Gość: JanKoKo IP: *.multimo.pl 08.02.10, 10:03 Tak ciężko poczekać parę minut na wagon alstoma? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dorsai68 Przepraszam, o co chodzi? 08.02.10, 10:23 Kolejny z nadmiarem wolnego czasu? W filmie "z górki.... (czas na ostrą jazdę bez trzymanki)" gość zjeżdża na placyk przed stacją metra "Centrum" drogą dla dostaw do sklepów. Po co? Kilka metrów dzieli go od bezpiecznej windy, którą może się dostać na placyk i wszystkie poziomy stacji metra. Gdy jest problem, to należy go pokazać, ale nie wolno tworzyć sztucznych, bo to przynosi więcej szkody niż pożytku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tot Ja rozumiem, że może nie chce, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.10, 10:48 ale jest niepełnosprawny i wystarczy poprosić kogoś o pomoc. W metrze zawsze się ktoś znajdzie. Rozumiem, że chce wszystko robić samemu i być niezależny, ale brutalna prawda jest taka, że autor filmu jest niepełnosprawny i nic się nie stanie jeśli czasem poprosi o pomoc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: T Dodatkowe usługi powinny być ekstra płatne IP: 83.145.50.* 08.02.10, 10:58 Za zjazd po odśnieżonym podjeździe i za rampy kozystający z nich powinni płacić dodatkową opłatę, bo to kosztuje. Dlaczego niekozystający z tych usług mają siędo nich dokładać? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: graf Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o t... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.10, 11:36 Spotkałem Pana na wózku na lotnisku jakieś 2 tyg temu. Poprosił kierowcę 175 o wysunięcie platformy do wjechania. Kierowca odmówił, twierdząc, że jest zepsuta i "niech se pan poczeka kolejne 10 min na autobus". Było -17st około 9 rano. Współczuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: He.He Re: Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o IP: *.centertel.pl 08.02.10, 13:45 Kierowcy autobusów to zupełnie inna bajka. We wrześniu MZA robiło wydawnictwo o hobby kierowców, żeby pokazać pasażerom, że to też sympatyczni ludzie. Szkoda, że nikt w MZA nie wpadł na pomysł, żeby tych sympatycznych ludzi wysłać na jakieś szkolenia czy kursy, po których by do nich dotarło, że oni dostają pieniądze dlatego, że pasażerowie płacą a nie odwrotnie. Im się wydaje, że są panami ulicy, że im wszystko wolno a pasażerowie i przechodnie to nikomu niepotrzebny motłoch. Jak to powiedział klasyk chłop może wyjść ze wsi, ale wieś z chłopa nigdy. Odpowiedz Link Zgłoś
nowadarunia Re: Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o 09.02.10, 02:46 Kierowcy autobusów niskopodłogowych i motorniczowie takowych tramwajów dostają dodatkowe pieniądze za przejazdy takimi autobusami (przystosowanymi między innymi do potrzeb osób niepełnosprawnych), zatem ich psim obowiązkiem jest wyciągnięcie takiej platformy albo umożliwienie pasażerowi dostania się do pojazdu komunikacji miejskiej w inny sposób (wprowadzenie wózka do autobusu). Odpowiedz Link Zgłoś
vfi Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o t... 08.02.10, 11:55 Przypadkowo nakręcony film? Wystarczyło wjechać tyłem proszę Pana. Moim zdaniem hipokryzja lub lans. Taka gra na uczuciach. Po wypadku niewidomego studenta to takie szukanie dziury w całym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sheepu Re: Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.10, 16:17 vfi powaliła mnie Twoja wypowiedź... Film nie jest przypadkowo nakrecony ale jest prwnego rodzaju rekonstrukcją tego co kiedys sie wydarzyło! Coś takiego poprostu sie dzieje czasami a wiec nie zdazylo sie raz co jest tym gorsze... Wjechać tyłem no wspaniały pomysł doprawdy, tylko kto powiedzial ze wtedy przednie kółka się nie skręcą,różnica ogromna, rzeczywiście upadł by twarzą ma marmurową posadzkę peronu a nie w metrze. Nie chciałabym życzyć abyś miał/miała okazje "polansować" się w ten sposob... i popatrzeć jak fajnie by Ci sie żyło z tymi dziurami w całym. Pewnie niepełnosprawni powinni siedziec na d... w domu i nie zawracać NORMALNYM ludziom głowy. Gratuluje podejścia. Odpowiedz Link Zgłoś
