Dodaj do ulubionych

System "SITA" i Metoda Callana

18.07.05, 18:40
Witam.
Od jakiegos czasu na rynku istnieje urządzenie podobne do okularów, które ma
ułatwiać, a wręcz nauczac jezykow obcy. Zestaw SITA - bo tak się to nazywa -
kosztuje ok. 1000zł.
Chciałbym sie dowiedzieć, czy ktos z Was używał czegoś takiego, jak to dziala
i czy to nie jest jakis jeden wielki przekręt?
I czy wiecie cos o tzw. Metodzie Callana?
Nie ukrywam, ze nie mam latwosci w przyswajaniu jezykow obcych i dlatego
szukam czegos bardziej nowatorskiego ;)
Pozdrawiam serdecznie.
Artist2.
Obserwuj wątek
      • edavenpo Re: System "SITA" i Metoda Callana 18.07.05, 21:50
        I beg to differ ;-)

Uczylam metoda Callana i Sita.

Sita to sciema - wierz mi. Sluchaj Jana- ipod i RayBan'y beda lepsze ;-)

Callan zly nie jest ale musisz trafic na szkole ktora ma dobrze wyszkolonych lektorow. Callan naprawde
        pomoze ci przyswoic jezyk mowiony, gorzej z pisanym wiec zalezy na czym chcesz sie skoncentrowac.

• rudeboys Re: System "SITA" i Metoda Callana 19.07.05, 23:07
      sita jest reklamowana od jakichs 7 lat ale nie znam nikogo kto by sie w to bawil
      a odnosnie callana to sam na to chodze od lipca 04 i jakos idzie. nie jest tak jak pisza na ulotkach ze wystarczy tylko chodzic regularnie na zajecia i uwazac - duza orka w domu by cos zapamietac. ta metoda uczy przede wszystkim poprawnej wymowy, i szybkiego kojarzenia slow - dzieki budowaniu a w zasadzie powtarzaniu zdan z nowymi wyrazami. ktos napisal ze powtarzasz jak papuga - na poczatku to fakt ale ja jestem obecne na 7 czesci i spokojnie odpowiadasz od siebie. gorzej jest z gramatyka i mysleniem po angielsku - czasem mowisz jak katarynka nie wiedzac skad akurat ten wyraz przyszedl do glowy - po namysle przypominasz sobie ze dlatego polaczyles te dwa slowa bo we wczesniejszych pytaniach tak sie odpowiadalo. gramatyka i pełne logiczne myslenie to feler jesli chodzi o callana- a wlasciwie od tych 2 rzeczy wszystko zalezy - diabel tkwi w szczegolach. ale jesli sprobujesz laczyc callana z tradycyjnymi szkolnymi metodami powinno isc ok. nie ma tak naprawde 100 proc metody - b.duzo nauki, systematycznosc i pot to klucz do sukcesu :)
      • szczoter Re: System "SITA" i Metoda Callana 19.07.05, 23:58
        o SITA nic nie wiem, ale jakoś w nią nie wierzę...
        callanem uczyłem około roku i moim skromnym zdaniem sprawdza się i ma sens w
        przypadku absolutnych początkoujących. taka osoba szybko łapie podstawowe słówka
        i jak papuga je zapamiętuje. do części 4 callana (wtedy pojawia się poważniejsza
        gramatyka) ma to jako taki sens. potem należy jednak zwrócić się ku tradycyjnym
        metodom nauki, bo tylko one są wszechstronne.
      • edavenpo Re: tata troche przysypiał 20.07.05, 15:10
        Jak bylam lektorem w metodzie Sita to mielismy kontrakt z duza firma i kilku powaznych panow z
        brzuszkami przychodzilo na lekcje. Po czesci relaksacyjnej otwieralam drzwi i wszystkich 5 panow bylo
        pograzonych w glebokim snie.... Jak relaks to relaks ;-)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka