Dodaj do ulubionych

czy na CoS są...

05.10.06, 16:23
...wszechpolacy ew. wszechpolactwiacy (?).
prosiłbym także o jakąś definicję takowych, ale oczywiście tych występujących
na forach, bo jak się domyślam nie są oni tożsami z MW.
czy slazacy (pisownia oryg: settembrini), to z definicji fanatyczni sympatycy
RAŚ, bo z kilku postów nt. powodów odejścia paru aktywistów tego ruchu z CoS
wynikałoby, że niesympatycy nie mogą być Ślązakami (ew. slazakami)?
Obserwuj wątek
    • settembrini Re: czy na CoS są... 05.10.06, 16:43
      sluchaj, zebys nie mial radosci z czepiania sie wszelkich slow, ktore
      pozostawiaja pewna swobode interpretacyjna, do kazdej wypowiedzi bede zalaczal
      legende. mialem nadzieje na wymiane argumentow, a nie podwazanie moich
      wypowiedzi od strony semantyki, gdy desygnatow okreslonego uzytego przeze mnie
      terminu jest wiecej niz jeden.
      • sss9 Re: czy na forach są... 05.10.06, 18:42
        uuuu... próbujesz mnie zagiąć retorycznie? ;)))
        nie w czepianiu ubaw, serio jestem ciekawy skąd się bierze wśród niektórych osób
        nazywających siebie z wyższością Ślązakami ta łatwość epitetowania adwersarzy
        pogardliwym przecież "wszechpolak". ma to miejsce jak zauważam od dawna bez
        względu na to czy ci ostatni faktycznie spełniają kryteria do tego by tak ich
        nazywać.
        czy nie jest przypadkiem tak, że niektórzy nazywający siebie Ślązakami
        potrzebują nazwanego wroga w każdym, kto ma odmienne poglądy oni sami?
        wkońcu sett, zadałem jeszcze pytanie nie konkretnie do ciebie, choć przytomnie
        odnalazłeś się w roli, dlaczego więc nie pokusisz się o wyjaśnienie i tej kwestii?
        pozdrawiam serdecznie.:)
        • settembrini Re: czy na forach są... 05.10.06, 19:02
          czy ty czytasz to co ja napisalem czy to co chcialbys zebym napisal?
          nigdzie nie napisalem nic o wyzszosci slazakow nad kimkolwiek. to twoj wymysl,
          na ktorym probujesz osadzic swoja replike, bo tak zdaje sie jest ci wygodniej.
          zatem nie skupiam sie na wymianie pogladow, ale na prostowaniu twoich naduzyc
          dotyczacych tego, co wydawalo ci sie, ze mialem na mysli.
          wszechpolak nie jest zwrotem samym w sobie pogardliwym, jest to okreslenie
          jezyka potocznego, a ja nigdzie nie uzylem go w kontekscie, ktory wiazalby sie z
          negatywnymi konotacjami.
          nie zgadzam sie, by ktokolwiek uznajacy sie za slazaka (nie musisz sie powolywac
          na moja pisownie, jak mam nadzieje zauwazyles przez minione lata, nie uzywam
          duzych liter ani polskich znakow diakratycznych) potrzebowal zdefiniowania
          jakiegokolwiek wroga. nie czuje sie powolany do przemawiania w imieniu slazakow
          opcji slaskiej, bo moje wlasne poczucie slaskosci jest bardzo specyficzne i
          tylko w pewnej czesci znajduje pokrycie z ich swiadomoscia narodowa.
          • sss9 Re: czy na forach są... 05.10.06, 19:24
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=41380&w=49706638&a=49823181
            w tamtym wątku jakoś mnie unikasz, więc pytam w tym. w zasadzie ciagle o to samo.
            czyli używanie wobec oponenta słowa "wszechpolak"(a także"weszpolak" czego nie
            karcisz) nie jest niczym nagannym, jest kurtazyjną formą oddania mu należnego
            honoru bez względu na to czy on sam chce by go tak nazywać? i dalej, czy wobec
            tego, że "wszechpolak", to fajny gość - słowa "Ślązak" prawdziwy wszechpolak
            używać będzie z podobnym ładunkiem pozytywnej emocji?
    • settembrini Re: czy na CoS są... 05.10.06, 16:53
      poza tym nie wiem skad pytanie, bo nigdzie nie sugerowalem, ze takowe jednostki
      tutaj sa. natomiast z cala pewnoscia mamy tu do czynienia z co najmniej jednym
      blaznem. a watek nadaje sie do wyciecia.
      • sss9 Re: czy na CoS są... 05.10.06, 18:44
        i znowu mógłbym zadać pytanie: to opinia moda czy szaraka, ale już wiem, że
        nawet bez uprawnień lubisz sobie wyrokować o tym co być powinno.
        znowu krańcowy brak konsekwencji. niemniej w dalszym ciągu pozdrawiam serdecznie. :)
    • somepoint210 Re: czy na CoS są... 06.10.06, 05:06
      Chopy, przestancie juz pierdolic w kolko i to samo, jak juz macie walic pawiem
      to lepiej pogadajcie o Maslowskiej, Nike i przewijajacym sie watku ze Slaska
      Cieszynskiego (BB) w "Pawiu Krolowej":))

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka