Gość: Andrzej IP: *.204.71.60.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.10.12, 15:29 Do kitu ... brakuje zdjęcia płotu z dziurą co ją jakiś baran ostatnio samochodem wyrąbał ... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: moto Nowe bariery ze stalowych lin stanęły na Ursynowie IP: *.89.84.146.static.cdpnetia.pl 19.10.12, 15:45 no nie popisali sie inwencją, a co z motocyklistami? takie bariery powodują śmiertelne zagrożenie... i mówie tutaj o sytuacji, gdy naprykład jakis motocyklista zostanie zepchnięty na nie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: s Re: Nowe bariery ze stalowych lin stanęły na Ursy IP: 217.33.154.* 19.10.12, 15:47 A ile takich przypadków było? Poważnie pytam. Bo może warto zlikwidować wszystkie słupki przy chodnikach, latarnie drogowe, znaki drogowe i krawężniki. W ogóle wszystko zlikwidujmy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gh67 A propos tych ekranów... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.12, 15:45 ... na dalszym odcinku Rosoła - CZY KTOŚ DO QR.Y NĘDZY O NIE W JAKIKOLWIEK SPOSÓB DBA? Są czarne od brudu i z miesiąca na miesiąc coraz bardziej pobazgrane. Skoro to mieszkańcy osiedla obok tak ich pragnęli (z politykami SLD na czele), to niech teraz wymuszą ich regularne oczyszczanie - co, skoro są za płotem i zochydzają całkiem sympatyczną dotąd ulicę, a nie własne podwórko to już można mieć to w du.ie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Spostrzegawczy I znów jak u Barei IP: *.dynamic.mm.pl 19.10.12, 15:45 Do tej pory jak ktoś wleciał w płot, to było wiadomo kto i było wiadomo z czyjego OC ściagnąc za naprawę. A teraz będzie jak z nagminnie rozwalanymi znakami drogowymi, wysepkami, latarniami osiedlowymi itp, gdzie główne działanie sprawcy skupia się na odjechaniu z miejsca zdarzenia. Więc będzie jak u Barei: ja zapłacę, pan zapłaci.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Migas Re: I znów jak u Barei IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.12, 19:01 Do tej pory jak ktoś wyleciał w płot to powstawało pytanie czy tym razem zginął pieszy czy jeszcze nie? Czy to tak trudno zrozumieć, że nie chodzi o płot ale o bezpieczeństwo osób idących chodnikiem? Czy zawsze musimy działać tak, że dopiero jak ktoś zginie to pojawi się mada artykułów...z pytaniami "dlaczego " ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Nowe bariery ze stalowych lin stanęły na Ursynowie IP: *.polkomtel.com.pl 19.10.12, 16:09 Ciekawe ilu motocyklistów będzie "poszatkowanych" przez to cudo... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Motocyklistka Re: Nowe bariery ze stalowych lin stanęły na Ursy IP: *.warszawa.vectranet.pl 19.10.12, 20:10 To samo pomyślałam, gdy zobaczyłam dziś ten koszmarek... Trzeba będzie zacząć jeździć musowo lewym pasem, żeby się nie dać zepchnąć na barierki gnającym do pracy puszkarzom. Odpowiedz Link Zgłoś
abtmarketing Nowe bariery ze stalowych lin stanęły na Ursynowie 19.10.12, 16:11 Samochod - najczesciej uzywane niebezpieczne narzedzie w cebulandii. W cywilizowanych krajach sluzy do bezpiecznego i wygodnego przemieszczania sie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: welarg Re: Nowe bariery są bardzo niebezpieczne IP: 148.81.254.* 19.10.12, 16:13 Był wypadek na autostradzie A1 na południe od Trójmiasta, gdzie są takie bariery. Samochód, który na nie najechał, przeleciał jak wyrzucony z procy na przeciwległe pasy ruchu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rumbi Re: Nowe bariery są bardzo niebezpieczne IP: *.nowydwormazowiecki.vectranet.pl 19.10.12, 16:24 Dopuszczalna prędkość na A1 to chyba 130 km/h, pewnie jechał szybciej. Dopuszczalna w terenie zabudowanym, w W-wie to 50 km/h. Nie sądzę (nie jestem specjalistą w tym temacie) żeby ktoś jadący nawet 70-80 km/h "wyleciał jak z procy", ale może sie mylę :/ Odpowiedz Link Zgłoś
michal0510 Re: Nowe bariery są bardzo niebezpieczne 19.10.12, 16:48 > Dopuszczalna w terenie zabudowanym, w W-wie to 50 km/h. Nie sądzę (nie jestem specjalis > tą w tym temacie) żeby ktoś jadący nawet 70-80 km/h " Dzięki "znakomitej" synchronizacji, jadąc z przepisową prędkością, zaliczasz wszystkie czerwone światła. A sygnalizatory stoją co 300-500 metrów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nick Re: Nowe bariery są bardzo niebezpieczne IP: *.warszawa.vectranet.pl 19.10.12, 17:03 I co z tego? Żyłka Ci pęknie jeśli nie zdążysz przejechać jednym susem trasy do domu ? Dostajesz piany bo musisz zatrzymywać się kilka razy na czerwonym świetle? No tragedia po prostu! A może dotrze do Ciebie, że jesteś w mieście, nie na autostradzie. I uprzedzając argument o tzw zielonej fali, owszem to bardzo dobre rozwiązanie ale w krajach cywilizowanych. Dla nas dopiero wtedy gdy nasze pszenno-buraczane społeczeństwo dorośnie i zejdzie z drzewa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Babcia klozetowa Święta racja ! IP: *.dynamic.mm.pl 19.10.12, 18:51 Przy zielonej fali trzeba jechać 50 km/h. Kto jedzie szybciej to i tak stoi na światłach. Ale który polski baran to zrozumie ? Odpowiedz Link Zgłoś
igoro Re: Święta racja ! 19.10.12, 20:42 to przesąd, że jest możliwe takie ustawienie świateł żeby zielona fala działa wszędzie przy takiej samej prędkości (weź pod uwagę występowanie różnych odległości między skrzyżowaniami oraz ruch w obu kierunkach). akurat na tym odcinku trzeba jechać ok 80 km/h żeby trafiać w zielone (przynajmniej w kierunku kabat, w godzinach popołudniowych). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miecio Re: Nowe bariery są bardzo niebezpieczne IP: *.dynamic.chello.pl 20.10.12, 09:13 >Dostajesz piany bo musisz zatrzymywać się kilka razy na czerwonym świetle? gdyby dotyczyło to tylko Rosoła to może można było jakoś ścierpieć ( a jest tam parę świateł) ale jadąc choćby z centrum można dostać ku...icy jak stoi się co paręset metrów. czas nie jest aż tak istotny jak ciągłe hamowanie i ruszanie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Migas Re: Nowe bariery są bardzo niebezpieczne IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.12, 18:53 Przecież nikt Ci nie każe tutaj mieszkać.... znajdź sobie okolice bez sygnalizatorów i gnaj ile fabryka daje ;-) ...że co?? że argument na poziomie przedszkola?? Jasne..podobnie jak i tłumaczenie dotyczące powodów szybkiej jazdy i zielonej fali ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jle_ffm Nowe bariery ze stalowych lin stanęły na Ursynowie IP: 188.116.35.* 19.10.12, 16:20 Ciekawe kiedy w końcu w tym kraju nastanie moda na kulturalna jazdę? Na przestrzeganie przepisów (zgoda,że nie zawsze są one w porządku i wiele z nich jest do zmiany). Tak jak w wielu krajach na Zachodzie, na jazdę po mieście z przepisową prędkością, przepuszczeanie pieszych na przejsciach, itp. itd??? Odpowiedz Link Zgłoś
dd_heretyk Re: Nowe bariery ze stalowych lin stanęły na Ursy 19.10.12, 16:30 Piesi na tiry, Tiry na tory, a tory do lasu... ...i nie będzie o to tyle hałasu. ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: (gość portalu) Re: Nowe bariery ze stalowych lin stanęły na Ursy IP: *.slcj.uw.edu.pl 19.10.12, 19:09 Jak tylko na dluzszych odcinkach bedzie mozna poruszac sie autostradami, obwodnicami oraz drogami omijajacymi tereny zabudowane. Odpowiedz Link Zgłoś
tomjani Re: Nowe bariery ze stalowych lin stanęły na Ursy 19.10.12, 22:41 Gość portalu: (gość portalu) napisał(a): > Jak tylko na dluzszych odcinkach bedzie mozna poruszac sie autostradami, obwodnicami > oraz drogami omijajacymi tereny zabudowane Wtedy na tych autostradach będzie się śmigać 150km/h, 200km/h... ile tylko fabryka dała. A obwodnice w mig obudują developerzy zbiorowiskami gargameli, i zamieszkujące w nich lemingi zaczną domagać sie wybudowania obwodnicy obwodnicy. Odpowiedz Link Zgłoś
jpelczar Blokowiska 20.10.12, 00:12 Jeśli chodzi o blokowiska, to się zgadzam. Już wiszą reklamy jakiegoś osiedla przy A2 z napisem, o ile pamiętam, "15 minut autostradą do Centrum" ... Odpowiedz Link Zgłoś
tomjani Re: Blokowiska 20.10.12, 07:56 jpelczar napisał: > Już wiszą reklamy jakiegoś osiedla przy A2 z napisem, o ile pamiętam, "15 minut > autostradą do Centrum" ... I zapewne jeszcze to gargamelowisko, stłoczone tak że nawet drzewka nie da się tam już wcisnąć reklamowane jest jako Miasto-Ogród. Z racji li tylko kilkunasto- a może kilkudziesięciokilometrowej odległości od rogatek Warszawy! Tynczasem prawdziwe miasta-ogrody, takie jak Komorów, Podkowa Leśna czy Milanówek powstały nie przy arterii szybkiego ruchu lecz przy kolei dojazdowej, w tym przypadku EKD/WKD. No i ciekaw jestem na jakiej zasadzie wyliczono te 15 minut. Pewnie przy zalożeniu że autostrada dochodzi pod sam Pajac Kultury, i depnie się gaz tak aby śmignąć dozwolone 140km/h. Wtedy istotnie można byłoby dojechać do centrum w 15 minut z developerki połozonej w odległosci 35km od centrum. Ewentualnie tak, że 15 minut będzie się jechało 35km odcinkiem autostrady, oczywiście nie do centrum lecz do jakiegoś węzła Konotopa, a ile stamtąd trzeba się będzie przepychać w korkach do centrum - to insza inszość. Develper prawdę napisał: jadąc do centrum jedziemy 15 minut samą tylko autostradą do granic miasta, a ze leming zrozumiał to tak że po 15 minutach znajdzie się w samym centrum Warszawy - to jego problem. Odpowiedz Link Zgłoś
michal0510 Nowe bariery ze stalowych lin stanęły na Ursynowie 19.10.12, 16:44 Postawcie jeszcze więcej idiotycznie ustawionych świateł! Jazda ul. Rosoła od strony Kabat zgodnie z przepisami oznacza stanie na wszystkich dwunastu światłach, dlatego ludzie zap.... ile koni pod maską. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maciek Trochę w tym prawda... IP: *.adsl.inetia.pl 20.10.12, 08:58 Poza niewłaściwą geometrią, zachęcającą do rozpędzania się, jest tam wiele świateł, które spokojnie można było zastąpić np. rondami. No, ale w Warszawie, jak wiadomo, fakt, że prawo zakazuje stosowania świateł, tam gdzie można zastosować inne rozwiązania, nic nie znaczy. Bardziej istotnym kryterium jest skala czynników majątkowych dla wdrażających daną organizację ruchu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obiektywny Nowe bariery ze stalowych lin stanęły na Ursynowie IP: *.rzeczpospolita.pl 19.10.12, 17:12 Fakty są takie że światła na Rosoła (i generalnie w całej Warszawie) są tak ustawione że jadąc przepisowo trzeba co chwila stać na czerwonym. Dlatego wszyscy tak pędzą żeby załapać się na "zieloną falę". Gdyby urzędasy chwilę pomyślały i to przeanalizowały, doszliby do wniosku że światła trzeba tak ustawić żeby to przepisowa a nie nieprzepisowa jazda pozwalała załapać się na zieloną falę... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Babcia klozetowa Nowa teoria pędzących debili IP: *.dynamic.mm.pl 19.10.12, 18:56 A gdzie w Warszawie poza kawałkiem Wisłostrady masz "zieloną falę" ? Wszystkie inne skrzyżowania nie są ze sobą w żaden sposób powiązane, więc kolor kolejnych świateł jest losowy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: (gość portalu) Re: Nowa teoria pędzących debili IP: *.slcj.uw.edu.pl 19.10.12, 19:06 Na Niepodleglosci w sobote, przy 110km/h. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MIgas Re: Nowa teoria pędzących debili IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.12, 19:12 Nie przesadzaj..w Al Niepodległości jest zielona fala..zaleznie od dnia i pory działa w kierunku Ursynowa albo w kierunku Centrum...przy prędkości 50Km/h :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kno Nowe bariery ze stalowych lin stanęły na Ursynowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.12, 20:05 Bariery w takim ksztalcie - stalowe liny byly juz ale w latach 60 na zachodzie. Jako ze nie pochlanialy energii pojazdu, albo samochody przelatywaly przez nie na druga strone, szukano lepszego rozwiazania. W koncu okazalo sie ze najlepsze sa metalowe bariery, dokladnie te ktore stawiano do tej pory. Sa tez bezpeczenijsze dla motocyklistow. Zatem kto komu dal zeby wprowadzac to archaiczne dziadostwo na drogi? Bo jak mozna zauwazyc montuja to w coraz wiekszej ilosci miejsc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Migas Re: Nowe bariery ze stalowych lin stanęły na Ursy IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.12, 20:27 Hmm..a ja rok temu z jechałem kawałek Skandynawii..i wszędzie..tylko bariery linowe. Nie przypominam sobie bym trafił tam przez jakiś most czasowy Proponuje nieco więcej lektury na temat barier linowych..tych obecnie montowanych Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aas "Ulica Rosoła to główna arteria Ursynowa" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.12, 20:43 "Ulica Rosoła to główna arteria Ursynowa" Autor artykułu pochodzi spod Nowego Sącza i mieszka w Warszawie od kwartału? Aha, to wszystko jasne. Odpowiedz Link Zgłoś
igoro Re: Nowe bariery ze stalowych lin stanęły na Ursy 19.10.12, 20:58 to prawda, że dość często tam wylatują, ale zupełnie nie rozumiem czemu to robią. wcześniejszy kawałek, gdzie z uwagi na barak straży miejskiej skasowano pas zieleni, wydaje się groźniejszy. może tam jest jakiś defekt nawierzchni? PS. dobrze że nie mieli kolekcji wszystkich dziur w płocie, bo by pokaz slajdów zrobili Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Nowe bariery ze stalowych lin stanęły na Ursynowie IP: *.ftth.cust.kwaoo.net 19.10.12, 21:28 nowe 'szatkownice', jak miło... :/ nie życze nikomu szlifa na tym zakręcie... Odpowiedz Link Zgłoś
fruqo3 Re: Nowe bariery ze stalowych lin stanęły na Ursy 19.10.12, 22:10 Gość portalu: m napisał(a): nowe 'szatkownice', jak miło... :/ nie życze nikomu szlifa na tym zakręcie... Jak będziesz jechal zgodnie z przepisami, tzn. 50km/h to te liny krzywdy ci przy "szlifie" nie zrobią. A jak chcesz zapierd...ć jak debil to może lepiej żeby poszatkowały cię w tym miejscu zanim zrobisz krzywdę komuś innemu. Odpowiedz Link Zgłoś