Gość: am IP: 195.149.64.* 06.11.08, 12:15 czy ja źle widzę czy autor ? pisze o 250 bańkach, na obrazku jest 220... tak trudno dobrze napisać parę cyferek ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Enola Gay jr Najdłuższy budynek w Polsce na sprzedaż IP: 213.184.17.* 06.11.08, 12:22 Nikt nigdy nie kupi tej ruiny za cwierc miliarda zl.Nie w czasach recesji.Gdyby nawet udaloby sie ruine sprzedac za 10% tej sumy i zmusic wlasciciela do wlozenia w nia kilkudziesieciu milionow,to i tak malo kto bedzie z niej korzystal. Choc jest rozwiazanie.Zainteresowac inwestycja Pruszkow lub Wolomin.I tak nieoficjalna zgode na mini-Las Vegas,czyli czynne na okraglo kasyno gigant z hotelem,burdelami,klubami go-go,ladowiskiem dla helikopterow,przystania nad Wisla i dobrym polaczeniem z centrum Warszawy.Po paru latach taki biznes zaczalby przynosic krociowe zyski... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: __ALEKS Czadowy Pomysl !!!!! IP: *.chello.pl 06.11.08, 12:56 .. z tym wielkim kasynem !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Henryk Kwiatek Re: Czadowy Pomysl !!!!! IP: *.polkomtel.com.pl 06.11.08, 15:34 W Polsce kasyna są podobno deficytowe... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gari Re: Najdłuższy budynek w Polsce na sprzedaż IP: *.centertel.pl 06.11.08, 21:47 > Choc jest rozwiazanie.Zainteresowac inwestycja Pruszkow lub > Wolomin. Tak to jest jak debile biorą się za komentowanie. "Pruszkowa i "Wołomina" nie ma już z 10 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mixer Re: Najdłuższy budynek w Polsce na sprzedaż IP: 193.110.123.* 07.11.08, 14:04 A kto niby chciałby tam jeździć skoro dzisiaj wszystko o czym piszesz można dostać w centrum miasta ?? Odpowiedz Link Zgłoś
maaac A jak kupi to Bundeswehra? 06.11.08, 12:47 Ciekawe jaka bedzie reakcja różnych środowisk. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anty Bolszewik Kupią Ruskie IP: *.chello.pl 06.11.08, 13:02 Napewno kupią ją Ruskie by nas upokorzyć Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Henryk Kwiatek Re: Kupią Ruskie IP: *.polkomtel.com.pl 06.11.08, 15:35 Hm,mm... aż mi ślinka pociekła.. ruskie pierogi to dobry pomysł na dziś Odpowiedz Link Zgłoś
sekwana2005 Re: Kupią Ruskie pierogi 07.11.08, 08:08 Ruskie pierogi już tam można zjeść - w "rosyjskiej" restauracji w tzw. Bramie Ostrołęckiej. Swoją drogą, ponieważ twierdzę zbudowali, mogliby się domagać zwrotu mienia. Jeśli na południu Polski robi się to z majątkami straconymi przez kościół - w XIX na podstawie ustaw cesarza Austro-Wegier, Franciszka Józefa... Pewnie byłoby niejednego nowego Ruskiego stać, by wyremontować i coś sensownego tam zrobić. Choć już nie koszary. Może tarczę antyrakietową? Odwiedzałem w tym roku twierdzę, porównując dewastacje koszar przez Armię Czerwoną zostawionych z dewastacją Modlina. Polskiej armii nikt z Modlina nie wypraszał, a po zlikwidowaniu jednostki wojskowej setka hektarów, setki tysięcy metrów kwadratowych wnętrz było bez ochrony. No iż nasi rwali wszystko co się dało, kaloryfery i kable, tablice pamiątkowe dotyczace przedwojennych i powojennych żołnierzy albo deski. Nie tak dawno kolejny budynek podpalono. Na szczęście Ruscy tak solidnie budowali, iż słabo paliły się nawet grubaśne, głębokie na pół metra, framugi okien... Wojskowej Agencji Mienia udało się przeczekać dobrą koniukturę na rynku nieruchomości - dziś chce sprzedać Modlin, 14 hektarów wyspy na Odrze w centrum Wrocławia za 400 milionów... Nikt nie kupi i na 10 lat zapadnie cisza - "przecież staraliśmy się". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Koleś Re: A jak kupi to Bundeswehra? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.08, 17:02 ale trzeba byc zjebem zeby cos takiego napisac, wiesz wogole co to bundeswehra ciulu? Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: A jak kupi to Bundeswehra? 06.11.08, 17:51 Bundeswehra www.bundeswehr.de/ pl.wikipedia.org/wiki/Bundeswehra Zjeb: www.miejski.pl/slowo-Zjeb Ciul: pl.wiktionary.org/wiki/ciul Dla ciebie zaś słowa: "kindersztuba", "dziecko neostrady" i "netykieta". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mko Re: Najdłuższy budynek w Polsce na sprzedaż IP: 195.205.147.* 06.11.08, 13:13 tak naprawdę to cena wywoławcza to 110 mln PLN. 50% opust za zabytek. na autora artykułu nakładam karę w postaci przeczytania całej ustawy o zamówieniach publicznych :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Juliusz Oddac Kosciolowi Katolickiemu IP: *.npg.org.uk 06.11.08, 13:40 oczywiscie nie za darmo, za symboliczna zlotowke. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szaq Najdłuższy budynek w Polsce na sprzedaż IP: 83.2.110.* 06.11.08, 14:31 moze Palikot by kupił :) Miałby niezłe pole na wygłupy :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lebiedź moze Kaczory IP: *.polkomtel.com.pl 06.11.08, 15:36 będa sobie parady jak za cara urzadzać Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misza Najdłuższy budynek w Polsce na sprzedaż IP: *.171.196.178.static.crowley.pl 06.11.08, 14:53 Na pewno wewnątrz budynku idą jakieś rury. Można by je zaadaptować na wielki zderzacz hadronów... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ola Re: Najdłuższy budynek w Polsce na sprzedaż IP: *.ghnet.pl 06.11.08, 15:03 dobre :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pio przekażcie to kościołowi... IP: *.plock.mm.pl 06.11.08, 15:18 ...oni już na pewno na tym zarobią odsprzedając z dużym nieopodatkowanym zyskiem; w tym kraju już wielokrotnie przekazywano nieruchomości w zbożnym celu, na którym potem czarnuchy kręciły niezłe lody odsprzedając za co najmniej kilkakrotnie wyższą cenę... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pcc Najdłuższy budynek w Polsce na sprzedaż IP: *.cable-modem.tkk.net.pl 06.11.08, 15:29 Chyba kupie. Będę miał, gdzie z psem chodzić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marian Re: Najdłuższy budynek w Polsce na sprzedaż IP: *.resetnet.pl 06.11.08, 18:50 a srac ten pies bedzie na tym co kupisz czy obok? Odpowiedz Link Zgłoś
raveness1 Najdłuższy budynek w Polsce na sprzedaż 06.11.08, 16:11 Podobna Polacy wracaja masowo z wysp - pewnie ktorys z nich kupi. Po co budowac kolejna absurdalna stodole, jak juz jest gotowa. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nie wierze Ja tez nie wierze IP: *.socal.res.rr.com 06.11.08, 16:22 Burmistrz nie wierzy w sukses i ja tez. Czy to 220 czy 250 to prawie 90 mln $. Do tego przynajmniej drugie tyle na remont. W czasie recesji - watpie. Jesli ktos to ma jeszcze wyremontowc to teren nie moz3e pojsc ze wiecej niz 30-40 mnl $ to bedzie jakies gora 100 mln zl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rozporkowy Re: Ja tez nie wierze IP: *.pools.arcor-ip.net 06.11.08, 16:57 No chyba nikt przy zdrowych zmyslach nie sprzedaje/oddaje takich arealow w obce, czy prywatne lapy. To jest kawalek ziemi z atrakcyjnymi dodatkami, ktore naleza chyba do Modlina i Modlin powinien opracowac plan a i b na atrakcyjne wykorzystanie ziemi i obiektow, przynoszace duuuuuuza kase? A moze ktos, chce komus, zrobic cichcem i tanio prezent? A moze beda fontanny dla e-komisarzy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: donaldeczek Modlin to kultowe miejsce IP: *.ci.uw.edu.pl 06.11.08, 17:58 Modlin jest dzielnicą Nowego Dworu Mazowieckiego. Twierdza leży administracyjnie w obszarze tego miasta, lecz jako były teren wojskowy należy obecnie do Agencji Mienia Wojskowego. Myślę, że najlepiej by się stało, gdyby ten zabytkowy obiekt wykupiło państwo i utworzyło w takim atrakcyjnym miejscu np. Uniwersytet Mazowiecki. Powierzchni na sale wykładowe i akademiki dla studentów jest pod dostatkiem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: az100 Re: Modlin to kultowe miejsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.08, 18:51 A niby od kogo państwo ma odkupić ten teren? Od samego siebie? Państwo chce sprzedać ten teren bo nie ma kasy i pomysłu co tam można zrobić. Państwo ma tylko pomysły czego tam nie można zrobić. Odpowiedz Link Zgłoś
bee_geesus Re: Najdłuższy budynek w Polsce na sprzedaż 06.11.08, 18:51 Tak, panowie z AMW, takiego obiektu nie uda się pchnąć na lewo, kolesiom i znajomym w szemranych przetargach, tu trzeba znaleźć jakieś rozwiązanie. Ale czy to was martwi? Nie, jeśli szlag trafi budynki, to trudno, winna będzie aura i źli inwestorzy, którzy nie chcieli się zgodzić na wasze genialne pomysły. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: el_ruchaterro Najdłuższy budynek w Polsce na sprzedaż IP: *.dip.t-dialin.net 06.11.08, 20:01 Barbara Jezierska, wojewódzki konserwator zabytków: "Z dużą nadzieją zgodziliśmy się na sprzedaż. Stawiamy jednak dwa mocne warunki (...)" Kodeks cywilny: Art. 157. § 1. Własność nieruchomości nie może być przeniesiona pod warunkiem ani z zastrzeżeniem terminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Thor Re: Najdłuższy budynek w Polsce na sprzedaż IP: *.adsl.inetia.pl 06.11.08, 21:18 tyle, ze jako obiekt zabytkowy to konserwator decyduje co tam mozna zrobic na tym terenie a czego nie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasia Najdłuższy budynek w Polsce na sprzedaż IP: *.hawaii.res.rr.com 07.11.08, 08:01 "Cena wywoławcza za obiekt wraz z działką o powierzchni 55 ha wynosi 250 mln zł." Trzeba byc na prawde umyslowo nie pelnosprawnym aby rzadac a ta rudere tyle kasy! Arlamoow na 114 hektarach, dwoma wyciagami narciarskimi i ... poszedl za pol miliona dolarow! Lepiej inwestowac pieniadze na Majorce! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mixer Co za idiota wymyślił taką cenę ?? IP: 193.110.123.* 07.11.08, 14:00 Przecież tej ruiny nikt nie kupi nawet za 10% ceny wywoławczej, 220mln to tam trzeba włożyć w restaurację a liczne obwarowania konserwatora zabytków praktycznie uniemożliwią przystosowanie tego obiektu do jakichkolwiek współczesnych potrzeb !! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: freeman Ale nowość !!! IP: *.chello.pl 07.11.08, 15:59 Też mi nowość Twierdza Modlin jest do sprzedania na stronach AMW od kilku lat. Odpowiedz Link Zgłoś