alikalejandro 24.08.10, 07:17 ......tvardo stąpam....................do vyborov Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: aga dramat IP: 212.87.241.* 24.08.10, 09:11 "W konsekwencji chcemy, by więcej uczniów zainteresowało się szkolnictwem zawodowym." - za to jedno zdanie zwolniłabym tę kobietę. Chyba jeszcze nie zrozumiała, że to nauka i wiedza jest motorem napędowym dzisiejszego świata. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: dramat IP: *.54.168.93.tvksmp.pl 24.08.10, 09:49 Chyba jeszcze nie zrozumiałaś, że nie można narzucać wyboru młodym ludziom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ska Re: dramat IP: *.realestate.net.pl 24.08.10, 12:01 "Dobry nauczyciel zawsze znajdzie pracę w szkole" - no raczej nie w tym mieście, tutaj to raczej dobrze ustawiony zawsze znajdzie, pozostałym zostają zastępstwa, jakieś godzinowe ochłapy lub ewentualna zmiana zawodu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AGA Re: dramat IP: *.xdsl.centertel.pl 24.08.10, 21:09 "Dobry nauczyciel zawsze znajdzie pracę w szkole" - niestety jest to nieprawda. Nawet jeśli nauczyciel, będzie świetny to ciężko mu będzie znaleźć pracę w naszym mieście. Zawsze wyprzedzi go osoba, która ma znajomości. Możesz mieć 10 lat doświadczenia, a ta osoba może być od razu po studiach, ale ma tzw "plecy" to wiadomo kogo przyjmą. Albo tłumaczenie dyrektora, jeśli się zadzwoni o pracę. Liczy się kolejność zgłoszeń. NIEDORZECZNE!! No ale cóż, życzę jak najlepiej Pani kierownik oświaty w Częstochowie. Młoda osoba, może coś się zmieni - chociaż w Polsce ciężko jest cokolwiek zmienić. Odpowiedz Link Zgłoś
angrusz1 No właśnie 31.08.10, 17:28 Tak na okrągło to zawsze można mówić :"Dobry nauczyciel zawsze znajdzie pracę w szkole". A praktyka jest taka , że ani w mieście , ani w okolicach ale najpewniej za granicą na zmywaku . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gg Re: dramat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.10, 13:22 dobrze mowi kobiecina. Po co pchac debili do liceow skoro ani sie niczego nie naucza a tylko obniza poziom w calej klasie. Pozniej taka swolocz pcha sie na studia i studiuja: zarzadzania, pedagogiki. A kielnia by sie taki nauczyl zaprawe zarzucac w tym czasie i wiecej pozytku byloby dla spoleczenstwa z niego niz po takich studiach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do gg Re: dramat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.10, 14:20 a co ty taki sflustrowany jesteś,że zadnego postu bez obrażania innych nie napiszesz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gg Re: dramat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.10, 14:43 sfrustrowany jak cos Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xx Re: dramat IP: *.icis.pcz.pl 24.08.10, 21:27 To nie jest takie proste - szkolnictwo zawodowe tez ma racje bytu. Naprawde nie kazdy musi konczyc szkoły ogólnokształcące - był taki trend, ale w wielu przypadkach to droga do nikąd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: UM Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.10, 09:33 Twardo stąpa przebiegła naczelniczka z PiS-u. Może lepiej opowie Pani jak "pomagała" wcześniejszej naczelniczce, aby zająć jej miejsce? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: snoopy_33 Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: *.54.168.93.tvksmp.pl 24.08.10, 15:09 Do UM: Jeżeli tak dobrze znasz sytuację, no to na pewno musisz pracować w UM, a patrząc na godzinę dodania twojego komentarza, powinieneś biegać z papierkami i obsługiwać interesantów, a nie czatować w Internecie. Pewnie jesteś głównym specjalistą i bierzesz 3000 za siedzenie w sieci i tęsknisz za byłymi, nieudolnymi naczelnikami. Nie znam dobrze p. Deski, ale być może świeża krew w Edukacji coś zmieni. Do Pracy Urzędniku! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: UM Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.10, 18:36 do snoopy_33 Dlaczego na urlopie mam przewracać papierki w urzędzie? :-) Rozwiń swoją myśl :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nauczyciel Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: 80.50.228.* 24.08.10, 12:10 Super sie to czyta, ale p. Deska niestety powiela teoretyczne schematy. Dobry nauczyciel zawsze będzie miał pracę. Darujmy sobie tą propagandę. Coraz częściej mi się wydaje, że ludzie odpowiedzialni za oświatę zarówno lokalnie jak i na szczeblu centralnym, już DAWNO nie mieli kontaktu z żywą szkołą ! Zapraszam ponownie do szkół i rozmów z nauczycielami i wysłuchania ich, a nie ciągłe kontrolę i straszenie bo jakiegoś papierka się nie wypełniło. Uczeń jest najważniejszy, ale nie twórzmy sytuacji, gdzie uczeń i jego rodzic rządzi i tłamsi nauczyciela. Ba, dochodzi do sytuacji zastraszania przez rodziców i uczniów stwierdzeniem typu: bo zgłosimy do kuratorium. Proponuję by władze stanęły trochę po stronie nauczyciela i wspomogły nasze działania a nie teoretyzowały, że dobry nauczyciel znajdzie pracę. Jak jeśli szkół będzie 50, a dobrych nauczycieli 100, a godzin śladowa ilość. Polecam się nad tym zastanowić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emeryt Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.08.10, 13:31 Bardzo rozsądna wypowiedź, niestety, są to tylko pobożne życzenia pani naczelnik.Częstochowa była przez ostatnie lata tak zmaltretowana edukacyjnie,że bardzo trudno będzie tu można normalnie pracować. Po prostu nie da się. Ukłądy,układziki pozostały.Widać to choćby po wpisach moich poprzedników. Zwolennicy pani Ledwoń, nie wiedzą, co piszą, albo bardzo dobrze wiedzą i atakują nową naczelnik. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fin Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.10, 14:22 popieram szanownego nauczyciela w całej rozciągłości Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bolek Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.10, 15:44 Dajcie kobicie cos zrobic, kto jak kto ale to jest kompetentna osoba. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: *.prenet.pl 24.08.10, 18:51 Ciekawe na jakim świecie ta Pani żyje. Dobre sobie - dobry nauczyciel zawsze znajdzie pracę hahahaha Odpowiedz Link Zgłoś
dot3010 Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi 24.08.10, 18:48 Tej Pani coś się chyba pomyliło... DObry nauczyciel zawsze znajdzie pracę - to jakaś kpina. DObry nauczyciel a nawet wspaniały nie znajdzie w tym mieście pracy bez znajomości i taka jest prawda. Może być najgorszy nauczyciel, bez powołania ale z plecami i tylko taki ma tu pracę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dorotka Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: *.51.57.67.tvksmp.pl 24.08.10, 18:56 5 lat pracy 3 szkoła, wiąż zastępstwa. By uzbierać pełny etat należy pracować w 2-3 szkołach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anusja1234 Re: a czego uczysz? IP: *.net.stream.pl 24.08.10, 20:41 Kompetentna Pani naczelnik która mówi,że do 10 września poczekamy na organizację szkół przez dyrektorów i zobaczymy ile ostatecznie otworzą klas? Przecież zgodnie z przepisami szkoły powinny rozpocząć nowy rok szkolny z zatwierdzonymi przez UM arkuszami organizacyjnymi, tym samym przed 1 września radni na sesji RM powinni zatwierdzić liczbę godzin a co się z tym wiąże liczbę etatów we wszystkich typach szkół i placówek oświatowo wychowawczych na terenie miasta. Z pierwszej wypowiedzi tej Pani na forum gazety widać że nie ma ona pojęcia o organizacji pracy w podległych jej placówkach a zarządzanie nimi to nie "zabawa w szkołę". Życzę sobie i pracownikom oświaty aby dobre samopoczucie tej Pani nie odbiło się negatywnie na pracy placówek oświatowych w naszym mieście. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ola Re: a czego uczysz? IP: *.net.stream.pl 24.08.10, 22:01 Widać tutaj całą inteligencje nauczycieli . Wam nigdy nie będzie dobrze . Rządźcie Wy i zobaczycie jak to jest - a przede wszyskim poprawiać błędy po innych rządzących. Brawo inteligencja . Powodzenia Pani Naczelnik ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: roch Re: a czego uczysz? IP: *.chello.pl 25.08.10, 11:46 Nikt nie obiecywał pani naczelnik ,że będzie łatwo !! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: liga Re: a czego uczysz? IP: *.chello.pl 25.08.10, 15:19 Ale ty anusja miałaś swoje pięć minut i może wystarczy,a teraz chyba całkiem dobra emeryturka.......chociaż też różnie się działo!?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktoś dobry awans IP: 109.243.225.* 28.08.10, 14:09 Wielkie gratulacje dla nowej pani Naczelnik. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vice Re: dobry awans IP: *.chello.pl 31.08.10, 15:04 W szkołach totalne zdziwienie.......Dyskusyjne nominacje poruszyły środowisko nauczycielskie. Odpowiedz Link Zgłoś
angrusz1 To dopiero 31.08.10, 17:34 Do Dorotki : piąty rok . Do emerytury jeszcze daleko a tu nie widać perspektyw na poprawę . Ciesz się , że jednak w 2-3,4,5 szkołach uzbierałaś jeden etat . Chociaż jaki to sukces , jeżeli do każdej szkoły trzeba dojeżdżać 5-20 km . Toż to ten dochód zostanie zjedzony przez koszty benzyny . Odpowiedz Link Zgłoś
stangor Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi 28.08.10, 18:42 I winą należy obciążyć wyborców.Przecież w Sejmie mamy 3/4 posłów w specjalnościach: nauczyciel,lekarz i prawnik. Są to ludzie którym nie powiodło się w swoim zawodzie więc poszli szukać pieniędzy w polityce (z nielicznymi wyjątkami). Nie oczekujmy więc że coś zmieni się na lepsze gdyż dla nich ważniejsza jest kariera. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ada Re: Małgorzata Deska: Twardo stąpam po ziemi IP: *.prenet.pl 28.08.10, 19:36 tak jest Odpowiedz Link Zgłoś
angrusz1 Skoro " Twardo stąpam po ziemi " 31.08.10, 17:02 To może jakieś konkretne liczby dla udokumentowania tego twierdzenia "Obecnie mamy niż, ale za dwa, trzy lata szkoły mogą pękać w szwach. Mówi o tym właśnie demografia. " Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: angrusz1 Re: Skoro " Twardo stąpam po ziemi " IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.10, 22:09 Takie dane znalazłem na necie , całkiem blisko "Przytoczone dane dotyczą roku 2002 (odbył się wówczas krajowy spis powszechny) oraz prognozy demograficznej GUS na rok 2030. W Gdańsku liczba ludności może spaść z 461 653 do 362 258 osób, w Gdyni z 253 508 do 219 233, w Częstochowie z 250 862 do 191 680, w Chorzowie z 116 519 do 79 329, w Gliwicach z 202 604 do 149 568 osób. W żadnym z miast, w których zachodzi proces kurczenia się ludnościowego, władze lokalne nie są stawiane pod pręgierzem z tego powodu. Nie oskarża się też GUS za czarnowidztwo i sianie " Z tego wynika, że nie należy spodziewać się jakich szczególnych wahnięć w górę . Stąd wniosek, że sporo nauczycieli jutro stanie w kolejce do urzędu pracy a absolwenci kilku fabryk nauczycieli, także i języków obcych, z kolejnych lat może znajdą etat ... na zmywaku w Irlandii . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Skoro " Twardo stąpam po ziemi " IP: *.54.168.93.tvksmp.pl 31.08.10, 22:17 ale żeś się uczepił. nie ułatwiasz kobiecinie . da się obliczyć, jak często i ile ludzi będzie robiło dzieci w najbliższej przyszłości?? nie wydaje mi się. Bardzo się czepiasz również ludzi wyjeżdżających za granicę. Czyżby Tobie się nie udało?? :) Odpowiedz Link Zgłoś