Dodaj do ulubionych

"Autostrady PL" w zimie

IP: 213.17.181.* 01.03.04, 21:33
Czy wkurza Was to, że płaci się za autostradę 10zł, a wjeżdża się na
nieodśnieżony, śliski kawał już zepsutej drogi (od strony Krakowa trasa nr4)?

Dwa tygodnie temu jechałem tam i z powrotem, wracając w normalnym, padającym
całe popołudnie śniegu (żadna śnieżyca jak wczoraj) i po wjeździe na tzw.
autostradę od strony Krakowa przeżyłem niezłe balety. Nie dało się jechać
nawet 120, podczas gdy normalnie (np. dziś), bez czytania S. Zasady posuwam
sobie po śniegu na nierównej Gierkówce nawet do 140 dzięki fajnym oponkom.
Było fatalnie. Ostatnie 10km w dodatku na zwężeniu, które nie wiadomo kiedy
się skończy.
Pytanie za co musiałem później zapłacić 5zł przy wyjeździe? Bo pierwsze pięć
wiem: za głupotę.
Czy ten bilet jest jak umowa? Że oni zobowiązują się mi dostarczyć warunki do
jazdy jak na autostradzie? Czyli że mogę jechaćszybko i bezpiecznie. Bo wtedy
chyba oddawać do sądu?.
Obserwuj wątek
    • vatseq Re: "Autostrady PL" w ogóle 04.03.04, 14:50
      Autostrady w Pl to chyba w ogóle pomyłka: nie spełniają podstawowych wymagań
      takich jak stacje benzynowe co określony dystans, całkowity brak miejsc do
      odpoczynku, fatalna nawierzchnia, zjazdy niedostosowane do prędkości (na A4
      część zjazdów wykonano chyba według dokumentacji niemieckmiej z lat 30-tych -
      trzeba zahamować na pasie jazdy do ok 40 km/h przed zjazdem albo wylecieć na
      zakręcie!!! Powoduje to oczywiste zagrożenie, dzisiaj już nikt tak nie buduje).

Do tego jeszcze będziemy za to płacić jak za zboże nie mając praktycznie
      alternatywy (wystarczy popatrzeć na mapy drogowe zach. Europy - równolegle do
      autostrad biegną drogi krajowe i w ten sposób nikt nie jest zmuszany do zakupu
      usługi "jazda po autostradzie"). Żeby było weselej tzw. autostrady budowane są
      na bazie starych dróg wybudowanych za nasze pieniądze i pieniądze naszych
      rodziców (klasyczny przykład - A4 Katowice-Kraq) Już raz zapłaciliśmy za te
      drogi, teraz będziemy płacić za ich używanie.

A w zimie do tego lodowisko! Często jeżdże A4 do Bolesławca i rzadko widzę
      sprzęt odśnieżający :-( TRAGEDIA!

pozdrawiam
      vatseq
    • vatseq Re: "Autostrady PL" w zimie 04.03.04, 14:56
      I jeszcze jedno:

Gość portalu: ktb napisał(a):

> Czy ten bilet jest jak umowa? Że oni zobowiązują się mi dostarczyć warunki do
      > jazdy jak na autostradzie? Czyli że mogę jechaćszybko i bezpiecznie. Bo wtedy
      > chyba oddawać do sądu?.

Opłata chyba jest traktowana jak umowa: kolega na A4 między Katowicami i Krakiem
      miał bliskie spotkanie 4 stopnia z zającem w wyniku czego musiał wymienić
      zderzak przedni, światło przeciwmgielne i wykonac czyszczenie podwozia
      (śmierdziało, gdy szczątki zajca się zaczęły rozkładać). A4 zwróciła wszystkie
      koszty!! Oczywiście zgłosił sprawę zjeżdżając z autostrady na bramce i miał
      poświadczone szkody przez pracownika autostrady.

vatseq
      • Gość: ktb Re: "Autostrady PL" w zimie IP: 213.17.181.* 16.03.04, 19:57
        Dzięki za tą informację o wygranej sprawie z A4. Tylko czy dla mnie to może
        oznaczać, że jeżeli było nieodśnieżone i lód, wpadłem w poślizg i do rowu to
        gdybym nie miał AC skarżę ich i wygrywam?
        Boję się że nie, bo zawsze jest "dostosowanie prędkości do warunków jazdy" itd.
        bla bla bla i pewnie przegram.
        Nie wiem jak to jest na płatnych autostradach za granicą bo nigdy nie miałem
        tam żadnej kolizji, ale info z tymi zwierzętami to już jest coś.

Jeżeli chodzi o generalny temat budowy autostrad np. sposób budowy zjazdów, to
        jest to śmiech pusty. Fajnie jest w Katowicach, jeżeli zjeżdża się z jedynki na
        A4 (ale w stronę Katowic więc nie w rejonie płatnym) to wyjazd (nowy, budowany
        razem z A4) ma góra 20 metrów. Obok 3 pasy idą na Bielsko, gdyby zmierzyć ruch
        to w godz. szczytu 80% skręca w ten zjazd, więc na 0 pasów mamy 80% a na 3 pasy
        20%. Tworzą się korki, wypadki. Ale wylano tam całe morze asfaltu pod mostem
        (miejscami 5 pasów w jedną stronę) co na główny problem oczywiście nic nie
        pomogło, bo te 80% próbujących objechaćtędy miasto jest znowu krótki pas
        włączenia, który kawałek dalej przechodzi w zjazd, więc jak nim tylko trochę
        dłużej jechać to jest się spychanym przez tych co chcą zjechać. Skąd biorą tych
        głupków co to projektują to ja nie wiem. Gdyby wysłać w ramach projektu takiego
        kogoś na tydzień np. do Niemiec bo blisko - niech spojrzy jak takie wyjazdy
        mają wyglądać, to zwróciłoby się to setki razy. Ale u nas są ambicje a poza tym
        jednak słynne jakoś to będzie byle wydać kasę na inwestycję, swoje zainkasować,
        znajomi odbiorą i gra. No to ponarzekaliśmy i w drogę.
        Pozdrawiam wszystkich śmigaczy dalekobieżnych.
    • Gość: ktb Re: "Autostrady PL" w zimie IP: 213.17.181.* 17.03.04, 19:05
      Skasujcie ten wątek!
      Przyszła wiosna!
      Autor

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka