                                        Godzinę czy dwie temu przeczytałem artykuł z Haaretza:

                                        www.haaretz.com/hasen/pages/ShArt.jhtml?itemNo=293802&contrassID=2&subContrassID=15&sbSubContrassID=0&listSrc=Y
                                        > Który włóczy trupa swoich przeciwników na sznurze za samochodem, następnie go
                                        > wiesza na latarni i dźga nożem? Dana dobrze to ujęła: jak się obronić i zostać
                                        > przy tym człowiekiem. Not easy indeed.


                                        Niełatwe. To może dziwne, że wyrażę się tak o Izraelczykach: muszą nieść ciężki krzyż. To egzamin
                                        z człowieczeństwa. Zwłaszcza wobec zaszłości.

                                        Ale widzę, że są tacy, którzy chcieliby ten krzyż zdjąć z siebie i przerzucić go na drugą stronę
                                        własnie budowanego płotu.
                                        • werw Re: żółte i zielone 18.05.03, 20:58
                                          Mylisz się sądząc, że to konflikt o ziemię czy o wodę. To cos dużo głębszego.
                                          Hamas i Dżihad są ruchami religijnymi. Hizbolla też.
                                          Nie wiem czy czytałeś np. "A letter from Osma Ibn Laden to American people".
                                          Postulat likwidacji Izraela jest na trzecim miejscu. Na drugim żądanie
                                          wycofania wojsk z Arabii Saudyjskiej. Na pierwszym wezwanie do przejścia na
                                          islam.

                                          Artykuł przeczytam i się odniosę.
                                        • werw Re: żółte i zielone 19.05.03, 17:25
                                          Pozostaje się spytać, co stanęło na przeszkodzie, by zmienić ten stan rzeczy na
                                          podstawie umów z '93r.?

                                          Rozumiem, ze zycie pod wojskową administarcją to nie bajka i że wiele rzeczy
                                          można i należałoby zrobić inaczej, ale należy przypomnieć, że okupacja jest
                                          wynikiem ARABSKIEJ agresji z '67r i innych. A tak to już jest, że zwycięzca
                                          dyktuje warunki. Sens okupowania tych terenów - jeśli okoliczności nie ulegną
                                          zmianie - jest bezdyskusyjny. Nawiasem mówiąc ciekawe, jak wyglądałaby okupacja
                                          palestyńska?

                                          Osobiście uważam, ze należało ich wtedy w ogóle wysiedlić poza Judeę i Samarię.

                                    • werw Re: żółte i zielone 18.05.03, 20:02
                                      Przekonania, że świadomość ewoluuje nie wywodzę z poziomu gospodarczego, choć
                                      myslę, że LS się mylił i dostarczył niechcący dowodu na coś wręcz przeciwnego:
                                      jeśli przyjmiemy niezbyt przeciez kontrowersyjne założenie, że w każdej
                                      kulturze ludzie dążą do bogacenia się oraz drugie, że świadomośc oznacza
                                      większe mozliwości to uprawniony jest wniosek, że nie tylko jedno z
                                      drugim "pozostaje w relacji" lecz w ścisłym związku przyczynowo-skutkowym.

                                      "Przyzwoite zacofanie" miałoby być czymś lepszym? Czas tak rozumianego
                                      romantyzmu dawno minął, CCCP, przynajmniej 200 lat temu. I skąd w ogóle
                                      założenie że zacofanie miałoby byc "przyzwoite" lub bardziej przyzwoite niż
                                      niezacofanie? Z kolei z mojego doświadczenia wynika że mnóstwo konfliktów rodzi
                                      się właśnie z niewiedzy lub z nieporozumień a jeśli natomiast spojrzysz na
                                      kraje arabskie, bez trudu dostrzeżesz, że ciemnota daleko ich nie zaprowadziła
                                      i szczęścia też im nie przyniosła.
                                      "Szlachetny dzikus" nie istnieje - i bardzo dobrze. A ludzie prości są dobrzy
                                      jedynie w prostych i jasnych sytuacjach. Obyś nie doswiadczył na własnej skórze
                                      jakimi mogą być gdy sytuacja ich przerasta.

                                      Symbole odczłowieczania. Oczywiście masz (częściową) rację. Nie wiem czy wiesz,
                                      ale np. w izraelskim zyciu publicznym wielokrotnie podnoszono tą kwestię.
                                      Alarmowano. Ostrzegano. Problem w tym, że w tym samym czasie arabowie doskonalą
                                      się w swej nienawiści. I mordują. Wiedz, ze tam codziennie próbują kogoś - z
                                      powodów rasowych właśnie - zamordować. W naszej telewizji jest tylko
                                      wierzchołek tego. I co wtedy? Kiedy brak odzewu z drugiej strony? W jaki sposób
                                      określić człowieka który świętuje tragedie innych - z powodów rasowych właśnie?
                                      Który włóczy trupa swoich przeciwników na sznurze za samochodem, następnie go
                                      wiesza na latarni i dźga nożem? Dana dobrze to ujęła: jak się obronić i zostać
                                      przy tym człowiekiem. Not easy indeed.
                                      • didjeridu Re: żółte i zielone 18.05.03, 23:02
                                        werw napisała:

                                        > Przekonania, że świadomość ewoluuje nie wywodzę z poziomu gospodarczego, choć
                                        > myslę, że LS się mylił i dostarczył niechcący dowodu na coś wręcz
                                        przeciwnego:
                                        > jeśli przyjmiemy niezbyt przeciez kontrowersyjne założenie, że w każdej
                                        > kulturze ludzie dążą do bogacenia się oraz drugie, że świadomośc oznacza
                                        > większe mozliwości to uprawniony jest wniosek, że nie tylko jedno z
                                        > drugim "pozostaje w relacji" lecz w ścisłym związku przyczynowo-skutkowym.
                                        >
                                        > "Przyzwoite zacofanie" miałoby być czymś lepszym? Czas tak rozumianego
                                        > romantyzmu dawno minął, CCCP, przynajmniej 200 lat temu. I skąd w ogóle
                                        > założenie że zacofanie miałoby byc "przyzwoite" lub bardziej przyzwoite niż
                                        > niezacofanie? Z kolei z mojego doświadczenia wynika że mnóstwo konfliktów
                                        rodzi
                                        >
                                        > się właśnie z niewiedzy lub z nieporozumień a jeśli natomiast spojrzysz na
                                        > kraje arabskie, bez trudu dostrzeżesz, że ciemnota daleko ich nie
                                        zaprowadziła
                                        >
                                        > i szczęścia też im nie przyniosła.
                                        > "Szlachetny dzikus" nie istnieje - i bardzo dobrze. A ludzie prości są dobrzy
                                        > jedynie w prostych i jasnych sytuacjach. Obyś nie doswiadczył na własnej
                                        skórze
                                        >
                                        > jakimi mogą być gdy sytuacja ich przerasta.
                                        >
                                        > Symbole odczłowieczania. Oczywiście masz (częściową) rację. Nie wiem czy
                                        wiesz,
                                        >
                                        > ale np. w izraelskim zyciu publicznym wielokrotnie podnoszono tą kwestię.
                                        > Alarmowano. Ostrzegano. Problem w tym, że w tym samym czasie arabowie
                                        doskonalą
                                        >
                                        > się w swej nienawiści. I mordują. Wiedz, ze tam codziennie próbują kogoś - z
                                        > powodów rasowych właśnie - zamordować. W naszej telewizji jest tylko
                                        > wierzchołek tego. I co wtedy? Kiedy brak odzewu z drugiej strony? W jaki
                                        sposób
                                        >
                                        > określić człowieka który świętuje tragedie innych - z powodów rasowych
                                        właśnie?
                                        > Który włóczy trupa swoich przeciwników na sznurze za samochodem, następnie go
                                        > wiesza na latarni i dźga nożem? Dana dobrze to ujęła: jak się obronić i
                                        zostać
                                        > przy tym człowiekiem. Not easy indeed.


                                        Masz wyjatkowo waskie horyzonty.
                                        Moze z wiekiem ci przejdzie.
                                        • werw Re: żółte i zielone 19.05.03, 17:28
                                          Pozwól mi wiec Lolu, sięgnąć, gdzie myśl ma nie sięga. Oświeć mnie proszę, skad
                                          ta druzgocąca krytyka?
                • Gość: A.D. He,he... IP: *.mco.bellsouth.net 18.05.03, 16:32
                  Gość portalu: CCCP napisał(a):

                  > Gość portalu: Tomek napisał(a):
                  >
                  > > Gość portalu: CCCP napisał(a):
                  > >
                  > > > Gość portalu: Tomek44 napisał(a):
                  > > >
                  > > > > Izrael wbrew mitom nie dostaje tak wielkiej pomocy, a gdyby otrz
                  > ymal
                  > > choc
                  > > > > czesc tego co wlozono w pomoc Palestynczykom bylby jednym z najb
                  > ogatr
                  > > zych
                  > > > na
                  > > > > swiecie.
                  > > > > Popatrz na zdjecia satelitarne. My jestesmy zielona plamka na zo
                  > ltym
                  > > tle.
                  > > > > Dlaczego zielona? Bo umiemy pracowac.
                  > > >
                  > > >
                  > > > Tomku,
                  > > >
                  > > > czy mógłbyś przytoczyć jakieś liczby na poparcie swego stwierdzenia?
                  > > >
                  > > > Osobiście byłbym wdzięczny.
                  > > >
                  > > >
                  > > > C.
                  > >
                  > > Nie, poniewaz juz byly na tym forum nie jeden raz przytaczane i zawsze prz
                  > eciw
                  > > przedstawiano kontry. Nie mam zamiaru sie angazowac w tlumaczenia.
                  > > Jedno jest jasne, ze my pracujemy, a oni nie.
                  >
                  >
                  > Nigdy się na nie nie natknąłem. Mnie wystarczy link do statystyk
                  opublikowanyc
                  > h
                  > przez w miarę niezależną instytucję. Jakiś uniwersytet, coś takiego. Nalegam.
                  >
                  >
                  > > Sam dobrze wiesz co sie stalo z pieniedzmi Uni Europejskiej. To bylo glosn
                  > e w
                  > > prasie bynajmniej nie proizraelskiej.
                  > > Dlaczego Arafat jest taki bogaty? Ma prywatne pola naftowe?
                  > > Skad i za jakie pieniadze Palestynczycy maja bron?
                  >
                  >
                  > Nic nie wiem o pieniądzach Arafata; pogłoski raczej mnie nie przekonują,
                  > jestem zwolennikiem twardych faktów.
                  >
                  > Interesujące jest natomiast to, że porównujesz koszty kałasznikowów z
                  > kosztami samolotów/helikopterów najnowszej generacji, nie wspominając
                  > głowic atomowych. I nie wspominając ogromnych kosztów związanych z akomodacją
                  > wciąż nowych grup imigrantów.
                  >
                  >
                  > > Nawet ich obecny premier Mahmud Abbas stwierdzil, ze przyczyna dzisiejszyc
                  > h
                  > > wybuchow jest chec storpedowania przez organizacje terrorystyczne procesu
                  > > pokojowego.
                  >
                  > I najprawdopodobniej ma rację. W końcu z funkcjonowania tych organizacji
                  > utrzymują się jacyś ludzie. Pozostaje problem rekrutacji narybku, a to się
                  > wiąże z nośnością haseł. Dopóki te hasła będą budzić oddźwięk, dopóty
                  > "biznesmeni konfliktu" mogą liczyć na narybek, a spirala przemocy będzie
                  > się kręcić.
                  >
                  > Czy chcesz tego, Tomku, czy nie chcesz, stanowicie wraz z Palestyńczykami
                  > jedność; każda amputacja okaleczy ciężko również was.
                  >
                  >
                  > > Najwiecej
                  > >sytuacji.
                  >
                  >
                  > Napisałem trochę więcej, ale zdecydowałem się wyciąć. Nie chcę tworzyć karmy
                  > do następnych niekończących się sporów.
                  >
                  > C.

                  >> Twoje pytania, jak i ustosunkowanie sie do nich poprzez zydow, wskazuja na
                  naiwnosc. Nie obraz sie prosze, ale zydzi znaja tylko jedna prawde - zydowska,
                  a ta ma sie do PRAWDY tak, jak piesc do nosa...
                  >> Ponizsze wypowiedzi tylko potwierdzaja moja teze. Jezeli znasz jakiegos
                  zyda, ktory ma inna opinie, to tez potwierdza moja teze, jako ze
                  wyjatek...etc. Chyba ze jakis ...interes jest z tym zwiazany.....
            • Gość: Tanatos Re: Zielone i żółte IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.03, 20:21
              Gość portalu: CCCP napisał(a):

              > Gość portalu: Tomek44 napisał(a):
              >
              > > Izrael wbrew mitom nie dostaje tak wielkiej pomocy, a gdyby otrzymal choc
              > > czesc tego co wlozono w pomoc Palestynczykom bylby jednym z najbogatrzych
              > na
              > > swiecie.
              > > Popatrz na zdjecia satelitarne. My jestesmy zielona plamka na zoltym tle.
              > > Dlaczego zielona? Bo umiemy pracowac.
              >
              >
              > Tomku,
              >
              > czy mógłbyś przytoczyć jakieś liczby na poparcie swego stwierdzenia?
              >
              > Osobiście byłbym wdzięczny.
              >
              >
              > C.

              Niewiem czy Tomek moze, ale ja tak. Izrael dostaje rocznie zdaje sie 3,6 mld
              dolarow. Dla porownania, Egipt np. dostaje 4,7 mld dolarow.
          • Gość: A.D. He,he... IP: *.mco.bellsouth.net 18.05.03, 16:19
            Gość portalu: Tomek44 napisał(a):

            > Izrael wbrew mitom nie dostaje tak wielkiej pomocy, a gdyby otrzymal choc
            > czesc tego co wlozono w pomoc Palestynczykom bylby jednym z najbogatrzych na
            > swiecie.
            > Popatrz na zdjecia satelitarne. My jestesmy zielona plamka na zoltym tle.
            > Dlaczego zielona? Bo umiemy pracowac

            >>Re: szczeze piszac....

            >> Jak i Twoi wspolwyznawcy tutaj tez ....'szczeze' robisz 'szczere'
            wyznania... Zapewnie poprzez ...wyszczerzone kly!
            >> Te szesc miliardow $ rocznie plus inne miliardy zgodnie z 'prawem'
            ukradzione ( ...zwolnione z podatku!), to istotnie kropla w morzu. Wrodzonej
            chciwosci i pazerstwa, znaczy.
            >> Kradnac nawet wode Palestynczykom i innym sasiadom, Izrael istotnie moze
            byc 'zielona' plama. Zielona a nie czerwona, bo krew Palestynczykow wsiaka
            latwo w ta zielen. No i nawozi ja, prawda?


            • wtracalski Re: He,he... 18.05.03, 17:58
              Gość portalu: A.D. napisał(a):

              > Gość portalu: Tomek44 napisał(a):
              >
              > > Izrael wbrew mitom nie dostaje tak wielkiej pomocy, a gdyby otrzymal choc
              > > czesc tego co wlozono w pomoc Palestynczykom bylby jednym z najbogatrzych
              > na
              > > swiecie.
              > > Popatrz na zdjecia satelitarne. My jestesmy zielona plamka na zoltym tle.
              > > Dlaczego zielona? Bo umiemy pracowac
              >
              > >>Re: szczeze piszac....
              >
              > >> Jak i Twoi wspolwyznawcy tutaj tez ....'szczeze' robisz 'szczere'
              > wyznania... Zapewnie poprzez ...wyszczerzone kly!
              > >> Te szesc miliardow $ rocznie plus inne miliardy zgodnie z 'prawem'
              > ukradzione ( ...zwolnione z podatku!), to istotnie kropla w morzu. Wrodzonej
              > chciwosci i pazerstwa, znaczy.
              > >> Kradnac nawet wode Palestynczykom i innym sasiadom, Izrael istotnie mo
              > ze
              > byc 'zielona' plama. Zielona a nie czerwona, bo krew Palestynczykow wsiaka
              > latwo w ta zielen. No i nawozi ja, prawda?

              Splunac na szmate? Ee, wytrze sie sama.
              (Lec)
              • Gość: A.D. Re: He,he... IP: *.mco.bellsouth.net 18.05.03, 18:28
                wtracalski napisał:

                > Gość portalu: A.D. napisał(a):
                >
                > > Gość portalu: Tomek44 napisał(a):
                > >
                > > > Izrael wbrew mitom nie dostaje tak wielkiej pomocy, a gdyby otrzymal
                > choc
                > > > czesc tego co wlozono w pomoc Palestynczykom bylby jednym z najbogatr
                > zych
                > > na
                > > > swiecie.
                > > > Popatrz na zdjecia satelitarne. My jestesmy zielona plamka na zoltym
                > tle.
                > > > Dlaczego zielona? Bo umiemy pracowac
                > >
                > > >>Re: szczeze piszac....
                > >
                > > >> Jak i Twoi wspolwyznawcy tutaj tez ....'szczeze' robisz 'szczere'
                >
                > > wyznania... Zapewnie poprzez ...wyszczerzone kly!
                > > >> Te szesc miliardow $ rocznie plus inne miliardy zgodnie z 'prawem
                > '
                > > ukradzione ( ...zwolnione z podatku!), to istotnie kropla w morzu. Wrodzon
                > ej
                > > chciwosci i pazerstwa, znaczy.
                > > >> Kradnac nawet wode Palestynczykom i innym sasiadom, Izrael istotn
                > ie mo
                > > ze
                > > byc 'zielona' plama. Zielona a nie czerwona, bo krew Palestynczykow wsiaka
                >
                > > latwo w ta zielen. No i nawozi ja, prawda?
                >
                > Splunac na szmate? Ee, wytrze sie sama - rzekl zyd w szmacianej rodziny
                swojej tradycji.
                > (Lec)
              • net4 AD to juz wiaderko sciekow. 18.05.03, 23:08
                wtracalski napisał:

                > Gość portalu: A.D. napisał(a):
                >
                > > Gość portalu: Tomek44 napisał(a):
                > >
                > > > Izrael wbrew mitom nie dostaje tak wielkiej pomocy, a gdyby otrzymal
                > choc
                > > > czesc tego co wlozono w pomoc Palestynczykom bylby jednym z najbogatr
                > zych
                > > na
                > > > swiecie.
                > > > Popatrz na zdjecia satelitarne. My jestesmy zielona plamka na zoltym
                > tle.
                > > > Dlaczego zielona? Bo umiemy pracowac
                > >
                > > >>Re: szczeze piszac....
                > >
                > > >> Jak i Twoi wspolwyznawcy tutaj tez ....'szczeze' robisz 'szczere'
                >
                > > wyznania... Zapewnie poprzez ...wyszczerzone kly!
                > > >> Te szesc miliardow $ rocznie plus inne miliardy zgodnie z 'prawem
                > '
                > > ukradzione ( ...zwolnione z podatku!), to istotnie kropla w morzu. Wrodzon
                > ej
                > > chciwosci i pazerstwa, znaczy.
                > > >> Kradnac nawet wode Palestynczykom i innym sasiadom, Izrael istotn
                > ie mo
                > > ze
                > > byc 'zielona' plama. Zielona a nie czerwona, bo krew Palestynczykow wsiaka
                >
                > > latwo w ta zielen. No i nawozi ja, prawda?
                >
                > Splunac na szmate? Ee, wytrze sie sama.
                > (Lec)

                ========================
                szmata sie dawno przesaczyla
                • Gość: A.D. Tlumacze ... IP: *.mco.bellsouth.net 19.05.03, 01:01
                  net4 napisał:

                  > wtracalski napisał:
                  >
                  > > Gość portalu: A.D. napisał(a):
                  > >
                  > > > Gość portalu: Tomek44 napisał(a):
                  > > >
                  > > > > Izrael wbrew mitom nie dostaje tak wielkiej pomocy, a gdyby otrz
                  > ymal
                  > > choc
                  > > > > czesc tego co wlozono w pomoc Palestynczykom bylby jednym z najb
                  > ogatr
                  > > zych
                  > > > na
                  > > > > swiecie.
                  > > > > Popatrz na zdjecia satelitarne. My jestesmy zielona plamka na zo
                  > ltym
                  > > tle.
                  > > > > Dlaczego zielona? Bo umiemy pracowac
                  > > >
                  > > > >>Re: szczeze piszac....
                  > > >
                  > > > >> Jak i Twoi wspolwyznawcy tutaj tez ....'szczeze' robisz 'szc
                  > zere'
                  > >
                  > > > wyznania... Zapewnie poprzez ...wyszczerzone kly!
                  > > > >> Te szesc miliardow $ rocznie plus inne miliardy zgodnie z 'p
                  > rawem
                  > > '
                  > > > ukradzione ( ...zwolnione z podatku!), to istotnie kropla w morzu. Wr
                  > odzon
                  > > ej
                  > > > chciwosci i pazerstwa, znaczy.
                  > > > >> Kradnac nawet wode Palestynczykom i innym sasiadom, Izrael i
                  > stotn
                  > > ie mo
                  > > > ze
                  > > > byc 'zielona' plama. Zielona a nie czerwona, bo krew Palestynczykow w
                  > siaka
                  > >
                  > > > latwo w ta zielen. No i nawozi ja, prawda?
                  > >
                  > > Splunac na szmate? Ee, wytrze sie sama.
                  > > (Lec)
                  >
                  > ========================
                  > szmata sie dawno przesaczyla
                  >
                  > ...zydowskiemu kretynowi, co to pedalem jest, ze nie jestem zydem, a on
                  ciagle te swoje antysemityczne hasla....
    • Gość: ZIONIST_KILLER NIESTETY ALE TAKI JUZ JEST ZYDOSKI LOS IP: *.gen.twtelecom.net 18.05.03, 20:28
      Wy przeciez macie taki doswiadczenie w
      zdychaniu...........zdychaliscie 2000 lat temu,
      zdychaliscie 200 lat temu....i zdychacie teraz.....
      ....i bedziecie zdychac za 200 lat......rowniez
      bedziecie zdychyac za 2000 lat.........TAKI JEST JUZ
      ZYDOSKI LOS
      • werw How many have you killed, already? 18.05.03, 20:46
        Sam się nienawidzisz i sam się oszukujesz, czyż nie?
        • Gość: DEATH_to_ZION Re: How many have you killed, already? IP: 209.234.166.* 18.05.03, 20:51
          werw napisała:

          > Sam się nienawidzisz i sam się oszukujesz, czyż nie?


          widzisz ogryzku zydoski, nam Polakom nikt autobusow
          dynamitem nie nabija. U was w Petah Tikvah sytuacja
          wyglada nieco inaczej - czyz nie ?
          • werw Re: How many have you killed, already? 18.05.03, 21:02
            Ależ mylisz się okrutnie: bomby wybuchały juz w Europie a i WTC nie stało chyba
            w Tel Avivie. W życiu nie byłem w Petah Tikvah.

            Sam się nienawidzisz i sam się oszukujesz, czyż nie?
    • Gość: jarek Moze robic tak jak Europa IP: *.fastres.net 18.05.03, 22:55
      To nie obluda tylko strach przed islamem. Francja zachowuje sie jak szantazowany kraj.
      Niemcy chodza po linie bo boja sie byc okrzyknieci nazistami. Lewacy sie ciesza i ciagle nie widza
      ze kopia dolki pod soba bo Indonezyjczycy pokazali co sie robi z lewica w tolerancyjnym islamskim kraju
      morujac prawie 700 tys. komunistow. Tymczasem religijni mezowie
      przygotowuja nowe etapy jihad. Sudan robi co chce, ale w koncu mordowanie niewiernych i branie niewolnikow to
      ich religia do ktorej nie wolno sie Swiatu wtracac. A jak sie zaczna wtracac to od czego
      jest jihad tym razem w Europie??? Po kilku bombkach zamkna swoje parlamentarne buzie.
      • zbik Moze robic tak jak Europa? A w Krakowie jest 18.05.03, 23:20

        **Uwaga_tylko_w_Krakowie_jest_ponad_500_Arabkow
        Autor: wojo!!!!@NOSPAM.gazeta.pl
        Data: 27-08-2002 12:53 + dodaj do ulubionych wątków

        Sciagaja swoich pociotkow , rozmnarzaja sie jak szczury ,zasmiecaja nasze
        ulice kebabami ,zlodziejstwem ,narkotykami .....zasmiecaja nasze witryny
        internetowe antyizraelskimi swinstwami ,(jest takze juz 2-gie pokolenie
        arabkow w Polsce -z terorystow "studentow" ---pamiatki po dyskotekach).
        Krakow--ta liczba podana w artykule z Newsweeka (a gdzie sa inne miasta
        polskie ??? )
        A tak na marginesie ,moze ktos z arabstwa nas tu oswieci !!!
        ZA CO ARABSTWO ,TERORYSCI MUZULMANSCY CHCA ZABIC PAPIEZA ??????
        Arabki , wrocilem ...............

        Gość portalu: jarek napisał(a):

        > To nie obluda tylko strach przed islamem. Francja zachowuje sie jak
        szantazowan
        > y kraj.
        > Niemcy chodza po linie bo boja sie byc okrzyknieci nazistami. Lewacy sie
        ciesza
        > i ciagle nie widza
        > ze kopia dolki pod soba bo Indonezyjczycy pokazali co sie robi z lewica w
        toler
        > ancyjnym islamskim kraju
        > morujac prawie 700 tys. komunistow. Tymczasem religijni mezowie
        > przygotowuja nowe etapy jihad. Sudan robi co chce, ale w koncu mordowanie
        niewi
        > ernych i branie niewolnikow to
        > ich religia do ktorej nie wolno sie Swiatu wtracac. A jak sie zaczna wtracac
        to
        > od czego
        > jest jihad tym razem w Europie??? Po kilku bombkach zamkna swoje
        parlamentarne
        > buzie.
        • pro+se Re: Moze robic tak jak Europa? A w Krakowie j 19.05.03, 21:33
          zbik napisał:

          >
          > **Uwaga_tylko_w_Krakowie_jest_ponad_500_Arabkow
          > Autor: wojo!!!!@NOSPAM.gazeta.pl
          > Data: 27-08-2002 12:53 + dodaj do ulubionych wątków
          >
          > Sciagaja swoich pociotkow , rozmnarzaja sie jak szczury ,zasmiecaja nasze
          > ulice kebabami ,zlodziejstwem ,narkotykami .....zasmiecaja nasze witryny
          > internetowe antyizraelskimi swinstwami ,(jest takze juz 2-gie pokolenie
          > arabkow w Polsce -z terorystow "studentow" ---pamiatki po dyskotekach).
          > Krakow--ta liczba podana w artykule z Newsweeka (a gdzie sa inne miasta
          > polskie ??? )
          > A tak na marginesie ,moze ktos z arabstwa nas tu oswieci !!!
          > ZA CO ARABSTWO ,TERORYSCI MUZULMANSCY CHCA ZABIC PAPIEZA ??????
          > Arabki , wrocilem ...............
          >
          > Gość portalu: jarek napisał(a):
          >
          > > To nie obluda tylko strach przed islamem. Francja zachowuje sie jak
          > szantazowan
          > > y kraj.
          > > Niemcy chodza po linie bo boja sie byc okrzyknieci nazistami. Lewacy sie
          > ciesza
          > > i ciagle nie widza
          > > ze kopia dolki pod soba bo Indonezyjczycy pokazali co sie robi z lewica w
          > toler
          > > ancyjnym islamskim kraju
          > > morujac prawie 700 tys. komunistow. Tymczasem religijni mezowie
          > > przygotowuja nowe etapy jihad. Sudan robi co chce, ale w koncu mordowanie
          > niewi
          > > ernych i branie niewolnikow to
          > > ich religia do ktorej nie wolno sie Swiatu wtracac. A jak sie zaczna wtrac
          > ac
          > to
          > > od czego
          > > jest jihad tym razem w Europie??? Po kilku bombkach zamkna swoje
          > parlamentarne
          > > buzie.

          Bydlo arabskie morduje codziennie , kilka razy dziennie.
          • Gość: MTRX ZION CITY IP: *.cm-upc.chello.se 20.05.03, 00:23
            www.inner.org/names/names.htm
            whatisthematrix.warnerbros.com/rl_cmp/qtvr_zion_trinity.html

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka