Dodaj do ulubionych

„Die Welt” przeprasza

26.11.08, 17:12
W środę wydawany przez koncern Axel Springer dziennik „Dzie Welt”
umieścił przeprosiny za niezgodną z prawdą „insynuację , że obóz
koncentracyjny Majdanek został utworzony przez
Polaków”. „Nazistowskie Niemcy napadły na Polskę. Przez sześć lat
Polska zmuszona była cierpieć pod brutalną nazistowską okupacją.
Sześć milionów Polaków padło ofiarami wojny i okupacji. Niemcy
przysporzyły Polsce niezmierzonych cierpień” — czytamy w
oświadczeniu Thomasa Schmida , redaktora naczelnego „Die Welt”.
Wyraził także nadzieję , że jego wyjaśnienia zapobiegną utrwaleniu
się w naszym kraju „jednostronnego obrazu niemieckich mediów”. „Dla
samookreślenia się "Die Welt" oraz Axel Springer AG , jako całości ,
rozliczanie się ze zbrodniami popełnionymi przez Niemców w okresie
nazistowskim jest nieodłącznym elementem naszego podejścia do
własnej historii” — napisał Schmid.

www.rp.pl/artykul/107684,225081_Miriam_Hollstein__zaluje_i_przeprasza_.html
Obserwuj wątek
    • jecki.p coz, 26.11.08, 17:50
      Marysia popelnila - tylko - glupi blad, a wewnetrzna cenzura "Die Welt"
      widocznie spala. Tylko (i az) tyle...

      j.
    • fan.club Re: „Die Welt” przeprasza 26.11.08, 17:53
      "...insynuację , że obóz koncentracyjny Majdanek został utworzony
      przez Polaków”???

      Chyba czytałem inny artykuł?
      • jessi_a Re: „Die Welt” przeprasza 26.11.08, 17:57
        tak bylo napisane "polski". no coz zdarzaja sie celowe i zamierzone
        pomylki. Wlasnie Marysia nie powinna byla jej popelnic. Polski rzad
        zamierza skierowac sprawe do sadu.
        • jecki.p Re: „Die Welt” przeprasza 26.11.08, 18:43
          coz, niektorzy Polacy lubia sie osmieszac: DO SADU !
          najlepiej Marysie pod TRYBUNAL STANU...
          smile
          j.
        • fan.club Już wiadomo, że sądu nie będzie! 26.11.08, 20:01
          Szkoda... może by ktoś oszołomom co-nieco wytłumaczył.
          • jessi_a Re: Już wiadomo, że sądu nie będzie! 27.11.08, 05:16
            a mnie sie wydaje, ze na takie przeklamanie musi byc zdecydowana
            reakcja MSZ.
            • fan.club Jessi, "polskie obobzy" nie są... 27.11.08, 07:48
              przekłamaniem. To zwykła głupota, z która nawet bogowie walczą
              nadaremno. Ale tylko bogowie...
              • jecki.p nawet nie glupota; 27.11.08, 18:26
                u - inteligentnej skadinad Marysi - podejrzewam b. niefortunny "skrot myslowy"
                (KZ in Polen = polnisches KZ)...

                j.
                • konrad-walenrod aus der Arbeit geflogen... 27.11.08, 18:33
                  jecki.p napisał:

                  > u - inteligentnej skadinad Marysi - podejrzewam b. niefortunny "skrot myslowy"
                  > (KZ in Polen = polnisches KZ)...
                  ----------------------------------
                  • jecki.p Re: aus der Arbeit geflogen... 27.11.08, 18:40
                    - da sollte ich ja dankbar sein, dass ich nicht "fliegen" kann (außer meine
                    geliebte 210 natürlich). müsste mich schon selbst raussschmeißen...
                    smile
                    j.
                  • jureek Re: trochę profesjonalizmu można chyba wymagać 27.11.08, 19:08
                    ... a nie takie kwiatki, że w polskiej TV słyszę o jakiejś konferencji w wansi
                    (domyśliłem się, że chodziło o Wannsee), albo w reklamie o testach "adak" (tu
                    już było trudniej się domyślić, że chodzi o ADAC).
                    Taka sama amatorszczyzna jak "polskie KZ".
                    Jura
      • jessi_a i to 26.11.08, 18:02
        Korrektur

        In der ersten, inzwischen korrigierten Fassung dieses Artikels war
        von dem "ehemaligen polnischen Konzentrationslager Majdanek“ die
        Rede. Das ist falsch. Majdanek war ein deutsches
        Konzentrationslager, das die SS im besetzten Polen im Auftrag
        Heinrich Himmlers errichtet hatte.

        www.welt.de/vermischtes/article2769967/Asaf-wird-ermordet-und-reist-um-die-Welt.html

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka