rasage 12.10.09, 16:49 Jak Z Moldawii to deportowac, bo to poza Unia. Z Cyganami z Rumunii juz gorzej bo to obywatele Unii.. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
krakow_biezanow_drozdzownia Prosty sposób: 12.10.09, 17:52 Nie dawać pieniędzy. I wyedukować turystów poprzez stosowne plakaty, ulotki. Chyba 10 lat temu rozpoczęto taką kampanię we Wrocku: że dając pieniądze nie tylko nie pomagasz, ale tylko pogłębiasz patologie. We Wrocku wyraźnie się polepszyło od tego czasu. Ponieważ nie umiem rozeznać rzeczywiście potrzebujących od cynicznych naciągaczy (których na ulicy jest zdecydowana większość), wolę wpłacić pieniądze jakiejś instytucji, najczęściej Diakonii KEA. Oczywiście jest katolicki Caritas i całą masa pomniejszych fundacji etc. Odpowiedz Link Zgłoś
0ffka Re: Prosty sposób: 12.10.09, 19:18 krakow_biezanow_drozdzownia napisał: > Nie dawać pieniędzy. I wyedukować turystów poprzez stosowne plakaty, ulotki. Ch > yba 10 lat temu rozpoczęto taką kampanię we Wrocku: że dając pieniądze nie tylk > o nie pomagasz, ale tylko pogłębiasz patologie. We Wrocku wyraźnie się polepszy > ło od tego czasu. W Warszawie powinni też to zrobić! Stali pasażerowie nie dają, ale niestety ludzie na gościnnych występach tak. Dowartościowują się np: mohery i prowincjusze dając ofiarę menelowi. Odpowiedz Link Zgłoś
123456ag Re: Prosty sposób: 13.10.09, 08:33 0ffka napisała: > W Warszawie powinni też to zrobić! > Stali pasażerowie nie dają, ale niestety ludzie na gościnnych występach tak. > Dowartościowują się np: mohery i prowincjusze dając ofiarę menelowi. Ot warszawianka od trzech pokoleń, jak pisał Pietrzak (dwóch moich, jednego żony). I jeszcze jej się moherami odbija. Żebractwo i jałmużna mają w Polsce a szczególnie w Warszawie wielowiekową tradycję. Lecz teraz, chociaż jest naprawdę wielu Polaków potrzebujących pomocy i zasługujących na tę pomoc, to oni nie chcą o nią prosić. Nie ma proszących o pomoc Polaków przed kościołami, nie chodzą "po domach". A część reklamujących się jako dobroczynne organizacji i stowarzyszeń to zwykli naciągacze - beneficjenci otrzymują najczęściej 10 do 30% wpłacanych sum. Reszta idzie na "koszty organizacyjne". Pustą niszę po Polakach wypełnili natomiast rumuńscy i inni Cyganie ale nie myślcie że dając pieniądze kalekiemu dziecku czy klęczącej w deszczu lub mrozie dziewczynce coś im pomożecie. Na tych "stanowiskach pracy" nigdy nie ma mężczyzn - ojców rodzin - to dla nich byłaby skaza na honorze. Oni czekają na te pieniądze i sprawdzają bardzo dokładnie czy dziecko lub kobieta nie schowały czegoś dla siebie. Skutki bywają poważne. Dlatego zgadzam się - nie dawać naciągaczom. A służby są od zawsze po to by nas bronic przed żebractwem natrętnym. Ale bez przesady. Musi pozostać możliwość proszenia o pomoc przez ludzi, których los dotknął bardziej niż innych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan2 Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 17:55 Mandaty pewnie nie będą skuteczne...i Salomon z pustego :-( nie naleje. Smutny temati smutne strażnicze dzieło. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Danielwas Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.chello.pl 12.10.09, 18:16 No nie z takiego pustego, bo biedni to oni nie są ;p Tylko ściągnąć mandat to dopiero będzie problem, bo oficjalnie nie mają dosłownie nic, wszystko robią na lewo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jonek Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: 80.51.73.* 13.10.09, 00:33 Dla takich osób są mandaty tylko gotówkowe! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pan Jebu Jeszcze śmieszniejsze są te "pouczenia" IP: 77.236.0.* 12.10.09, 18:28 ciekawe jak po cygańsku jest "pouczam pana/panią, że nie wolno tutaj żebrać, proszę stąd odejść"? Oreore, szabadabada amore, oj murjaty, oj szagrjaty? Buahahahahaha. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: orient Re: Jeszcze śmieszniejsze są te "pouczenia" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 19:34 Wystarczy swojskie "spier.dalaj". Działa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ethyt Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.chello.pl 12.10.09, 18:07 jeszcze jakby się za naciągaczy wzięli to by było wspaniale Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 841354 Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.aster.pl 12.10.09, 18:18 bardzo slusznie, brawo! wszyscy naciagacze, zebracy, cpuny, lumpy powinni byc przeganiani z ulic i srodkow transportu miejskiego jezeli nie maja jak zaplacic za mandaty to wyslac ich na obowiazkowe i przymusowe roboty (np.: zbieranie smieci w parkach i lasach) jak troche popracuja moze zaczna szanowac wartosc pieniadza tym, ktorzy nie chca pracowac obowiazkowa deportacja, jezeli sa z Polski to do budowania autostrad tez obowiazkowo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dystryk9 trzeba zorganizowac dystryk9 dla bezdomnych IP: *.128.33.188.static.crowley.pl 12.10.09, 18:11 przeszła by się kiedyś straż brzegiem wisły przy stadionie, albo przy cytadeli, albo przy moście grota kanały jakie tam osady bezdomnych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zyzio Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami - zimą! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 18:19 Czyli można! Znalazły się przepisy! I słusznie. Walające się pod nogami turystów ciała Rumunek z dziećmi to niestety norma. Dający powinni uświadomić sobie, że swoją "jałmużną" pogłębiają patologię i pozbawiają otumanione specyfikami dzieci dzieciństwa. W nowym projekcie zagospodarowania przestrzeni Traktu Królewskiego i Starego Miasta głucho o problemie żebraków, pomimo zgłaszania tego przez mieszkańców. Akcja ze swojej definicji jest krótkotrwała. Ciekawe, że przeprowadzana w okresie zimowym, a nie latem w czasie wizyt turystów. No, ale w ten sposób będzie można wykazać efekty... -- Mów mi Zyzio, mala Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Agi Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami - zi IP: *.134.155.3.static.crowley.pl 16.10.09, 13:35 Gość portalu: Zyzio napisał(a): > Akcja ze swojej definicji jest krótkotrwała. Ciekawe, że przeprowadzana w > okresie zimowym, a nie latem w czasie wizyt turystów. Hehe, może nie bez kozery. Wyobrażasz sobie, jak nasi dzielni strażnicy płynna angielszczyzną/francuszczyzną/niemczyzną wyjaśniają problem zagranicznym turystom? :P Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy-moher Re: ..Mandaty?.......... 12.10.09, 18:39 W wielu krajach po prostu sprawdza sie dokumenty(obcokrajowcy) i wyciaga konsekwencje-typu deportacja..Co sie tyczy obywateli wlasnych.Jezeli pobieraja zasilek -powinni byc go pozbawieni.Dodatkowo wprowadza sie istnienie wlasnosci.To wlasciciel tramwaju ma prawo pogonic ze swojej wlasnosci delikwenta.Jezeli to nie pomoze, uciazliwoscia bedzie zatrzymanie przez Policje.Moze to byc wiele godzin na komendzie.A mandaty?.To po prostu totalne tworzenie sekt ludzi , ktorzy juz nigdy, nie maja szans do wejscia z dlugami-mandatami(w sumie za nic) w normalne zycie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 18:42 Panowie, nie Rumunii a Romowie, którzy to wywodzą się z Azji, a dokładniej z Indii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zyzio Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 18:56 Zgadza się: Romowie. Za błąd przepraszam. -- Mów mi Zyzio, mala Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: caps6 mi osobiście mniej przeszkadzają żebracy... IP: 85.222.87.* 12.10.09, 18:46 ... a bardziej tacy niby "pracujący", np. myjący szyby na skrzyżowaniach. A potem wymuszający (bo inaczej tego nie można nazwać) zapłatę. Samochodów porysowanych nie widziałem, ale szybę zachlapaną pianą jak najbardziej. Oczywiście "bohaterowie" szczególnie lubią samochody prowadzone przez kobiety... Odpowiedz Link Zgłoś
morane Re: mi osobiście mniej przeszkadzają żebracy... 12.10.09, 23:02 Samochodów to może nie rysują, ale szyby tak. Kiedyś odebrałem nowe auto z salonu, miało 2 dni kiedy dopadł mnie taki "pracujący" i zanim zdążyłem go pogonić, przejechał kilka razy szmatą po szybie. I porobił drobne rysy, takie jak na szybie 10-cio letniego auta powstają. Oni te gąbki i szmaty maja brudne od piachu, nie mają tego gdzie wypłukać i tak niszczą szyby, które stają się mniej przejrzyste. Szczególnie widać to w czasie jazdy pod słońce. Nie pozwalajcie im rysować sobie szyb, może robią to niecelowo, ale szkoda jest szkoda, a wymiana szyby kosztuje. Odpowiedz Link Zgłoś
123456ag Re: mi osobiście mniej przeszkadzają żebracy... 13.10.09, 07:50 Gość portalu: caps6 napisał(a): > ... a bardziej tacy niby "pracujący", np. myjący szyby na skrzyżowaniach. Nie przeszkadzają Ci bo jeździsz samochodem. Ja na Dworcu Centralnym przez pół godziny musiałem oganiać się od rumuńskich cyganek "pane daj na mleko" przy całkowitej bierności jakichkolwiek służb. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: REMI Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.81.76-86.rev.gaoland.net 12.10.09, 18:55 POMIMO ZE SA CZLONKAMI U.E. DEPORTOWAC DO DOMU Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kagan Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: 193.136.157.* 12.10.09, 18:57 Wreszcie! Z Unii, czy nie, nie ma dla zagranicznego zebractwa miejsca w Polsce! Mamy dosc wlasnej biedy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sam Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.aster.pl 12.10.09, 19:05 Nareszcie zaczęli robić coś z tą plagą. Te rumunki sa bezczelne rozpychają sie brudnymi łapami brudzą, wyrzucja smieci po nogi. A jak im sie powie idź do pracy to bluzgają bez zahamowań. Jak to jest ze we własnym kraju muszę się stresować jakąs obcą baba która czuje się pewniej ode mnie. Poucznie to za mało, deportacja i nie wpuszczać do kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: HA! Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.elk.net.pl 12.10.09, 19:36 to nie Rumunki, a Cyganki z Rumunii, kretynie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leon Stop wyłudzaniu pieniędzy przez myjących szyby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 19:07 Mandaty dla "myjących" szyby w samochodach na skrzyżowaniu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obywatel Karne obozy pracy dla żebraków... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 19:14 W PRL-u żebractwo było karalne.. Teraz powinno się dla żebraków stworzyć obozy pracy. I zakaz przebywania w mieście. Złamanie zakazu byłoby karane rokiem obozu pracy np. Państwo, które nie radzi sobie z drobnymi przestępstwami jest państwem słabym. Odpowiedz Link Zgłoś
fedorczyk4 Re: Karne obozy pracy dla żebraków... 12.10.09, 19:21 Gość portalu: obywatel napisał(a): > W PRL-u żebractwo było karalne.. > > Teraz powinno się dla żebraków stworzyć obozy pracy. > > I zakaz przebywania w mieście. > > Złamanie zakazu byłoby karane rokiem obozu pracy np. > > Państwo, które nie radzi sobie z drobnymi przestępstwami jest państwem słabym. Jawohl mein obersturmbannfurher. A państwo stosujące takie metody byłoby faszystowskie! We wszystkich bogatych (bogatszych od najbiedniejszych) istnieje ten problem i nikomy jeszcze nie udało sie go do końca rozwiązać. Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy-moher Re: Karne obozy pracy dla żebraków... 12.10.09, 19:36 nie ma rozwiazan koncowych.Otoz zatrzymuje sie matke z dzieckiem.Najczesciej rumunki.Prawo egzekwuje sie inaczej.Osrodki dla matek z dziecmi.Tam wsadza sie delikwentke.W wielu krajach to dziala.Otoz te kobiety tlumacza sie ze nie maja z czego zyc.Wiec koszt spoleczny , nie jest wysoki.Dostanie lozko dla siebie i dziecka oraz strawe i opieke zdrowotna.Jednak im o to nie chodzi.Wiec w przepisach ktore gwarantuja pomoc panstwa dla przybyszow z UE-natychmiastowa deportacja z kilkuletnim zakazem wjazdu.Pamietam jak byla ptasia grypa w Polsce.Chyba jedyny kraj w swiecie , gdzie wzieto sie za ....golabki.Rozsypywano trucizne itd.Srodkiem jest prawo .Lagodne ale i szybkie w wykonaniu.Lagodne to danie podstawowych warunkow(zgodnie z zasadami UE, i szybkie(deportacja, zakaz pobytu) w chwili zlamania warunkow Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy-moher Re: Karne obozy pracy dla żebraków... 12.10.09, 19:42 Coraz mniej zebraczek z dziecmi na ulicach Francji.Do niedawna plaga.Po prostu, odbywa sie rozprawa.Gdy matka twierdzi ze nie ma gdzie mieszkac, nie ma kasy na mleko, panstwo daje szanse .Sa to Foyer.Pozniej assistance social robi raport.Pomimo ze ma warunki do zycia-dalej zebrze.Panstwa ramach UE to mozliwe) zabiera dzieci.Strach przed utrata dzieci powoduje ze zebraczek z Rumunii z dziecmi-juz prawie nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pcx Re: Karne obozy pracy dla żebraków... IP: *.acn.waw.pl 12.10.09, 23:17 sie moze nie udalo problemu rozwiazac, ale lepiej rozwiazywac go systemowo niz doraznie i akcyjnie. zebracy i inne brudasy, ktre same wystawiaja sie na margines spoleczenstwa (ba tym spoleczenstwie zerujac) powinni pod przymusem pracowac w kamieniolomach, przy budowie drog... wtedy autostradu mozna by wybudowac w 2 lata.. no moze w 3 ;-> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: orient Re: Karne obozy pracy dla żebraków... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 19:40 > W PRL-u żebractwo było karalne.. W PRL żebractwo nie było karalne. Po prostu ich prawie nie było, pewna, aczkolwiek zasadnicza różnica. [*] Była jedna czy dwie żebraczki pod kościołem Świętego Krzyża. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TOMAS Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.cable.ubr29.sgyl.blueyonder.co.uk 12.10.09, 19:17 Mieszkam w Edynburgu i tu jest norma żebractwa w centrum miasta. Policja legitymuje tylko żebraków obcokrajowców, a w szczególności Romów, bądź Rumunów. Tutaj to norma że patrole policji legitymują w/w osoby. Nie widziałem jeszcze Rumunów z dziećmi żebrające na ulicy. Tutaj od razu instytucje rządowe zabrały by dzieci , a kończy się deportacją do kraju skąd pochodzą. Jeśli UK jest w EU to tu można przebywać tylko 3 miesiące, chyba że podejmuję się pracy legalnej. Widziałem wiele razy jak policja legitymuje "żebraków" i już po tym spisie nie wracają na te same miejsce bo wiedzą że mogą ich deportować, a tym leniom nigdy się nie chce pracować. Dobra rada nie dawać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TERAZ JA MÓWIĘ Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.10.09, 19:19 Polecam do tej akcji równiez odcinek ąl. Jerozolimskich między rondem Dmowskiego a Pl. Zawiszy. Na kazdym przystanku jedna "rumunka" z dzieckiem z tramwaju wysiada następna wsiada...prawie jak sztafeta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pasażerka Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.xdsl.centertel.pl 12.10.09, 19:32 No właśnie: al. Jerozolimskie od pl. Zawiszy do Wisły - po kilka żebraczek z małymi dziećmi. Szkoda tych dziaciaków... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prażanin Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.09, 17:06 Gość portalu: TERAZ JA MÓWIĘ napisał(a): > Na kazdym przystanku jedna "rumunka" z dzieckiem z > tramwaju wysiada następna wsiada...prawie jak sztafeta. Może przekazują sobie to dziecko jak sztafeta pałeczkę? Wszystko możliwe... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kuba Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.chello.pl 12.10.09, 19:25 Ludzie myjący szyby na skrzyżowaniach to prawdziwe utrapienie. Samochód myję własnoręcznie raz w tygodniu, od taki sposób wolnego spędzania czasu. Niestety ci ludzie nie reagują na odmowy i np. czymś psikają po czystej szybie. Jest szczególnie denerwująca grupa Romów, która w przypadku odmowy rysuje na szybie serca ściągaczką. To nic, że kwadrans wcześniej umyłem szybę! Przecież to jest wtargnięcie na czyjąś prywatność! Natomiast proponuję wszystkim kierowcą dzwonić na policję lub straż miejską gdy zobaczą takich ludzi na skrzyżowaniu. Oba organy chętnie wysyłają patrole w te okolice by zrobić z nimi porządek. Ale jak słowo daję, kiedyś nie wytrzymam i dam w pysk! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bolek za nmi stoi MAFIA. Romski 23latek rozwalil 600tys! IP: *.dip.t-dialin.net 12.10.09, 19:25 Cygan rozwalil mercedesa za 600tys euro ! A forsa pochodzi z zebractwa i kradziezy. Odpowiedz Link Zgłoś
vomitorium1 Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami 12.10.09, 19:26 kiedyś byłem studentem (student żebrak ale pan) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nieznana Mój sąsiad ma ich 30 ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 20:34 Mój sąsiad postawił dosłownie slumsy dla Rumunów, zakwaterował gdzieś około 30 osób - w tym sporo małych dzieci. Bierze po 10 zł od głowy dziennie i zgarnia szmal. A to, że Rumuni mieszkają w ciasnocie, sąsiedzi mają ich dosyć, wycinają drzewa w pobliżu, by się podgrzewać piecem i palić w kuchni węglowej, to nikogo to nie interesuje. Mam nadzieję, że jak policja czy straż wezmą się za tych pseudobiednych (kobiety w ciąży są zmuszane do przyjazdu do Polski, aby tu urodzić i żebrać z małymi dziećmi) Rumunów. Niech się tatusiowie wezmą do roboty. Żal tych małych dzieci, że cały dzień musza być na ulicy. Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy-moher Re: Mój sąsiad ma ich 30 ... 12.10.09, 20:52 I tu rola prawa.Czy maja najem?.Czy wlasciciel mial prawo do najmu?.Setki pytan i setki niescislosci.I prawo powinno byc jasne.Skoro podjeto temat, niech zaopatrza policje w PRAWO.I dodatkowo.Te buge idzie zamknac jezeli nie odprowadzano podatku.Mozliwosci wiele.Widac ze checi malo. Odpowiedz Link Zgłoś
jkredman coś zaraźliwe te wojny 12.10.09, 21:01 wódz ogłosił wojnę z PIS-em, wice wojnę z żebrakami a nie wystarczy normalnie i konsekwentnie egzekwować przepisy i rozliczać strażników z tego co robią na mieście, problemem są też kierowcy parkujący na chodnikach w taki sposób że nie można przejść a już przejechać z wózkiem się nie da - i co robią panowie strażnicy, nie zauważają - a przecież po kilkuset metrach spaceru można wystawić kilka mandatów i wezwać pogotowie drogowe do odholowania zawalidrogi Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy-moher Re: coś zaraźliwe te wojny 12.10.09, 21:14 Premier gra jak chce, Ministrowie podobnie.A Policja?Nie wie w sumie co robic, bo przyklad bezprawia idzie wlasnie z gory. Odpowiedz Link Zgłoś
fedorczyk4 Re: coś zaraźliwe te wojny 12.10.09, 21:34 Ooo, czyżby plaga żebractwa też była winą PO? Odpowiedz Link Zgłoś
savrin Re: coś zaraźliwe te wojny 12.10.09, 21:36 jak wódz mógł ogłosić wojnę sam ze sobą, bez sensu to jest. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rychu Re: coś zaraźliwe te wojny IP: *.spray.net.pl 12.10.09, 22:27 > wódz ogłosił wojnę z PIS-em, wice wojnę z żebrakami Tak ciebie boli, że wreszcie ktoś się za problem wziął? Najlepiej to leżeć i szukać przekrętów, których nie było. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zuz zwłaszcza żebraczkom z dziećmi IP: *.gmb.pl 12.10.09, 21:43 nie dawać. zreszta już kiedyś o tym pisali: miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34889,7033907,Zebranie_na_szynach___Nie_dawac_pieniedzy_.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kabak Zawsze proponuję "głodnym" jedzenie IP: *.acn.waw.pl 12.10.09, 21:43 Na ogół smieją się w twarz, choć bywa gorzej. To samo z tymi, co im "2 zł do biletu brakuje" na dworcu. "To chodźmy do kasy, ja dopłacę", a biedak "idzie zawołać brata" i tyle go widzieli... Odpowiedz Link Zgłoś
krwe Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami 12.10.09, 23:09 gonić żebraków !.niech robią jakiś szoł,niech coś dają a nie tylko żebractwo! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pcx uwag kilka... IP: *.acn.waw.pl 12.10.09, 23:13 po pierwsze to nie pieprzyc sie z tymi brudasami tylko wywalic ich z kraju, a jeszcze lepiej wprowadzic poprawke do kodeksu karnego i skazywac ich za wloczegostwo (jak w USA) a do odbycia kary kierowac do kraju z ktorego przybyli... po drugie, w sondzie zabraklo jednej odpowiedzi typu: WON BRUDASIE DO ROBOTY! Odpowiedz Link Zgłoś