Dodaj do ulubionych

Podejrzanie tanio za śmieci pod Warszawą. Dlacz...

IP: 195.117.255.* 27.03.13, 07:12
Podejrzanie tanio pod Warszawą?!
A może jednak podejrzanie drogo w Warszawie?!...
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Żeby tylko nie doszło do takiej sytuacji w Warszawie, że po otwarciu ofert okaże się, że oferty są zbyt tanie i przetarg się unieważni, żeby w drugim podejściu koszty mogły być odpowiednio wyższe...
Obserwuj wątek
    • olecky Eksperci uważają, że od 27.03.13, 07:20
      "Dlatego eksperci uważają, że byłoby lepiej, gdyby gminy organizowały przetarg na odbiór odpadów. I wskazywały firmom śmieciarskim konkretne instalacje, do których mają one trafić. Tak, by mieć pewność..."

      ...że zarobi ten, kto miał zarobić.

      Dobrze, że wreszcie jasno powiedziano, że motywacją całego tego zamieszania miało być zmuszenie gmin do zamawiania usług u konkretnych odbiorców, krewnych i znajomych królika. Do nadzoru nad tym czy odpady są właściwie zagospodarowane nie powinno służyć wskazanie pana Heńka jako jedynego fachowca w powiecie, ale normy, które powinny spełniać instalacje, oraz policja ekologiczna mająca narzędzia do tego, by sprawnie ścigać wywożących śmieci do lasu albo palących nimi w piecu.
      • asperamanka Re: Eksperci uważają, że od 27.03.13, 08:10
        Śmieciarze w tych podwarszawskich gminach i tak zarobią znacznie więcej, bo klientów będą mieli więcej. Zapłaci każdy, a nie część mieszkańców, jak do tej pory. Więc ten cel złodziejskiej ustawy jest spełniony.

        Tu chodzi o coś innego. Zaczął się po prostu kolejny etap robienia z tata wariata.

        Deklarowanym celem ustawy śmieciowej było spowodowanie, żeby Kowalski nie wywoził śmieci do lasu, bo skoro i tak zapłaci za ich wywóz, to po co miałby to robić?

        Teraz nagle okazuje się, że w jednej gminie tak zorganizowany wywóz może kosztować 1/3 tego, co w sąsiedniej.

        Trzeba jakoś uzasadnić, że Bufet jest dobry, bo dba o "ekologię", a podwarszawskie gminy są złe, bo mają "ekologię" w doopie. Tam po prostu radni wiedzą, że jeśli nadmiernie okradną mieszkańców, polegną w następnych wyborach. W Warszawie wiedzą, że i tak głosuje się na listy partyjne przeciw pomnikom Kaczyńskiego, a ich dalszy byt zależy od central partyjnych, a nie od wyborców.
    • Gość: yey Ciekawe, czy teraz gminy obniżą stawki za śmieci.. IP: 193.201.36.* 27.03.13, 07:31
      Skoro wybrane w przetargu firmy są, jak napisano, znacznie tańsze niż zakładały gminy to ciekawe czy przyjęte stawki za odbiór śmieci zostaną obniżone?
      Ja raczej przypuszczam że ten dodatkowy zysk z nowego podatku pozwoli zatrudnić kilku kolejnych znajomych w urzędzie.
      • Gość: mm Re: Ciekawe, czy teraz gminy obniżą stawki za śmi IP: *.artcomp.waw.pl 27.03.13, 07:57
        W Piasecznie stawki ustalą dopiero po rozstrzygnięciu przetargu. Jedna z niewielu rozsądnych decyzji.
    • robertmatycz Re: Podejrzanie tanio za śmieci pod Warszawą. Dla 27.03.13, 07:33
      Gość portalu: Grażyna M. napisał(a): Mądrze napisane, Popieram.