volflarsen vfi 08.02.10, 23:47 Dosyć groteskowe z ciebie indywiduum.Dlaczego facet miał wsiadać tyłem skoro w całym cywilizowanym świecie do metra wsiada się przodem.Ale przemawia przez ciebie polszczyzna-jak jest nienormalnie to raczej się kombinuje niż sprawia żeby było normalnie. I jeszcze tacy jak ty są dumni jak to świetnie potrafi kombinować, zamiast być dumnym że żyje się w normalnym kraju. W dużej mierze przez takich jak ty ten kraj jest taki rąbnięty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: astoreth wypadków niewidomych w metrze jest bez liku!!! IP: 80.48.62.* 09.02.10, 13:07 niestety, sama byłam swiadkiem jak kolejny niewidomy młody człowiek wpadł na tory, w zasadzie miał baaaaaardzo dużo szczęścia, że nie zginął pod kołami. Nie chciał podać dyspozytorowi żadnych danych w obawie przed jakimiś represjami ze strony Metra, z tego co słyszałam pracownicy mają obowiązek sporządzić notatki z ze zdarzenia. Gdyby tak wyciądnąć wszystkie taki notatki - dopiero poznalibyśmy skalę zjawiska. bez przesady vfi, ale jakbyś był niepełnosprawny czy niewodomy dopiero by do ciebie dotarło jak takie 'drobiazgi" potrafią utrudniać życie ludziam na wózkach! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Przyjaciółka SzW Re: Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o IP: *.ip.netia.com.pl 08.02.10, 12:06 A ty się nigdy do pracy nie spieszyłeś? Bo ja non stop widzę ludzi biegnących na poranne metro. Wyobraź sobie, że ten człowiek też pracuje! Odpowiedz Link Zgłoś
loczek62 Re: Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o 08.02.10, 13:23 Gość portalu: Przyjaciółka SzW napisał(a): > A ty się nigdy do pracy nie spieszyłeś? Bo ja non stop widzę ludzi biegnących n > a poranne metro. Wyobraź sobie, że ten człowiek też pracuje! Zazwyczaj biegną ci co nie mogą się odzwyczaić od nawyku porannego biegnięcia do PKSu (wszak PKS przyjeżdża do wioski 2 razy wciągu dnia więc trzeba zdążyć jeśli chce się jechać). Metro w szycie czyli rano jeździ z dużą częstotliwością nierzadko co 50 sekund wjeżdża pociąg na stację, ale cóż przyzwyczajenie drugą naturą.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Przyjaciółka SzW. Re: Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o IP: *.chello.pl 08.02.10, 13:58 Albo zwyczajnie się spieszą, bo dojazd po cudownie 'odśnieżonych' drogach każdego dnia zajmuje inną ramę czasową. Radzę pomyśleć, czy udogodnienie niepełnosprawnym życia nie jest lepszym pomysłem niż wypisywanie takich rzeczy... Odpowiedz Link Zgłoś
jhbsk Re: Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o 08.02.10, 14:32 50 sekund? To chyba innym metrem jeździmy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Blokuje odjazd pociągu - pewnie dostanie karę :-) IP: *.cdma.centertel.pl 08.02.10, 12:10 Po co z domu wychodzi , niech siedzi w domu , Warszawa to stolica Polski , ale nie jest to miasto dla osób poruszających się wózkami i długo jeszcze nie będzie ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ali czy ty masz mózg? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.10, 15:08 weź rzuć się lepiej z piątego piętra, złam sobie kręgosłup, uszkodź rdzeń i wtedy się wypowiadaj buraku niemyty. Jak jesteś taki mądry, to wypożycz na choćby jeden dzień wózek inwalidzki i spróbuj się nim udać gdziekolwiek. Zobaczymy czy dasz radę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Przyj Re: czy ty masz mózg? IP: *.chello.pl 08.02.10, 15:26 Dokładnie. Wtedy będzie mógł się zastosować się do swojej jakże inteligentnej rady siedzenia w domu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Metrowy Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o t... IP: *.centertel.pl 08.02.10, 12:14 Może jeszcze ktoś nakręci film o ślizgawce na piętrach P+R na Młocinach. Wykładzina, którą wyłożony jest parking, gdy jest mokro zamienia się w lodowisko bez trzymanki. Ludzie suną od drzwi do samochodów ze strachem w oczach. Ciekaw jestem kto przyjął taką budowę i jak mają się do tego przepisy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mały Izestresowany Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o t... IP: *.4web.pl 08.02.10, 12:23 po radzieckie wspominki. Tak z nimi zawsze było. Nie pasowali do Polski i już. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mihausonice Re: Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o IP: *.zone5.bethere.co.uk 08.02.10, 13:01 Powinienes sie wstydzic!! Chyba, ze sam rzeczywiscie za kazdym razem czekasz na wagon Alstoma?? Bo masz te pare minut!! Odpowiedz Link Zgłoś
nowotka1 Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o t... 08.02.10, 13:15 Miałem nadzieję, że z chwilą odzyskania niepodległości uwolnimy sie raz na zawsze od tego całego ruskiego badziewia. Rosja ma zupełnie inne standardy traktowania człowieka. Tam zawsze ludzie byli traktowani jak bydło. I nic się nie zmienia. W tych wagonach hałas jest nie do wytrzymania! Dlaczego za nasze pieniądze kupuje się taki chłam? Odpowiedz Link Zgłoś
pawel.777 Re: Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o 08.02.10, 14:04 Może zainwestuj w stopery? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman nowotka...... IP: *.lublin.mm.pl 08.02.10, 23:13 aleś ty durny, oj durny. Pewnie naćpany szczyl. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rabbit Re: Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.02.10, 06:30 Gdyby nie rosja, zwiazek radziecki i stalin to dzisiaj nie musialbym czytac takich impertynenckich wypowiedzi. www.youtube.com/watch?v=cud_k9f6tqk Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sailor Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o t... IP: *.acn.waw.pl 08.02.10, 14:34 Po prostu noz sie w kieszeni otwiera!!!!!!!!! No - niech spotkam tego ludka mianujacego sie dyrektorem Metra Malomiasteczkowego!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zimny Re: Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o IP: *.be.jnj.com 09.02.10, 08:03 To co? Możesz mu nafiukać. Sprzedasz mu kosę? Chyba Ci odbiło. Pójdziesz do pierdla i trzeba będzie dokładać do Ciebie zamiast pomóc temu gościowi. A jak Ci się nie podoba w Małymiasteczku to zasuwaj do New Yorka. Poza tymi żalami jakaś propozycja dla gościa, który ma kłopot? Napiszesz mail do Metra? Napiszesz list do nich? Zadzwonisz? Jak nie to płyń Sailor z takimi radami. Jak zrobisz cokolwiek to OK szacun. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Julunga Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o t... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.02.10, 14:34 Marek! Świetny pomysł z nakręceniem filmiku! Może w końcu dotrze coś do zakutych łbów! Walcz! Tak trzymać! Słoma. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pod Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o t... IP: *.dag.pl 08.02.10, 15:48 Obawiam się że to kwestia mentalności. Widziałem człowieka który potrafił na wózku podróżować w starym Ikarusie - zorganizował sobie pomoc postronnych ludzi przy wsiadaniu i wysiadaniu. Pan z artykułu powyżej prawdopodobnie w wagoniku z platformą będzie miał problem że platforma automatycznie nie wykrywa jego obecności tylko trzeba kogoś poprosić o jej wysunięcie, jest tylko w pierwszym wagonie, za wolno się wysuwa i ma zbyt ostre kanty... Przykro że takie przypadki też się zdarzają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rabbbit Re: Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.02.10, 06:27 Po co kogos prosic o pomoc? Czy nie widac, ze w tym wypadku pomoc potrzebna? Czlowiek ma swoja godnosc. I pewnie jest samotny, opuszczony. www.youtube.com/watch?v=cud_k9f6tqk Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sheepu Świetny "lans"... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.10, 16:33 vfi powaliła mnie Twoja wypowiedź... Film nie jest przypadkowo nakrecony ale jest pewnego rodzaju rekonstrukcją tego co kiedys sie wydarzyło! Coś takiego poprostu sie dzieje czasami a wiec nie zdazylo sie raz co jest tym gorsze... Wjechać tyłem no wspaniały pomysł doprawdy, tylko kto powiedzial ze wtedy przednie kółka się nie skręcą,różnica ogromna, rzeczywiście upadł by twarzą ma marmurową posadzkę peronu a nie w metrze. Nie chciałabym życzyć abyś miał/miała okazje "polansować" się w ten sposob... i popatrzeć jak fajnie by Ci sie żyło z tymi dziurami w całym. Pewnie niepełnosprawni powinni siedziec na d... w domu i nie zawracać NORMALNYM ludziom głowy. Gratuluje podejścia. Odpowiedz Link Zgłoś
justynnka Re: Świetny "lans"... 08.02.10, 17:35 jedyne co się nasuwa po przeczytaniu tego ,,artykułu" to fakt ze jego bohater nie zna słowa ,,proszę" i uważa się za szczególnie uprzywilejowanego. tyle ze ze najpierw uprawia lans jako rewelacyjnie sprawny zjezdzając po stromej pochylni a póżniej odstawia nieporadnego w metrze. odrobina konsekwencji by nie zaszkodziła. a już zrobienie filmu to ewidentny lans. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mariusz Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o t... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.10, 20:41 Radzę zwrócić uwagę na stację metra Służew nad Dolinką. Winda prowadzi tylko na półpiętro a dalej czeka nas wspinaczka. Jest podjazd bez schodów jednak dla osób z ciężką niewydolnością krążenia każde takie podejście po stromym i długim podjeździe grozi śmiercią. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pm Re: Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.10, 23:25 to chyba dotyczy nie tylko służewa ale i ursynowa, imielina. kabaty i natolin mają dwa ciągi wind Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nick Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o t... IP: 194.181.197.* 08.02.10, 22:59 Bezproblemowo można wjechać tyłem. Widziałem kilka razy jak właśnie w ten sposób niepełnosprawni wjeżdżali elektrycznymi wózkami. Komu ma służyć ten sztuczny hałas? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pm Re: Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.10, 23:27 nie bardzo wiem jak mozna zamontować te platformy. czy w każdych drzwiach? mają same się wysuwać? hm... może ktoś coś takiego widział w innych metrach? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... Re: Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o IP: *.chello.pl 09.02.10, 18:57 Już kolejny intelygent mówi takie rzeczy... A jak się przeważy do przodu, ktoś pomyślał? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mwdp Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o t... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.10, 23:14 Wszędzie są kretyni: w metrze, NA FORACH INTERNETOWYCH itd. Po to jest w metrze wysoki peron, żeby wjazd do wagonu był na równi z nimi. Wszedzie to jest oczywiste, tylko nie w Polsce i podobnie debilnych kkrajach (typu Rosja) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kot789 Re: Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o IP: *.toya.net.pl 09.02.10, 05:25 W Rosji podloga wagonu jest na rowni z peronem tyle, ze wind nie ma :D zreszta tam stary wagon od nowego mozna odroznic po tabliczce znamionowej lub stopniu zuzycia, ew. po szczegolach technicznych, bo ten sam projekt jest wykorzystywany od pol wieku I teraz pytanie - czy wszystkie ruskie wagony maja podloge wyzej niz peron czy tylko czesc. Ruskie wagony byly dostarczane kilkukrotnie - pierwsze sa w wieku warszawskiego metra, ostatnie przyjechaly calkiem niedawno. Dlaczego warunkiem przetargu nie bylo to, ze podloga skladu jest na tym samym poziomie co peron? Dlaczego kupowano wagony, ktore roznily sie wysokoscia od juz posiadanych jednostek? Odpowiedz Link Zgłoś
pewienlekarz Re: Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o 08.02.10, 23:37 > Tak ciężko poczekać parę minut na wagon alstoma? pod warunkiem, że alstom nie przyjedzie np minutę po rozkładzie jazdy i nie będzie w ten sposób przepełniony, bo wtedy żadem wuzek się nie mieści.. i trzeba czekać do następnego ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
hetmanwiechu polska norma 08.02.10, 23:46 cynicznie moge tylko powiedziec ze urzedasy powiedzal :"ku... cieszcie sie ze metro macie, zajelo nam tylko 30 lat je wybudowac." Polska Norma to brak profesjonalizmu, no coz nie trzeba bylo walczyc z zaborem niemieckim, wtedy mielibysmy kolej na poziomie swiado wym i metro w kazdej wsi. Chcieliscie to i macie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kkk Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o t... IP: *.acn.waw.pl 09.02.10, 00:31 A ja sie pytam po kiego grzyba Metro Warszawskie z uporem godnym lepszej sprawy forsuje ruskie wagoniki? I jeszcze byloby pol biedy gdyby one chodzily tak jak w czeskiej Pradze - cicho (o szybkosci nie mowie bo mnie zaraz jakis ambitny typ skrytykuje, ze u nas jezdza 2kmh szybciej niz w Czechach :) Ale one po prostu jezdza i to jest ich najwieksza zasluga. Dlaczego nie mozna wspomagac POLSKIEJ FIRMY? POLSKICH rak, POLSKICH pracownikow, POLAKOW? Czy ktos ma slabosc do ruskich w warszawskim Ratuszu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kot789 Re: Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o IP: *.toya.net.pl 09.02.10, 07:16 slabosc do nich ma skarbnik. Ich cena odzwierciedla skomplikowanie konstrukji i zaawansowanie techniczne Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: caleca Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o t... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.10, 01:01 Równie dobrze można założyć, że to wózek jest nieprzystosowany do ruskiego wagonu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o t... IP: *.itt.com 09.02.10, 01:14 nie rozumiem ze sa jakies negocjacje z inwalida, ta Polska sie osmiesza nawet w takiej drobnej sprawie jak zakupu normalnych wagonow dla iwalidow.W Poslce sa ludzie ktorzy mysla dupa nie glowa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rabbit Przewrócił się wsiadając do metra. Nakręcił o t... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.02.10, 06:09 Rampy i pochylnie... nie zastapia ludzkiego nastawienia dla osob niepelnosprawnych, starych i chorych. Kazdy z pasazerow mogl pomoc inwalidzie na wozku. www.youtube.com/watch?v=cud_k9f6tqk Odpowiedz Link Zgłoś