wlodzimierz.ilicz 30.08.12, 12:41 Kto pozwolił kopać wielki dół pod tunelem Wisłostrady, gdy wiadomo, że tam pod spodem jest zwykłe półpłynne bagno? Nikt nie pomyślał, że to MUSI wylać i zagrozić tunelowi? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dinowar Wystarczy mieć większość i nic nie chcieć wyjaśnić 30.08.12, 13:06 Demokracja wg PO! A gdzie jest pani administrująca Wawą? Na urlopiku w tropiku? Czy ktoś Wawą jeszcze rządzi? Czy tak jak w całym kraju - czyli Polska nierządem stoi? PO się pogubiło, chaos rządzi razem z ignorancją i butą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mt Re: Wystarczy mieć większość i nic nie chcieć wyj IP: *.com.pl 30.08.12, 14:18 Polityka w najgirszym wydaniu... Od badania przyczyn i skutków są eksperci, a nie politycy. A eksperci wydają swoje opinie na bazie odwiertów, badań i analiz, czego nie robi się w kilka godzin (a było podane, że sprawę bada kilka niezależnych grup, że wyniki będą najpewniej w tym tygodniu). Opozycja zresztą na pewno też o tym wie, tylko to tak fajnie zrobić show pt. "Niech prezydent mi tu natychmiast wyjaśnia, co mnie obchodzą jakieś badania, niech prezydent wie!". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elorapik Re: Wystarczy mieć większość i nic nie chcieć wyj IP: *.itsa.net.pl 30.08.12, 14:51 Dobrze napisane. Piąteczka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chyzy ruj kurzawka POgrążyła bufet hehe n/t IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 30.08.12, 17:14 jw. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MaxV Re: kurzawka POgrążyła bufet hehe? IP: 173.233.205.* 31.08.12, 00:01 hehe... czyli kolejny ignorant na forum! Odpowiedz Link Zgłoś
greg.waw Re: Wystarczy mieć większość i nic nie chcieć wyj 30.08.12, 17:20 Dobry tytuł artykułu. Politycy na wszystkich szczeblach najlepiej co potrafią to awanturować się. Szczególnie ci z PIS. Odpowiedz Link Zgłoś
jakw Re: Wystarczy mieć większość i nic nie chcieć wyj 30.08.12, 20:44 Odwierty należało zrobić przed kopaniem. Odpowiedz Link Zgłoś
az100 Re: Awantura w ratuszu: co się stało na budowie m 30.08.12, 13:38 wlodzimierz.ilicz napisał: > Kto pozwolił kopać wielki dół pod tunelem Wisłostrady, gdy wiadomo, że tam pod > spodem jest zwykłe półpłynne bagno? > Nikt nie pomyślał, że to MUSI wylać i zagrozić tunelowi? Ciekawe. Ja nie wiedziałem, że "tam pod spodem jest zwykłe półpłynne bagno?" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: notremak Re: Awantura w ratuszu: co się stało na budowie m IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.12, 13:47 On od tego jest Włodzimierz Iljicz, żeby tak jak tamten wiedział wszystko, co mu pasuje. Odpowiedz Link Zgłoś
ganro HGW, załóż kask, waciak i leć na budowę ... 30.08.12, 13:44 uruchomiłaś z uśmiechem na ustach tarczę to sobie z małym ciekiem wodnym nie poradzisz? Odpowiedz Link Zgłoś
przechrztaimason Re: Awantura w ratuszu: co się stało na budowie m 30.08.12, 13:45 wlodzimierz.ilicz napisał: > Kto pozwolił kopać wielki dół pod tunelem Wisłostrady, gdy wiadomo, że tam pod > spodem jest zwykłe półpłynne bagno? > Nikt nie pomyślał, że to MUSI wylać i zagrozić tunelowi? Inteligent szpagatowy. Niedawno wykopano pod Wisłą tunel kolektora ściekowego do "Czajki" i jakoś nikogo tam nie zalało, to raz. Dwa, ze jeszcze metro pod Wisłą nie weszło. Wy tam na lewicy wszyscy tacy zaznajomieni z faktami, czy tylko wstyd kolegom przynosisz? Odpowiedz Link Zgłoś
ganro Re: Awantura w ratuszu: co się stało na budowie m 30.08.12, 13:52 > Inteligent szpagatowy. Niedawno wykopano pod Wisłą tunel kolektora ściekowego d > o "Czajki" i jakoś nikogo tam nie zalało, to raz. Dwa, ze jeszcze metro pod Wis > łą nie weszło. Wy tam na lewicy wszyscy tacy zaznajomieni z faktami, czy tylko > wstyd kolegom przynosisz? Jakbyś umiał czytać to on napisał o tunelu wisłostrady a tunel ściekowy jest w trochę innym miejscu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: joj Nie lubię kur... pisuarów! IP: *.aster.pl 30.08.12, 13:51 Ale muszę przyznać, że tym razem mają rację. Może by tak codzienne konferencje pani prezydent? Wprawę w ich zwoływaniu już przecież pani ma, tylko temat tym razem niewygodny? Odpowiedz Link Zgłoś
autocash Re: Wisłostrada 30.08.12, 18:04 Niestety, na wyniki badań trzeba czekać - wiadomo. Ale konferencja, żeby powiedzieć mieszkańcom wprost, o co chodzi, by się przydała. Tak z czystego szacunku i poczucia obowiązku wobec wyborców. --- Kredyt pod zastaw samochodu Warszawa Odpowiedz Link Zgłoś
pyth0n Awantura w ratuszu: co się stało na budowie metra? 30.08.12, 13:59 Przypominam, że stację metra przesunął pod Wisłostradę wbrew pierwotnemu projektowi zarząd miasta z ramienia PiS (imć Marcinkiewicz konkretnie) i tam należy kierować żale. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Awantura w ratuszu: co się stało na budowie m 30.08.12, 14:52 pyth0n napisał: > Przypominam, że stację metra przesunął pod Wisłostradę wbrew pierwotnemu projek > towi zarząd miasta z ramienia PiS (imć Marcinkiewicz konkretnie) i tam należy k > ierować żale. Tere fere. Zapraszam do lektury projektu koncepcyjnego odcinka centralnego II linii metra, który - jak łatwo zauważyć - ukończony został w kwietniu 2008, na zamówienie miasta złożone w listopadzie 2007 r., a więc w rok po objęciu urzędu przez miłościwie warszawiakom panującą HGW. Raport geologiczny zezwalający na budowę na str. 29-33, uzasadnienie lokalizacyjne dla obecnej stacji "Powiśle" na str. 134. Nie jestem bynajmniej kochankiem PiSu ani Marcinkiewicza osobiście, ale desperacja dziennikarzy w obronie za wszelką cenę p. HGW przed jakimkolwiek powiązaniem ją z wiadomym wypadkiem robi się coraz bardziej kuriozalna; zaraz okaże się ani chybi, że największą winę ponosi prezydent Starzyński, bo to w końcu on pierwszy konkretnie zaczął planować metro w Warszawie... Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
asperamanka Re: Awantura w ratuszu: co się stało na budowie m 30.08.12, 15:04 Największą winę ponosi, ponad wszelką wątpliwość, Bierut & Consortes, bo to oni decyzją Prezydium Rządu z listopada 1953 roku wstrzymali budowę metra w Warszawie bez podania przyczyn. Gdyby nie ci komunistyczni zbrodniarze, metro pod Wisłą funkcjonowałoby, zgodnie z planem, od 1959 roku, i dziś nie byłoby żadnych problemów :-))) Odpowiedz Link Zgłoś
greg.waw Re: Awantura w ratuszu: co się stało na budowie m 30.08.12, 17:36 Akurat w fragmencie, na który się powołujesz nie ma słowa uzasadnienia dla przesunięcia stacji ze skrzyżowania Zajęcza-Dobra w obecne miejsce. Jest tylko uzasadnienie przesunięcia spod Tamki w kierunku Wisły, zresztą dość słabe uzasadnienie. Co więcej zapisy na str. 28: "Plan trasy metra z obiektami mieści się w granicach obszaru inwestowania zdefiniowanego w materiałach dostarczonych przez Inwestora." sugeruje, że ograniczenia na lokalizacje stacji zostały określone wcześniej. Kiedy? Nie wiem, być może właśnie za rządów Marcinkiewicza i Borowskiego i wcale by mnie to nie zdziwiło, gdyby to te osoby podjęły decyzję o przesunięciu stacji nad Wisłę (sam Borowski nie zaprzeczył). Ta ekipa miała zamiłowanie do przesuwania stacji nowej linii metra. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Awantura w ratuszu: co się stało na budowie m 30.08.12, 18:01 greg.waw napisał: > Akurat w fragmencie, na który się powołujesz nie ma słowa uzasadnienia dla prze > sunięcia stacji ze skrzyżowania Zajęcza-Dobra w obecne miejsce. Nie ma, bo decyzja o tym zapadła już wcześniej. Gdyby jednak ekipa p. HGW uznała ją za złą, było dość czasu by ją zmienić - rok do złożenia zamówienia na projekt i 4-5 lat do rozpoczęcia budowy. A ponieważ tego nie zrobiono, można śmiało uznać, że lokalizacja ta przez ekipę p. HGW traktowana była jako równie dobra jak przez ekipę p. Marcinkiewicza, więc zrzucanie na niego większej odpowiedzialności za wypadek niż na ekipę obecną jest czystym absurdem. > Jest tylko uzas > adnienie przesunięcia spod Tamki w kierunku Wisły, zresztą dość słabe uzasadnie > nie. A według mnie nawet przekonujące - też uważam, że pod Wisłostradą lokalizacja stacji jest korzystniejsza; a byłoby jeszcze lepiej, gdyby pomyślano o bezpośrednim połączeniu stacji z przystankami autobusowymi w tunelu. > Ta ekipa miała zamiłowanie do przesu > wania stacji nowej linii metra. Akurat zdecydowanie najgłupsza decyzja o przesunięciu - tj. przeniesienie stacji "Wolska" z wylotu ul. Młynarskiej na ul. Płocką - zapadła niestety już za rządów p. HGW; nadzieja w tym, że do budowy odcinka zachodniego zostało jeszcze ładnych kilka lat, więc może ktoś do tej pory puknie się wystarczająco mocno w czerep :-/ Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
pokon Re: Awantura w ratuszu: co się stało na budowie m 30.08.12, 16:23 Dołóż do tego Piskorskiego , który zgarnął kasę za nikomu nie potrzebny tunel pod Wisłostradą,tłumacząc się potem ,że kasę wygrał w kasynie. Odpowiedz Link Zgłoś
birdy-niam-niam Re: Awantura w ratuszu: co się stało na budowie m 30.08.12, 17:20 pyth0n napisał: > Przypominam, że stację metra przesunął pod Wisłostradę wbrew pierwotnemu projektowi zarząd miasta z ramienia PiS (imć Marcinkiewicz konkretnie) i tam należy kierować żale. """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""" widać, że wiedzę czerpiesz z lektury GW. to dobrze, tyle, że właśnie okazało się, że albo nie kupujesz jej codziennie, albo nie czytasz całej, albo nie rozumiesz tego co czytasz. prawdą jest, że przez dzień, czy dwa GW łącznie z portalem gazeta.pl forsowała tezę, że za wszystko odpowiada PiS (w osobie kazia marcinkiewicza), ale już dzień później ten sam autor przepraszał- czy też może precyzyjniej - wycofywał się z oskarżeń pod adresem kazia, datując podjęcie decyzji o umiejscowieniu stacji powiśle na lata, w których halina, czy inna helena czy hania z PEŁO dzierży funkcję prezydętej. także popraw się pythonie - kupuj CODZIENNIE GW i czytaj od deski do deski. potem próbuj zrozumieć, ale zaczynaj od maksimum dwóch-trzech artykułów. odmaszerować ! następny do diagnozy proszę.......................... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gwozdz Awantura w ratuszu: co się stało na budowie metra? IP: *.dynamic.chello.pl 30.08.12, 14:01 Polityka informacyjna ratusza do bani.... to fakt. Ale pis-opozycja... żal i to ogromny. Już głowy, winni, skazania, przesłauchania, komisje... więcej przedstawienia zamiast działeń. Ja wiem że tam siedzą spece od politologii historii i paru innych nieścisłych keirunków, ale do cholery przeciętnei inteligentny człowiek wie, że jak się coś spier#$%^& to trzeba zbadać co i zastanowić się jak to naprawić, by na hurra nie zwiększyć tylko strat. A już żalem totalnym była konferencja niejakiego plaszczaka, który przed zamkniętym tunelem Wisłostrady mówił, że "jak oni dojdą do władzy" to wstrzymają budowę metra. Koleś nei ma pojęcia co to znaczy w kontekście działania miasta (które bez sprawnego systemu komunikacji stanie się mega ciekawe) i 3 mld euro środków unijnych dofinnsowania. Ale hucpa w radzie być musi, bo przecież wąsik z wąsikiem musi pokazać jak to on i co to nie on. Naprawdę zabawne są wypowiedzi takich fachowców jak radni. Może niech skoncentrują się na zmianach nazw ulic... bo to chyba ich mentalnie nei przerasta jeszcze. Odpowiedz Link Zgłoś
uzdek98 trzeba odwolac walcowa w referendum ASAP... 30.08.12, 14:01 wystarczy juz tych sukcesow, ktore nam zafundowala hanka stolez i jej urzedasy POcioty... miasto jest kompletnie sparalizowane, druga linia metra zalana, podatki rosna, premie szeroko rozdawane a bufeciara schowala sie do szczurzej dziury i milczy.... POlska w budowie.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: joj Mimo wszystko coś jest budowane IP: *.aster.pl 30.08.12, 14:25 Mimo wszystko coś jest budowane. I na szczęście nie są to pomniki smoleńskie na każdym skrzyżowaniu. P.s. Ile metrów metra powstało za rządów spieprzajdziada? Odpowiedz Link Zgłoś
tuitam_online Na razie to chyba budują basen... 30.08.12, 22:03 > P.s. Ile metrów metra powstało za rządów spieprzajdziada? Żebyś się nie zdziwił... Tak na oko to kilka kilometrów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Coolas Re: trzeba odwolac walcowa w referendum ASAP... IP: 193.58.223.* 30.08.12, 14:30 Pamiętaj jedno, decyzję o zmianę lokalizacji stacji na tą bliżej Wisły podpisał Kazimierz 'Yes, Yes, Yes!' Marcinkiewicz. Nie mówię, że HG-W jest dobrym prezydentem, ale w tej sytuacji szczekanie PiSowców jest delikatnie mówiąc hipokryzją. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: trzeba odwolac walcowa w referendum ASAP... 30.08.12, 14:53 Patrz mój post i link powyżej - zaraz dojdziemy do tego, że wszystkiemu winny jest Zygmunt III Waza, bo to przez niego Warszawa zyskała metropolitalny charakter i w związku z tym dziś metra potrzebuje :-/ Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
asperamanka Re: trzeba odwolac walcowa w referendum ASAP... 30.08.12, 15:12 He he, Zygmunta III Wazy ty do tego nie mieszaj. Za jego panowania Warszawa zyskała jedynie ładny tytuł "Miasta Rezydencjonalnego Jego Królewskiej Mości", w oficjalnej łacinie - "Urbs Residentionalis Suae Regiae Maiestatis". Aż do 1795 zgodnie z oficjalną nomenklaturą "Sedes Ordinaria Regum Poloniae", czyli "Siedzibą Ordynaryjną Królów Polski" pozostawał Kraków. Formalną stolicą Królestwa Polskiego Warszawa została po raz pierwszy w 1815 roku, a stolicą konstytucyjną Polski, czyli wymieniona w Konstytucji, w 1952 roku :-D Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: trzeba odwolac walcowa w referendum ASAP... 30.08.12, 15:25 No przecież ja nie pisałem nic o "stołeczności", a jedynie o "metropolitalnym charakterze" :-) Jako rodzonego krakusa, sugestia taka powinna mnie chyba nawet obrażać ;-P Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
rydzyk_fizyk Re: trzeba odwolac walcowa w referendum ASAP... 30.08.12, 15:50 Aż do 1795 zgodnie z oficjalną nomenklaturą "Sedes Ordinaria Regum Poloniae", czyli "Siedzibą Ordynaryjną Królów Polski" pozostawał Kraków. Ostatecznie sprawę sedesu odfajkował tunel do Czajki :) Odpowiedz Link Zgłoś
uzdek98 Re: trzeba odwolac walcowa w referendum ASAP... 30.08.12, 17:05 no to moze wy dojdziecie, bo ja na pewno nie... ale widze, ze argument o II wojnie swiatowej mocno sie rozwija... po tygodniu winne sa postaci z XVIw, zatem pojdzmy dalej, z ktorej ery pochodzi kurzawka ? kreda ? kenozik ? ... zatem pisowskie dinozaury rowniez maczaly w tym spisku pazura... Odpowiedz Link Zgłoś
tuitam_online Re: trzeba odwolac walcowa w referendum ASAP... 30.08.12, 22:05 kapitan.kirk napisał: > Patrz mój post i link powyżej - zaraz dojdziemy do tego, że wszystkiemu winny j > est Zygmunt III Waza, bo to przez niego Warszawa zyskała metropolitalny charakt > er i w związku z tym dziś metra potrzebuje :-/ Oraz pewnie król Staś - to przez te wyprawy Canaletta na Saską Kempę trzeba teraz traktować Pragę jako część Warszawy ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MaxV Re: trzeba odwolac walcowa w referendum ASAP... IP: 173.233.205.* 31.08.12, 00:10 "wystarczy juz tych sukcesow (...)" ... oraz pospolitych ignorantow na forum! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LuX Re: Awantura w ratuszu: co się stało na budowie m IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.12, 15:03 Bufetowa jak zwykle winna. To ona ( sama )zalała metro!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brona To bicie piany przez opozycję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.12, 15:33 PO ma większość w RW i wszystko może, a nic nie musi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jugolaz Awantura na Radzie Warszawy, nie w Ratuszu! IP: *.acn.waw.pl 30.08.12, 15:38 podkręcanie leadów na portalu GW przekracza granicę zafałszowania faktów Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: RP A co z osobami wykonującymi badania geologiczne? IP: *.dynamic.chello.pl 30.08.12, 15:56 Przecież to nie politycy badali przekrój geologiczny pod budowe metra. Jak to się stało, że FACHOWCY nie zauważyli podziemnego jeziora!??! Czy w tym kraju są jeszcze ludzie z fachem, o rzetelność, których nie trzeba się obawiać. Niedługo strach bedzie gdziekolwiek się przemieszczać po ulicach miast, bo skoro przy kluczowej inwestycji w Warszawie inżynierowie popełnili taki błąd, to co się dzieje na mniejszych budowach domów, wiaduktów, dróg..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: znam winnego Awantura w ratuszu: co się stało na budowie metra? IP: *.tktelekom.pl 30.08.12, 16:30 odpowiedzialnosc ponosi woda w Wisle a nastepnie PIS, mohery, Palikot i wreszcie sam premier z wicepremierem. Wisle nalezy osuszyc a reszte przegopnic Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Smok Wielkimi krokami nadchodzi dzień w którym IP: *.dynamic.lte.plus.pl 30.08.12, 17:42 moje rozliczanie PIT w Warszawie odejdzie do przeszłości. Właśnie odstałem ze 20 minut w korku. Będę szczery: mieszkam na dolnym Mokotowie i mam w głębokiej dupie II linię metra i całą komunikację publiczną, rowery Veturilo, masy krytyczne i parady Schumana. Natomiast robię wszystko by oderwać moje miejsce pracy od Warszawy i przypuszczam że ten gest moja firma powita z otwartymi ramionami - niższe koszty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktos z RW Awantura w ratuszu: co się stało na budowie metra? IP: *.dynamic.chello.pl 30.08.12, 18:03 NIestety stało sie jasne. Zarówno stacje metra Powiśle jak i zachodnią nitkę tunelu trzeba zasypać. Nie będzie II linii metra. Jutro maja zostac rozpoczęte prace nad ogłoszeniem przetargu dla wykonawcy. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gośc portalu Koniec budowy II linii metra. IP: *.dynamic.chello.pl 30.08.12, 18:05 Zostały właśnie podjęte decyzje o zakończeniu budowy i zasypaniu stacji Powiśle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: [gość portalu] Bufet do dziury i zalać betonem. IP: *.115.92.62.static.cust.telenor.com 30.08.12, 20:33 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mr.pen POlacy nic sie nie stalo.... IP: *.toya.net.pl 30.08.12, 21:08 POlacy nic sie nie stalo POlacy nic sie nie stalo... nic sie nie stalo POlacy nic sie nie stalo... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eM Ten Wąsik, ach ten Wąsik IP: *.dynamic.chello.pl 30.08.12, 21:13 ten wzrok, ten krok, ten pląsik tunelik czy Tupolew on się na wszystkim zna tadada da da! Odpowiedz Link Zgłoś
mariatg8 Jestem Piczwąsik. Informuję Wąsika, znanego skąd- 30.08.12, 22:33 inąd , że , qśwa , zalało stację metra . To się stało , panie Wąsik . Jak będziecie taką bezdennie głupią opozycją , to bufet będzie tu rządził na wieki . Amen . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kapt dlaczego "awantura" ? jak dla mnie pytania zasadne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.12, 23:18 niech zyje obiektywizm... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: warszawiak Awantura w ratuszu: co się stało na budowie metra? IP: *.isp.bjm.pl 31.08.12, 09:35 Brawo Panie Maciejowski!!!!!!!!!!!! jest Pan najlepszym radnym Warszawy w przyszłych wyborach ma Pan mój głos i mojej całej rodziny!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: filut z Pragi Bufet na razie jeszcze wierzga przed ujawnieniem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.12, 21:27 kontraktow na krecenie lodow na zamowieniach ratusza - ale Bufetowa za kudly bedzie zaciagnieta do Sztrazburga i papiery bedzie musiala wydac po tym populacja Bufeciarzy na wolnosci przerzedzi sie o jakies 50% a wsrod wierchuszki to juz nieliczni w wolnej Polsce beda ogladac nieokratowane niebo to co tu wymagac od Bufetowej zeby sie przyznala do podkopu dla maskirowki lodow na metrze? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Toni Awantura w ratuszu: co się stało na budowie metra? IP: *.244.22.12.dynamic.ttnet.com.tr 11.09.12, 21:16 A ja sie zapytowywuje kto pozwolil Wisle plynac w tak fatalnym miejscu ? PiS powinien komisje powolac w tej sprawie i zlecic ekspertyze specjalistom od biegu rzek z USA. Poza tym jakiegos sabotazu czy innego spisku tez sie wykluczyc nie da. Ksiadz Kordecki na mury a Macierewicz do roboty ! Odpowiedz Link Zgłoś