Dodaj do ulubionych

Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi

24.08.10, 07:17
......tvardo stąpam....................do vyborov
Obserwuj wątek
    • Gość: aga dramat IP: 212.87.241.* 24.08.10, 09:11
      "W konsekwencji chcemy, by więcej uczniów zainteresowało się
      szkolnictwem zawodowym." - za to jedno zdanie zwolniłabym tę kobietę.
      Chyba jeszcze nie zrozumiała, że to nauka i wiedza jest motorem
      napędowym dzisiejszego świata.
      • Gość: xxx Re: dramat IP: *.54.168.93.tvksmp.pl 24.08.10, 09:49
        Chyba jeszcze nie zrozumiałaś, że nie można narzucać wyboru młodym ludziom.
      • Gość: ska Re: dramat IP: *.realestate.net.pl 24.08.10, 12:01
        "Dobry nauczyciel zawsze znajdzie pracę w szkole" - no raczej nie w tym mieście,
        tutaj to raczej dobrze ustawiony zawsze znajdzie, pozostałym zostają zastępstwa,
        jakieś godzinowe ochłapy lub ewentualna zmiana zawodu
        • Gość: AGA Re: dramat IP: *.xdsl.centertel.pl 24.08.10, 21:09
          "Dobry nauczyciel zawsze znajdzie pracę w szkole" - niestety jest to nieprawda. Nawet jeśli nauczyciel, będzie świetny to ciężko mu będzie znaleźć pracę w naszym mieście. Zawsze wyprzedzi go osoba, która ma znajomości. Możesz mieć 10 lat doświadczenia, a ta osoba może być od razu po studiach, ale ma tzw "plecy" to wiadomo kogo przyjmą. Albo tłumaczenie dyrektora, jeśli się zadzwoni o pracę. Liczy się kolejność zgłoszeń. NIEDORZECZNE!!

          No ale cóż, życzę jak najlepiej Pani kierownik oświaty w Częstochowie. Młoda osoba, może coś się zmieni - chociaż w Polsce ciężko jest cokolwiek zmienić.
        • angrusz1 No właśnie 31.08.10, 17:28
          Tak na okrągło to zawsze można mówić :"Dobry nauczyciel zawsze znajdzie pracę w
          szkole".

          A praktyka jest taka , że ani w mieście , ani w okolicach ale najpewniej za
          granicą na zmywaku .
      • Gość: gg Re: dramat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.10, 13:22
        dobrze mowi kobiecina. Po co pchac debili do liceow skoro ani sie
        niczego nie naucza a tylko obniza poziom w calej klasie. Pozniej
        taka swolocz pcha sie na studia i studiuja: zarzadzania, pedagogiki.
        A kielnia by sie taki nauczyl zaprawe zarzucac w tym czasie i wiecej
        pozytku byloby dla spoleczenstwa z niego niz po takich studiach.
        • Gość: do gg Re: dramat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.10, 14:20
          a co ty taki sflustrowany jesteś,że zadnego postu bez obrażania innych nie napiszesz
          • Gość: gg Re: dramat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.10, 14:43
            sfrustrowany jak cos
      • Gość: xx Re: dramat IP: *.icis.pcz.pl 24.08.10, 21:27
        To nie jest takie proste - szkolnictwo zawodowe tez ma racje bytu.

        Naprawde nie kazdy musi konczyc szkoły ogólnokształcące - był taki trend, ale w
        wielu przypadkach to droga do nikąd.
    • Gość: UM Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.10, 09:33
      Twardo stąpa przebiegła naczelniczka z PiS-u. Może lepiej opowie Pani jak "pomagała" wcześniejszej naczelniczce, aby zająć jej miejsce?
      • Gość: snoopy_33 Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: *.54.168.93.tvksmp.pl 24.08.10, 15:09
        Do UM:
        Jeżeli tak dobrze znasz sytuację, no to na pewno musisz pracować w UM, a patrząc
        na godzinę dodania twojego komentarza, powinieneś biegać z papierkami i
        obsługiwać interesantów, a nie czatować w Internecie. Pewnie jesteś głównym
        specjalistą i bierzesz 3000 za siedzenie w sieci i tęsknisz za byłymi,
        nieudolnymi naczelnikami. Nie znam dobrze p. Deski, ale być może świeża krew w
        Edukacji coś zmieni.
        Do Pracy Urzędniku!
        • Gość: UM Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.10, 18:36
          do snoopy_33

          Dlaczego na urlopie mam przewracać papierki w urzędzie? :-) Rozwiń swoją myśl :-)
    • Gość: Nauczyciel Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: 80.50.228.* 24.08.10, 12:10
      Super sie to czyta, ale p. Deska niestety powiela teoretyczne schematy. Dobry
      nauczyciel zawsze będzie miał pracę. Darujmy sobie tą propagandę. Coraz częściej
      mi się wydaje, że ludzie odpowiedzialni za oświatę zarówno lokalnie jak i na
      szczeblu centralnym, już DAWNO nie mieli kontaktu z żywą szkołą ! Zapraszam
      ponownie do szkół i rozmów z nauczycielami i wysłuchania ich, a nie ciągłe
      kontrolę i straszenie bo jakiegoś papierka się nie wypełniło. Uczeń jest
      najważniejszy, ale nie twórzmy sytuacji, gdzie uczeń i jego rodzic rządzi i
      tłamsi nauczyciela. Ba, dochodzi do sytuacji zastraszania przez rodziców i
      uczniów stwierdzeniem typu: bo zgłosimy do kuratorium. Proponuję by władze
      stanęły trochę po stronie nauczyciela i wspomogły nasze działania a nie
      teoretyzowały, że dobry nauczyciel znajdzie pracę. Jak jeśli szkół będzie 50, a
      dobrych nauczycieli 100, a godzin śladowa ilość. Polecam się nad tym zastanowić.
      • Gość: emeryt Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.08.10, 13:31
        Bardzo rozsądna wypowiedź, niestety, są to tylko pobożne życzenia
        pani naczelnik.Częstochowa była przez ostatnie lata tak
        zmaltretowana edukacyjnie,że bardzo trudno będzie tu można normalnie
        pracować. Po prostu nie da się. Ukłądy,układziki pozostały.Widać to
        choćby po wpisach moich poprzedników. Zwolennicy pani Ledwoń, nie
        wiedzą, co piszą, albo bardzo dobrze wiedzą i atakują nową naczelnik.
      • Gość: fin Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.10, 14:22
        popieram szanownego nauczyciela w całej rozciągłości
        • Gość: bolek Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.10, 15:44
          Dajcie kobicie cos zrobic, kto jak kto ale to jest kompetentna osoba.
          • Gość: Ania Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: *.prenet.pl 24.08.10, 18:51
            Ciekawe na jakim świecie ta Pani żyje. Dobre sobie - dobry
            nauczyciel zawsze znajdzie pracę hahahaha
    • dot3010 Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi 24.08.10, 18:48
      Tej Pani coś się chyba pomyliło... DObry nauczyciel zawsze znajdzie
      pracę - to jakaś kpina. DObry nauczyciel a nawet wspaniały nie
      znajdzie w tym mieście pracy bez znajomości i taka jest prawda. Może
      być najgorszy nauczyciel, bez powołania ale z plecami i tylko taki
      ma tu pracę.
      • Gość: dorotka Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: *.51.57.67.tvksmp.pl 24.08.10, 18:56
        5 lat pracy 3 szkoła, wiąż zastępstwa. By uzbierać pełny etat należy
        pracować w 2-3 szkołach.
        • Gość: d a czego uczysz? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.10, 19:25
          • Gość: anusja1234 Re: a czego uczysz? IP: *.net.stream.pl 24.08.10, 20:41
            Kompetentna Pani naczelnik która mówi,że do 10 września poczekamy na
            organizację szkół przez dyrektorów i zobaczymy ile ostatecznie
            otworzą klas? Przecież zgodnie z przepisami szkoły powinny rozpocząć
            nowy rok szkolny z zatwierdzonymi przez UM arkuszami
            organizacyjnymi, tym samym przed 1 września radni na sesji RM
            powinni zatwierdzić liczbę godzin a co się z tym wiąże liczbę etatów
            we wszystkich typach szkół i placówek oświatowo wychowawczych na
            terenie miasta. Z pierwszej wypowiedzi tej Pani na forum gazety
            widać że nie ma ona pojęcia o organizacji pracy w podległych jej
            placówkach a zarządzanie nimi to nie "zabawa w szkołę". Życzę sobie
            i pracownikom oświaty aby dobre samopoczucie tej Pani nie odbiło się
            negatywnie na pracy placówek oświatowych w naszym
            mieście.
            • Gość: ola Re: a czego uczysz? IP: *.net.stream.pl 24.08.10, 22:01
              Widać tutaj całą inteligencje nauczycieli . Wam nigdy nie będzie
              dobrze . Rządźcie Wy i zobaczycie jak to jest - a przede wszyskim
              poprawiać błędy po innych rządzących. Brawo inteligencja .
              Powodzenia Pani Naczelnik !
              • Gość: roch Re: a czego uczysz? IP: *.chello.pl 25.08.10, 11:46
                Nikt nie obiecywał pani naczelnik ,że będzie łatwo !!
            • Gość: liga Re: a czego uczysz? IP: *.chello.pl 25.08.10, 15:19
              Ale ty anusja miałaś swoje pięć minut i może wystarczy,a teraz chyba całkiem dobra emeryturka.......chociaż też różnie się działo!??
              • Gość: ktoś dobry awans IP: 109.243.225.* 28.08.10, 14:09
                Wielkie gratulacje dla nowej pani Naczelnik.
                • Gość: vice Re: dobry awans IP: *.chello.pl 31.08.10, 15:04
                  W szkołach totalne zdziwienie.......Dyskusyjne nominacje poruszyły środowisko nauczycielskie.
        • angrusz1 To dopiero 31.08.10, 17:34
          Do Dorotki :
          piąty rok .
          Do emerytury jeszcze daleko a tu nie widać perspektyw na poprawę .

          Ciesz się , że jednak w 2-3,4,5 szkołach uzbierałaś jeden etat . Chociaż jaki to
          sukces , jeżeli do każdej szkoły trzeba dojeżdżać 5-20 km .
          Toż to ten dochód zostanie zjedzony przez koszty benzyny .
    • stangor Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi 28.08.10, 18:42
      I winą należy obciążyć wyborców.Przecież w Sejmie mamy 3/4 posłów w
      specjalnościach: nauczyciel,lekarz i prawnik. Są to ludzie którym nie powiodło
      się w swoim zawodzie więc poszli szukać pieniędzy w polityce (z nielicznymi
      wyjątkami). Nie oczekujmy więc że coś zmieni się na lepsze gdyż dla nich
      ważniejsza jest kariera.
      • Gość: ada Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: *.prenet.pl 28.08.10, 19:36
        tak jest
    • angrusz1 Skoro " Twardo stąpam po ziemi " 31.08.10, 17:02
      To może jakieś konkretne liczby

      dla udokumentowania tego twierdzenia

      "Obecnie mamy niż, ale za dwa, trzy lata szkoły mogą pękać w szwach. Mówi o
      tym właśnie demografia. "
      • Gość: angrusz1 Re: Skoro " Twardo stąpam po ziemi " IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.10, 22:09
        Takie dane znalazłem na necie , całkiem blisko

        "Przytoczone dane dotyczą roku 2002 (odbył się wówczas krajowy spis powszechny)
        oraz prognozy demograficznej GUS na rok 2030. W Gdańsku liczba ludności może
        spaść z 461 653 do 362 258 osób, w Gdyni z 253 508 do 219 233, w Częstochowie z
        250 862 do 191 680, w Chorzowie z 116 519 do 79 329, w Gliwicach z 202 604 do
        149 568 osób. W żadnym z miast, w których zachodzi proces kurczenia się
        ludnościowego, władze lokalne nie są stawiane pod pręgierzem z tego powodu. Nie
        oskarża się też GUS za czarnowidztwo i sianie "

        Z tego wynika, że nie należy spodziewać się jakich szczególnych wahnięć w górę .
        Stąd wniosek, że sporo nauczycieli jutro stanie w kolejce do urzędu pracy a
        absolwenci kilku fabryk nauczycieli, także i języków obcych, z kolejnych lat
        może znajdą etat ... na zmywaku w Irlandii .
        • Gość: xxx Re: Skoro " Twardo stąpam po ziemi " IP: *.54.168.93.tvksmp.pl 31.08.10, 22:17
          ale żeś się uczepił. nie ułatwiasz kobiecinie .
          da się obliczyć, jak często i ile ludzi będzie robiło dzieci w najbliższej
          przyszłości?? nie wydaje mi się.
          Bardzo się czepiasz również ludzi wyjeżdżających za granicę. Czyżby Tobie się
          nie udało?? :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka