Dodaj do ulubionych

Czy warto kupić TL1000R ???

IP: *.ae.ge.com 03.08.05, 15:41
Mam zamiar kupić Suzuki TL1000R, czy ktoś może miał do czynienia z tym
motocyklem? Jak się zachowuje, jak przyspiesza, jak wyglądają osiągi w
stosunku do cztero-cylindrowej konkurencji, itp...? Czy warto się "pchać" w
dwa gary, czy może lepiej dać sobie spokój i kupić coś typu GSXR? No i co z
trwałością, bo znając opinie o TL1000S można się trochę zrazić. Za wszelkie
informacje DZIĘKUJĘ.
Obserwuj wątek
    • bigadam Re: Czy warto kupić TL1000R ??? 03.08.05, 16:43
      > stosunku do cztero-cylindrowej konkurencji, itp

      Czterocylindrowca ?????? Ja jeżde VTRem i za żadnego czterocylindrowca bym
      się nie zamienil. Przy malych obrotach ciągnie jak lokomotywa. :)
      Rzędowe 4 trzeba kręcić na dużo większe obroty.
      No i ten odgłos z puszek.........

      Tylko V2
      pozdrawiam
      • pete1000s Re: Czy warto kupić TL1000R ??? 05.08.05, 04:30
        hej. Jesli chcesz moge opisac wrazenia z jazdy i stosunek Tl-S do 4-rek. Mialem
        Tl-s przez 2 lata.
        • Gość: Gosc Re: Czy warto kupić TL1000R ??? IP: *.ae.ge.com 05.08.05, 07:24
          Tak, bardzo prosze, w koncu TL1000S jest po czesci podobny do TL1000R. Jezdzac
          przez dwa lata na pewno dobrze poznales ten motocykl, jego awaryjnosc (lub
          brak), no i roznice w osiagach w porownaniu do 4-rek. Dziekuje. Pozdrawiam
          • Gość: ocular Re: Czy warto kupić TL1000R ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.05, 12:32
            Wczoraj taki fajny TeLek zagrzmiał koło mnie przeuroczo strzelając z wydechu
            przy zmianie biegów. W zmroku fajnie było widać błysk ognia... No i ten gang
            silnika...
            Jeżdżę jednak "czterogarem" (gsxr) i chyba tak pozostanie po mojej kilkudniowej
            przygodzie z aprilią rsv 1000 r.
            Pozdro
          • pete1000s Re: Czy warto kupić TL1000R ??? 15.08.05, 03:40
            Tl-s lub r mozna porownac do motocykli klasy 750. Rzedowe 4 1000-ce sa jednak
            mocniejsze od tl-i ,ale roznica jest widoczna po przekroczeniu 160
            km/h ,ponizej tej predkosci nieodczuwalne sa roznice w przyszpieszeniach. Jesli
            chodzi o 750-ki to Tl-le maja lepsze przyspieszenie ,ale traca troche ze swej
            agresywnosci w stosunku to 750 przy predkosciach powyzej 200 km/h.
            Jesli chodzi o prowadzenie motocykla to bylem bardzo zadowolony, zwlaszcza w
            zakretach. Jedynym mankamentem bylo shimi ktore moto czasem dostawalo na
            pofaldowanych drogach ale, mysle ze inny amor zalatwil by sprawe.
            Co do awaryjnosci mojego motocykla to byla dosc duza. Moj ojciec naprzyklad tez
            mial Tl-s i niemial zadnych problemow, wiec wszystko zalezy od danego modelu.
            Musis dobrze sprawdzic przed kupnem.
            Hamulce, zawieszenie i inne podzespoly sa na najwyzszym poziomie i nieodstaja
            za 4-kami.
            Jednym slowem dobry motocykl za przystepna cene. Jesli masz jakies pytania to
            pisz.
            Pozdrawiam
    • dwacylindry dwa cylindy to dwa razy mniej zaworow, srubek, 06.08.05, 12:39
      lozysk, panewek, regulacji, ustawiania, i pitolenia sie z gaznikiem (a nawet 4-
      ema gaznikami) - jesli jest na wtrysku nawet bym sie nie zastanawial. No i jest
      wezsza - to wbrew pozorom ma duze znaczenie. A na gang silnika nie zwracaj
      uwagi - i tak go nie slyszysz przy 200 na zegarze.
      • Gość: lechcbr6 fajna bryka IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 15.08.05, 17:47
        silnik jest montowany w jeszcze paru innych modelach suzuki, ciagnie z
        samego "spodu" z typowymi dla siebie wibracjami; z tego co wiem pierwsze modele
        byly dosc awaryjne z biegiem czasu suzuki pousuwalo usterki wiec moja rada zeby
        kupowac moto z rocznikuw 99, 2000;
        • bigadam Re: fajna bryka 15.08.05, 18:14
          Gość portalu: lechcbr6 napisał(a):

          > silnik jest montowany w jeszcze paru innych modelach suzuki



          w jakich ? że tak zapytam
          • zephir Re: fajna bryka 15.08.05, 18:52
            A no w:
            SV 1000
            DL 1000 V-Storm
            Cagiva Raptor 1000
            Cagiva Navigator
            Bimota SB-8R

            No tyle pamiętam:).Silnik super.
            Pozdrawiam.
            • Gość: lechucbr6 Re: fajna bryka IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 15.08.05, 20:30
              no wlasnie tu kolega "zephir" mnie uprzedzil
            • bigadam Re: fajna bryka 15.08.05, 22:11
              SV ma taki sam silnik ? Myślałem ze że to troszke inna jednostka napędowa.
              Chyba zle myslalem....


              V-rules


              pzdr
              • zephir Re: fajna bryka 15.08.05, 23:05
                Z tym silnikiem w SV 1000 jest tak jak w DL 1000.Poprostu jest to udoskonalona
                jednostka z TL.Obniżyli moc zwiększając moment w dolnym zakresie obrotów-ale
                poza tym to tak naprawde stary znajomy za TL-ki:D.
                Pozdrowienia.
        • Gość: NYorker Re: fajna bryka IP: *.kondylis.com 15.08.05, 20:49
          nie tylko w suzuki. w cagivach tez (raptor, navigator), jesli sie nie myle.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka