Dodaj do ulubionych

jak z płatnościami

28.10.06, 08:34
robimy remont. Do tej pory mieszkała jedna osoba w naszym mieszkaniu
(kupiliśmy niedawno ).Czynsz był w kwocie 200 zł. Teraz pani ze wspólnoty
powiedziała ze jesli jesteśmy 3 osobową rodziną to podnosi nam czynsz na 3
osby. Nie mieszkamy tam jeszcze tylko remontujemy. Wprowadzimy się conajmniej
za pół roku. Czy mamy obowiązek płacic więcej? Dlaczego? nikt nie jest
zameldowany i nikt nie bedzie zameldowany, bo mamy inne mieskzania i nie
bedziemy się wymeldowywac. Pani ze wspólnoty powiedziała ze musimy się
zameldowac, bo taki jest obowiązek- wiem ze to nie prawda. Czy mam postawic
na swoim? nie chcę płacic za 3 osoby, wodę, wywóz śmieci, skoro nie
mieszkamy. Co moge zrobic w tej kwestii.
--
Kartki Świąteczne ze zdjecia, portrety.
Wzory na priv
Obserwuj wątek
    • serafin666 Re: jak z płatnościami 28.10.06, 08:56
      3. Czynnościami przekraczającymi zakres zwykłego zarządu są w szczególności:
      10) określenie zakresu i sposobu prowadzenia przez zarząd lub zarządcę,
      któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18
      ust. 1, ewidencji pozaksięgowej kosztów zarządu nieruchomością wspólną,
      zaliczek uiszczanych na pokrycie tych kosztów, a także rozliczeń z innych
      tytułów na rzecz nieruchomości wspólnej.

      zażądać przedstawienia na pismie uchwały wspólnoty o zasadach naliczania
      zaliczek - wg przytoczonych przepisów uowl ; jeżeli takiej nie ma - wezwać
      wspólnotę do zmiany zarządu
        • babczyk Re: jak z płatnościami 28.10.06, 11:11
          serafin666 napisał:

          > 3. Czynnościami przekraczającymi zakres zwykłego zarządu są w szczególności:
          > 10) określenie zakresu i sposobu prowadzenia przez zarząd lub zarządcę,
          > któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18
          > ust. 1, ewidencji pozaksięgowej kosztów zarządu nieruchomością wspólną,
          > zaliczek uiszczanych na pokrycie tych kosztów, a także rozliczeń z innych
          > tytułów na rzecz nieruchomości wspólnej.
          >

          Jest to cytat z Ustawy o Własności Lokali Art. 22. Ta ustawa jest podstawą
          działalności wspólnot.

          > zażądać przedstawienia na pismie uchwały wspólnoty o zasadach naliczania
          > zaliczek - wg przytoczonych przepisów uowl ; jeżeli takiej nie ma - wezwać
          > wspólnotę do zmiany zarządu

          Wynika z tej wypowiedzi jasno że, żądasz na piśmie skierowanym do zarządu
          przedstawienia tobie uchwały mówiącej, jakie są zasady naliczania zaliczek.

          Ot i to wszystko.

    • j666 Re: jak z płatnościami 03.01.07, 11:58
      Pytanie, czy od liczby osób naliczane sa tylko ZALICZKI (do rozliczenia na
      koniec okresu np. wg liczników), czy OPŁATY eksploatacyjne dotyczące zarówno
      utrzymania nieruchomosci wspólnej (tu obowiązuje ustawowo wielkość udziału) jak
      i Waszego konkretnego lokalu.
      Co to znaczy wg Ciebie "czynsz" ?
      Co to znaczy "pani ze wspólnoty" ?
      Generalnie, to w przypadku rozliczeń "wg liczby osób" zwykle właściciel składa
      odpowiednią deklarację; trudno sobie wyobrazić, żeby po mieszkaniach chodziły
      jakieś "panie ze wspólnoty" czy komisje i liczyły mieszkańców.
      Inaczej niż we wspólnotach było to w przypadkach spółdzielni mieszkaniowych, bo
      niektóre SM prowadziły ewidencję na podstawie wydanych zgód na zameldowanie
      (rubryka 'zgoda własciciela' na drukach zameldowania).
      Swoją drogą, jeżeli robicie remont, to już na pewno ani nie wyrzucacie żadnych
      śmieci, ani nie zużywacie żadnej wody, ani nie wylewacie żadnych scieków, ani
      nie korzystacie z windy ?????
      Co do samego zameldowania, można w jednym mieszkaniu być zameldowanym na pobyt
      stały, a w drugim na pobyt czasowy; inna sprawa, że w nowych dowodach
      osobistych jest tylko jeden adres, ale można nosić papierowe zaświadczenie,
      chociażby dla przysłowiowej panienki z poczty.
      JaC

      > robimy remont.
      > Do tej pory mieszkała jedna osoba w naszym mieszkaniu (kupiliśmy niedawno ).
      > Czynsz był w kwocie 200 zł.
      > Teraz pani ze wspólnoty powiedziała, ze jesli jesteśmy 3 osobową rodziną to
      podnosi nam czynsz na 3 osoby.
      > Nie mieszkamy tam jeszcze tylko remontujemy.
      > Wprowadzimy się co najmniej za pół roku.
      > Czy mamy obowiązek płacic więcej?
      > Dlaczego?
      > nikt nie jest zameldowany i nikt nie bedzie zameldowany, bo mamy inne
      mieszkania i nie bedziemy się wymeldowywac.
      > Pani ze wspólnoty powiedziała, ze musimy się zameldowac, bo taki jest
      obowiązek - wiem ze to nieprawda.
      > Czy mam postawic na swoim?
      > nie chcę płacic za 3 osoby, wodę, wywóz śmieci, skoro nie mieszkamy.
      > Co moge zrobic w tej kwestii.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka