edysia79 12.07.07, 09:30 Macie przepis na takowe? Porzeczek u nas dostatek, gotuję kompoty do picia na bieżąco i na zimę, ale coś słodkiego by się zjadło. Tylko żadnego przepisu nie mam :( Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
anmawo Re: Ciasto z porzeczkami? 12.07.07, 10:31 Szybkie ciasto porzeczkowe: zwazyc 6 jajek- i tyle ile waza zwazyc maki i cukru. Dodac 3/4 kostki margargaryny posiekanej i lyzeczke proszku do pieczenia. To wszystko razem ladnie rozmieszac na gladka mase ( ja miksuje ) utopic w tym porzeczki i piec 50 min albo mniej. Gotowe posypac cukrem pudrem :) Odpowiedz Link Zgłoś
edysia79 Do anmawo 12.07.07, 12:01 Tej mąki i cukru ma być razem tyle ile ważą jajka (czyli pół mąki, pół cukru), czy osobno mąka i osobno cukier mają tyle ważyć? No i ile tych porzeczek wrzucić? Odpowiedz Link Zgłoś
edysia79 i jeszcze pytanko 12.07.07, 12:02 może głupie, ale jajka w skorupkach trzeba zważyć?? Odpowiedz Link Zgłoś
malflu Re: i jeszcze pytanko 12.07.07, 12:43 edysia79 napisała: > może głupie, ale jajka w skorupkach trzeba zważyć?? Nie głupie bo mnie też się nasunęło to pytanie ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
anmawo Re: i jeszcze pytanko 13.07.07, 10:59 a sorki, ze dopiero dzis. Jajka sie wazy w skorupkach. potem sie wazy maka- tyle ile wazyly jajka i potem sie wazy cukier- tez tyle ile wazyly jajka- czyli i make i cukier osobno :) Odpowiedz Link Zgłoś
anmawo Re: Do anmawo 13.07.07, 11:01 porzeczek wrzucasz tyle ile chcesz ich miec w ciescie- tylko tak, zeby sie utopily. Zamiast porzeczek mozna dodac sliwki albo inne owoce, mozna tez dodac kakao. Odpowiedz Link Zgłoś
baska121 Re: Do anmawo 14.07.07, 06:25 Jestem anty talenciem do pieczenia choc sernik mi sie udaja .Zrobilam to ciasto z wisniami zamiast porzeczek i udalo sie -hura...i zjedli wszystko . Odpowiedz Link Zgłoś
anmawo Re: Do anmawo 14.07.07, 15:40 hehe ciasto jest banalnie proste i szybkie do zrobienia- trzeba tylko dobrze wszystko wymieszac. No i mozna kombinacje rozne robic. To taki szybki placek dla leniuchow :) U mnie znika pol blachy jeszcze jak jest cieple :) Odpowiedz Link Zgłoś
edysia79 Re: Do anmawo 14.07.07, 18:01 Zrobiłam dzisiaj, ciasto pycha!!! Dziękuję za ten przepis, wykorzystam z innymi owocami :) Odpowiedz Link Zgłoś