Dodaj do ulubionych

Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami

12.10.09, 16:49
Jak Z Moldawii to deportowac, bo to poza Unia. Z Cyganami z Rumunii
juz gorzej bo to obywatele Unii..
Obserwuj wątek
    • krakow_biezanow_drozdzownia Prosty sposób: 12.10.09, 17:52
      Nie dawać pieniędzy. I wyedukować turystów poprzez stosowne plakaty, ulotki. Chyba 10 lat temu rozpoczęto taką kampanię we Wrocku: że dając pieniądze nie tylko nie pomagasz, ale tylko pogłębiasz patologie. We Wrocku wyraźnie się polepszyło od tego czasu.

      Ponieważ nie umiem rozeznać rzeczywiście potrzebujących od cynicznych
      naciągaczy (których na ulicy jest zdecydowana większość), wolę wpłacić pieniądze jakiejś instytucji, najczęściej Diakonii KEA. Oczywiście jest katolicki Caritas i całą masa pomniejszych fundacji etc.
      • 0ffka Re: Prosty sposób: 12.10.09, 19:18
        krakow_biezanow_drozdzownia napisał:

        > Nie dawać pieniędzy. I wyedukować turystów poprzez stosowne plakaty, ulotki. Ch
        > yba 10 lat temu rozpoczęto taką kampanię we Wrocku: że dając pieniądze nie tylk
        > o nie pomagasz, ale tylko pogłębiasz patologie. We Wrocku wyraźnie się polepszy
        > ło od tego czasu.

        W Warszawie powinni też to zrobić!
        Stali pasażerowie nie dają, ale niestety ludzie na gościnnych występach tak.
        Dowartościowują się np: mohery i prowincjusze dając ofiarę menelowi.
        • 123456ag Re: Prosty sposób: 13.10.09, 08:33
          0ffka napisała:

          > W Warszawie powinni też to zrobić!
          > Stali pasażerowie nie dają, ale niestety ludzie na gościnnych występach tak.
          > Dowartościowują się np: mohery i prowincjusze dając ofiarę menelowi.

          Ot warszawianka od trzech pokoleń, jak pisał Pietrzak (dwóch moich, jednego
          żony). I jeszcze jej się moherami odbija. Żebractwo i jałmużna mają
          w Polsce a szczególnie w Warszawie wielowiekową tradycję. Lecz teraz, chociaż
          jest naprawdę wielu Polaków potrzebujących pomocy i zasługujących na tę pomoc,
          to oni nie chcą o nią prosić. Nie ma proszących o pomoc Polaków przed
          kościołami, nie chodzą "po domach". A część reklamujących się jako dobroczynne
          organizacji i stowarzyszeń to zwykli naciągacze - beneficjenci otrzymują
          najczęściej 10 do 30% wpłacanych sum. Reszta idzie na "koszty organizacyjne".

          Pustą niszę po Polakach wypełnili natomiast rumuńscy i inni Cyganie ale nie
          myślcie że dając pieniądze kalekiemu dziecku czy klęczącej w deszczu lub mrozie
          dziewczynce coś im pomożecie. Na tych "stanowiskach pracy" nigdy nie ma mężczyzn
          - ojców rodzin - to dla nich byłaby skaza na honorze. Oni czekają na te
          pieniądze i sprawdzają bardzo dokładnie czy dziecko lub kobieta nie schowały
          czegoś dla siebie. Skutki bywają poważne.
          Dlatego zgadzam się - nie dawać naciągaczom. A służby są od zawsze po to by nas
          bronic przed żebractwem natrętnym. Ale bez przesady. Musi pozostać możliwość
          proszenia o pomoc przez ludzi, których los dotknął bardziej niż innych.
    • Gość: jan2 Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 17:55
      Mandaty pewnie nie będą skuteczne...i Salomon z pustego :-( nie
      naleje. Smutny temati smutne strażnicze dzieło.
      • Gość: Danielwas Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.chello.pl 12.10.09, 18:16
        No nie z takiego pustego, bo biedni to oni nie są ;p Tylko ściągnąć mandat to
        dopiero będzie problem, bo oficjalnie nie mają dosłownie nic, wszystko robią na
        lewo.
        • Gość: jonek Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: 80.51.73.* 13.10.09, 00:33
          Dla takich osób są mandaty tylko gotówkowe!
      • Gość: Pan Jebu Jeszcze śmieszniejsze są te "pouczenia" IP: 77.236.0.* 12.10.09, 18:28
        ciekawe jak po cygańsku jest "pouczam pana/panią, że nie wolno tutaj żebrać,
        proszę stąd odejść"?
        Oreore, szabadabada amore, oj murjaty, oj szagrjaty?

        Buahahahahaha.
        • Gość: orient Re: Jeszcze śmieszniejsze są te "pouczenia" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 19:34
          Wystarczy swojskie "spier.dalaj". Działa.
    • Gość: ethyt Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.chello.pl 12.10.09, 18:07
      jeszcze jakby się za naciągaczy wzięli to by było wspaniale
      • Gość: 841354 Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.aster.pl 12.10.09, 18:18
        bardzo slusznie, brawo!
        wszyscy naciagacze, zebracy, cpuny, lumpy powinni byc przeganiani z ulic i
        srodkow transportu miejskiego
        jezeli nie maja jak zaplacic za mandaty to wyslac ich na obowiazkowe i
        przymusowe roboty (np.: zbieranie smieci w parkach i lasach)
        jak troche popracuja moze zaczna szanowac wartosc pieniadza
        tym, ktorzy nie chca pracowac obowiazkowa deportacja, jezeli sa z Polski to do
        budowania autostrad tez obowiazkowo
    • Gość: dystryk9 trzeba zorganizowac dystryk9 dla bezdomnych IP: *.128.33.188.static.crowley.pl 12.10.09, 18:11
      przeszła by się kiedyś straż brzegiem wisły przy stadionie, albo przy cytadeli, albo przy moście grota kanały jakie tam osady bezdomnych.
    • Gość: Zyzio Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami - zimą! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 18:19
      Czyli można! Znalazły się przepisy! I słusznie. Walające się pod nogami turystów
      ciała Rumunek z dziećmi to niestety norma.
      Dający powinni uświadomić sobie, że swoją "jałmużną" pogłębiają patologię i
      pozbawiają otumanione specyfikami dzieci dzieciństwa.
      W nowym projekcie zagospodarowania przestrzeni Traktu Królewskiego i Starego
      Miasta głucho o problemie żebraków, pomimo zgłaszania tego przez mieszkańców.
      Akcja ze swojej definicji jest krótkotrwała. Ciekawe, że przeprowadzana w
      okresie zimowym, a nie latem w czasie wizyt turystów. No, ale w ten sposób
      będzie można wykazać efekty...

      --
      Mów mi Zyzio, mala
      • Gość: Agi Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami - zi IP: *.134.155.3.static.crowley.pl 16.10.09, 13:35
        Gość portalu: Zyzio napisał(a):

        > Akcja ze swojej definicji jest krótkotrwała. Ciekawe, że przeprowadzana w
        > okresie zimowym, a nie latem w czasie wizyt turystów.

        Hehe, może nie bez kozery. Wyobrażasz sobie, jak nasi dzielni strażnicy płynna
        angielszczyzną/francuszczyzną/niemczyzną wyjaśniają problem zagranicznym
        turystom? :P
    • prawdziwy-moher ..Mandaty?.......... 12.10.09, 18:32
      Te panstwo jest chore.
      • prawdziwy-moher Re: ..Mandaty?.......... 12.10.09, 18:39
        W wielu krajach po prostu sprawdza sie dokumenty(obcokrajowcy) i wyciaga konsekwencje-typu deportacja..Co sie tyczy obywateli wlasnych.Jezeli pobieraja zasilek -powinni byc go pozbawieni.Dodatkowo wprowadza sie istnienie wlasnosci.To wlasciciel tramwaju ma prawo pogonic ze swojej wlasnosci delikwenta.Jezeli to nie pomoze, uciazliwoscia bedzie zatrzymanie przez Policje.Moze to byc wiele godzin na komendzie.A mandaty?.To po prostu totalne tworzenie sekt ludzi , ktorzy juz nigdy, nie maja szans do wejscia z dlugami-mandatami(w sumie za nic) w normalne zycie.
    • Gość: . Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 18:42
      Panowie, nie Rumunii a Romowie, którzy to wywodzą się z Azji, a dokładniej z Indii.
      • Gość: Zyzio Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 18:56
        Zgadza się: Romowie. Za błąd przepraszam.

        --
        Mów mi Zyzio, mala
    • Gość: caps6 mi osobiście mniej przeszkadzają żebracy... IP: 85.222.87.* 12.10.09, 18:46
      ... a bardziej tacy niby "pracujący", np. myjący szyby na skrzyżowaniach. A potem wymuszający (bo inaczej tego nie można nazwać) zapłatę. Samochodów porysowanych nie widziałem, ale szybę zachlapaną pianą jak najbardziej. Oczywiście "bohaterowie" szczególnie lubią samochody prowadzone przez kobiety...
      • morane Re: mi osobiście mniej przeszkadzają żebracy... 12.10.09, 23:02
        Samochodów to może nie rysują, ale szyby tak. Kiedyś odebrałem nowe auto z
        salonu, miało 2 dni kiedy dopadł mnie taki "pracujący" i zanim zdążyłem go
        pogonić, przejechał kilka razy szmatą po szybie. I porobił drobne rysy, takie
        jak na szybie 10-cio letniego auta powstają. Oni te gąbki i szmaty maja brudne
        od piachu, nie mają tego gdzie wypłukać i tak niszczą szyby, które stają się
        mniej przejrzyste. Szczególnie widać to w czasie jazdy pod słońce.

        Nie pozwalajcie im rysować sobie szyb, może robią to niecelowo, ale szkoda jest
        szkoda, a wymiana szyby kosztuje.
      • 123456ag Re: mi osobiście mniej przeszkadzają żebracy... 13.10.09, 07:50
        Gość portalu: caps6 napisał(a):

        > ... a bardziej tacy niby "pracujący", np. myjący szyby na skrzyżowaniach.

        Nie przeszkadzają Ci bo jeździsz samochodem. Ja na Dworcu Centralnym przez pół
        godziny musiałem oganiać się od rumuńskich cyganek "pane daj na mleko" przy
        całkowitej bierności jakichkolwiek służb.
    • Gość: REMI Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.81.76-86.rev.gaoland.net 12.10.09, 18:55
      POMIMO ZE SA CZLONKAMI U.E. DEPORTOWAC DO DOMU
    • Gość: Kagan Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: 193.136.157.* 12.10.09, 18:57
      Wreszcie! Z Unii, czy nie, nie ma dla zagranicznego zebractwa
      miejsca w Polsce! Mamy dosc wlasnej biedy!
    • Gość: Sam Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.aster.pl 12.10.09, 19:05
      Nareszcie zaczęli robić coś z tą plagą. Te rumunki sa bezczelne rozpychają sie
      brudnymi łapami brudzą, wyrzucja smieci po nogi. A jak im sie powie idź do
      pracy to bluzgają bez zahamowań. Jak to jest ze we własnym kraju muszę się
      stresować jakąs obcą baba która czuje się pewniej ode mnie. Poucznie to za
      mało, deportacja i nie wpuszczać do kraju.
      • Gość: HA! Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.elk.net.pl 12.10.09, 19:36
        to nie Rumunki, a Cyganki z Rumunii, kretynie.
    • Gość: Leon Stop wyłudzaniu pieniędzy przez myjących szyby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 19:07
      Mandaty dla "myjących" szyby w samochodach na skrzyżowaniu!
    • Gość: obywatel Karne obozy pracy dla żebraków... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 19:14
      W PRL-u żebractwo było karalne..

      Teraz powinno się dla żebraków stworzyć obozy pracy.

      I zakaz przebywania w mieście.

      Złamanie zakazu byłoby karane rokiem obozu pracy np.

      Państwo, które nie radzi sobie z drobnymi przestępstwami jest państwem słabym.
      • fedorczyk4 Re: Karne obozy pracy dla żebraków... 12.10.09, 19:21
        Gość portalu: obywatel napisał(a):

        > W PRL-u żebractwo było karalne..
        >
        > Teraz powinno się dla żebraków stworzyć obozy pracy.
        >
        > I zakaz przebywania w mieście.
        >
        > Złamanie zakazu byłoby karane rokiem obozu pracy np.
        >
        > Państwo, które nie radzi sobie z drobnymi przestępstwami jest
        państwem słabym.


        Jawohl mein obersturmbannfurher.
        A państwo stosujące takie metody byłoby faszystowskie!
        We wszystkich bogatych (bogatszych od najbiedniejszych) istnieje
        ten problem i nikomy jeszcze nie udało sie go do końca rozwiązać.
        • prawdziwy-moher Re: Karne obozy pracy dla żebraków... 12.10.09, 19:36
          nie ma rozwiazan koncowych.Otoz zatrzymuje sie matke z dzieckiem.Najczesciej rumunki.Prawo egzekwuje sie inaczej.Osrodki dla matek z dziecmi.Tam wsadza sie delikwentke.W wielu krajach to dziala.Otoz te kobiety tlumacza sie ze nie maja z czego zyc.Wiec koszt spoleczny , nie jest wysoki.Dostanie lozko dla siebie i dziecka oraz strawe i opieke zdrowotna.Jednak im o to nie chodzi.Wiec w przepisach ktore gwarantuja pomoc panstwa dla przybyszow z UE-natychmiastowa deportacja z kilkuletnim zakazem wjazdu.Pamietam jak byla ptasia grypa w Polsce.Chyba jedyny kraj w swiecie , gdzie wzieto sie za ....golabki.Rozsypywano trucizne itd.Srodkiem jest prawo .Lagodne ale i szybkie w wykonaniu.Lagodne to danie podstawowych warunkow(zgodnie z zasadami UE, i szybkie(deportacja, zakaz pobytu) w chwili zlamania warunkow
          • prawdziwy-moher Re: Karne obozy pracy dla żebraków... 12.10.09, 19:42
            Coraz mniej zebraczek z dziecmi na ulicach Francji.Do niedawna plaga.Po prostu, odbywa sie rozprawa.Gdy matka twierdzi ze nie ma gdzie mieszkac, nie ma kasy na mleko, panstwo daje szanse .Sa to Foyer.Pozniej assistance social robi raport.Pomimo ze ma warunki do zycia-dalej zebrze.Panstwa ramach UE to mozliwe) zabiera dzieci.Strach przed utrata dzieci powoduje ze zebraczek z Rumunii z dziecmi-juz prawie nie ma.
        • Gość: pcx Re: Karne obozy pracy dla żebraków... IP: *.acn.waw.pl 12.10.09, 23:17
          sie moze nie udalo problemu rozwiazac, ale lepiej rozwiazywac go systemowo niz
          doraznie i akcyjnie.
          zebracy i inne brudasy, ktre same wystawiaja sie na margines spoleczenstwa (ba
          tym spoleczenstwie zerujac) powinni pod przymusem pracowac w kamieniolomach,
          przy budowie drog...
          wtedy autostradu mozna by wybudowac w 2 lata..
          no moze w 3 ;->
      • Gość: orient Re: Karne obozy pracy dla żebraków... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 19:40
        > W PRL-u żebractwo było karalne..

        W PRL żebractwo nie było karalne. Po prostu ich prawie nie było, pewna,
        aczkolwiek zasadnicza różnica.

        [*] Była jedna czy dwie żebraczki pod kościołem Świętego Krzyża.
    • Gość: TOMAS Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.cable.ubr29.sgyl.blueyonder.co.uk 12.10.09, 19:17
      Mieszkam w Edynburgu i tu jest norma żebractwa w centrum miasta.
      Policja legitymuje tylko żebraków obcokrajowców, a w szczególności
      Romów, bądź Rumunów. Tutaj to norma że patrole policji legitymują w/w
      osoby. Nie widziałem jeszcze Rumunów z dziećmi żebrające na ulicy.
      Tutaj od razu instytucje rządowe zabrały by dzieci , a kończy się
      deportacją do kraju skąd pochodzą.
      Jeśli UK jest w EU to tu można przebywać tylko 3 miesiące, chyba że
      podejmuję się pracy legalnej. Widziałem wiele razy jak policja
      legitymuje "żebraków" i już po tym spisie nie wracają na te same
      miejsce bo wiedzą że mogą ich deportować, a tym leniom nigdy się nie
      chce pracować. Dobra rada nie dawać.
    • Gość: TERAZ JA MÓWIĘ Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.10.09, 19:19
      Polecam do tej akcji równiez odcinek ąl. Jerozolimskich między rondem
      Dmowskiego a Pl. Zawiszy. Na kazdym przystanku jedna "rumunka" z dzieckiem z
      tramwaju wysiada następna wsiada...prawie jak sztafeta.
      • Gość: pasażerka Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.xdsl.centertel.pl 12.10.09, 19:32
        No właśnie: al. Jerozolimskie od pl. Zawiszy do Wisły - po kilka żebraczek z małymi dziećmi. Szkoda tych dziaciaków...
      • Gość: prażanin Re: Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.09, 17:06
        Gość portalu: TERAZ JA MÓWIĘ napisał(a):

        > Na kazdym przystanku jedna "rumunka" z dzieckiem z
        > tramwaju wysiada następna wsiada...prawie jak sztafeta.

        Może przekazują sobie to dziecko jak sztafeta pałeczkę? Wszystko możliwe...
    • Gość: Kuba Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami IP: *.chello.pl 12.10.09, 19:25
      Ludzie myjący szyby na skrzyżowaniach to prawdziwe utrapienie. Samochód myję
      własnoręcznie raz w tygodniu, od taki sposób wolnego spędzania czasu. Niestety
      ci ludzie nie reagują na odmowy i np. czymś psikają po czystej szybie. Jest
      szczególnie denerwująca grupa Romów, która w przypadku odmowy rysuje na szybie
      serca ściągaczką. To nic, że kwadrans wcześniej umyłem szybę! Przecież to jest
      wtargnięcie na czyjąś prywatność!

      Natomiast proponuję wszystkim kierowcą dzwonić na policję lub straż miejską
      gdy zobaczą takich ludzi na skrzyżowaniu. Oba organy chętnie wysyłają patrole
      w te okolice by zrobić z nimi porządek. Ale jak słowo daję, kiedyś nie
      wytrzymam i dam w pysk!
    • Gość: bolek za nmi stoi MAFIA. Romski 23latek rozwalil 600tys! IP: *.dip.t-dialin.net 12.10.09, 19:25
      Cygan rozwalil mercedesa za 600tys euro ! A forsa pochodzi z zebractwa i
      kradziezy.
    • vomitorium1 Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami 12.10.09, 19:26
      kiedyś byłem studentem
      (student żebrak ale pan)
    • Gość: HA! znów prześladowania Romów..... IP: *.elk.net.pl 12.10.09, 19:33
      :)
      • Gość: nieznana Mój sąsiad ma ich 30 ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.09, 20:34
        Mój sąsiad postawił dosłownie slumsy dla Rumunów, zakwaterował gdzieś około 30
        osób - w tym sporo małych dzieci. Bierze po 10 zł od głowy dziennie i zgarnia
        szmal. A to, że Rumuni mieszkają w ciasnocie, sąsiedzi mają ich dosyć, wycinają
        drzewa w pobliżu, by się podgrzewać piecem i palić w kuchni węglowej, to nikogo
        to nie interesuje. Mam nadzieję, że jak policja czy straż wezmą się za tych
        pseudobiednych (kobiety w ciąży są zmuszane do przyjazdu do Polski, aby tu
        urodzić i żebrać z małymi dziećmi) Rumunów. Niech się tatusiowie wezmą do
        roboty. Żal tych małych dzieci, że cały dzień musza być na ulicy.
        • prawdziwy-moher Re: Mój sąsiad ma ich 30 ... 12.10.09, 20:52
          I tu rola prawa.Czy maja najem?.Czy wlasciciel mial prawo do najmu?.Setki pytan i setki niescislosci.I prawo powinno byc jasne.Skoro podjeto temat, niech zaopatrza policje w PRAWO.I dodatkowo.Te buge idzie zamknac jezeli nie odprowadzano podatku.Mozliwosci wiele.Widac ze checi malo.
    • jkredman coś zaraźliwe te wojny 12.10.09, 21:01
      wódz ogłosił wojnę z PIS-em, wice wojnę z żebrakami
      a nie wystarczy normalnie i konsekwentnie egzekwować przepisy i rozliczać
      strażników z tego co robią na mieście,
      problemem są też kierowcy parkujący na chodnikach w taki sposób że nie można
      przejść a już przejechać z wózkiem się nie da - i co robią panowie strażnicy,
      nie zauważają - a przecież po kilkuset metrach spaceru można wystawić kilka
      mandatów i wezwać pogotowie drogowe do odholowania zawalidrogi
      • prawdziwy-moher Re: coś zaraźliwe te wojny 12.10.09, 21:14
        Premier gra jak chce, Ministrowie podobnie.A Policja?Nie wie w sumie co robic, bo przyklad bezprawia idzie wlasnie z gory.
        • fedorczyk4 Re: coś zaraźliwe te wojny 12.10.09, 21:34
          Ooo, czyżby plaga żebractwa też była winą PO?
      • savrin Re: coś zaraźliwe te wojny 12.10.09, 21:36
        jak wódz mógł ogłosić wojnę sam ze sobą, bez sensu to jest.
      • Gość: Rychu Re: coś zaraźliwe te wojny IP: *.spray.net.pl 12.10.09, 22:27
        > wódz ogłosił wojnę z PIS-em, wice wojnę z żebrakami

        Tak ciebie boli, że wreszcie ktoś się za problem wziął? Najlepiej to leżeć i
        szukać przekrętów, których nie było.
    • Gość: zuz zwłaszcza żebraczkom z dziećmi IP: *.gmb.pl 12.10.09, 21:43
      nie dawać. zreszta już kiedyś o tym pisali:

      miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34889,7033907,Zebranie_na_szynach___Nie_dawac_pieniedzy_.html
    • Gość: kabak Zawsze proponuję "głodnym" jedzenie IP: *.acn.waw.pl 12.10.09, 21:43
      Na ogół smieją się w twarz, choć bywa gorzej.
      To samo z tymi, co im "2 zł do biletu brakuje" na dworcu. "To
      chodźmy do kasy, ja dopłacę", a biedak "idzie zawołać brata"
      i tyle go widzieli...
    • krwe Straż miejska idzie na wojnę z żebrakami 12.10.09, 23:09
      gonić żebraków !.niech robią jakiś szoł,niech coś dają a nie tylko żebractwo!
    • Gość: pcx uwag kilka... IP: *.acn.waw.pl 12.10.09, 23:13
      po pierwsze to nie pieprzyc sie z tymi brudasami tylko wywalic ich z kraju, a
      jeszcze lepiej wprowadzic poprawke do kodeksu karnego i skazywac ich za
      wloczegostwo (jak w USA) a do odbycia kary kierowac do kraju z ktorego przybyli...
      po drugie, w sondzie zabraklo jednej odpowiedzi typu: WON BRUDASIE DO ROBOTY!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka