Dodaj do ulubionych

Ciasto z porzeczkami?

12.07.07, 09:30
Macie przepis na takowe? Porzeczek u nas dostatek, gotuję kompoty do picia na
bieżąco i na zimę, ale coś słodkiego by się zjadło. Tylko żadnego przepisu nie
mam :(
Obserwuj wątek
    • anmawo Re: Ciasto z porzeczkami? 12.07.07, 10:31
      Szybkie ciasto porzeczkowe: zwazyc 6 jajek- i tyle ile waza zwazyc maki i
      cukru. Dodac 3/4 kostki margargaryny posiekanej i lyzeczke proszku do
      pieczenia. To wszystko razem ladnie rozmieszac na gladka mase ( ja miksuje )
      utopic w tym porzeczki i piec 50 min albo mniej. Gotowe posypac cukrem pudrem :)
      • edysia79 Do anmawo 12.07.07, 12:01
        Tej mąki i cukru ma być razem tyle ile ważą jajka (czyli pół mąki, pół cukru),
        czy osobno mąka i osobno cukier mają tyle ważyć? No i ile tych porzeczek wrzucić?
        • edysia79 i jeszcze pytanko 12.07.07, 12:02
          może głupie, ale jajka w skorupkach trzeba zważyć??
          • malflu Re: i jeszcze pytanko 12.07.07, 12:43
            edysia79 napisała:

            > może głupie, ale jajka w skorupkach trzeba zważyć??
            Nie głupie bo mnie też się nasunęło to pytanie ;-)
            • anmawo Re: i jeszcze pytanko 13.07.07, 10:59
              a sorki, ze dopiero dzis. Jajka sie wazy w skorupkach. potem sie wazy maka-
              tyle ile wazyly jajka i potem sie wazy cukier- tez tyle ile wazyly jajka- czyli
              i make i cukier osobno :)
        • anmawo Re: Do anmawo 13.07.07, 11:01
          porzeczek wrzucasz tyle ile chcesz ich miec w ciescie- tylko tak, zeby sie
          utopily. Zamiast porzeczek mozna dodac sliwki albo inne owoce, mozna tez dodac
          kakao.
          • baska121 Re: Do anmawo 14.07.07, 06:25
            Jestem anty talenciem do pieczenia choc sernik mi sie udaja .Zrobilam to ciasto
            z wisniami zamiast porzeczek i udalo sie -hura...i zjedli wszystko .
            • anmawo Re: Do anmawo 14.07.07, 15:40
              hehe ciasto jest banalnie proste i szybkie do zrobienia- trzeba tylko dobrze
              wszystko wymieszac. No i mozna kombinacje rozne robic. To taki szybki placek
              dla leniuchow :) U mnie znika pol blachy jeszcze jak jest cieple :)
              • edysia79 Re: Do anmawo 14.07.07, 18:01
                Zrobiłam dzisiaj, ciasto pycha!!! Dziękuję za ten przepis, wykorzystam z innymi
                owocami :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka