Dodaj do ulubionych

mieszkania czynszowe

18.02.02, 12:44
Czy jest ktoś, kto mieszka w nowych kamienicach czynszowych wybudowanych przez
Gminę Centrum? Jeżeli tak to jak się mieszka.
Obserwuj wątek
          • perry. Re: mieszkania czynszowe 18.02.02, 13:19
            Jełsi ktoś wie coś bliżej na ten temat, to bardzo proszę o kontakt na priva.
            Interesują mnie zasady, na jakich zamieszkuje sie w takich mieszkaniach - coś
            kiedys obiło mi sie o uszy, że płaci się wstępnie bodajże 30 tys. a później
            tylko czynsz.

Pozdrawiam - Perry
            • Gość: Gosia Re: mieszkania czynszowe IP: *.goclaw.sdi.tpnet.pl 18.02.02, 13:26
              Koleżanka mieszka na Meissnera. Z tego co opowiadała, to po pierwsze trzeba
              oddać swoje dotychczasowe mieszkanie. Jeśli jest własnościowe, to dobrze się
              zastanów, bo to nowe już nie będzie Twoje. Czynsze są wysokie, bo i metraż
              duży. Niestety wykończenie woła często o pomstę do nieba. Z zewnątrz całkiem,
              całkiem, ale w środku już gorzej. O spadających tynkach z sufitu było w
              telewizji. Może odezwie się ktoś, kto mieszka w czynszówce i doda coś więcej.
              Pozdrowienia
            • emka2002 Re: mieszkania czynszowe 18.02.02, 13:59
              masz na mysli TBS a to coś zupełnie innego. W gminie bierzesz udział w
              przetargu w którym musisz oddać dotychczasowe mieszkanie do którego masz tytuł
              prawny. Moze to być własnościowe, komunalne lub spółdzielcze, oczywiście w
              Warszawie. Czynsz wynosi 7,50 na Ząbkowskiej(na początek) i 10 zł na Mokotowie
              i Żoliborzu. Mieszkania sa od 80 m2 w górę.
              • Gość: Gosia Re: mieszkania czynszowe IP: *.goclaw.sdi.tpnet.pl 18.02.02, 14:10
                Szczerze mówiąc o innych czynszówkach (nowych) nie słyszałam. Sama wymieniłaś
                tę na Meissnera. Innej tutaj nie ma. Nie jestem pewna czy to jest TBS ale
                raczej nie. Mój brat mieszka w TBS-ie na Wrzecionie i to właśnie tu nie musiał
                oddawać swojego poprzedniego locum (nota bene nie miał takiego) i tylko
                wpłacić jakąś (nie pamiętam dokładnie) część wartości mieszkania. Na Meissnera
                na pewno oddawało się swoje dotychczasowe mieszkanie. Pozdrawiam
                • emka2002 Re: mieszkania czynszowe 18.02.02, 14:16
                  masz rację, TBS to była odpowiedź dla Perego o wpłacie 30 tysięcy .W TBS-ie tak
                  naprawdę to na poczatek wpłaca sie ok 30% wartości mieszkania i nie mozesz tego
                  zrobić sama tylko ktoś musi za Ciebie, no iczynsz jest na poziomie ok 11 zł z
                  m2.
                  Natomiast czynszówki są jeszcze na Ząbkowskiej (Praga Pn), na Marii Kazimiery
                  (Żoliborz) i na Abramowskiego (Mokotów. Wszędzie tam w najbliższym czasie
                  odbedą się przetargi.
                      • emka2002 Re: mieszkania czynszowe 19.02.02, 09:09
                        perry. napisał(a):

> Tylko co to znaczy, że te 30% wartości mieszkania "ktoś" musi wpłacić za mnie??
                        to znaczy, że ty jako przyszły lokator nie możesz wpłacić tych 30 %. Oficjalnie
                        może zrobić to ktoś, tak jak napisałem np firam gdzie pracujesz, rodzina. Chodzi
                        o to, że TBS chce znaleźć Takie są wymagania ustawy o TBS-ach. Głupie to
                        przyznaję, ale tak jest.

• perry. Re: mieszkania czynszowe 19.02.02, 09:16
                          Acha, to super :-) Więc teoretycznie daję tę kwotę np. mojej mamie a ona wpłaca
                          zamiast mnie na konto TBS i wszystko gra...? :-)

Naprawdę, żyjemy w krainie uśmiechu...

Pozdroovka - Perry
                          • emka2002 Re: mieszkania czynszowe 19.02.02, 09:34
                            Tak to wyględa, (szczerze mówiąc nie wiem czy mama może być, są jakieś
                            ograniczenia). Nie wiem czy się to opłaca, łacznie musisz zainwestować 40 %
                            wartości mieszkania, które nigdy nie bedzie Twoje, gdy bedziesz się chciał
                            wyprowadzić to oddzadzą ci tylko 10 % kaucji, a i czynsz jest wysoki za
                            mieszkanie np. 60 m2 - 660 zł plus opłaty za prąd, wodę, ogrzewanie itd.Myślę
                            że opłaca się wtedy gdy np firma gdzie pracujesz zafunduje ci te 30 %.
                            pozdr. e.
                            • perry. Re: mieszkania czynszowe 19.02.02, 10:46
                              Zgadza się, tym niemniej i tak jest to w pewnych przypadkach bardziej opłacalne
                              niz branie kredytu na resztę tej sumy. Ciekawe zresztą jak się ta forma
                              rozwinie bo ponoć nowy rząd ma ją "promować".

Dla osób zarabiających właśnie średnio jest to chyba niezłe rozwiązanie, nawet
                              jeśli traktować je jako "przejściowe".

Dziekuje za wszystkie informacje i serdecznie pozdrawiam - Perry
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka