Dodaj do ulubionych

BADANIA WIAZA SMIERTELNOSC ZE STEZENIEM SPALIN !!!

IP: 5.2.* / *.chello.pl 24.11.04, 06:31
Study links smog increase, urban deaths

www.cnn.com/2004/HEALTH/11/16/smog.study.reut/index.html

CHICAGO, Illinois (Reuters)
Obserwuj wątek
    • warzaw_bike_killerz Re: BADANIA WIAZA SMIERTELNOSC ZE STEZENIEM SPALI 24.11.04, 08:01
      Ale nie spalin samochodowych. 45% to spaliny z "power plants" drugie 45% to
      spaliny z "industry", 10% to spaliny samochodowe. Amerykanie musza ograniczyc
      zanieczyszczenie z elektrowni i przemyslu w 1-szej kolejnosci. Zreszta oni
      produkuja 80% swiatowych zasobow nieczystosci, wiec maja o czym myslec.
      Dziure ozonowa coraz wieksza liczba naukowcow przypisuje cyklicznosci
      zachowania sie ziemi. Sa dowody na to, ze tysiace, setki tysiecy i miliony lat
      temu, ta dziura powiekszala sie, a warstwa byla cieniutenka. Nie musze dodawac,
      ze poprzednie powiekszanie dziury ozonowej NIE byly zwiazane z autostradami -
      wtedy wg. Daenikena, zanieczyszczenia na ziemi powodowali przybysze z kosmosu.
      • j_karolak Re: BADANIA WIAZA SMIERTELNOSC ZE STEZENIEM SPALI 24.11.04, 09:09
        Poza tym więcej spalin jest gdy nie ma autostrad i samochody zamiast jechać -
        stają w korkach.
        • Gość: jacek tak myslano 30 lat temu - teraz wiadomo ze to zle IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 09:21
          podejscie

          im wiecej inwestycji w drogi - wym wiecej samochodow na drogach - bledne kolo
          daje efekt odwrotny - emisja spalin nie zmniejsza sie

          polecam dzisiejszy www.telegraaf.nl - znowu potrzeba kolejnych inwestycji w
          rozladowanie korkow - mimo wspanialej sieci drog i skazenia srodowiska

          mniejsze korki juz byly

          • warzaw_bike_killerz To nie jest bledne kolo - to postep cywilizacji. 24.11.04, 09:55
            Wiecej samochodow, bo staly sie tak popularne jak telewizory. Bez inwestycji w
            drogi, i tak bedzie wiecej samochodow.
            Blednym kolem byl postep medycyny? Im wiecej ludzi uleczono na smiertelne
            choroby i wydluzono srednia dlugosc zycia, tym wiecej chorob geriatrycznych
            dopadlo spoleczenstwo?
            Blednym kolem byla popularyzacja telekomunikacji? Im wiecej telefonow ludzie
            maja, tym szybciej moga poinformowac karetke o umierajacym, tym wieksza szansa
            na jego uratowanie, przez co byc moze umrze nie w wieku 30 lat w wyniku
            wpadniecia do studni, tylko 70-ciu na raka pluc z powodu zanieczyszczen?
            Kazdy postep niesie za soba jakies skutki. Czasami np. nieobliczalne
            przeludnienie ziemi.
            • Gość: jacek to jest beldne kolo - i dlatego wiele miast IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 10:00
              ogrnicza odstep samochodow osobowych, a kraje nakladaja podatki

              nie ma to nic wspolnego z postepem medycyny - Dunlop byl weterynarzem

              ale co warzyw moze wiedziec

              • warzaw_bike_killerz Re: to jest beldne kolo - i dlatego wiele miast 24.11.04, 10:05
                ma ma - srednia dlugosc zycia przed postepem medycyny wynosila jakies 40 lat.
                Nikt nie umieral na raka z powodu zanieczyszczen konskimi odchodami, bo umieral
                na grype w wieku 20 lat. Dzis ludzie poradzili sobie z mnostwem chorob, wiec
                ludzie w wiekszosci umieraja na to z czym sobie medycyna jeszcze nie poradzila -
                dlatego w statystykach figuruje rak. Wczesniej w statystykach figurowala np.
                ospa, gruzlica, grypa, biegunka, ale co jabcus moze o tym wiedziec - wybiorczo
                zapamietuje fakty.
                • Gość: jacek to jest bledne kolo - i dlatego wiele miast IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 10:08
                  i spaliny lecza biegunke ???

                  chyba tylko u warzyw
                  • warzaw_bike_killerz Re: to jest bledne kolo - i dlatego wiele miast 24.11.04, 10:12
                    Dzis mamy problem z kojarzeniem? Skocz po kawke.
                    • Gość: jacek to jest bledne kolo - i dlatego wiele miast IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 10:16
                      a oto ja przypisalem samochodom zaslugi w rozwoju medycyny ???

                      to warzyw ma takie genialne skojarzenia
                      • warzaw_bike_killerz Re: to jest bledne kolo - i dlatego wiele miast 24.11.04, 10:27
                        Ja naciskam na inne problemy - np. powszechny dostep do jedzenia powduje, ze
                        nikt juz nie umiera z glodu w krajach cywilizowanych, a choroba nazywamy juz
                        otylosc. Czy nie czas walczyc z rolnikami, zeby mniej produkowali?
                        • Gość: jacek to jest bledne kolo - i dlatego wiele miast ograni IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 10:35
                          ponad miliard nie dojada, tyle samo nie ma dostepu do wody (tzn godzine
                          dziennie traci na dojscie do wody), ponad dwa miliardy nie wie co to prad
                          elektryczny

                          postep


                          • warzaw_bike_killerz Re: to jest bledne kolo - i dlatego wiele miast o 24.11.04, 11:17
                            Nie o tych krajach pisalem. Z drugiej strony pomysl jak te kraje przescigna
                            ciebie w "cywilizowaniu sie". Kazdy z miliarda Chinczykow ma miec samochod?
                            Straszne. W skali globalnej wole niezrownowazony rozwoj od zrownowazonego. Ty
                            jako jacus z Wloch nigdy nie poradzisz sobie z autostradami w Afryce. Gorzej
                            jesli one przyczynia sie do tego, ze bedziesz musial wcinac slome i oddychac
                            zanieczyszczonym powietrzem przez Chinczykow.
                            • Gość: jacek to jest bledne kolo - i dlatego wiele miast ograni IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 11:25
                              >W skali globalnej wole niezrownowazony rozwoj od zrownowazonego

                              to tylko dowodzi jak heavy metal zaburza warzywa

                              w efekcie sa niezrownowazone
      • Gość: jacek kosmici wstrzykuja heavy metal do warzyw IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 09:17
        stad te zatrute warzywa

        tak mowi warzyw - on wie
        • warzaw_bike_killerz Ty definitywnie jestes z innej planety. 24.11.04, 09:56
          Planety choasu halasu.
          • Gość: jacek daniken nie wypowiadal sie o planetach IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 09:58
            nie przeczytale s go uwaznie

            albo to nadmiar heavy metal w warzywach
            • warzaw_bike_killerz Re: daniken nie wypowiadal sie o planetach 24.11.04, 10:05
              Gość portalu: jacek napisał(a):

              > nie przeczytale s go uwaznie
              >
              > albo to nadmiar heavy metal w warzywach

              A mozesz mi przypomniec skad sie przypetal do ciebie heavy metal w warzywach?
              • Gość: jacek heavy metal w warzywach IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 10:07
                ze spalin
                • warzaw_bike_killerz Re: heavy metal w warzywach 24.11.04, 10:13
                  Ale jakich spalin?
                  • Gość: jacek heavy metal w warzywach IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 10:15
                    samochodowych
                    • warzaw_bike_killerz Re: heavy metal w warzywach 24.11.04, 10:28
                      tylko?

                      Z jakich samochodow? Z katalizatorem czy bez? napedzanych ropa czy benzyna?
                      • Gość: jacek heavy metal w warzywach IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 10:39
                        przecietny wiek samochodu w Polsce to 10 lat

                        katalizator !!! ahahhahhahaha

                        szczegolnie te na diesla

                        ales warzyw przyburaczyl !!!!!
                        • warzaw_bike_killerz Re: heavy metal w warzywach 24.11.04, 11:19
                          Nie o to sie pytalem. Pytalem sie o twoje badania na teamt heavy metalu w
                          twoich warzywach.

                          PS. NIE JEDZ ICH WIECEJ!!! Bedziesz zdrowszy. W ogole zaprzestan tej haniebnej
                          czynnosci jaka jest jedzenie i picie. Na pewno w wodzie tez sa spaliny
                          samochodow.
                          • Gość: jacek heavy metal w warzywach IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 11:27
                            to ty ksiezycowke destylujesz w chlodnicy ???

                            stad te spaliny w 'wodzie'

                            a potem warzywa peklowane szkodza
                    • d.z Re: Supersize me 24.11.04, 10:29
                      Ostatnio prezentowany w polskich kina film informuje dobitnie, że jedzenie w
                      Mc'Donalds może skończyć się śmiercią!
                      Dlaczego o tym piszę?
                      Ano dlatego, że właściwie w obecnym swiecie zbadano już niemal wszystkie
                      zależności wiążące przyczyny i skutki śmierci.
                      Oczywistym i niezaprzeczalnym faktem jest to, że spaliny generowane przez
                      samochody przyczyniają się do wzrostu śmiertelności, podobnie jak stres, używki
                      itp.
                      Jednak nie wiązałbym tego bezpośrednio z autostradami.
                      Postęp techniczny powoduje, że już w chwili obecnej oferowane są w sprzedaży
                      auta z napędem hybrydowym, w komunikacji miejskiej coraz popularniejszy jest
                      gaz, a np. po Norynberdze kursują już dwa testowe autobusy z napedem wodorowym.
                      Wcześniej czy później (choćby dzięki osterj normie Euro III) emisja spalin
                      przez pojazdy zostanie ograniczona w sposób znaczny.
                      Nie będą więc one (czy to na autostradach czy też poza nimi) głównym
                      generatorem śmiercionośnego produktu.
                      • Gość: jacek dz zawsze byles taki naiwny ??? IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 10:38
                        a te pol miliona zlomow nie spelniajacych Euro 2 swiezo zwiezionych z Reichu ???

                        na jakim ty swiecie zyjesz ???

                        wiesz chociaz ile taki prius kosztuje w Polsce ?????
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka