22.01.11, 13:37
Kiks11 napisal

Poemat o TU-154

Nam lecieć nie kazano, wszedłem do kokpita
i spojrzałem na pole...trzeba brata spytać,
jak przekonać pilota w mglistej atmosferze,
by odwagą pokonał nieprzyjaciół wieżę,
z której Moskal przez radio próbuje dyktować
Prezydentowi Polski - gdzie ma wylądować.

Przez mgłę dostrzeże prawdę człowiek wielkiej cnoty,
co przejrzał dziadów, małpy oraz palikoty.
I z czystym sercem powie, że mgły tej przyczyna
tkwi w potajemnym spisku Tuska i Putina.
Chcą mnie z drogi zawrócić i wysłać do Mińska;
już widzę, jak się cieszy pewna morda świńska.

Lecz ja się nie ulęknę broniąc racji stanu;
już raz mnie zaciągnęli do Azerbejdżanu.
Wylądujemy tutaj, żeby zbaranieli
jak Tusk, kiedy wkroczyłem na salę w Brukseli.
A w najgorszym przypadku - śmierć na posterunku!
Przynajmniej cały naród nabierze szacunku.

I aby nie mówili "Lechu-Kamikadze",
najlepiej, jeśli jeszcze brata się poradzę.
"Jarku, jest pewien problem i wygląda ślisko,
Ruskie chcą nas skierować na inne lotnisko"!
"Ależ to oczywista przecież oczywistość,
że kłamią, by nam zepsuć całą uroczystość!
Nie będzie nas kontroler wodził po manowcach,
bo przecież to samolot na bazie bombowca.
Nawet gdy walnie w ziemię, to się nie rozwali,
powiedz wieży, że stoi, gdzie zomowcy stali.

Będziemy postępować tak jak było w planie,
wiesz przecież co masz robić - Wykonać Zadanie!
A Błasik niech tam dobrze przypilnuje!
Zadzwoń ponownie do mnie jak już wylądujesz.
By Ci dodać otuchy - odmówię paciora,
I masz błogosławieństwo Ojca Dyrektora".
Czego nie powiedziano w tej rozmowie braci,
że, by władzę odzyskać, trzeba czasem stracić.
"Gdybyś jednak wpakował rękę do nocnika,
cały naród Cię uczci jako męczennika.
Obserwuj wątek
    • folksdojczer4kategorji Re: Poemat 22.01.11, 15:26
      maria421 napisała:

      > Kiks11 napisal
      >
      > Poemat o TU-154


      Mógłby ktoś muzykalny mi powiedzieć. czy to można do melodii Roty śpiewać?

      Ten epos ma duże szanse zająć miejsce przed Rotą in favour of the Polish Nation...
    • lepian4 Re: Poemat 22.01.11, 17:17
      Czytajac to cos, przychodzi mi na mysl Mickiewicz: zone bil sasiadow wyzywal, a pomimo tego wieszczem narodowym zostal. Ot co!
    • jessi_a Re: Poemat 22.01.11, 18:48
      Po Wisi Szymborskiej juz nic mnie nie zdziwi
      • lepian4 Re: Poemat 23.01.11, 13:04
        Proponuje ten podklad muzyczny tekst nabiera wtedy rumiencow
        • folksdojczer4kategorji Muzyka wspaniała! 23.01.11, 13:17
          lepian4 napisał:

          > Proponuje ten p
          > odklad muzyczny
          tekst nabiera wtedy rumiencow
          -------------------------------------
    • folksdojczer4kategorji Gdyby nie Smoleńsk... 23.01.11, 13:34
      Gdyby nie Smoleńsk, Polska by się z pewnością dołączyła do skargi greckiej...

      Skoro Izrael dostaje, skoro Grecja dostaje, skoro Włochy dostają, to dlaczego nie Polska?

      Niemiaszki sobie same na to zarobiły...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka