Dodaj do ulubionych

Ceny mieszkań lecą na łeb, na szyję. Kryzys? A ...

11.06.12, 22:33
to może mała łamigłówka,
180 tyś - tyle gość chciałby za swoje mieszkanko,
jaka jest średnia pensja przeciętniego Kowalskiego w Częstochowie ??
Gomma ? TRW ? Berger ? Huta ? Brembo ? Urzędy ?
szary Kowlaski chyba nie przekroczy 2500 zł,
a ile procent ludzi pracuje w bandyckich agencjach pracy na umowach śmieciowych ?
gdzie zarabia się z 1500zł,
łatwo policzyć ile kosztje aktualnie tzw, życie i ile taki Kowlaski może odłozyć miesięcznie i na jak długi czas może wziąść kredyt,
oczywiście znacząca mniejszość zarabia wielokrotność tej kwoty, mam na myśli lekarzy, sędziów, prokuratorów, itp
więc się pytam - za co qu... ludzie z pensją 2500zł mają kupować mieszkania w tym jebnietnym kraju ????


Obserwuj wątek
    • Gość: Robert Re: Ceny mieszkań lecą na łeb, na szyję. Kryzys? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.12, 22:39
      Realne ceny mieszkań w Częstochowie to:

      M-3 44-48mkw - 110tys. zł

      M-4 57-64mkw - 145tys. zł
      • Gość: Detroit Typowy syndrom umierających miast IP: *.ice-net.pl 11.06.12, 22:48
        typowy syndrom umierających miast. coraz więcej działek i mieszkań na sprzedaż, na które brak chętnych.
        • Gość: Robert Re: Typowy syndrom umierających miast IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.12, 22:56
          Jakaś gazeta (nie pamiętam już o którą chodziło) jakiś czas temu opierając się na prognozach socjologów szacowała, że za 20lat Częstochowa będzie miała jakieś 180tys. mieszkańców. Jeśli to się niestety sprawdzi, a raczej sprawdzi, to ceny mieszkań w Częstochowie będą na poziomie dzisiejszego Myszkowa czy Zawiercia. Ci bardziej bogatsi mieszkańcy miasta jakiś czas temu uciekli na do sąsiednich gmin, tam niestety zostawiają też pieniążki z podatków etc. Nic więc dziwnego, że brakuje chętnych na PRL-owskie ''apartamenty'' z wielkiej płyty. Jak ktoś kupuje mieszkanie to chyba szuka nowych osiedli, których w naszym mieście jak na lekarstwo.
      • Gość: gość centrum - 52 m2 - 130 tyś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.12, 23:36
        centrum - 52 m2 - 130 tyś - po remoncie - standard ok - ktoś chętny? to pisać. okazja!
        • Gość: s Re: centrum - 52 m2 - 130 tyś IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.12, 13:21
          jaka ulica?
    • Gość: adolf Re: Ceny mieszkań lecą na łeb, na szyję. Kryzys? IP: *.net.stream.pl 12.06.12, 09:10
      www.hotmoney.pl/artykul/nieruchomosci-ceny-mieszkan-w-polsce-nadal-bija-rekordy-paranoja-25880
    • corepl Ceny mieszkań lecą na łeb, na szyję. Kryzys? A ... 12.06.12, 10:28
      Owszem jest spory wybór, ale w małych/średnich mieszkaniach. Ja szukam czegoś do remontu ok. 80-85m2 i jest lipa.
      Ale najlepsze że rzadko, który sprzedający podchodzi rzetelnie do kwestii remontu sprzedawanego mieszkania, czasem wydaje mi się że jeśli tylko ściany się nie walą a sufit nie sypie na głowę to mieszkanie nie potrzebuje remontu :P Co z tego że na ścianach tapety i kafle z zeszłego wieku albo na podłogach wykładzina czy jakieś zużyte panele, a łazienka z kuchnia również od xx lat nie widziała remontu,
      odmalowane=odremontowane :D

      Albo jeszcze inaczej, wymyślili sobie że na szybko zrobią remoncik przed sprzedażą tzw. picujący mieszkanie i już cena z dupy wzięta...
      • Gość: zalax W Cz-wie Domy sa drozsze niz w Hiszpani!! IP: *.11-2.cable.virginmedia.com 12.06.12, 17:17
        Domy w Czestochowie w Cenie 300-400 tys.zl powinny byc w cenie 150-200tys. zl.Ludzio sie w glowie powywracalo!!Maja stare kuchnie i lazienki a zadaja duzej kasy!!
        • Gość: Hiszpania dogorywa Re: W Cz-wie Domy sa drozsze niz w Hiszpani!! IP: *.Netcominternet.pl 12.06.12, 22:42
          Dom za 300!? Jak włożyłem w budowę 550 kzł to nie licz, że Ci go za 300 sprzedam! Mam 30 lat i pewnie jak mi się znudzi i będę budował nowy zgodzę się na stratę 30%, a nie blisko 50% - bo w dom co roku i tak inwestujesz kilkanaście tysięcy!
          • Gość: expert Hiszpania dogrywa nikt ci nie zaplaci ile wlozyles IP: 2.26.59.* 13.06.12, 15:39
            Hiszpania dogrywa chyba zyjesz na innej Planecie niz my wszyscy!!Jesli Twoj Dom jest maly lub ma mala dzialke i nie masz luxusowego wykonczenia to nie dostaniesz 500tys zapomnij !!Takie sa warunki rynku!!
    • filopolityk BZDURY! Ceny wszystkiego rosną więc czemu 12.06.12, 11:20
      BZDURY! Ceny wszystkiego rosną więc czemu mieszkań miałyby maleć? Maleją teraz bo jest dużo ofert i niektórzy zamiast czekać wolą opuścić cenę ale nie wszyscy są tak zdesperowani . Domy z działkami także jest bardzo trudno sprzedać . W związku z niepewną sytuacją wielu woli wynajmować niż kupować także. Wiele agencji nie zna się w ogóle na rzeczy mimo ,że mają takie doświadczenie , nie potrafią dostosowywać się do potrzeb klientów i mają niejednokrotnie bardzo wysokie marże . Nikt nie jest głupi i zamiast kupować z agencji gdzie cena czasem jest prawie 10 tyś . wyższa wolą na własną rękę . Czasem agencje biorą około 4% brutto od obu stron(!!!) Za minimum pracy (ogłoszenie w internecie ,czasem w pośredniku) ...
      • Gość: Edi Re: BZDURY! Ceny wszystkiego rosną więc czemu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.12, 11:23
        Ceny w Częstochowie mieszkań i tak są niskie
        • Gość: karol Re: BZDURY! Ceny wszystkiego rosną więc czemu IP: *.play-internet.pl 12.06.12, 14:22
          Popracuj kilkanaście lat i wtedy może będzie stać cię na kupno mieszkania i samochodu.Wymagania młodzi mają za duże-przesadzone.
          • Gość: patrycja Re: BZDURY! Ceny wszystkiego rosną więc czemu IP: *.adsl.inetia.pl 12.06.12, 16:35
            Bzdura. Polakom się wmawia, że mają za wysokie wymagania. Czy posiadanie własnego mieszkania, wyjazd na wakacje raz w roku, możliwość kupienia wyprawki do szkoły i pójścia do dentysty, jak jest potrzeba, to są wysokie wymagania? Bez przesady, to żaden luksus, to powinna być norma.
            • Gość: tradara Re: BZDURY! piszesz bo nie znasz rynku. IP: *.11-2.cable.virginmedia.com 12.06.12, 17:20
              Mowisz bzdury bo nigdzie nie wyjezdzasz i nic nie widzisz!!Na calym Swiecie Domy spadaja tylko w Czestochowie ceny sa kosmiczne!!
              • Gość: Szukajacy Re: BZDURY! piszesz bo nie znasz rynku. IP: *.prenet.pl 12.06.12, 22:00
                Sledzę rynek nieruchomości od roku. Widziałem wiele mieszkań i ceny jakie są obecnie mocno zawyżone. Oglądałem mieszkanie 30-letnie, nie remontowane chyba od nowości i pani mówi że chce 3000 tysiące za metr. Ja jej mówię, że przesadza, a ona że tak wszyscy chcą.
                Ostatnio oglądałem też nowe szeregówki. Metr wyceniony na 2200. Nowy metr szeregówki jest o 800 zl tańszy od 30-letniego metra w blokach! To jakas paranoja. Problem jednak w tym, że mieszkanie ma 50 metrow, a szeregówka 160.
                Realne ceny 30-letnich bloków to 2000-2200 za metr. Ludzie wola teraz budować domy z paczki za około 160000 (dom 75-80 metrów) niż pakować się w 30 letnie bloki.
                Bloki są jak samochody. Z roku na rok powinny taniec. Właściciele powinni to wreszcie zrozumieć...
                • kubububu Re: 12.06.12, 22:36
                  Tylko, że domy z paczki najczęściej powstają 30km za wsią, a 30-letnie bloki jednak w mieście stoją...
                  • Gość: ratkiller Re: IP: *.play-internet.pl 17.06.12, 10:21
                    A coz to za rarytas mieszkac w 30ltniej budzie np na zasranym Rakowie?
                    • Gość: UP Re: IP: *.net.stream.pl 27.06.12, 22:29
                      .
      • Gość: zzzz Re: BZDURY! Ceny wszystkiego rosną więc czemu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.12, 11:49
        Dokładnie brawo za wpis
    • Gość: lol Re: IP: *.Netcominternet.pl 12.06.12, 23:29
      W gwoli zachowania prawdy historycznej. Ci dojezdzajacy z SKL, SZC to .... przez wiele lat byli mieszkancy Czestochowy. Zazdroscisz im, ze bank im dal te kredyty lub wybudowali sie bez?
      Ci wyrzucajacy smieci do rowow albo podrzucajacy do koszy w miescie maja SC na tablicach (sam widze wieczorem na granicy miasta SC skrecajace w las i wyprozniajace bagazniki). Wiec nie pier.... glupot tylko wez sie za robote. Bo jak dalej tak pojdzie nikt w tym miescie nie zostanie. Zobacz na rocznik statystyczny! Jak to sie dzieje, ze w okolicy rosnie liczba mieszkancow, a przyrost naturalny sie z tym nie pokrywa?! Jak to sie dzieje, ze Czestochowie ubywa o wiele wiecej mieszkancow niz wynika ze smiertelnosci? Skoreluj sobie te dwa fakty!

      AAAAAAaaaaaaaaaa i jeszcze jedno. Dzieki temu, ze mam 2km do tablicy Czestochowa i SKL na tablicy mam 80 zl tansze OC niz mialem przy tych samych znizkach przy SC.
      • corepl Re: 13.06.12, 07:40
        różnica w cenie musi wynikać z czegoś innego, bo SC/SKL i kilka innych to dla ubezpieczycieli ten sam rejon jeśli chodzi o poziom stawki
    • Gość: 30-latek Nie kupować!!! Będzie taniej!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.12, 23:56
      Ceny mieszkan spadly, dobrze, ale od 2006 wzrosly do niebywalych poziomow. To typowa banka, ktora jak kazda banka kiedys peknie. To kwestia czasu. Mieszkania o 50% potanialy i w Irlandii i w Hiszpanii, w ktorych kryzys szaleje. Jednak mimo kryzysu zyje sie tam przecietnie lepiej niz w Polsce. Jako młody człowiek takze chcialbym kupic mieszkanie, M3 w blokach, tak jak pewnie wiekszosc z Was. Jednak jak napisal przedmowca powyzej, zarobki wiekszosci mlodych ludzi w Czestochowie oscyluja w granicach 1300-2500zł netto. W pojedynke nie ma szans na kredyt i wlasne wymarzone M3. Na szczescie ceny mieszkan musza w koncu spasc (i spadna!!)... W artykule napisano, ze w 1996 M2 kosztowalo 50k, M3 pewnie okolo 70k, wiec 70000/52m^2=1346zł za m^2. Dzisiaj ten sam metr kosztuje okolo 3000zł !!!!
      Ceny maja wiec z czego spadac!!!
      Dlatego apeluje, poczekajmy jeszcze trochę, ceny same spadną... sytuacja gospodarcza w Polsce nie jest najlepsza. Inwestycje z euro2012 zakonczone, kryzys w spolkach budowlanych zatacza coraz szersze kregi (bankructwa DSS, Hydrobydowy i glownego wykonawcy Stadionu Narodowego firmy PBG!!!)
      Do tego dochodzi niz demograficzny... rodzi sie coraz mniej ludzi, Ci ktorzy wyjechali na Zachod raczej predko nie wroca (wroci pewnie mniejszosc). Wiecej Polek rodzi dzieci na Obczyźnie niż w Polsce...Czestochowa jak i inne tego typu miasta sie wyludnia...trudno bedzie powstrzymac ten niekorzystny trend... te wszystkie czynniki przemawiaja za dalszą obniżka cen mieszkan w Czestochowie i przyblizaja mnie i Was do momentu w ktorym kupimy swoje wymarzone M3 :-))))
      Dobranoc!
      • Gość: frogman Re: Nie kupować!!! Będzie taniej!!! IP: *.centertel.pl 13.06.12, 01:07
        Kiedy w 2004 kupowałem mieszkanie, nie mogłem się nadziwić co to za kraj w którym M3 kosztuje w cenie samochodu średniej klasy (wtedy 60 tys zł).
        Więc wzięłem kredyt i kupiłem dwa :-), a wszyscy się pukali w czoło że się zadłużam na 30 lat.
        I była to dobra decyzja :-)
        A sprzedałem kiedy siedząc w knajpie wszyscy gadali dookoła o wykańczaniu mieszkań.
        Było coś koło 2008 r. I to też była dobra decyzja :-)
        Więc jest prosta zasada giełdowa; jak pucybut pyta w co zainwestować, sprzedaj akcje.
        Kupuj gdy wszyscy sprzedają, sprzedaj gdy wszyscy kupują i nie licz że trafisz w dołek czy szczyt a wyjdziesz na swoje.
        Spodobał mi się apel kolegi o nie kupowaniu mieszkań :-) Racja, nie kupujmy mieszkań, nie urządajmy ich , nie kupujmy mebli, telewizorów, nie wychodżmy do knajp bo zdzierają, nie kupujmy ubrań, butów. Broń Boże nie chodźmy do fryzjera, kosmetyczki itd.
        Niech wszyscy stracą pracę, ceny spadną to może wyburzymy wszystkie bloki. Bedzie równo, dla wszystkich :-)
        Życie mamy tylko jedne, zawsze możemy spędzić je na "kupie" z rodziną :-)
        Pozdrawiam
        • Gość: 30-latek Re: Nie kupować!!! Będzie taniej!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.06.12, 08:40
          Nie do konca zrozumiales moja wypowiedź! Widze ze pisales o 1 w nocy, rozumiem ze kilka piw wypiles w czasie meczu Polska-Rosja stad twoje nielogiczne i pozbawione sensu wypowiedzi.
          Oczywiscie ze nie namawiam do niekupowania mieszkan w ogole. Namawiam do kupowania mieszkan gdy beda tanie. Teraz sa drogie. Ceny dopiero zaczely spadac. Zobaczmy ile m^2 za wyplate moze kupic Anglik, Niemiec czy Belg a ile Polak. To spora dysproporcja pokazuje ze ceny mieszkan w Polsce w stosunku do zarobkow sa nieadekwatne. Sam przeciez kolego zacytowales zasade: kupuj tanie sprzedawaj drogo... sam zreszta tak zrobiles, kupiles w dolku w 2006 sprzedales na gorce w 2008...do tego samego namawiam Was..kupmy mieszkania gdy beda tania, a beda tanie na 100%.... kazda banka peka...pekla w Hiszpanii, pekla w Irlandii... peknie w Polsce...to tylko kwestia czasu... i to niedalekiego czasu...przez ten czas mlodzi odloza wiecej pieniedzy i beda musieli wziać mniejszy kredyt...
          Wedlug mnie typowe mieszkanie M3 powiedzmy na polnocy powinno kosztowac ponizej 100000...70-80k...czyli grubo ponizej 1500zł za m^2... i bym moze w przyszlym roku takie ceny zobaczymy, czego Wam i sobie serdecznie zycze :-)
    • Gość: Zofia Perowska Wojna pałacom - Pokój chatom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.12, 08:03
      A co tez zeście państwo chcieli? .Niby kto ma w tych mieszkaniach mieszkać. Nie ma pracy, drastycznie spada liczba mieszkańców. Macie coście chcieli. Łysego nic nie ostrzyże i z pustego nie naleje. Jak się rozgrabiło kraj do cna i miało gdzieś co się z nim dzieje bo się siedziało na grzbietach innych i was nie sięgało to teraz i na was pora przyszła. Nie długo wejdzie podatek katastralny - wejdzie ,wejdzie bo długi budżet państwa musi spłacać to będziecie całować po rękach by się pozbyć.
    • Gość: Szifty Re: Ceny mieszkań lecą na łeb, na szyję. Kryzys? IP: *.96.236.248.tvksmp.pl 14.06.12, 10:24
      Nie liczcie na to że ceny mieszkań drastycznie spadną. Rynek nieruchomości to nie giełda.
      Poza tym do kogoś kto pisał, że Pani sobie ceniła mieszkanie które nie było wyremontowane.
      Stan techniczny mieszkania to jeden z kilku czynników wpływających na cenę mieszkania.
      Jak będziesz sprzedawał swoje mieszkanie to pogadamy : )
    • Gość: GUS 12 tysięcy mieszkań zamiast 4 stadionów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.06.12, 13:01
      Budowa aren na EURO 2012 pochłonęła 4,27 mld zł. Pieniądze te pozwoliłyby na postawienie kilkunastu tysięcy dwupokojowych mieszkań w największych miastach Polski. Normalnie tyle mieszkań budują deweloperzy w całym kraju w kwartał. Alternatywą byłoby sfinansowanie budowy 35 tysięcy lokali komunalnych.
    • Gość: Developer Re: Ceny mieszkań lecą na łeb, na szyję. Kryzys? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.06.12, 20:51
      Ten artykuł wyglada jakby mial naganiac na kupno mieszkan. Lada moment jak napisal kolega wyzej banka peknie. Moze juz w tym roku, moze w 2013. Ceny spadly, ale od szczytu do dolka jeszcze daleko... 1400-1800 to realne ceny mieszkan. Oj bedzie sie dzialo u nas jesienią. Inwestycje zwiazane z euro zakonczone. Nowych z braku pieniedzy nie bedzie sie rozpoczynac. Apeluje do mlodych, poczekajcie jeszcze kilka(nascie) miesiecy a zobaczycie cene za metr kwadratowy w Czestochowie ponizej 2000zł :-)
      • Gość: Developer Re: Ceny mieszkań lecą na łeb, na szyję. Kryzys? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.06.12, 20:53
        Male sprostowanie, 1400-1800zł za metr kwadratowy.
        • Gość: rozum Re: Ceny mieszkań lecą na łeb, na szyję. Kryzys? IP: *.net.stream.pl 17.06.12, 11:35
          Oj biedny człowieku, myślisz że ludzie będą sprzedawać za pół ceny? Wszystko weryfikuje rynek. Myślisz że ceny mieszkań spadną a ludzie będą sprzedawać za 70% wartości- ciekawe podejście to może idź do salony ferrari i spróbuj kupić tam auto za 100000zł bo tak ci się wydaje. Żeby dokonać transakcji to musi być sprzedający i kupujący i oni razem muszą dojść do porozumienia a wątpliwa sprawa czy ludzie będą chcieli sprzedawać swoje mieszkania w takich cenach jak piszesz. Wiesz chociaż ile kosztuje pustak, cement, drut zbrojeniowy, ile trzeba zapłacić fachowcom za metr muru? Jeśli te ceny mieszkań mają spaść tak nisko jak napisałeś to może murarz, hydraulik, elektryk też zgodzą się na płacę za połowę obecnej stawki?
          Patrząc na ceny mieszkań to wydaje mi się że w chwili obecnej jest najlepszy moment na zakup.
          • Gość: Developer Re: Ceny mieszkań lecą na łeb, na szyję. Kryzys? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.06.12, 12:39
            A czy Ty kolego myslisz ze ludzie beda przeplacac za mieszkania? Te czasu juz minely, ludzie widza co sie dzieje w gospodarce, kryzys sie rozpedza.....
            Jezeli naprawde komus bedzie bardzo zalezalo na sprzedazy mieszkania a nie bedzie chetnych po cenie, ktora zaproponowal to sprzeda po cenie ktora dostanie... ceny dyktuje rynek... popyt wiekszy pod podazy = ceny w gore i odwrotnie. Teraz jak wynika z artykulu wiecej jest sprzedajacych niz kupujacych (banki wprowadzily rekomendacje T oraz S) wiec ceny spadają. Typowe M3 (50m) w Czestochowie powinno kosztowac okolo 70-90 tys. zł. I takie ceny niedlugo zobaczymy, rok, dwa. Kto mial kupic mieszkanie to kupil w ciagu ostatnich lat... i grzecznie i karnie splaca kredyt; teraz juz nieliczni kupuja mieszknia, wiec malo chetnych do kupna to maly popyt a wiec ceny nijak nie moga rosnac. A ze developerzy nadal buduja to podaz sie zwieksza + banki niechetnie udzielaja kredytow. Tak wiec dobra wiadomosc dla tych, ktorzy w ciagu najblizszych 2-3 lat chca kupic mieszkania: BĘDZIE TANIEJ!!!!! :)))))))))))))))))))))))
            • Gość: marian Re: Ceny mieszkań lecą na łeb, na szyję. Kryzys? IP: *.formlessnetworking.net 17.06.12, 23:08
              Cóż panie 30-latek lub jak wolisz Developer albo cierpisz na rozdwojenie jaźni albo myślisz że poprzez swoje wpisy na forum wpłyniesz na sprzedających i specjalnie dla Ciebie opuszczą ceny mieszkań tak abyś mógł wreszcie zakupić te swoje wymarzone cztery kąty - co też (takie myślenie) jest objawem jakiejś choroby. Może należysz do tych ludzi którzy kupując używane auto za 10tyś. chcą żeby wyglądało jak nowe? Powodzenia.
            • Gość: frogman zaklinanie rzeczywistości IP: *.centertel.pl 20.06.12, 01:03
              Trochę życzeniowe myślenie :-) Równie dobrze pamiętam prognozy analityków pisane w GW z lat 2007/08 co to w 2010 roku jeden frank będzie = 1 złoty.
              I gdzie są Ci mądrale ? :-) Więc w perspektywie dwóch lat w obecnych czasach nie odważyłbym się prognozować czegokolwiek. Pewne jest jedno: grunt to ziemia :-)
              Zobaczcie jak teraz jest stucznie pompowana cena złota (o jajkach na wielkanoc nie wspomnę) - news być musi, a piwa na Euro tez miało zabraknąć.
              Rynek potrzebuje normalanej płynności, niestety mamy w sobie zachowania stadne i robimy wszystko co nam podają w gazetach, niestety.
          • corepl Re: Ceny mieszkań lecą na łeb, na szyję. Kryzys? 17.06.12, 12:44
            niestety masz racje, a przedmówca liczy po prostu na sytuacje jak w USA, czy np. w Hiszpanii, ale ona u nas niestety się na 95% nie powtórzy, bo banki u nas działają w zupełnie innych standardach niż w USA, a w Hiszpanii była ogromna nadprodukcja mieszkań.
            A w Częstochowie ludzie głównie usiłują sprzedać stare mieszkania, na rynku wtórnym w zasadzie nie ma nowszych mieszkań.
            Zwyczajnie nie ma u nas miejsca na aż takie spadki - i obawiam się że 1szy developer, który zdecyduje się sprzedawać nowe mieszkania za 3tys za m2 nasyci rynek także głównie zostaną ci ktorzy mieszkania i tak by nie kupili nawet gdyby bylo ponizej 2tys
    • angrusz1 Re: Ceny mieszkań lecą na łeb, na szyję. Kryzys? 16.06.12, 21:30
      Taak , han-ss .
      Bez pomocu rodziców wiele młodych małżeństw nie byłoby stać na spłatę kredytu .
      • Gość: logcabin Re: Ceny mieszkań lecą na łeb, na szyję. Kryzys? IP: *.play-internet.pl 24.06.12, 11:36
        No nie widzę żeby ceny spadały. Raczej rosną
        • Gość: 30-latek 15,4 tys.tyle w maju wytargowały osoby kupujace M IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.06.12, 14:10
          15,4 tys. zł - tyle w maju przeciętnie wytargowały osoby kupujące mieszkania
          W maju wzrosła średnia różnica między cenami ofertowymi oraz transakcyjnymi mieszkań z drugiej ręki. Na koniec minionego miesiąca wyniosła ona 15 387 zł.
          Przeciętna różnica pomiędzy całkowitymi wyjściowymi cenami oraz ich ostatecznymi poziomami jest wyznaczana przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A. na podstawie transakcji lokalami z rynku wtórnego na pięciu głównych rynkach mieszkaniowych w kraju - Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. Poniżej przedstawiono jej zmiany od początku 2010 r. do maja 2012 r.
          Wzrost różnicy między cenami transakcyjnymi i ofertowymi lokali mieszkalnych z rynku wtórnego potwierdza, że obecnie na rynku mieszkaniowym zdecydowaną przewagę mają kupujący. Znajdują się oni w lepszej pozycji negocjacyjnej i starają się ją wykorzystywać naciskając na obniżki początkowej ceny. W maju najwyższa przecena lokalu mieszkalnego z drugiej ręki miała miejsce w Warszawie. W tym wypadku cena mieszkania o powierzchni 74 mkw. została obniżona o blisko 133 tys. zł. W pozostałych głównych miastach przeceny były już dużo niższe. We Wrocławiu największa obniżka wyniosła 27 tys. zł, a w Krakowie 24 tys. zł. W tym miejscu trzeba podkreślić, że wysokie obniżki rzędu kilkudziesięciu i więcej tysięcy złotych należą jednak do rzadkości. Zwykle wynikają one z pośpiechu dotychczasowego właściciela, który chce szybko odzyskać zamrożony w nieruchomości kapitał, nawet kosztem wyraźnie niższej ceny.
          Wniosek:
          Ludzie, ktorzy chca sprzedac wlasne M rozumieja ze nie dostana tyle ile chca, musza spuscic z ceny, nie maja wyboru! Ten trend bedzie sie jeszcze dlugo, dlugo utrzymywał. To swietna wiadomosc dla tych, ktorzy w perspektywie roku, dwoch chca kupic wlasne M3 :-)))))
          • Gość: Daniel Re: 15,4 tys.tyle w maju wytargowały osoby kupuja IP: *.alfanet24.pl 24.06.12, 14:49
            jasne, że jeżeli ktoś kupił drogo mieszkanie, albo wybudował dom, to nie jest skory do sprzedaży za mniejszą sumę niż sam wydał, ale jest też sporo ludzi, którzy mieszkania odziedziczyli, albo stali się właścicielami za grosze w procesie uwłaszczenia i ci będą sprzedawać coraz taniej, bo oni nie tracą, co najwyżej mniej zyskują
          • Gość: gość Re: 15,4 tys.tyle w maju wytargowały osoby kupuja IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.12, 09:46
            Jeszcze sobie chłopaku spójrz na ceny w tamtych miastach. Częstochowa jest jednym z najtańszych miast tej wielkości w Polsce jeśli chodzi o rynek nieruchomości, więc na jakie spadki liczysz? Owszem, ceny na pewno troszkę spadną, ale to potrwa kilka lat. Raczej nie nastawiałbym się że kupisz mieszkanie za 50 % obecnej ceny.
    • Gość: _Ekspert_ Re: Ceny mieszkań lecą na łeb, na szyję. Kryzys? IP: *.96.241.102.tvksmp.pl 26.06.12, 23:32
      Ceny mieszkań spadną, ale nie o tyle ile niektórzy tutaj wypisują. 50%-wym spadku można zapomnieć, ale 10-20% w ciągu roku dwóch jest całkiem realnym patrząc na to co się dzieje w polskiej gospodarce.
    • krotkowidz78 Ceny mieszkań lecą na łeb, na szyję. Kryzys? A ... 11.10.12, 10:33
      brakuje u nas argentyńskich statystyków ;) www.obserwatorfinansowy.pl/forma/analizy/kreatywni-statystycy-retuszuja-prawdziwy-wzrost-cen/
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka