Dodaj do ulubionych

Lodowate autobusy

05.01.03, 20:19
Czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego w autobusach nie grzeją? Np Ikarusy
mają zawsze oblodzone szyby a w środku temperatura taka jak na zewnątrz (z tą
tylko różnicą, że nie wieje). W innych modelach casem bywa lepiej. Czasem...
Kolejne "udane" zarządzenie ZTMu czy może brak wyobraźni u kierowców??
Obserwuj wątek
    • iwo_ Re: Lodowate autobusy 06.01.03, 00:04
      Oni lubią grzać w lato, bo jest za zimno. W Zimie jest ok! ;-)
      • Gość: mjabol Re: Lodowate autobusy IP: *.acn.waw.pl 06.01.03, 13:23
        Wewnętrzny regulamin ZTM mówi iż w pojeżdzie powinno być min. 7 st.C, jeśli
        jest zimno to możesz zgłosić to do dyżurnego ZTM.Z praktyki widzę, że
        szczególnie stare Ikarusy 280 oraz tramwaje 105N mają poprostu słabe
        nagrzewnice, a Ikarusy nieogrzewane przyczepy.Nic tylko wybierać
        niskopodłogowce.
    • tarantula01 Re: Lodowate autobusy 06.01.03, 17:09
      Jak już kolega mjabol zauważył w autobusach - Ikarusach jest zimno, bo nie ma w
      nich wydajnego ogrzewania z nawiewem, czy to ze starości (a więc zużycie,
      wandalizm), czy też na Węgrzech ich nie montuje się (łagodniejszy klimat niż u
      nas).

      Ale nie tylko to powoduje mróz w autobusach. Także:
      nieszczelne okna (często "szczękają" w czasie jazdy),
      otwieranie wszystkich drzwi w autobusie na każdym przystanku przez kierowcę,
      niezaleznie od tego, czy ktoś wsiada, czy wysiada - dobre zastosowanie
      znalazłyby tu przyciski na żądanie (w każdym autobusie są.
    • projek Re: Lodowate autobusy 06.01.03, 18:18
      Przypomniał mi się cytat, bodajże z "Misia":
      "...bo jak jest zima to musi być zimno!!! Takie jest odwieczne prawo natury..."
      Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka