Dodaj do ulubionych

Peking dostal olimpiade

IP: *.telia.com 13.07.01, 16:22
A nie muwilem
Obserwuj wątek
    • Gość: cień Re: Peking dostal olimpiade IP: *.acn.waw.pl 13.07.01, 16:47
      Ja też wiedzialem, ze Pekin będzie organizatorem, choć wolałem żeby Toronto
      wygrało. Wiadomo, polityka i pieniądze, reszta nie ma najmniejszego znaczenia.
      • gdabski Re: Niestety Beijing dostal olimpiade 13.07.01, 17:46
        Niestety dostał... No nic. Trudno się mówi i idzie się dalej...
        • Gość: turtle Re: Niestety Beijing dostal olimpiade IP: 217.11.133.* 13.07.01, 18:15
          ciekawe czy pani Szewinska, która reprezentowała Polskę glosowała na Chiny.
      • Gość: krecha Re: Peking dostal olimpiade IP: *.hwr.arizona.edu 15.07.01, 23:42
        Liczy sie tez to, ze Chiny maja 50 razy wiecej ludzi niz Kanada. Olimpiada powinna
        byc impreza calego swiata, a nie tylko bialej (euro + pochodne) czesci ludzkosci.
        Dlatego musi byc ona organizowana w roznych krajach. Chiny zdecydowanie
        zasluguja na to, zeby byc gospodarzem.

    • Gość: goffi Re: Peking dostal olimpiade IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 13.07.01, 23:53
      podobno za 10 lat Pekin będzie liczył 20 mln mieszkańców, piepszone dziecioroby
      • Gość: Rafal Re: Peking dostal olimpiade IP: *.telia.com 14.07.01, 00:26
        Za 20 lat chine bedem najwienkszom potengom gospodarczom na swiecie to jest
        potwierdzone przes USA.
        • Gość: goffi Re: Peking dostal olimpiade IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 14.07.01, 00:29
          powinni im tam z 20 atomówek póścić, bo im sie w glowach przewraca
          • Gość: krecha Re: Peking dostal olimpiade IP: *.hwr.arizona.edu 15.07.01, 23:44
            Jawohl, mein fuhrer!
        • Gość: f Re: Peking dostal olimpiade IP: 172.16.223.* / *.ouka.fi 15.07.01, 16:12
          Gość portalu: Rafal napisał(a):

          > Za 20 lat chine bedem najwienkszom potengom gospodarczom na swiecie to jest
          > potwierdzone przes USA.


          Nie sadze, jaka to potega [choc wszyscy o tym mowia to chiny produkuja tylko
          tandetne towary lub co najwyzej sa zatrudnieni w zachodnich firmach]
          Moim zdaniem dominacja USA rozciagnie sie na najblizszy wiek...
          • Gość: Rafal Re: Peking dostal olimpiade IP: *.telia.com 15.07.01, 16:47
            W Chinach zagraniczny inwestor nie morze posadac wiencej nisz 50% firmy.
            To zpowodowalo ze Chinczycy przyciongajom inwesterow zagranicznych szczegulnie
            z branzy Teknologicznej i podpatrojow ich teknologie i po paru latach sami
            odwierajom nowe firmy ktore majom poparcie panstwa ktora sprzedaje swoj wlasny
            produkt "podpatszony" od zachodniego inwestora.
            Tak sie stalo nap. z Ericssonen co ma produkcje baz GSM-UTMS w Chinach co po
            paru latach produkcji Chinczycy wytwazajom ich wersje tych Bas.
            Po zatym w Chinach jest setki firm ktore doslownie kopiujom wszystko co sie da
            nap. telefony komorkowe i sprzedajom na lewo, wkoncu te firmy bedom produkowaly
            po wlasnom markom.
            Innym slowem Chiny majom swietnom kadre wyksztalconych ludzi i plany polityczne
            zwionzane na dalekom przyslosc gospodarczom.
            I tak ja mowilem wszyscy ekonomisci w USA mowiom jednym glosem miedzy rokiem
            2020-2030 Chiny bedom najwienkszom gospodarkom swiata napewno USA nadal bedzie
            potengom gospodarczom i wojskowom przes setki lat ale bedom mieji niezlom
            konkurencje w Chinach a co z Europom to chyba to nikt nie wie ale mojim zdaniem
            Europa(EU) idzie na psy.

            • Gość: f Re: Peking dostal olimpiade IP: 172.16.223.* / *.ouka.fi 15.07.01, 17:20
              nie sadze (raz jeszcze powiem).
              do gospodarczej potegi potrzebne jest cos wiecej niz tylko tania sila robocza.
              w chinach nie ma klimatu do pracy naukowej i kultury przedsiebiorstw.
              poza tym standard zycia jest tam zdumiewajaco niski; coz z tego ze pekin to
              metropolia skoro resza kraju tonie w sredniowiecznej biedzie.

              > I tak ja mowilem wszyscy ekonomisci w USA mowiom jednym glosem miedzy rokiem
              > 2020-2030 Chiny bedom najwienkszom gospodarkom swiata napewno USA nadal bedzie
              > potengom gospodarczom i wojskowom przes setki lat ale bedom mieji niezlom
              > konkurencje w Chinach a co z Europom to chyba to nikt nie wie ale mojim zdaniem
              >
              > Europa(EU) idzie na psy.

              to tez przesada

    • Gość: f to skandal.... IP: 172.16.223.* / *.ouka.fi 15.07.01, 16:20
      dla mnie jest to skandaliczne. nastepny wybryk pana Pomarancza i jego ekipy...
      jak panstwo ktore scina glowy wlasnym obywatelom moze byc organizatorem
      olimpiady [tej ponoc szczytnej idei]?
      • Gość: krecha Re: to skandal.... IP: *.hwr.arizona.edu 15.07.01, 23:37
        To pewnie protestowales kilka lat temu przeciwko Atlancie,
        a jeszcze wczesniej przeciwko Los Angeles?

        Nie? No to po co ta zadyma z krytyka Pekinu?
        • Gość: f Re: to skandal.... IP: 212.160.114.* 21.07.01, 23:57
          glupi jestes i tyle; skoro nie rozumiesz o czym mowa to nie brodz ekranu
          swoimi ''przemysleniami''...
    • Gość: X Re: Peking dostal olimpiade IP: *.vancouver32.dialup.canada.psi.net 22.07.01, 04:24
      Bardzo dobrze ze to Pekin zostal wybrany, a nie Torono.
      W tych ukladach Vancouver ma szanse na organizowanie Zimowej Olimpiady 2010.
      Zapraszam
    • Gość: Puchatek Re: Peking dostal olimpiade IP: *.gazeta.pl 22.07.01, 15:52
      A ja uważam, że to skandal. Totalitarne państwo, w którym dokonuje się publicznych egzekucji, które ogranicza
      wolność religijną, więzi i torturuje miliony ludzi. 12 lat po masakrze na Tienanmen, o której do dziś chińskie władze
      mówią, że wszystko było O.K. Potęga gospodarcza? Tralala, większą częć chińskiej produkcji wytwarzają ludzie
      siedzący w obozach pracy. No, ale nic nowego - w końcu mieliśmy olimpiadę w Moskwie, z uśmiechniętym Miszą
      na chorągiewkach, w tym samym czasie, kiedy miliony ludzi w Gułagu gniło żywcem. Czy Komitet Olimpijski zdaje
      sobie sprawę, że przy budowie kilkuset nowych, pięknych obiektów sportowych w Pekinie będą pracowali
      więźniowie sumienia? Ludzie siedzący od 15 lat w obozie za to, że (na przykład) trzymali w domu biblię albo
      uczestniczyli w �sekcie� Falun Gong? Że - statystycznie - jakieś 15% z nich umrze w trakcie tej budowy?
      Ideały Olimpijskie? Wielkie g... Wszystko jest na sprzedaż. Słowo honoru, gdybym był sportowcem, wolałbym
      zdechnąć z głodu, niż brać udział w tym przedstawieniu.
      • Gość: f Re: Peking dostal olimpiade IP: 212.160.114.* 22.07.01, 22:57
        Gość portalu: Puchatek napisał(a):

        > A ja uważam, że to skandal...

        niestety, jestesmy w mniejszosci. wiekszosc uwaza ze to calkiem cool (nawet w tym
        watku).
        ''komitet'' olimpijski juz parokrotnie fundowal nam takie niespodzianki...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka