niemonika
18.09.07, 17:06
Witam, może ktoś się orientuje, czy taka sytuacja może być normalna. Dostałam
właśnie rozliczenie CO z ubiegłego roku, które opiewa na ponad 800 zł
niedopłaty. Wydaje mi się, że to bardzo dużo. Mieszkanie jest
spółdzielczo-własnościowe,46 m, w środku bloku. Na kaloryferach są podzielniki
firmy Techem. Co miesiąc płacimy zaliczkę ok. 100 zł. Dodam, że z grzejników
korzystaliśmy oszczędnie, wyłączaliśmy np. na prawie każdy weekend, bo
wyjeżdżaliśmy, z jednego pokoju prawie nie korzystaliśmy, więc tez był
najczęściej wyłączony. Prawie cały czas był też zakręcony w kuchni. A przecież
poprzednia zima była łagodna.
Po telefonie do spółdzielni dowiedzielismy się, że oni mogą przyjąć reklamację
dotyczącą nieprawidłowych wskazań licznika, a one - to my sprawdziliśmy - są
zgodne z tym, co przyszło na rozliceniu.
W tym mieszkaniu mieszkamy dopiero od roku, wiemy, że poprzedni właściciel
miał zupełnie zakręcone kaloryfery i miał zwroty.
Może ktoś się wypowie na ten temat - co mogę zrobić i czy w ogóle coś. Jestem
kompletnie załamana tą sumą i sytuacją. W dodatku odczytanie tych roznych
przedziwnych wskaźników z rozliczenia to dla mnie kompletna chińszczyzna.
Poza tym mam malutkie dziecko i nie mogę sobie pozwolić na zupełne
nieogrzewanie mieszkania.