      > Podejrzanie tanio pod Warszawą?!
      > A może jednak podejrzanie drogo w Warszawie?!...
      > Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
      > Żeby tylko nie doszło do takiej sytuacji w Warszawie, że po otwarciu ofert okaż
      > e się, że oferty są zbyt tanie i przetarg się unieważni, żeby w drugim podejści
      > u koszty mogły być odpowiednio wyższe...
      • w_a_w_a_s_a_w_a Re: Podejrzanie tanio za śmieci pod Warszawą. Dla 27.03.13, 07:52
        Nawet nie "podejrzanie" drogo, tylko dosadniej - złodziejsko. A ten POrtal jak widać czynnie uczestniczy w machinie manipulacji POprzez wciskanie kolejnego kitu warszawiakom, że u nich wcale nie będzie drożej niż gdzie indziej, tylko po prostu "uczciwiej" - bo tam będą wywozić do lasu - żenada. W większości podwarszawskich miejscowości będzie DROŻEJ niż obecnie co świadczy o tym, że bzdurą są wnioski zawarte w tych dziennikarskich wypocinach. Tam tylko nie planują łatania dziur budżetowych tymi opłatami i dlatego stawki mogą być o wiele mniejsze.
        • Gość: jlb Re: Podejrzanie tanio za śmieci pod Warszawą. Dla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.13, 08:13
          Nie odpowiadaj temu trollowi. Naciskaj kosz przy poście. Jego od paru dni wszędzie pełno z głupimi tekstami.
    • jhbsk Podejrzanie tanio za śmieci pod Warszawą. Dlacz... 27.03.13, 08:00
      Co za brednie. Podejrzanie tanio? W Milanówku na przykład odpady z domów jednorodzinnych są aktualnie odbierane bezpłatnie! Miasto za to płaci, bo nie musi sprzątać po rowach i zadrzewieniach. Więc nie bredźcie, że jest za tanio.
      • torwin7 Re: Podejrzanie tanio za śmieci pod Warszawą. Dla 27.03.13, 09:27
        no ale przecież za worki w Milanówku trzeba zapłacić; worki w Milanówku są w różnych kolorach, przeznaczone dla różnego typów śmieci, cena jest zróżnicowana w zależności od rodzaju śmieci.
        • jhbsk Re: Podejrzanie tanio za śmieci pod Warszawą. Dla 27.03.13, 09:34
          Nieprawda. Obowiązuje system worek za worek - jeden oddajesz jeden otrzymujesz. Płaci się za dodatkowe worki ( jeśli chcesz oddać więcej odpadów).
          Tu opis.

          Dopiero od lipca będzie opłata od osoby.
      • Gość: mexx Re: Podejrzanie tanio za śmieci pod Warszawą. Dla IP: *.dynamic.chello.pl 04.04.13, 09:08
        Pomysł z gps dla śmieciarek jest super! Byle tylko ktoś to później rzeczywiście weryfikował.
    • Gość: mm Z biznesowego punktu widzenia to logiczne IP: *.artcomp.waw.pl 27.03.13, 08:00
      Jeżeli firma staje do przetargu, w którym stawką jest zagwarantowany roczny kontrakt na określony fragment rynku, to musi być taniej niż w sytuacji gdy na tym terenie walczy ze sobą kilkanaście konkurujących firm. Ot choćby oszczędność w logistyce - nie trzeba gnać kilka kilometrów po jeden kontener.
      Dlatego warszawskie stawki są szokujące.
      • Gość: swojak Re: Z biznesowego punktu widzenia to logiczne IP: *.met.pl 27.03.13, 08:15
        Podejrzanie tanio? Ja chcę, aby w W-wie też było podejrzanie tanio.A jak na razie jest podejrzanie drogo. Podejrzewam, że połowa kasy pójdzie na nagrody dla HGW i "śmietankę" PO, dla prezesów miejskich firm komunalnych.
        Dlaczego miasto podaje ceny przed ogłoszeniem przetargu? Czy to nie jest złamanie przepisów?
    • Gość: filut z Pragi kto nie kreci lodow jest podejrzany pod tuszczym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.13, 08:31
      rezymie - ten kto naklada 500% haracze do spolki z bandziorkami z mafii jest nastepca tronu w tuszczej guberni

    • Gość: Eto-Piryna Podejrzanie tanio za śmieci pod Warszawą. Dlacz... IP: *.dynamic.chello.pl 27.03.13, 09:07
      Dyskusje i rozwiązania "problemu śmieciowego", jako żywo wskazują na udział w tym krasnali "pod wpływem". Czy aby "ten problem" nie jest rozwiązywany od ogona? Czy w pierwszym rzędzie nie powinny być wybudowane sortownie śmieci i ustalony system odzysku oraz utylizacji, a w następnej kolejności procedury odbioru/zbierania tych śmieci? Z jakich pieniędzy to sfinansować? Z podatków i zasilania UE ! W miarę tworzenia tego systemu, możliwe byłoby w dłuższym okresie (tj wieloletnim) odzyskiwanie poniesionych nakładów od "producentów" śmieci.
      Tym czasem "geniusze" zza biurek wymyślili "komisyjnego konia" czyli wielbłąda śmieciowego, który w obecnych warunkach pasuje jak przysłowiowy "wół do karety". Nawet jeśli by opłaty wzrosły wielokrotnie, to i tak nie powstaną nagle urządzenia niezbędne dla finalnej segregacji i utylizacji gromadzonych śmieci. Czyli znowu "na wysypiska", a pieniądze - na nagrody i premie "ciężko" zapracowanych urzędniczych gamoni.
    • Gość: Ala Podejrzanie tanio za śmieci pod Warszawą. Dlacz... IP: *.net-serwis.pl 27.03.13, 09:45
      Do Pani Małgorzaty Zubik,
      Droga Pani zanim zacznie Pani dziwić się dlaczego Gminy w wyborze zwycięzcy przetargu kierują się tylko ceną, proszę zajrzeć do przepisów Ustawy Prawa Zamówień Publicznych. Znajdzie tam Pani zapis, że w przetargu Publicznym decydującym kryterium ma być Cena, SIWZ może zawierać życzenia co ma być zabierane, skąd, dokąd, ale są to warunki dopuszczenia do przetargu, decydująca zawsze może być tylko Cena. Jeśli jakaś jednostka budżetowa zastosuje inne kryterium, ryzykuje oskarżenie o "niegospodarność"
      • polsz Re: Podejrzanie tanio za śmieci pod Warszawą. Dla 04.04.13, 10:52
        do Ali:
        znam tę ustawę od podszewki i takiego zapisu NIGDZIE W NIEJ NIE MA. O kryteriach oceny ofert mówi art 91. Ustęp 2 tego artykułu brzmi: "Kryteriami oceny ofert są cena albo cena i inne kryteria odnoszące się do przedmiotu zamówienia, w szczególności jakość, funkcjonalność, parametry techniczne, zastosowanie najlepszych dostępnych technologii w zakresie oddziaływania na środowisko, koszty eksploatacji, serwis oraz termin wykonania zamówienia."
        Nie wypowiadaj się więc dziecinko o sprawach na których się nie znasz bo tylko pokazujesz jaką jesteś idiotką
    • Gość: nick Manipulacja IP: *.204.63.227.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.03.13, 09:56
      Ten artykuł to MANIPULACJA!
      - już sam tytuł ma ODWRÓCIĆ UWAGĘ od złodziejskich stawek w Warszawie (na zasadzie "inni mają podejrzanie tanio, to pewnie jakiś przekręt a poza tym śmieci wylądują w lasach")
      - nie podaje danych z innych gmin, gdzie teraz mieszkańcy za wywóz śmieci płacą taniej a segregowane odbierane są BEZPŁATNIE (oho! i każdemu się opłaca, niemożliwe, co na to UE?)
      - nie podkreśla (co powinno być obowiązkiem "wolnych mediów) że do tej pory MIELIŚMY WYBÓR (w wyborze firmy odbierającej śmieci) ale oczywiście również obowiązek podpisania umowy (z prywatną firmą) na wywóz śmieci
      - nie próbuje policzyć, ile w związku z tą REŻIMOWĄ USTAWĄ będzie kosztowało zatrudnienie wszelkiej maści pociotków w urzędach, żeby przekładali papiery (nie mylić z segregacją!)
      - stawia tezę, że podwarszawskie śmieci wylądują w lasach przez niskie stawki (!) a nie dlatego że będzie 4 x drożej i część osób (zawsze jakiś procent "sobie poradzi") nie mogąc podpisać umowy prywatnie, nie będzie chciała płacić horrendalnych stawek gminom i śmieci WYLĄDUJĄ W LASACH!
      - nie przypomina KOMU ZAWDZIĘCZAMY TĘ USTAWĘ, czyli kto i jak w tej sprawie głosował, bo potem WYNIKI WYBORÓW mogą być zaskoczeniem
    • Gość: toja Odwracanie tendencji... IP: 95.172.68.* 27.03.13, 10:09
      Czyżby jednak miasto przekonało gazetę, że trzeba w pozytywnym świetle pokazać 3-4 krotnie wyższe stawki niż w innych miastach w Polsce, w tym w dużych? Gdański przetarg zakończył się ofertami niższymi o co najmniej 30%...
      • bulkazbananem Re: Odwracanie tendencji... 27.03.13, 13:47
        Żeby się wypowiadać z sensem musiałbyś najpierw zrozumieć różnicę pomiędzy cenami w przetargach, które oferują firmy (o tym jest mowa w artykule) a cenami dla mieszkańców (które w W-wie są ustalone z góry niezależnie od cen przetargowych). Teraz przeproś, wyjdź i poczytaj trochę na ten temat.
        • Gość: to ja Re: Odwracanie tendencji... IP: 95.172.68.* 27.03.13, 14:30
          Gdybyś nie był chamem i jeszcze wcześniej poczytał, to byś zrozumiał, że praktycznie wszystkie miasta w Polsce podały ceny dla mieszkańców przed ogłoszeniem przetargów. Wszędzie w Polsce ceny dla mieszkańców, nawet przed rozstrzygnięciem przetargów, czyli oparte o bardzo ostrożne kalkulacje, były (są) znacznie niższe niż w Warszawie. Rozstrzygnięte przetargi (albo złożone oferty) pokazują, że firmy oferują 30-50% niższe ceny niż przyjęte do wyliczeń dla mieszkańców, niektóre miasta dokonały na tej podstawie weryfikacji stawki dla mieszkańców (Gdynia), inne nie (Gdańsk). Najwyraźniej warszawscy urzędnicy panicznie poszukują argumentu, który uzasadni absurdalne stawki. Burmistrzowie dzielnic z liczną zabudową jednorodzinną wiedzą, że to ich być, albo nie być, bo póki co nie ma argumentu uzasadniającego 3-4 krotnie wyższe stawki w Warszawie niż w sąsiednich miastach. A gazeta dziwnym trafem postanowiła im w tym pomagać.
          • polsz Re: Odwracanie tendencji... 04.04.13, 10:57
            nie są niższe. Np w Katowicach to 20 zł od osoby
        • Gość: Jarhead Ot, kultura i inteligencja! Ani chybi urzędnik. IP: *.dynamic.chello.pl 27.03.13, 15:49
          Miasto NIE MOŻE zarabiać na śmieciach - to wymogi ustawy. całość opłat za śmieci ma iść tylko i wyłącznie na obsługę systemu. Dziś warszawiak z domu wielorodzinnego, płaci około 8 PLN/os. miesięcznie za odbiór śmieci.

          To teraz czerstwy bananie wysil swój intelekt i uzasadnij dwukrotnie wyższą opłatę za dokładnie tę samą usługę, ale organizowane przez urzędników!

          Potrafisz?
          Czy po cichu wyjdziesz i więcej nie wrócisz jak to tchórze mają w zwyczaju?
          Bo w to, że przeprosisz i pomyślisz następnym razem jakoś nie uwierzę.
    • morfeusz_1 Re: Podejrzanie tanio za śmieci pod Warszawą. Dla 27.03.13, 12:17
      będzie burdello bum bum od 1.07

      wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Latem-Warszawie-grozi-gora-nieodebranych-smieci-i-dzikie-wysypiska,wid,15447100,wiadomosc.html
    • kwitkows Re: Podejrzanie tanio za śmieci pod Warszawą. Dla 27.03.13, 12:42
      W Legionowie przetarg wygrało warszawskie MPO. Czy to znaczy, że jest to mocno podejrzana firma? Okazuje się, że tak bo nie maja sortowni śmieci, a wcześniej był u nas Remondis, który śmieci sortował.
    • macine123 Podejrzanie DROGO ! 27.03.13, 12:45
      Sa gminy gdzie stawki są ustalone na 6-9 zł od osoby. Można taniej ? Można na Mazowszu. PO do wymiany, już starczy...
    • Gość: Sławek Eksperci? Jacy z nich eksperci?! IP: *.dynamic.chello.pl 27.03.13, 15:40
      Z nazwiska proszę ich wymienić.
      Chyba nie wstydzą się swojej pracy, a wszelką krytykę dzielnie zniosą i merytorycznie zniszczą nie podnosząc głosu?!

      Ciekawe, że "ekspertom" wydaje się "podejrzanie tanio" za odbiór i utylizację w gminach podwarszawskich, a nie "podejrzanie drogo" w Warszawie, która nawet nie rozpoczęła procedur przetargowych, ale mieszkańców już o cenie powiadomiła!
    • Gość: qwerty Podejrzanie drogo w Warszawie dzięki HGW!!!!!!!!!! IP: *.dynamic.chello.pl 27.03.13, 16:07
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka