Gość: A2-KORUPCJA IP: 5.2.* / *.chello.pl 24.11.04, 06:31 Study links smog increase, urban deaths www.cnn.com/2004/HEALTH/11/16/smog.study.reut/index.html CHICAGO, Illinois (Reuters) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
warzaw_bike_killerz Re: BADANIA WIAZA SMIERTELNOSC ZE STEZENIEM SPALI 24.11.04, 08:01 Ale nie spalin samochodowych. 45% to spaliny z "power plants" drugie 45% to spaliny z "industry", 10% to spaliny samochodowe. Amerykanie musza ograniczyc zanieczyszczenie z elektrowni i przemyslu w 1-szej kolejnosci. Zreszta oni produkuja 80% swiatowych zasobow nieczystosci, wiec maja o czym myslec. Dziure ozonowa coraz wieksza liczba naukowcow przypisuje cyklicznosci zachowania sie ziemi. Sa dowody na to, ze tysiace, setki tysiecy i miliony lat temu, ta dziura powiekszala sie, a warstwa byla cieniutenka. Nie musze dodawac, ze poprzednie powiekszanie dziury ozonowej NIE byly zwiazane z autostradami - wtedy wg. Daenikena, zanieczyszczenia na ziemi powodowali przybysze z kosmosu. Odpowiedz Link Zgłoś
j_karolak Re: BADANIA WIAZA SMIERTELNOSC ZE STEZENIEM SPALI 24.11.04, 09:09 Poza tym więcej spalin jest gdy nie ma autostrad i samochody zamiast jechać - stają w korkach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek tak myslano 30 lat temu - teraz wiadomo ze to zle IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 09:21 podejscie im wiecej inwestycji w drogi - wym wiecej samochodow na drogach - bledne kolo daje efekt odwrotny - emisja spalin nie zmniejsza sie polecam dzisiejszy www.telegraaf.nl - znowu potrzeba kolejnych inwestycji w rozladowanie korkow - mimo wspanialej sieci drog i skazenia srodowiska mniejsze korki juz byly Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz To nie jest bledne kolo - to postep cywilizacji. 24.11.04, 09:55 Wiecej samochodow, bo staly sie tak popularne jak telewizory. Bez inwestycji w drogi, i tak bedzie wiecej samochodow. Blednym kolem byl postep medycyny? Im wiecej ludzi uleczono na smiertelne choroby i wydluzono srednia dlugosc zycia, tym wiecej chorob geriatrycznych dopadlo spoleczenstwo? Blednym kolem byla popularyzacja telekomunikacji? Im wiecej telefonow ludzie maja, tym szybciej moga poinformowac karetke o umierajacym, tym wieksza szansa na jego uratowanie, przez co byc moze umrze nie w wieku 30 lat w wyniku wpadniecia do studni, tylko 70-ciu na raka pluc z powodu zanieczyszczen? Kazdy postep niesie za soba jakies skutki. Czasami np. nieobliczalne przeludnienie ziemi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek to jest beldne kolo - i dlatego wiele miast IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 10:00 ogrnicza odstep samochodow osobowych, a kraje nakladaja podatki nie ma to nic wspolnego z postepem medycyny - Dunlop byl weterynarzem ale co warzyw moze wiedziec Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz Re: to jest beldne kolo - i dlatego wiele miast 24.11.04, 10:05 ma ma - srednia dlugosc zycia przed postepem medycyny wynosila jakies 40 lat. Nikt nie umieral na raka z powodu zanieczyszczen konskimi odchodami, bo umieral na grype w wieku 20 lat. Dzis ludzie poradzili sobie z mnostwem chorob, wiec ludzie w wiekszosci umieraja na to z czym sobie medycyna jeszcze nie poradzila - dlatego w statystykach figuruje rak. Wczesniej w statystykach figurowala np. ospa, gruzlica, grypa, biegunka, ale co jabcus moze o tym wiedziec - wybiorczo zapamietuje fakty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek to jest bledne kolo - i dlatego wiele miast IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 10:08 i spaliny lecza biegunke ??? chyba tylko u warzyw Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz Re: to jest bledne kolo - i dlatego wiele miast 24.11.04, 10:12 Dzis mamy problem z kojarzeniem? Skocz po kawke. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek to jest bledne kolo - i dlatego wiele miast IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 10:16 a oto ja przypisalem samochodom zaslugi w rozwoju medycyny ??? to warzyw ma takie genialne skojarzenia Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz Re: to jest bledne kolo - i dlatego wiele miast 24.11.04, 10:27 Ja naciskam na inne problemy - np. powszechny dostep do jedzenia powduje, ze nikt juz nie umiera z glodu w krajach cywilizowanych, a choroba nazywamy juz otylosc. Czy nie czas walczyc z rolnikami, zeby mniej produkowali? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek to jest bledne kolo - i dlatego wiele miast ograni IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 10:35 ponad miliard nie dojada, tyle samo nie ma dostepu do wody (tzn godzine dziennie traci na dojscie do wody), ponad dwa miliardy nie wie co to prad elektryczny postep Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz Re: to jest bledne kolo - i dlatego wiele miast o 24.11.04, 11:17 Nie o tych krajach pisalem. Z drugiej strony pomysl jak te kraje przescigna ciebie w "cywilizowaniu sie". Kazdy z miliarda Chinczykow ma miec samochod? Straszne. W skali globalnej wole niezrownowazony rozwoj od zrownowazonego. Ty jako jacus z Wloch nigdy nie poradzisz sobie z autostradami w Afryce. Gorzej jesli one przyczynia sie do tego, ze bedziesz musial wcinac slome i oddychac zanieczyszczonym powietrzem przez Chinczykow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek to jest bledne kolo - i dlatego wiele miast ograni IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 11:25 >W skali globalnej wole niezrownowazony rozwoj od zrownowazonego to tylko dowodzi jak heavy metal zaburza warzywa w efekcie sa niezrownowazone Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek kosmici wstrzykuja heavy metal do warzyw IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 09:17 stad te zatrute warzywa tak mowi warzyw - on wie Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz Ty definitywnie jestes z innej planety. 24.11.04, 09:56 Planety choasu halasu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek daniken nie wypowiadal sie o planetach IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 09:58 nie przeczytale s go uwaznie albo to nadmiar heavy metal w warzywach Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz Re: daniken nie wypowiadal sie o planetach 24.11.04, 10:05 Gość portalu: jacek napisał(a): > nie przeczytale s go uwaznie > > albo to nadmiar heavy metal w warzywach A mozesz mi przypomniec skad sie przypetal do ciebie heavy metal w warzywach? Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz Re: heavy metal w warzywach 24.11.04, 10:13 Ale jakich spalin? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek heavy metal w warzywach IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 10:15 samochodowych Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz Re: heavy metal w warzywach 24.11.04, 10:28 tylko? Z jakich samochodow? Z katalizatorem czy bez? napedzanych ropa czy benzyna? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek heavy metal w warzywach IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 10:39 przecietny wiek samochodu w Polsce to 10 lat katalizator !!! ahahhahhahaha szczegolnie te na diesla ales warzyw przyburaczyl !!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz Re: heavy metal w warzywach 24.11.04, 11:19 Nie o to sie pytalem. Pytalem sie o twoje badania na teamt heavy metalu w twoich warzywach. PS. NIE JEDZ ICH WIECEJ!!! Bedziesz zdrowszy. W ogole zaprzestan tej haniebnej czynnosci jaka jest jedzenie i picie. Na pewno w wodzie tez sa spaliny samochodow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek heavy metal w warzywach IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 11:27 to ty ksiezycowke destylujesz w chlodnicy ??? stad te spaliny w 'wodzie' a potem warzywa peklowane szkodza Odpowiedz Link Zgłoś
d.z Re: Supersize me 24.11.04, 10:29 Ostatnio prezentowany w polskich kina film informuje dobitnie, że jedzenie w Mc'Donalds może skończyć się śmiercią! Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego, że właściwie w obecnym swiecie zbadano już niemal wszystkie zależności wiążące przyczyny i skutki śmierci. Oczywistym i niezaprzeczalnym faktem jest to, że spaliny generowane przez samochody przyczyniają się do wzrostu śmiertelności, podobnie jak stres, używki itp. Jednak nie wiązałbym tego bezpośrednio z autostradami. Postęp techniczny powoduje, że już w chwili obecnej oferowane są w sprzedaży auta z napędem hybrydowym, w komunikacji miejskiej coraz popularniejszy jest gaz, a np. po Norynberdze kursują już dwa testowe autobusy z napedem wodorowym. Wcześniej czy później (choćby dzięki osterj normie Euro III) emisja spalin przez pojazdy zostanie ograniczona w sposób znaczny. Nie będą więc one (czy to na autostradach czy też poza nimi) głównym generatorem śmiercionośnego produktu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek dz zawsze byles taki naiwny ??? IP: *.u.mcnet.pl 24.11.04, 10:38 a te pol miliona zlomow nie spelniajacych Euro 2 swiezo zwiezionych z Reichu ??? na jakim ty swiecie zyjesz ??? wiesz chociaz ile taki prius kosztuje w Polsce ????? Odpowiedz Link Zgłoś