Dodaj do ulubionych

Reds are back in town:(

29.10.02, 08:10
Dwaj panowie K.
Kobielusz - wiadomo. I nie podobają mi sie te jego wytrzeszczone oczy i mocno
rozszerzone źrenice na plakatach. Złe oświetlenie u fotografa czy
przedawkowanie lekarstw?
A Krywult, skoro był już podobno prezydentem BB w 1981 roku, to musiał być
czerwony i to jaskrawo! Moze nawet wysyłał ZOMO na ulice do sprawdzania
dowodów i pałowania oporników?
Dla tych, co nie wiedzą, to wyjaśniam, że w dowodach m.in. sprawdzano, czy
jest wpis z miejsca zatrudnienia, bo wtedy zatrudnienie (nie mylic z pracą!)
było obowiązkowe. To były czasy! To se ne vrati:)
A teraz większość redsów z tamtych czasów jest "szanowanymi" biznesmanami lub
politykami (bądź jedno i drugie) walczącymi w pocie czoła na pierwszej linii
o demokrację i dobrobyt wszystkich Polaków:)
I wciąż dręczy mnie pytanie: Czy (kolejny) pan K. gdyby nie został
prezydentem demokratycznego kraju i gdyby historia potoczyła się inaczej, to
byłby już pierwszym sekretarzem czy jeszcze nie? Ja myślę, że jeszcze nie, bo
wciąż za młody, choc ostatnio dość gwałtownei posiwiał:)
Obserwuj wątek
    • Gość: Bolek Re: Reds are back in town:( IP: *.bielsko.sdi.tpnet.pl 29.10.02, 12:09
      A wiesz czym różnią się "czerwoni" od "czarnych" ? Tylko kolorem koszul -
      niczym więcej. Wnioski wyciągnij sam.
      • albrecht1 Re: Reds are back in town:( 29.10.02, 18:16
        Mnie kandydatura pana Kobielusza nie pasuje, bo reprezentuje SLD. Nie chodzi mi
        wcale o kolor koszul. Akurat politycy tej opcji noszą ostatnio niebieskie.
        Chodzi mi o ostatni rok ich władzy. Likwidację kas chorych, w tym systemu
        informatycznego jaki funkcjonuje w RŚKCh, jak też pomysły z winietami i
        obiecywanie gruszek na wierzbie, czyli setki kilometrów autostrad w ciągu roku
        oraz wprowadzenie zmian w ordynacji wyborczej do samorządów preferującej duże
        ogólnopolskie partie i wycofanie ustawy zwiekszającej finansowanie samorządów.
        Bezposrednie wybory prezydntów miast, to akurat opium dla ludu. Nie zmieni ani
        o jotę funkcjonowania gmin. Nadal bedą sparaliżowane i uzależnione od dotacji
        centralnego budżetu na zadania zlecone. Niezależnie czy rządzi sam prezydent,
        czy zarząd wybierany przez Radę Miasta. Oba systemy dobrze funkcjonuja w Unii
        Europejskiej. Wybory to jedno, 4 lata kadencji to już zupełnie inna sprawa.
        Dlaczego nie wprowadzono korpusu służby cywilnej do apratu administracyjnego?
        Bo zabraknie pracy dla swoich? Bo trudniej byłoby zwolnić pracownika, który nie
        jest dyspozycyjny, ale kompetentny?
      • fibin Re: Reds are back in town:( 02.11.02, 08:36
        Jeżeli miałbym wybierać mniejsze zło, to chyba jednak wolałbym czerwonych:)
        • albrecht1 Re: Reds are back in town:( 02.11.02, 11:32
          Cytat z "Newsweek Polska" z 3.11.2002. Artykuł pt. "Wiecej rządu w
          samorządzie" : "Gromkim deklaracjom liderów SLD o budowaniu demokracji lokalnej
          towarzyszy ciche, ale konsekwenten osłabianie samorządów na wszystkich
          szczeblach." Już widzę pana dr Kobielusza jak wyjaśnia nam dlaczego choć źle
          jest aż tak dobrze, jezykiem zapożyczonym wprost z od tow. Winnickiego
          z "Alternatywy 4."
      • Gość: Ktoś Re: Reds are back in town:( IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 02.11.02, 23:23
        Co Ty pierdolisz!!!!!!!!!
    • Gość: Franek Re: Reds are back in town:( IP: *.plusgsm.pl 29.10.02, 19:45
      Krywult to do niedawna dyrektor Apeny. Pracownicy go chwala. Dzialacz Bielskiej
      Izby Handlu i Przemyslu. Byl prezydentem po bielskim strajku w 1981r. Byl
      uwazany za tzw. bezpartyjnego fachowca. PZPR uznal wtedy, ze taki czlowiek
      bedzie dobrze przyjety przez niesforna \"S\". I tak bylo rzeczywiscie. Po
      ogloszeniu stanu wojennego odwolano go. W pierwszych kontraktowych wyborach do
      Sejmu po Okraglym Stole PZPR wystawila go na miejsce przeznaczone dla
      popzapartyjnych kandydatow. Przyjal te propozycje i przegral z G.Staniszewska.

      • Gość: Michał KRYWULT OK IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 30.10.02, 19:46
        Mister Kobielusz to mistrz Podbeskidzia w gadaniu o niczym !
      • fibin Krywult 02.11.02, 08:39
        Dzięki za informacje. Głosuję na Krywulta:)
        • Gość: Paweł Re: Krywult IP: *.bielsko.dialog.net.pl 02.11.02, 21:35
          fibin napisał:

          > Dzięki za informacje. Głosuję na Krywulta:)

          Jak to w Polsce wybory polegaja na znalezieniu mniejszego zła:(((
        • Gość: Paweł Re: Krywult IP: *.bielsko.dialog.net.pl 02.11.02, 21:36
          fibin napisał:

          > Dzięki za informacje. Głosuję na Krywulta:)

          Jak to w Polsce wybory polegaja na znalezieniu mniejszego zła:(((
        • Gość: Paweł Re: Krywult IP: *.bielsko.dialog.net.pl 02.11.02, 21:36
          fibin napisał:

          > Dzięki za informacje. Głosuję na Krywulta:)

          Jak to w Polsce wybory polegaja na znalezieniu mniejszego zła:(((
        • Gość: Paweł Re: Krywult IP: *.bielsko.dialog.net.pl 02.11.02, 21:37
          fibin napisał:

          > Dzięki za informacje. Głosuję na Krywulta:)

          Jak to w Polsce wybory polegaja na znalezieniu mniejszego zła:(((
        • Gość: Paweł Re: Krywult IP: *.bielsko.dialog.net.pl 02.11.02, 21:38
          fibin napisał:

          > Dzięki za informacje. Głosuję na Krywulta:)

          Jak to w Polsce wybory polegaja na znalezieniu mniejszego zła:(((
        • Gość: Paweł Re: Krywult IP: *.bielsko.dialog.net.pl 02.11.02, 21:38
          fibin napisał:

          > Dzięki za informacje. Głosuję na Krywulta:)

          Jak to w Polsce wybory polegaja na znalezieniu mniejszego zła:(((
        • Gość: Paweł Re: Krywult IP: *.bielsko.dialog.net.pl 02.11.02, 21:38
          fibin napisał:

          > Dzięki za informacje. Głosuję na Krywulta:)

          Jak to w Polsce wybory polegaja na znalezieniu mniejszego zła:(((
        • Gość: Paweł Re: Krywult IP: *.bielsko.dialog.net.pl 02.11.02, 21:39
          fibin napisał:

          > Dzięki za informacje. Głosuję na Krywulta:)

          Jak to w Polsce wybory polegaja na znalezieniu mniejszego zła:(((
        • Gość: Paweł Re: Krywult IP: *.bielsko.dialog.net.pl 02.11.02, 21:39
          fibin napisał:

          > Dzięki za informacje. Głosuję na Krywulta:)

          Jak to w Polsce wybory polegaja na znalezieniu mniejszego zła:(((
    • Gość: Ktoś Re: Reds are back in town:( IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 02.11.02, 23:21
      Czytasz w moich myślach. Cieszę się że nie jestem osamotniony w moich
      poglądach.
      • fibin Re: Reds are back in town:( 03.11.02, 08:29
        Miło mi:) (jeżeli to było do mnie).
        Mam nową spiskową teorię wyborów na prezydenta:)
        Może spodoba się LPR albo Samoobronie i wykorzystaja ja podczas następnej
        awantury w Sejmie?
        Otóż K na początku nazwiska pomaga, a to samo k na końcu nazwiska przeszkadza w
        wygrywaniu wyborów na przydenta! (dotyczy wszystkich szczebli)
        Przykłady? Proszę bardzo:
        Kwaśniewski(2x), Kaczyński, Kobielusz, Krywult
        Wawak, Okrzesik, Traczyk, (nie chce mi się dalej szukać)
        Po prostu panom na literę K należy zabronić startu w wyborach, zwłaszcza jeżeli
        są z wrogich ugupowań! A te, które się już odbyły, unieważnić bo to sprawka
        szatana albo Unii, albo jedno i drugie:)
        A Traczyk i Okrzesik wciaż uśmiechają się do mnie z wielkich billboardów.
        Czyżby optymistycznie liczyli na drugą turę i wykupili reklamę na odpowiednio
        długi okres? Żal mi troche Okrzesika, bo biedak pewnie marznie w samej koszuli:)
        Kobielusz to co innego, w końcu walczy dalej, ale boję sie spojrzec mu w te
        wieeeeeeelkie niebieskie oczy:)
        Wczoraj z przerażeniem odkryłem, że Moskała wcale nie żartował mówiąc, że
        zawsze ze mna. Otoż z przerażeniem odkryłem go na rewersie biletu autobusowego!
        Boję się otworzyć lodówkkę:)
      • fibin Re: Reds are back in town:( 03.11.02, 08:31
        Miło mi:) (jeżeli to było do mnie).
        Mam nową spiskową teorię wyborów na prezydenta:)
        Może spodoba się LPR albo Samoobronie i wykorzystaja ja podczas następnej
        awantury w Sejmie?
        Otóż K na początku nazwiska pomaga, a to samo k na końcu nazwiska przeszkadza w
        wygrywaniu wyborów na przydenta! (dotyczy wszystkich szczebli)
        Przykłady? Proszę bardzo:
        Kwaśniewski(2x), Kaczyński, Kobielusz, Krywult
        Wawak, Okrzesik, Traczyk, (nie chce mi się dalej szukać)
        Po prostu panom na literę K należy zabronić startu w wyborach, zwłaszcza jeżeli
        są z wrogich ugupowań! A te, które się już odbyły, unieważnić bo to sprawka
        szatana albo Unii, albo jedno i drugie:)
        A Traczyk i Okrzesik wciaż uśmiechają się do mnie z wielkich billboardów.
        Czyżby optymistycznie liczyli na drugą turę i wykupili reklamę na odpowiednio
        długi okres? Żal mi troche Okrzesika, bo biedak pewnie marznie w samej koszuli:)
        Kobielusz to co innego, w końcu walczy dalej, ale boję sie spojrzec mu w te
        wieeeeeeelkie niebieskie oczy:)
        Wczoraj z przerażeniem odkryłem, że Moskała wcale nie żartował mówiąc, że
        zawsze ze mna. Otoż z przerażeniem odkryłem go na rewersie biletu autobusowego!
        Boję się otworzyć lodówkkę:)
        • fibin Re: Reds are back in town:( 03.11.02, 20:01
          Przepraszam za powtórzenie, ale forum coś ostatnio głupieje:)
          Jak widzę Paweł też miał podobne problemy:)
          • Gość: Paweł Re: Reds are back in town:( IP: *.bielsko.dialog.net.pl 03.11.02, 21:03
            Wyszło trochę więcej niż planowałem:(
            Pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka