Dodaj do ulubionych

odliczanie odsetek kredytu hipotecznego??

25.01.08, 12:18
od podatku oczywiście. Czy macie jkaiegoś pożytecznego linkja zinfo
na ten temat? Wiem,wiem, mogłabym sama poszukać ale brak mi jakoś
czasu i przedewszystkim wiedzy.

A tak przy okazji to publiczne podziękowania dla CIri za jej watek
rozliczniowy i cierpliwość.
Ciri - prace z drukami VZM ukończyłam. Wielkie dzięki. Jeszcze tylko
faktury skseruję i gnam do US. Z wdzięczności upiję Cię czymś dobrym
jak tylko karmić przestanę:) Po czym najmniej CIę głowa boli?
Obserwuj wątek
    • ciri_77 Sluze rada i pomocą :)) 27.01.08, 07:55
      w końcu to mój zawód :))
      Ulga odsetkowa www.pit.pl/ulga-odsetki/index.php
      a kserując fakturki nie zapomnij o pozwoleniu na budowe i tytule prawnym (może
      to być decyzja o podatku od nieruchomości wystawiona na twoje nazwisko)
      P a głowa w zasadzie boli mnie po wszystkim, więc upić się możemy czymkolwiek,
      najlepiej razem :)))
      • adaja1 Re: Sluze rada i pomocą :)) 27.01.08, 09:27
        dzięki Ciri:)
        W takim razie uzgodnimy termin pijaństwa jak skończę karmić. chodzi
        za mną żubrówka:)
      • e-dziunia Ciri 27.01.08, 10:10
        czy ja dobrze rozumiem, że skoro 2 lata temu wzięłam kredyt hipoteczny na zakup
        mieszkania na rynku wtórnym to sobie tego nie mogę odliczyć? Bo można odliczyć
        tylko zakup nowych mieszkań prawda?
        • ciri_77 Re: Ciri 28.01.08, 12:51
          Dobrze rozumiesz, ulga dotyczyła zakupu nowych mieszkań. Poza tym obecnie można
          to odliczać tylko n zasadach kontynuacji - jeśli ktoś odliczał to od poczatku,
          kredyty nowozaciągane nie "podpadają" pod ulgi, bo nie ma już takowej
          • adaja1 Ciri 28.01.08, 13:29
            ale je sli jeszcze nie odliczałam, ale kredyt wzięłam w 2006, a
            zakończyłam budowę w styczniu 2008, to w za rk 2008 mogę odliczać
            odsetki ( te które płaciłam od 2006), tak??
            • ciri_77 Re: Ciri 28.01.08, 13:50
              Tak, dobrze toto rozumiesz - czyli w odliczeniu za 2008 (nie w roku 2008!)
      • atka15 Re: Sluze rada i pomocą :)) 11.02.08, 20:15
        a jakie są możliwości - chodzi o wysokośc odliczenia?
        Chodzi mi o to czy całe załatwienie papierków z banku itp. jest opłacalne w stosunku do tego co US zwróci???
        Czy ktoś może podać ile zwrotu uzyskał z tytułu ulgi odsetkowej?
        Zastanawiam się czy nie skorzystać.....
        (po vzm chyba nie ma nic gorszego ;) )

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka