jessi_a
26.11.08, 17:12
W środę wydawany przez koncern Axel Springer dziennik „Dzie Welt”
umieścił przeprosiny za niezgodną z prawdą „insynuację , że obóz
koncentracyjny Majdanek został utworzony przez
Polaków”. „Nazistowskie Niemcy napadły na Polskę. Przez sześć lat
Polska zmuszona była cierpieć pod brutalną nazistowską okupacją.
Sześć milionów Polaków padło ofiarami wojny i okupacji. Niemcy
przysporzyły Polsce niezmierzonych cierpień” — czytamy w
oświadczeniu Thomasa Schmida , redaktora naczelnego „Die Welt”.
Wyraził także nadzieję , że jego wyjaśnienia zapobiegną utrwaleniu
się w naszym kraju „jednostronnego obrazu niemieckich mediów”. „Dla
samookreślenia się "Die Welt" oraz Axel Springer AG , jako całości ,
rozliczanie się ze zbrodniami popełnionymi przez Niemców w okresie
nazistowskim jest nieodłącznym elementem naszego podejścia do
własnej historii” — napisał Schmid.
www.rp.pl/artykul/107684,225081_Miriam_Hollstein__zaluje_i_przeprasza_.html